cerrahpaşa tıp fakültesi

Elektromanyetik alanların sağlığa etkisi mercek altında
İstanbul Üniversitesi (İÜ) Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Biyofizik Anabilm Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tunaya Kalkan da Türkiye'de elektromanyetik dalgaların insan sağlığına etkisi konusunda yapılan çalışmaları anlattı.
Deli dana ve kuş gribi TBMM’de
2013 yılı içerisinde İstanbul Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi’nde Creutzfeldt-Jacob teşhisi konulan hasta sayısı nedir?Sağlık Bakanlığı'nın hastanelere gizli bir genelge göndererek Creutzfeldt-Jacob hastalık teşhislerini kamuoyuyla paylaşmamaları yönünde uyarıldıkları doğru mudur?
Sıtma yılda 650 bin can alıyor(Özel)
İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları doktorlarından İlker İnanç Balkan, risk altındaki ülkelere yapılan seyahatlerdeki ana tehdidin sıtma olduğunu söyledi. Sivrisinek ısırması yoluyla bulaşan sıtmaya zamanda teşhis konulmaması durumunda hastayı ölüm tehdidiyle baş başa bırakıyor.
Zayıflamak isteyen genç canından oldu
Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi yetkilileri de konuyu araştırdıklarını, daha sonra açıklama yapacaklarını söyledi. İddiaya göre Mehmet Selim Toprak adlı genç, 146 kiloya ulaşınca 4 yıl önce Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi’nde ameliyata alınarak midesine kelepçe takıldı
Eski Sağlık bakanlarından Mustafa Güven Karahan vefat etti
İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'ni bitiren Dr. Mustafa Güven Karahan, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde ihtisasını tamamladı. Bandırma Devlet Hastanesi üroloji uzmanlığı ve başhekim yardımcılığı, 20 ve 21.
Antakya Medeniyetler Korosu barış temalı klipte rol aldı
İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Şansın Tüzün’ün barış için seslendirdiği son çalışması “I am going with my wings” parçasının klibini barış ve hoşgörü kenti Antakya’da çekildi.
Taksim’deki olaylar: Emniyet müdür yardımcısı yaralandı iddiası
Burnu kırıldığı öğrenilen Sevim, kaldırıldığı İstanbul Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi’nde ameliyat edildi. Sevim’in durumunun iyi olduğu belirtildi. (CİHAN)
Cerrahpaşa ve Çapa, 1 milyar dolara yenilenecek (Özel)
Şarkılara bile konu olan İÜ İstanbul Tıp Fakültesi (Çapa) ile Cerrahpaşa Tıp Fakültesi için beklenen karar nihayet çıktı. Rektör Yunus Söylet'in kendi ifadesiyle "yüzlerce yazışma, görüşme, bürokratik engeller, koruma kurulu kararları, belediye kararları aşıldı" diyerek özetlediği yeniden yapılandırma
İstanbul Üniversitesi, Methodist International ile işbirliğine gidiyor
Cerrahpaşa Tıp Fakültesi mezunu yardımcısı Sarper Tanlı ile birlikte katılımcıların karşısına geçen Easter, kurumlarının Türkiye ile zaten iş birliği içinde olduğunu ancak böyle bir anlaşmayı imzalamaktan da kıvanç duyduklarını hatırlattı
Beyin tümörü olan bebek parasızlık yüzünden ölümü bekliyor (Özel)
Birkaç gün doktoru bekleyen aile, hastane çalışanlarından doktorun seminer yerine tatile gittiği iddiasını öğrenince çocuklarını İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi’ne getirmeye karar verdi.
Fatih’teki kazada ölü sayısı ikiye çıktı
Cipin sürücüsü Talat Muda Daylan (70) Bezmi Alem Vakıf Üniversitesi Hastanesi’ne, sürücünün eşi Fehime Daylan ise Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırıldı. Şeref Kırtay (54) ile Erhan Orhan (33) da İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı.
