değişikliklerle

Kafkas: Ligin en az gol yiyen takımlarından biriyiz
Karabükspor Teknik Direktörü Tolunay Kafkas, ikinci yarı yapılan yerinde değişikliklerle 3 puan almadıklarını belirterek, "Sahada bütün kontrolü bizde olan bir oyun vardı. İki üç tane net pozisyona girdik, bunları değerlendiremedik.
Damatlara müjde: Yeni yılda 'kaynana vergisi' kalkıyor
Şükrü Kızılot muhasebe ve mali müşavirlere mevzuattaki değişikliklerle ilgili bilgiler verdi.Gelir Vergisi ile Kurumlar Vergisi Kanunu ‘Gelir Vergisi Kanunu’ adı altında birleştirildiğini söyleyen Kızılot, yeni gelir vergisi tasarısıyla beyan zorunluluğu getirilerek vergi oranın
"Yönetmelikteki değişiklik, hırsızlık ve yolsuzlukları kolaylaştıracak"
Adli kolluk yönetmeliğinde yapılan değişikliklerle ilgili açıklama yapan Yalçın, 17 Aralık'tan beri Türkiye'nin adeta diken üstünde olup yolsuzluk iddia ve haberleriyle sarsıldığını ifade etti. Hükümeti çepçevre kuşatarak derinden etkileyen ve gündemin üst sıralarına yerleşen tarihi 'Rüşvet ve Yolsuzluk Operasyonu'nda Başbakan ve bakanların hazırlıksız yakalandığını
Ankara Barosu, Adli Kolluk Yönetmeliği’nin iptali için başvuruya hazırlanıyor
'Adli kolluk' 2005 yılında yapılan değişikliklerle 5271 sayılı Ceza Muhakemesi Kanunu’nun 164 ila 168’inci maddeleri arasında düzenlenmiş bulunmaktadır. Ceza Muhakemesi kanununun 157.
Bilic: Hayal kırıklığı içindeyiz
İkinci yarı da yerinde ve rakibin beklemediği değişikliklerle sonuca gittik. Maç kağıt üzerinde değil sahada kazanılır, bunu kanıtladık. Tüm oyuncularımı kutluyorum.
'Dershaneleri kapatma girişimi iş dünyasını tedirgin ediyor'
Reform adı altında yapılacak değişikliklerle bu insanları ve değerlerini de yok sayamayız.” diye konuştu.‘DERSHANELER SAYESİNDE ANADOLU İNSANI İSTEDİĞİ ÜNİVERSİTEYİ KAZANDI’
"Dershanelerin tek başına tavsiye edilmesiyle eğitim sistemi düzelmez"
Okullardaki eğitim yetersizliğinin dershanelere olan ihtiyacı doğurduğuna dikkat çeken Esen, "Tek başına dershanelerin tasfiye edilmesi, sık sık yapılan değişikliklerle bugünkü halini almış eğitim sistemini düzeltemez.
Maden ihracatı yüzde 25 arttı
3213 sayılı Maden Kanununda yapılan değişikliklerle birlikte sektörde hareketlilik sağlandı. Sektörün ihracat ve milli gelir içindeki payında önemli artışlar oldu. Bu düzenlemeler kapsamında madencilik faaliyetlerinde kaynakların verimli bir şekilde kullanılmasını sağlamak için yeni kriterler belirlenerek Türkiye'nin maden kaynakları
Soçi oyunları öncesi Rusya’ya, anti-doping laboratuvarı şoku
Bu değişikliklerle artık dopinge yönelmenin çok çok azalacağını düşünüyoruz. Genel olarak toplantıdan da görüleceği gibi büyük destek buluyor dopinge sıfır toleransla yaklaşım politikası tüm ülkelerde.
'Tam günde düzenlemeyi yalnız tıp fakülteleri ve diş hekimliği olarak yaptık'
Olağanüstü bir aksilik olmazsa daha önce bir iki defa yasadığımız için tam günle ilgili son değerlendirmeleri içeren düşüncelerimizle ilave bazı değişikliklerle Genel Kurul'a gelecek. Genel Kurul'un takdiri nasıl olacak orada göreceğiz.
