çomaklı

Terör örgütünün şehit ettiği imamlar unutulmadı
KAYSERİ - Kayseri’nin Develi ilçesine bağlı Çomaklı köyünde mezarları bulunan şehit imamlar unutulmadı. 1992 yılında Mardin’e bağlı Dikmen mezrası ile Beşbudak köyünde görevlerini yaparken PKK terör örgütü tarafından şehit edilen 41 din görevlisinden ikisi olan Hüseyin Yıldız
Kur'an aşkıyla yanıp tutuşan mahalle
Develi ilçesi Çomaklı köyünde yaşarken çocuklarını okutmak için Kayseri’ye taşınan Meryem – İsmail Öztürk çifti de Kur’an derslerini takip edenlerden. Babası köyde din görevlisi olan Meryem Öztürk, ‘kız çocukları okumaz’ düşüncesiyle eğitimden mahrum bırakıldığını ifade ediyor.
Erciyes’te rastlanan şifa kaynağı huş ağacı korumaya alınıyor
/>Heyet, Kayseri Orman Bölge Müdürü Ahmet Kara ve Daire Başkanı Ali Şimşek ile birlikte alan incelemesine katılarak, Erciyes Dağı’nda ve özellikle Develi-Çomaklı köyü-Kızık köyü İncesu Şeyhşaban köyü ve Hacılar bölgelerinde yetişen Huş ağacı, dağ kavağı (titrek kavak), kızılçam ve karaçam orman ekosisteminin değerlendirilmesi
Konteynerde yaşayan aile sıcak yuvaya kavuştu
Kaymakam Selim Çomaklı’nın talimatıyla eve yerleştirilen aileye Kimse Yok Mu Derneği tarafından giyecek, mobilya, halı, battaniye yardımı yapıldı. Kimse Yok Mu Derneği Elazığ Şubesi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Şemsettin Çelik, yaptığı açıklamada, Karlıova ilçesine bağlı Kargapazarı köyünde iki yıldan
Palandöken Belediyesi beyaz şehrin sultanlarını unutmadı
merkez Palandöken Belediyesi ve Kent Konseyi Kadın Meclisi, Kadınlar Günü nedeniyle Yenişehir AVM Kültür Merkezi Salonu'nda şiir dinletisi ve yazar Zekiye Çomaklı'nın, 'Beyaz Şehrin Sultanları' isimli kitabına tanıtım kokteyli düzenledi.
Bayburt Üniversitesi’nde rektörlük seçimleri yapıldı
Ömer Çomaklı (9), Prof. Dr. Hamdi Şükrü Kılıç (3), Prof. Dr. Şemsi Burhanettin Altan (2), Prof. Dr. Dr. Nazan Demir (2), Prof.
Mezun oldukları okulda öğrencilere ders verdiler
Şafak Ertan Çomaklı, AZMEDER Başkanı Selim Ay, işadamı Fatih Yücelik, işadamı Yusuf Çizmelioğlu, Sağlık Bakanı Basın Danışmanı Zafer Tarıktaroğlu, akademisyen Şule Şener, avukat İhsan Berat Karakaya öğrencilerle deneyimlerini paylaştı
Başörtülülere hakaret eden tiyatro sanatçısı Serra Yılmaz'a tepki
Girişimci Kadınlar Derneği Genel Başkanı Zekiye Çomaklı ise Yılmaz'ı 'öcü' benzetmesinden dolayı kınadı. Kendisi de bir kadın olan Yılmaz'ın, başörtü düşmanlığını iyi anladığını ifade eden Çomaklı,"Serra Yılmaz ve onunla aynı zihniyeti paylaşanlar, başörtülülere her ortamda
Çavuşoğlu: Biz Yörük çocuğuyuz, koyun keçi de güder, Avrupa'yı da yönetiriz
Çavuşoğlu, beraberindeki kafile ile ziyaretlerine Çomaklı, Bozova, Büyükköy ve Küçükköy beldeleri ile devam etti.
İzmir’de üç kişiyi ısıran köpek kuduz çıktı
Isırdığı Ahmet Nur Atbinici, oğlu Abdülmüttalip Atbinici ve Abdülhamit Çomaklı yaralandı. Saldırgan köpek, yoldan geçen bir avcı tarafından vurularak öldürüldü. Isırdığı üç kişi ise tedavi altına alındı.
