cihaza

Kredi kartı taksit yasağına telekomünikasyonculardan tepki
Meclis Başkan Yardımcısı Aşçı da taksitlerin kaldırılmasıyla vatandaşların cep telefonu başta olmak üzere birçok elektronik cihaza taksitli sahip olabilmek için tüketici kredisine, senetli alışverişe yöneleceğini belirtti.
Çamurlu suyu anında içme suyuna çeviren şişe (Özel)
"Hayat kurtarıcı" adını verdikleri şişe, her hangi kimyasal, elektrik ve ek cihaza ihtiyaç duymadan deniz, çamurlu ve her türlü kaynaktan alınan kirli suyu yaklaşık 10 saniyede içme suyuna çeviriyor.
Polisten vatandaşa: Kredi kartı alırken ilk işiniz şifreyi değiştirmek olsun
Alış veriş yaparken kredi kartınızı Pos cihazından farklı bir cihaza okutturup okutturulmadığına dikkat ediniz, şüphelendiğiniz durumlarda hemen en yakın polis birimine haber veriniz. Hesap kesimi sonrası yaptığınız alışverişleri gösteren hesap cetvelini dikkatlice kontrol ediniz.
Sürücülere yönelik uyuşturucu uygulaması Başkent’te de hayata geçti
Uyuşturucu metrenin pipetinin mavi renge dönüşmesinin ardından, cihazın ağızdan aldığı doku örnekleri uyuşturucu madde olup olmadığını bildiren cihaza konuldu. 8 dakika süren işlemin ardından sürücülerin uyuşturucu kullanıp, kullanmadığı ortaya çıktı.
Gıdaların içeriği, SMS sistemi ile öğrenilebilecek
Tüketiciler ürünün etiketini kontrol ederken herhangi bir özel okuyucu cihaza ihtiyaç duymayacak. Söz konusu kontroller, ÜDTS'nin tüketicilere sağlayacağı 4 farklı sorgulama yöntemi üzerinden yapılabilecek.
DEÜ Hastanesi'nden kanser tedavisinde kamuda bir ilk
akciğer kanserlerinde, çok daha hedefe odaklı ve kısa süreli tedavi imkanı sağlanacağını belirterek şöyle konuştu: “Birçok farklı özelliği birarada tutan bir cihaza sahip olacağız. Üç boyutlu görüntü teknolojisi ve yüksek doz hızları sayesinde, örneğin beyinde uygulanan radyocerrahi (stereotaksi), 40-50 dakikadan 5-10 dakikaya iniyor.
Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kılınç: Hekimlik ihtiyacı her geçen gün artıyor
mevcut tıp fakültelerinin, belirlenmiş standartlarda, donanımlı hekimler yetiştirebilmesi için uygun ve yeterli fiziki mekana, teknolojik alt yapı, alet ve cihaza, uygun müfredata ve öğretim üyesi kadrosuna sürdürülebilir bir şekilde sahip olması gerekir.
Hasan Iğsız'ın oğlu duruşmada kayıt yaparken yakalandı
Anahtarlık biçimindeki cihaza takılı bulunan hafıza kartının incelendiğini aktaran Özese, inceleme sonucu hafıza kartı içinde Hasan Iğsız’ın savunması devam ederken çekilmiş ses ve görüntü kaydı bulunduğunun anlaşıldığını belirtti.
Çocuğunun filmini çektiren anne röntgenin altında kalıp hayatını kaybetti
Eşler çocuğu hastane personelinin istediği şekilde cihaza koydu. Tam bu sırada röntgen cihazı anne Emine Kulan'ın üstüne düştü. Röntgen cihazının altında kalan anne Kulan ağır yaralandı.
Avea’dan görme engellilere 'Gören Göz' cihazı
Ayrıca kullanıcı, sıklıkla gittiği yerleri cihaza kaydederek tek tuşla rotasını seçebiliyor. Cihaz saat ve tarih bilgisini görme engelliye okuyabiliyor ve pil durumunu sesli olarak bildirerek gerekli tedbirin önceden alınmasını da sağlıyor.
