cilvegözü sınır

Bab el Hawa’da patlama: Çok sayıda ölü var
HATAY - Türkiye’nin Cilvegözü Sınır Kapısı karşısındaki Suriye’nin Bab el Hawa sınır kapısı yakınında iki araca yerleştirilen patlayıcının infilak etmesi sonucu, çok sayıda kişinin öldüğü belirtildi.
Suriye'deki bombalı saldırıda yaralananlar Türkiye'ye getirildi
HATAY - Hatayın Reyhanlı ilçesi Cilvegözü Sınır Kapısı'nın karşısındaki Babul Hawa Sınır Kapısı'nda saat 12.15’te patlama meydana geldi.
Siviller için oluşturulan kamp Suriye uçakları tarafından vuruldu
HATAY - Hatay'ın Cilvegözü Sınır Kapısı'nın karşısında bulunan Suriye'ye ait BabUl Hawa Sınır Kapısı'nın içinde siviller için oluşturulan kamp, Suriye uçakları tarafından vuruldu. Yaralılar için Türkiye'den çok sayıda ambulans olay yerine sevk edildi.
Beyaz Saray: Muhaliflere yapılan yardımlar askıya alındı
WASHINGTON - Türkiye sınırındaki Cilvegözü Sınır Kapısı karşısındaki Bab el Hava Sınır Kapısı'nın radikal grupların kontrolüne girmesinin ardından ABD’nin Suriyeli muhaliflere yardımı askıya aldığı iddiaları Beyaz Saray yönetimi
ABD muhaliflere yardımı kesti
İSTANBUL - Türkiye sınırındaki Cilvegözü Sınır Kapısı karşısındaki Bab el Hava Sınır Kapısı'nın radikal grupların kontrolüne girmesinin ardından ABD ve İngiltere’nin muhaliflere yönelik yardımları askıya aldığı belirtildi.
Cilvegözü Sınır Kapısı’nda hizmetler durdu
ANKARA - Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Cilvegözü Sınır Kapısı Mülki İdare Amirliği'nden şifahen alınan bilgiye göre, dün sabahtan itibaren Suriye tarafındaki muhalif grupların aralarında çıkan anlaşmazlık nedeniyle Suriye'ye geçişin
Bab-ı Hava Sınır Kapısı, İslam Cephesi'nin kontrolüne geçti
ŞAM - Cilvegözü Sınır Kapısı'nın Suriye tarafı, bugün muhalif İslam Cephesi'nin kontrolüne geçti. Gruptan yapılan açıklamada Özgür Suriye Ordusu'nun (ÖSO) çekilmesinin ardından Bab-ı Hava'nın kontrollerine geçtiği ifade edildi.
Suriye’de aşırı grupların zulmü, Esed’i bile aratıyor (Özel)
Bayramın ikinci günü sabah erkenden kiraladığım taksiyle Cilvegözü Sınır Kapısı’na geçiyorum. Sınır kapısında korku, endişe ve buruk bir sevinçle karışık tarifi zor duygular yaşıyorum. Pasaport kontrolü öncesi bir anda etrafımı onlarca Suriyeli genç ve çocuk sarıyor; beni illegal yollarla para karşılığında götürme teklifinde bulunuyorlar.
Habur’da 30 kilometre kuyruk oluştu
Daha önce Hatay'ın Reyhanlı ilçesine bağlı Cilvegözü Sınır Kapısı'ndan Ortadoğu'ya yük taşıyan şoförler, Suriye'deki olaylar yüzünden dolayı Habur Sınır Kapısı'na yöneldiklerini, ancak Habur’un bu yükü kaldıramadığını dile getirdi.
TIR şoförlerinin eylemi Cilvegözü'nde giriş çıkışı durdurdu
HATAY - Hatay Cilvegözü Sınır Kapısı'nda işlemlerin yavaş gittiğini iddia eden TIR sürücüleri, yaptıkları 4,5 saatlik eylemle giriş ve çıkış yapılmasına izin vermedi.Suriye'ye açılan diğer kapıların kapanması nedeniyle yoğunluk yaşanan Cilvegözü Sınır Kapısı'nda TIR sürücüleri eylem yaparken oluşan TIR kuyruğu yaklaşık 18 km'yi
9 ayda 300 bin Suriyeli Türkiye'ye giriş yaptı
Cilvegözü Sınır Kapısı'ndan giriş yapan Suriyeliler; Hatay, Adana, Mersin, İzmir, İstanbul, Konya gibi illere giderek yerleşiyor. Suriyelilerden ise yaklaşık 250 bini de tekrar ülkelerine döndü.
