değişiklikleri

ABD: Kuzey Kore nükleer faaliyetlerini genişletti
Clapper, Kuzey Kore lideri Kim Jong Un’un ciddi tasfiyeler ve personel değişiklikleri yoluyla da ülkedeki egemenliğini güçlendirdiğine dikkat çekti. Söz konusu gelişmenin Kuzey Kore’nin genç lideri Kim Jong Un hakkında uluslararası toplumun endişelerini artıracağı ifade ediliyor.
Yatırımcı internetle GEKA'ya daha kolay ulaşacak
Destek mekanizmaları hakkında mevzuat değişiklikleri de günü gününe takip edilebilecek. Arama kutucuğuyla sektör, konu veya anahtar kelime aranarak, fazla sayıda destek unsurları arasında uygun olana ulaşılabilecek.
İşadamları: Geminin içerisindekilerce batırılacağı akla ve mantığa sığmaz
"HSYK’NIN YAPISINDA YAPILMAYA ÇALIŞILAN DEĞİŞİKLİKLERİ KABUL ETMİYORUZ" Hakimler Savcılar Yüksek Kurulu’nun (HSYK) yapısında yapılmaya çalışılan değişiklikleri kabul etmediklerini açık bir dille vurgulan Fincan, 2010 referandumunda “evet” diyenlerin HSYK’nın
Kardemir Karabükspor Türkiye’nin en modern tesislerine kavuşacak
KARABÜK - Kardemir Karabükspor CEO'su Hakan Ayvaz, gazetecilere Metin Türker Tesisleri'nde yapılan değişiklikleri gösterdi. Ayvaz, düzenlediği basın toplantısında Hamzalar mevkiinde bulunan 103 dönümlük arsa üzerine yapılacak olan yeni kulüp binası ve sosyal tesisler ile yapımı devam eden Dr.
Yunan medyası: AB'den Erdoğan'a soğuk karşılama
Saygın gazetelerden Kathimerini ise Başbakan Erdoğan'ın Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) konusunda karşı çıkılan değişiklikleri yapmaktan vazgeçmeyi reddettiğini yazdı. Haberinde Fethullah Gülen Hocaefendi'nin Wall Street Journal gazetesine verdiği mülakattan bölümlere yer ayıran gazete, Gülen'in Türk halkının demokratik kazanımlarından
Rusya'nın Sesi radyosu, 17 Aralık süreci ve Türk-Rus ilişkilerini irdeledi
-Türkiye’nin Suriye politikasındaki değişiklikleri nasıl değerlendiriyorsunuz? Başlangıçta nasıldı? Günümüzde neye dönüştü?Türkiye, Arap Baharı başlayana kadar Suriye’yle harika ilişkiler kurmuştu.
Hocaefendi WSJ'ye konuştu: Değerlerimiz ve duruşumuz değişmedi
2010 yılındaki anayasa değişikliklerini "iyi ancak yeterli değil" sloganı ile destekleyen Türk halkı geçen son iki yıl içerisinde demokratik ilerlemenin tersine dönmüş olmasından üzüntü duyuyor. Yeni, sivil ve demokratik bir anayasa demokratik kazanımları sağlamlaştıracak ve Türkiye'yi AB'nin demokratik değerlerine bağlayacaktır.
AB: Görüşlerimizin Türk hükümeti tarafından bilinmesini sağladık
BRÜKSEL - Avrupa Birliği Komisyonu, Türkiye’deki yolsuzluk soruşturması ve adliyedeki görev değişiklikleriyle ilgili görüşlerini 17 Aralık’tan bu yana Türk halkı ve hükümetine bildirdiklerini açıkladı.
