cuma içten

AK Partili İçten: Sahabe kabirleri arkeolojik kazılara kurban edilmek isteniyor
DİYARBAKIR - AK Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten, 27 şehit sahabe kabrinin arkeolojik kazılara kurban edilmek istendiğini söyledi. İçten, “ Maalesef birileri Diyarbakır'ı Romalılara ait, Bizans'ın memleketi olduğunu ispatlamaya yönelik arkeolojik kazılar yapmak istiyor.
Diyarbakır’da gençlik merkezi açıldı
Törene, AK Parti Diyarbakır milletvekilleri Cuma İçten ile Oya Eronat’ın yanı sıra çok sayıda öğrenci katıldı.Diyarbakır’ın Yenişehir ilçesinde açılan ve gençlere ücretsiz hizmet verecek gençlik merkezi yaklaşık 100 öğrenciyle başladı.
Bakan Eker, çocuk, asker ve polisle bayramlaştı
Bayramını Diyarbakır’da geçiren Bakan Mehdi Eker'e, Vali Cahit Kıraç, AK Parti Diyarbakır milletvekilleri Cuma İçten, Mehmet Hamzaoğulları, Oya Eronat, Mine Lök Beyaz eşlik etti. Cebeli Nur Camii’nde bayram namazını kılan Eker, önce halkla bayramlaştı, ardından hastanede tedavi olan ve yetiştirme yurdundaki çocukları ziyaret etti.
Diyarbakır 5. Harem-i Şerif'te 13 asırlık bayramlaşma geleneği
Bayramlaşmaya AK Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten de katıldı. (CİHAN)
Kıraç: Çözüm sürecinde en büyük desteği şehit ailelerinden bekliyoruz
tarafından Gazi Köşkü’nde düzenlenen iftar programına Diyarbakır Valisi Cahit Kıraç, AK Parti Diyarbakır milletvekilleri Mine Lök Beyaz, Mehmet Hamzaoğulları, Cuma İçten, Oya Eronat ve Galip Ensarioğlu ile şehit aileleri ve gaziler katıldı.
Bakan Şimşek: Akıllı olursak bu oyunu bozarız
Laviva Park'ta verilen iftar yemeğine AK Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten, Batman Milletvekili Ziver Özdemir, Mardin Milletvekili Gönül Bekin Şahkulubey, STK temsilcileri, iş adamları, kanaat önderleri ve partililer katıldı.
Diyarbakır’da ‘dünya çocukları’ sevgisi stada sığmadı
Hamzaoğulları, Cuma İçten’in yanı sıra idari amirler, sivil toplum kuruluşlarının başkanları, parti başkanlarının yanı sıra on binlerce vatandaş katıldı. Şölen protokol, sponsor firma sahipleri ve dünya çocuklarının birlikte okuduğu 'Yeni bir dünya' şarkısından sonra yapılan havai fişek gösterisiyle sona erdi.
Türkiye’nin yeni Kur’an bülbülü Diyarbakır’da belli oldu
AK Parti Diyarbakır milletvekilleri Oya Eronat, Cuma İçten, Vali Cahit Kıraç, Diyarbakır Emniyet Müdürü Recep Güven’in yanı sıra çok sayıda öğrenci, veli davetli katıldı. Program Kur’an tilavetinin ardından konuşmalarla devam etti.
19 Mayıs, Diyarbakır’da halaylarla kutlandı
Kutlamalar, Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak, AK Parti Diyarbakır milletvekilleri Mehmet Hamzaoğuları, Oya Eronat, Cuma İçten, vali yardımcıları, Diyarbakır Emniyet Müdürü Recep Güven, Diyarbakır Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Abdullatif Umut ve vatandaşların ‘Delilo’ isimli halayı çekmesiyle
"Bediüzzaman, 100 sene evvel Türkiye’nin reçetesini risalelerinde sunmuş"
Programa AK Parti Diyarbakır Milletvekili Mehmet Hamzaoğulları, Cuma İçten, Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak, Diyarbakır Emniyet Müdürü Recep Güven, Bediüzzaman’ın talebelerinden Mehmet Fırıncı ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Çözüm sürecine atıfta bulunan Atalay: Diyarbakır böyle daha güzel görünüyor
Atalay’ı havaalanında AK Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten, Oya Eronat, Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak ve İl Emniyet Müdürü Recep Güven karşıladı. Kısa sürede havaalanında bekleyen Atalay, daha sonra valiliğe geçti.
