değişikliğiyle

Sivasspor: 0 - Kayserispor: 0 (İlk yarı)
Teknik direktör değişikliğiyle 2. yarıya başlayan Kayserispor ise iyi bir başlangıç yapmak istiyor. Son 16 maçın 15'inde galip gelemeyen sarı-kırmızılar, Sivasspor deplasmanından alacağı puan ya da puanlarla 2.
Ermeni bakandan şok isim değişikliği teklifi
Bu teklinin anayasa değişikliğiyle hayata geçirilebileceğini dile getiren Ermeni bakan, isim değişikliğini "tarihi adaletin tekerrür etmesi ve adaletin yerini bulması" çerçevesinde yaptığını iddia ediyor.
Bakanlıktan veteriner hekim açıklaması
ANKARA - Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, ‘sınavsız veteriner hekim alınacak’ haberleriyle ilgili açıklama yaptı ve konuyla ilgili yönetmelik değişikliğiyle ilgili “Bakanlığa alınacak veteriner hekimlere ilişkin herhangi
El Pais: Otokratların en çok sığındığı bahane, "uluslararası komplolar"dır
Pais gazetesi, Başbakan Erdoğan’ın Gezi Parkı olaylarında bu argümanı kullandığını; ancak benzer açıklamalarla veya krizi engellemek için yapılan kabine değişikliğiyle halkın bu sefer ikna olup olmayacağının ise bilinmediğini vurguladı.
Clinton’dan Çin’in reformlarına destek
Xi ayrıca, iklim değişikliğiyle mücadele ve enerji güvenliği sorunlarının ortaklaşa çözülmesi gerektiğini de belirterek, Clinton ve Clinton Fonu'ndan, iki ülke arasındaki dostça işbirliği ilişkilerine daha büyük katkılarda bulunmalarını istedi.
Serindağ: Yasa değişikliği Aziz Yıldırım için mi yapılıyor?
Kurulu'nda Aziz Yıldırım'a rakip olarak çıkan Mehmet Ali Aydınlar da başkanlık süresinin 3 dönem ile sınırlandırılmasını bir proje olarak açıklamamış ve tüzük değişikliğiyle bunu gerçekleştireceğini söylemişti.
Şifa Üniversitesi Hastanesi'nde Pelvik Taban Sağlığı Ünitesi kuruldu
Bazı hastalıklar çok basit ilaç tedavileriyle düzeliyor, bazıları sadece hayat tarzı değişikliğiyle iyileşiyor. Bazılarında ameliyatla sonuç alabiliyorsunuz ama sonuçta yüzde 90'ın üzerinde bir başarı oranı elde ediyoruz.
Şırnaklı Avukat Aktuğ: Bölgemizin huzura ihtiyacı var
Bir yasa değişikliğiyle de olacak bir şey değildir. Köklü bir zihniyet değişikliği gerektiren bir sorundur. Dolayısıyla çözümü de bu zihniyet değişimine bağlı olarak oluşacak bir sorundur.
İklim değişikliğiyle mücadeleye basit önlemlerle destek çağrısı
ANKARA - Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, iklim değişikliğiyle mücadelede tasarrufu ön plana çıkaracak önlemlerin listesini oluşturdu. Listenin başlangıcında uzun süreli kullanılabilecek bir alışveriş çantası edinilmesini tavsiye eden Bakanlık, "Her alışverişte verilen plastik poşetleri geri
HAK-İŞ Genel Başkanı: 'Kıdem tazminatı fonu' bizim yol haritamızı oluşturuyor
Mevzuat değişikliğiyle kanun değişikliğine gerek kalmadan çözüm mümkün." Geçici istihdam büroları ile ilgili yasanın Cumhurbaşkanı tarafından iade edildiğini hatırlatarak, "HAK-İŞ olarak özellikle bu yasanın çıkması ısrarları
12 Eylül mağduru: Evren yaşı küçültülerek cezalandırılsın
Referandum sonucu yapılan anayasa değişikliğiyle darbe davalarının açıldığına işaret eden Çalık, "Darbeler ortadan kalksın dedin, Anayasa'da değişiklik yaptık. Onun üzerine Kenan Evren ve darbeyi yapanlar yargılanıyor.
