chp milletvekili

Bakan Elvan Ankara-İstanbul YHT'si için tarih vermedi
Bakan Lütfi Elvan, Eskişehir'de AK Parti milletvekilleri Ülker Can ve Salih Koca, CHP Milletvekili Kazım Kurt, Vali Güngör Azim Tuna ve Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç tarafından karşılandı. Gazetecilere açıklama yapan Elvan, ziyaretinin amaçlarından birinin, Eskişehir gar geçişinin çalışmalarını yerinde görmek olduğunu söyledi.
Kılıçdaroğlu: Karar umarım Balbay'ın özgürlüğüne kavuşmasına katkıda bulunur
WASHINGTON - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Anayasa Mahkemesi'nin CHP Milletvekili Mustafa Balbay'ın 'uzun tutukluluk' sebebiyle adil yargılanma konusundaki itirazını haklı bulmasını ABD'de değerlendirdi.
Kılıçdaroğlu: Gereğini sabırsızlıkla bekliyoruz
WASHINGTON - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Anayasa Mahkemesi'nin CHP Milletvekili Mustafa Balbay'ın 'uzun tutukluluk' sebebiyle adil yargılanma konusundaki itirazını haklı bulmasını ABD'de değerlendirdi.
İşsizlere rehberlik yapacak 7 bin İş ve Meslek Danışmanı hala kadro bekliyor
CHP milletvekili Sena Kaleli de işsiz iş danışmanları hakkında soru önergesi bile verdi. Ancak bütün çabalara rağmen hükümete seslerini duyuramamaktan yakınan Gülen, “Aramızda doktora mezunu olanlar bile var.
Özkes: Ortak karar alınmayacak
Salondan çıkan CHP Milletvekili İhsan Özkes, partililerin başörtülü vekile karşı takınılacak tavır konusunda kendi fikirlerini belirttiklerini söyledi. Grupta ortak bir karar alınmayacağını ifade eden Özkes, milletvekillerinin kendi düşüncelerini anlattıklarını, başörtülü vekil konusuna karşı çıkanların olduğu gibi Meclis’e
CHP grubu 'başörtülü milletvekili' gündemi ile toplandı
Toplantı öncesi açıklama yapan CHP Milletvekili İhsan Özkes, "AK Parti gollü pas istiyor fırsat vermemek lazım." dedi. Deniz Baykal ise yorum yapmaktan kaçındı.
TKP, Kadıköy'de miting düzenledi
İSTANBUL - Türkiye Komunist Partisi (TKP) tarafından 'Yeni bir cumhuriyet için buluşuyoruz. Türkiye AKP'ye boyun eğmiyor' sloganıyla Kadıköy'de miting düzenledi.
CHP’li vekil ile polis arasında ‘yürüyüş’ gerginliği
Bu gergin anlardan birisi de CHP milletvekili Mahmut Tanal ile sivil polisler arasında yaşandı. Hukuk dışına çıkılmadığını ifade eden polisler, CHP’li vekile “Vekil olarak vatandaşlara örnek olmak zorundasınız.
Cumhuriyet Bayramı Erzincan'da coşkuyla kutlandı
Yapılan konuşmanın ardından CHP Milletvekili Dr. Muharrem Işık ve partililer hep birlikte çalınan müzikler eşliğinde halaylar çekti ve grup olaysız bir şekilde dağıldı. (CİHAN)
Cumhuriyet Bayramı Balıkesir'de de coşkuyla kutlandı
Kutlamalara AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Milletvekili Ahmet Edip Uğur, CHP Milletvekili Haluk Ahmet Gümüş, MHP Milletvekili Ahmet Duran Bulut, 9. Ana Jet Üs Komutanı Tuğgeneral Fethi Alpay, Cumhuriyet Başsavcısı Feridun Süzer, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, öğrenciler ve diğer vatandaşlar
Çanakkale'de Cumhuriyet Bayramı coşkuyla kutlandı
AK Parti Milletvekilli İsmail Kaşdemir, CHP Milletvekili Ali Sarıbaş ve Avustralya'nın Çanakkale Konsolosu Nicholas Sergi, öğrenciler, sivil ve askeri erkanla diğer vatandaşların katıldığı kutlamalar, Çanakkale Boğazı'ndaki gösteriyle devam etti.