BTK, ‘baz istasyonları zararsız’ dedi
İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tunaya Kalkan, baz istasyonları ve cep telefonları gibi elektrikle çalışan tüm ev aletlerinden yayılan elektromanyetik dalgaların iyonize olmayan ışıma olduğunu belirterek, iyonize olmayan
BTK İkinci Başkanı Beydoğan: Türkiye’de 84 bin baz istasyonu var
Açılış konuşmalarının ardından İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Biyofizik Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tunaya Kalkan konferansı verdi. Birçok ülkede baz istasyonlarının biyolojik ve sağlık yönünden etkilerinin kapsamlı biçimde incelendiğini ifade eden Kalkan, biyolojik etkisinin ispatlanamadığını kaydetti
Sağlık çalışanlarından şiddet eylemi
İSTANBUL - İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi’nde bir uzman doktorun hasta yakını tarafından darp edildiği iddia edildi. Hastane bahçesinde toplanan sağlık çalışanları, eylem yaparak olayı protesto etti.
Kuveyt Türk’ten ’kanserli çocuklara’ yardım kampanyası
Toplantıya Kuveyt Türk Genel Müdür Yardımcısı Aslan Demir ve Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk Onkolojösi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Tiraje Celkan ile KAÇUV yöneticileri de katıldı.Kanserle mücadelede bilinçlendirmenin önemine değinen Aslan Demir, “Kurumların burada maddi ve manevi yardımlarının yararı büyük.
BTK Başkanı: Türkiye, telefonla konuşma ve internet kullanımında Avrupa lideri
Konferansın konuşmacılarından İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Biyofizik Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tunaya Kalkan da baz istasyonlarının sağlığa etkisi üzerinde durdu. Dünyada elektromanyetik dalgaların vücut ısısını 1 derece artıracak şekilde yaydığı enerjiye ilişkin belirlenmiş sınırın 2000 volt/metre olduğuna dikkat çeken Kalkan, baz
Sağlık çalışanları şiddete karşı eylem yaptı
İstanbul’daki sağlık çalışanları da sabah saatlerinden itibaren İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi ve Haseki Eğitim ve Araştırma Hastaneleri önünde toplandı. İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü’ne doğru yürüyüşe geçen gruplar, Millet Caddesi üzerinde birleşti.
Doğumda neşterle bebek ölümü iddiasına 210 bin liralık tazminat talebi
SAKARYA - İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi'nde doğum sırasında neşterle yüzü kesildiği için öldüğü öne sürülen bebek için rektörlük hakkında 210 bin liralık tazminat davası açıldı.
Manken Aslı Baş davasında yeni bilirkişi heyeti atandı
Fatih Yavuz ve Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Adli Tıp Ana Bilim Dalı'ndan Prof. Dr. Gürsel Çetin tarafından hazırlanan bilirkişi raporu okunduktan sonra hem Aslı Baş ailesinin avukatları hem de savcı tarafından itiraz edildi.
Fatih ve Turgut Özal, 70 üniversiteyi 'Tıp Kongresi'nde buluşturdu
Üniversitelerin ağırlıklı olarak ulusal düzeyde kongreler düzenlediğini ifade eden Bozer, ‘‘Sadece Cerrahpaşa Tıp Fakültesi ve Turgut Özal Tıp Fakültesi uluslararası düzeyde kongre düzenliyor. Kongre yapan üniversitelerin çoğu da bu yıl ilk kez düzenliyor.
"Mutfağını göstermekten kaçınan restoranda yemek yemeyin"
İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa tıp Fakültesi verilerine göre ise bir yıl içinde 11 bin 834 gıda kaynaklı hastalık vakası kayda geçirildi. Gıda Güvenliği Derneği Başkanı Samim Saner tüketicilerin dışarıda yemek yerken gıda zehirlenmesinden korunmaları için restoran seçiminde dikkat etmeleri gereken
Saygun'un tahliyesinin ardından Ersöz de tahliye istedi
Müvekkilinin halen Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi’nde tedavi gördüğünü hatırlatan Ülgen, dilekçesinde, “Müvekkilimizin sağlık sorunları açısından artık cezaevi koşullarında tutulmasının onun yaşamını açıkça tehlikeye sokacağı düşünülmelidir.
Sağlıkçılardan 'kreş' eylemi
İSTANBUL - Marmaray kazıları sırasında zarar gördüğü gerekçesiyle kapatılan İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'ndeki kreşte çocukları bulunan sağlık çalışanları eylem yaptı. Kalabalık, “Başbakan, '3 yetmez, 5' diyor.
Lodos dönemi geldi, karbonmonoksit zehirlenmesinden bir haftada 10 öldü
İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Ali Körpınar, lodos nedeniyle tüm ülkede soba ve şofben zehirlenmelerinin görülmeye başladığını söyledi. Körpınar, şofben zehirlenmelerinin genelde gaz kaçaklarından değil yeterli havalandırma olmamasından kaynaklandığına dikkat çekti.