Demokratikleşme paketinin ayrıntıları
12 Eylül 2010’da yaptığımız Anayasa değişikliğiyle, kişisel verilere Anayasal güvence getirmiştik. Şimdi, bu Anayasa maddesinin uygulamasını sağlamak için, taslağı hazır olan kanunu Meclis’imize gönderiyoruz.
Kayserispor, Pazarspor'u 2-1 mağlup etti
Rakibin oyuncu değişikliğiyle farkını gösterdiğini belirten Tonyalı, “Rakibin gücü belli. Ustalar oyuna girdikten sonra oyunun kaderi değişti. Son 15 dakikada ağırlığını ortaya koyarak maçı çevirmesini bildiler.
Gazetelere kesilen cezalar Bakan Çelik'in gündeminde
Çelik, "Mümkünse bir idari çözüm, olmuyorsa bir torba yasa değişikliğiyle yasal bir çözüm bulalım." talimatını verdi. (CİHAN)
Eğitim Bir Sen: SBS yerine getirilen yeni sistem son değişiklik olmalı
ANKARA - Eğitim Bir Sen Genel Başkan Vekili Ahmet Özer, Milli Eğitim Bakanlığı'nın son 10 yılda YGS, OKS, SBS gibi 5 sistem değişikliğiyle ortaöğretime geçiş sistemi konusundaki arayış içinde olduğunu söyledi.
"Sonbaharda beta hastalığında artış görülüyor"
Mevsim değişikliğiyle birlikte okulların açılması, kapalı alanlarda yaşama tonsillofarenjitlerin görülmesini sıklaştırıyor. Mevsim değişiklikleri sonrasında yaşanan hastalıkların temelinde, ani ısı değişikliği nedeniyle viral hastalıkların çoğalması, hava kirliliği, kapalı ortamlar neticesinde
Andorra Antrenörü Alvazer: En iyisini yapmak için buradayız
Türk Milli Takımı'ndaki antrenör değişikliğiyle ilgili bir soruya da Alvazer, bunun Türkiye üzerinde olumlu yansımasının olacağını düşündüğünü aktardı. “Bundan önce yaptığı mücadelenin daha da üstüne koyacaklardır” diyen Alvazer, “Dolayısıyla bu değişikliği göz önüne alarak mücadele etmemiz gerekecektir.
Beyaz Saray: Hedef, Esed rejimini devirmek olmayacak
Carney, "Ele aldığımız seçenekler rejim değişikliğiyle ilgili değil." diye ekledi. (CİHAN)
Devlet Bahçeli: 48 maddenin Meclis'e getirilmesi çok erken
taraf olacaklarını dile getiren Bahçeli, şöyle konuştu: "Başbakan Erdoğan, öncelikle 48 maddenin hemen Meclis'ten çıkarılmasını istemek yerine, anayasa değişikliğiyle nereye varmak istediğini ve neyi amaçladığını açıklamalıdır.
"Torba kanunlar, torba zihniyetlerle sıkıntılı problemler yaratabilir"
Aynı kanun değişikliğiyle sayılan görevlerde en az 3 yıl çalışmış olma şartı kaldırılmıştı. (CİHAN)
Eski Rum İçisleri Bakanı ve oğluna tutuklama kararı
İngiliz makamlarının, 1997-1998 döneminde işlenen suçlardan dolayı bir Kıbrıslının iadesi talebiyle ilgili olduğunu kaydeden gazete, 2006 yılında Anayasa değişikliğiyle söz konusu maddenin değiştirildiğini ve Avrupa Birliği Hukuku’nun “Kıbrıs Cumhuriyeti” anayasası karşısında üstün olduğunu belirtti.
