çukurova üniversitesi tıp

Çukurova Üniversitesi'nde Deney Hayvanları Kullanım Kursu başladı
ADANA - Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Deneysel Tıp Araştırma ve Uygulama Merkezi tarafından düzenlenen Deney Hayvanları Kullanım Kursu açıldı. Fakülte Kurul Toplantı salonunda gerçekleştirilen kursun açılış töreni sonrası ilk ders verildi.
Dr. Nejat Eczacıbaşı Tıp Bilim Ödülü, Prof. Dr. Semra Paydaş’a verildi
Bilimsel Kurul’un yaptığı değerlendirmeler sonucunda Tıp Bilim Ödülü’nü Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Onkoloji Bilim Dalı’ndan Prof. Dr. Semra Paydaş kazanırken, Tıp Teşvik Ödülü Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Farmakoloji Anabilim Dalı’ndan Doç.
Karaciğer naklinde başarılara imza atan Demiryürek, akciğer kanserine yenildi
ADANA - Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr.Haluk Demiryürek (58), hayatını kaybetti. Özellikle karaciğer nakli alanında büyük başarılara imzan atan Demiryürek, uzun süredir akciğer kanseriyle mücadele ediyordu.
Çukurova Üniversitesi'nde kayıtlar başladı
Kızı tıp fakültesini kazanan Atilla Kaçıra ise çok mutlu olduğunu belirterek, büyük kızının da Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde okuduğunu vurguladı. (CİHAN)
Eşine cinsel tacizde bulunduğu idia edilen komşusunu öldürdü
Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi’ne kaldırılan Aka kurtarılamadı. Jandarmaya teslim olan Çoban, sevk edildiği adliyede nöbetçi 7’inci Sulh Ceza Mahkemesi’nde ‘kasten öldürme’ suçundan tutuklandı.
Tabip Odasından sağlık çalışanlarına uygulanan şiddete tepki
ilçesinde özel bir hastanede çalışan Operatör Doktor Özgür Kaya Selçuk, 34 haftalık hamile Selma İ'nin bebeğinin öldüğünü tespit etmiş, bunun üzerine kadını Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi'ne yönlendirmişti.
Sigarayı bıraktıran çocuğuyla başarı belgesini aldı
SİGARA KULLANIM ORANI DÜŞTÜÇukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hakan Demirhindi ise Türkiye’de 15 ve daha yukarı yaştaki bireylerin 2008’de yüzde 31,3’nün her gün veya ara sıra tütün mamullerini kullanırken, 2012’de
Beyin kanamasından hayatını kaybeden kadının organları 3 kişiye umut oldu
Fazıl Şehir Hastanesi Yoğun Bakım Ünitesi'nde beyin ölümü gerçekleşen Meryem Sucan’ın karaciğer ve böbrekleri 3,5 saat süren operasyon sonucu alınarak, Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi ve Gaziantep Tıp Fakültesi Hastanesi'ne götürüldü.
Attan düşen seyis 5 kişiye umut oldu
4 saat süren operasyon sonrası Serin’in alınan akciğeri Ankara’ya, kalbi Gaziantep’e, sol böbreği Antalya’ya, karaciğeri ve sağ böbreği ise Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi’ne gönderildi.
Bir yanlışlık oldu, 2 kişi öldü, 5 kişi hapiste
Başına isabet eden kurşunla ağır yaralanan Sıtkı Üçgül, Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi'nde öldü. Kaçmak isteyen Yaltırık, polislerce kovalama sonucu yakalandı. Emniyet Asayiş Şubesi Cinayet Bürosu ekipleri, 3 çocuk babası Necmi Yaltırık’a yardım ettikleri iddiasıyla akrabaları Seyit Ali Çelik, Süvey Yaltırık ile Sebahattin
TUS birincisi Çukurova Üniversitesi’nden!
ADANA - Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi 2012 dönem mezunu Dr. İlker Boğa, Tıpta Uzmanlık Sınavı’nda (TUS) Türkiye birincisi oldu. Boğa, temel bilimlerden 76, klinik bilimlerden 75 puan almayı başardı.
