çelenk

Cumhurbaşkanı Gül, Roma’da Meçhul Asker Anıtı'na çelenk koydu
ROMA - Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, İtalya ziyaretinin üçüncü gününde ilk olarak Meçhul Asker Anıtı'na çelenk koydu. Geniş güvenlik önlemlerinin alındığı törende Gül, Türk Bayrağı şeklinde döşenmiş çelengi anıtın önüne bırakarak saygı duruşunda bulundu.
Cumhurbaşkanı Gül, Roma’da iş forumuna katılacak
Daha sonra Meçhul Asker Anıtı’na çelenk koyacak olan Cumhurbaşkanı Gül, İtalya-Türkiye İş Forumu’na iştirak edecek. Akabinde Yunus Emre Enstitüsü Roma Türk Kültür Merkezi’nin açılışına katılacak olan Gül, Roma’nın sembolü tarihi Kolezyum’u ziyarete edecek.
Cumhurbaşkanı Gül, İtalya’ya geldi
Daha sonra Meçhul Asker Anıtı’na çelenk koyacak. İş Forumu’na iştirak edecek Gül, akabinde Yunus Emre Enstitüsü Roma Türk Kültür Merkezi’nin açılışına katılacak. Gül, Roma’nın sembolü tarihi Kolezyum’u da ziyarete edecek.
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül İtalya’da
Daha sonra Meçhul Asker Anıtı’na çelenk koyacak. Ayrıca Gül, İş Forumu’na iştirak edecek. Akabinde Yunus Emre Enstitüsü Roma Türk Kültür Merkezi’nin açılışına iştirak edecek olan Gül, Roma’nın sembolü tarihi Kolezyum’u ziyarete edecek.
Cumhurbaşkanı Gül’ü İtalya’da yoğun program bekliyor
Daha sonra Meçhul Asker Anıtı’na çelenk koyacak Cumhurbaşkanı Gül, iş forumuna iştirak edecek. Akabinde Yunus Emre Enstitüsü Roma Türk Kültür Merkezi’nin açılışına iştirak edecek olan Gül, Roma’nın sembolü tarihi Kolezyum arenasını ziyarete edecek.
Cumhurbaşkanı Gül, yarın İtalya’ya gelecek
Daha sonra Meçhul Asker Anıtı’na çelenk koyacak olan Cumhurbaşkanı Gül, İş Forumu’na iştirak edecek. Akabinde Yunus Emre Enstitüsü Roma Türk Kültür Merkezi’nin açılışına iştirak edecek olan Gül, Roma’nın sembölü tarihi Kolezyum Stadyumunu ziyarete edecek.
Rusya’da Leningrad’ın kurtuluşunun 70. yıldönümü kutlandı
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin de Piskaryovski mezarlığında Ana Vatan anıtına çelenk bırakarak saygı duruşunda bulundu. Daha sonra Rusya lideri, Rubejnıy Kamen anıtına çelenk bıraktı.
François Hollande ziyaretine Anıtkabir'den başladı
Atatürk’ün kabrine çelenk bırakıp, saygı duruşunda bulunan Hollande, Anıtkabir Özel Defteri'ne duygularını yazıp, imzaladı. Fransa Cumhurbaşkanı deftere Fransızca şu satırları yazdı:
Aliyev, 20 Ocak Bakü katliamının anma törenine katıldı
Başkent Bakü'deki Şehitler Hıyabanı'nda düzenlenen anma programına katılan Aliyev şehitlik anıtına çelenk bırakarak saygı duruşunda bulundu. 20 Ocak 1990 tarihinde dönemin Sovyetler Birliği Devlet Başkanı Mihail Gorbaçov'un emriyle Sovyet askerlerinin sivil halka ateş açmaları sonucu gerçekleşen katliamın
Samsunspor, futbol şehitlerini ölümlerinin 25. yıldönümünde andı
Asri Mezarlık'taki tören duaların edilmesinin ardından mezarlara futbolcuların çelenk ve karanfil bırakmasıyla son buldu. Grup daha sonra Kıranköy Mezarlığı'nda bulunan şoför Asım Özkan'ın kabrini ziyaret etti.
Tunus’ta 'Yasemin Devrimi'nin üçüncü yıl dönümü kutlanıyor
Törende, meydandaki bağımsızlık anıtına çelenk koyuldu ve devrimde şehit olanların anısına saygı duruşu ve istiklal marşı okundu.Başkent Tunus’un en merkezi caddesi Habib Burgiba’ya akın eden halk, sevinçle devrimin yıl dönümünü kutladı.
Büyükelçiler, Anıtkabir’i ziyaret etti
Davutoğlu, büyükelçilerle birlikte Atatürk’ün mozolesine çelenk bıraktı, saygı duruşunda bulundu. Ardından anı defterine duygularını yazdı.Büyükelçiler daha sonra Anıtkabir önünde toplu halde hatıra fotoğrafı çektirdi.
