cep telefonu

Turizm geliri arttı, yerli ziyaretçi daha fazla harcadı
Öte yandan, geçen yıl cep telefonu dolaşım harcamalarında yüzde 16 dolayında gerileme yaşandı. Bu harcamalar 163 milyon dolara düştü.
'Kredi kartına taksit sınırlaması esnafın iş potansiyelini azaltacak'
yılların en hızlı gelişme göstererek Türk ekonomisine en fazla katkı yapan sektörlerden biri haline geldiğine işaret eden Mutlu, “Örneğin yaşanan çağda cep telefonu artık lüks bir tüketim aracı değil, zorunlu bir ihtiyaç haline gelmiştir.
Alman Hükümeti, telekulağa kapalı telefonlara geçti
Secusmart, geçen sene de sadece Federal Hükumet’e BlackBerry tabanlı geliştirdiği dinlemelere kapalı 2 bin adet cep telefonu satmıştı.Secusmart’ın açıklamasına göre telefon içine yerleştirilen minyatür kriptoprosesör işlemci, yazışmaları özel olarak şifreliyor ve dışarıdan dinlemelerde çözülemeyecek
KOBİDER’den BDDK’nın taksit yasağına tepki
"BDDK’nın kredi kartında taksit sınırlandırmasında ziynet eşyası ve altın takılar ile konuşma aracı olarak kullanılan cep telefonunun beyaz eşya ve benzeri sektörlerde var olan taksit uygulamasından ayrı tutması haksızlıktır.
İZTO Başkanı Demirtaş: Taksit kaldırılırsa iletişim sektörü yarı yolda kalır
İletişimin, son yılların en hızlı gelişme gösteren ve Türkiye ekonomisine en fazla katkısı olan sektörlerden biri olduğunu dile getiren Demirtaş, cep telefonu kullanımının yaygınlaştığına dikkat çekerek, “Herkesin bir cep telefonu var ve cep telefonu artık lüks bir tüketim aracı değil, aksine zorunlu bir ihtiyaç.
"Kredi kartıyla taksitlendirmeye son verilmesi sektörü zor duruma düşürecek"
Özellikle cep telefonu satışında kredi kartı ile taksitlendirme uygulamasının kaldırılması tüketici açısından da mağduriyet yaratacak bir durum. Hem tüketiciyi hem de ticaret erbabını merdiven altı pazarlamaya yönlendirecek.
Avea CEO'su Akdemir: Cep telefonuna taksit sınırı satışları aşağı çekebilir
İSTANBUL - Avea Üst Yöneticisi (CEO) Erkan Akdemir, Cep telefonunda taksit sınırlamasının pazarı küçültebileceğini ifade ederek, "Cep telefonu satışlarını aşağı çekebilir." dedi. Ekonomi Gazetecileri Derneği (EGD) tarafından, Avea'nın katkılarıyla hazırlanan 'Ekonomi Gazetecileri Rehberi 2014' kitapçığı tanıtıldı.
Gold’un 51’inci mağazası Adapazarı'nda açıldı
000 metrekarelik kapalı alana sahip bulunan Adapazarı Gold’da cep telefonu, televizyon, bilgisayar, tablet, fotoğraf makinesi ve kamera gibi farklı kategorilerde 5 binden fazla ürün çeşidi sunuluyor. (CİHAN)
Tayland'da patlama anı kamerada
BANGKOK - Tayland'ın başkenti Bangkok'ta yürüyüş yapan göstericilerin üzerine atılan bombanın patlama anı, cep telefonu ile saniye saniye kaydedildi. Görüntülerde göstericilerin müzik eşliğinde caddede yürümesi ve atılan bombanın patlama anı yer alıyor.
Maliye Bakanı: 4C’lilere kesinlikle kadro yok
Maliye Bakanı cep telefonu ve otomotiv sektörüyle ilgili aldıkları vergi tedbirleriyle ilgili şöyle konuştu: "Bu tedbirler sektör tarafından taktir edilir edilmez ama bizim birinci amacımız finansal istikrardır.
Bakanlık sigara sarma makinesi ve kedi kumu satacak
Güneş gözlüğü, gresyağı, adaptör, soket, entegre kablo, cep telefonu, traş makinası, sigara sarma makinası, kol saati, video kamera, şarz cihazı, cep telefonu bataryası, kumaş, matkap, elektrod, alet yeleği, kulaklık, çakmak, makaron, sigara filtresi ve kedi kumu gibi 82 grup eşya
Vali, siyasi intikam için yolu kapattıran başdanışmanını görevden aldı
Kamuoyuna yansıyan e-posta ve ve cep telefonu mesaj kayıtlarına göre, Christie'nin Başdanışmanı Bridget Anne Kelly, geçtiğimiz Ağustos ayında dünyanın en yoğun trafiğine sahip ve New York - New Jersey eyaletlerini birbirine bağlayan GWB’nin kontrolünden sorumlu
Kredi kartı taksit yasağına telekomünikasyonculardan tepki
Cep telefonlarında taksitin kalkmasının satıcıları zora sokacağını belirten Komite Başkanı Palas, "100 adet cep telefonu satan bir üyemizin, fiyatı 2 bin TL civarında olan telefonları peşin satması mümkün değil.
