çöplerinde

Perdecilerin atıklarını toplayarak iş hayatına atıldı şimdi kendi işyeri var
Eşi kanser hastası olduğu için çok sıkıntılar çektiğini anlatan Yılmaz, bir zamanlar imkansızlıklardan dolayı perde dikişçilerin çöplerinde perde kırıntılarını toplayarak poşetlik peçetelik yaptığını dile getirdi.
Seul Belediyesi’nden yemek israfına karşı sert duruş
Belediye yetkililerinden alınan bilgiye göre, yeni düzenleme ile atılan yemek çöplerinde yüzde 10 ila 20’lik bir azalma, buna bağlı olarak organik çöplerin öğütülmesi için ayrılan senelik bütçede 12 ila 24 milyon dolar kadar tasarrufun yaşanacağı ifade
Hatay’da bir grup yol kapatarak konteynerleri ateşe verdi
Çöp konteynerlerini ateşe veren grup daha sonra asfalt üzerinde topladığı çöplerinde ateşe vererek Suriye Devlet Başkanı Beşar Esed lehine slogan attı. CHP Hatay Milletvekilleri Hasan Akgöl ve Refik Eryılmaz mahalleye gelerek gruptan dağılmasını isterken grup olaylarda gözaltına alınan 5 kişinin serbest bırakılması halinde
3,5 aydır alınmayan çöpler salgın hastalık riski oluşturuyor
Edinilen bilgilere göre belediyeler tehlikeli atık nedeniyle çöpleri toplamazken, sanayi siteleri de çöplerinde tehlikeli atık olmadığını öne sürüyor. Karşılıklı çözümsüzlük sonucu site içinde kamyonlar dolusu çöp ortalığa ağır kokular yayarken, çirkin görüntülerin oluşmasına da neden oluyor.
Sahilleri temizleyen mahkumlara maaş ve sigorta
Denize giden dere kenarlarında çöplerinde temizlenmesi gerektiği inancındayım. Aksi takdirde bu çöpleri toplamazsak, yağan yağmurla birlikte akan suyla denize girecek ve kirletecek. Bu nedenle hem denizi, hem de denize giden dereleri temizlemeliyiz ki denizi temiz tutalım.
CHP'den 'Okul çöplerinde oy pusulaları çıktı' iddiası
İzmit'te birkaç okulun çöplerinde yırtık ve yakılmış oy pusulaları çıktığı iddiasıyla CHP İzmit Belediye Başkan Adayı Fikret Toker,seçim kuruluna başvurarak seçimin iptalini istedi. Seçimlerin bitmesi ile CHP'nin tüm yurtta 'oylarımız çalındı ve yakıldı' iddiaları İzmit'te de baş gösterdi.