Köylü geçen yıl orman dışı üründen 112 milyon lira kazandı
2011’deki mevzuat değişikliğiyle orman sahaları dışındaki yerlerin ağaçlandırılmasını da üstlendik. ‘Okullar hayat olsun’ projesi ile okul bahçeleri, ibadet yerleri, mezarlıklar ve yol kenarları gibi mekanların ağaçlandırılması ile düzenlemesini yapıyoruz.
Karesi Gezi Parkı için çadır kurup imza kampanyası başlattılar
Ancak yapılan imar planı değişikliğiyle yeniden bir bina için karar çıktı. Balıkesir halkı toplayacağı imzalarla buraya bina istemeyeceğini ortaya koyacaktır. Biz burada yeşil alan istiyoruz.
Bina çatılarına yeni standart getirildi
ANKARA - Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, bina çatılarına yeni standartlar getirdi. Yapılan yönetmelik değişikliğiyle yeni binalarda çatılarda yeşil alanlar kurulabilecek, cadde ve sokakların karakteristik özellikleri çatı mimarisine yansıtılacak.
Bakanlık iklim için bilim kampları kuracak
ANKARA - Çevre ve Şehircilik Bakanlığı iklim değişikliğiyle mücadelede bilim kampları kuruyor. Bu konuda öğretmenlere seminer veren Bakanlık, iklim değişikliğinin nedenlerinin, etkilerinin ve mücadele yöntemlerinin, bilim kamplarında öğrencilere anlatılmasını sağlayacak
Yeşil Kamera ödülleri dağıtıldı
Şehircilik Bakanlığı olarak bugüne kadar çevre konusunda pek çok önemli başarıla imza attıklarından da söz eden Bakan Bayraktar, Türkiye'nin bugün iklim değişikliğiyle mücadelede çok önemli bir ivme kazandığını ve bu mücadele için 2023 yılını öngören stratejiler ve eylem planlarının hazır olduğunu kaydetti.
Avukatlar, Kamulaştırma Kanunu’ndaki değişikliği Cumhurbaşkanı'na şikayet etti
Meclis tarafından çıkarılan kanun değişikliğiyle de, mevcut mağduriyetlerin çözümü için hiçbir çaba sarf edilmediği gibi tam tersine idareler lehine vatandaşların aleyhine bir düzenleme ortaya çıkmıştır.
Arınç: İsrail’den tazminat, özür ve ablukanın kaldırılması eş zamanlı olmalı
Gözcü mü ne bir gazete var, bir harf değişikliğiyle, onlara göre Türkiye ne hallere düşmüş. Valla sabredin kardeşim. Biz bunları söyleyeceğiz.
'İklim değişikliği önlenmezse felaketler gelir'
Pachuari, “İklim değişikliğiyle karbondioksit artacak ve bu fotosentez için çok önemlidir. Tarım üzerine olumsuz etkisi olacaktır. Afrika’nın bir takım ülkelerinde tarımsal verimlilikte yüzde 20 oranında bir düşüş yaşanacak.
Destici: Apo ile müzakere sürecinde idamı kaldıranların da vebali var
Anayasa değişikliğiyle tekrar Meclis’te idam kararının çok rahat getirilebileceğini belirten Destici, “BBP olarak son üç yıl içerisinde bir imza kampanyası yaptık. Biz üç günde iki milyon imzaya Meclis’e sunduk idam geri getirilsin diye.
Mehmet Özdilek: Oyunun karşılığı mağlubiyet olmamalıydı
Oyuncu değişikliğiyle golü bulduk ve bunu korumaya çalıştık. İzleyen açısından zevk veren bir oyun olmadı. Diğer takımların yenilmesi bizim yenmemizle iyi bir pozisyona geldik.