"Yönetmelikteki değişiklik, hırsızlık ve yolsuzlukları kolaylaştıracak"
ANKARA - MHP Genel Başkan Yardımcısı Gaziantep Milletvekili Semih Yalçın, Adli Kolluk Yönetmeliği'ndeki değişikliklerin, bakanlar ve başbakanlar hakkındaki yolsuzluk, hırsızlık veya rüşvet ihbarlarının inceleme ya da soruşturma
Yerel seçim takvimi yayımlandı, kanunlarda boşluk var
6- a) Muhtarlık bölgesi askı listelerinin dökümünden başlamak üzere ve askı süresi içinde gerçekleşen tüm değişiklikleri içeren sandık bölgesi askı listelerinin Seçmen Kütüğü Genel Müdürlüğü'nce DVD olarak hazırlanıp, siyasi partilerin ilçe başkanlıklarına gönderilmek üzere tutanak
Özdilek: Futbolcularımız övgüyü hak etti
Taktiksel anlamda oyun içerisinde çok değişiklikleri olan bir oyundu. Biz de ona karşılık vererek, rakibimizi etkisiz tutmaya çalıştık ve başarılı olduk." dedi.İlk devre maçı bitirebileceklerini söyleyen Özdilek, ikinci yarının 10 dakikasında baskı yer gibi olduklarını özellikle son 20 dakikada fiziksel ve zihinsel
‘Dershanelere yasak, ancak kapalı ve demokratik olmayan rejimlerde görülür’
O kadar çok değişiklik oldu ki artık konunun uzmanları bile yapılan değişiklikleri takip edemiyor.” 30 Haziran 2014 tarihinden itibaren Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı dershane adı altında bir eğitim kurumu kalmayacağı ve dershanelerin özel okula dönüşmesinin teşvik edileceğinin ifade edildiğini
Soçi oyunları öncesi Rusya’ya, anti-doping laboratuvarı şoku
Yaklaşık 2 bin 200 değişikliği ihtiva eden bu kod, temiz spor adına temiz atlet adına çok önemli değişiklikleri içeriyor. Bu değişikliklerle artık dopinge yönelmenin çok çok azalacağını düşünüyoruz. Genel olarak toplantıdan da görüleceği gibi büyük destek buluyor dopinge sıfır toleransla yaklaşım politikası tüm ülkelerde.
ÇUKOBİRLİK, TARİŞ ve ANTBİRLİK arasında 'güçbirliği' anlaşması
4572 sayılı kanunda değişiklikleri içeren bir taslak hazırladık. Çok hızlı bir şekilde meclisten geçerek Nisan ayında kanunlaştı. Bu kanunla çok önemli yenilikler getirildi.
Süper Lig’de 11 hafta sonunda altı teknik adam görevinden alındı
İSTANBUL - Türkiye Süper Ligi’nde 2013 – 2014 sezonu büyük çekişme ve alınan ilginç sonuçlarla devam ederken, takımların teknik direktör değişikliklerinin sık sık gündeme gelmeye başladığı tespit edildi.
Roberto Mancini: Juventus'u yenmemiz gerekecek
Karşılaşmadaki oyuncu değişiklikleri ile ilgili ise Mancini, "Oyunda zaten pozisyonlar buluyorduk. Birçok kişi için ileriye daha çok adam koymak daha doğru olabilir.
Drogba: Takımı Fatih Terim oluşturdu
Yapılan yenilikleri, taktiksel değişiklikleri anlamak için de zaman ihtiyacımız a-var. İyi birkaç maçımız da olduğunu görebilirsiniz. Kopenhag maçının ilk yarısı çok iyiydik.
Drogba: Oynayabildiğim kadar oynamak istiyorum
Yapılan yenilikleri, taktiksel değişiklikleri anlamak için de zaman ihtiyacımız a-var. İyi birkaç maçımız da olduğunu görebilirsiniz. Kopenhag maçının ilk yarısı çok iyiydik.