Zeybekçi: Kredi kartını yasaklamak hukuken tanımlayamadığımız sıkıntılar üretir
Türkiye’nin 3, 5 milyar dolarlık cep telefonu ithalatı yapmasının, 2002 yılında ortalama cep telefonu fiyatının 150 dolarken bugün 220 dolara çıkmasının önemli olduğunu ifade eden Zeybekçi, “Ekonomiyi bir vücut gibi düşünürsek bir nefis var bir akıl var.
Müşterileri 2013'te 102 milyar SMS çekti
Cep telefonu operatörünün 2013'te düzenlediği kampanyalar ve işbirlikleri sayesinde müşterileri önemli maddi faydalar da sağladı. gnctrkcll’in kampanyalarına toplam 1 milyon 539 bin katılım gerçekleştirildi.
El Salvador’da yanardağ böyle patladı
Patlamanın ardından göğü kaplayan kül bulutu cep telefonu kameralarına yansıdı. Yoğunlukla kahve üretilen bölgede bulunan insanlar Chaparrastique yanardağından kül ve duman yükselmeden kısa süre önce çok kuvvetli bir patlama duyduklarını bildirdi.
Elektriksiz kalan Suriyelinin pratik zekası
Bu sayede çamaşırlarını yıkayan Suriyeli, pratik zekasının uygulamasını da cep telefonu kamerası ile görüntüledi. (CİHAN)
Apple’dan Çin’de dev hamle
PEKİN - Kendisi için vazgeçilmez bir pazar olan Çin’e dev atılım yapan ABD’nin teknoloji devi Apple, 760 milyon abonesiyle dünyanın en büyük cep telefonu operatörü China Mobile ile iPhone satışı konusunda anlaştı.
Gold’un 50’nci mağazası Adana’da açıldı
2 bin metrekarelik kapalı alana sahip bulunan Adana Gold’da cep telefonu, televizyon, bilgisayar, tablet, fotoğraf makinesi ve kamera gibi farklı kategorilerde 10 binden fazla ürün çeşidi sunuluyor. Adana Gold’un, Türkiye genelinde gerçekleşen tüm indirim kampanyalarını eş zamanlı olarak sunacağını belirten Pazarlama Müdürü Kılınç Orhan Erdemir, “Adana bizim
Gold, 50. mağazasını Adana'da açıyor
Gold Teknoloji Marketleri’nin Türkiye genelindeki 50’nci mağazası olan ve 2 bin metrekare kapalı alana sahip bulunan Adana Gold’ta cep telefonu, televizyon, notebook, tablet, fotoğraf ve kamera gibi farklı kategorilerde 5 binden fazla ürün çeşidi sunuluyor.
Kiev’deki eylemciler havadan gökyüzündeki yıldızlar gibi gözüktü
Özel bir cihazla 14 Aralık akşamı kaydedilen görüntüde, 'Euro Meydan' eylemcilerinin ellerindeki cep telefonu ve fenerlerin ışıkları havadan ilginç görüntüler oluşturdu.Akşam karanlığında çekilen kuşbakışı görüntüde, meydandaki göstericilerden yansıyan ışık yıldızlarla süslenmiş uzayı andırdı.
Noel babalar sokak kavgasında
Yolun karşısında evinin balkonundan izleyen bir vatandaş da cep telefonu ile kavgayı saniye saniye görüntüledi. (CİHAN)
İsveç'te ırkçık karşıtlarına saldırı
Olay anı göstericilerin içerisinde bulunan bir kişi tarafından cep telefonu ile görüntülendi. (CİHAN)
Tayland’daki siyasi tartışmalar akıllı telefonda oyun oldu
BANGKOK - Tayland’da siyasilerin karakterinin yer aldığı cep telefonu oyunu, popüler oldu. Ülke medyasında da gündem olan oyun şimdiye kadar 80 bin kişi tarafından indirildi.
Tepkilere rağmen Abdulkadir Molla idam edildi
İnfaz sonrası hayal kırıklığı sosyal paylaşım sitelerinde dile getirilirken, birçok cep telefonu kullanıcısına 'Molla öldü. Bangladeş’te iç savaş çıktı' şeklinde mesaj geldiği kaydedildi.
