değişikliklerine

Daum: İstanbul'a galibiyet için gidiyoruz
Biz yalnız Galatasaray'ın değişikliklerine bakmayacağız, kendi kuvvetli tarafımızı, kendi oyunumuzu sahaya yansıtmak istiyoruz. Galatasaray'da bireysel olarak yetenekli futbolculardan kurulu bir kadro.
'Dövizdeki yangını söndürmek için doğru politikalar kullanıldı'
Türkiye’nin temel sorunun esasında bu fiyat değişikliklerine yol açan yapısal sorunlar olduğunun altını çizen Böke, konuyla ilgili olarak Cihan'a yaptığı değerlendirmede, Merkez Bankası’nın elinde ise daha ziyade yangını söndürecek araçlar bulunduğunu vurguladı.
Juventus, Kopenhag'ı Vidal'in 3 golüyle 3-1 yendi
Kalan dakikalarda iki takım teknik direktörü de skoru değiştirme anlamında oyuncu değişikliklerine gitmesine rağmen sonuç değişmedi ve maçı 3-1 kazanan Juventus, İstanbul'daki son Galatasaray maçı öncesi 6 puanla Real Madrid'in arkasından ikinci sıraya yerleşmiş
NSU’dan ders alındı; bağımsız kontrol komiteleri yolda
Kontrol Komitesi’nin bakabilmesinin demokrasi adına iyi bir tutum olmadığını söyleyerek, gizli belgelerin her bir parlamentere açık olması için gerekli yasa değişikliklerine gidilmesini istemişti.Nasyonal Sosyalist Yeraltı Örgütü (NSU) tarafından katledilenlerin müdahil avukatlığını üstlenen Mehmet Daimagüler de BW Eyalet Meclisi bünyesinde NSU cinayetleri
Soğuk hava, eklem ağrılarını artırıyor
erken yaşlarda yapılan diz-kalça egzersizleri, fizik tedavi ve kilo vermek ağrı şikayetlerini azaltırken, eklem romatizması olan kişilerin, hava basıncı değişikliklerine duyarlı hale gelmesi, kasların ve bağların soğuk ve yağışlı havalarda kasılması ve kısalması ile ağrıların arttığına dikkatleri çeken Dr.
ÇOMÜ'de kontenjanlar yüzde 100 doldu
bölümleri daha disiplinler arası hale getirmek, hayatta karşılığı daha fazla olan özellikleri katmak, yabancı dil eğitimiyle takviye etmek, isim ve içerik değişikliklerine gitmek. Bu bağlamda bu yıl ilk kez öğrenci alan Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü iyi bir örnek.
'Kurbanlıklara rastgele ilaç vermeyin'
Doğu Anadolu ya da değişik illerden uzun yolculuklar sonucu yorgun getirilen kurbanlıkların, iklim değişikliklerine bağlı solunum sistemi hastalıklarına yakalanma riskleri mevcut. Kurbanlıklar, araçlardan indirilirken ve bindirilirken değişik yerlerinden yaralanabiliyorlar.
Rusya kuzey kutbuna askeri üs kuruyor
Kuzey Deniz yolu iklim değişikliklerine bağlı olarak her geçen yıl daha fazla ulaşıma açık oluyor. Ria Novosti’ye açıklamada bulunan Rusya Meteoroloji Servisi Başkanı Aleksander Frolov’a göre de, küresel ısınmanın önüne geçilemezse, önümüzdeki 30-40 yıl
Afrika Birliği Başkanı: Mısır için üzülüyoruz (Özel)
Afrika Lideri Jacop Zuma’nın eski eşi Dlamini Zuma, Mısır’daki darbeyi heemn en sert bir dille kınadıklarını, AU’nun antidemokratik yöntemlerle iktidar değişikliklerine göz yummayacağını net bir şekilde ifade ettiklerini belirtti.
Sıcak havalarda isiliğe dikkat!