Beşiktaşlı taraftarlar, TFF'ye yürüyor
İstinye'deki TFF binasına siyah çelenk koyacak olan siyah-beyazlı taraftarların, ellerindeki toplarla birlikte Türkiye Futbol Federasyonu'nu ve aldığı kararları protesto edeceği belirtildi. Öte yandan Futbol Federasyonu binası önünde polisin geniş güvenlik önlemi aldığı görüldü.
Azerbaycan, Haydar Aliyev'i vefatının 10. yıl dönümünde anıyor
Başkent Bakü'deki etkinlikler Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in Fahri Hıyaban'daki Haydar Aliyev'in mezarına çelenk koymasıyla başladı. Yoğun kar yağışı altında yapılan törene devlet erkanıyla birlikte İlham Aliyev'in eşi Mihriban Aliyeva ve çocukları da katıldı.
Putin: Rusya, Güney Kafkasya’dan gitmeyecek
Putin ve Sarkisyan, forum öncesi termik santralın açılışına katıldı ve forum sonrası Spitak Depremi’nde hayatını kaybedenlerin anıtına çelenk bıraktı.Putin, Ermenistan ziyareti kapsamında 102.
Putin’in Ermenistan ziyareti başladı
Rus – Ermeni Bölgeler Arası Forumu’na katılacak ve Spitak Depremi’nde hayatını kaybedenlerin anıtına çelenk bırakacak.Putin daha sonra, Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan ile görüşmek için başkent Erivan'a hareket edecek.
Konsolosluk saldırısında ölenler anıldı
Konsolosluk duvarına çelenk koyan İngiltere Dışişleri Bakanı William Hague, “10 yıl önceki trajik saldırıda hayatını kaybedenler için anma töreni yapıyoruz. Bugüne kadar Türk halkının bize verdiği destek için teşekkür ediyoruz.
Klerides, devlet töreniyle uğurlandı
Ayine çelenk gönderenler arasında “Denktaş ailesi” de anons edilirken ayinin ardından Klerides’in naaşı kiliseden alınarak “Konstantinu ve Eleni” mezarlığına götürüldü.Kleridis öğle saatlerinde burada toprağa verildi.
Obama: Afganistan’daki asker sayımız 34 bine düşecek
Bilinmeyen Asker Mozolesi’ne çelenk bırakan Obama, törene katılan halka seslendi.ABD askerlerinin Irak ve Afganistan’da yürüttüğü operasyonlardan övgüyle bahseden Obama, "El Kaide’nin merkezi yok olma yolunda.
10 Kasım, Romanya'da törenle anıldı
Saygı duruşunun ardından Büyükelçi Ömür Şölendil ve Türk sivil toplum kuruluşları, Atatürk büstüne çelenk koydu. Tören bitiminde Romanya’da yaşayan Türk çocuklar, Atatürk büstü önünde aileleriyle birlikte hatıra fotoğrafı çektirip çiçek bıraktı.
Atatürk, Türkmenistan'da anıldı
Türkmen Bakan Matiyev, Türkmenistan hükümeti adına Türkmen askerleri eşliğinde Atatürk büstüne çelenk koydu. Büyükelçi Mütevellioğlu da, Türkiye’nin Aşkabat Büyükelçiliği adına bir çelenk bıraktı.Törende konuşan Türkmenistan Dışişleri Bakan Yardımcısı Berdi Matiyev, Türkiye’nin kurucu lideri Mustafa Kemal Atatürk’ü anmak üzere bir araya geldiklerini belirtti
Başbakan Erdoğan Polonya temaslarına 'meçhul asker' anıtından başlayacak
VARŞOVA - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, üç günlük Avrupa turunun son durağı Polonya’daki temaslarına bugün meçhul asker anıtına çelenk koyarak başlayacak. Başbakan Erdoğan için daha sona resmi karşılama töreni yapılacak.
Dünya Rus Halkları Konseyi’nden Putin’e ödül
Vladimir Putin “Ulusal Birlik Günü’nde” Kızıl Meydan’da bulunan Rusya’yı 1612’de Polonya işgalinden kurtaran Kuzma Minin ve Dmitri Pojarski anıtlarına çelenk bıraktı. Törene kilise yetkilileri ve Rus gençlik örgütleri temsilcileri de katıldı.
Erciyesspor taraftarlarından TFF'ye tepki
taraftarları, hakem hataları ve maçların pazar günü oynatılmaması nedeniyle Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) Kayseri Bölge temsilciliği önüne siyah çelenk koydu. Taraftarlar, Erciyesspor’un sahipsiz olmadığını dile getirerek, “Erciyesspor’u Süper Lige leylekler getirmedi.