Cumhuriyet Bayramı Manisa'da coşkuyla kutlandı
Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen spor yarışmalarında dereceye girenlere ödülleri AK Parti Milletvekili Selçuk Özdağ, CHP Milletvekili Özgür Özel, Vali Savaş, Başkan Ergün ve Garnizon Komutanı Arslan tarafından verildi.
Sarısülük'ün davasında adliyenin camlarını kıran gruba polis müdahale etti(2)
Müdahale sonrasında gazetecilere konuşan CHP Milletvekili İlhan Cihaner, duruma tepki gösterdi. Protesto gösterileri sırasında polis ekipleri 18 eylemciyi gözaltına aldı. Gözaltına alınan şahıslar polis aracıyla emniyete götürüldü.
Arınç: Zeytinyağını, uzaklarda yaşayan bir büyüğümüz tavsiye etmişti
Şenliğe AK Parti milletvekilleri Hüseyin Tanrıverdi, Muzaffer Yurttaş, Recai Berber, Selçuk Özdağ ve Ugur Aydemir, CHP Milletvekili Sakine Öz, Manisa Valisi Abdurrahman Savaş ve çok sayıda davetli katıldı.
Gökçek: ODTÜ’de son on yılda ağaçlar kesilip, yerine kaçak bina yapıldı
CHP Milletvekili Gürsel Tekin’in 'AK Parti’nin yıktığı camileri açıklayacağım' iddialarının sorulması üzerine de Başkan Gökçek, “Biz çok cami yıktık. Kuzey Ankara’da 13 cami vardı.
Bakan Ergin’in oğlunun düğünü bakanlar kurulunu aratmadı
Zafer Çağlayan, AK Parti Genel Başkan yardımcıları Mehmet Ali Şahin, Hüseyin Çelik, Numan Kurtulmuş, Süleyman Soylu, Ankara Büyükşehir Başkanı Melih Gökçe, CHP Milletvekili Nihat Matkap, BDP milletvekilleri Sırrı Sakık ve Sırrı Süreyya Önder ile birçok milletvekili ve bürokrat katıldı.
Reyhanlı saldırısı belgesini sızdıran Er Utku Kalı’nın davası başladı
Duruşmayı izleyen bir diğer CHP Milletvekili İlhan Cihaner ise "Sağlık riski taşıyan bir sanık söz konusu. Buraya getirilmesi sistemin kendi sorumluluğunda olduğu halde bununu bir tutuklama nedeni olarak kaydı geçilmesi aklın alacağı bir şey değil.
Eximbank, Sezer'in kızlarının işten çıkarılmasına ilişkin önergeye cevap verdi
CHP milletvekili Oran, soru önergesinde, Sezer’in kızlarının yanı sıra şirketin personel sayısından, merkezin Ankara’dan İstanbul’a taşınmasına ilişkin olarak personel sayılarında yapılan değişikliklere kadar birçok soru yöneltmişti
Şahin: CHP’nin başı başka, ortası başka, sonu başka konuşuyor
KARABÜK - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, CHP’nin başının başka, ortasının başka, sonunun başka konuştuğunu savundu. Mehmet Ali Şahin, AK Parti Karabük il teşkilatının bayramlaşma törenine katıldı.
Bülent Arınç: Kılıçdaroğlu yüzde 30, Bahçeli yüzde 20’yi bulamazsa gitsin
Kamusal alan safsataları ileri sürülmeden herkesin kardeşçe kucaklaştığını ifade eden Arınç, şunları kaydetti: “CHP milletvekili gitmiş dava açmış. Grup başkanvekilleri diyor ki kendi adına gitmiş.
