değişikliklerinden

Trabzonspor, kaçan galibiyeti yanıyor
Ancak ikinci yarıdaki savunma ağırlıklı oyun ve yapılan oyuncu değişikliklerinden alınamayan yeterli verimin de neticesinde üst üste yenilen gollerle skorun 3-3’e gelmesi bordo-mavililerin sevincini kursağında bıraktı.
Dopinge sıfır tolerans ilkesi hayata geçiriliyor
Başbakanlığa gönderilen yönetmelik değişikliklerinden bir başkasıysa ‘Antrenör Eğitim Yönetmeliği’nin 16. maddesiyle ilgili oldu. Buna göre doping suçuna karışan sporcuyla birlikte, antrenörüne de cezalar verilecek.
Juventus Teknik Direktörü Conte, Mancinili Galatasaray'dan çekiniyor
Mancini ile karşılaşacak olmaktan pek memnun olmadığını dile getiren Conte, nedenini teknik adam değişikliklerinden sonra tüm çalışmalarının boşa gittiğine dayandırdı.İtalyan çalıştırıcı, Mancini'nin 1-2 günde yep yeni bir oyun kurmasının imkansız olduğunun altını çizerken, "Galatasaraylı futbolcular Fatih Terim'in oyun felsefesine
Dr. Türkmen: Bilinçsiz klima kullanımı boyun, bel ve sırt ağrılarını arttırıyor
Eklem rahatsızlıkları olan kişilerde de sıcağın, bazen bu tip hava değişikliklerinden etkilenen ve eklemde bulunan sessiz algılayıcıları harekete geçirebileceğini anlatan Dr. Mehmet Beşir Türkmen, “Bu durum, eklemde ani alevlenmeyle giden ağrıları tetikleyebilir.
Burun tıkanıklıkları sinüziti tetikliyor
Burun tıkanıklığının alerji ve iklim değişikliklerinden de kaynaklandığını aktaran Eroğlu, şöyle devam etti: “Burun etlerinin daha çok çalışması ve doğal olarak da “konka” denilen burun etlerinin şişmesi mevsimsel olarak değişmektedir.
MHP'li Tanrıkulu:IMF’ye ödenen son taksit AK Parti’nin aldığı borcun son taksiti
Eylül 2012-Aralık 2012 döneminde dış borç stoku, döviz kuru değişikliklerinden dolayı yaklaşık 1,8 milyar dolar arttığını da savunan Tanrıkulu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Hazine garantili dış borç stoku 2002 yılından bu yana artarak, 2012 yılı sonu itibarıyla 9,5 milyar dolar olarak gerçekleşmiştir
Havalar ısındı, güneşin güzel yüzüne kanıp hasta olmayın
havada düzenli yürüyüşler yapmanın, beslenme alışkanlığına dikkat etmenin, bol meyve ve sebze tüketmenin, odaları sık havalandırmanın, ani ortam ve ısı değişikliklerinden korunmanın faydalı olacağını unutmamak gerekir.
Petrol Kanunu değişiyor, arama ruhsatı alana kuyu açma zorunluluğu getirildi (3)
Yeni kanunun en önemli değişikliklerinden biri ise arama ruhsat alan şirketlere kuyu açma zorunluluğunu getirmesi. Eski kanuna göre, firmalar ruhsat alıp herhangi bir petrol araması yapmıyordu.
Uzmanlar uyarıyor: Aşırı soğuklar yüz felci riskini beraberinde getiriyor
Başhekim Yılmaz, bu çerçevede, atkı bere gibi giysiler olmadan vatandaşların kesinlikle dışarı çıkmaması ve ani ısı değişikliklerinden ise kaçınılması gerektiğini belirtti. Yüz kaslarının beyinden 7.
Filipinler: Çin’e karşı güçlü Japonya’yı destekliyoruz
teyit etti ve Manila’nın bölgede dengeleyici unsur olarak Japonya'yı daha güçlü görmekten ve Japon ordusunun daha aktif hale getirilmesini öngören anayasa değişikliklerinden memnuniyet duyacağını söyledi.