JAKEM’in eğitimli köpeklerinin gösterisi büyüledi
önündeki Atatürk Anıtı’na, Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Dursun Ertuğrul ve Belediye Başkanı Hasan Ünver’in çelenk sunumu ve sonrasında Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına bugün yine Nevşehir Valiliğinde devam edildi.
Vali Doğan, Cumhuriyet Bayramın'da çözüm sürecine destek istedi
yıldönümü töreni sabah Valilik önündeki Atatürk Anıtı'na çelenk bırakılmasıyla başladı. Daha sonra Van Valisi Aydın Nezih Doğan, Belediye Başkan Yardrımcısı Fazıl Kaya ile Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Korgeneral Abdullah Barutçu tören birlikleri ve halkın bayramını kutladı
Cumhuriyet Bayramı Erzincan'da coşkuyla kutlandı
CHP İl Başkanı İsmail Arslan’ın Atatürk Anıtı'na çelenk sunmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Partililer daha sonra kortej eşliğinde Fevzipaşa Caddesi üzerinden Cumhuriyet Meydanı'na yürüdüler.
Dün tartışan Vali ve Belediye Başkan Vekili bugün el sıkıştı
ADANA - Cumhuriyetin ilanının 90. yıl dönümü, Adana'da coşku içerisinde kutlandı. Dün çelenk sunma töreninde kameralar önünde sert bir şekilde tartışan Vali Hüseyin Avni Coş ile Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz birlikte halkı selamladı
Cumhuriyet Bayramı Romanya'da kutlandı
Kutlamalar Büyükelçi Ömür Şölendil’nin şehir merkezindeki Atatürk büstüne çelenk koymasıyla başladı. Büyükelçinin ardından STK temsilcileri büste çelenk koydu ve bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.
Azerbaycan'da Cumhuriyet Bayramı coşkusu
Bakü’deki bazı sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin ve işadamların katıldığı tören, Türkiye’nin Bakü Büyükelçisi İsmail Alper Coşkun’un şehitlik abidesine çelenk koymasıyla başladı. Etkinlik kapsamında saygı duruşu yapıldı ve iki ülke milli marşları okundu.
Cumhuriyet’in 90. yılı kutlamaları Anıtkabir’de düzenlenen törenle başladı
Aslanlı Yol'dan yürüyerek Atatürk'ün mozolesinin önüne gelen devlet erkanı, Cumhurbaşkanı Gül'ün mozoleye çelenk koymasının ardından saygı duruşunda bulundu. İstiklal Marşı okunmasının ardından Cumhurbaşkanı Gül ve beraberindekiler, Misak-ı Milli Kulesi'ne geçti.
Adana Valiliği'nden bayrak krizi açıklaması
ADANA - Adana Valiliği, bu gün Cumhuriyet Bayramı nedeniyle gerçekleştirilen çelenk koyma töreninde, Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz ile Vali Hüseyin Avni Coş arasında yaşanan tartışma nedeniyle
Aldırmaz'dan 'rozet krizi' açıklaması
ADANA - Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla düzenlenen Çelenk Koyma Töreni’nde Adana Valisi Hüseyin Avni Coş ile arasında geçen tartışma ile ilgili açıklama
Cumhuriyet Bayramı kutlamalarında CHP'lilerin tepkisi
ZONGULDAK - Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde Cumhuriyetin 90. kuruluş yıldönümü nedeniyle Atatürk Anıtı önünde tören düzenlendi. Çelenklerin anıta sunulduğu törende Cumhuriyet Halk Partisi'nin çelengi tören alanına alınmadı.
Kocaeli'nde çelenk krizi
Cumhuriyet Bayramı kutlamaları nedeniyle Vilayet Binası önünde düzenlenen törende, Demokratik Sol Parti (DSP) yönetimi protokolle birlikte Atatürk Anıtı'na çelenk koyamamalarına tepki gösterdi. Tören sonunda anıta çelenk koyan DSP İl Başkanı Selman Yıldırım, "Burada bir ayrımcılık yapılmakta, yazıklar olsun.
Vali ile Belediye Başkan Vekili arasında 'rozet' krizi
ADANA - Adana Valisi Hüseyin Avni Coş ile Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı çelenk sunumunda ‘bayrak dağıtımı’ nedeniyle tartıştı.29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle Adana Valiliği organizasyonuyla Atatürk Parkı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu.
Ganalı öğrenci: Türk bayrağını taşımak gurur verici
Vali Orhan Düzgün, Garnizon Komutanı Hava Pilot Tümgeneral Ali Demiral ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki anıta çelenk koydu. Törende askeri erkan, daire müdürleri ve çok sayıda öğrenci de hazır bulundu.