Bangladeş'te Abdülkadir Molla'nın idamı onaylandı
İdam kararı hakkındaki memnuniyetsizlik sosyal paylaşım sitelerinde dile getirilirken, bir çok cep telefonu kullanıcısına 'Molla öldü. Bangladeşte iç savaş çıktı.
Cemaat-i İslami liderinin infazı, 90 dakika kala askıya alındı
İdam kararı hakkındaki memnuniyetsizlik sosyal paylaşım sitelerinde dile getirilirken, bir çok cep telefonu kullanıcısına 'Molla öldü. Bangladeşte iç savaş çıktı.
Rusya’da bürokraside iPhone’a yasak gündemde
İzvestiya gazetesinin haberine göre, Federasyon Meclisi Toplum Haberleşmesini Geliştirme Komisyonu, cep telefonuyla sağlanan bilgi alışverişinin güvenliğinin artırılması için çalışmalara başladığını duyurdu.
Güney Kore’de okullar, kaybettikleri cep telefonlarının zararını ödeyecek
SEUL - Güney Kore’de okullar, gelecek sene itibari görevlilerce kaybedilen öğrencilerin telefonlarının zararını ödeyecek.Dünye cep telefonu kullanımının yüksek olduğu ülkelerden biri olan Güney Kore’de, okullara mobil cihazların getirilmesi idareyi sıkıntıya sokuyor.
Enduro Şampiyonası, motor sovlarla başladı, kazalar beraberinde geldi
Meydanda toplanan vatandaşlar, şov yapan motosikletçilere alkışlarla destek verip, cep telefonu kemaralarıyla yaşanılanları kayda aldı. Yarın sabah başlayacak yarışlar öncesi yarışmanın magazin startını gemlik Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz ve TMF Asbaşkanı Ogün Baysan tarafından verildi.
1 TIR domates 10 cep telefonu, 1 TIR mermer 1 bilgisayar ediyor
- Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkan Yardımcısı ve Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Çetin Osman Budak, "1 TIR domatesin 10 cep telefonu, 1 TIR mermerin ise bir bilgisayar ediyor" diyerek, "Bu nedenle diyoruz ki markalaşmaya, katma değere önem vermek gerekiyor.
Tüketici derneklerinden çağrı merkezlerine ‘bekletme’ tepkisi
Bilgi İletişimi ve Teknolojileri Kurumu (BTK) 2012 Mart ayında bir yönetmelik yayınlayarak cep telefonu ile internet şirketlerinin çağrı merkezine gelen aramaların yüzde 80’inin 20 saniyede cevaplanması şartını koydu.
'Uçakta bomba var' diye bağıran yolcu gözaltına alındı
Olay anı yolcuların biri tarafından cep telefonu kamerası ile görüntülendi. (CİHAN)
BTK açıkladı: 9 yaşından büyük herkeste cep telefonu var
BURSA - Türkiye’de, 9 yaşından büyük herkese birer cep telefonu düşüyor. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), Eylül 2013 itibarıyla Türkiye’de yaklaşık yüzde 91,1 penetrasyon (nüfusa yaygınlık) oranına karşılık gelen toplam 68 milyon 911 bin 173 mobil abone bulunduğunu, 0-9 yaş nüfus
Ukrayna'da artan ırkçı saldırılar Türk öğrencileri endişelendirdi
Öte yandan bir öğrenci tarafından dazlak çetenin metro istasyonundaki saldırısı cep telefonu ile kaydedildi. Sosyal medyaya paylaşılan görüntülerde dazlak çete; "Birimiz hepimiz için, hepimiz birimiz için" diye bağırdıktan sonra metroda oturan yabancı öğrencileri yumruklaması görülüyor
Dijital oyunlar, parktaki oyunların yerini tutmuyor
STUTTGART - Küçük çocukların ilgi duyduğu dijital aletlerin başında cep telefonu ve tablet bilgisayar geliyor. Çocuklar dijital araçları kullanmalı mı?
Mazot tayfunzedeler için hiç bu kadar kıymetli olmamıştı (Özel)
Cep telefonu hatları yeniden kullanılmaya başlandı, ancak internet hizmeti henüz yok.Şehrin yüksek yerinde bulunan valilik binası, şimdilik yabancı yardım kuruluşları, basın mensupları ve koordinasyon merkezi olarak kullanılıyor.
Pakistan’da Muharrem ayı mateminde on binler buluştu
Cep telefonu sinyallerinin kapatıldığı matem bölgesinde polis helikopterlerle de güvenliği sağlamaya çalıştı. Ülke genelinde Muharrem ayının 9.
