cihazın

Burdur'da sanal düve borsası kurulacak
Buğday analiz cihazı da alacaklarını ifade eden Başar, söz konusu cihazın yaklaşık 200 bin lira maaliyeti olduğunu ve bunun 100 lirası Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı’ndan, 100 bin lirasını da borsa tarafından karşılanacağını duyurdu.
Çin’in Ay aracı arızalandı
Hindistan da 2008 yılında Ay’a bir araç göndermiş ancak bir kaç ay sonra ana araçtaki bir cihazın arızasından dolayı insansız araçla bağlantı kopmuştu. (CİHAN)
Rusya, intihar eylemcilerini uzaktan tespit edecek cihaz üretecek
Cihazın yüzde 98 oranında doğru tespit yapması planlanıyor. Proje için yaklaşık 1 milyon 200 bin dolar bütçe ayrılacağı belirtiliyor.Projeyle ilgili ihale, 29 Ocak’ta açılacak ve 12 Şubat’ta ise sonuçları açıklanacak.
Kiev’deki eylemciler havadan gökyüzündeki yıldızlar gibi gözüktü
Cihazın kalabalık üzerinden yatay uçuşu sırasında eylemcilerin hep bir ağızdan ‘Yaşasın Ukrayna’ sloganları kalabalığın coşkusunu yansıttı.ABD’Lİ SENATÖR MCCAIN DE HAYRAN KALDI
‘Made in Turkey’ damgalı ilk cep telefonu Manisa'da üretildi
2 GHz Çift Çekirdekli işlemcisine sahip cihazın ekran büyüklüğü ise 4 inç. T40’ın işletim sistemi Android 4.1 Jelly Bean. Turkcell arayüzüyle tasarlanan cihazın pili ise yaklaşık 240 saat bekleme, 480 dakika konuşma süresi sunuyor.
Son beş yılda internete bağlanan cihaz sayısı üç kat arttı
bilgisayar, akıllı telefon ve tablet gibi farklı cihazlardan internete bağlanan 2 milyarın üzerinde kişi olduğuna dikkat çeken Aydın, 2020 yılında 200 milyar cihazın internete bağlı olacağının öngörüldüğünü aktardı.
Son iki teknoloji harikasını bu hafta satışa sunacak
teknolojisi ile çalışan Kindle Paperwhite 2 1100'in de bu hafta için vitrinlerindeki yerini alacağını duyuran İstanbul Bilişim yetkilileri, söz konusu cihazın da ön ödemeli satışlarının devam ettiğini kaydetti.
Türkiye'nin ürettiği dijital takograflar, 2006 öncesi araçlara takılamıyor
Bayram Tek, yerli üretim olmaksızın böyle bir cihazın kullanılmasını iç pazarda zorunlu tutmaları durumda, ithalatın önünün açılacağını belirtti. Türkiye’nin zaten cari açığının fazla olduğunu, bu cihazların ithal edilmesiyle ülke ekonomisine daha da zarar verileceğini kaydeden Tek, şunları söyledi: “Burada bizim şartımız
Polis maksimum, 15 saniye şoklayacak
pilot il olarak seçilen Ankara ve İstanbul illerinde toplam 130 personele elektroşok cihazı kullanıcı eğitimi verildiğinin vurgulandığı açıklamada, 20 cihazın Arkara'ya 20'sinin de İstanbul emniyet müdürlüklerine gönderildiği dile getirildi.
Nokia'nın yeni telefonu ve ilk tableti geliyor
Cihazın ABD fiyatı 499 dolar olacak. Lumia 1520 Windows telefonu 6 inç’lik bir ekran sahip. Bu model ile Nokia ilk kez Full HD bir telefona sahip oluyor.
SAÜ'de 'Sanal Kaynak Simülatörü' üretildi
Cihazın maliyetinin üzerinde kullanılan yazılımla birlikte yaklaşık olarak 15 bin TL olduğunu belirten Öz, projenin en kısa zamanda tamamlanarak tüm öğrencilerin kullanmasını sağlayacaklarını söyledi.
