cumhurbaşkanı gül

Cumhurbaşkanı Gül'ün Floransa ziyareti iptal edildi
FLORANSA - Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, İtalya ziyaretinin Floransa ayağını iptal etti.Cumhurbaşkanı Gül'ün, bugün başkent Roma'dan Floransa'ya hava yoluyla geçmesi bekleniyordu.
Cumhurbaşkanı Gül, Kolezyum’u gezdi
Ziyareti sırasında yetkililer Cumhurbaşkanı Gül’e Kolezyum hakkında bilgi sundu. Gül, Kolezyum’un ardından Villa Borghese Müzesi’ni de gezerek, yetkililerden müze hakkında bilgi aldı.İtalya Restorasyon ve Konservasyon Enstitüsü Müdürü Gisella Capponi ile Kolezyum Müdürü Arkeolog Rossella Rea da Cumhurbaşkanı Gül’e ziyaretleri sırasında eşlik
Cumhurbaşkanı Gül, ziyaretinin ikinci durağı Floransa’ya geçecek
Cumhurbaşkanı Gül, buradaki temasların ardından bugün akşam saatlerinde Ankara’ya dönecek. (CİHAN)
Gül, Roma’da Yunus Emre Enstitüsü’nün açılışını yaptı
Cumhurbaşkanı Gül’e enstitü açılışında İtalya Turizm Bakanlığı Devlet Sekreteri İlaria Borletto eşlik etti. Enstitüye gelişinde ilgililer tarafından karşılanan Cumhurbaşkanı Gül, diğer davetlilerle birlikte enstitünün kurdelesini “Hayırlı olsun” diyerek kesti.
Gül: Özel mahkemelere ihtiyaç olmadığı kanaatindeyim
Cumhurbaşkanı Gül, Özel Yetkili Mahkemeler'in kapatılmasıyla ilgili bir soruya, "Bu eski bir konu yeniden gündeme geldi. Özel mahkemelere ihtiyaç olmadığı kanaatindeyim.
Cumhurbaşkanı Gül, Roma’da Meçhul Asker Anıtı'na çelenk koydu
Cumhurbaşkanı Gül, buradan Villa Miani'deki iş forumuna geçti. (CİHAN)
Cumhurbaşkanı Gül, Roma’da iş forumuna katılacak
Daha sonra Meçhul Asker Anıtı’na çelenk koyacak olan Cumhurbaşkanı Gül, İtalya-Türkiye İş Forumu’na iştirak edecek. Akabinde Yunus Emre Enstitüsü Roma Türk Kültür Merkezi’nin açılışına katılacak olan Gül, Roma’nın sembolü tarihi Kolezyum’u ziyarete edecek.
Cumhurbaşkanı Gül Senato ve Roma Belediyesi’ni ziyaret etti
Cumhurbaşkanı Gül Senato ziyaretinin ardından Roma Belediyesi’ne geçti. Gül’ü burada Belediye Başkanı İgnazio Marino, belediye binasının girişinde karşıladı. Cumhurbaşkanı Gül’e Belediye ziyaretinde A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Fatih Terim de eşlik etti.
Gül: Türkiye ekonomisi, Avrupa ekonomisinden daha istikrarlı
Cumhurbaşkanı Gül, Roma ziyareti çerçevesinde İtalya Cumhurbaşkanı Giorgio Napolitano ile ortak basın toplantısı düzenledi. Toplantıda ilk konuşmayı yapan İtalya Cumhurbaşkanı Napolitano, Gül'ün kalabalık heyetle gelmesinin ilişkilere verilen önemin göstergesi olduğunu söyledi.
Cumhurbaşkanı Gül, Roma'da resmi törenle karşılandı
Saraya gelen Cumhurbaşkanı Gül’ü, İtalya Cumhurbaşkanı Napolitano karşıladı. Törende Gül askeri kıtayı selamladı. Ardından iki ülke milli marşları çalındı.
Cumhurbaşkanı Gül, İtalya’ya geldi
ROMA - Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, İtalya Cumhurbaşkanı Giorgio Napalitano’nun daveti üzerine başkent Roma’ya geldi. Cumhurbaşkanı Gül’ü Roma Ciampino Askeri Havaalanı’nda Türkiye’nin İtalya Büyükelçisi Hakkı Akil ve diğer yetkililer karşıladı.
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül İtalya’da
Cumhurbaşkanı Gül, Roma temasları kapsamında daha sonra İtalya Senatosu’nu, ardından Roma Belediyesi’ni ziyaret edecek. Gül’ü bu ziyaretlerde İtalya Senatosu Başkanı Pietro Grasso ile Roma Belediye Başkanı İgnazio Marino karşılayacak.