Damızlık sığır maketi Çinli Tarım Bakanı’nı şaşırttı
Programda Akademi Başkanı LiJia Yang ile görüşme yapılması gerekiyordu ancak son dakika değişikliğiyle Başkan’ın Şanghay’a gitmek zorunda kaldığı belirtildi. Buradaki görüşmede de Bakan Eker, işbirliğinin önemine dikkat çekti ve Türkiye’nin gıda güvenliği, süt üretimi ve diğer alanlardaki birikimlerini Çin ile paylaşabileceğini
HES’lerle yılda 40 milyon ton karbon salınımı önlendi
yaklaşık 40 milyon ton karbondioksit salınımının engellendiğini belirterek, "HES’leri devreye almamış olsaydık, ihtiyaç fosil yakıtlarla karşılanacak ve iklim değişikliğiyle mücadelede bir adım geride olacaktık.
Meteoroloji 2. Bölge Müdürü: İklim değişikliğine karşı her kesim çalışma yapıyor
Küresel iklim değişikliğiyle ilgili sürece ilişkin senaryolar bulunduğuna dikkat çeken Meteoroloji 2. Bölge Müdürü Şahin, bu senaryo ve projeksiyonların iyimser ve kötümser yaklaşımlara göre değişiklik gösterdiğine dikkat çekti.
Gül: 2014 için anayasa çalışmalarını beklemek lazım
Anayasada herhangi bir sistem değişikliğiyle ilgili bir adım atılabilecek mi? Veya ona gerek kalmadan anayasa üzerinde geniş bir konsensüs sağlanabilecek mi? Bunları görmek için herhalde çok az vakit kaldı.
"Sürücü kurslarında ahlaki eğitim de olmalı"
Soruşturma açarak veya her pistin başına bin müfettiş dikerek bu sorunun çözümü mümkün olmadığını da dile getiren Ceylan, yönetmelik değişikliğiyle bu soruna çözüm getirildiğini anlattı. Daha önceki yönetmelikte direksiyon eğitim alanları zorunlu iken yeni düzenleme ile direksiyon eğitim alanları zorunlu olmaktan çıkarıldığını aktaran Ceylan, ya direksiyon
Memur-Sen'den devletin zirvesine kılık-kıyafet mektubu
12 Eylül 2010 tarihinde gerçekleştirilen referandum sonucunda kabul edilen Anayasa değişikliğiyle, kadınlara yönelik pozitif ayırımcılık devlet sorumluluğu haline getirilmiştir. Ancak, pozitif ayırımcılığın ön şartı olan eşitliğin sağlanmasına ilişkin fiili durum da Kılık-Kıyafet Yönetmeliği gibi düzenlemelerin varlığı nedeniyle halen sağlanamamıştır
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yarışmayla en temiz şehri seçecek
En Temiz Kent kategorisinde belediyelerin atık yönetimi, atık su/arıtma, hava yönetimi, iklim değişikliğiyle mücadele, büyük endüstriyel kazaların önlenmesi ve acil müdahale, hafriyat toprağı, inşaat ve yıkıntı atıklarının kontrolü konularında yürüttükleri çalışmalar, En
Uzmanlar, bahar hastalıklarına karşı uyardı
İSTANBUL - Uzmanlar, mevsim değişikliğiyle ortaya çıkabilecek hastalıklara karşı uyarıda bulundu. Hastalıklara karşı alınebilecek önlemleri açıklayan Uzman Dr.
Kılıçdaroğlu: Dayatmayla anayasa yapmaya çalışmak çözümsüzlükle sonuçlanır
Anayasa değişikliğiyle ilgili kaygılarının olduğunu ve şu anda bu konuda ciddi görüşmelerin devam ettiğini söyleyen CHP lideri, büyük ölçüde uzlaşmanın sağlandığını kaydetti. Birinci tur görüşmelerde uzlaşma sağlanamayan konuların , ikinci görüşmelerde artabileceğini düşündüklerini dile getiren Kılıçdaroğlu, “Dayatmayla, 'Mart ayının sonuna kadar
Diyarbakır’daki STK’lar: Mescit ve camiler asıl kimliğine kavuşturulmalı
camileriyle ilim irfan şehri gibi birçok özelliğiyle kendine münhasır olduğunu kaydetti: “Kent kimliğinin esas varlıkları olan yapılarımızın bir kısmı iktidar değişikliğiyle beraber kapatılmış, bir kısmı ahırlara çevrilmiş, bir kısmı satılmış ya da başka faaliyetlerde kullanılmış.