Mehmet Ali Aydınlar, 5 yıldızlı Fenerbahçe vaadetti
Mehmet Ali Aydınlar, tüzükde gerekli değişiklikleri yapacaklarını ve başkanlığı da maksimum üç dönem ile sınırlandıracaklarını da açıkladı.Başarı sözü de veren Aydınlar, futbol, basketbol ve voleybolda her yıl Avrupa'da olmak istediklerini ve Şampiyonlar Ligi kategorisin de çeyrek final ve yarı final
Bakan Eroğlu: Türkiye'nin içme suyu meselesi çözülmüştür
Sulama konusuna da değinen Bakan Eroğlu, iklim değişiklikleri nedeniyle su kaynakları sıkıntıya düşebileceğini vurgulayarak, bu kapsamda bazı çalışmalar yaptıklarını anlattı. Klasik su sistemlerini tamamen terk ederek, modern sulama sistemlerine geçtiklerinin altını çizen Eroğlu, mesela damla su sistemi ile yüzde 40 daha fazla su tasarrufunun
Almanya'yı vuran fırtınada ikisi Türk, sekiz kişi öldü
Uzmanlar kasırganın etkisiyle hava ve ulaşımda yaşanacak değişiklikleri takip etmek için sosyal medyanın takip edilmesi çağrısında bulundu. (CİHAN)
Eklem iltihabı kadınlarda daha çok görülüyor
Bu ilaçların tümünün belli aralıklarla izlenmesi gereken kan hücrelerinde düşüklük, böbrek ve karaciğer değişiklikleri gibi yan etkileri bulunuyor. Bu etkilerin çoğu ilaç cinsini ve dozlarını ayarlayarak kontrol ediliyor.
Toprak: MİT Müsteşarı hakkında başkasının lafıyla sorgulamayı yanlış buluruz
Bu süreçte 4 parti değişiklikleri parlamentodan çıkartırsak bunu taçlandırmış olacağız. Türkiye’nin anayasa değişikliğine ihtiyacı var. 4 parti imza atmıştı, parlamentoda arkasında durması lazım.
Organik hayvansal ürünler Avrupa’da yüzde 20, Türkiye’de binde 1 oranında
Çevredeki değişiklikleri, ekolojik dengelerin bozulmasını bir kenara bırakın, insanoğlu modern çağda kendini yok ediyor, sağlığını yok ediyor. Bunu da geçelim, kendini yok sayıyor, gelecek nesilleri bile yok sayıyor.
Şükrü Ergün: Galatasaray beklediğmiz patlamayı yaptı
Sporcuların futbol hayatlarında kısa dönemlerde performans değişiklikleri olabilir. Sneijder bunu yaşamış olabilir." diyerek sözlerini tamamladı. (CİHAN)
Staale Solbakken: Galatasaray karşısında şok geçireceğimizi düşünmüyorum
Bir gazetecinin 'İki takımda da teknik direktör değişiklikleri oldu. Bu takımları nasıl etkiledi?' sorusuna ise genç hoca, "Galatasaray son sezon gibi değil. Çok iyi teknik direktörler de değişebiliyor.
RTÜK Uydu ve Kablolu Yayın Yönetmeliği'nde değişiklik yaptı
Söz konusu yönetmelik değişiklikleri 22 Ekim 2013 tarihli ve 28799 Sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir." denildi. (CİHAN)
Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç: İş yükümüz artıyor
Ancak istenilen standartlara ulaşılması için sadece mevzuat değişiklikleri yapılması yeterli olmayıp aynı zamanda bu değişikliklerin uygulamada hayata geçirilmesi gerekmektedir. İşte az önce verdiğim örneklerde uygulamada ne gibi değişiklikler olduğunu belirttim.
Şifa Üniversitesi Hastanesi'nde Pelvik Taban Sağlığı Ünitesi kuruldu
Tedavi yöntemi olarak basit şeylerden başladıklarını belirten Saraçoğlu “Örneğin hayat tarzı değişiklikleri, davranış tedavileri, diyet alışkanlıkları, egzersizler, elektrikle uyarılar, ilaç tedavileri, son olarak da cerrahi müdahale, buradaki tedavi yöntemlerimiz arasında
Taksiciler zorunlu trafik sigortası altında ezilmekten şikayetçi: Mağduruz
"Yine 6 aydan önce artırım yapılmaması gerekirken tamamen keyfi bir tutumla bazen her ay, bazen de haftalık olarak fiyat değişiklikleri yapılmaktadır. Açıkçası, sigorta şirketleri, sigortalamak istemedikleri araçlara, zorunlu trafik sigortası poliçesi düzenlememek için çok yüksek fiyatlar belirlemektedir.