Diyanet İşleri Başkanı Görmez, şehit sahabe kabirlerini ziyaret etti
Görmez’e AK Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten de eşlik etti. (CİHAN)
AK Parti'li Altaç: Sur ilçesinde 12 bin kişi partimize üye oldu
Toplantıya, AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Aydın Altaç, AK Parti milletvekilleri Oya Eronat, Cuma İçten, Mine Lök Beyaz, Sur İlçe Başkanı Şafak Yentürk, AK Parti İl Başkan Yardımcıları ve çok sayıda partili katıldı.
MHP, Meclis'te Türk bayraklı ve şehit fotoğraflı protesto yaptı
TBMM Genel Kurulu’nda, AK Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten’in konuşması sırasında tansiyon yine yükseldi. MHP milletvekilleri, Diyarbakır’daki Nevruz kutlamalarında Türk bayrağı bulunmadığı gerekçesi ile, Genel Kurul sıralarındaki mikrofonlara Türk bayrağı koydu.
Ergani'de kardeşlik türküleri yankılandı
Derneği (EGİAD) ve Irak'ta faaliyet gösteren Fezalar Sosyal Kültürel Organizasyonlar'ın (FESKO) düzenlediği programa AK Parti Diyarbakır Milletvekilleri Cuma İçten ve Oya Eronat, Ergani Kaymakam Erdinç Yılmaz, Ergani Emniyet Müdürü Erkan Güneş, Çermik Kaymakamı Mimar Sinan Batmaz ve daire amirleri ile çok sayıda vatandaş katıldı
Selmanpakoğlu: Teröristlerle değil, ülkelerle görüşülmeli
Hacıbektaş Belediye Başkanı Ali Rıza Selmanpakoğlu yaptığı açıklamada, bir süre önce, AK Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten’in öldürülen PKK’lılar için 'Bunların hepsi benim çocuğumdur' ifadesinin kabul edilebilir bir yanının olmadığını vurguladı.
AK Parti'li İçten: Güneydoğu’da Kürt sorunu bitti, geriye terör sorunu kaldı
DİYARBAKIR - AK Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten, 2002’ye kadar olan süreçte Kürt sorunun tek sebebinin Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) olduğunu iddia etti. Kürt sorunun yapılan yeniliklerle sona erdiğini, Kürtlerin Türklerle eşit vatandaşlık haklarına sahip hale geldiğini dile getiren İçten, Güneydoğu’da geriye sadece terör
"Teşvik yasası uzatılmazsa bölge için büyük kayıp olur"
Mehmet Akın, AK Parti Diyarbakır milletvekilleri Cuma İçten, Oya Eronat, Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak, Rektör Prof. Dr. Ayşegül Jale Saraç, Diyarbakır Girişimci İşadamları Derneği (DİGİAD) Başkanı Alaaddin Korkutata’nın yanı sıra çok sayıda sanayici ve öğretim üyesi katıldı.
İçten: Dicle Vadisi projesi bizimdir başkası sahip çıkmasın
DİYARBAKIR - AK Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten, Dicle Nehri çevresinde hayata geçirilecek olan Dicle Vadisi Projesi'nin kendilerine ait olduğunu belirterek, başkasının sahip çıkmamasını gerektiğini söyledi.
Diyarbakır’ın güzel yüzü Ayna’ya yansıdı
Ayşegül Jale Saraç, Nehir Eğitim Kurumları Genel Koordinatörü İbrahim Köklükaya, AK Parti Diyarbakır milletvekilleri Mehmet Süleyman Hamzaoğulları, Cuma İçten, Oya Eronat, DİGİAD Başkanı Alaaddin Korkutata, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Hadi Ağırbaş'ın yanı sıra çok sayıda okul müdürü, öğretmen ve idareci katıldı.
Diyarbakır'da 9 okulun tadilatını yapmayı taahhüt eden Ali Ağaoğlu, sözünü tuttu
Törene Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten, Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Hadi Ağırbaş, İl Emniyet Müdürü Recep Güven ve Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu katıldı.