Dünyanın ilk üretilen esnek ekranlı telefonu: Samsung Round
7 inç olduğu bildirilirken, cihazın ağırlığının sadece 154 gram olduğu belirtildi. Kamerası 13 megapiksel olan telefonun işlemcisi ise 2.3 GHz. Samsung Round’un yaklaşık bin dolardan satışa sunulacağı tahmin ediliyor.
ABD’li girişimcilerden sökülüp takılabilen telefon, ‘Phonebloks’
NEW YORK - ABD’li girişimciler elektronik atıkların önüne geçmek amacıyla dünyanın ilk blok telefonunu geliştirdi. Phonebloks adı verilen cihazın özellikleri ihtiyaca göre değiştirilebiliyor, sökülüp yenisi takılarak yükseltilebiliyor.
Alerjik nezleye ışık müdahalesi
Gültekin Kızılbulut, alerjik nezle tedavisinde kullanılan Işık tedavisi Rhinolight cihazını tanıttı. Cihazın, Batman'da bir ilk olduğunu söyleyen Op. Dr. Mustafa Özman, ışık tedavisi, yani Rhinolight'ın özel dalga boylarında, yüksek yoğunluklu ışık içerdiğini ve hem mevsimsel hem tüm yıl süren alerjik nezle tedavisinde
Yurtdışından getirilen telefon e-Devlet üzerinden kayıt edilebilecek
getirilen elektronik kimlik bilgisini haiz cihazların vergi dairelerine veya bankalara gerekli ödemeleri yapıldıktan sonra e-Devlet şifresine sahip kişiye ait cihazın Mobil Cihaz Kayıt Sistemi'ne kayıt işlemi gerçekleştirilebilecek.
Kenan Deniz: Hükümetle askerin arası iyiydi
Sizden Başbakanlık’ta bulunan bir cihazın alınması talebinde bulunmuştum. Bunu hatırlıyor musunuz?” sorusunu sordu. Deniz de “Hatırlıyorum.
Trafikte uyuşturucu denetiminde 35 günde 14 kişi yakalandı
Denetimin trafikte gerekli olduğunu söyleyen taksiciler, ağza sokulan cihazın zaman zaman acı verdiğini ama yine de denetimin şart olduğunu söyledi. Denetime yaklaşık bir ay önce başladıklarını ifade eden Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü’ndeki Komiser Yardımcısı Tezcan Üstün, “İstanbul genelinde uygulamaya
Hırsızlar bu kameradan kaçamıyor (Özel)
Dünyanın neresinde olursa olsun bu cihazın içindeki görüntülerin tamamını evin dışında veya başka bir yerde cep telefonuyla izleyebiliyor. Bunun haricinde evin ara ara görüntülerini çekilme talimatını verirse programlamayla bu cihaz evin görüntülerini çekerek yine sahibine belirli aralıklarla mesaj gönderiyor
Annelerini kızları öldürmüş
Söz konusu bıçak ile cihazın 500 metre mesafedeki çöp konteynırın içinde bulunduğu belirtildi. Ş.P. ve B.P.'nin gözaltı işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edileceği bildirildi.
Sürücülere yönelik uyuşturucu uygulaması Başkent’te de hayata geçti
Uygulama kapsamında cihazın verdiği sonuçlara göre, uyuşturucu kullandığı tespit edilen sürücünün ehliyetine 5 yıl süreyle el konulacak ve 3 bin 600 lira para cezası kesilecek. Test yaptırmak istemeyenler ise 2 bin lira para cezası kesilecek ve ehliyetine 2 yıl süreyle el konulacak.
NASA’nın geliştirdiği cihaz felçli hastaların umudu oldu
Seklin Muluk, cihazın ABD ve Avrupa ülkelerinde 5 -6 yıldır kullanıldığını ifade etti. Türkiye’de ise daha önce kulüplerin sporcuların performansını artırmak için kullandığını belirten Muluk, “Tedavi amacıyla birkaç yıldır kullanılmaya başlandı.