Bebeklerin cilt yapısının ince olması sonucu ısı değişikliklerine yanıtlarının daha zor olduğunu bu nedenle erişkinlere göre daha sık isilik görüldüğünü vurgulayan Çardak, “Bebeklerin cilt yapısı ince olduğu için ve ısı değişikliklerine yanıtları daha zor olduğu için erişkinlere
Beşiktaş: 2 – Simurq PIK: 1
Golden sonra oyuncu değişikliklerine giden siyah-beyazlılar, rakip kalede daha etkili olmaya başladı. 68. dakikada Muhammed’in şık pasında hareketlenen Veli, topu Dentinho ile buluşturdu, kaleci ile karşı karşıya kalan Dentinho topu ağlarla buluşturdu ve skora eşitlik geldi
Yüksek kolesterol, kalp damar hastalıklarının tetikçisi
Diyet ve egzersiz gibi yaşam tarzı değişikliklerine rağmen kolesterol seviyesi belli bir düzeye çekilemeyen hastalarda, ilaçla tedavinin gerekli olacağını ifade eden Öztürk, şöyle devam etti: “Bu durum kolesterolü normal seviyede olan kişiler için geçerli değildir
Kolesterol, diyet ve egzersizle kontrol altına alınabilir
Diyet ve egzersiz gibi yaşam tarzı değişikliklerine rağmen kolesterol seviyesi belli bir düzeye çekilemeyen hastalarda, ilaçla tedavi gerekli olabilir. Ancak bu durum kolesterolü normal seviyede olan kişiler için geçerli değildir.
Afrika Birliği: Mısır Devrimi'nin kazanımları feda edilmemeli
Merkezi Addis Ababa’da bulunan birliğin Güney Afrikalı Başkanı Zuma, AU’nun anayasaya aykırı hükümet değişikliklerine karşı olan tutumunu hatırlatarak, Mısır’da tarafların krizi devlet kurumlarının himayesinde diyalog yolu ile çözmelerinin zorunluluğuna işaret etti.
Tatilcilere uyarı: Denizde bir saatten fazla kalmayın
Çünkü bazı mantar ilaçları, ciltte renk değişikliklerine sebep olabilir.” dedi.Tatilde deniz yerine havuzu tercih edenlerin bazı önemli noktalara dikkat etmesi gerektiğini vurgulayan Kavaklı, “Öncelikle havuzun denetimine mutlaka dikkat edilmelidir.
Terliyken başa soğuk su dökmek yüz felcine sebep olabilir
Ani ısı değişikliklerine maruz kalmak riski artırır. Özellikle yaz aylarında başa soğuk su dökme sonucu çok sayıda yüz felci vakaları görüyoruz. Kesinlikle baş ve yüz terliyken kafanıza soğuk su dökmeyin.
Bu yıl Süper Lig’deki çekişmeye teknik direktör dayanmadı
Karabükspor’un teknik dörektör değişikliklerine gittikleri saptandı. Mersin İdmanyurdu 3 antrenör (Nurullah Sağlam – Giray Bulak ve Hakan Kutlu) değişikliğine rağmen yine de küme düşmekten kurtulamazken, Kardemir D.
6. Uluslararası Balkan Forumu Edirne'de başladı
Çünkü bu anlamda iklim değişikliklerine de bağlı olarak Çin ve Hindistan'ın yükselen trendine bağlı olarak çok olası ve çok büyük olumsuz senaryolar var. Asya ve Afrika'da özellikle su, eneri ve gıda güvenliğinin önümüzdeki 50 yıl içerisinde en önemli konu olacağı devletlerin ve uluslar arası kuruluşların en öncelikli konusu
30 yaşın üzerindeki her üç kişiden biri tansiyon hastası
Hastanın hekimin önerdiği yaşam tarzı değişikliklerine de mutlak uyması gerekir.” (CİHAN)
Mesut Bakkal: Oyunumuzun karşılığını alamadığımız bir maçtı
Bugünkü oyuncu değişikliklerine öncelikle Wesley’den başlamanın kendisinden gelen bir talep olduğunu belirten Taffarel, "Bir darbe gelmişti ve ağrısının arttığını söylemişti. Burak ve Drobba çok koştular ve yorgundular, böyle bir değişkilik yapma kararı aldık.