Sultan Sekisi Toplantısı'nda 'Bölgesel Kalkınmada Tohumculuk' ele alındı
Binali Çomaklı, Doç. Dr. Ahmet Bağcı ve Doğu Anadolu Tarımsal Araştırmalar Enstitüsü Bölge Müdürü Şerafettin Çakal, 'Tohum Islahı ve Sertifikalı Tohum' konularında sunum yaptı. (CİHAN)
Erzurum Sevdası Dergisi, yeniden yayın hayatına başladı
Aksiyon Dergisi Genel Yayın Yönetmeni ve Zaman gazetesi köşe yazarı Bülent Korucu, 'Beyaz Cennetin Çocukları' romanının yazarı Eşref Özoltulular ve Zekiye Çomaklı’nın 'Dadaşlık' üzerine yazdığı makaleler de dergide yer alıyor.
AÜ'nde 52 akademisyen profesörlüğe, 34 akademisyen doçentliğe yükseldi
Saliha Karatay, Ülkü Altoparlak, Zülal Özkurt, Veteriner Fakültesi’nden Yunusemre Özkanlar, Ziraat Fakültesi’nden Ahmet Dodoloğlu, Atilla Dursun, Binali Çomaklı, Ebru Emsen, İbrahim Ethem Güler, Kamil Haliloğlu ve Mevlüt Karaoğlu profesörlüğe yükseldi.
Yakutiye Kent Konseyi Kadın Meclisi, kadının seçme ve seçilme gününü kutladı
Kadınlar Birliği Erzurum Şubesi Onursal Başkanı Saffet Zengin, Gönüllü Anneler Derneği Başkanı İnciser Azak, Girişimci Kadınlar Derneği Başkanı Zekiye Çomaklı, İl Genel Meclisi ve belediye meclislerinin kadın üyeleri, siyasi partilerin kadın kolları başkanları ile üyeleri katıldı.
Erciyes Dağı’nın eteklerinde fındık yetiştirildi
Erciyes Dağı eteklerinde Develi ilçesine bağlı Çomaklı Köyü Göğcesu mevkine dikilen fındıklar meyvelerini vermeye başladı. Yıl sonunda her ağaçtan yaklaşık 20 kilo fındık hasadı yapan Bülent Arıkan, bazı fındıkların ceviz büyüklüğünde olduğunu belirtti.
Menşe-i şehadetnamesiz nakledilen hayvanlara ve araca el konuldu
Develi ilçesine bağlı Çomaklı köyünde jandarma, devriye görevi yaptığı sırada şüpheli görülen C.T. idaresindeki 38 PA 276 plakalı kamyoneti durduruldu.
Bor'da ilaç fabrikasının temeli atıldı
Temel atma törenine Niğde Valisi Alim Barut, Garnizon Komutanı Jandarma Albay İsmet Cansaran, Bor Kaymakam Vekili Salim Çomaklı, Bor Belediye Başkanı Sıtkı Erat, Astra Nova Yönetim Kurulu Başkanı Jehad Atiyad, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Erol Günalan, Genel Müdür Yardımcısı Özkan Akın
Hilal-Der Bor'da ihtiyaç sahibi öğrenciler için kermes düzenledi
Giyim eşyasından ev yemeklerine birçok ürünün satıldığı kermesin açılışı, Altunhisar Kaymakamı Selim Çomaklı, Bor Belediye Başkanı Belediye Sıtkı Erat ile Emniyet Müdürü Köroğlu Kıraç'ın katıldığı törenle yapıldı.
Erzurum'da Dario Fo'nun tek kişilik oyunu 'Medea' sahnelendi
Erzurum Girişimci Kadınlar Derneği Başkanı Çomaklı, Erzurumlu kadınlar olarak dernek çatısı altında kurdukları tiyatro topluluğu ile kültürel ve sanatsal etkinliklere ağırlık vereceklerini söyledi. Tiyatro oyunu öncesinde derneğin çalışmaları hakkında izleyicilere slayt eşliğinde sunum yapıldı.
Erzurumlu kadınlar Bakan Yıldırım'a duyarlığından dolayı teşekkür etti
Kadın sivil toplum dernekleri adına açıklama yapan Girişimci Kadınlar Derneği Başkanı Zekiye Çomaklı, Ulaştırma Bakanı Yıldırım'ın dergi yönetimini hakaret içerikli makalenin yazarını görevden almasını şükranla karşıladıklarını söyledi.
