danışmanlık

Çalışanlar tatilde de işlerinden kopamıyor
İSTANBUL - Mobil telefon ve internet kullanımı çalışma şekli ve zamanını da değiştiriyor. İnsan kaynakları danışmanlık şirketi Randstad’ın iş dünyası eğilimleri araştırması, dünyada çalışanların yarısının tatilde de iş hayatından koparmadığını ortaya koyuyor.
Ischinger: Münih Güvenlik Konferansı dünya barışına katkı sağlıyor
Türkiye'de de aktif faaliyetleri bulunan Allianz şirketine hükümet ilişkileri başsorumlusu olarak danışmanlık da yapan Ischinger, "Türkiye'de kısa süre önce yatırımlarımızı artırdık, zira Türkiye'nin önemli bir pazar olduğu kanaatindeyiz.
RUTİD, St. Petersburg’da şube açtı
Türkiye ile ilgili ellerinde oldukça fazla bilgi kaynağı olduğunu ifade eden Katenev, “Ancak herhangi bir konudaki sorulara profesyonelce cevap verebilecek, danışmanlık yapabilecek insanların olması önemli bir şey.
Körüstan: Bursaspor'un yıllık 10-12 milyon dolar parası olacak
Şuan bedelsiz, danışmanlık yapacaktı. Sigortalı olmadan verdiğiniz görevleri yapamaz dediler, asgari ücretten görev yapıyor.""ENKAZ EDEBİYATI YAPMIYORUZ"
'Kızıl’a takımın sahiplenmesi noktasında kapıları açmasını defalarca söyledik'
Daha sonra burada Gaziantep’te bir inisiyatif oluşturuldu, bir ekip oluşturuldu ve uluslar arası düzeyde bir danışmanlık firması çağırıldı. Gaziantepspor’la ilgili bir değerlendirme çalışması yaptı.
İŞKUR, 40 üniversiteye daha irtibat noktası açacak
ANKARA - Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Genel Müdürü Nusret Yazıcı, 2014 yılında 40 üniversitede daha irtibat noktası açarak öğrencilere danışmanlık hizmeti vereceklerini söyledi.İŞKUR Genel Müdürü Yazıcı, yaptığı yazılı açıklamada 57 üniversitenin ardından 40 üniversiteye de irtibat noktası açacaklarını duyurdu.
2014’te globalde 375 milyar dolarlık akıllı telefon satışı yapılacak
İSTANBUL - Denetim ve danışmanlık şirketi Deloitte’un ‘Teknoloji, Medya ve Telekomünikasyon (TMT) 2014 Öngörüleri Raporu’na göre bu sene globalde 375 milyar dolar tutarında akıllı telefon satışı yapılacak.
Global iyimserlik gerileme eğiliminde
İSTANBUL - Denetim ve danışmanlık firması Grant Thornton tarafından yapılan ‘Global İyimserlik’ araştırmasının 2013 dördüncü çeyrek bulguları açıklandı. Buna göre global iyimserlik, üçüncü çeyrek sonunda ortaya çıkan 32 puandan 2013 sonunda 27 puana geriledi.
EİB'den inovasyona destek devam ediyor
EİB koordinatörlüğünde 24 ay süreyle yürütülecek proje Türkiye’den Yaşar Üniversitesi, İzmir Kalkınma Ajansı ile Sağlık Bahçesi Eğitim Araştırma Danışmanlık ve İletişim, Avrupa’dan Pro-kompetenz e.V ve BrainPlus ortaklığıyla 2013 Aralık ayından itibaren faaliyete fiilen başladı.