Reyhanlı polisinden TIR şoförlerine çikolata ikramı
HATAY - Hatay'ın Reyhanlı İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Cilvegözü Sınır Kapısı'nda bekleyen TIR şoförleri ile Türkiye'ye gelen Suriyelilere çikolata ikram etti.Emniyet Müdürü Duygu Uzundurukan, Cilvegözü Sınır Kapısı'nda araçlarının yanında bekleyen TIR sürücülerine çikolata ikramında bulundu.
Şoförlerin bayramı kuyrukta geçiyor
maddeleri de bulunan TIR şoförlerinden Mustafa Tutan, aldığı yükü Bab-Al Hava sınır kapısına aktaracaklarını, ancak bayram nedeniyle çıkış yapamayacakları için Cilvegözü sınır kapısında bıraktıklarını söyledi.
Karşı Bisiklet Grubu Cilvegözü'ne ulaştı
HATAY - İzmir’den yola çıkan Karşı Bisiklet Grubu, Adana’dan sonra bisikletle çıktıkları yoda Hatay’ın Reyhanlı ilçesindeki Cilvegözü Sınır Kapısı’na ulaştı. 4 kişi ile çıktıkları yolda Hatay’dan da 2 bisikletlinin katıldığını grup ‘savaşa, küresel ısınmaya, çevre kirliliğine, nükleere karşı bisiklet’ afişi açarak
Cilvegözü’nde 10 kilometrelik TIR kuyruğu oluştu
HATAY - Hatay’ın Reyhanlı ilçesine bağlı Cilvegözü Sınır Kapısı’nda 10 kilometre TIR kuyruğu oluştu.Suriye’ye açılan diğer sınır kapılarının kapalı olması nedeniyle komşu ülkeye insani yardım götüren TIR’lar Cilvegözü Sınır Kapısı’na gelince yoğunluk arttı ve yaklaşık
Savaş karşıtı bisikletçiler İncirlik'te eylem yaptı
Akbulut, Hatay'daki Cilvegözü Sınır Kapısına kadar gideceklerini söyledi. Grup üyeleri daha sonra bisikletleri ile Hatay'a hareket etti. (CİHAN)
Yaralı Suriyeli'nin üzerinde 1 adet el bombası bulundu
Suriye’nin İdlib ve çevresinde süren çatışmalar sırasında bacağından yaralanan Suriyeli bir kişi Cilvegözü Sınır Kapısı'ndan ambulansla tedavi için Hatay’ın Reyhanlı Devlet Hastanesi'ne getirildi. Hastane güvenlik görevlilerince yaralının üzerinde yapılan aramada, giydiği yeleğinin cebinde bir adet fünyesi çekilmemiş el bombası bulundu.
Hatay Valiliği: Sınırlarımızda silahlı yabancı unsur bulunmamaktadır
Söz konusu habere konu olan görüntülerin Cilvegözü Sınır Kapısı Güvenlik sahasında çekilmiş gibi gösterildiği bilgisini veren Hatay Valiliğinin konu ile ilgili açıklaması şöyle: "Söz konusu haberde görüntüleri yayınlanan kişiler, Suriye Devletine ait Bab-ul Hava Sınır Kapısı’nda
Kılıçdaroğlu Cilvegözü Sınır Kapısı'nda incelemelerde bulundu
HATAY - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Hatay'ın Reyhanlı ilçesindeki Cilvegözü Sınır Kapısı'nda incelemelerde bulundu. Sınır güvenliğiyle ilgili olarak da Hatay Vali Yardımcısı Mehmet Eriş'ten bilgi aldı.
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, saldırıyı kınadı
HATAY - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Hatay ziyareti kapsamında Cilvegözü sınır kapısında incelemelerde bulundu. Ankara'daki saldırıyı kınayan Kılıçdaroğlu, hükümetin bu konuda her türlü önlemi almasını beklediklerini söyledi.