Vali Kalkan: Sigara, içmeyenlerin de bütçelerine zarar veriyor
2009’da yayınlanan yasa değişikliğiyle tüm çaba, bütün amaç sağlıklı bir mesleğe sahip olmak.” şeklinde konuştu. Artvin Devlet Hastanesi Başhekim Vekili Op.
İzmir’de son iki ayda 147 korsan otoparkçıya dava açıldı
Resmi Gazete'de 3 Haziran 2012'de yayımlanarak yürürlüğe giren kanun değişikliğiyle korsan otoparkçıya da hapis cezası yolu açılmıştı. Buna göre belediye görevlileri dışında sokak ve cadde kenarlarında park eden arabalardan ücret almaya kalkanlara, 6 ay ile 2 yıl arasında hapis cezası uygulanacak
Bahçeli: Başbakan’ı Başbuğ için kanuni hazırlık yapmaya davet ediyorum
Hatırlanacağı üzere, 17 Şubat 2012 tarihinde yapılan bir kanun değişikliğiyle MİT Müsteşarı'yla ilgili İstanbul Özel Yetkili Cumhuriyet Savcılığı’nın yürüttüğü soruşturma kesintiye uğratılmış ve Başbakan’ın iznine bağlanmıştır.
'Umarım Türkiye Barolar Birliği o kuralı yeniden canlandırma içerisinde olmaz'
Başbakan Yardımcısı Bozdağ, kabine değişikliğiyle ilgili olarak ise değişikliğin hayırlı olması temennisinde bulundu. Bekir Bozdağ, "Biz bir ekibiz, ülkemize hizmete devam ediyoruz.
Bakan Şahin: Aynı dönem, değişen bir şey yok
Bir gazetecinin, “Yeni dönem ve görev değişikliğiyle ilgili değerlendirme alabilir miyiz?” sorusuna Şahin, “Aynı dönem, değişen bir şey yok.” cevabını verdi.
Türk vatandaşlığından çıkmadan Alman vatandaşı oldu
En sonunda Baden Würtemberg eyaletinde hükümet değişikliğiyle birlikte Bilkay Öney Uyum Bakanı olduktan sonra kendisiyle bu konuda bir görüşme yaptım. O da bu konunun kendisi açısından oldukça kolay olduğunu söyledi.
Japonya da eskiyen anayasasından kurtulmak istiyor (ÖZEL)
LDP’nin üst düzey ismi Koike, anayasa değişikliğiyle Japonya’nın askeri bir yapıya bürünmesinin ise hedeflenmediğine dikkat çekti. Bununla birlikte Koike, ülkenin kendini koruma hakkını elinde olduğunu net bir şekilde belirteceklerini vurguladı.
Ankaragücü'nün yeni başkanı Mehmet Yiğiner oldu
Genel kurulda yapılan tüzük değişikliğiyle Cemal Aydın'ın onursal başkanlığı oybirliğiyle kaldırıldı. Tek adaylı girilen kongrede daha sonra Ankaragücü başkan adayı Mehmet Yiğiner kürsüye gelerek bir konuşma yaptı.
Bakan Yıldırım: Bizi yol yapmak değil gönül yapmak yoruyor
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, kabine değişikliğiyle ilgili soruya, "Yanlış adama soruyorsunuz" diye cevaplandırmak istemedi. Ardından da “Ne derler, himmete muhtaç” ifadesini kullandı.