Kardeşini öldürenin babasını öldürdü
Bu arada Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi'ne kaldırılan Sıtkı Üçgül, müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Gözaltına alınan Necmi Yaltırık, "Kardeşimi sebepsiz öldürmüşlerdi ben de onlardan birini öldürdüm.
Prof. Dr. Özkan: Organ naklinde en başarılı ülkelerden biri Türkiye
Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Hipokrat Salonu’ndaki konferansta Prof. Dr. Özkan, geçtiğimiz günlerde yaptığı rahim ve yüz nakilleriyle ilgili bilgi verdi. Organ nakilleri konusunda Türkiye’nin en başarılı ülkelerden biri olduğunu belirten Prof.
Büyüme hastalığı akromegaliye dikkat !
ADANA - Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Tamer Tetiker, hipofiz bezinin aşırı büyüme hormonu salgılaması sonucunda oluşan bir hastalık olan akromegalinin tedavi edilmediği takdirde diyabet, hipertansiyon ve
Başarılı girişimci olmak için işinizden zevk alın!
Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Hipokrat Konferans Salonu’nda düzenlenen etkinlikte konuşan Öğretim Üyesi Selim Balcısoy, “Girişimcinin Yol Haritası” konusunda öğrencileri bilgilendirdi. Girişimciliğin para kazanmak için yapılacak bir şey olmadığını söyleyen Balcısoy, ancak paranın girişimcilikle birlikte geldiğini anlattı.
Adana’da ‘Diyabet Dostu Okul Projesi’ başladı
Proje koordinatörlüğünü Halk Sağlığı Müdürlüğü’nün üstlendiği çalışmaya Milli Eğitim Müdürlüğü, Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi ile Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi destek veriyor. Öncelikle merkez ve ilçelerde diyabetli öğrencisi bulunan 5 pilot okulda hayata geçirilen projenin daha sonra il geneline yaygınlaştırılması planlanıyor.
Bakan Kılıç, sosyal medyada kendisini takip eden öğrencileri programına katıyor
Atatürk Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencisi Ayşe Taştepe, Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi Mesut Gürbüz ile Çağ Üniversitesi Uluslararası Finans Bölümü öğrencisi Neslihan Kılınç, Bakan Suat Kılıç’ın havaalanından başlayıp bir gün süren
Hastalara 'kullandığınız ilaçları yarıda bırakmayın' uyarısı
İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nden 2011 yılında mezun olduktan sonra Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi'nde görev yapan ve ardından Özel Meridien Hastanesi'nde Eczane Mesul Müdürü olan Sürmelioğlu, hastalara doğru ilaç kullanımı konusunda
TCK'daki yasa kürtaja 16 hafta fazladan izin veriyor!
Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof.Dr. Cüneyt Evrüke’nin müdahalesinin ardından yaşanan ölümlerin komplikasyon kaynaklı olduğunu ileri süren Demir, “Biz hoca suçludur veya suçsuzdur böyle bir şey demiyoruz
Hastalığının teşhisini kendi koyan profesör Alanya’da defnedildi
İhtisas çalışmasını 1984-1988 yıllarında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroloji Ana Bilim Dalı'nda yapan Özeren, 1990 yılında Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroloji Ana Bilim Dalı'nda yardımcı doçent olarak çalışmaya başladı.
Balkondan düşen gazeteci yoğun bakımda yaşam mücadelesi veriyor
ADANA - Adana’da çeşitli basın kuruluşlarında görev yapan gazeteci İsmail Özkul, dün gece evinin balkonundan düşerek ağır yaralandı. Ambulansla Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Yoğun Bakım Servisi’nde tedai altına alınan gazetecinin durumumun ağır olduğu öğrenildi.
Balcalı Çocuk Servisi'nde yenileme çalışmaları tamamlandı
sağlığı ve mutluluğu için Türkiye'de birçok proje gerçekleştirdiklerinin altını çizen Başarır, “Adana, bölgenin merkezinde yer alan bir ilimiz, burada da Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi, sağlık konusunda öncü ve önemli rol oynayan köklü bir kurum.
'Türkiye'de her 10 çocuktan biri prematüre doğuyor'
Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi ve Özel Adana Metro Hastanesi Yenidoğan Ünitesi Sorumlusu Prof. Dr. Nejat Narlı, Türkiye’de her yıl doğan 1 milyon 250 bin bebekten yaklaşık yüzde 10’unun erken doğum olduğunu vurguladı.