Köylülerden ağaç katliamı ve taşocağına tepki
18-25 kasım erozyonla mücadele haftası olduğuna değinen Çevre Gönüllüleri Derneği Uşak Şube Başkanı Hasan Yüksel, “Yaşanacak iklim değişikliklerinden gelecek nesillerimiz ciddi şekilde etkileniyor. Merkez Kaşbelen köyü sınırları içerisinde bulunan bu alanda yapılacak taş ocağı işletmesi köylümüzü etkileyecek, burada ağaç katliamı yapılıyor, köylümüz hayvanını otlatamayacak
Bayraktar: TOKİ binalarında Selçuklu ve Osmanlı mimarilerine ağırlık verilecek
İhale Kanunu'nun değişikliklerinden dolayı muhalefetin eleştirilerine uğradıklarını anlatan Bakan Erdoğan Bayraktar, "Muhalefet bizi çok sert eleştiriyor, ‘30 kere değiştirdiniz.’ diyorlar. Tabii ki değişecek, çünkü Türkiye değişiyor, gelişiyor.
Avusturya Cumhurbaşkanı Fischer: AB, girilip çıkılan bir koridor değil
/>Birlikten ayrılma opsiyonun birliğin uzun süreli düşünülmüş bir konsept olmadığı gibi olumsuz bir algıya sebep olacağını söyleyen Fischer, ülkelerdeki hükümet değişikliklerinden sonra birliğe giriş ve çıkışın tartışmaya açılacağının kendisinde kaygı oluşturduğunu ifade etti.
Ani hava geçişleri hastalıklara davetiye çıkarıyor
Mevsim geçişlerinde yaşanan ani ısı değişiklikleri, vücudun savunma mekanizmasını zayıflattığını hatırlatan Şentürk, mevsim geçişlerindeki ısı değişikliklerinden etkilenip hasta olmamak için dikkatli ve önlem alınması gerektiğini kaydetti.
Eroğlu: Türkiye’de meydana gelen orman yangınlarının yüzde 7’si kasıtlı
Türkiye çapında dere yataklarında işgallerin olduğuna da dikkat çeken Eroğlu, senelerdir faaliyette bulunmayan dere yataklarının iklim değişikliklerinden dolayı, tekrar faal olmaya başladıklarını anlatı.
IV. Uluslararası Havza ve Mera Yönetimi Eğitim Semineri başladı
Türkiye’de enerji, gıda ve küresel iklim değişikliklerinden kaynaklanan sorunlar bulunduğunun altını çizen Çakal, “Bu anlamda üç soruna da etkisi olan alanlardan biri meralardır. Meralar, enerji ve doğaya olumla katkı sağlamalı.
TZOB'dan Ramazan spekülasyonu uyarısı
İklim değişikliklerinden ve doğal afetlerden tarım sektörünün de etkilendiğini ifade eden Bayraktar, 2011-2012 üretim döneminde görülen aşırı yağmurlar, don, hava sıcaklıkları ve fırtına gibi doğal afetlerin sektörü etkilediğini, fakat bunlara
Aydın Valiliği aşırı sıcağa karşı uyardı
korunmak için güneş ışınlarının dik geldiği saatlerde başın korunmasını ve dışarıda fazla kalınmamasını, şapka veya şemsiye kullanılmasını, ani sıcaklık değişikliklerinden kaçınılmasını, klimadan gelen soğuk havaya doğrudan maruz kalınmamasını öneriyor.
Sıcak hava baş ağrılarını artırıyor
sıcaklardan korunmak için güneşin dik olarak geldiği saatlerde başın korunmasını ve çok fazla dışarıda kalınmamasını, şapka veya şemsiye kullanılmasını, ani ısı değişikliklerinden kaçınılmasını, klimadan gelen soğuk havaya doğrudan maruz kalınmamasını, su ve soğuk ayran gibi serinletici sıvıların tüketilmesini tavsiye ediyor.
Görmez: İslam coğrafyasının dini fay hatlarına dışarıdan büyük baskı var (Özel)
İslam dünyasının bir takım sosyolojik ve yönetim sistemi değişikliklerinden farklı şekillerde etkilendiğini anlatan Görmez, “Önce imparatorlukların dağılmasıyla bir sarsıntı geçirdiler, sonra sömürgeler dönemi başladı.
