çöpleri

Çöpten topladığı eşyalarla yapay şelale üretiyor
Topladığı çöpleri Şekerhane Mahallesi’nde kurduğu atölyesinde yapay havuz ve dekorlarda kullanan Kalkanlı, "Hemen herkes evinin yada dükkanının bir köşesine güzel bir yapay havuz ve dekor olmasını ister.
Pekmez modern tesislerde üretilmeye başlandı
Makineye veriyorsunuz, içinde yeşil çöpleri dahil çıkarıyor. Pekmezde kekrelik denen şey de olmuyor. Hiçbir tane sap karışmıyor. Buranın üstüne de bağlardan gelip giden olduğu için çok güzel bir mescit yaptık.
Yeni temizlik araçları törenle hizmete sunuldu
İlçedeki çöplerin son 2 aydır her sabah toplandığını belirten Eyüp Belediye Başkanı İsmail Kavuncu, "Tarihiyle, kültürüyle Eyüp Sultan Camii ve Türbesi'yle her yıl binlerce kişinin ziyaret ettiği ilçemiz, Temizlik İşleri Müdürlüğümüze
Diyarbakır esnafı PKK'nın kepenk çağrısına uymadı
Bağlar ilçesinde belediyenin çöpleri toplamaması dikkat çekti. (CİHAN)
Deniz çayırları çapa tehdidi altında
Türker, deniz dibinden çıkan ilginç çöplerin, kurulacak deniz müzesinde sergileneceğini söyleyerek, "Üniversitemiz yerleşkesinde, fakültemiz bünyesinde bir deniz müzesi oluşturacağız. Bu müzede, denizden çıkardığımız ilginç sayılabilecek çöpleri sergileyeceğiz.
Eyüp’te teknolojik temizlik araçları
Öte yandan Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, Eyüp mahallelerinin çöplerini artık her gün topluyor. Haftanın her günü sabah 06:00-07:00 saatleri arasında Emniyettepe ve Güzeltepe, akşam 19:00-21:00 saatleri arasında ise diğer mahallelerin çöpleri alınıyor.
Çorum Belediyesi makine parkurunu zenginleştirdi
Biz bu çöpleri yer altına aldık ve bununla birlikte birçok belediye geldi ve bunları inceledi. Bazıları örnek aldı ancak bazıları buna bütçelerinin de yetmeyeceğini söyleyerek gerisin geriye gitti.
Kağıt toplayıcıları belediyenin sigortalı çalışanı oluyor
Sokaklarda kağıt toplayan kişiler, maaşlı ve prim usulüyle belediye bünyesinde çöpleri toplayacak, toplanan atıklar geri dönüşüm tesislerinde değerlendirilerek ekonomiye kazandırılacak. Ankara Valiliği'nin üzerinde hassasiyetle durduğu projeyi Başkent'te ilk olarak uygulayan Mamak Belediyesi, projenin tanıtımını gerçekleştirdi.
AK Partili İçten: Sahabe kabirleri arkeolojik kazılara kurban edilmek isteniyor
Çevredeki çöpleri gösteren, “ Hz. Süleyman'ın ve 27 sahabenin mekanı Diyarbakır'a yakışıyor mu?” diye soran İçten, çöpleri temizlemeyenlerin kendi zihniyetlerini temsil eden yerleri sürekli temiz tuttuklarını kaydetti.
Denizli Belediyesi çöpten aylık 60 bin liralık elektrik üretiyor
Biz vahşi depolama yerine, düzenli depolama sahamızda çöpleri bertaraf ediyoruz. Hatırlayın geçmişte çöp depoları patladı, onlarca insan da o çöplerin altında kaldı. Bizse bu alanda çöplerden oluşan bir damla suyun bile toprağa karışmasının önüne geçiyoruz.
Hatay'da göstericiler barikat kurup polise molotof attı
Armutlu Mahallesi'nde dün akşam saatlerinde toplanan az sayıdaki grup, mahalledeki çöpleri ve çöp konteynerlerini mahalle girişine dökerek uzun süre bekleyişini sürdürdü. Sloganlarla güvenlik güçlerinden biber gazı sıkmalarını isteyen grup, daha sonra barikatları ateşe verdi.
Ankara'da izinsiz gösteri
ANKARA - Ankara'da bir grup gösterici yolu trafiğe kapatarak çöpleri ateşe verdi. Grup, müdahale için gelen çevik kuvvet ekipleri ve TOMA'yı görünce ara sokaklara kaçtı.
