değişikliğine

Fransa'da bölgesel diller ve azınlık dillerine devlet güvencesi geliyor
Salı günü Fransa Meclisi'nde gerçekleştirilen oylamada 361 milletvekili, anlaşmanın uygulanması için anayasa değişikliğine evet oyu kullanırken 149 milletvekili hayır dedi. François Hollande'ın da cumhurbaşkanlığı seçimlerden önceki vaatleri arasında yer alan değişikliğe, Sosyalist Parti milletvekillerinin tamamına yakını destek verirken, ana
Sivasspor: 0 - Kayserispor: 0 (İlk yarı)
Roberto Carlos'un önderliğinde ilk yarıda iyi bir performans sergileyen Sivasspor, beklentilerin altında kalan ve teknik direktör değişikliğine giden Kayserispor'u konuk ediyor. Maçları bol golle geçen Sivasspor'da hedef, rakibini eli boş göndererek evindeki galibiyet serisini sürdürmek.
Vali Düzgün: Şehir olarak takımlarımızın yanındayız
Erciyesspor’un, ilk yarıda şanssız sonuçlar aldığını ve istenmeyen bir noktada ilk yarıyı tamamladığını kaydeden Vali Düzgün, teknik direktör değişikliğine giden, yeni oyuncular transfer eden takımın, Antalyaspor maçı ile birlikte hızlı bir yükselişe geçeceğine olan inancını dile getirdi.
Mancini: Antalyaspor beraberliğinden üzgün değilim
/>‘Elazığspor’a yedek kadroyla mı gideceksiniz’ şeklinde yöneltilen soruya Mancini, takımının her 4 günde bir maç yaptığını, Çarşamba günü kupada bir çok oyuncu değişikliğine gideceğini belirtti.Dany ve Amrabat ile ilgili soruya da Mancini şu şekilde cevap verdi: “Bruma sezonu kapattı diyebiliriz.
Bakanlıktan 'gıda denetimi' açıklaması
işletmecileri, çalıştırılması zorunlu olan personelin herhangi bir sebeple işten çıkarılması veya çıkması durumunda çalıştırılması zorunlu olan personelin değişikliğine ilişkin yetkili merciin güncel bilgilere sahip olmasını sağlamak zorundadır.
Anadolu Efes'in Oktay Mahmuti ile yollarını ayıracağı iddia ediliyor
THY Euroleague'de TOP 16'ya kalan Anadolu Efes'te yönetimi, teknik kadro değişikliğine hazırlanıyor.Anadolu Efes, bir yandan antrenör Oktay Mahmuti'nin sözleşmesini feshetmeye çalışırken; bir yandan da gelecek sezon Duşan Ivkoviç'in takımın başına geçmesi için
Özdilek: Futbolcularımız övgüyü hak etti
oyun anlayışına onların sistemiyle cevap vermek istediklerini, onda da başarılı olduklarına işaret ederek, "Özellikle 30 dakikada rakip tekrar bir taktik değişikliğine gitti, rakibe anında cevap verdik.
SPK, Goldaş AŞ hakkında suç duyurunda bulundu
-Goldaş Kuyumculuk Sanayi İthalat İhracat AŞ’ye, sermaye artırımına ve merkez adres değişikliğine ilişkin yönetim kurulu kararlarının gecikmeli açıklanması nedeniyle 40 bin 778 TL.- Gem Global Yield Fund Limited’e ise söz konusu şirketin sahip olduğu Goldaş Kuyumculuk Sanayi İthalat İhracat AŞ paylarının satışına ilişkin özel durum açıklamalarının
Gaziantepspor Yönetim Kurulu, olağanüstü seçimli genel kurul kararı aldı
Kulübümüzde Yönetimsel anlamda bir kan değişikliğine gidilmesine ihtiyaç duyulmuş, bu vesile ile Gaziantepspor Kulübünün menfaatleri açısından 12.01.2014 Pazar günü saat 13.