'Horlama, uyku hastalığının bulgusu olabilir'
Yapılan muayenenin ardından hastayı uyku testine gönderdiklerini kaydeden Aksoy, şunları söyledi: “Hasta cihaza bağlı olarak yatıyor ve o esnada kaç defa uyandığı, horlaması, nefesinin ne kadar durduğu gibi konuları cihazla tespit ediliyor.
Dokuz Eylül Üniversitesi teknoparkların önemini masaya yatırdı
Murat Özgören ise bünyelerindeki sağlık teknoparkı ve çok amaçlı teknoparkta kullanılabilecek çok sayıda laboratuvar ve cihaza sahip olduklarını ifade etti. Bunun yanısıra dokuz üniversitenin ortak platformuna ve İNOVİZ adlı sağlık inovasyonu ve kümelenmesi çalışmalarına da tamamen açık olacak bir girişim olarak kritik etki yapacağını
ATM faresinin düzenek oyununu emekli öğretmen bozdu
Kimliği henüz belirlenemeyen zanlının, ATM’ye yerleştirdiği manyetik bir kart üzerine bağladığı iple, önce maaş çeken vatandaşların kartlarını cihaza sıkıştırdığı, ardından yardım etme bahanesiyle yaklaşarak şifre bilgilerinin girilmesini sağladığı belirlendi.
Yangında annesinin aşağı bıraktığı Müşerref, yaşam mücadelesi veriyor
Solunumu yeterli olmadığı için cihaza bağladık.” cevabını verdi.Öte yandan, Müşerref’in ailesinin hastanedeki umutlu bekleyişi ise sürüyor.
Mehmet Topal'ın eşinden örnek davranış
ile alınan diyaliz cihazına Lefter Küçükandonyadis, Galatasaray Kulübü'nün katkıları ile alınana Metin Oktay, Beşiktaş Kulübü'nün katkıları ile alınan cihaza Hakkı Yeten, bir diğer cihaza ise Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı iken kalp krizi geçirerek hayatını kaybeden Hasan Doğan ve Fenerbaçeli futbolcuların katkıları
Akıllı hastanenin telefonları kilitlendi, 3 ay sonrasına gün veriliyor
Kişi cihaza bağlanıyor. Ve yürüyen bandın üzerinde robot hareket etmeye başlıyor ve kişiye düzgün şekilde adım atmayı öğretiyor. Ve kişi robot sayesinde tekrar kas gücünü kazanıyor ve doğru şekilde adım atma özelliğini tekrar kazanmış oluyor.
Trabzonlu emekli mucit sırt, bel ve bacak ağrısını tedavi eden makine icat etti
Isınan sudan çıkan buhar borular vasıtasıyla hastanın sırtına, dizine ve bacağına takılan cihaza gidiyor ve vücuda buhar şeklinde püskürtülüyor. Aynı cihaz üzerindeki elektro mıknatıslara hastanın durumuna göre 8 ila 29 watt arası elektrik veriliyor.
Yanık ve yaraları çabuk iyileştiren cihaz geliştirildi
TÜBİTAK TEYDEB 1507-KOBİ Ar-Ge Başlangıç Destek Programı kapsamında “Yanıklı yara tedavisi için topicalvacum tedavi yöntemi kullanılarak hibrid cihaz ve bu cihaza ilişkin tedavi sarf malzemelerin geliştirilmesi” projesiyle yaklaşık 150 bin TL ile desteklenen çalışma sonucunda geliştirdi
DÜZELTME - Gül çifti tomografi cihazına büyük ilgi gösterdi
Gül çifti müzede insan vücudunu görüntüleyen son teknoloji cihaza büyük ilgi göstererek ayrıntılı bilgi aldı. Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun doktor eşi Sare Davutoğlu da yetkililerden cihaz hakkında bilgi aldı.
Gül çifti tomografi cihazına büyük ilgi gösterdi
Gül çifti müzede insan vücudunu görüntüleyen son teknoloji cihaza büyük ilgi göstererek ayrıntılı bilgi aldı. Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun doktor eşi Hayrünnisa Gül de yetkililerden cihaz hakkında bilgi aldı.