Boks müsabakalarında kask kullanımı kaldırıldı
Toplantıda Gözgeç, boksta yaşanan değişikliklerle ilgili medya çalışanlarına bilgi verdi. Gözgeç, yapılan değişikliklerle boksun seyirciler açısında daha cazip geleceğini belirterek, "Haziran ayında yapılacak dünya şampiyonası öncesi kask kullanımı büyüklerde kaldırıldı
Bulgaristan'da asgari ücret 170 Euro oluyor
Değişikliklerle 1 Temmuz 2014'den itibaren emekli maaşlarına yüzde 3 zam gelecek ve en düşük emekli maaşı 155 leva (80 Euro), en yükseği ise 840 leva (420 Euro) olacak.Makro çerçeve planında ekonomik büyüme ve enflasyonun yüzde 1,8 olması bekleniyor.
'İstanbul trafiğini Ankara’daki bürokrat anlamaz'
Köprü ve otoyol girişlerinde gişelerin oluşturduğu trafik sorunlarının da ciddi boyutta olduğunu ifade eden Bozlağan, yapılacak değişikliklerle bunun düzenlenebileceğini belirtti. Bozlağan, metrobüsün günde ortalama 800 bin yolcu taşıdığını söyledi.
Mevsim geçişinde sağlıklı kalabilmek için öneriler
Bu tip değişikliklerle günlük ortalama en az 100 kalori yakılabilir." diye konuştu. (CİHAN)
NSU’dan ders alındı; bağımsız kontrol komiteleri yolda
Gündemdeki bir diğer konu da eyalet istihbarat teşkilatının bağımsız icraatlarına yapısal değişikliklerle son verilmesi. Yeşiller parlamento sekreteri Uli Sckerl, partisine ve siyasilere çağrı yaparak, reform önerilerine açık olmalarını talep etti.
Pakdil: Bayram vesilesi ile kan ve gözyaşının bitmesini diliyorum
Bu yıl mevzuatta yapılan değişikliklerle insanlar kestikleri kurbanların derilerini diledikleri yere bağışlayabileceklerdir.” dedi.Demokratikleşme paketinin getirdiği olumlu havanın, bu yıl Kurban Bayramı'na da yansıdığını ifade eden Nevzat Pakdil, “İçişleri ve Maliye bakanlıklarınca
Osmanlı'da bayramlarda memurlara birer maaş ikramiye dağıtılırmış
Fatih Kanunnamesi ile söz konusu merasimin usül ve esasları belirlendi ve bu yöndeki düzenleme çok az değişikliklerle uzun müddet devam etti. Osmanlı padişahlarının bayram namazlarını kılmak için saraydan camiye gidiş ve dönüşleri sırasında bayram alayı merasimi yapılırdı.
Kurban Bayramı'nda sağlığınızı kurban etmeyin
olması sebebiyle insanların yoğun giden hayatlarına bir mola vererek nefes alma, dinlenme yolunu seçeceğini ifade eden Sivaslı, beslenmede meydana gelen değişikliklerle doğru orantılı olarak hareketi hayattan çıkarmamak, et ve tatlı yemenin diğer günlere göre artacağı bayramda fiziki faaliyetleri atlamamak gerektiğini, her gün yarım
Bursa Valiliği, vatandaş kurban derisini istediği yere verebilir
Maliye Bakanlıklarınca birlikte hazırlanan ve geçtiğimiz günlerde Resmi Gazete’de yayımlanan ‘Yardım Toplama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik’teki değişikliklerle deri toplamanın yeniden düzenlendiği hatırlatıldı.
Erdoğan: Suriye'ye uçaklarla belli mezhebin mensupları getiriliyor
Basit değişikliklerle çözülebiliyor. Bundan sonraki siparişler bunun üzerine yapalım. Biz klavyelere özgürlük diyelim F klavyeyi koyalım dedik.