Trafikte uyuşturucu denetimi başladı
19 ayrı uyuşturucu türünü tanıyabilen cihazın verdiği sonuçlara göre, uyuşturucu kullandığı tespit edilen sürücünün ehliyetine 5 yıl süreyle el konulacak ve 3 bin 600 lira para cezası kesilecek. Sürücüden alınan tükürük örneği ise adli delil olarak 2 yıl süreyle saklanacak.
'Stresli ve yoğun çalışma şekli tükenmişliğe neden olur'
Tükenmişliği hem biyolojik hem de ruhsal olarak enerji bitmesi olarak değerlendiren Kaya, "Bir cihazın bile kapasitesi varken insanın da dinlenmediği ve sağlıksız yaşadığı sürece enerjisi azalır. Psikolojik ve fiziksel dinlenmek insan için gereklidir.
8 yaşındaki Songül 'Ondine'nin Laneti'ni yendi, dünyada ilk oldu
Bu yaş grubunda dünyadaki ilk operasyon olma özelliği kazanan ameliyat sonrasında, küçük Songül solunum cihazına bağlı olmadan yaşamına devam edebilecek. Solunum yetmezliği şikayetiyle, ailesi tarafından yaklaşık 7 ay önce Gaziantep Çocuk Hastanesi’ne kaldırılan Songül Kaplan, burada kontrol altında tutuldu.
Kuzey Kore, akıllı telefon üretti
Android tabanlı ve Arirang adlı akıllı telefon ürettiğini duyuran Pyongyang yönetimi, cihazın kamerasının özellikleri hakkında detay vermedi. Sadece çözünürlüğünün yüksek olduğu belirtildi.
Ağrı kesiciler ve alkol horlamaya sebep oluyor
Ameliyata uygun olmayan veya ameliyatla iyi sonuç alınamayan hastalarda 'CPU' cihazının kullanıldığını ve başarı oranını yüksek olduğunu dile getiren İzmirli, bu cihazın uyku sırasında takılan bir maskeyle basınçlı hava solunmasını sağladığını, böylelikle solunum yollarının uyku sırasında daralmasını
Bakan Eroğlu: Sağlıkta önemli mesafeler katettik
Sağlık sisteminde muazzam bir dönüşüm olduğunu belirten Eroğlu, pek çok cihazın alınarak hastaların hizmetine sunulduğunu söyledi. Eroğlu, “Milletimiz vatandaşlarımızın ‘Allah razı olsun’ demesi bize yeter.
BTK’nın yeni ihbar numarası: 0 312 294 94 94
Bu nedenle cep telefonu hattıyla birlikte mutlaka telefon cihazının da Bilgi ve İhbar Merkezi aranarak kullanıma kapattırılması gerekiyor." Açıklamada, BTK Çağrı Merkezi'nin aşağıdaki durumlarda derhal aranması istendi:
Danıştay: Alkollü sürücülerde ilk ölçüm geçerli
maddesinin (c) bendinin 1 numaralı alt bendi ile 4 numaralı alt bendindeki '(1) numaralı alt bentte belirtilen teknik özelliklere sahip teknik cihazın özelliklerine eşdeğer özelliklerdeki teknik cihazlarla veya kan aldırmak suretiyle alkol tespitleri yaptırılır' cümlesinin Danıştay Sekizinci Dairesi'nin 12.
Suni kalple yaşama tutunuyor
Üniversitesi(AÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi’nde düzenlenen basın toplantısı ile kalp nakli bekleyen ancak sıra gelme ihtimali düşük olan hastalar için yapay kalp cihazının önemi anlatıldı. AÜ Tıp Fakültesi Kalp Damar Cerrahisi Bölüm Başkanı Prof.