İş adamı Ağaoğlu, Diyarbakır'da 9 okulu yeniliyor
Olumlu yanıt alamayınca AK Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten’in yardımı ile iş adamı Ali Ağaoğlu’na bu projeyi sunduk. Ağaoğlu, 700 bin liralık bakım onarım işini üstlendi. Hemen çalışmalara başlamamızı istedi.
AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Advan: Hedefimiz belediyeleri kazanmak
AK Parti Diyarbakır İl Başkanlığı binasında gerçekleşen toplantıya AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Halit Advan milletvekilleri Galip Ensarioğlu, Cuma İçten, İl Yerel Yönetimler Başkanı Hanefi Karakaş, AK Parti ilçe başkanları katıldı.
PKK'nın kaçırmak istediği AK Parti'li İçten: Korkmuyorum
DİYARBAKIR - ‘Bahoz Erdal’ kod adlı Fehman Hüseyin’in talimatı ile PKK tarafından kaçırılması istenen AK Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten, istihbaratın yeni olmadığını, yaklaşık 1 yıldır kaçırma konusunda kendisine
Trabzonlu Ağaoğlu, Diyarbakırlıları, memleketlerine yatırıma davet etti
AK Parti Diyarbakır milletvekilleri Cuma İçten ve Oya Eronat ile Diyarbakır'a gelen iş adamı Ali Ağaoğlu, Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak'ı ziyaret etti. Ziyaretin ardından milletvekilleri ve Ağaoğlu, Karacadağ Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri İlhan Karakoyun tarafından verilen ''Diyarbakır'a yatırım teşvikleri'' konulu bilgilendirme
Cihan Haber Ajansı Gündemi
İşadamı Ali Ağaoğlu, AK Parti Diyarbakır Milletvekilleri Cuma İçten ve Oya Eronat’la birlikte Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak’ı ziyaret edecek daha sonra teşvikleri ile ilgili bilgilendirme toplantısına katılacak.
Bakan Ergün: ‘Kürt sorunu’nda devlet ciddi hatalar yaptı
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Ergün, iftarın ardından beraberinde Vali Mustafa Toprak, AK Parti Milletvekilleri Cuma İçten, Süleyman Hamzaoğulları, Oya Eronat, Galip Ensarioğlu ve Mine Lök Beyaz ile bölgesel yayın yapan Güncel Gazetesi'nin birinci kuruluş yıl dönümü etkinliğine katıldı
Diyarbakırlı şehit Kürtçe ağıtlarla toprağa verildi
Kolordu Komutanı Korgeneral Alaaddin Örsal, AK Parti Diyarbakır milletvekilleri Galip Ensarioğlu, Mehmet Süleyman Hamzaoğulları ve Cuma İçten, şehidin yakınları ile askeri ve sivil erkan katıldı. İkindi namazını müteakip kılınan cenaze namazı sırasında şehidin babası Cuma Karadağ ile amcası Celal Karadağ fenalık geçirdi.
Diyarbakır’ın bütün renkleri DİGİAD'ın iftarında buluştu
Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak, Sur – Dicle Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Köklükaya, AK Parti Diyarbakır milletvekilleri Galip Ensarioğlu, Cuma İçten, Süleyman Hamzaoğulları, BDP'li Sur Belediye Başkanı Abdullah Demirbaş, BDP Diyarbakır İl Başkanı Zübeyde Zümrüt, Gazeteci-yazar Ümit Fırat, Erkan Turan Aytav, Diyarbakır
AK Parti'li Vekil,davul çalarak halkı sahura kaldırdı
DİYARBAKIR - AK Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten, sahurda karşılaştığı bir davulcunun davulunu alarak halkı sahura kaldırdı. Seçim bölgesi Diyarbakır’da seçmenleriyle birlikte Ramazan ayını geçiren Cuma İçten, peygamberler ve sahabeler şehri Diyarbakır’da manevi havasının daha da güzel
Hani, dördüncü şehidini son yolculuğuna uğurladı
Cenaze törenine Vali Mustafa Toprak, AK Parti Diyarbakır milletvekilleri Mehmet Hamzaoğulları, Galip Ensarioğlu, Cuma İçten, Oya Eronat ve Mine Lök Beyaz, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakan Yardımcısı Kutbettin Arzu, Emniyet Müdürü Mustafa Sağlam, Hani Kaymakamı İsmail Şanlı, şehit yakınları
AK Partili İçten: BDP'li belediye halkı su zammıyla boğuyor
DİYARBAKIR - AK Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin suya gizli zam yaptığını belirterek, uygulamayı sert sözlerle eleştirdi. Milletvekili Cuma İçten, açıklamasında, iki ay öncesine kadar 20-30 lira arasında seyreden su faturalarının 100 liralara kadar çıktığını savundu.