Reyhanlı sınırına askeri araçlar sevk edildi
Reyhanlı ile Cilvegözü sınır kapısı arasında bulunan Türkiye-Suriye sınırına gelen askeri araçların, sınır boyunda görev alacağı belirtildi. (CİHAN)
Bakan Yazıcı: Sağlıksız ürünleri üretenlere ticaretten men cezası yok
Basının dün Cilvegözü Sınır Kapısı'nda gerçekleşen patlama ile ilgili Suriye’nin misilleme yaptığı iddialarını sorması üzerine Yazıcı, "Patlama meydana geldiği andan itibaren bilgilendirildim. Kim tarafından yapıldığına dair elimize bir veri gelmedi.
Davutoğlu: Ancak eli kana bulaşmamışlarla yapılacak arabuluculuk başarılı olur
Suriyeli muhaliflerin kontrolündeki Cilvegözü Sınır Kapısı’na 5,5 kilometre uzaklıkta meydana gelen patlamanın, düşürülen Suriye helikopterine karşı bir misilleme olup olmadığının sorulması üzerine Davutoğlu, Suriye içindeki bir olayın Türkiye’ye misilleme olduğu konusunda
Suriye sınır kapısındaki patlamada 7 kişi öldü iddiası
HATAY - Hatay’ın Reyhanlı ilçesi Cilvegözü Sınır Kapısı’na 4,5 km mesafede bulunan Suriye’nin Bab-Al Hava Sınır Kapısı'nda bir araçta meydana gelen patlamada ilk bilgilere 7 kişinin yaşamını yitirdiği, 20 kişinin yaralandığı iddia
Cilvegözü Sınır Kapısı yakınındaki patlamada çok sayıda ölü ve yaralı var
İDLİB - Suriye'de muhaliflerin kontrolündeki Cilvegözü Sınır Kapısı'na yaklaşık 1 kilometre uzaklıkta büyük çapta patlama meydana geldi. Araç içine yerleştirilen patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu gerçekleşen patlamada çok sayıda ölü ve yaralı olduğu belirtildi.
Ambulanslar, yaralıları almak için Suriye tarafına hareket etti
Babel El Havva Sınır Kapısı'nın hemen karşısında bulunan Cilvegözü Sınır Kapısı'nda TIR'ların girişleri durduruldu. Cilvegözü Sınır Kapısı'nda bekletilen ambulanslardan bir kaçı sınır kapısından geçerek patlamanın yaşandığı bölgeye intikal etmeye başladı.
Babel El Havva'da bombalı araç patlatıldığı iddia edildi
Kısa bir süre önce Cilvegözü Sınır Kapısı'na önlem amaçlı gönderilen ambulansların, bombalı araç sebebiyle yaralanan kişiler için bölgeye sevk edildiği ileri sürüldü. Yerel kaynaklar, Sermada ile Babel Havva Sınır Kapısı yakınlarında bombalı bir aracın patlatıldığını ifade etti, ölü ve yaralı sayısı hakkında bilgi vermedi.
İHH’nin Suriye halkına gıda yardımları sürüyor
15 bin 500 koliden oluşan yardım yüklü 12 TIR, Hatay’ın Reyhanlı ilçesi Cilvegözü Sınır Kapısı’ndan çıkış yaptı.İHH deposunda, hareketten önce tören düzenlendi.
Bakan Yazıcı: ODTÜ'deki saldırı bir eksiklik, zaafiyettir
Cilvegözü Sınır Kapısı'nda yaşanan terörist saldırı sonucu gümrüklü sahada bazı vatandaşların hayatını kaybettiğini anımsatan Yazıcı, şöyle devam etti: "Bu saldırı sonucu sınır kapılarımızdaki önlemlerimizi daha da yoğunlaştırdık
Kimyasal saldırıya maruz kalan Suriyeliler için ön hazırlıklar tamamlandı
Suriye’de olası kimyasal saldırı sırasında tedavi için gelebilecek hastalar önce, Cilvegözü Sınır Kapısı’nda bulunan AFAD ve KBRN ekiplerince kontrol edilecek. Kimyasal şüphesi bulunanlar burada yapılacak inceleme ve yıkama işlemlerinden sonra hastane bahçesinde kurulan çadıra getirilerek kontrolden geçirilecek.