Assange'ın kaldığı elçilikte böcek bulundu
Cihazın Bakan Patino ile Assenge'ın 16 Haziran'da yaptığı görüşme sırasında tespit edildiği açıklandı. Başkent Quito'da basın toplantısı düzenleyen Patino, hükümetler arası ilişkilerde ahlakın bozulduğunun bir başka işaretinin bu olay olduğunu dile getirdi.
İtfaiyeden tatilcilere uyarı
vatandaşların araçlarında 2 kilogramlık kimyasal tozlu yangın söndürme cihazı bulundurulmasının şart olduğunu ifade eden Karakuş, standart nitelikte bir cihazın uygun koşullarda muhafazasıyla, 2 yıllık kullanım ömrü olduğunu kaydetti.
Yurtdışından getirilen elektronik eşyaların kaydı artık e-Devlet'te yapılacak
kayıt başvurusu yoksa bilgisayar ekranında, ‘Kayıt yaptırabilirsiniz’ yazısını görecek ve yolcu beraberinde getirdiği elektronik kimlik bilgisini haiz cihazın kaydını yine internet üzerinden yaptırabilecek.
Pis havuz suyu, dış kulak iltihabı yapıyor
Denize veya havuza giren kişiler işitme cihazı ve kulaklık kullanıyorsa yaz aylarında mutlaka cihazın hijyenine dikkat etmeliler diyen Baykal, “Kulak havalanmasını sağlamak için arada cihazı çıkarmalılar.
'Gezi Parkı' yağmacıları çaldıkları eşyayı satarken yakalandı
Olayların meydana geldiği gün işyerini yağmalayan grup içinde bulunan şahıslar elektronik ses cihazını alarak kayıplara karıştı. Cihazı alan şahıs servisini arayarak dükkanı kapattıklarını ve cihazı satacağını söyleyerek fiyat bilgisi aldı.
"Daikin, en yeni klimaları Avrupa ile birlikte Türkiye'ye sunuyor"
Yeni sezonsal verimlilik kriterine göre yapılan ölçümler cihazın farklı hava sıcaklıklarında nasıl bir performansla çalışacağını gösteriyor. Sezonsal verimlilik kriterlerinin Türkiye’de 2014 yılında mevzuata girmesi bekleniyor, ama biz beklemedik.
İsviçreli firma IPhone'a biber gazı püskürtme aparatı ekledi
Cihazın İsviçreli üreticileri, savunma amaçlı ürünün asla bir oyunca olmadığını vurgulayarak, çocuklardan uzak tutulması gerektiğini hatırlattı.Şehir hayatındaki riskler göz önüne alınarak üretilen cep telefonlu biber gazı cihazı ile kırsal alanlarda da özellikle ayı gibi yabani hayvanların saldırısında korunulabileceği
Hasan Iğsız'ın oğlu duruşmada kayıt yaparken yakalandı
Cihazın anahtarlık biçiminde, üzerinde 4 düğme ve içerisine hafıza kartı olan, ses ve görüntü kaydı yapabilcek nitelikte bir cihaz olduğunun anlaşıldığı belirtildi. Özese, durumun mahkemeye haber verilmesini üzerin duruşmaya ara verildiğini söyledi.
Emniyet kemerini takın, hızı azaltın, kaza riskiniz düşsün
Hız sınırlarının aşılıp aşılmadığını, tespit etmekte kullanılan cihazların yerini tespit veya sürücüyü ikaz eden her türlü cihazın imali, ithali ve araçlarda bulundurulması yasaktır."
İşte annenin altında kaldığı röntgen cihazı
İSTANBUL - Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Emine Kulan isimli annenin altında kalarak hayatını kaybettiği röntgen cihazının 2011 yılında alındığı öğrenildi. Cihazın JSB DDR Inventor-V model olduğu, tüm omurganın röntgen çekiminde kullanıldığı belirtildi.