Çalınan telefonu erişime engellemek için BTK’yı arayın
İhbarda bulunulduktan sonra cihaza ait IMEI numarası ‘http://www.mckstk.gov.tr/node/56’ adresinden sorgulandığında ‘çalıntı ihbarı yapılmış cihaz’ olarak görülmektedir. İhbar doğrulandıktan sonra yapılan sorgulamada söz konusu ifade ‘çalıntı cihaz’ ibaresine dönüşmektedir.
Görme engelliler yardımsız olarak istediği yere gidebilecek
Ayrıca kullanıcı, sıklıkla gittiği yerleri cihaza kaydederek tek tuşla rotasını seçebiliyor. Cihaz saat ve tarih bilgisini görme engelliye okuyabiliyor ve pil durumunu sesli olarak bildirerek gerekli tedbirin önceden alınmasını da sağlıyor.
Türkiye’de en çok koruyucu aile Kayseri’de
Mustafa kantar, sağlık sorunları nedeniyle uzun yıllardır yatıyor ve yaşamını 4 cihaza bağlı olarak sürdürüyor. Aile buna rağmen Mustafa’nın bakımını 15 yıldır sürdürüyor. Vali Yılmaz, aileye bu desteğinden dolayı teşekkür etti.
Trabzon Milletvekili Canalioğlu, akıbeti belli olmayan 'Sezyum cihazı'nı sordu
cihazının Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne nakledildiğini açıklamıştır, ancak Sezyum Cs-137 içeren ve çok ciddi radyoaktif tehdit oluşturabilecek cihaza ilişkin herhangi bir bilgiye rastlanmadığını bildirmiştir.
Suriyeliler Tarsus’ta kaçak av yaparken yakalandı
Şahinleri avlamak için önce yüzlerce dendure (süs) kuşu alan Suriyeliler, daha sonra elektronik bir cihaza kuş sesi kaydetti. Öldürdükleri kuşları da dikenlerin üstüne bırakan şahin avcıları, birde ipli örgü sistemi kurdu.
Bir yıl ömür biçilen minik Nisanur, yardım bekliyor
Şu an cihaza bağlı değil. Ama ilerde durumu kötüleştikçe cihazın gerekeceği söylendi. Başbakan ve Sağlık Bakanı'ndan yardım bekliyoruz.
Türkiye'de çocuk için ilk yapay kalp 16 yaşındaki Yusuf'a takıldı
çifte bayram yaşayan ve hayata yeniden merhaba diyen Yusuf Eneç, ameliyatı yapan ve cihazı temin edenlere teşekkür ederek, ''Sağolsun, hocamız bizi bu cihaza bağladı ve ayaklandırdı. Yedi sekiz aydır buradayım.
Adına alınan cep telefonu numarası polis memurunun hayatını kararttı
Gazete bayii kimlik bilgilerini aldığı Yüksel'e kupon karşılığında bir cep telefonu ve bu cihaza takılı kontörlü numara verdi. Yüksel yaklaşık 2 yıl kullandığı hattı kapattı.
Emniyet resmen açıkladı: Alkol kontrolü mevzuata uygundur
Alkol denetimi, tıbbi muayene işlemi olmayıp, teknik cihaza nefes üflemesi yoluyla yapılan bir tespit işlemidir. Alkol denetimleri, trafik güvenliğini sağlamak, can ve mal kayıplarını önlemek amacıyla yapılmaktadır.
Edirne’de trafik kazası: 1 ölü, 2 yaralı
Alan'ın KGS kartını cihaza okuttuğu sırada aşırı hızla turniye giren Erhan Dadlı'nın(20) kullandığı 42 DAJ 72 plakalı otomobil arkadan çarpttı. Çarpmanın etkisiyle hurdaya dönen gurbetçi aracı metrelerce sürüklenerek turnikelerden çıktı.