Arman Manukyan son yolculuğuna uğurlandı
Kalp rahatsızlığı bulunan Boğaziçi Üniversitesi’nin hocası Arman Manukyan, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Kardiyoloji Bölümü’nde tedavi altına alınmıştı. 2 yıl önce de kalp krizi geçirmiş olan Arman Manukyan, 29 Aralık Cumartesi gece 00.
İstanbul Üniversitesi'nin yeni rektörü
Yunus Söylet (Cerrahpaşa Tıp Fakültesi), Prof. Dr. Raşit Tükel (İstanbul Tıp Fakültesi), Prof. Dr. Harun Cansız (Cerrahpaşa Tıp Fakültesi), Prof. Dr. İbrahim Keleş (Cerrahpaşa Tıp Fakültesi), Prof.
Prof. Kalkan: Baz istasyonları sağlığa zararlı demek için yeterli kanıt yok
İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Biyofizik Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tunaya Kalkan, elektromanyetik dalgaların insan sağlığına olan olumsuz etkisi yerine, teşhis ve tedavide nasıl kullanılacağının önem kazanmaya başladığını ifade etti
Tuzla Belediyesi'nden öğrencilere sigaranın zararları semineri
Turgut Özcan anlatırken, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Erkan Yılmaz da öğrencilere köprüden önce son çıkış isimli sunum yaptı. Sigarayı bırakma günü kapsamında düzenlenen etkinlikler, ‘Yolun Sonu Görünüyor’ isimli tiyatro oyunu ile sona erdi.
Felç engel tanımadı, tek parmağıyla kitap yazdı (Özel)
Altı aylıkken elinde ve vücudunda kasılmalar fark eden ailesi, kasılmalar artınca Uman’ı İstanbul Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ne götürerek acı gerçeği öğrendi. Doğum sırasında havasız kalan Serkan Uman, 'Serebral Palsi Distoni (Spastik) olarak dünyaya gelmişti.
Fatih'te trafik kazası: 2 yaralı
Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı.Yaralıların tedavilerinin sürdüğü, hayati tehlikelerinin bulunmadığı öğrenildi. Kazanın ardından araçlar çekici yardımı ile olay yerinden kaldırılırken, minibüs sürücüsü Yasin Yiğit ise ifadesine başvurulmak üzere polis tarafından emniyete götürüldü
Sağlıkta kentsel dönüşüm 'Çapa'dan başladı
İSTANBUL - İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi (Çapa) ile Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi'nin yeniden yapılandırılması projesinde ilk kazma vuruldu. Proje çerçevesinde İstanbul Tıp Fakültesi Çocuk Polikliniği'nin yıkımına başlandı.
Zamlara karşı ‘SES’li eylem
SES Aksaray Şubesi’ne üye yaklaşık 50 kişi, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi bahçesinde toplandı. ‘Huzuru doğalgaza elektriğe yapılan zamda değil, huzuru maaşıma yapılan zamda buluyorum’ pankartı açan grup, ‘Savaşa hayır’, ‘Savaşa değil sağlığa bütçe’ ve ‘Zamlar geri
Ünlü ressamın tablosu, tuvalet kapısına asılı bulundu
Yıldırım’ın sahibi olduğu ‘Meryem Afra Sanat Galerisi’ İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Tıp Tarihi Müzesi’nde ‘Hat, Minyatür ve Yağlı Boya Resim Sergisi’ açtı. Açılışa İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı Prof.
Gaziosmanpaşa'da silahlı saldırı: 1 ölü, 1 yaralı
Hafif yaralanan Emrah Şimşek önce Küçükköy Bilge Hastanesi'ne, ardından da Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Cinayet Büro ve Olay Yeri İnceleme ekipleri dükkanın önünde delil araştırması yaptı.
YÖK üyeliğine Murat Tuncer seçildi
ANKARA - Yükseköğretim Kurulu üyeliğine İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof.Dr. M. Murat Tuncer'in seçilme kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.
Cerrahpaşa’da çıkan yangın kontrol altına alındı
İSTANBUL - İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi Dahiliye Bölümü'nde başlayan yangın itfaiye ekiplerinin müdahalesi sonucu kontrol altına alındı.İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi Dahiliye Bölümü’nde saat 17.