Röntgen cihazının altında kalan kadının cenazesi memleketine götürüldü
İSTANBUL - Bakırköy Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde röntgen cihazının altında kalarak hayatını kaybeden Emine Kulan’ın cenazesi Adli Tıp Kurumu'ndan alındı. Cenazeyi almak için gelen Kula’nın imam nikahlı eşi Çetin Keskin ihmali olanlar hakkında şikayetçi olacağını söyledi.
Çocuğunun filmini çektiren anne röntgenin altında kalıp hayatını kaybetti
İSTANBUL - Bakırköy Dr. Sadik Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde feci ölüm. Hastanede çocuğunun röntgenini çektirmeye çalışan anne röntgen cihazının altında kalarak hayatını kaybetti.
Finlandiyalı Jolla, akıllı telefon pazarına giriyor
2013'ün sonuna doğru satışa sunulacağı duyurulan cihazın SIM kilitsiz olarak 513 dolara satılacağı belirtildi. (CİHAN)
'ASELSAN cinayetlerinde 10'un üzerinde mühendis kayboldu'
Ve bu arada TÜBİTAK ve Kara Kuvvetleri Komutanlığı’nda çalışan 2 uzman Çanakkale’de bir cihazın ilk denemesiyle ilgili bir çalışma yapacakları sırada şoförle birlikte öldüler. O dönemde başladı bu süreç.
Maliye yeni POS cihazıyla mükellefin her anını izleyecek
Temmuzda kaç adet cihazın değişeceği konusunda bakanlıkta bilgi olmadığını, ancak diğer gruplarda toplamda 1,5 milyon adetlik bir cihaz değişikliğinin söz konusu olduğunu belirten Mehmet Şimşek, Gelir İdaresi Başkanlığı'nın yeni nesil ödeme
Yakalanan Amerikalı ajan Rus elemana 1 milyon dolar teklif etmiş
Mektupta CIA ajanı Rus elemana yakın zamanda yeniden görüşmeyi ve satın alınacak cihazın parasını da ödemeyi teklif ediyor.RUSYA, ABD’Lİ DİPLOMATI İSTENMEYEN ADAM İLAN ETTİ
Dünyanın en uzunu Sultan’a havalimanında yoğun ilgi
Uzun olması nedeniyle x-ray cihazının yanından gecen Kosen’i, güvenlik görevlisinin araması sırasında ilginç görüntüler oluştu. Los Angeles’te bu yıl dördüncüsü yapılacak olan Anadolu Kültürleri ve Yemek Festivali’nde, Amerikalılar Türk kültürü ile daha yakından tanışma fırsatını yakalayacaklar
Eğitim alınmazsa işitme cihazının faydası olmuyor
Ancak, duyma eğitimi alınmazsa işitme cihazının faydası olmaz.” dedi. Yrd. Doç. Dr. Burak Öztürk, Cihan TV Network Gündem Artı Sağlık programında işitme kaybıyla ilgili bilgiler verdi. İşitme kaybının her yaştan insanı etkileyen çok yaygın bir durum olduğunu belirten Öztürk, “Bebeklikten yaşlılığa kadar olan her dönemde görülebilme riski olan işitme kaybı
OYAK davasında istenen Danıştay'daki harddisk bulunamıyor
Ekim ayında görülen duruşmada sanık OYAK’ın eski Genel Müdürü Orhan Çoban, Danıştay binasındaki kameraları kayıt edebilen cihazın genel sekreter yardımcısı odasındaki dolapta kilitli olduğunu ve sistem arıza yapsa bile bu bilgisayarda kamera görüntülerinin izlenip, kayıt yapılabildiğini söylemişti
Avea’dan yeni akıllı telefon: inTouch 2
İSTANBUL - Avea, kendi markasını taşıyan ikinci akıllı telefonu Avea inTouch 2’yi vitrine çıkardı. Cihazın; 2, 4 inç ekranı, 1 GHz işlemcisi, 5 MP kamerası ile 3 boyutlu tema ve ön yüklemeli uygulamaları bulunuyor.