Çöp kamyonu 1,5 yaşındaki çocuğu ezdi
Nurgül Demir çöpleri dökerken küçük Rügar’da oynamaya başladı. O sırada manevra yapan çöp kamyonu, küçük Rüzgar’ı ezdi. Çocuk olay yerinde hayatını kaybetti, kamyonun şoförü ise kaçtı.
Çöpü yarıştıran bilim adamları 3 ürün birden elde etti
Çetinkaya, elde edilen ürünlerin organik maddelerin ısı etkisiyle bozunması sonucu açığa çıktığını belirterek, şu bilgileri verdi: “Çöpleri değirmende öğüterek ufaltıyoruz. Atıklar proliz reaktöründe azot gazıyla ısıtılıyor.
Bakan Yazıcı: Deprem felakettir
Rize'nin 348 köyü olduğunu vurgulayan Yazıcı, "Buradaki hizmet araçları, çöp arabaları 348 köyden çöpleri toplayacak. Bunu hayal bile edemezdiniz.
Bayramda mesire yerleri piknikçilerde dolup taştı
Ancak köyümüzün yanıbaşına ilçenin çöpleri döküldüğü için çocuklarımız ve hayvanlarımız sürekli hastalanıyor. Yetkililerden bu problemin çözüme kavuşturulmasını istiyoruz.
Şelalesi ile meşhur Sütleğen köyü çöpten geçilmiyor
Kalkan Belediyesi'nin köyde biriken çöpleri alması gerektiğini ifade eden Kocabaş, ancak Belediye Başkanı Ömer Saim Karakurt'tan olumsuz cevap aldıklarını söyledi. (CİHAN)
Uludağ’ın göllerinden 300 kilo çöp toplandı
Alaçam köyü yolu kullanılarak yaklaşık 3 saatte varılan Göller Bölgesi'ne traktör ve 5 işçi ile giden ekipler, alanda bırakılan çöpleri topladı, yerde yakılan ocaklar dağıtıldı. Toplanan yaklaşık 300 kilogram çöp, traktörle Bursa Şehir Merkezi Katı Atık Tesisleri'ne götürüldü.
Mandela’nın 95'inci doğum günü kutlanıyor
Dışarıda çöpleri toplayan, yerleri silen öğrencilerin yanında, bazı kuruluşlar Mandela için hastane çalışanlarına yiyecek dağıttı.MANDELA’NIN EVİ ZİYARETÇİ AKININA UĞRADI
Eylemcilerin yola kurduğu barikat, kamyon şoförünü isyan ettirdi
Barikattan aşamayan kamyon şoförü aracından inerek yoldaki taşları ve çöpleri temizledi. Duruma tepki gösteren kamyon şoförü, kardeşinin ve dayısının oğlunun da çevik kuvvet olarak göreve başlayacağını dile getirerek polise destek verdi, eylemcilere ise tepki gösterdi.
Okmeydanı'nda yollarda ateş yakan gruba polis biber gazıyla müdahe etti
İSTANBUL - Okmeydanı'nda izinsiz gösteri yaparak çöpleri ateşe veren gruba, polis ekipleri biber gazı ile müdahale etti. Yüzleri maskeli terör örgütü yandaşları, yolu keserek sağa sola taş ve sapanlarla bilye attı.
Temizlik işçileri çalışmayınca milletvekili ve belediye başkanı çöp topladı
Van Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü'nde taşeron firmaya bağlı olarak çalışan temizlik işçileri, sendika haklarının verilmesi için eylem yapıp çöpleri toplamadı. Havanın da sıcak olması nedeniyle ağır bir kokunun etkili olduğu kentte, Belediye Başkanı Bekir Kaya, işçilerle görüşerek çalışmalarını istedi.
Bayraktar: İstanbul’un birçok sahilinde denize girmek mümkün
Cevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Üsküdar Belediyesi’nin birlikte düzenlediği 'Deniz Çöplerini Toplama Teknelerinin Denize İndirilme' Töreni'ne Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara ve birçok davetli katıldı.
'Oğlum bak git' diyemedi, küreği yedi!
'nin cevabını beklemeden temizlik işçisinin çöpleri toplamak için kullandığı küreği kapıp ahşap kısmıyla kafasına vurdu. Bir anda neye uğradığını şaşıran temizlik işçisinin yere düşmesinden faydalanan saldırgan, elindeki cep telefonu ile 5 lirasını alıp kaçtı.
Yüzerken kulak sağlığınıza dikkat edin
Ayrıca kulağı parmakla kaşımaya çalışmak, kulak çöpleri ve diğer yabancı cisimlerle kulağı kurcalamak da kulak kanal cildini tahriş ederek enfeksiyona neden olmaktadır." diye konuştu.