AK Parti, başkanlık sistemini içeren anayasa teklifini TBMM Başkanlığı'na sundu
(3) Başkan Anayasa değişikliklerine ilişkin kanunları onaylayarak yayınlayabilir veya veto edebilir ya da halkoylamasına sunabilir. (4) Başkanca veto edilen kanunu, Meclis tarafından, üye tamsayısının beşte üçünün kararı ile halkoylamasına sunulabilir.
CHP’nin anayasa taslağı önerisi
Cumhurbaşkanı Anayasa değişikliklerine ilişkin kanunları, bir daha görüşülmek üzere Türkiye Büyük Millet Meclisine geri gönderebilir. Meclis, geri gönderilen Kanunu, üye tamsayısının üçte iki çoğunluğu ile kabul eder.
SGK 40 sözleşmeli personel alacak
Daire Başkanlığında 657 sayılı Kanunun 4/B maddesi, 06/06/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan esaslar ile ek ve değişikliklerine göre istihdam edilmek üzere; Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 7-8 Temmuz 2012 tarihlerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) (B) grubu
Ani ısı değişimleri ve bahar alerjilerine dikkat
Ani ısı değişikliklerine karşı giyim ve kuşama dikkat etmek gerektiğini belirten uzmanlar, bahar alerjilerine karşı da özellikle bu duruma yatkın olanları daha dikkatli olmaları konusunda uyarıyor. Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi Başhekimi Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof.
Kooperatif kurmak için bakanlığa gitme devri kapandı
İşletme, Tüketim, Temin Tevzi, Turizm Geliştirme, Küçük Sanat, Yaş Sebze ve Meyve Pazarlama, Pazarcılar İşletme Kooperatiflerinin kuruluş ve ana sözleşme değişikliklerine izni verme yetkisi devredildi.
Sigaraya günlük ödediği parayı kenara ayırdı, birikenle 3 yıl sonra hacca gitti
her içişimizde keyif alıyoruz ama o sigarayı her içimize çekip dumanını dışarıya verdiğimizde bizi gören çocuklarımızda telafisi mümkün olmayan karakter değişikliklerine sebebiyet verdiğimizin farkında olmuyoruz.
Cesare Prandelli: Türkiye dinamik bir ülke
Oyuncularınızı bu tarz taktik değişikliklerine nasıl hazırlıyorsunuz?Tüm milli takımlarda olduğu gibi bir teknik proje öncelikle kadro oluşturmayla başlar. Bu kadroya çağrılan oyuncuların bencil olmama, verilen görevi yerine getirebilme, fedakarlık gibi kişilik özellikleri taşımaları, belirli bir taktik vizyona sahip olmaları
Mili Eğitim Bakanlığı, il içi özür durumu ataması yapacak
Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, öğretmenlerin il içi özür durumuna bağlı yer değişikliklerine ilişkin bilgi verildi. MEB, öğretmenlerin il içi özür durumuna bağlı yer değişikliklerinin, 11–28 Şubat tarihleri arasında valiliklerce bilgisayar ortamında gerçekleştirileceğini bildirdi.
Bebeğin diş gelişimi anne karnında başlar, diş bakımınızı ihmal etmeyin
Ağzımız ise vücudun bu tür değişikliklerine karşı çok hassas olan bir bölgesidir. Anne adayı hamilelik süresince ister istemez devamlı bebeğini düşündüğü için kendi kişisel bakımını ihmal edebilir. Mide bulantıları ve kusmalar ağız içinde zararlı etkilere neden olur.