Kavşakta kural ihlali yapan otomobile başka otomobil çarptı: 6 yaralı
Alkolmetre cihazına üflemekte zorlanan Acay, yerde yaralı olarak yatmasına rağmen cihaza birkaç defa üflemek zorunda kaldı. Polis, Acay’a doldurduğu evrakları da imzalattı. Acay, daha sonra olay yerinden ambulansla hastaneye kaldırıldı.
Dolandırıcılar ATM'ye sakızla flash disk yapıştırmış
BURSA - Bursa'da bir bankanın ATM'sinden para çekmek isteyen vatandaşları soymak isteyen kimliği belirsiz kişi veya kişilerin cihaza flash disk yerleştirdiği ortaya çıktı. Duyarlı bir vatandaşın ihbarı üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, düzeneği kaldırdı.
Emniyet: Şok cihazı satın alma işlemi yapılmadı
soru önergesine İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin'in 'Temsilciliğini MESAN Elektronik Sistemleri AŞ'nin yaptığı 'Silent Guardian Protection System' isimli cihaza ilişkin Emniyet Genel Müdürlüğü'nün ilgili personeline demo gösterimi yapılmış olup, cihaza dair herhangi bir satın alma işlemi gerçekleştirilmemiştir.
Türkiye, doğalgaz sektöründe Avrupa’nın üretim üssü oldu
Üyelerimiz tavsiye ettikleri her cihaza karşılık bizden puan kazanıyorlar. Dolayısıyla satışlarımızın ne kadarının tavsiye üzerine olduğunu görüyoruz. Satışlarımızın yüzde 47’si tavsiyesiyle oluyor.
Kentsel dönüşümün haritasını deniz altı fay ölçümleri belirleyecek
İGDAŞ’ın kendi bölge regülatörlerine koymak için alacağı cihazlarla birlikte bu sayının 5-6 yıl içinde 500-600 cihaza kadar yükseleceğini ifade eden Erdik, “Dünyanın belki de en iyi enstrümante edilmiş bir kenti olacak İstanbul.
Koca mahalleyi yakacaktı (Özel)
Saatlerce elektriksiz kalan mahallede, cihaza bağlı 2 hasta zor anlar yaşadı. Facianın ucuz atlatıldığı olay İçerenköy Mahallesi Hasan Bey Sokak'ta meydana geldi. Öğle saatlerinde sokaktan geçen 34 FC 9758 plakalı vinç, elektrik kablolarına takıldı.
Talasemi hastasının aylık tedavi gideri 5 bin lirayı aşıyor
Başdemir, hastalık nedeniyle 7-8 saat cihaza bağlanmak zorunda kalan hastaların, yaş ilerledikçe psikolojik olarak büyük sorunlar yaşamaya başladığını ifade etti. Talasemi hastalarının, iş bulma ve evlilik konusunda büyük sıkıntılar yaşadığını anlatan Başdemir, şöyle konuştu: “Hastalıkları ve tedavi süreçleri nedeniyle
Taklit banka siteleri kurarak dolandırıyorlar
Kullanıcı tarafından bu yazılımın yüklenmesi sonucunda kullanıcıya ulaşan SMS mesajları, daha önceden belirlenen başka bir cihaza yönlendiriliyor. Uzmanların tespit ettiği diğer bir yöntem ise akıllı telefonlar üzerinde uygulanıyor.
Erkek, çocuk kasiyeri oyaladı, kadın kasadaki parayı çaldı
Kartı cihaza taktık (şifre yanlış kart iptal olmuş) dediler. Bende bunlardan şüphelendim. Erkek müşteri beni oyalarken kadın kasayı açıp bin 700 lira para çaldı.
Bilişim polisinden 'casus' operasyonu
Satışı yapılan çok sayıda dinleme ve yazılım sistemi içeren cihaza el konuldu. BAZI ÜNLÜLERİN İFADELERİ ALINABİLİR Bilişim polisi tarafından el konulan cihazlar ve mağdurların şikayetleri doğrultusunda şüphelilerin ifadeleri alındı.
Dalga dalga ölüyoruz!