DÜZELTME - Bakan Yıldırım: 4G teknolojisinin alt yapısı Türkiye'de üretilecek
Türkiye’nin 2023 yılına giderken bilgi ileşitim kurumunun daha da gelişmesi gerektiğini aktaran Yıldırım, "10 yıldır yapılan değişikliklerle hem sektörün gelişmesini hem de bilgiye hızlı bir şekilde ulaşılması için çok önemli değişiklikler gerçekleştirdik.
Bakan Yıldırım: 4G teknolojisinin alt yapısı Türkiye'de üretilecek
Türkiye’nin 2023 yılına giderken bilgi ileşitim kurumunun daha da gelişmesi gerektiğini aktaran Yıldırım, "10 yıldır yapılan değişikliklerle hem sektörün gelişmesini hem de bilgiye hızlı bir şekilde ulaşılması için çok önemli değişiklikler gerçekleştirdik.
Mardin'den demokratikleşme paketine destek geldi
Yapılan değişikliklerle özellikle insan hakları ve inanç özgürlükleri din ve inanç özgürlüğünün sağlanması, bunun yanında bölgemizi ilgilendiren Kürt sorunu ile ilgili yapılan düzenlemeler toplum tarafından memnuniyetle karşılandı.
New Holland, güç ve konforu aynı potada eriten modelleriyle Bursa’da
New Holland, hem Türkiye pazarında hem de ihracatta TDD serisinde yaptığı değişikliklerle ön plana çıkıyor. TDD 90, 100 ve 110 modellerinde sunulan ve çiftçilerin ihtiyaçları sonucunda ortaya çıkan orta hidrolik kol uygulaması ile ekipman takıp çıkartmak veya ayarlamak artık çok
Demokratikleşme paketinin ayrıntıları
Demokratikleşme Paketi’nde, bir başka önemli düzenlemenin eğitimle ilgili olduğunu söyleyen Erdoğan, “Yapacağımız yasal değişikliklerle, özel okullarda, farklı dil ve lehçelerde eğitimin önünü açıyoruz.
Haşim Kılıç: İnsanın inanması ve inandığı gibi yaşaması temel hak ve özgürlüktür
Çünkü Anayasa'da yapılan değişikliklerle de siyasi partilerin kapatılması artık son derece zorlaşmıştır." "SİYASİ KÜLTÜRÜMÜZ BAŞKANLIK SİSTEMİNE ÇOK UYGUN GÖRÜNMÜYOR"
DÜZELTME-Arınç: Terör sorununun çözümü ile Güneydoğu cazibe alanı haline gelecek
2010 yılında yapılan değişikliklerle, Türkiye’de yargı kendi demokratik temsilini sağlayabilen, daha bağımsız ve daha nitelikli bir konuma gelmiştir. Elbette yargının tüm sorunları bitmiştir diyemeyiz; ancak yargı paketleri adı altında yapılan değişikliklerin meyvelerini de toplamaya başladık.
Arınç: Terör sorununun çözümü ile Güneydoğu cazibe alanı haline gelecek
2010 yılında yapılan değişikliklerle, Türkiye’de yargı kendi demokratik temsilini sağlayabilen, daha bağımsız ve daha nitelikli bir konuma gelmiştir. Elbette yargının tüm sorunları bitmiştir diyemeyiz; ancak yargı paketleri adı altında yapılan değişikliklerin meyvelerini de toplamaya başladık.
Trabzon’da 683 okulda toplam 139 bin 473 öğrenci öğrenim görecek
İl Milli Eğitim Müdürü Tamer Kırbaç da yeni eğitim öğretim yılının milli eğitim sisteminde yapılan yenilik ve değişikliklerle başladığına değindi. Bunlardan bir tanesinin bağımsız ilkokul ve ortaokul olarak belirlenen okulların öğretmen ve öğrencilerin tamamen yeni okullarına geçişlerinin gerçekleştirilmesi olduğunu
Ekonomi Bakanı: İşveren sendikaları da İşbirliği Kuruluşu kapsamına alındı
Bakan Çağlayan, Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi Hakkında Tebliğ’de yapılan değişikliklerle ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Ekonomi Bakanı, “2023 yılında 500 milyar dolar mal ihracatı vizyonuyla ihracata dayalı kalkınma modeli çerçevesinde, sürdürülebilir ihracat artışını sağlamak, şirketlerimizin
CHP Heyeti Hakkari'de
Yüzde 10 seçim barajından tutun, faali meçhullerle birlikte kaliteli demokrasi isteğiyle ilgili anayasa değişikliğine gereksinim duymadan seçim kanunundaki değişikliklerle Güneydoğu'daki insanların yüreğine su serpmek, bu defa oluyor galiba, bu defa bu barış süreci kalıcı hale gelmesi için adım adım arkadaşlarımızla dolaşıyoruz.