62 yıllık Göç ve Yabancılar Kanunu değişiyor
Kavaklıoğlu’nun yanı sıra AK Parti milletvekilleri Cuma İçten, Sermin Balık, A.Tevfik Uzun ve Mehmet Emin Dindar, CHP milletvekilleri Celal Dinçer ve Namık Havutça ile MHP Milletvekili Hasan Hüseyin Türkoğlu’ndan oluşan alt komisyon, ilk toplantıya İltica ve Göç Bürosu idarecileri
Diyarbakırlılar Kültür Şöleni’nde bütün renklerle bir araya geldi
Şölene Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, AK Parti Diyarbakır Milletvekilleri Mehmet Hamzaoğulları,Mine Lök Beyaz, Oya Eronat ve Cuma İçten, Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak, Diyarbakır vali yardımcıları, AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Halit Advan, Diyarbakır'ın merkez ilçe kaymakamları, DİGİAD Başkanı
Diyarbakırlılar dünya çocuklarını bağrına bastı
Şölene Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, AK Parti Diyarbakır Milletvekilleri Mehmet Hamzaoğulları,Mine Lök Beyaz, Oya Eronat ve Cuma İçten, Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak, Diyarbakır vali yardımcıları, AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Halit Advan, Diyarbakır’ın merkez ilçe kaymakamları, DİGİAD Başkanı
AK Parti Milletvekili İçten: Kürtler İslam’a hizmet etmeye devam edecek
DİYARBAKIR - AK Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten, “Bugün birileri Kürtlerin İslam’dan uzaklaşması adına Kürtlerin dini değerleriyle oynamaktadır. Art niyetli zihniyetler şunu asla unutmasınlar ki Kürtler dün olduğu gibi bugün de İslam’a hizmet etmeyi sürdürüyor ve sürdürecektir.
Kalkınma Bakanı el feneri yardımı ile fabrikayı gezdi
Beraberinde AK Parti Diyarbakır Milletvekili Oya Eronat ve Cuma İçten ile beraber Batman Valiliği'ni ziyaret eden Bakan Cevdet Yılmaz daha sonra tekel depolarıyken tekstil kente dönüştürülen giyim fabrikalarını gezdi.
AK Partili İçten’den BDP’ye: Nevruz bayramsa neden araçları yakıyorsun?
DİYARBAKIR - AK Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten, Nevruz Bayramı’nın Türk, Kürt ve Zaza başta olmak üzere herkesin bayramı olduğunu belirterek, bunu sahiplenen BDP ve KCK’ya tepki gösterdi.
Diyarbakır'daki AK Partili belediyeler, batıdaki belediyelerle kardeş oldu
Toplantıya Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten, İl Başkanı Halit Advan, Başkan yardımcıları Aziz Odabaşı ve M. Nesim Sevinç, Çermik Belediye Başkanı Mehmet Akdağ, Çüngüş Belediye Başkanı Mehmet Geçitli, Bismil Anbar Belediye Başkanı Fehmi Kardeşoğlu, Bağlar Karacadağ Belediye Başkanı
''Hain eller bir gün kırılacaktır''
ANKARA - AK Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten, Hakkari'nin Çukurca ve Yüksekova ilçesindeki askeri birliğe düzenlenen saldırı sebebiyle bir açıklama yaptı. İçten, saldırının demokrasiye, huzura ve demokratikleşmeye yönelik olduğunu söyledi.