Cerrahpaşa'da yangın
İSTANBUL - İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi Dahiliye Bölümü’nde yangın çıktı. Yangın mahalline itfaiye ekipleri sevk ediliyor.
Fatih'te kırmızı ışık kazası: 5 yaralı
İtfaiye ekibinin yoğun çalışması sonucu Çebi yaklaşık 20 dakika sonra sıkıştığı aracın içinden çıkartılarak İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırıldı. Sertan Çebi’nin hayati tehlikesinin bulunduğu öğrenildi.
Doğumda bebeği ölen baba: Sonuna kadar hakkımızı arayacağız
İSTANBUL - Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi'nde doğum sırasında doktorların yüzünü neşterle kesmesi sonucu hayatını kaybettiği iddia edilen bebeğin, Adli Tıp Kurumu'ndaki otopsi işlemi tamamlandı.
LYS'de Türkiye 10.'su Bitlis FEM’den
İnşallah tercih döneminde de tercihlerimi yapıp hayalimdeki üniversite olan İstanbul Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'ne gireceğim.” dedi. Bitlis Çağlayan FEM Dershanesi Müdürü Servet Kılıç da, açıklanan sonuçla Çağlayan FEM Dershanesi'nin başarılarının tesadüfi olmadığının gözüktüğünü açıkladı
Diyetisyen, diyet hikayelerini bir kitapta topladı
Hacettepe Üniversitesi ve Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ndeki öğreniminin ardından pek çok hastane ve sağlık merkezinde diyetisyenlik yapan Erin, kitapta 20 yıllık meslek hayatı boyunca danışmanlığını üstlendiği danışanların yanı sıra kendisinin ve yakınlarının diyet deneyimlerini
CHP İzmir Milletvekili Aksünger’in acı günü
İZMİR - CHP İzmir Milletvekili Erdal Aksünger’in babası Ali Aksünger, tedavi gördüğü İstanbul Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi'nde hayatını kaybetti. Geçen pazartesi günü Tekirdağ’da fenalaşarak yoğun bakıma kaldırılan Aksünger, bütün müdahalelere rağmen kurtarılamadı.
CHP İzmir Milletvekili Aksünger'in babası vefat etti
İzmir Milletvekili Erdal Aksünger'in babası Ali Aksünger, kalp rahatsızlığı sebebiyle dün Tekirdağ'dan İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırılmıştı. Baba Aksünger, yapılan müdahalelere rağmen vefat etti.
Yaralı 33 Filistinli tedavi için Türkiye’de
Ortopedi tedavisi görecek olan hastalar, Metin Sabancı Baltalimanı Kemik Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi ile Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi.
Sağlıkçılar, 2 saat iş bıraktı
SES üyesi sağlık çalışanları, İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi ile İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi’nde iş bırakma eylemi yaptı. Hükümetin memurlar için önerdiği zam teklifini yeterli görmeyen sağlıkçılar, saat 08.
Fatma Şahin: Esas sorun, engelsizlerin zihninde
İstanbul Üniversitesi ve Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanlığı işbirliği ile düzenlenen, " Duyuyorum " ismli sempozyum, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi, Cem'i Demiroğlu Oditoryumun da gerçekleşti.
BTK: Baz istasyonları, belirlenen standart değeri aşmıyor
Ahmet Tor’un gerçekleştirdiği seminere, BTK Bilişim Uzmanı Ali Rıza Özdemir, Telekomünikasyon İletişim Uzmanı Mehmet Cem Tarım ve İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Biyofizik Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof.
Eşini 12 kurşunla öldüren sanığa, 'kasten öldürme' suçundan müebbet
sınıf öğrencisi eşi Ayşe Yılbaş’ı, staj yaptığı Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde silahla vurarak öldürmüştü. 28 Temmuz 2009 tarihinde verilen ilk kararda Özmen tasarlayarak öldürme suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verilmişti.
Uyku Bozuklukları Birimi akredite edildi
TUTD Genel Başkanı ve Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Uyku Birimi Sorumlusu Prof. Dr. Derya Karadeniz ve Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Uyku Birimi Sorumlusu Prof. Dr. Barış Baklan’dan oluşan heyet akrediteye onay verdi.
Nöbetçi radyoloğu olmayan 4 hastaneye inceleme
Sağlık Müdürlüğü, olayda adı geçen Samatya İstanbul Hastanesi, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi, Şişli Etfal Hastanesi ve Bakırköy Sadi Konuk Devlet Hastanesi hakkında inceleme başlattığını açıkladı.