Gümrük Uzlaşma Yönetmeliği değiştirildi
ANKARA - Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Gümrük Uzlaşma Yönetmeliği’nde değişikliğe gitti. Değişikliklerle, bütün uzlaşma komisyonlarında yeknesak bir uygulamanın sağlanması ve uygulamada yaşanması muhtemel bazı aksaklıkların giderilmesi amaçlandığını bildirildi
Çalımbay: Süper Lig’e galibiyetle başlamak güzel
Değişikliklerle beraber ikinci yarı biraz daha iyi oynamaya başladık. Yakaladığımız birkaç pozisyon vardı ama değerlendiremedik. Yediğimiz kırmızı karttan sonra da skorun artmasını engelledik.
Şahin: AK Parti 2010 referandumundan sonra gerçek manada iktidar olmuştur
Bütün bunları anayasal değişikliklerle güvence altına aldık. Yanlış yapanlar yargıda hesabını verir, nitekim veriyorlar. Bundan sonra kimsenin aklından darbe geçmesin, bunlar artık geride kaldı.
BMW ilk elektrikli aracını tanıtacak
BMW aracını ‘Büyük değişimler, küçük değişikliklerle başlar’ sloganıyla satacak.Çevreye saygılı teknolojilere ağırlık veren Alman hükümeti, 2020 yılına kadar ülkede 1 milyon elektrikli otomobilin olmasını hedefliyor.
Dünya Kupası'nda ikinci finalist: Uruguay
Uruguay takımı ikinci yarıda yaptığı değişikliklerle sahada daha etkili olan taraftı. Irak ise bu bölümde daha çok savunmada kalmayı tercih ederken, zaman zaman geliştirdiği ataklarla rakip kalede etkili olmaya çalıştı.
Sebze meyve halleri hakkındaki yönetmelik değişti
ANKARA - Sebze ve Meyve Ticareti ve Toptancı Halleri Hakkında Yönetmeliğin bazı hükümlerinde uygulamayı kolaylaştırıcı değişikliklerle ilgili düzenlemeler Resmi Gazete’nin bugün ki sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.
Kansere karşı yaz önerileri: Aşırı şeker, tuz, et ve yağ tüketiminden kaçının
Çevresel faktörlerin bireylerin yaşam alışkanlıklarında yaptıkları değişikliklerle kontrol altına alınabileceği belirtilen yazı da, önümüzdeki yaz aylarında sağlığımızı kanser açısından tehdit eden etmenler ve alabileceğimiz önlemler sıralandı.
'Olayları provoke etti' diyerek Halk TV hakknda suç duyurusuda bulundu
BURSA - İstanbul Taksim Gezi Parkı'nda yapılması planlanan değişikliklerle ilgili eylemler sürerken Bursalı bir genç, halkı kışkırttığı gerekçesiyle Halk TV'nin yönetici, çalışanları ve yorumcularını yargıya şikayet etti.
Çağlayan: Teşvik sisteminde indirim yüzde 11 olacak
sürdüğü ve biraz zor uzlaşılacağının görüldüğü bir ortamda her ne olursa olsun Türkiye’nin ya yeni anayasasını yapacağını yada anayasada yapmış olduğu değişikliklerle yoluna devam edeceğinin altını çizerek, "Ancak Böyle bir modern, ekonomisi gelişmiş, kalkınmış ve önemli bir hale gelmiş olan Türkiye’ye ihtilal anayasasını ben yakıştıramıyorum
"Farazi tehlikelere dayanılarak hak ve özgürlükler kısıtlanmamalı"
Bir konuşma yapan Dünya Danıştaylar Birliği Başkanı Karakullukcu, 2012 yılında Anayasada yapılan değişikliklerle yargının yaklaşımının değiştiğini belirterek toplumun hak ve özgürlük arzusunun yargıda karşılık bulduğunu ifade etti.