Yıldırım: Uçaklarda en pahalı fiyat 299 TL, altında uçan da olabilir
Yıldırım, yapılan değişiklikle ilgili mevzuat değişikliğine ihtiyaç duyulacak mı?” sorusuna da, “SHGM’nin mevzuatla ilgili bir sıkıntı yok. Havacılığın serbestleşmesi süresini başlatan bir uygulamamız söz konusuyken, bunun dışında bir uygulama bize ters düşer.
Yazıcı: Belgelerde, tacire ilişkin bilgilerin gösterilmesi zorunlu olacak
kasalardan alınan perakende satış fişlerinde madde kapsamındaki bilgilere yer verilmesini teminen gerekli program değişikliklerini yaptırmaları veya program değişikliğine gidilinceye kadar bilgileri içerecek kaşeyi fişlerin önüne veya arkasına vurmaları gerekmektedir.
Teneke kutular geri dönüşümle arabalar için yedek parça oldu
İklim değişikliğine neden olan sera gazı emisyonunu azaltmak için meşrubat atıklarının toplanması gerekiyor. (CİHAN)
Real Madrid teknik Direktörü Ancelotti: Ronaldo oynamayacak
Galatasaray'ın teknik direktör değişikliğine gittiğini hatırlatan Ancelotti, "Mancini'nin göreve gelmesiyle Galatasaray daha iyi savunma yapmaya başladı. Rakibimiz gruptan çıkmak istiyor bu yüzden kazanmak için oynayacak.
Ankara’da üç gün sürecek 3. Sanayi Şurası başladı
İklim değişikliğine olan katkısından enerji tasarrufuna kadar geniş yelpazede ele alıyoruz kentsel dönüşümü." diye konuştu. Bayraktar, yeni binalarda enerji kimlik sertifikası olmadan iskanların verilmeyeceğini belirtti.
Mircea Lucescu: 100. yıldaki şampiyonluğu unutamam
Lige iyi başlayamadık ve birkaç oyuncu değişikliğine giderek sistemi değiştirdik. Derbilerin tamamını kazandık. Muhteşem bir şampiyonluk ve kutlama yaşadım. O şampiyonluğu hiçbir zaman unutamam.
Rusya TIR sisteminden çıkmadı, ek garanti istiyor
Rusya’da faaliyette bulunan lojistik firması TLT Global Yönetim Kurulu Başkanı Akın Tokay, Rusya’nın haklı gerekçelerle sistemde değişikliğine gittiğini, kendileri açısından uygulamanın sürpriz olmadığını söyledi.
Süper Lig’de 11 hafta sonunda altı teknik adam görevinden alındı
haftada 5 takım teknik direktör değişikliğine giderken, bu sezon da ise bu sayı 6’ya ulaştı. Bu yıl takımların teknik direktör değişiklikleri daha Süper Lig’in başlaması için geri sayım sürerken Bursaspor ile birlikte başladı.
Başbakan Erdoğan: Baharı kışa çevirmek isteyenler var
Bazı illerin isim değişikliğinden, ilçelerin isim değişikliğine varıncaya kadar Parlamento'nun elinden gelen olumlu yaklaşımı göstereceğini dile getiren Erdoğan, yaklaşan yerel seçimlere ilişkin de mesajlar verdi.
Şahin: Şimdi veya imkan bulduğumuzda Türkiye'ye yeni anayasa kazandıracağız
Sanıyorum MHP, 60 maddeyle ilgili bir anayasaya değişikliğine destek vermeyecek.""UZLAŞMA OLMAZSA NE OLACAĞINI ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE GÖRECEĞİZ"Uzlaşma komisyonunun bir yandan çalışmalarına devam edebileceğini hatırlatan Şahin şunları söyledi: "Eğer yeni mutabakatlar olursa; 61, 62, 63 gibi her neyse.
Siirt'te Tillo ismi sevinci
Tillo olarak değişmesi gerektiğini her ortam ve platformda ifade eden Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’a bu kanun değişikliğine verdiği destek için tüm Siirtli hemşehrilerimiz adına teşekkür ediyor, sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz.