Sneijder: Galatasaray'da efsane olmak istiyorum
Sneijder, 2010 yılı yazından sonra kariyerinde düşüşler olmasını da eski kulübü Inter'de sık sık yaşanan hoca değişikliklerine bağladı. "KUYT İLE GÖRÜŞTÜM"
Şenol Güneş: Çok büyük bir avantaj, moral ve puan kaybettik
Oyuncularının gayretlerinin eksik olduğuna vurgu yapan Şenol Güneş, saha ve skor değişikliklerine karşı dirençlerini ortaya koymadıklarını anlattı. Tecrübeli teknik adam, rakiplerinin puan kaybettiği haftayı boş geçtiklerinin hatırlatılması üzerine de şunları kaydetti:
Akçay: Maçı 3 dakikada kaybettik
İkinci yarıda rakibin oyuncu değişikliklerinin sahaya iyi yansıdığını ifade eden teknik adam, “Biz değişikliklerle onların değişikliklerine tam karşı koyamadık ve oyunu dengeleyemedik. Farkı yaratan Aykut hocanın hamlelerinin takıma pozitif enerji vermesi oldu.
Rusya’da renkli ya da bahar devrimlerinin şansı yok
Rusya son dönemde Ukrayna, Gürcistan, Libya ve Mısır gibi ülkelerde renkli devrim ya da Arap Baharı isimlerinde gerçekleşen rejim değişikliklerine karşı çıkıyor. Patruşev’e göre bir kısım güçler Rusya’da da benzer araçları kullanarak, ülkenin içişlerine karışmak istiyor.
Gökçek: Trajikomik bir olay TBMM tarafından düzeltildi
İlçelerin sınır değişikliklerine ilişkin gazetecilerin soruları üzerine görüşlerini açıklayan Başkan Gökçek, konu hakkında şu değerlendirmeyi yaptı: “TBMM’nin almış olduğu karar, şehircilik ve plancılık açısından son derece doğru bir karardır.
"Lazerli varis tedavisinde hasta normal hayata çabuk dönüyor"
Tedaviyle bile düzeltilmeyecek kalıcı renk değişikliklerine ve iyileşmeyen yaralar oluşmasına sebep olabilir. Aynı zamanda ucuz bir tedavi, maliyeti daha yüksek bir hal alır.""LAZER BİR AMELİYAT OLMADIĞI GİBİ İZ DE BIRAKMIYOR"
CHP lideri Kılıçdaroğlu: Anadilde eğitimin toplumu böleceği kanısındayız (Özel)
fazla seçenek üzerinde durduğunu hatırlatan Kılıçdaroğlu, "Arkadaşlarımız uluslararası evrensel hukuka bakıyorlar, iç hukuka bakıyorlar; geçmişteki anayasa değişikliklerine bakıyorlar. Hatta 1924 Anasayası’na kadar gittiler.
Rusya, Irak’la 4,2 milyar dolarlık askeri alım anlaşması imzaladı
Suriye’de çatışmaların Ortadoğu’da diğer ülkelere sıçrama riski olduğu uyarısı yapan Maliki, dışarıda müdahale ve muhalefetin desteklenerek rejim değişikliklerine de karşı olduklarını belirtti.Maliki’nin yarın da Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’le bir araya gelmesi planlanıyor.
Silah alımı için gelen Maliki Moskova’da konuştu: Suriye’de tarafsızız
Suriye’de çatışmaların Ortadoğu’da diğer ülkelere sıçrama riski olduğu uyarısı yapan Maliki, dışarıda müdahale ve muhalefetin desteklenerek rejim değişikliklerine de karşı olduklarını belirtti.Maliki, “Silahlar Rusya ile ilişkilerimizde önceliğimiz değil.
Bursa'nın tarihi kültürel mirası Hırvatistan'da masaya yatırıldı
Konferansta; bilgi ekonomisi, sosyal uyum, iklim değişikliklerine odaklı, akıllı, sürdürülebilir ve kapsamlı büyüme açısından örnek şehirler diğer üyelere model olarak sunuldu. Bu çerçevede, Türkiye’den başarılı uygulamalar da dünya temsilcilerine sunuldu.