Türkiye, Gine'ye laboratuvar desteği verdi
Bakanlık Gine’de kurulacak laboratuvara danışmanlık hizmeti ve personel eğitimi verecek.Gine’de maden firmalarının maden arama çalışmaları sırasında toprak, hava, su ve bitki örtüsünde oluşturdukları kirliliğin tespiti amacıyla ihtiyaç duyulan laboratuvarın alt
TZOB: Tarım sektörü de ancak eğitimle gelişiyor
Birliğimiz, Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Hizmetlerinin Düzenlenmesine Dair Yönetmelik ile getirilen sistemin, yerleşmesi ve geliştirilmesi yönünde de önemli çalışmalar yapmaktadır. Ziraat Odalarımızın teknik ve idari seviyesinin yükseltilmesini sağlamak amacıyla, daha fazla teknik eleman istihdam eder hale gelmesi de her zaman Birliğimizce desteklemektedir
Alkol bağımlılığında erken müdahale önemli
Geçen yıl 18 milyon Euro devlet desteği ile 16 bin 500 bağımlıya ulaşıldığını anlatan bakan, bu kişilerin yarısına uzun süre danışmanlık hizmeti verildiğini, çok sayıda bağımlının da rehabilitasyona gönderildiğini söyledi.
7 etap projeden 18 milyon lira hibe alan Bursa, 8. Etap için hazırlanıyor
Ticaret/Sanayi Oda yöneticileri ve üyeleri, diğer meslek örgütlenmeleri ile sanayici ve iş adamları dernekleri gibi sivil toplum örgütlerinin yanı sıra, tarımsal danışmanlık hizmeti sunan kişi ve kuruluşların toplantıya davetli olduklarını söyledi.
Moskova’nın Ostojenka Caddesi dünyanın en pahalı 10 caddesi arasında
MOSKOVA - Emlak Danışmanlık Knight Frank şirketinin araştırmasına göre Moskova’nın en pahalı caddesi Ostojenka. Knight Frank yayınladığı rapora göre, Ostojenka Caddesi dünyada yüksek taşınmaz fiyatına sahip caddeler arasında 8.
Saakaşvili’nin Ukrayna’ya girişi yasaklandı iddiası
Gazeteye bilgi veren Ukrayna Bölgeler Partisi Milletvekili OlegTsarev, Saakaşvili’nin ülkedeki durumu istikrarsızlaştırmaya yönelik muhalefete danışmanlık yapmakla suçlandığını söyledi.Öte yandan, Ukrayna Dışişleri Bakanlığı ise konuyla ilgili bilgiye sahip olmadıklarını duyurdu.
İşverenle iş arayanlar istihdam zirvesinde buluştu
Ayrıca bu yılın 11 ayında 207 bin işyerini ziyaret ederek, işverene işgücü açığının giderilmesi için yardımcı olduk ve danışmanlık hizmeti verdik. Yaklaşık 100 bin işyerinde de işgücü piyasası araştırması yaptık.
Kalkınma Bakanı: Türkiye’nin dünyaya insani yardımı 1 milyar doları buldu
İslam ülkelerinin ve Türkiye’nin yardımlarının bereketli olduğundan söz eden Cevdet Yılmaz, "İleri ülkelerin yardımlarının büyük bölümü maaş ve danışmanlık ücretlerine gidiyor. O paralar yardım veren ülkelere bir şekilde geri dönüyor.
Ernst&Young: Rum ekonomisi 2017'den önce büyümeye geçemeyecek
LEFKOŞA - Dünya çapında yaklaşık olarak 140 ülkede faaliyet gösteren uluslararası denetim ve danışmanlık hizmetleri firması “Ernst&Young (EY)”, Rum ekonomisinin 2017 yılından önce büyümeye geri dönmesinin beklenmediğini belirtti
Suiistimal vakaları şirketlerde yıllık ortalama 140 bin dolar kayba yol açıyor
öncelikli rol oynadığı belirtilen panelde, kurum içindeki kaynaklarla günün ancak bir yere kadar yakalanabildiği vurgulanırken, mutlaka dışarıdan ‘doğru’ danışmanlık hizmetinin alınması gerekliliği üzerinde duruldu.
Fındıkta verim ve kaliteyi artırmak için çalışacaklar
Bunun için üreticilere toprak tahlilleri, kullanılacak gübrelerin belirlenmesi, danışmanlık çalışmaları gibi konularda ücretsiz hizmet vereceğiz. Örnek bahçelerde tek sıralı ve tek ağaçlı sistemi üreticilere göstereceğiz, tanıtacağız.