İspir Belediyesi'nden Kış Oyunları konseri
Türk halk müziği sanatçılarından Mehmet Çalmaşur, Mehmet Cinişli ve Didem Dilara Duman’ın katıldığı konserde, Zekiye Çomaklı da şiirleriyle renk kattı. Birbirinden güzel türkülerin dillendirildiği konserde konuşan Belediye Başkanı Osman Çakır, oyunların nimete dönüşmesi temennisinde bulundu.
Fakir mahallenin gönlü zengin öğrencileri harçlıklarını Kızılay'a bağışladı
Ziraat Bankası'nın öğrencilere dağıttığı özel kumbaralarda harçlıklarını biriktiren öğrenciler, Okul Müdürü Fuat Çomaklı ve öğretmenleri Samet Pehlivan gözetiminde Ziraat Bankası Erzurum Merkez Şubesi'ne gitti.
Dünya Bankası Türkiye Direktörü Zachau: Türkiye kayıt altına önem vererek ekonomiyi canlandırabilir
Gelir İdaresi Grup Müdürü Fatih Dağlı'nın başkanlığını yaptığı panelde Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Şafak Çomaklı, Erzurum'da kayıt dışının nedenleri üzerine bir sunumda bulundu. Vatandaşlık bilincinin vergilendirme işlemleriyle bağlılığının anlatılması gerektiğini belirten Çomaklı, devletin vergi gelirlerinin kamu harcamalarına dönüştüğünü vatandaşa
Şampiyon kadın çiftçiden ilginç yorum: Seneye herkes domates ekecek ve onlar çöpe gidecek
Toplantıya, 2007 yılında da 'Kadın Çiftçiler Yarışıyor' adlı yarışmada Türkiye birincisi olan Korkuteli Çomaklı köyünden Fatma Yıldırım damgasını vurdu. Protokol konuşmalarının ardından söz verilen Fatma Yıldırım'ın konuşması dikkat çekti.
Bor'da 180 çocuk sünnet ettirildi
Valisi Alim Barut, AK Parti Niğ'de Milletvekili Muharrem Selamoğlu ve eşi, AK Parti Niğde Milletvekili İsmail Göksel ve eşi, Bor Kaymakam Vekili Selim Çomaklı, Bor Belediye Başkanı Sıtkı Erat ve eşi, Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan ve birçok vatandaş katıldı.
Şekerli'deki mera ıslahı çalışması Altın Bayrak'la ödüllendirildi
Binali Çomaklı ise, fakülte olarak ilçe ve beldede yapılan zirai faaliyetlerin yanında olacaklarını dile getirdi. Törende İl Özel İdare Genel Sekreteri Selami Altunok, Tortum Kaymakamı ve Narman Kaymakam vekili Fatih Ürkmezer ve Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı Tarımsal Üretim ve Geliştirme
YÖREX'te Korkuteli'nden ürünler de tanıtılacak
Korkuteli ilçesine has olan beş ürünü de tanıtan Çandır, kültür mantarı, çomaklı bardağı, elma, armut, tarhananın çok iyi tanıtılması gerektiğini ifade etti.Çandır, Korkuteli Belediyesi, Gelendost Belediyesi, Gönen Ziraat Odası, Nevşehir Ticaret Borsası, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası, Samsun Ticaret Borsası, Gönen Ticaret Odası
DAGC'dan CİHAN'a 2 ödül
Ajansı-Erzurum)RÖPORTAJ YERELMansiyonGamze İspirli (Erzurum Gazetesi)RÖPORTAJ (YAYGIN)Ela Karasu (Dünya Gazetesi)ARAŞTIRMA İNCELEME (YEREL)Mansiyon Zekiye Çomaklı (Erzurum Gazetesi)ARAŞTIRMA İNCELEME (YAYGIN)Muhammet İspirli (Anadolu Ajansı-Erzurum)KÖŞE YAZISI (YEREL)Ayhan Türkez (İhlas Haber Ajansı-Erzurum)Mehmet Şener (Palandöken
Niğde'de 1 liraya 3 liralık iş yaptırılacak
İl Genel Meclis Başkanı Nuri Ayduğan, Bor Kaymakamı Kemalettin Sakin, Altunhisar Kaymakamı Selim Çomaklı, Çiftlik Kaymakamı Mehmet Parlak, Ulukışla Kaymakamı ve Çamardı Kaymakam Vekili Hüseyin Çam ve İl Özel İdare yetkililerinin katıldığı toplantıda konuşan Vali Barut
Korkuteli mantarı yöresel ürün fuarı ile yurt dışına açılacak
Korkuteli Belediye Başkanı Hasan Gökce de fuarda yapılacak sergi konusunda hazırlık yaptıklarını ifade ederek, "Mantar, yanık dondurma, çomaklı bardağı, elma, armut, tarhana, şiş köfte gibi yöreye has ürünlerin sergilenmesi ile ilgili hazırlıklarımız sürüyor.