Avrupa Aile Hekimliği Eğiticileri Akademisi Adana'da toplandı
Janko Kersink ve 25 farklı ülke temsilcisinin katıldığı toplantıda, ülkemizi Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Aile Hekimliği Anabilim Dalı öğretim üyesi Doç. Dr. Esra Saatçi temsil etti.
Gülnar Devlet Hastanesi Başhekimliğine Dr. Barış Mavi atandı
Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesinden 2002'de mezun olan Mavi, 13 Temmuz 2011 tarihinden beri Gülnar Devlet Hastanesinde görev yapıyordu. (CİHAN)
Başhekim, hastanedeki çocukları bayramda unutmadı
ADANA - Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Yeşim Taşova, servisleri ziyaret ederek, yatan hastaların bayramını kutladı. Prof.
Adanalı aile, Sağlık Bakanlığı'nı 54 bin lira tazminata mahkum ettirdi
cevap gelmediği için çocuklarının hasta olmadığı kanaatine vardıklarını açıklayan Akgül, “Fakat çocuktaki gelişme bozukluğunu fark eden aile, 2000 yılında Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne gidiyor ve hastalığın teşhisi konuluyor.
Balcalı'da kemik iliği ve doku nakli de yapılacak
ADANA - Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Yeşim Taşova, kemik iliği ve doku nakli için fiziki altyapıyı hazırladıklarını söyledi. Taşova, hastanenin ileriki dönemde bu nakillerin yapılacağı merkez haline geleceğini kaydetti.
Annesini sürekli döven babasını öldürdü
Ağır yaralanan Bülent Gök, 9 gündür tedavi gördüğü Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi'nde hayatını kaybetti. Babasını öldüren M.Gök tutuklanırken cumhuriyet savcına verdiği ifadesinde, "Annem ve kardeşimle birlikte kendisini terk ettik.
Kazada ölenlerin kimlikleri belirlendi
Ağır yaralanan Mehmet Demir (43) ise ambulansla Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi'ne kaldırıldı. Bu arada, karşı yönden gelen Taylan Batmansuyu yönetimindeki 33 AVK 97 plakalı otomobil de kaza sebebiyle koparak yola düşen bariyere çarptı.
Serinlemek için girdiği gölette boğuldu
Ancak genç, Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi'ne götürülürken yolda hayatını kaybetti. (CİHAN)
Üniversiteli dağcılara ulaşıldı
Konya 3'inci Ana Jet Üssü'nden kalkan AS532 Cougar tipi bir helikopter Parlak'ın cesedi ile yaralı Sarın'ı alarak Adana'daki Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi'ne götürdü. (CİHAN)
Beyinde kitle tümör teşhisi konulan 4 yaşındaki Saadet'in ailesi çaresiz
Medulloblaston Grade 4 (Beyinde kitle tümör) teşhisiyle 2011 yılında ameliyat edilen 4 yaşındaki kızı Saadet Ayvalı, 2 yıl boyunca her ay 3 ile 4 defa kontrol için Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi (Balcalı)’ne gitmek zorunda.
Şiddete maruz kalan çocuğa şefkat eli
Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesinde Çocuk Psikiyatrisi Yard. Doç. Dr. Gonca Çelik ise tekrar tekrar görüntülemenin çocuğun psikolojik durumunu daha da ağırlaştırabileceğini hatırlattı.
Kendini yakan pazarcının hamile eşi 7 çocuğuyla ortada kaldı
Eşinin Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi’nde yoğun bakımda olduğunu aktaran Sevim Oguz, belediye yetkililerinin kendilerine sahip çıkmasını istedi. Kirada oturduklarını ve çocuklarıyla birlikte eşinin haftada iki gün kurulan pazardan getireceği 15-20 lirayı beklediklerini ifade eden Oğuz, “Dün onu televizyonda ateşler
Pazarcı esnafı üzerine benzin döküp yaktı
Protestoda yakan iki pazarcı esnafı Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi’ne kaldırıldı. (CİHAN)
Kendini benzinle yakan pazarcı esnafı ağır yaralandı
Protestoda yakan iki pazarcı esnafı Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi’ne kaldırıldı. Yaralılardan Mehmet O.’nun hayati tehlikesinin bulunduğu öğrenildi.