Kapadokya Bisiklet Festivali başladı
günde sosyal bir proje olarak Kapadokya’da vadi yürüyüşü yapıp çöpleri temizleyeceğiz.” dedi. Festivale Almanya’dan gelerek katılan Michael Spielmann, daha önce İsveç’in Göteborg şehrinde ve Antalya’da bisiklet turlarına da katıldığını, Kapadokya’ya gezi amaçlı daha önce geldiğini
Çocuklar otomobil yaktı
, ellerindeki kibritle otomobilin yanında bulunan çöpleri tutuşturdu. Bu sırada alevler polis memuru Ahmet Akyüzlü'nün otomobilinin ön kısmına sıçradı. Alev alan otomobil söndürüldü ancak motor aksamı kullanılmaz hale geldi.
Bağcılar‘da hükümet konağının temeli sene sonuna dek atılacak
Yollara ve boş alanlara atılan çöpleri toplamak için her sene 12 trilyon lira para harcıyoruz. Lütfen çöpünüzü sokağa ve boş arsalara atmayınız. 300 personelimiz çöpleri toplamak için çalışıyor.
Türel:Ne zaman ülkede güzel işler olsa karanlık güçler devreye giriyor
ilçesinde Manavgat Çevre Koruma Turizm Alt Yapı Tesisleri Yapma ve İşletme Birlik Başkanlığı'nın(MATAB) Kızıldağ köyü Göğü mevkii yakınlarında bulunan Çöpleri Enerjiye Dönüştürüyoruz Projesi Elektrik Üretim Tesisi'nin açılış törenine katıldı.
Lokman Çağırıcı‘dan esnafa ‘kaldırımları işgal etmeyin‘ çağrısı
Çöpleri toplamak için 12 trilyon lira harcıyoruz. Yaık değil mi? Esnaf hemşehrilerim de bize yardımcı olsunlar. Herkes kendi kapısının önünü temiz tutsun.
İzmir'de eylamcilerin çadırları kaldırıldı, temizlik başladı
Kordon’da etrafa dağılan pankart, gruplara ait bayrak, battaniye, çadır ve çöpleri toplayarak kamyonlara yükledi. Polise direnmeyen bazı eylemciler de özel eşyalarını toplayarak alandan ayrıldı. (CİHAN)
Brezilya'da on binler sokakta
Datafolha isimli kamuoyu araştırma şirketine göre yaklaşık 50 bin protestocu Brezilya’nın ekonomik başkenti Sao Paulo’da çöpleri, rüşvetçiliği ve yüksek ulaşım ücretlerini protesto etmek amacıyla sokaklarda.
Antakya'nın temizliğinden 330 personel sorumlu
Evdeki çöpleri, 19.00-22.00 saatleri arasında binaların önünde bulunan konteynerlere bırakırsak, ekiplerimiz daha randımanlı çalışarak hedeflenen temizliği elde etmiş olacaktır.” dedi.
Keçiören’de çöp torbaları şeffaflaştı
İşlek caddelerde kullanıma giren yeni çöp torbaları için Hülya Uğur adlı vatandaş, yeni torbalar sayesinde sokakta gezerken elinde bulunan çöpleri atmakta sıkıntı yaşamadığını dile getirdi. Ali Korkmaz ise görüntüsünü de beğendiği çöp poşetleri sayesinde insanların ellerindeki çöpleri yere atmayarak çevre temizliğine de katkıda bulunacaklarını ifade etti.
3 kattan yüksek binalara atık odası zorunluluğu geliyor
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, çöpleri yerinde ayrıştırarak çevreye verilecek zararları önlenmesi ve atıkların ekonomiye kazandırılmasının hedeflendiği, çöp kovası ve bina önlerinde çöp toplama alanlarının oluşturduğu görüntülerin ise ortadan kaldırılmasının
Taksim güne sakin başladı
Belediye temizlik işçileri de Gezi Parkı girişindeki merdivenlerde bulunan çöpleri toplayarak merdivenleri suyla yıkadı. Gezi Parkı eyleminin başlamasının üzerinden 17 gün geçerken Taksim’deki bekleyiş sürüyor.
Göstericiler iş makinelerini ateşe verip, alevlere tüp attı
İSTANBUL - Taksim’de kaldırım taşları ve çöpleri temizlemek için bölgeye gelen iş makineleri göstericiler tarafından yakıldı.Taksim’de çıkan olayların ardından bölgeye çok sayıda temizlik görevlisi ve iş makinesi gelerek meydanı temizlemeye başladı.