Bursa ulaşımının 2030 projeksiyonu toplu taşıma üzerine şekillendi
Haluk Gerçek ise arazi kullanım değişikliklerinden, yapılacak kamu yatırımlarına, her konunun bu veriler ışığında daha sağlıklı şekillenebileceğini vurguladı. Toplu ulaşımın önemine vurgu yapan Prof.
Makina mühendislerinin meslek içi eğitimleri devam ediyor
TÜRKAK Akreditasyon gereği MİEM kapsamında uzmanlık/yetki belgesi alan üyelerinin, belgelendirme programıyla ilgili teknolojik gelişmelerden ve mevzuat değişikliklerinden haberdar edildiklerini, mesleki gelişimlerinin sürekliliğini sağlamaları ve mesleki bilgilerini güncel tutmalarının gerekliliğinden hareketle, gerçekleştirdikleri
Fındık Sen'den "Fındık" raporu
Küresel iklim değişikliklerinden kaynaklı özellikle 2010 yılının Kasım-Mayıs ayları arasında son 100 yılın en yüksek ortalama sıcaklıklarının yaşandığını hatırlatan Yaşar, bu durum fındık üzerinde olumsuz etkiler yaptığını ve 2011 yılı rekoltesinin
Kazakistan yeni yıla coşkuyla girdi
Astana'da bu yıl ani sıcaklık değişikliklerinden dolayı buz şehri kurulmayınca, halkın büyük bölümü de yeni yılı evlerinde karşılamayı tercih etti.Kazak halkı yeni yıl dolayısıyla 4 gün tatil yapacak.
Kazakistan, 2012'yi coşkuyla karşıladı
Astana'da bu yıl ani sıcaklık değişikliklerinden dolayı buz şehri kurulmayınca, halkın büyük bölümü de yeni yılı evlerinde karşılamayı tercih etti. (CİHAN)
Özince: Kendi krizlerimizi yaşamamak için çevreye ve tarıma önem vermeliyiz
Ne yazık ki ülkemiz de küresel iklim değişikliklerinden en olumsuz etkilenecek ülkeler arasında yer alıyor. Küresel ısınma nedeniyle özellikle gıda maddelerinin üretimi ve çevrenin etkilenmesi açısından sıcaklığın artması nedeniyle olumsuz etkilenecek ülkeler zinciri
Alman turizm devi, Yunanistan planlarını drahmiye göre yapıyor
TUI'nin Basın Sözcüsü Robin Zimmermann, söz konusu mektubu doğruladı ve ekledi: ''Şirket olarak kendimizi kur değişikliklerinden doğacak her türlü tehlikeye karşı garantiye altına almak zorundayız.'' Bild'e konuşan Yunanistan Turizm İşletmeleri Birliği SETE'nin Başkanı Andreas Andreadis, kendilerine TUI'den gelen yeni kontratları imzalamayı reddettiklerini
Rum Dışişleri Bakanı Markulli: Hristofyas, çözüm için kararlı
Habere göre Markulli, etkinlikte yaptığı konuşmada Kıbrıs sorununun önemli boyutlarında, “olumsuz yönde görüş değişikliklerinden, ve Kıbrıs Türk tarafının tutumundan dolayı ortaya çıkan zorluklardan” bahsetti.
"Yüz felcine karşı soğuk havalarda saçınızı kurutmadan dışarı çıkmayın"
Atkı bere gibi giysiler olmadan vatandaşların kesinlikle dışarı çıkmaması gerektiğini belirten uzmanlar, ani ısı değişikliklerinden de kaçınılmasını öneriyor. Medical Park Bursa Hastanesi Nöroloji Uzmanı Dr.