Haberal, Zonguldak'taki bayramlaşma törenine katıldı
Daha sonra CHP Milletvekili Ali İhsan Köktürk ve diğer partililerle yürüyerek parti teşkilatına gelen Haberal, burada yaptığı konuşmada, milletvekili seçilmesinde emeği geçenlere teşekkür etti. Türkiye'nin bilim ve fende mesafe kat ettiğini, ancak özgürlükler konusunda çağın gerisinde kaldığını belirten Haberal, sözlerini şöyle sürdürdü: "Çok şükür bugün
Muğla'da kavurmalı bayramlaşma töreni
Bayramlaşma törenine Vali Mustafa Hakan Güvençer, AK Parti Milletvekili Ali Boğa, eski CHP Milletvekili Fevzi Topuz, Garnizon Komutanı Kurmay Albay Halil Çelik, Muğla Belediye Başkanı Osman Gürün, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof.
Siyasi partiler, birbirleriyle yarın başramlaşacak
CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran ile PM üyesi Ekrem Kerem Oktay ve CHP Milletvekili Aylin Nazlıaka, parti genel merkezinde sabah saatlerinde 8 siyasi parti temsilcisini ağırlayacak. Aynı saatlerde Genel Başkan Yardımcısı Emrehan Halıcı ve PM üyeleri Onursal Adıgüzel ile Emel Yıldırım’dan oluşan CHP heyeti ise diğer partileri ziyaret edecek.
Bakan Çelik: CHP, hızlı şekilde sona doğru gidiyor
BURSA - Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, CHP Milletvekili Mahmut Tanal’ın kamuda başörtüsü düzenlemesinin iptali için Danıştay’a gitmesini değerlendirdi. Bakan Çelik, "CHP oturup, yeniden kendisini bir gözden geçirmesi gerekiyor, yeniden yol haritası çizmesi gerekiyor.
Hüseyin Çelik: Bu kampanyanın hedefi elbette partim ve iktidarımızdır
Bugün bu adice iftiralar,bu sefer sahibi bir CHP milletvekili olan, Beşar Esat'ın yayın organı gibi hareket eden bir gazeteye taşınmıştır. Bu sefer, kamuoyuna ve bizi seven insanlara duyduğum saygıdan dolayı, onların gerçekleri bilmesi adına bu açıklamaları yapıyorum.
Kılıçdaroğlu, konferansa dinleyici olarak katıldı
Kültür Merkezi’nde düzenlenen ‘Küreselleşme ve Yeni Sol’ konferansına CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, CHP Milletvekili Süleyman Çelebi, CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı, Bakırköy Belediye Başkanı Selami Öztürk ve çok sayıda davetli katıldı.
29 sanıklı DEV-GENÇ davası görülüyor
Dün ilk oturumu yapılan duruşmanın bugün görülen ikinci oturumuna CHP milletvekili İlhan Cihaner de izleyici olarak katıldı.Tutuklu sanık Sami Menteş, hakkında iddia edilen suçlamaları kabul etmediğini söyleyerek savunmasına başladı.
CHP, Kurban Bayramı'nın ikinci günü bayramlaşacak
Kerem Oktay ve CHP Milletvekili Aylin Nazlıaka da CHP’yi ziyaret edecek siyasi partilerin temsilcilerini Genel Merkez’de karşılayacak, ağırlayacak ve bayramlarını kutlayacak. CHP’yi ziyaret edecek ve CHP heyetinin ziyaret edeceği siyasi partilerle bayramlaşma saatleri de şöyle:
Kılıçdaroğlu, kurbanını Kızılay'a bağışladı
CHP Genel Merkezi’nde Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun makamında yapılan görüşmede Genel Başkan Yardımcısı Nihat Matkap ile CHP Milletvekili Ensar Öğüt’te hazır bulundu. (CİHAN)
CHP Milletvekili Tünay: Artık darbeye teşebbüse dahi cesaret edemeyecekler
CHP Milletvekili Faik Tünay, Meclis’teki odasında Cihan Haber Ajansı’nın (Cihan) sorularını cevaplandırdı. Balyoz davasına ilişkin Yargıtay’ın verdiği kararı değerlendiren Tünay, “Bütün bunlara rağmen Türkiye’de hala darbe kültürünün olduğuna inanıyorum.
