çöplere

Gökova Körfezi'ndeki deniz çayırları tehlikede
Bu kirlilik kaynağı çöplere ait envanter oluşturuluyor." dedi. Karadan ve denizden yoğun bir kirlilikle karşı karşıya kalan Gökova Körfezi'nin bir an önce pilot bölge seçilerek kurtarılması gerektiğini ifade eden Türker, "Kıyı kesiminde bulunan
El hijyeni okul hastalıklarından koruyor
tavsiyelerde bulundu: "Özellikle yemek öncesi ve sonrasında, tuvalet öncesi ve sonrasında; çiğ et, tavuk, balık ve yumurtaya dokunduktan sonra, bozulmuş gıda ve çöplere elle temas ettikten sonra, hapşırma ve öksürme sırasında ağızın elle kapatılmasından sonra, toplu taşıma araçları, para alış verişi, ortak telefon kullanımından sonra
'Belediyeler fakirlere yardımı gizli yapsın'
Devlet dairelerinde nice eskimemiş eşyalar çöplere atılıyor. Bu konuda bürokratları biraz daha duyarlı olmaya davet ediyorum." şeklinde konuştu.
Kocaeli'nde 6 ayda 21 ton atık pil toplandı
Bu pillerin gelişigüzel çöplere atılması, doğrudan veya dolaylı olarak alıcı ortama verilmesi çevre açısından büyük tehlikeler oluşturuyor. Pillerdeki metaller toprağa ve oradan da yeraltı sularına karışabiliyor.
Seyhan Belediyesi'nin kampanyasında 3 ton atık pil toplandı
Bu pillerin diğer evsel atıklarla birlikte gelişigüzel çöplere atılmasının çevre açısından büyük tehlikelere neden olacağı ifade edilen açıklamada şöyle denildi: “Metaller toprağa ve oradan da yeraltı sularına karışabilir.
Bakanlıktan el yıkama araştırması: 10 kişiden 4’ü yemekten önce elini yıkamıyor
Daima ellerin yıkandığı belirtilen durumlar içinde; tuvaletten sonra yüzde 91,1, sabah kalkınca yüzde 85,7, çöplere dokunduktan sonra yüzde 83,5, burnunu temizledikten sonra yüzde 83,1 ellerini yıkama sıklık sırasına göre ilk sıralarda yer alıyor.
Ekmek israfına karşı bayat ekmek kutusu
” diyen Aktaş, dünya’da milyonlarca insan sefaletle ve açlıkla mücadele ederken, bereketin sembolü ekmekleri çöplere atmamak gerektiğini vurguladı. Aktaş kampanya ile ilgili şu bilgileri verdi: “Şu an hali hazırda 20 adet toplama kutumuz var.
'Milyonlarca insan ekmeğe muhtaçken, her gün 6 milyon ekmek çöpe atılıyor'
Sofralarda ekmeklerin israf edilerek çöplere döküldüğünü söyleyen Fidan, şöyle dedi: "Bereketin timsali ekmeği çöpe atıyoruz. Dünyada 1 milyar insan sefalet ve yokluk içerisinde yaşarken, milyonlarca insan bir lokma ekmeğe muhtaçken, her gün 6 milyon ekmeği çöpe atıyoruz.
Atık pil getirene tıraş bedava
Alaçam, amaçlarının, gelecek kuşakların daha güzel ve düzgün bir yaşam sağlaması olduğuna dikkat çekerek, kullanılmayan pillerin çöplere atılmaması gerektiğini ifade etti. Alaçam, ''Biz bu sosyal sorumluluk projesini 15 gün önce başlattık.
Emekli öğretmenin keşfettiği uğraşla çöpler değerleniyor
KAHRAMANMARAŞ - Kahramanmaraş’ta emekli öğretmen Hatice Tekiş, keşfettiği uğraşla çöplere değer katıyor. İlk zamanlar evdeki eşyalarını değerlendirmek için uğraş veren Tekiş, şimdi de bu işin kursunu açmaya hazırlanıyor.
Fethiye’nin simgesi olan antik tiyatroya çevreciler sahip çıktı
Farklı zamanlarda farklı kurumlar tarafından restore edileceği söylenen fakat çivi dahi çakılmayan tiyatro, ziyaretçilerin bıraktığı çöplere rağmen ayakta kalmayı başarıyor. Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’ın ısrarla turizme kazandırılmasını istediği Telmessos Antik Tiyatrosu için çevreciler devreye girdi.