İŞKUR araştırmasından çıkan ilginç sonuç: İşe alımlarda genç tercihi azaldı
Patronların bu tavır değişikliğine gösterdikleri gerekçe ise iş becerisindeki yetersizlik.Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Avrupa Birliği Koordinasyon Dairesi Başkanlığı ve İŞKUR tarafından yürütülen ‘Genç İstihdamın Desteklenmesi Projesi’ kapsamında
Bursaspor Genel Direktör Barışıcı: Sıkıntıları aşmaya çalışıyoruz
Bursaspor'un yeni bir yapılanma içinde olduğunu anlatan Genel Direktör Ayhan Barışıcı, teknik direktör değişikliğine gittiklerini, yeni transferlerin adaptasyonu, yeni yönetimin oluşu ve bununla doğan sorunları yaşadıklarını dile getirdi.
TBMM Eğitim Komisyonu, demokratikleşme paketinin ilk teklifini görüşüyor
İsim değişikliğine hükümet olarak olumlu baktıklarını dile getiren Avcı, “İmla konusunda başka arkadaşlarımızın önerileri olacaktır. Ancak doğru olanın dilbilgisi kurallarına uygun olması açısından Nevşehir Hacı Bektaş Veli olmasıdır.
Toprak: MİT Müsteşarı hakkında başkasının lafıyla sorgulamayı yanlış buluruz
Türkiye’nin anayasa değişikliğine ihtiyacı var. 4 parti imza atmıştı, parlamentoda arkasında durması lazım." diye konuştu.
Özel sağlık sigortalarına ömür boyu yenileme
Plan değişikliğine ilişkin koşullar özel şartlarda belirtilecek. Plan değişikliği talebinin şirket tarafından uygun bulunmaması durumunda mevcut sözleşmedeki şirket taahhütleri devam edecek. Grup sözleşmesinden ömür boyu yenileme garantisi alarak ayrılan kişi veya kişiler, özel şartlarda belirtilen süre içinde başvurmak kaydıyla, sigortalılıklarını şirketin aynı
Erdoğan: Başörtülü vekil için iç tüzük değişikliğine gerek yok
ANKARA - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, başörtülü milletvekili için her hangi bir iç tüzük değişikliğine gerek olmadığını belirtti. Erdoğan, "Şartlar buna müsaittir ve başörtülü olarak milletin seçtiği vekiller parlamentoda görev ifa edebilir.
Cihan Haber Ajansı Gündemi
-TBMM Başkanı Cemil Çiçek, AK Parti, CHP, MHP ve BDP'nin grup başkanvekilleriyle içtüzük değişikliğine ilişkin biraraya gelecek. (09.30 - Ankara)
Bozdağ: Pilotlarımızla ilgili güzel gelişmeler var
Bu karar için kanun değişikliğine gerek yok. Bakanlar Kurulu kararıyla 15 ayı 12 aya çekebiliyoruz. Şu anda Genelkurmay Başkanlığı, Milli Savunma Bakanlığı gerekli hazarlıkları yapıyorlar.
Merkel, koalisyon ortağını belirliyor
Yeşiller'den Jürgen Trittin CDU/CSU partilerinin Yeşiller ile hükümet kurması durumunda tıpkı SPD'de olduğu gibi asgari ücret konusunda tavır değişikliğine gitmesi gerekeceğini ve asgari ücret şartını kabul etmek durumunda kalacağını söyledi.
Schulz: Göç politikamızda radikal reform gerekli
Avrupa Parlamentosu Başkanı Martin Schulz, Akdeniz’de İtalya açıklarında yaşanan mülteci dramından ders çıkarılmasını ve radikal politika değişikliğine gidilmesini istedi.Der Spiegel dergisine konuşan Martin Schulz, “Göç yasalarımızın acilen reformdan geçirilmesi gerekiyor.
Bahçeli: Engin Alan'ın milletvekilliğinin düşeceğine Meclis başkanı karar verir
insanlar, eğer kendi amaçları doğrultusunda bir anayasa istiyorlarsa uzlaşma komisyonu masasından kalkarlar meclisteki işbirlikçileri ile istediği anayasa değişikliğine gidebilirler. Sonunda takdir milletimizin olacaktır.