Orta yaşlarda olanlar, dede, hatta baba eviyle kıyaslanmayacak kadar çok elektrikli cihaza sahip. Bu akımın hep yukarı doğru hareket edeceğini söylemek için kahin olmaya gerek yok. Adeta vücudumuzun bir organı haline gelen cep telefonları, her gece önünde saatler geçirdiğimiz televizyonlar birer manyetik radyasyon yayıcısı.
Turkcell’in 'En Başarılı M2M Servisi' ödülü Ortem Elektronik'in
Kısa numara sunucusu üzerinden veya doğrudan cihaza erişilerek Cihaz kumanda edilmek istendiğinde klima kontrol komutları ISIT, SOGUT, KAPAT ve ORTAM olmak üzere 4 farklı basit komuttan oluşmaktadır.
KOSGEB desteğiyle 'böcek' ve 'gizli kamera' bulucusu ürettiler (Özel)
Cihaza özel ve resmi kurumlardan olduğu gibi bireysel talepler de var. Cihaz için kapsamlı bir tanıtım çalışması yapacağız. Cihazın sadece ülkemizde değil yurt dışında da ilgi göreceğini düşünüyoruz.
Tekerlekli sandalye ve cihazlarla duruşmaya geldi
Cihaza bağlı şekilde tekerlekli sandalye ile Adana Adliyesi’ne taşınan Uçar’ın ailesi bu duruma tepki gösterdi. İddiaya göre, 13 Ağustos 2011 günü Sabancı Merkez Camii önünde seyyar tezgahında simit ve şalgam satan Abdullah Uçar, aynı işi yapan şüpheli Mehmet Fasih T.
Karda düşüp hayatını kaybetti (Özel)
Nabzı yoklanan ve cihaza bağlanan Arpacı’nın hayatını kaybettiği belirlendi. Düşmeye bağlı kalp krizi geçirmiş olabileceği tespit edilen Arpacı’nın cesedi bir örtü ile örtüldükten sonra savcının olay yerine gelmesi beklendi.
Balıkesir'de son üç yılda 4 milyon liralık kaçak akaryakıt ele geçirildi
Akaryakıttan alınan numuneler, ölçüm yapılan bir cihaza koyuluyor. Bu cihaz, akaryakıtı ultraviyole ışınlarıyla tarıyor. Elde ettiği verileri, Türkiye'nin neresinde olursa olsun uydu aracılığıyla EPDK'deki bir sisteme gönderiyor.
Bozok Üniversitesi Hastanesi'nde solunum fonksiyon testi cihazı hizmete girdi
Cihaza ilişkin ayrıntılı bilgiler veren Üniversite Araştırma ve Uygulama Hastanesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç Dr. Yavuz Selim İntepe ise 40 yaş üstü herkesin şikayeti olmasa dahi mutlaka solunum fonksiyon testi yaptırması gerektiğinin altını çizdi.
Ulaştırma Bakanlığı 5 bin görme engelliye bluetooth özellikli gözlük dağıtacak
Görme engelliler, sıklıkla gittikleri yerleri cihaza kaydedilebilecek ve bu sayede bir sonraki kullanımda rotayı tek tuşla seçebilecek. Cihaz, saat ve tarih bilgisini görme engelliye okuyacak.
Sedef hastalarına ‘kese’ yasağı
Seanslar halinde uygulanan bu yöntemde hasta tedavi edici etkiye sahip ultraviyole ışını veren bir cihaza maruz bırakılıyor. PUVA ultraviyole ışınlarından yüz güldürücü sonuçlar alınıyor.
AKÜ’nün uluslararası projesi yıldırımın uçaklara hasar vermesini önleyecek
şunları dile getirdi: “Bir uçak şayet yıldırım çarpmasından yeteri kadar iyi korunmamışsa uçağın yapısal elemanlarına ve uçak içindeki pek çok elektronik cihaza zarar verebilir. Korunan uçaklarda ise ışıkların kısa süreli yanıp sönmesi, oksijen maskelerinin inmesi, sesten dolayı yolcuların korkması gibi etkileri görülmektedir.