Koruma altına alınan bina ve çevresi şehir çöplüğü oldu (Özel)
Şehrin ortasında park ve bahçe şeklinde düşünülen Terakki Mahallesi'ndeki lavuar alanındaki çöplere tepki gösteren pazarcı Yılmaz Hoyur, “Tarihi eserdir, sahip çıkın dediler. Yıkmadılar. Zaten Zonguldak’ın büyük bir alanını kaplıyor burası.
AK Parti, Ramazan ayı boyunca 3 bin 500 aileye yardım paketi dağıttı
Açıklamasında, "Her gün ülkemizin çeşitli yerlerinde tonlarca yiyecekler çöplere atılıyor" diyen Çetinkaya, "Peygamber Efendimiz (s.a.v)'in, (Komşusu açken tok yatan bizden değildir) sözünü çok ciddi anlamda düşünmeli ve idrak etmeliyiz.
Ufuklu miniklerden Japon konsolusuna geçmiş olsun ziyareti
Kağıt atıklar, metal atıklar… hepsi ayrı çöplere atılır” dedi. Ziyaretin ardından çocuklar başkonsolosla hatıra fotoğrafı çektirerek konsolosluktan ayrıldılar.
Çek asıllı iki sanatçıdan örnek davranış: Noel'de çöpe atılan çamları yeniden diktiler
Kendilerinin radikal çevreci olmadıklarını, ancak çöplere atılan çam ağaçlarını yeniden değerlendirerek ormanlara ve yeşil bir dünyaya birazcık da olsa destek çıkmaya çalıştıklarını vurgulayan Klakurkova ise kampanya fikrinin geçen sene oluştuğunu belirterek şu bilgileri
Alanya Kaymakamı Doğan 5 bin öğrenci ile birlikte sahilleri temizledi
Alanya Kaymakamlığı'nın yağmur suları nedeniyle biriken çöplere dikkat çekmek amacıyla düzenlediği kampanya kapsamında ilçe genelindeki 5 bin öğrenci eş zamanlı olarak sahilleri temizledi. Kampanyaya katılan Kaymakam Doğan da öğrencilerle birlikte Begonvil Plajı'nı temizledi.
Rusya'da 300 bin civciv buzda ölüme terk edildi
Baksanıza şu canlı yavruları çöplere atıyoruz. Canlı canlı ölüme terk ediyoruz." dedi. Şimdiden 300 bin civcivi sokağa terk eden fabrika sahipleri verebildikleri civcivleri yakın çevredeki köylere bedava dağıttı.
Engellilere yardım için için plastik şişe topluyor
Pet şişelerini sokak ya da çöplere atacaklarına, bana getirmelerini istiyorum." diye konuştu.
Konya'da geri dönüşümden elde edilmiş kötü kokulu poşet kullanılamayacak
Çöplere atılan atık ne kadar temiz olursa olsun, çöplüğe atılması kirlenmesi için yeterlidir. İşte geri kazanımla üretilen poşet ve ambalaj ürünleri bu malzemelerle yapılmaktadır.
Kamyondaki çöpler alev aldı, şoför çöpleri kaldırıma boşalttı
Olay yerine gelen itfaiye ekipleri de yanan çöplere müdahale ederek olası bir facianın önüne geçilmiş oldu. Öte yandan araç şoförü ve belediye işçisi yangının nasıl çıktığı şeklindeki soruları cevaplamaktan kaçındı.
Şampiyon kadın çiftçiden ilginç yorum: Seneye herkes domates ekecek ve onlar çöpe gidecek
Herkes para etmeyen domatesleri derelere, çöplere dökecek. Birileri bize yol göstersin. Ne ekeceğimiz konusunda yardımcı olsun." Kırsalda yaşayan kadınların eğitimine 1997 yılından itibaren ağırlık verildiğini dile getiren Tarım İl Müdürü Bedrullah Erçin, 2 yılda 400'e yakın köyde eğitim
Kırşehir'de çöp toplama sistemi modernleşiyor
Sistem silindirik olduğu için atılan çöpler, altta kalan çöplere basınç uygulayarak daha çok çöp biriktirilmesini sağlıyor. Yerkon sistemiyle çöplerin dikey olarak depolanmasıyla, eski çöpün üzerine atılan yeni çöp bir battaniye görevi görerek, oluşabilecek kokunun yukarı çıkması
Çocuk parkına giren domuzları site sakini vurdu
Site sakinlerinden Arif Bahçıvan, domuzların sürekli parklara ve çöplere saldırdığını belirterek, yönetimi suçladı. Bahçıvan, "TOKİ Sitesi, şehir merkezinden uzakta, ormanlık bir alanda kuruludur. Bu nedenle yılan, akrep ve domuzlar çok sayıda var.