'Balyoz kararı darbelerle yüzleşmesi adına önemli bir kilometre taşı'
Bir yöneliş değişikliğine ihtiyaç var. Bunun için de Milli Eğitim Bakanlığı gerekli açıklamaları yaptı. Dershanelerin çok büyük bir kısmı özel okullara dönüşecek.
Başbakan Erdoğan'dan, başörtülü memura provokasyon uyarısı
Kapatılmayı engelleyecek böyle bir Anayasa değişikliğine evet demediler, Meclis'i terkedip gittiler. Bir şey daha söyleyeyim: Bizim içimizden de ne yazık ki 3-4 arkadaş ihanet etti, onlar da bırakıp gitti.
Erdoğan: Başörtü yasağını Cumhuriyet ile ilişkilendirmek nasıl bir cahilliktir?
Erdoğan ardından kaldırılan Andımız uygulamasına ve kamuda kılık kıyafet değişikliğine değindi: "Her sabah okullarda okutulan and, 1933 yılında başlayan, bugüne kadar da defalarca değiştirilen, kaldırıldığı halde 12 Mart'ta 12 Eylül'de yeniden diriltilen bir uygulamadır.
Yamen Uzun: Aziz Yıldırım'ın tekrar başkan seçilmesi kaos getirir
Hem kulübün fazla yıpranmaması için kan değişikliğine hem de bir yönetim felsefesi değişikliğine ihtiyaç vardı.Ben şahsen Aziz Yıldırım ve Fenerbahçe'ye hizmet eden yöneticilere teşekkür ederim.
HAK-İŞ Genel Başkanı: 'Kıdem tazminatı fonu' bizim yol haritamızı oluşturuyor
Mevzuat değişikliğiyle kanun değişikliğine gerek kalmadan çözüm mümkün." Geçici istihdam büroları ile ilgili yasanın Cumhurbaşkanı tarafından iade edildiğini hatırlatarak, "HAK-İŞ olarak özellikle bu yasanın çıkması ısrarları karşısında endişeleri
Nuri Şahin A Milli Takım aday kadrosundan çıkarıldı
A Milli Takım sağlık heyetinin Dortmund kulübü sağlık heyetiyle yaptığı görüşmelerde, sakatlık çok yeni olduğundan bilekte basınç değişikliğine bağlı emboli (pıhtı atması) riski bulunduğu anlaşıldığından, oyuncunun uçakla seyahat etmesi uygun görülmedi.
İspanya için Londra saati
Eğer İspanya saat değişikliğine giderse, La Liga'yı takip eden Türk futbolseverler bazı maçlar için gece 02.00'a kadar beklemek zorunda kalacak.
"Yeşiller’in profil değişikliğine ihtiyacı var"
Özdemir, partisinin profil değişikliğine gitmesi gerektiğini ve bunun artık kaçınılmaz olduğunu söyledi. Partisinin solcu bir profille seçimlere girmesini yanlış bir tutum olarak değerlendiren Özdemir, Yeşiller’in hiçbir zaman solcu partiden daha solcu olmayacağını vurguladı
Trabzonspor - Apollon Limassol maçı Rum basınında geniş yer buldu
uçağın yaptığı rota değişikliğinden haberdar olmadıklarını ve böyle bir uçuşa izin vermelerinin mümkün olmadığını belirttiğini yazan gazete, pilotun rota değişikliğine tek başına karar verdiğinin aktarıldığını belirtti.
Avrupa Birliği, yeni üyesi Hırvatistan’a yaptırım uygulamaya hazırlanıyor
Hırvatistan, 1 Temmuz’da AB’ye üye olmadan sadece 3 gün önce bir yasa değişikliğine giderek, Ağustos 2002’den önceki fiillerle suçlanan kişilerin başka ülkelere teslim edilmesini yasaklamıştı. Bu şekilde Hırvat vatandaşlarının 1990’lı yıllardaki Balkan Savaşları’ndaki suçlardan yurtdışında yargılanmasının önüne geçilmiş oluyor.