İŞKUR’dan 2. İzmir İstihdam Zirvesi
İŞKUR iş ve meslek danışmanlarının, bireysel görüşme odalarında birçok kişiyi ağırlayıp birebir danışmanlık hizmeti vereceğini aktararak, “Gençleri, iş arayanları, işini değiştirmek isteyenleri, engellileri, yeni mezunları, mezun olacakları, kariyer yapmak isteyenleri zirveye
‘Vergide belirsizlik en önemli sorun’
İSTANBUL - Denetim ve danışmanlık şirketi Deloitte’un ‘Avrupa Vergi Anketi’ni cevaplayanların büyük bölümüne göre vergide belirsizlik en önemli sorun. Bu sorunun en çok dillendirildiği ülkeler; Belçika, İtalya, Macaristan, Portekiz ve Fransa.
Yaşam tarzına bağlı hastalıkların Körfez’e maliyeti 36 milyar dolar
Danışmanlık firması Booz & Company tarafından yayınlanan rapora göre kalp hastalıkları, kanser, solunum yolu hastalıkları ve diyabet gibi bulaşıcı olmayan hastalıkların önüne geçmek için hükümetler tarafından etkili adımlar atılmaması
Gençler arasındaki işsizliğin yıllık maliyeti 50 milyar dolar
ABU DABİ - Arap Düşünce Vakfı ve danışmanlık firması PwC tarafından yapılan araştırma ve kamuoyu yoklamasına göre her dört Arap gencinden birinin işsiz olduğu ve kaybedilen iş imkanlarının Arap dünyasına yıllık maliyetinin
Emlak fiyatları dünyada en hızlı Dubai’de yükseldi
DUBAİ - Son bir yıl içerisinde dünyada en hızlı emlak fiyatı artışının Dubai’de gözlemlendiği bildirildi.Emlak danışmanlık firması Knight Frank tarafından yayınlanan küresel konut endeksine göre, 2012’nin üçüncü çeyreğinden itibaren bir yıl içerisinde Birleşik Arap
Japonya ve Dünya Bankası'ndan Türkiye'ye Genel Sağlık Sigortası desteği
Yıldönümünün kutlanmasının ardından, UHC politika ve stratejilerinin tasarımı ve uygulanması bağlamında düşük ve orta gelirli ülkelerdeki artan teknik danışmanlık talebine cevap verilmesi amacıyla, Japonya Hükümeti ve Dünya Bankası Grubunun ortak çabalarıyla Japonya-Dünya Bankası Grubu UHC Programı oluşturulmuştur.
Hizmet sektörüne teşvik geliyor
Türkiye’de ve bölgede uluslararası üne ve unvana sahip danışmanlık şirketlerimiz olsun, istiyoruz. Yine derecelendirme kuruluşlarının çıkmasını istiyoruz. Teknolojik gelişmeleri gerçekleştire ve hizmet sektörüne dönük iddialı bir destek.
Diyalog derneğinin dostluk yemeği geleneksel hale geldi
İsveç Kiliseler Birliği Başkanı Björn Cedersjö ise ülkenin farklı yerlerinde entegrasyon ve diyalog çalışmaları yapan danışmanlık kurumları açtıklarını belirtti. Cedersjö, “Bundan on yıllar önce bu ülkede İsveç Kilisesi’ne üye olmak zorunluydu, üyelikten çıkmak yasaktı ve çıkanlar ceza alıyordu.
KOSGEB'den engellilere girişimcilik eğitimi
Engelli bireylerin genel destek paketinden de yararlanabileceğini dile getiren Zırhlıoğlu, “Nitelikli eleman, fuarlara katılma, eğitim danışmanlık, belgelendirme gibi desteklerimiz var. burada ki destek miktarı da 215 bin lira.