Cumhurbaşkanı Gül’ü İtalya’da yoğun program bekliyor
ROMA - Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ü 3 günlük İtalya ziyaretinde yoğun bir program bekliyor. Cumhurbaşkanı Gül'ün, bugün akşam saatlerinde Roma’ya gelmesi bekleniyor.
Cumhurbaşkanı Gül, yarın İtalya’ya gelecek
Cumhurbaşkanı Gül için asıl resmi karşılama töreni ise ertesi gün İtalya Cumhurbaşkanı Napolitano tarafından Quirinale Sarayı’nda yapılacak. Burada yapılacak görüşmelerin akabinde iki cumhurbaşkanı, ortak basın toplantısı düzenlenecek.
Cumhurbaşkanı Gül: Üyelik sürecinde karşımıza engel çıkartmayın
Cumhurbaşkanı Gül, ‘‘Burada arzumuz şudur: AB üyelik süreci teknik bir süreçtir. Bu sürecin tıkanmamasını, herhangi siyasi bir ipoteğin olmamasını çok arzu ediyoruz.
DÜZELTME - Fransa Cumhurbaşkanı Hollande, Ankara’ya geldi
Ardından Cumhurbaşkanı Gül, konuk cumhurbaşkanı onuruna Çankaya Köşkü'nde yemek verecek. Cumhurbaşkanı Hollande, Türkiye ziyaretine kalabalık bir heyet ile geldi.
Trabzonspor, Rizespor maçı hazırlıklarına başladı
Teknik heyetten izin alarak Ankara’ya gidecek olan Malouda’nın, Cumhurbaşkanı Gül tarafından özel olarak davet edildiği öğrenildi. (CİHAN)
Hocaefendi WSJ'ye konuştu: Değerlerimiz ve duruşumuz değişmedi
Cumhurbaşkanı Gül, muhafazakarlardan liberaller ve Hizmet oluşumuna kadar farklı kesimleri bir araya getirebilecek ılımlı bir lider görünüyor. Gül liderliğindeki bir AKP'yi mi desteklerdiniz yoksa cumhurbaşkanı olarak ülkeye daha fazla yardımcı olabileceğini mi düşünüyorsunuz?
Cumhurbaşkanı Gül: Bizden kaynaklanan yeni bir ekonomik sıkıntı çıkmamalı
Cumhurbaşkanı Gül, Türkiye Müteahhitler Birliği yeni genel merkez binasının açılış törenine katıldı. Gül, burada yaptığı konuşmada son günlerde yaşanan olaylara atıfta bulunarak, istikrar uyarısında bulundu.
Gül: Türkiye ile Slovenya arasında çok sıkı işbirliği var
ANKARA - Slovenya Cumhurbaşkanı Borut Pahor ile ortak bir basın toplantısı düzenleyen Cumhurbaşkanı Gül, iki ülke arasındaki ticaretin 1 milyar dolara yaklaştığını ancak, potansiyelin daha da büyük olduğunu belirterek, “Bu ziyaretin
Slovenya Cumhurbaşkanı Pahor, Çankaya Köşkü’nde
ANKARA - Slovenya Cumhurbaşkanı Borut Pahor, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün davetlisi olarak Türkiye’yi ziyaret etti.Cumhurbaşkanı Gül, Slovenya Cumhurbaşkanı Pahor’u Çankaya Köşkü’nde bu sabah saat 10.
Cumhurbaşkanı Gül’den, Putin’e taziye mesajı
Kremlin Basın Bürosu’ndan yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Gül, Rusya lideri Putin’e başsağlığı dileyerek taziye mesajında bulundu. Putin’e; Azerbaycan, Afganistan, İsrail, Çin, Bulgaristan, Sırbistan, Gürcistan, Ermenistan ve başka ülke liderleri de taziye mesajı gönderdi.
Türkmenistan’da 2013 yılında öne çıkanlar
‘Doğanım’ diye hitap ettiği Cumhurbaşkanı Gül, Türkmenistan’ın en büyük Devlet Nişanı’nı takdim eden Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhamedov, "Arkadaş" adında Ahal Teke atı hediye etti.HAZİRAN
Bakanların istifası Arap basınında yeniş yer aldı
Büyük yolsuzluk ve rüşvet iddiaları ile ayakkabı kutularında çıkan yüklü miktardaki paraların Türk halkını öfkelendirdiği belirtilen haberde, Cumhurbaşkanı Gül’ün “Ortada bir rüşvet varsa üstü kapatılmaz.