Korkuteli'nin yöresel tatları YÖREX'le dünyaya açılacak
Korkuteli standında mantardan yanık dondurmaya, çomaklı bardağından şiş köfteye, tarhanadan elmaya kadar çok sayıda ürün görücüye çıkacak. Korkuteli Belediye Başkanı Hasan Gökce, Antalya Ticaret Borsası (ATB) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır'ı ziyaret etti.
Doç. Dr. Çomaklı: Kayıt dışı ekonominin nedeni yüksek vergi yükü
Atatürk Üniversitesi (AÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) Öğretim Üyesi Doç. Dr. Şafak Ertan Çomaklı, kayıt dışı ekonominin nedeni olarak yüksek vergi yükünü gösterdi.
Yakutiyeli minikler Bilgi Kültür Yarışması'nda terledi
Birincilerin ilçe komisyonu tarafından seçildiğini dile getiren Oktay, komisyonun okul müdürleri Fuat Çomaklı, M. Sultan Özkan, İsmail Akyüz, Orhan Duymuş ve Dumlupınar İlköğretim Okulu Müdür Yardımcısı Yasin Kalaycıoğlu'ndan oluştuğunu belirtti.
Teşvikleriyle babasının patron olmasını sağladı
Girişimci Kadınlar Derneği Başkanı Zekiye Çomaklı ise Duygu Pınar'ın girişimcilik cesaretinden mutlu olduklarını söyledi. Çomaklı, "Analarla dolu Anadolu'nun milli kahramanı kadın olan Erzurum'da genç girişimci kızımızın yanında olmaktan mutluyuz.
Başkanlar katı atık sorununu 'birlik'te çözecek
Belediye Başkanı Mustafa Dinçay, Yelten Belediye Başkanı Hasan Yağcıoğlu, Bozova Belediye Başkanı Gürsel Kalay, Yeşilova Belediye Başkanı İbrahim Yıldırım, Çomaklı Belediye Başkanı İbrahim Erol, Elmalı Belediye Başkanı Hüseyin Altıntaş, Elmalı'ya bağlı Akçay Belediye Başkanı Mehmet Tufan, Yuva Belediye Başkanı Hüseyin Şahin
Burdur'da 3 araç birbirine girdi: 1 kişi öldü
Çavdır ilçesi Çomaklı rampasındaki bölünmüş yolda meydana gelen kazada; İsmail Hancıoğlu (50) yönetimindeki 07 SB 030 plakalı tur otobüsü, Denizli yönüne giden Ali Osman Kocabaş (48) idaresindeki 15 LE 230 plakalı TIR'ı sollamaya başladı
Erzurumlu 20 ev kadını trikotaj ustalık belgesi aldı
Yeğenağa İş Merkezi'ndeki atölyesinde düzenlenen sertifika törenine Yakutiye Kaymakamı Yüksel Çelik, İl Emniyet Müdürü Yusuf Çalkavur, Dernek Başkanı Zekiye Çomaklı ile çok sayıda davetli katıldı. Dernek Başkanı Çomaklı, 5 ay süreli kurs sonunda 20 kadının meslek sahibi olduğunu belirterek, kursiyerlere günlük 15 TL yevmiye ödendiğini ifade etti.
Yard. Doç. Dr. Çomaklı: Teşvik sistemindeki değişiklikler küresel yatırımcılar için önemli
Atatürk Üniversitesi (A.Ü) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ertan Şafak Çomaklı, Türk vergi sisteminde son yılların en faydalı değişikliğinin yapıldığını söyledi.
Aşıklara özenen belediye başkanı saz çalıp türkü söyledi, vali şiir okudu
Şairlerde ise şiir yazma dalında birinci Nadirbeg Alimbegov, ikinci Melek Temel, üçüncü Vahdettin Işıldak, şiir okuma dalında birinci Zekiye Çomaklı, ikinci Ali Daşkın, üçüncü Mustafa Çolak, üçüncü ise Zeynep Kabasakal oldu.