Kadına şiddet konusunda 160 bin kamu görevlisi eğitildi
çalışmalarının görünür olmasının ülke açısından önemli olduğu vurgulanan raporda, “On yılı aşkın bir süredir iktidar olan hükümetimiz, yasal ve yapısal değişiklikleri yaparken, milletimizin bugününü, yarının ve geleceğini düşünerek adım atmıştır.
Bakan Çelik: Şeker hastası herkes malulen emekli olamayacak
Gazetecilere açıklamalarda bulunan Faruk Çelik, Maluliyet Tespit Yönetmeliği'nde yapılan değişiklikleri anlattı. Yönetmeliğin günümüze uyarlanmaması sebebiyle birçok sıkıntı yaşandığına dikkat çeken Bakan Çelik, "Özellikle tıbbi bölümde değişiklikler olmadığı için çeşitli
CHP, güvenlik için seçmen listesini elektronik ortamda yayınladı
Bütün muhalefet partileri ile görüşerek toplumun kabul edeceği değişiklikleri yapması gerekiyor. Bu konudaki beklentilerimiz ve tavsiyemiz, uzlaşma yapmasıdır. Seçim hesapları ile atılacak adımlar ne ülkemize ne de o partiye yarar getirir.
Bakanlar, Kapıkule Sınır Kapısı'nda basın toplantısı düzenledi
etkin, sonuç alıcı güçlü hale getirmek için 2013 Nisan ayında Kaçakçılık Kanunu, Akaryakıt Piyasası Kanunu, Gümrük Kanunu'nda hatta Vergi Kanunu'nda önemli değişiklikleri gerçekleştirdik." dedi. Hayati Yazıcı, "Bunlar Gümrük ve Ticaret Bakanlığı bünyesinde gümrük muhafaza grubundan, Emniyet Genel Müdürlüğü'nden, Jandarma, Maliye ve EPDK kurullardan
İzmir Havalimanı 3 boyutlu projesi tamamladı
Bu sayede inşaat henüz tasarım aşamasındayken, mimari ve yapısal değişiklikleri değerlendirme imkanı sağlanacak. İzmir Adnan Menderes Havalimanı iç hatlar terminali, sanal gerçeklik yazılımı içerisinde birebir boyutlarda üç boyutlu olarak hayata geçirildi.
CHP ve AK Parti il başkanları yeni paketi değerlendirdi
AK Parti'nin hayata geçirdiği anayasa değişiklikleri ile devlet ile kavgalı olan kişilerin devlet ile barıştığını kaydedenKöktaş " Biz ülkemizde her ferdin eğitim, sağlık ve çalışma hakkı olması gerektiğine inanıyoruz.
Teknoloji ve tasarım öğretmenleri, atama istedi
sebebiyle ilk ve ek atama da kontenjanların plansızca verilmesi ve baraj puanı getirerek atamaların önüne engel konulduğunu belirten Türkgüzeli, "Alan değişiklikleri nedeni ile bu derslerin asıl sahipleri ve eğitimlerini senelerce almış öğretmenler olarak derslerimizin kalitesinin düşürülmesi, 80 sayılı karar ile 1.
Eski mahkum cezaevinde konser verdi
Hem hükümlü ve tutuklularımızı hoş vakit geçirmeleri hem de son zamanlarda mevzuat değişiklikleri ile verimliliklerinin artırılması hususunda moral olmuştur.” dedi.Konseri Kozan Cumhuriyet Başsavcısı Adnan Tosun’un yanı sıra cumhuriyet savcısı Fatih Seyfi Moroğlu, Cezaevi Müdürü Ömer Genç ile hükümlü ve tutuklular izledi
Bakan Yazıcı: Başı kapamak dinsel bir özgürlüğün gereği
Seçim barajı üzerindeki tartışmalara değinen Yazıcı, "Bu tür değişiklikleri yaparken Türkiye'ye getirisi ve götürüsünü ele alıyoruz. Baraj konusu çok zamandır tartışılıyor. Ülkenin temsilde adaleti, yönetimde istikrarı önemlidir.