Zambiya Büyükelçisi'nden Cumhurbaşkanı Gül’e güven mektubu
Büyükelçi Mulenga, kabulde Cumhurbaşkanı Gül’e güven mektubunu sundu. Kabul törenine Zambiya Büyükelçisi Mulenga’nın yerel kıyafetlerle katıldığı görüldü. (CİHAN)
TÜBİTAK Bilim Ödülleri yarın Çankaya Köşkü'nde verilecek
Cumhurbaşkanı Gül, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün ile TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Yücel Altunbaşak da davetlilere hitap edecek.
Cumhurbaşkanı Gül, İlham Aliyev ile birlikte TAI’yi ziyaret etti
Cumhurbaşkanı Gül, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev'e, TAI-TUSAŞ tesislerini ziyaretlerinde, yerli taarruz ve taktik keşif helikopterleri 'ATAK', temel eğitim uçağı 'Hürkuş' ve insansız hava aracı 'ANKA' hakkında detaylı bilgi verildi
İlham Aliyev: Dağlık Karabağ sorununda Türkiye’nin adaletli tavrına minnettarız
ANKARA - Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Dağlık Karabağ sorununda Türkiye’nin adaletli tavrına minnettarlık duyduklarını kaydetti. Cumhurbaşkanı Gül ise sorunun çözümünde diplomatik yolların izlenmesi gerektiği vurgusunda bulundu.
Türkiye-Azerbaycan kardeşliği devlet nişanları ile pekişti
İki gün sürecek ziyaret kapsamında Cumhurbaşkanı Gül tarafından Azerbaycan Cumhurbaşkanı’na ‘Devlet Nişanı’ tevcih edilirken, konuk Cumhurbaşkanı Aliyev de Abdullah Gül’e ‘Haydar Aliyev Nişanı’ takdim etti.
Aliyev yarın Türkiye'ye gidiyor
Aliyev, Cumhurbaşkanı Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile bir araya gelecek. Ayrıca Gül'ün Aliyev'e "Devlet Nişanı" ödülü vermesi bekleniyor. Ziyaret kapsamında Cumhurbaşkanı Aliyev ve Başbakan Erdoğan'ın eş başkanlıklarında Türkiye -Azerbaycan Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konseyi'nin (YDSK) üçüncü
Norveç Kralı V. Harald, Çankaya Köşkü’nde
ANKARA - Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün davetlisi olarak Türkiye’yi ziyaret eden Norveç Kralı V. Harald, Çankaya Köşkü’ne geldi.
EXPO oylaması öncesi İzmir için seferberlik başlatıldı
Birleşik Arap Emirlikleri, Rusya ve Brezilya'nın devlet başkanı ya da başbakan düzeyinde katılması halinde Türkiye de Cumhurbaşkanı Gül ya da Başbakan Erdoğan'ın katılımı yönünde hareket edecek. Onların olmaması durumunda ise Türkiye heyetine Paris'te Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'ın başkanlık yapması bekleniyor.
Cumhurbaşkanı Gül, İskoçya’dan ayrıldı
Cumhurbaşkanı Gül ve eşi Hayrünnisa Gül’ü havaalanında Türkiye’nin Londra Büyükelçisi Ahmet Ünal Çevikoz ve diğer yetkililer uğurladı. (CİHAN)
Cumhurbaşkanı Gül, İskoçya'daki Türklerle bir araya geldi
Birleşik Krallık'a bağlı İskoçya'nın başkenti Edinburgh'da düzenlenen Tatlıdil Forumu'na katılan Cumhurbaşkanı Gül, Birleşik Krallık'la her alanda ilişkileri geliştirmek istediklerini dile getirdi. Abdullah Gül, "Resmi görüşmelerimiz yapıp buradaki vatandaşlarımızla bir araya gelmeden gitmek hiçbir zaman içimize sinmezdi.
Cumhurbaşkanı Gül, Tatlı Dil Forumu'nun çay programına katıldı
Cumhurbaşkanı Gül'ün yarın sabah Türkiye'ye dönmesi bekleniyor. (CİHAN)
Cumhurbaşkanı Gül İskoçya'da gayda ile karşılandı
Cumhurbaşkanı Gül'ü havaalanında İskoçya Kültür ve Dış İlişkiler Bakanı Fiona Hyslop, Türkiye'nin Londra Büyükelçisi Ünal Çeviköz ve Tatlıdil Forumu Eşbaşkanı Jack Straw karşıladı. Gül, yarın akşam Tatlıdil Forumu'nun açılışına katıldıktan sonra Pazar günü Türkiye'ye dönecek.