İzmir şu anda Erzurum’dan daha soğuk
Şoför arkadaşların da sıcaklık değişikliklerinden dolayı oluşabilecek sise karşı dikkatli olmasını istiyoruz.” şeklinde konuştu. (CİHAN)
Yeni Borçlar Kanunu tanıtım toplantısı Siirt'te yapıldı
Acar, “Medeni kanununla başlayan bu değişiklikler, 2005’lerde Türk Ceza Kanunun Ceza Muhakemesi, Ceza Güvenlik Tedbirleri kanunun değişikliklerinden sonra yeni yürürlüğe girecek olan Medeni Hukuk Kanunu, Borçlar Kanununu, Borçlar ve Ticaret Kanunları gibi Türkiye’nin temel kanunları değişmiş bulunmaktadır.
Kaddafi'li paralar bir süre daha kullanılmaya devam edecek
De La Rue gibi dünyanın önde gelen para basan şirketleri rejim değişikliklerinden büyük karlar elde ediyor. Yeni gelen yönetimlerin, devirdikleri liderlerin resimlerini paradan çıkartmak istemeleri bu şirketlere yarıyor.
Dr. Küçük: Erişkin nüfusun beşte birinde hipertansiyon rahatsızlığı var
Küçük, hipertansiyon tedavisinde hayat tarzı değişikliklerinden sonra yapılması gerekeninde eğer varsa altta yatan sebebin ortadan kaldırılması ve uzun süreli ilaç tedavisi olduğunu söyledi. Küçük hipertansiyonu, kronik bir hastalık ve kötü bir hayat arkadaşı olarak nitelendirdi.
Muhalif başkanlar İzmir Büyükşehir Belediyesi'ndeki revizyondan memnun
Belediyesi’nde aksayan bürokrasiyi de gündeme getiren CHP'li ilçe belediye başkanları, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun bürokrasideki çaplı değişikliklerinden memnun kaldıklarını açıkladı.
Klimalardaki bakteriler zatürreye yol açabilir
Bu nedenle alerjik bünyesi olan kişilerin, ani ısı değişikliklerinden kaçınmaları gerekir. Klimalar yolu ile bulaşan hastalıkların en önemlisi, Legionella pnömonisi olarak adlandırılan zatürredir.” dedi. Klimaların zararlı etkilerini en aza indirmek için bakımı ve temizliğinin her yıl düzenli olarak yapılmasının çok önemli olduğunu kaydeden Sağlık İl Müdürü
Ak Partili Kapusuz: CHP'liler yemin etmeyerek yargıya baskı ve şantaj yapıyor
AK Parti olarak bireysel anayasa değişikliğinden çok milleti kapsayan anayasa değişikliklerinden yana olduklarını vurgulayan Kapusuz, ''Biz bireyselden çok, sivil bir anayasa değişikliğinden yanayız.
Uzmanlardan yaz uyarısı: Bol sıvı tüketin, alkol almayın
Bu araştırmadan da görüleceği gibi ‘yaş’ küresel iklim değişikliklerinden en çok etkilenen parametredir.” dedi. Yaşam koşullarının kalp sağlığında belirleyici bir etken olduğunu vurgulayan Ulusoy, bu konuyla ilgili Avustralya’da yayımlanan bir makaleyi örnek verdi.
Sakarya'da boğulma olaylarının önlenmesi için önlemler alınacak
gelen boğulma sonucu ölüm olaylarında esaslı etmenlerden birinin, Karadeniz’in aşırı dalgalı olması ve gel-git olayları nedeniyle deniz zeminindeki ani değişikliklerinden kaynaklandığı ifade edilirken, bu durumun önlenmesi amacıyla kıyılarda koruma bantlarının oluşturulması ve havanın aşırı rüzgarlı ve denizin dalgalı olduğu anlarda
Manisaspor Fenerbahçe'yi bekliyor
Hocam oyuncu değişikliklerinden sonra beni forvetin önüne aldı, ben de elime geçirdiğim şansları iyi değerlendirdim. Tabii ki her hafta gol atmak isterim ama golleri benim atmam önemli değil, önemli olan takımın galip gelmesi.
Beşikdüzü Kaymakamı Güngör: 2010 yılı verimli geçti
222 vatandaşın yeşil kartı da ya işe girdiklerinden ya da ikamet değişikliklerinden iptal edilmiştir. Görev yaptığım ilçelere baktığımda bunlar çok düşük rakamlardır. 13 vatandaşımıza muhtaçlık aylığı bağlanması kararı alınmış.