Haber sunarken cep telefonu çalan Rus spikerin zor anı
MOSKOVA - Haber sunarken cep telefonu çalan Rusya'nın devlet kanalı Rossiya-1 spikeri Dmitri Kiselyov zor anlar yaşadı. Haberleri sunan spiker aniden çalan telefonuna masanın altından müdahale etmek istedi.
ASO Başkanı'ndan sitem: Ankara’da bile İstanbul’u pazarlıyoruz
Türkiye’ye yılda 10 milyar lira değerinde cep telefonu giriyor, haydi kopyalayalım. Mümkün değil. Bizde o ekosistem yok. Bu sistem nasıl oluşacak?
Avea’nın üçüncü çeyrek geliri 973 milyon lira
İSTANBUL - Cep telefonu operatörü Avea’nın 2013 üçüncü çeyrek geliri, geçen senenin aynı dönemine göre yüzde 7 artarak 973 milyon lira oldu. Bu dönemde 224 bin yeni abone elde eden operatörün toplam müşteri adedi de 14,1 milyonu buldu.
GSM firmaları ve yetkilendirdiği şirketler, aboneden kart bilgisi isteyemeyecek
BURSA - Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu (BTK), GSM firmalarının yetkili tele satış firmalarına yönelik şikayetlerin artması üzerine, cep telefonu abonelerinin kredi kartı bilgilerinin kullanılması suretiyle işletmeci
Alman halkının yüzde onu borç batağında
Girişimciliğe soyunup arkasını getiremeyen ve büyük borçlarla iflas edenler, cep telefonu ve otomobil alırken çeşitli kontratlarla kendilerini bağlayan ve daha sonra bunları ödeyemeyenler de borçlananlar listesinde önemli bir grubu teşkil ediyor.
Rusya’da ırkçı saldırı: 2 göçmen bıçaklanarak öldürüldü
Saldırı anı bir cep telefonu kamerasına saniye saniye yansırken, grubun çocuk yaştaki yolcuları acımasızca yumruklamaları ve tekmelemeleri gözden kaçmadı.METRODAN ÇIKIP PAZARA GİRDİLER
Rusya’da ırkçılar metroda göçmenlere saldırdı
Saldırı anı bir cep telefonu kamerasına saniye saniye kaydedildi.Görüntülerde, metroda bulunan ırkçı grupların slogan attıkları görülüyor. Daha sonra komşu vagonda oturan Orta Asya görünümlü kişileri fark ediyor.
BlakcBerry satışı durduruldu
NEW YORK - Kanadalı cep telefonu üreticisi BlackBerry, geçtiğimiz aylarda açıkladığı şirketin satışından vazgeçtiğini duyurdu. Yapılan açıklamada, şirket ortaklarından Fairfax’ın bir milyar dolar yatırım yapacağı ifade edildi.
Suriye’de aşırı grupların zulmü, Esed’i bile aratıyor (Özel)
CEP TELEFONU GÖRÜNTÜLERİNİ İZLEYEMEDİMBaşka bir yakınım DEAŞ’ın mezarları bile bombaladığını söylüyor. Yeğenim Ömer ise DEAŞ inancına göre “hiçbir mezarın yerden yüksek olmaması gerektiği için” çok sayıda mezar taşının kırıldığını anlatıyor.
Banka, emekliyi 5 lira için 3 yıl, 1 kuruş için 1 ay taciz etti
TÜDEF Genel Başkanı Sıtkı Yılmaz, bankanın bir kuruş alacağı için cep telefonuyla mesaj çektiği Yaşar Şimlek’le birlikte federasyon binasında basın toplantısı düzenledi. Tüketici ile bankalar arasındaki anlaşmazlıklara yenilerinin eklendiğini belirten Yılmaz, "1 kuruşluk alacak tahsili, hukuksuzluğun ötesinde tüketiciye yapılan bir işkencedir
Başkasına ait hattı kulanan vatandaşlara 1 yıl daha süre tanındı
Buna göre; başkasının adına kayıtlı cep telefonu hattını kullanan abonelerin, bu hatları üzerlerine kaydetmeleri için tanınan süre 1 Ekim 2014'e kadar uzatıldı. BTK'nın 2013 yılı başında hayata geçirdiği 'hat sorgulama' hizmetinden yaklaşık 2,5 milyon kişi yararlandı.
Cep telefonu piyasasının lideri Samsung
FRANKFURT - Samsung, bu yılın 3. çeyreğinde dünya genelinde 120,1 milyon cep telefonu sattı. Güney Koreli şirket, rakipleri Nokia, Apple ve LG’nin toplamından daha fazla cep telefonu satmış oldu.