Şentop: Cumhurbaşkanlığı düzenlemesi kalıcıdır, geri dönüş olmayacak
Bunu yapamazsak en kötü ihtimalle kanunlar üzerinden yapılacak bazı değişikliklerle antidemokratik hükümleri mevzuattan temizleyeceğiz.” diye konuştu. Şentop konuşmasını şöyle sürdürdü: “Çözüm süreci bir sürecin başlangıcı mıdır, bir sürecin sonucu mudur?
"Hak kullanımı,yargıya meydan okuma,tehdit etme, şiddete başvurma hakkı vermez"
Yasama ve yürütme organları arasında oluşan vesayet sorunu anayasal düzeyde çözülmese bile, Siyasi Partiler ve Seçim kanunlarında yapılacak değişikliklerle daha demokratik bir temele oturtulabilir. "CUMHURBAŞKANI İLE YÜRÜTME ORGANI ARASINDA YETKİ ÇATIŞMASI OLABİLİR"
Barolar Birliği Başkanı Coşar: Barışın kazananı savaşın da kaybedeni çoktur
Biz avukatlık yasası ile ilgili avukatlık yasasında yapılan değişikliklerle ilgili çalışmalarımızı yürütüyoruz. Parlamentoya, Adalet Bakanlığı’na henüz taşımadık. Şu aşamada bizim için en önemli olan avukatlık sınavının getirilmesi.
Kavlak: İşveren, işçinin krizde yaptığı fedakarlıkları çabuk unuttu
Çalışma hayatını belirleyen yasalarda işverenler lehine yapılan değişikliklerle, ücretli emek kölelik koşullarına dönüştürülmek isteniyor. Emek gücü taşeronlaştırılıyor. İşgücü giderek daha da ucuzluyor.
Bozdağ: CHP ve MHP oturunca sıkıntı yok, biz oturunca kıyamet koparılıyor
bir anayasa sorunu kadar yeni bir anayasa yapamama sorunu da olduğunu vurgulayan Bozdağ, 30 yılı aşkın süredir yeni bir anayasa yapılamadığını, yapılan değişikliklerle de zaten bütünlüğünü kaybettiğini belirtti.
Kılıçdaroğlu: Ortadoğu’da şamar oğlanına döndük
Türkiye’yi büyütmenin mümkün olduğunu anlatan Kılıçdaroğlu, bunun vergi ve para politikasına yönelik bazı değişikliklerle mümkün olacağını dile getirerek şöyle devam etti: “Türkiye’yi büyütmek mümkün.
Tunceli Ticaret ve Sanayi Odası: Bölge ve ilimiz yaşanan süreçten umutlu
Örgüt mensuplarının geri çekilmesi, anayasada yapılacak değişikliklerle hızlanabilir. Meclis'teki bütün partiler birlikteliği sağlayarak, Kürt ve Türklerin bir arada yaşacakları koşulları oluşturmak için harekete geçmeleri gerekir.
Bakan Yazıcı: Bizim ölçümüz hak ve adalet
Bu değişikliklerle mücadelemiz daha güçlü hale gelecek. Biz hiç kimseyi ön yargı ile herhangi bir kanıt, belge, bilgi olmadan kaçakçılık ile itham etmiyoruz. Bizim ölçümüz hak, hukuk adalet.
Burhan Kuzu: Başkanlık sistemini getirmek için elimizden geleni yapacağız
1980 darbe anayasanın artık Türkiye’de uygulanmadığını savunan Kuzu, şöyle devam etti: Yapılan değişikliklerle 83 madde değişti. Bu değişikliklerin en önemlisi 26 maddelik paket.