Emniyet: Atamalar rutin bir uygulama
Yapılan açıklamada, medyada son günlerde yer alan haberlerde Başbakanlık Koruma Dairesi Başkanlığı'nda yapılan görev değişikliklerine farklı anlamlar yüklenmeye çalışıldığının gözlenmesi üzerine açıklama yapılmasının uygun görüldüğü ifade edildi.
SGM'de görev değişiklikleri
ANKARA - Spor Genel Müdürlüğü bünyesinde bulunan bazı daire başkanlıklarında görev değişikliklerine gidildi. Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, daire başkanlıkları düzeyinde bazı değişikliklere gittiklerini ve bunun genel müdürlük bünyesinde daha verimli bir çalışma için
Gebze-Orhangazi-İzmir otoyolu Bursa ve Yalova şantiyelerinde çalışma başladı
Olası güzergah değişikliklerine hazırlığımız var. Çok değişiklik olacağını zannetmiyorum. Artık ufak tefek değişiklikler olur. Vakit kaybettirecek değişiklik yok.
Ani sıcaklık değişimine uzman uyarısı
aşağıya inmesinin sağlık açısından dikkatli olunması gerektiğini ifade eden Kuşadası Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Alaattin Sadık, "Ani sıcaklık değişikliklerine karşı özellikle kronik rahatsızlıkları olanlar, hamiler, çocuklar ve yaşlıların dikkat etmesi gerekir.
Üç yaşındaki minik gezgin 4 bin kilometrelik bisiklet yolculuğunda (Özel)
Gezininin amaçlarından birinin küresel iklim değişikliklerine dikkat çekmek olduğunu belirten Soner Sarıhan, hayvanların doğal yaşamlarına zarar veren insanların da bu olaydan er geç etkileneceğini vurguladı.
Ramazan'da aldığınız kilolardan kurtulmak için günde iki bardak süt için
Bu düzen değişikliklerine karşı sahurda içilecek bir bardak süt ile kilo alımının yavaşlayacağını kaydeden İnanç, “Uzun süreli açlık, bazal metabolik hızda yavaşlamaya ve Ramazan sonunda kilo alımına sebep oluyor.
Aracı cep telefonuyla park etme dönemi başlıyor
Bütün tesislerimizde iniş ve çıkış değişikliklerine hazırız. Türkiye, sanayide özellikle daha yüksek nitelikli ürün üretiyor olması lazım. Bu yola çıktık. Makine imalatında ve otomotivde muhtelif sektörlerde var.
Çarşı Deresi denizle buluşuyor
İklim değişikliklerine paralel olarak normalde 3-5 ayda yağan yağmur, 1-2 saat içinde yağabiliyor. Böyle bir kurumda derenin yeraltındaki kısmı tamamen tıkanır ve ilçenin merkezi su altında kalabilir.
Motor tamircisi, sakat çıktığı yarıştan kupayla döndü
üzere toplam 5 yarışta sıralama birincisi olan ancak sadece son yarışta kupayı kaldıran Ali Durmaz önceki yarışlarda birinci gelememesinin sebebini kural değişikliklerine ve maddi imkansızlık nedeniyle alamadığı yedek lastiklere bağlıyor.
Arı sokması ölümcül olabilir, arı çekebilecek kokulardan uzak durun
Örümcek ısırıklarının hafif şişlik, kızarıklıktan kas krampları, tansiyon değişikliklerine kadar geniş etkiler oluşturabildiğini dile getiren İşçimen şunları kaydetti: “Özellikle yaşlılar, çocuklar, kalp hastalığı olanlar sağlık kuruluşlarında yatırılarak
HSYK, hukukta uygulama birliği için 'Müzakere Toplantıları' yapacak
Hakim ve savcıların, hukuk alanındaki yeni gelişmelere, mevzuat değişikliklerine, yüksek mahkemelerin değişen içtihatlarına zamanında vakıf olmaları farklı uygulamaları ortadan kaldıracağı gibi ilk derece mahkemeleri ile yüksek mahkemeler arasında yeterli düzeyde bilgi alışverişinin olması da