Cuma İçten: 2017 İslam Oyunları Organizasyonu'nu Diyarbakır’a alacağız
ANKARA - Ak Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten halkın huzuru ve refahı için gereken ne varsa yapmayı sürdüreceklerini belirterek, eğitim ve sağlık kadar sporun da önemli olduğunu söyledi. İçten, Cumhuriyetin kurulduğu günden bu yana ülkede yapılamayan ya da yapılmayan ne kadar hizmet varsa Ak Parti iktidarının yerine getirdiğini bir kez daha yineledi
Diyarbakır Milletvekili İçten: Masum insanların kanı ile özgürlük elde edilmez
DİYARBAKIR - AK Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten, "Bu coğrafyada yaşayan Kürtlerin de Türklerin de bir damla kanı son derece kutsaldır. Masum insanların kanı ile özgürlükler elde edilemez.
Bakan Eker, Diyarbakır'daki kutlamalara katıldı
Kolordu Komutanı Alaeddin Örsan, Diyarbakır milletvekilleri Cuma İçten, Oya Eronat, Mine Lok Beyaz, M.Süleyman Hamzaoğulları ve sivil toplum örgütü temsilcileri katıldı. Tören, geçit ile sona erdi.
AK Partili Cuma İçten: Diyarbakırspor’a BDP’liler de sahip çıksın
DİYARBAKIR - AK Parti Milletvekili Cuma İçten, Diyarbakırspor’a sahip çıkmayan BDP milletvekilleri ve BDP’li belediyeleri eleştirdi. Diyarbakırspor’a yapılması gereken desteğin sadece AK Parti'den beklendiğini ifade eden İçten, “Bu halk sadece Cuma İçten’i Galip Ensarioğlu’nu mu seçti?
DİGİAD’dan gönülleri buluşturan iftar
Koleji bahçesinde gerçekleşen dostluk ve kardeşlik iftarına Vali Toprak, Belediye Başkanı Baydemir’in yanı sıra Diyarbakır milletvekilleri Galip Ensarioğlu, Cuma İçten, Süleyman Hamzaoğulları, Mine Lök Beyaz, Oya Eronat, Sur Belediye Başkanı Abdullah Demirbaş, Diyarbakır Müftüsü Nimetullah Erdoğmuş, Diyarbakır Baro Başkanı Emin
SSPE hastalarına evde tedavi umudu
İSTANBUL - AK Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten, Kızamık virüsünün sebep olduğu ve tedavisi olmayan SSPE (Subakut Sklerozan Panensefalit) hastalarının evde tedavi imkanına kavuşmaları için girişim başlattı.
Başbakan Yardımcısı Atalay, iftarını yoksullarla açtı
Atalay’a Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak, AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Halit Avdan, AK Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten, Mine Lök Beyaz, Oya Eronat eşlik etti. Gönül Köprüsü Derneği’nin Bağlar ilçesindeki çadırındaki iftar yemeğinden sonra Atalay, Diyarbakır’dan ayrıldı.
AK Parti'li İçten: İslam Oyunları Organizasyonu Diyarbakır’da yapılacak
DİYARBAKIR - AK Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten, Diyarbakır’ın çağdaşlaşması, hak ettiği noktalara gelmesi adına çok sayıda projeler üzerinde çalıştıklarını söyledi. Cuma İçten, bunlardan birinin İslam Oyunları Organizasyonu’nun Diyarbakır’da yapılması olduğunu ifade etti.
Kayserili işadamlarından Diyarbakır'da iftar
düzenlenen ve Diyarbakır Özel Nil Koleji'nde verilen iftar yemeğine; Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak, AK Parti Diyarbakır Milletvekilleri Galip Ensarioğlu ve Cuma İçten, Diyarbakır Girişimci İş Adamları Derneği (DİGİAD) Başkanı Alaaddin Korkutata, Kayserili hayırsever iş adamları ve vatandaşlar katıldı.
Türkçe çocuklarının sevgisi Diyarbakır’da salonlara sığmadı
Programa Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker, Diyarbakır Valisi Mustafa Sağlam, Diyarbakır Milletvekilleri Galip Ensarioğlu, Mehmet Süleyman Hamzaoğulları, Cuma İçten, Diyarbakır Emniyet Müdürü Mustafa Sağlam, DİGİAD Başkanı Alaaddin Korkutata, DEĞİDER Başkanı Necmettin Diri’nin yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.