İstanbul Adalet Sarayı, güne hareketli başladı
Ardından da DHKP/C terör örgütü üyesi olmak ve örgüt propagandasını yapmak suçundan tutuklanan Yurt Gazetesi Muhabiri Sami Menteş'e destek vermek isteyen CHP Milletvekili İlhan Cihaner'in de aralarıda bulunduğu grup, adliye önünde pankart açıp açıklama yapmak istedi.
Cihan Haber Ajansı Gündemi
-CHP milletvekilleri, Sincan Cezaevi'nde hükümlü bulunan MHP Milletvekili Engin Alan ile tutuklu bulunan CHP Milletvekili Mustafa Balbay’ı ziyaret edecek. (10.00-Ankara)
Cihan Haber Ajansı Ön Gündem
İSTANBUL - ANKARA- CHP milletvekilleri, Sincan Cezaevi'nde hükümlü bulunan MHP milletvekili Engin Alan ile tutuklu bulunan CHP milletvekili Mustafa Balbay’ı ziyaret edecek. (10.00 - Ankara)
CHP’li vekil Meclis'e ‘Free Gizem’ yazılı tişörtle geldi
ANKARA - CHP Milletvekili Melda Onur, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu’na üzerinde ‘Free Gizem’ yazılı tişörtle geldi. (CİHAN)
Tekin: Arkamda kent mağdurları, Gezi ruhu var
Ergenekon davasından tahliye olan CHP Milletvekili Mehmet Haberal ilk kez CHP grup toplantısına katıldı. Kendisi için ayrılan yere oturan Haberal gazetecilerin ısrarlı sorularını cevap vermedi. (CİHAN)
Kılıçdaroğlu, Balbay ziyaretinin fotoğraflarını paylaştı
başkanvekilleri Akif Hamzaçebi, Muharrem İnce, Engin Altay, Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan ve TBMM CHP İdare Amiri Malik Ecder Özdemir ile birlikte tutuklu CHP Milletvekili Mustafa Balbay’ı cezaevinde ziyaret etti.
TESEV'in programında başkanlık sistemi ele alındı
Konferansa AK Parti Ankara Milletvekili Ahmet İyimaya, MHP Milletvekili Faruk Bal, BDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Meral Danış Beştaş, CHP Milletvekili Rıza Türkmen ve moderatör olarak da Etyen Mahçupyan katıldı.
Yüksel: Kız-erkek öğrenciler bir arada kalıyormuş algısı oluşturulmaya çalışılıyor
TBMM’de basın toplantısı düzenleyen CHP Milletvekili Alaattin Yüksel, "Yeni eğitim-öğretim yılı ile birlikte bu pakette sözde karma yurtlar döneminin kapandığını şimdi artık kız erkek öğrenci yurtlarının ayrı bölgelerde ayrı ilçelerde olacağı ile ilgili bir uygulama
CHP’lilerden DHKP-C eylemine destek
Mahallede toplanan ve çadırlar kurarak bekleyen gruba, CHP Milletvekili İlhan Cihaner ve Melda Okur ile BDP Milletvekili Sebahat Tuncel destek ziyaretinde bulundu. Ziyaretin ardından konuşan Sebahat Tuncel, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu’yu istifaya davet etti.
Mehmet Haberal, yemin etti
ANKARA - CHP Milletvekili Mehmet Haberal, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu’na geldi. Haberal, Genel Kurul'da yemin ederek görevine başladı.