Erzurum Yakutiye'de öğretmenler Kızılay'a kan bağışında bulundu
Edip Somunoğlu İlköğretim Okulu Müdürü Fuat Çomaklı ise kan bağışında bulunmanın insanlık ve vatandaşlık görevi olduğunu belirtti. Çomaklı, öğrencilere sürekli olarak kan bağışının faydalarını anlattıklarının altını çizerek, "Öğrencilerimize kan bağışlamanın insan sağlığı açısından faydalarına, toplumsal
Vali Bulut, Er-Kadın Derneği'ni ziyaret etti
Dernek çalışmaları ile ilgili Vali Bulut'u bilgilendiren Er-Kadın Başkanı Zekiye Çomaklı, bu güne kadar kenar mahallelerde eğitici çalışmalar yaptıklarını belirtti. Dernek olarak Mahallebaşı'nda okuma-yazma ve çeşitli mesleki eğitim vermeyi hedeflediklerini dile getiren Çomaklı, il yönetiminin bu çalışmalarda kendilerine destek olmalarını
Rektör Mollamahmutoğlu, Ticaret Odası Başkanı Yumak'ı ziyaret etti
Murat Mollamahmutoğlu, Rektör Yardımcısı Ömer Çomaklı ve Genel Sekreter Celal Akıl ile birlikte Bayburt Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim Yumak ve Yönetim Kurulu'nu ziyaret etti. Başkan Yumak'ı ikinci kez seçilmesinden dolayı tebrik ettiğini belirten Rektör Mollamahmutoğlu, iki kez üniversiteler arası kurul toplantısı ve resmi işleri takip etme zorunda
Erzurum Girişimci Kadınlar Derneği üyeleri kan verdi
Er Kadın Başkanı Zekiye Çomaklı 8 Mart Dünyü Kadınlar Günü dolayısıyla kan bağışı yapmanın daha doğru olacağına karar verdiklerini ifade etti. Bu tür bir kutlamanın bir ilk olduğunu belirten Çomaklı, bu bağlamda Türk Kızılayı'nı davet ettiklerini dile getirdi.
Vatan TV'nin Doğu Anadolu Bölge Temsilciliği açıldı
olan ses sanatçısı Selami Durmuş ile Erzurum'un yetiştirdiği ünlü ses sanatçılarından Hüsamettin Ceylan, tiyatrocu Cumhur Seval ve gazeteci yazar Zekiye Çomaklı paket program yaptılar. Toplam 21 ilin bağlı bulunduğu Vatan TV Doğu Anadolu Bölge Temsilciliği'ne gazeteci Savaş Uçar, Koordinatörlüğe ise Engin Adım getirildi.
Saadet'li kadınlar doğalgaz indirimi için TBMM'ye dilekçe ile müracaat ediyor
Evine 710 TL doğalgaz faturası geldiğini belirten Gazeteci Yazar Zekiye Çomaklı da SP'li kadınların imzalı dilekçesine destek verdi. Doğalgaz fiyatlarında mutlak surette indirime gidilmesini isteyen Çomaklı, "Evime geçen ay 710 TL doğalgaz faturası geldi.
Saadet'li hanımlar, Girişimci Kadınlar Derneği'ni ziyaret etti
SP Hanımlar komisyonu üyeleri Zeliha Kümbet ile Aslıhan Ardahanlı, ERKADIN Başkanı Zekiye Çomaklı'ya nezaket ziyaretinde bulundu. Kümbet, kadınların siyasette söz sahibi olması için el birliği yapılması ve hak arama kültürünün yaygınlaştırılmasını istedi.
Yazar Zekiye Çomaklı, Erzurum oyalarını 'Anam Başka Bağlar Bacım Bir Başka' adlı kitabında topladı
Bir zamanlar gelinlik kızların çeyiz sandığının olmazsa olmazları arasında yer alan fakat günümüzde unutulmaya yüz tutan oya, Araştırmacı Yazar Zekiye Çomaklı'nın kaleme aldığı "Anam başka bağlar bacım bir başka" adlı eserle bir kitapta toplandı.
Çomaklı'nın "Erzurum Oyaları" adlı eseri tanıtıldı
Gazeteci-yazar Zekiye Çomaklı, 'Erzurum Oyaları' adlı eserini basına ve davetlilere tanıttı. Türkiye Yazarlar Birliği Erzurum Şubesi'nin Atatürk Üniversitesi Oditoryumu'nda düzenlediği Erzurum Oyaları kitabının tanıtım kokteyline çok sayıda davetli katıldı