Kılıçdaroğlu: Uzlaşılan maddeleri Parlamento'ya getirsinler hiçbir sorunumuz yok
ANKARA - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Anayasa Uzlaşma Komisyonu’nda dört partinin üzerinde uzlaştığı 59 maddenin çıkarılması konusunda, " Anayasa değişiklikleri konusunda samimi olarak masaya oturduk.
AK Partili Elitaş: Kısa dönem belki 4 ay olabilir
Andımız'ın kaldırılması konusnunda MHP’nin sert tepki gösterdiğini söyeyen Elitaş, "1933’te başlayan çeşitli zamanlarda, çeşitli değişiklikleri uğrayan, çeşitli kademelede söylenip vazgeçilen bir and şeklinde idi.
İhsanoğlu: Tataristan Rusya’nın “Singapur’u”
Son yılda ise muazzam değişiklikleri görüyorum, bu beni etkiledi. Tataristan, Rusya’nın Singapur’u.” benzetmesi yaptı.
Bahçeli: PKK ve İmralı, paketin her yerine sinmiş
Son etaba geçilebilirse, sırayı Anayasa değişiklikleri alacaktır.” diye konuştu. ‘AK Parti -PKK dayanışması ve ittifakı’nın önümüzdeki dönemde Anayasa değişikliği için de inisiyatif alabileceğini ve referandumun bir seçenek olarak gündeme gelebileceğini kaydeden
Ersan Gülüm: Bilic sadece Beşiktaş değil Türk futbolu içinde büyük şans
Sonrasında takımda hoca değişiklikleri yaşandı ve Yılmaz Vural benimle devam etmek istemedi, 'Kendine kulüp bul' dedi. Menajerimle birlikte o dönemde 2 B'de oynayan Bucaspor'a denenmeye gittim.
Yaşla gelen ciddi unutkanlıklar Alzheimer habercisi olabilir
Doğulu, şöyle devam etti: “Para kullanmada bozukluk, yargılamada zayıflama, ruh durumu değişiklikleri, endişede artma başlangıç bulgularıdır. Hastalık ilerledikçe bellek bozukluğu artar, kişileri tanımada problemler, lisan ve düşüncede güçlük, huzursuzluk, ajitasyon, amaçsızca gezinme, tekrarlayan cümleler tabloya
Destici: Demokratikleşme Paketi ayaküstü hazırlanmış
içeren ve tüm kesimlerin ihtiyacını karşılayacak bir paket olmadığı gibi, ülkemizdeki demokrasi standartlarını mevcut durumdan daha ileriye taşıyabilecek değişiklikleri de kapsamamaktadır. Paket genel itibari ile batıya şirin gözükme ve batı ile bozulan ilişkileri tamir etme amacından ve hedefinden ileriye gidememiştir.
Mardin'den demokratikleşme paketine destek geldi
Benim açımdan sürprizin ötesindeki bütün bu düzenlemelerin bir kısmı anayasal değişiklerle bir kısmı bakanlıkların yönetmelik değişiklikleri ile yapılması mümkündür.” diye ifade etti.
Başbakan'ın paket açıklaması ilgiyle izlendi
Kahvehaneler, çay salonlarında Başbakan Erdoğan’ın konuşmasını televizyon ekranlarından izleyen vatandaşlar gelen değişiklikleri olumlu buldu. Ali Cumhur İnce isimli vatandaş, 63 yaşında olduğunu, 3 darbe yaşadığını belirtti.
Demokratikleşme paketinin ayrıntıları
” diyerek bu değişiklikleri paylaştı. KAMUDA BAŞÖRTÜSÜ Bakanlar Kurulu Kararı, genelge ya da yönetmelik değişikliğiyle gerçekleştirmenin mümkün olacağı bu reformları ise şöyle açıkladı: Kılık Kıyafet Yönetmeliği'ni değiştirerek
Uzun menzilli bölge ve füze savunma sitemi için Çinlilerle görüşülecek
ayrıca toplantıda, Savunma Sanayi Müsteşarlığı tarafından yürütülen çeşitli projeler kapsamında oluşan ihtiyaçların giderilmesi maksadıyla muhtelif sözleşme değişiklikleri ve kaynak tahsisi konularında Müsteşarlığın yetkilendirildiği ifade edildi.