Cumhuriyet Bayramı kutlamaları Roman çalgıcıların konseri ile başladı
Kutlamalar ardından Heykel Kent Müzesi önündeki Atatürk Anıtı'na çelenk sunma töreni ile devam etti.Etkinlikler kapsamında Tayyare Kültür Merkezi fuaye salonunda 'Cumhuriyet Tırmanışları' konulu fotoğraf sergisi de açıldı.
29 Ekim kutlamaları başladı
İSTANBUL - 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle Taksim Cumhuriyet Anıtı’na, siyasi ve askeri temsilcilerin katılımıyla çelenk konuldu.29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 90.
Türkmenistan'da 'Bağımsızlık Bayramı' çoşkuyla kutlandı
Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhamedov'un Aşkabat’taki Bağımsızlık Anıtı'na çelenk koymasıyla başlayan etkinlikler, Merkez Meydan’da düzenlenen resmi törenlerle devam etti.Savunma Bakanı Begenç Gündoğdiyev'in, kara, deniz ve hava kuvvetleri birliklerine ait askeri birlikleri selamlamasının ardından, Türkmen milli marşı okundu ve
Galatasaray'da 108. yıl kutlamaları sona erdi
Atatürk Anıtı'na çelenk konulması ve yapılan saygı duruşunun ardından Tevfik Fikret Salonu'na geçildi. Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.
Trabzon’un fethinin 552. yılı kutlandı
Fatih Parkı'nda Fatih Sultan Mehmet büstüne çelenk konulmasıyla başlayan kutlamalara, Atapark’taki surların önünde devam edildi.Fetih törenine, Vali Abdil Celil Öz, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Asım Kocaoğlu, Belediye Başkanı Dr.
Cumhuriyet, İstanbul'da çeşitli etkinliklerle kutlanacak
00'da Taksim Cumhuriyet Anıtı'na Çelenk konulmasıyla başlayacak. Cumhuriyet Bayramı'nda ilk olarak 09.30'da İstanbul Valiliği'nde Türk ve yabancı katılımcıların tebrikleri kabul edilecek.
Emekli Albay Yıldız son yolculuğuna uğurlandı
Cenazeye CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da çelenk gönderdi.Muğla'nın Bodrum ilçesinde, evinde ölü bulunan Halil Yıldız'ın cenaze namazı Kartal Cemevi'nde kılındı. Cenazeye; Halil Yıldız'ın oğlu Barış Yıldız, Avustralya’da yaşayan kızı Ayça Yıldız ve arkadaşı emekli Albay Mustafa Gümüş katıldı.
PTT’nin kuruluş yıldönümünde kan ve organ bağışı yapıldı
İzmir PTT Başmüdürü Selahattin Ekinci ve çalışanlar, Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk anıtına çelenk koydu. Burada konuşan Ekinci, “Kuruluşumuz, yaygın hizmet ağı ve geniş araç filosuyla halkımıza sunulan hizmet kalitesini yükseltmek adına her geçen gün kendini
25. Bodrum Cup’la Ege’de dostluk rüzgarları esecek
“Açelya” isimli teknenin ekibi ve mürettebatı tarafından, sahibinin bir süre önce vefat etmesinden dolayı denize çelenk atıldı. Yarıştan önce gazetecilerin sorularını cevaplayan organizatör Era Yelken Kulübü Başkanı Emin Aras, Bodrum Cup’un bu yıl 25.
Mehmet Okur'un babası Yalova’da toprağa verildi
Öte yandan, cenazeye Türk basketbol camiasından bir çok çelenk gönderilirken, Okur’un bir dönem formasını giydiği Utah Jazz takımından da çelenk geldi. (CİHAN)
Ankara’nın Başkent oluşu Ulus'ta kutlandı
yıldönümü kutlamalara Ulus Atatürk Anıtı’na çelenk bırakılması ile başladı. Çelenk konulmasının ardından öğrencilerin şiir okuması ile devam eden törende konuşan Ankara Vali Yardımcısı Mehmet Ali Ulutaş yaptığı konuşmada, Mustafa Kemal Atatürk’ün Milli
Fransız Senatör Guba'daki Ermeni vahşetini belgeleyen toplu mezarı ziyaret etti
Şehitlerin hatırasına yeni inşa edilen abide ve toplu mezar hakkında yetkililerden bilgi alan Qule, şehitlik abidesine çelenk koyarak şeref defterine imza attı. Kompleks içerisinde sergilenen ve katliamın yapıldığı döneme ait orijinal fotoğrafların yer aldığı sergiyi gezen Fransız Senatör ve beraberindekiler hatıra ormanına da ağaç
AİBÜ yeni akademik yılı törenle başlandı
Atatürk ve İzzet Baysal anıtlarına çelenk konuldu, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Ardından Kültür Merkezi Mavi Salonda açılış töreni düzenlendi.