Koalisyon anlaşmasında Türkiye'nin AB üyeliği 'ucu açık süreç' olarak anıldı
Almanya'ya göç etmek isteyenlere yönelik kendi ülkelerindeki ön uyum tedbirlerinin geliştirilmesi ve Almanya´ya girişten sonra danışmanlık hizmetlerinin arttırılması"Velileri güçlendirmek" adlı federal program: Göçmen kökenli velilerin doğrudan yuva ve okullardaki karar alma süreçlerine dahil edilmesi
TCDD Genel Müdürü: YHT biletleri promosyonlu olacak
Çünkü onlar 10 yıl önce gitmiş oraya, danışmanlık vermiş, projelerini oluşturmuş. Dolayısıyla onlar, alıyor projeleri. Gidip müşavirliklerini alıyorlar, sonra iş ihaleye çıkınca kendi firmalarına kaydırmak için var gücü ile çalışıyorlar.
Türkiye ile Almanya arasındaki ekonomik ilişkiler büyüyor
organizatörlüğünde gerçekleşen forumun ana konularını piyasada mevcut yenilikçi enerji sistemleri, uygulamalı enerji araştırmaları ve enerji ekonomisine ilişkin danışmanlık konuları oluşturdu. Berlin Ekonomi Senatörü Cornelia Yzer bu tarz bir forumun iki devlet adına çok büyük önem arz ettiğini vurguladı.
Bank Asya Diyarbakır’a bölge müdürlüğü ile yeni bir şube açtı
ihraçları, halka arz, birleşme ve satın alma gibi kurumsal finansman alanında müşterilerinin yatırımlarını farklı alanlarda değerlendirmelerine yönelik danışmanlık hizmeti vermek üzere Asya Yatırım Menkul Değerler AŞ’yi kurdu.
ABD ve Avrupa yatırım kurumları Laiki Bankası'nın kötü kredisine talip
Haberde, güncellenmiş memorandumun; bu miktarın, bağımsız bir danışmanlık veya denetim firmasına ya da uluslararası bir kuruma verilmesi; aynı zamanda “Islah Biriminin” Ocak ayı sonuna kadar bunda söz hakkına sahip olmaya son vermesi şeklinde bir ifadeye yer verdiğini anımsattı.
GSM firmaları ve yetkilendirdiği şirketler, aboneden kart bilgisi isteyemeyecek
eden bazı tüketici şikayetlerinin incelenmesi neticesinde, Turkcell İletişim Hizmetleri AŞ’nin yetkili tele satış firması Pusula Pazarlama Çözümleri ve Danışmanlık AŞ tarafından 7554444 numarası üzerinden sunulan TL yükleme hizmetlerinde abonelerin kredi kartı bilgileri kullanılarak üyelik ve abonelik işlemi gerçekleştirildiği
3 bin girişimciye eğitim ve danışmanlık hizmeti verdi
İSTANBUL - Türk Ekonomi Bankası (TEB), 10 ayda 3 bin girişimciye eğitim ve danışmanlık hizmeti verdi. Toplam 17 bin girişimciye finansal destek veren banka, bunların her birine yüzde 75’i teminatsız 130 milyon lira kredi limiti tahsis etti.
İlbank, 74 yenilenebilir enerji projesini değerlendirmeye aldı
Banka olarak bu alanda yerel yönetimlere uygun finansman sağlamanın yanı sıra her türlü teknik ve danışmanlık desteği sağlamaktayız." ifadelerine yer verdi.
Avusturya'da imamları Viyana Üniversitesi yetiştirecek
Türkiye’deki bir imam daha çok namaz kıldırma görevini yerine getirirken Avusturya’da imamlar sosyal danışmanlık bile yapıyorlar." dedi. Bölümün açılışı mahiyetinde yapılan ilk dersi ise Almanya çapında ilk ilahiyat bölümünün açılmasına vesile olan Prof.
Twitter hisse senetleri 26 dolardan işlem görmeye başlayacak
Goldman Sach’ın danışmanlık yaptığı Twitter'ın senetlerinin çoğunluğunun hedge fonlar gibi büyük kurumsal şirketler tarafından alınması bekleniyor. Şirket kuruculardan Evan Williams, hisselerin yüzde 12’sine, yani 1.