CHP Heyeti Hakkari'de
Yüzde 10 seçim barajından tutun, faali meçhullerle birlikte kaliteli demokrasi isteğiyle ilgili anayasa değişikliğine gereksinim duymadan seçim kanunundaki değişikliklerle Güneydoğu'daki insanların yüreğine su serpmek, bu defa oluyor galiba, bu defa bu barış süreci kalıcı hale gelmesi
Bursaspor'da voleybolda antrenörlüğe Murat Mestan getirildi
Bu branşlar arasında en fazla potansiyelli gördüğümüz voleybolda teknik ekip değişikliğine gittik. Murat Mestan yönetimindeki takımımızın bir üst lige çıkacağına ilişkin inancımız tamdır." dedi. Bursaspor olarak toplam 13 branşta yaklaşık 700'e yakın sporcu ile mücadele ettiklerini anlatan Satık, amaçlarının Bursaspor sevgisini kentte yetişen gençlere
Avustralya’da, muhalefet iktidarı ezip geçti
eski Genel Başkan Julia Gillard’ı, Liberal Parti Genel Başkanı ve Ana Muhalefet lideri Tony Abbott karşısındaki başarısızlığı nedeniyle, Haziran’da lider değişikliğine gitti. Seçime 4 aydan daha kısa bir süre kalmasına rağmen lider değişikliğine giden İşçi Partililer, seçime dezavantajla girdi.
Belediye meclis toplantısının sonunda sinirler gerildi
Posbıyık, Ereğli Belediye Meclisi'nin Eylül ayı olağan toplantısı ikinci oturumunu açtık tan sonra, bir önceki toplantıda pazar yeri plan değişikliğine ilişkin alınan kararı, meclise iade ettiğini açıkladı.
Bingöl Belediyesi SBS’de yüzde 85 başarı yakaladı
Işık, 7 sınıflarda kayıtların yapılmaya devam ettiğini ifade ederek, ''Yeni yapılan sınav sistemi değişikliğine uygun olarak dökümanlarımızı komple yeniledik. Ayrıca, öğretmenlerimize 1 ay boyunca yeni sistem ile alakalı olarak zümreler ve seminerler düzenledik.
Adli yıl açılışında ifade özgürlüğü vurgusu
olan anayasal düzeyde güvenceye bağlanması gerektiğini ifade eden Ali Alkan, "Bu bağlamda şunu önemle ifade etmek isterim ki; Türkiye'nin bir anayasa değişikliğine değil, toplumsal uzlaşmaya dayanan hak ve özgürlükleri esas alan yeni bir anayasaya ihtiyacı bulunmaktadır.
Sabahın beşinde ucuz altın kuyruğu
Korupak AVM’de bulunan mağazasında konsept değişikliğine giden Pırlant Mağazası, altın yüzük, kolye, küpe, bileklik ve saatlerde yüzde 50 indirim yaptı. İndirimi duyan Bursalılar sabahın erken saatlerinde mağazaya akın etti.
Mevsim geçişleri çocukların üst solunum yollarını hasta ediyor
Mevsim değişikliği yanı sıra Ramazan Bayramı ve tatil dönüşlerinde iklim değişikliğine bağlı bebek ve çocuklarda hastalanmaların olabileceğinin altını çizen Kuru, "Mevsim geçişi ve günlük sıcak değişimi bebek ve çocukların üst solunum yolu rahatsızlığını
Rusya neden Kiev’le bozuştu, Bakü ile kucaklaştı? (Analiz)
Moskova’nın arka bahçesinde statüko değişikliğine izin vermeyen hamleleri Ukrayna ve Ermenistan’da birinci gündem. Doğu Ortaklığı Projesi çerçevesinde Brüksel’le işbirliğini geliştiren iki ülke Ukrayna ve Ermenistan, Avrupa Birliği ile yeni ticari anlaşmayı imzalamak üzere