Vali Coş: İş sağlığını olumsuz etkileyen ekonomik faaliyeti kabul etmiyoruz
Açılış konuşmalarının ardından, Rana Güven başkanlığında gerçekleştirilen ’Tarım Sektöründe İş Güvenliği’ konulu panele, Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç.
Adana çocuk yoğun bakımda Güneydoğu'ya da hizmet veriyor
Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Yoğun Bölüm Başkanı Prof. Dr. Dinçer Yıldızdaş’ın bilgi ve tecrübelerinden yararlanmak üzere danışman ve konsültasyon hekim olarak hizmet almaktayız. Hastanemizin diğer çocuk uzmanı doktor arkadaşlarımızdan da gün içi ve nöbetlerde destek geliyor.
TGS Şube Başkanı Mustafa Gümüşdamla hayatını kaybetti
ADANA - Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) Adana Şube Başkanı Mustafa Gümüşdamla (49) hayatını kaybetti. Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi'nde geçtiğimiz günlerde mide ameliyatı olan Gümüşdamla bugün akşam saatlerinde kontrole giderken aniden rahatsızlandı
Feke’de mantar zehirlenmesi
Burada da yapılan müdahalenin ardından Göksel Akbaş, ambulans ile Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi’ne gönderildi. (CİHAN)
Sosyal paylaşım sitesine "hayatı hafife al" yazdı intihar etti (2)
ADANA - Adana'da intihar eden Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Onkoloji Bölümünden Prof.Dr. Melek Köksal Erkişi'nin oğlu Sabri Erkişi'nin (23) sosyal paylaşım sitesindeki duvarına "Bazen ne kadar çok çabalasan da nafile, o yüzden hayatı hafife al" diye yazdığı
Onkoloji profesörünün oğlu intihar etti
ADANA - Adana'da Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Onkoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Melek Köksal Erkişi'nin oğlu Sabri Erkişi (21) intihar etti.
Yoğun bakım kursuna 17 ilden 47 uzman doktor katıldı
İnci Otelinde düzenlenen kurs Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesinden Çocuk Acil Tıp Yoğun Bakım Derneği Başkan Yardımcısı Prof. Dr. H.Levent Yılmaz, Genel Sekreter Prof.
Patlamada ağır yaralanan bir aylık evli polis şehit oldu
5 arkadaşıyla yaralanan ve Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesinde tedavisi süren Ataşcı'nın beyninde ve akciğerinde ödem oluşmuş bir gözü de kör olmuştu. Şehit polis için Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğündeki törene ailesinin isteği üzerine basın mensupları alınmadı.
Hırsızlık zanlısının yakınları polise saldırdı, 7 polis yaralandı
Adana Devlet Hastanesi'nde ilk tedavileri yapılan polis memurları Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi'ne sevk edildi. Bu arada, olayın ardından polis, saldırıyı gerçekleştirdikleri iddiasıyla Z.
Engelli tıp fakültesi öğrencisinin araç hayali gerçeğe dönüştü
Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni kazanınca Adana'ya gelen Barış, mahalle arkadaşıyla birlikte ev tutar. Kahraman, engelli arkadaşına okula gidip gelmesinden yemek yapımına ve bulaşık yıkama işine kadar birçok konuda yardım eder.
Çocukluk çağı kanserleri artık korkutucu değil
ADANA - Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Pediatrik Onkoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Atilla Tanyeli, çocukluk çağı kanserlerinin günümüzde korkutucu ve çaresiz bir hastalık olmaktan çıktığını söyledi.
'Annemi babam itti' dedi, babası gözaltına alındı
Olay yerine gelen ambulansla Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi'ne kaldırılan genç kadın kurtarılamadı. Bu sırada eve gelen polis, küçük kıza olayın nasıl olduğunu sordu.
Rektör Akınoğlu toplu sözleşme iddialarını yalanladı
Akınoğlu, "Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesinde bazı sendikalar tarafından düzenlenen eylemlerle ilgili imzasız dağıtılan ve Balcalı Hastanesi personeli ile kamuoyunu yanıltmayı amaçlayan bildiri tamamen gerçek dışıdır.