Şehit dernekleri ‘kamu yararına dernek’ statüsüne alınmak istiyor
Referandumla kabul edilen anayasa değişikliklerinden sonra kendilerini ilgilendiren 10. maddede yapılması gereken uyum düzenlemeleri konusunda söz sahibi olmak istediklerini açıklayan Dernek Başkanı Alphan, en önemli taleplerinin, kapsamı genişletilmiş bir şehitlik
AP Raportörü: Yeni anayasa en azından seçimlerin hemen ardından yapılmalı (Özel)
11 Eylül'deki referandumla kabul edilen anayasa değişikliklerinden memnun olduğunu vurgulayan raportör, "Bence bu, Türk anayasasının modern hale getirilmesi için ilk adım olmalı." ifadelerini kullandı.
"Dünyada 3 kişiden biri açlık, beslenme ve su kaynaklarından mahrum olma riskiyle karşı karşıya"
Türkiye'nin küresel iklim değişikliklerinden ve olası çevresel risklerden en fazla etkilenecek ülkelerin başında geldiğini aktaran Özdemir, "Aşırı sıcaklar ve soğuklar, sel felaketleri, yağışlardaki istikrarsızlık, çöl ikliminin yayılarak genişlemesi öncü sorunlar
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: İnsanımız neden AB standartlarında bir demokrasi tatmasın
Bir anayasa komisyonu oluşturduk, CHP'nin anayasa değişikliklerinden beklentileri, değişikliklerin neleri içermesi gerektiği konusunda çalışacak. Bir seçim komisyonu da oluşturduk.
Schuster: Oyuncularımın mücadelesi beni mutlu etti
Yaptığı oyuncu değişikliklerinin yararlı olup olmadığını sorulması üzerine ise, ''Biz golü yaptığımız hatalı oyuncu değişikliklerinden dolayı yemedik.'' diye cevap verdi.
Tarım Müdürlüğü uyardı: İklim değişikliklerinden zarar görmemek için bölgeye uygun ürünler ekin
İklim değişikliklerinden kaynaklanan zararların en hafif şekilde atlatılması için bölgeye uygun türlerin ekilmesini tavsiye eden Doster, ortaya çıkabilecek olumsuzluklara karşı alınabilecek tedbirlerle ilgili şu bilgileri verdi:
Aşırı sıcaklar arıların yaşam düzenini bozdu, bal üretimi yüzde 70 düştü
Mevsimsel hava değişikliklerinden dolayı kovanlardaki doluluk oranında geçen yıllara göre yüzde yetmişlere varan bir azalma olduğuna dikkat çeken Zent, "Temmuz ayı ortalamalarından itibaren bu aya gelene kadar arılardan istediğimiz verimleri alamıyoruz
Aşırı sıcaklarda güneş altında kalmak şuur kaybına yol açabilir
Ani ısı değişikliklerinden daha az etkilenmek için mevsimine göre giyinmek gerekir. Sıvı ihtiyacı özellikle yaşlılar, çocuklar ve bebekler için çok önemlidir. Çocuklar da yaşlılar da genellikle dışarı bağımlı olarak yaşamak zorundalar.
Fenerbahçe'de yeni sezon formaları tanıtıldı
tarafından kullanılan bu kumaş, elyaf yapısındaki termoregülasyon (thermogregulation) sistemi sayesinde vücut ısısını dengede tutarak, sporcuların ani hava değişikliklerinden etkilenmesine izin vermiyor; aynı zamanda "fresh" özelliği sayesinde terleme kaynaklı bakteri oluşumunuda engelliyor.
Faiz kaybı olmaksızın müşterilerine farklı para birimlerine geçiş imkanı tanıyor
Yeni hesap, TL ya da dövizini mevduatta değerlendiren müşterilerimizin, farklı para birimine geçmesine ve parite değişikliklerinden faydalanmasına olanak tanıyarak, mevduatını yönetme imkanı sunuyor.