Ayrıştırılan çöp vatandaşa altın, engelliye akülü araba oluyor
SAMSUN - İlkadım Belediyesi, 'Çöpünüz Altın Olacak, Engeller Ortadan Kalkacak Projesi' kapsamında çöpleri ayrıştırarak toplayan vatandaşları altınla ödüllendirirken, çöplerden elde ettiği gelirle de engelli vatandaşları
Kars’ta tüm okullarda temizlik kampanyası başlatıldı
Temiz, sağlıklı ve yaşanılabilir bir çevre bilinci oluşturmak için öğrencilerle el ele veren Alkış, öğretmenler nezaretinde okul çevresinde bulunan çöpleri tek tek toplanarak poşetlere konulmasını sağladı.
Ankara’da bin kişilik grup eylemlerini bitirip dağıldı
Göstericilerin, barikatlarlarını yoldan kaldırarak çöpleri temizledikleri görüldü. Grubun dağılmasının ardından polis ekipleri de olay yerinden ayrıldı. (CİHAN)
Hurdacının evinden 10 kamyon çöp çıktı
Mahalle sakinlerinin belediyeye haber vermesi üzerine harekete geçen zabıta ekipleri, iş makineleri ile birlikte evin bahçe duvarını yıkıp çöpleri kamyonlarla boşalttı. Bahçeden 10 kamyon dolusu hurda malzeme çıktı.
Seul Belediyesi’nden yemek israfına karşı sert duruş
Belediye yönetimi yaptığı son düzenleme ile vatandaşlardan attıkları organikler çöplerin miktarına göre hizmet bedeli alacaklar. Yapılan yeni düzenlemenin Haziran ayı sonu ile uygulamaya geçmesi öngörülüyor.
Batman'da davul zurna eşliğinde çöp toplandı
Davul zurna eşliğinde halay çeken çevreciler ellerine aldıkları poşetlerle yürüyüş güzergahı boyunca yol ve kaldırımlardaki çöpleri topladı.Etkinlik Atatürk parkında yapılan basın açıklamasıyla son buldu.
Okmeydanı’ndaki olaylar 3 saat sürdü
Pazar tahtaları ile barikat kuran grup, çevreden topladıkları çöpleri ateşe verdi. Sokak başlarında duran göstericiler güvenlik önlemi alan polise taş, şişe ve molotof bombaları ile saldırdı. Grubun attığı bir ses bombası polis ve basın mensuplarının yanında patladı.
Erdoğan'ın açılışa katılacağı Okmeydanı'nda korsan gösteri
Pazar tahtaları ile barikat kuran grup, çevreden topladıkları çöpleri ateşe verdi. Sokak başlarında duran göstericiler güvenlik önlemi alan polise taş ve şişelerle saldırdı. Olay sırasında çok sayıda iş yeri de zarar gördü.
Çevreci gençler iş başında
Çakmaklar Çamlığı’nda gruplara ayrılan öğrenciler, ellerine çöp poşetlerini alarak piknikçiler tarafından bırakılan çöpleri temizledi. Yapılan mıntıka temizliği sonrasında Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ile çevreci gençler bir araya geldi.
Sabri Ülker Çevre Ödülü ‘Kaynayştır Projesi’nin
Projelerin içinden birinci seçilen ve çöplerin kaynağında ayrıştırılarak su kaynaklarını kirletmesinin önüne geçmeyi amaçlayan ‘Kaynayştır Projesi’ Kütahya Dumlupınar Üniversitesi’nden geldi. Üniversitede öğretim görevlisi olarak çalışan Yrd.
Bebeğini çöpe atan anneye 12 yıl hapis
Buca Belediyesi'nde çöpleri toplayan işçiler, 21 Aralık 2012 tarihinde Dumlupınar Mahallesi, 86 ile 82 sokaklar arasındaki çöp konteynerini boşaltmak isterken yarı çıplak halde, kanlar içinde bir erkek bebek buldu.
Çöp evden çıkan metal eşyayı satan zabıta parayı iade etti
Sokaktan bulduğu çöpleri, eski eşyaları ve buna benzer maddeleri sürekli evine taşıyan Abdullah Kılıçarslan bu işi geçinmek için yapmadığını kendisinde bir alışkanlık haline geldiğini söyledi. Zabıta ekipleri evden çıkan metal, bakır, gibi katı maddeleri adrese çağırdığı hurdacıya değerinde vererek alınan parayı ev sahibi Kılıçarslan’a teslim etti.
86 yaşındaki kadının evinden iki kamyon dolusu çöp çıktı
Evde bulunan çöplerin arasında 1999 depreminde dağıtılan erzakların kutuları da bulundu. Belediye görevlileri maske takarak evdeki çöpleri kamyonlara doldurdu.