Doğalgaz piyasasında geçen yıl 16 bin 260 istihdam sağlandı
Toplantıya Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Hasan Köktaş, Enerjik Danışmanlık Genel Müdürü Banu Akdoğan, Türkiye Doğalgaz Dağıtıcıları Birliği Başkanı Yaşar Arslan ile Petrol Platformu Derneği Başkanı Orhan Duran'ın yanı sıra özel sektör temsilcileri
500 genci kadrosuna kattı, istihdamını yüzde 25 artırdı
İSTANBUL - Danışmanlık ve denetim şirketi Deloitte, istihdamını yüzde 25 artırdı. 500’e yakın genci bünyesine katan şirketin eleman sayısı bin 500’ü buldu.
Tarım Kredi Kooperatifleri 1 milyon 100 bin çiftçi ortağına hizmet veriyor
Son yıllarda bünyesinde çalıştırmaya başladığı ziraat mühendisleriyle ücretsiz teknik danışmanlık hizmetleri vermektedir. Kayseri Bölge Birliği olarak Kayseri, Yozgat, Kırşehir ve Nevşehir illerinde, 118 birim kooperatifimizle 52 bin yöre çiftçisine 339 personelle hizmet etmekteyiz.
Menevşe: Türkiye'de her iki kişiden biri kendi işini kurmak istemektedir
İstihdam piyasasında arabuluculuk ve danışmanlık hizmeti veren özel sektör işletmelerin sayısının arttırılması gerekir.” şeklinde konuştu.
Londra’da emlak yatırımının tam zamanı
mütevazı emlak alarak, yatırımını kademeli olarak artırmasını tavsiye eden Has, mortgage ve her türlü finans temini ile emlak alım-satımı yapmak isteyenlere danışmanlık hizmeti verebileceklerini ifade etti.
Radyoaktif madde gömen fabrikaya 5,7 milyon liralık rekor ceza
TAEK’ten danışmanlık alarak buradaki atıkların taşınması için süzgeçten geçirilmesine yardımcı olmaları gerektiğini aktaran Birpınar, “Radyoaktif maddeler TAEK’e, diğer 'tehlikeli atık' adı altındakiler de İZAYDAŞ’a gidecek.
Ünal Aysal: Şampiyonlar Ligi'nde hedef gruplardan çıkmak
Para almamak kaydıyla sezon sonuna kadar size danışmanlık yapacak dedim. Hocayla da beraber oturup konuştuk, internet sitesinden de bir açıklama yayınladık. Ben Bodrum'daydım. Akşam televizyonu açtım, hoca imza töreni yapıyor.
Aile İrşad ve Rehberlik Bürosularına psikolojik danışman atanacak
Dini anlamda, bir yönü ile psikolojik anlamda, inanç konularında ve aklınıza gelen konularda danışmanlık hizmeti veriliyor. Bilgilenmek isteyen, yol gösterilmesini talep eden, şöyle bir sıkıntım var ne yapayım diyen ailelere dönük rehberlik bürolarıdır.
TUSKON, Türk ve Rus iş kadınlarını Moskova’da buluşturdu
programa inşaat, inşaat malzemeleri, gıda, tarım, gıda ve gıda makineleri, tarım ve tarım makineleri, tekstil, hazır giyim, sağlık, mobilya, hukuksal danışmanlık ve enerji sektörlerini temsil eden 25 Türk iş kadınıyla katılmaktayız.
KMÜ’DE Açıköğretim Fakültesi dersleri başlıyor
Osman Çevik, Açıköğretim Fakültesi öğrencilerine yönelik 2013-2014 öğretim yılı güz döneminde yürütülecek AÖF Akademik Danışmanlık Dersleri’nin 11 Kasım 2013 Pazartesi günü KMÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ve Edebiyat Fakültesindeki dersliklerde başlayacağını söyledi.
Resmi davetlerde alkol yasaklandı
Maliye Bakanı Pravin Gordhan, bütçe konuşmasında, siyasi ve bürokratların danışmanlık, araç ve konaklama harcamalarına sınır getirildiğini söyledi. Afrika’nın en büyük ekonomisinin bakanı Gordhan, “orta vadeli bütçe politikası” nın kısa vadede ekonomiye 2 milyar Rand (2.