Cilvegözü Sınır Kapısı'na bariyer sistemi ve gözetleme kuleleri kuruluyor
HATAY - Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, sınır hattında alınan güvenlik önlemleriyle ilgili yapılan çalışmaları denetledi. Bu kapsamda Cilvegözü Sınır Kapısı’na giden Vali Lekesiz’in ziyaretinin ayrıntıları Valilik internet sitesinden açıklandı.
Hastane bahçesine kimyasal saldırı tesbit çadırı kuruldu
Hatay'ın Cilvegözü Sınır Kapısı'na da geçen hafta kimyasal saldırıları tesbit özellikleri bulunan KBRN Tesbit Aracı yerleştirilmişti. (CİHAN)
Vali Lekesiz: Aktarma bölgesinde can güvenliğini artırıcı önlemler alındı
HATAY - Hatay Valisi Celalettin Lekesiz, Reyhanlı ilçesindeki Cilvegözü Sınır Kapısı’nda oluşturulan tampon bölgede incelemelerde bulundu. İnceleme sonrasında kapıdan ayrılışında gazetecilere açıklamalarda bulunan Vali Lekesiz, kamuoyu ile paylaşmaya değecek önemde, ağırlıkta bir şey olmadığını ifade
Bir haftada Suriye'den 9 bin 400 kişi Türkiye'ye geçti
Celalettin Lekesiz, emniyet yetkilileri ile birlikte Cilvegözü Sınır Kapısı'na geldi. Yaklaşık 8 araçlık konvoyla geldiği kapıda incelemelerde bulunan Vali Lekesiz ziyaret sebebiyle ilgili açıklama yapmadı.
Suriye’den kaçış sürüyor
HATAY - Suriye’de kimyasal kullanımı ve müdahale korkusu nedeniyle Türkiye’ye gelişler devam ediyor. Hatay’ın Reyhanlı ilçesi Cilvegözü Sınır Kapısı’ndan çok sayıda Suriyeli pasaportla geçerken, bu imkanı olmayanların sınıra yakın yerlerdeki bekleyişleri sürüyor.
Komutanlar, Cilvegözü Sınır Kapısı'nda inceleme yaptı
HATAY - Üst düzey komutanların da bulunduğu bir askeri heyet, Hatay'ın Cilvegözü Sınır Kapısı'nda incelemelerde bulundu. Askeri heyet, yaklaşık 10 araçlık konvoy ile sınır kapısına geldi.
Sınır hattından ambulanslarla yaralılar geliyor
Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde bulunan Cilvegözü Sınır Kapısı'ndan sabah saatlerinden itibaren birçok ambulans sınır hattından aldıkları yaralıları Hatay'a getirdi. Hatay'da bulunan çeşitli hastanelerde tedavi altına alınan Suriyeliler, bölgede muhalifler ve rejim ordusu arasında halen devam eden çatışmalarda sivillerin zarar gördüğünü
Savaştan kaçan Suriyeliler Hatay'da
Savaştan kaçan Suriyeli ailelerin çoğunluğu tel örgüleri aşarak Türkiye'ye gelirken, bazıları ise pasaportlarıyla Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde bulunan Cilvegözü Sınır Kapısı'ndan giriş yapıyor. Cilvegözü'nden giriş yapan aileler burada kendilerini bekleyen yakınları tarafından alınarak kapıdan uzaklaşıyor.
Hatay sınırında müdahale hareketliliği
Hatay’ın Suriye’ye açılan sınır kapılarından biri olan Cilvegözü Sınır Kapısı da müdahale sinyallerinin ardından hareketlendi. Pasaportlarıyla Türkiye’ye giriş yapan Suriyeliler buradan araçlara binerek Antakya merkeze doğru hareket ediyor.
Kimyasal iddiası kaçışları hızlandırdı
Pasaportları olanlar Hatay’ın Reyhanlı ilçesi Cilvegözü Sınır Kapısı’ndan gelirken, pasaportu olmayanlar ise Hatay’daki sınırın çeşitli noktalarından tel örgüleri aşıp güvenli gördükleri Türkiye’ye ulaşmaya çalışıyor.
Reyhanlı'ya Suriyeli yaralılar getirildi
Cilvegözü sınır kapısına getirilen yaralılar, 112 ambulanslarıyla Reyhanlı Devlet Hastanesi acil servisine kaldırıldı. Şu ana kadar çoğu çocuk 40'a yakın yaralı geldiği, yaralılardan bir bölümünün Hatay’daki çeşitli hastanelere sevk edildiği bildirildi.