Balbay’a özgürlük isteyen grup, Meclis önünde ‘Andımız’ı okudu
Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Çankaya kapısında toplanan Balbay’a Özgürlük Platformu üyelerine çok sayıda CHP milletvekili destek verdi. Grup üyelerinin bazıları Balbay’ın tutukluluğuna tepki için ağızlarını siyah bantla bantladı.
CHP Milletvekilleri Cihaner ve Aksünger, Yanardağ'ı ziyaret etti
Ziyaret çıkışında gazetecilerin sorularını cevaplayan CHP Milletvekili Cihaner, yaklaşık iki aydır hükmen tutuklu statüsünde tutulan gazeteci-yazar Merdan Yanardağ'ı ziyarete geldiklerini hatırlattı. Cihaner, "Kendisinin morali yerinde.
Maltepe’de DHKP-C üyeleri uzun namlulu silahlarla nöbet tutuyor
CHP MİLLETVEKİLİ YARALILARI ZİYARETE GELDİOlayı haber alan CHP İstanbul Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt, hastaneye gelerek yetkililerden yaralıların durumu hakkında bilgi aldı. Çıkışta basın mensuplarının sorularını cevaplayan Öğüt, “Dünkü Gülensu’daki çatışmaların devam var.
Maltepe’deki eylemde açılan ateş sonucu bir kişi yaralandı
Olayı haber alan CHP Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt, hastaneye gelerek yaralı hakkında bilgi aldı. Hastaneden çıkışta gazetecilerin sorularını cevaplayan Öğüt, “Gülsuyu’ndaki çetelerin bu baskısı uzun zamandır devam ediyor.
Manisa Belediye Başkanı Ergün'ün acı günü
Cenaze namazına eşi Cemal Ergün, AK Parti Milletvekili Selçuk Özdağ, CHP Milletvekili Hasan Ören, MHP milletvekilleri Sümer Oral ve Erkan Akçay, Vali Abdurrahman Savaş, Başkan Cengiz Ergün, mülki amirler, daire müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, yakınları ve çok sayıda
Uşak'ta altın madeni çevresindeki köylerden su numunesi alındı
gösteren ve Tüprag Metal Madecilik tarafından işletilen Kışladağ Altın Madeni'nde kullanılan siyanürün kaynak sularına karışabileceği ihtimali üzerine CHP Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz, Yüksek Jeoloji Mühendisi Tahir Öngür ve çevreci bir grup, yakında bulunan köylerden su numunesi aldı.
CHP'li Genç ile Avusturyalı Prof. arasında Kürt sorunu polemiği
Tunceli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Salonunda düzenlenen paneli, çok sayıda akademisyenin yanı sıra CHP Milletvekili Kamer Genç de izledi. Panelist, Prof.
Türkiye'nin en büyük cemevinin temeli Silivri'de atıldı
Silivri'de yapılacak olan Türkiye'nin en büyük cemevinin temel atma töreni, CHP Milletvekili Sabahat Akkiraz, Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, Silivri Kaymakamı Salih Keser, Silivri Müftüsü İdris Çatmakaş, Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Genel
CHP’li Tamaylıgil ve Öztrak merdiven boyadı
Partililerin alkışları arasında ellerine fırçaları alan Faik Öztrak, Bihlun Tamaylıgil, Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, CHP Milletvekili Recep Gürkan 30 basamağın bulunduğu merdivenleri boyadı.Genel Sekreteri Bihlun Tamaylıgil, çocukluk yıllarında boya yaptığını ve boya ile resim yapmayı sevdiğini söyledi.
CHP'li Genç: Dersim kanun teklifine imzayı içime sinerek atmadım
TUNCELİ - Tunceli isminin 'Dersim' olması için kanun teklifi veren CHP Milletvekili Kamer Genç, konuyla ilgili plesibit yapılması gerektiğini söyledi. Genç, kanun teklifine imzayı vicdan huzuruyla atmadığını da ifade etti.