Cumhurbaşkanı Gül İskoçya'da
Cumhurbaşkanı Gül'ü havaalanında İskoçya Kültür ve Dış İlişkiler Bakanı Fiona Hyslop, Türkiye'nin Londra Büyükelçisi Ünal Çeviköz ve Tatlıdil Forumu Eşbaşkanı Jack Straw karşıladı. (CİHAN)
Cumhurbaşkanı Gül: Atılım yapan gençler sepete doldurarak başarılı oluyor
com’un başarı sırlarını Cumhurbaşkanı Gül'e anlatarak şunları söyledi; “Elmasepeti.com müşteri memnuniyetini vizyonunun odağında tutarak, çalışanlarının sürekli eğitimine ve gelişimine yatırımdan kaçınmadan, kriz dönemlerinde yatırımlarını yavaşlatmadan ve
Cumhurbaşkanı Gül: Kalkınmanın temel şartlarından biri bölgesel istikrardır
İlki 1923 yılında düzenlenen İzmir İktisat Kongresi’nin, o günün şartlarında büyük vizyon içeren muazzam bir hadise olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Gül, “Ekonomik olarak bekasını güvence altına almış milletler, tarih sahnesine bağlılıklarını ve medeniyetlerini sürdürmüştür.
Abdullah Gül: Ekonomi için ikinci nesil eğitim reformları şart
İzmir İktisadi Kongresi'nin ilk kez 90 yıl önce yapıldığına işaret eden Cumhurbaşkanı Gül, "Kurtuluş savaşını yeni kazanmış bir milletin iktisadi mücadelesine girmesi bu ülkenin temellerinin ne kadar sağlam atıldığının göstergesidir.
Devletin zirvesi İzmir 5. İktisat Kongresi'ne katıldı
Açılış töreninin yapılacağı salona ilk olarak Başbakan Erdoğan, yaklaşık 5 dakika sonra da Cumhurbaşkanı Gül girdi.KOCAOĞLU'NDAN DEVLETE VE HÜKÜMETE EXPO TEŞEKKÜRÜ
5. İzmir İktisat Kongresi öncesi protesto eylemi yapıldı
Cumhurbaşkanı Gül ve Başbakan Erdoğan’ın açılışına katılacağı 5. İzmir İktisat Kongresi'nin yapılacağı Swiss Otel İzmir'in yakınında toplanan ve TGB’li olduğu belirtilen grup, sloganlar atmaya başladı.
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül İzmir’e geldi
Cumhurbaşkanı Gül, Swiss Otel İzmir'deki programa katılmak üzere hareket etti. (CİHAN)
Gül: Başörtüsü konusunda eski anlayışın değişmesinde CHP’nin de katkısı var
Başörtülü milletvekillerin Meclis’e girmeleri halinde herhangi bir gelirim yaşanıp yaşanmayacağının sorulması üzerine ise Cumhurbaşkanı Gül, ‘‘Laiklik anlayışımızdan kendimizi cendereye sokan anlayışlardan çıkıp daha batılı, İngiltere gibi olmayı daha iyi görüyorum.
Cumhurbaşkanı Gül: Yer yerinden oynar zannederdik
Cumhurbaşkanı Gül, Çankaya Köşkü’nde düzenlenen Cumhuriyet resepsiyonunda medya temsilcilerine gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Gül, Türkiye’nin konulan hedeflere ulaşmada bazen iki adım ileri gidip, bazen bir adım geri gittiğini kaydetti.
Semra Özal, 20 yıl aradan sonra Çankaya Köşkü’nde
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı Gül döneminde ilk kez katıldığı Cumhuriyet resepsiyonuna bir başka ilk yaşandı. Kabul salonuna protokol üyelerin ardından merhum 8.
Asrın projesi Marmaray ilk seferini yaptı
İSTANBUL - Marmaray’ın açılışı devlet erkanının katılımıyla gerçekleşti. Açılış kurdelesinin kesilmesinden sonra Cumhurbaşkanı Gül ve Başbakan Erdoğan’ın da aralarında bulunduğu rical, trene bindi.
Marmaray, devlet erkanı ile birlikte Yenikapı'ya geldi
Tren içinde çekilen görüntülerde Cumhurbaşkanı Gül ve Başbakan Erdoğan'ın kabinde bulunmaları yer alıyor. (CİHAN)
Gül: Marmaray'la Avrupa ve Asya kıtasının en uzak uçlarını birleştiriyoruz
Marmaray projesinin açılışında konuşan Cumhurbaşkanı Gül, "Proje İstanbullulara, Türkiyeye hayırlı olsun. 153 sene önce hayal edilen bu proje bugün ne mutlu ki hükümetimiz tarafından açılışı gerçekleştirildi.
Asrın projesi Marmaray dualarla açıldı
İSTANBUL - Asya ile Avrupa’yı denizin altından bağlayan ve ‘asrın projesi’ olarak nitelendirilen Marmaray, dualarla açıldı. Cumhurbaşkanı Gül’ün önerisiyle Başbakan Erdoğan, Marmaray’ın ilk 15 gün ücretsiz olacağını açıkladı.