Halep'te hava saldırısında yaralanan 40 kişi Hatay'a getirildi
Her iki saldırıda yaralananlar Suriye tarafından alınan ambulansla kendi imkanları ile Cilvegözü Sınır Kapısına getirildi. Buradan 112 Acil Servis ile alınan yaralı Suriyeliler Reyhanlı Devlet Hastanesine kaldırıldı.
Suriye'den gelişler devam ediyor
HATAY - Suriye'den Türkiye'ye gelişler de sürüyor. Hatay’ın Cilvegözü Sınır Kapısı'ndan üç günde dört bin kişi giriş yaptı. Türkiye sınırına yakın bölgelerde devam eden çatışmalardan Türkiye'ye gelenler arasında kadın, yaşlı ve çocuklar ağırlıkta bulunuyor.
Cilvegözü Sınır Kapısı’nda kimyasal alarmı
HATAY - Hatay’ın Reyhanlı ilçesi Cilvegözü Sınır Kapısı'nda, Suriye’den gelecek kimyasal tehdide karşı önlem alındı.Esed rejiminin, Banyas ve Kuseyr’in ardından Şam’ın banliyölerinde Guta bölgesinde kimyasal silah kullanıldığı iddiası, Türkiye’de de önlemlerin artırılmasına
Cilvegözü’nde patlayan aracın elektronik sitemi devre dışı bırakılmış
ADANA - Hatay’ın Reyhanlı ilçesindeki Cilvegözü Sınır Kapısı'nda 18 kişinin öldüğü, 24 kişinin yaralandığı bombalı saldırıda patlatılan aracın elektronik sistemi devre dışı bırakılmış. Adana 10'uncu Ağır Ceza Mahkemesi'ne açılan davanın iddianamesinde Suriye uyruklu Youssef Bakır (33), aracı patlama noktasına nasıl getirdiğini anlattı.
Cilvegözü saldırısı Türkiye’nin bağımsızlığını zayıflatmak için yapılmış
ADANA - Hatay’ın Cilvegözü Sınır Kapısı'nda 11 Şubat 2013'de meydana gelen, 18 kişinin öldüğü, 24 kişinin de yaralandığı bombalı saldırının Adana 10'uncu Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilen 44 sayfalık iddianamede sanık
Cilvegözü saldırısının zanlıları hakkında dava açıldı
ADANA - Hatay’ın Reyhanlı ilçesindeki Cilvegözü Sınır Kapısı'nda 18 kişinin öldüğü, 24 vatandaşın yaralandığı bombalı araç saldırısını düzenledikleri iddia edilen 6 zanlı hakkındaki soruşturma tamamlandı.
İngiltere’den Suriye’ye 73 araçlık yardım konvoyu Cilvegözü’ne ulaştı
HATAY - İngiltere’den yola çıkan ve Suriye'deki halka araç, gıda ve ilaç yardımı götüren konvoy, Hatay’ın Reyhanlı ilçesi Cilvegözü Sınır Kapısı’na ulaştı. İHH İnsani Yardım Vakfı ile İngiltere'de bulunan United Muslim ve Children in Deen yardım kuruluşlarının organizesindeki konvoyda itfaiye aracı, ambulans ile çöp arabası
Suriye'de Bayram konvoyu Sakarya'ya ulaştı
Muhammed Shakiel Shabir, uzun bir yolculuğun ardından Türkiye'ye ulaştıklarını, İstanbul, Sakarya, Ankara, Adana ve Reyhanlı güzergahını takip ederek, Cilvegözü Sınır Kapısı'ndan Suriye'ye giriş yapacaklarını söyledi.
Suriye’den gelen yaralılardan 5’i hayatını kaybetti
Cilvegözü Sınır Kapısı’ndan ambulanslarla alınan yaralılardan durumları ağır olan 5 kişi, yaşamını yitirdi. Cenazeler Adana Adli Tıp Kurumu’nda otopsileri yapıldıktan sonra Reyhanlı Belediyesi'ne ait cenaze aracı ile Adana’dan alınarak Reyhanlı’ya getirildi.