Bin çocuk elleriyle sahili temizledi
Bu kapsamda bin izci ve yavru TEMA insan faaliyetleri sonucu oluşan çöplere dikkat çekmek amacıyla Konyaaltı sahilini temizledi. Kepez İlçe İzci Kurulu Başkanı Ahmet Ali Akbaş, etkinliğinin diğer Akdeniz ülkelerinde de yapıldığını söyledi.
Bakan Eroğlu, çocuklardan 'çevreyi koruma' sözü aldı
Pilleri çöplere atmayacağız. Daha önce SEKA Fabrikası İzmit Körfezi'ni lağım çukuru çevirmişti. Hükümetimiz orayı kapattı ve mükemmel bir park haline getirdi.
Konyaaltı plajlarını bin 200 kişi temizleyecek
Antalya'da Konyaaltı plajlarnı aynı anda bin 200 kişi temizleyecek. Büyükşehir Belediyesi, insan faaliyetleri sonucu oluşan çöplere dikkat çekmek amacıyla, Kepez İlçe İzci Kurulu'nun desteğiyle bin 200 kişiyle Konyaaltı plajlarını temizleyecek.
Öğrenciler, topladıkları atık pilleri Devrek Belediyesi'ne teslim etti
Çevre Kulübü öğrencilerinden Ömer Özer ise, "Çöplere atılan pillerin içindeki kimyasal maddeler toprağa ve suya karışarak bizlere zehir olarak geri dönecektir. Çevreye zarar veren de, çevreyi koruyan ve geliştiren de insandır.
İlköğretim öğrencileri, atık pil toplama kampanyası düzenledi
Bu pillerin gelişigüzel çöplere atılması, çevre açısından büyük tehlikeler oluşturur." ifadelerini kullandı. Metallerin doğaya büyük zarar verdiğini aktaran Kaya, "Metaller toprağa ve oradan da yeraltı sularına karışabilir.
Erzincan'da hedef 50 kilogramın üzerinde atık pil toplamak
Bu pillerin gelişigüzel çöplere, doğrudan veya dolaylı olarak alıcı ortama atılması insan ve çevre sağlığı açısından büyük tehlikeler yaratmaktadır. En önemlisi toprak veya suya kolaylıkla karışabilmekte.
Çöp evde yaşayan yaşlı kadın, çöplerini vermemek için direndi
Ekiplerin evine girmesine izin vermeyen yaşlı kadın, topladığı çöplere dokundurmamak için uzun süre direndi. Sonunda ikna olan yaşlı kadın, görevliler evde temizlik yaptığı sırada bile bazı eşyalarını kurtarmak istedi.
Gebze'deki atık pil toplama kampanyası sürüyor
Bu pillerin gelişigüzel çöplere atılması, doğrudan veya dolaylı olarak ortama verilmesi çevre açısından büyük tehlikeler yaratır. Metaller toprağa ve oradan da yeraltı sularına karışabilir.
Sakarya Büyükşehir Belediyesi elektronik atıkları ekonomiye kazandıracak
Sakarya Büyükşehir Belediyesi, elektronik atıkları evsel çöplere karıştırılmadan yeniden değerlendirerek ekonomiye kazandıracak. Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, yaptığı açıklamada, elektronik atıkların toplanması ve yeniden ülke ekonomisine kazandırılması için çalışma başlattıklarını
Bakan Çelik: Belli çevreler Azerbaycan'la ilişkilerimizin bozulması için gayret içindeler
Bakan Çelik, Azerbaycan bayraklarının çöplere atıldığı iddialarıyla ilgili olarak ise şunları dile getirdi: "Bu kadar ilişkilerde hassasiyet gösterdiğimiz, karşılıklı değer yargılarına önem verdiğimiz bir ülkenin bayrağını istiskal edecek bir davranış içinde
Çöplere atılan ilaçlar tehlike saçıyor
Dışarıya atılan veya çöplere giden ilaçların oldukça ciddi bir tehlike oluşturduğuna dikkat çeken Beyaz, çöpteki ilacın etrafa kimyasal etki verdiğini ve ekolojik dengeyi bozacak salgılara yol açtığını sözlerine ekledi.