değişiklikten

Fenerbahçe-Torku Konya maçında 34. dakika krizi
TFF Futbol Disiplin Talimatnamesi'ndeki değişiklikten sonra gözler Fenerbahçe - Torku Konyaspor maçına çevrilmişti.Ceza sınırında olan Fenerbahçe kulübü taraftarını maç öncesi bir çok platformda uyarılırken, merakla beklenen 34.
Rusya'nın Sesi radyosu, 17 Aralık süreci ve Türk-Rus ilişkilerini irdeledi
İki ülkenin ilişkileri bakımından, gelecekte Akkuyu Nükleer Enerji Santrali gibi büyük ölçekli projeler, bu değişiklikten nasıl etkilenir?Son on yıl içinde ilk defa şu anda, iktidarın değişmesine yönelik gerçek bir olasılıktan bahsetmek mümkün oldu.
Arınç: Terörle mücadele kanununun ortadan kaldırılması mümkün
Yapılan değişiklikten birçok gazetecinin faydalandığını aktaran Arınç, ''Ama örgüt gibi çalışmak hala suç olarak devam ediyor'' şeklinde konuştu.Arınç, dile getirdiği suçlamalar dışında mesleki faaliyetlerini yerine getirmekten dolayı kimselerin yargılanıp hapse atılmadığını vurguladı.
Arınç: TRT sekiz aya kadar İngilizce haber kanalı açacak
Yapılan değişiklikten birçok gazetecinin faydalandığını aktaran Arınç, ‘‘Ama örgüt gibi çalışmak hala suç olarak devam ediyor’’ şeklinde konuştu. Arınç, dile getirdiği suçlamalar dışında mesleki faaliyetlerini yerine getirmekten dolayı kimselerin yargılanıp hapse atılmadığını vurguladı.
Obama'nın atamalarına engel olan 225 yıllık yasa değiştirildi
Senato’da azınlık lideri olan Mitch McConnell (Cumhuriyetçi Partili) yapılan oylamaya tepki göstererek, Demokratların bu değişiklikten dolayı çok pişmanlık duyacağını savundu. (CİHAN)
Başbakan Erdoğan'dan asker kaçaklarını üzecek haber
Bu değişiklikten etkilenecek tüm er ve erbaşlarımzıa şimdiden hayırlı tezkereler diliyorum." şeklinde konuştu.
CHP Genel Başkan Yardımcısı Koç: Önder’in ifadeleri kendisini bağlar
CHP, 17 madde ile seçim barajının kaldırılmasından siyasi partiler yasasına kadar, Terörle Mücadele Kanunu'ndaki değişiklikten gösteri ve yürüyüş hakkını kullanmadaki kanuna kadar yargının bağımsızlaştırılmasından medya özgürlüğüne kadar tüm taleplerini topluma sunmuş bir partidir.
"Cezalar dörtte üç oranında infaz edilecek"
Mahkeme 5532 sayılı kanunla yapılan değişiklikten önceki ve sonraki halleri uyarınca dörtte üçü oranında infaz edileceği belirtildi. Yargıtay’ın gerekçeli kararında sanıkların ceza süreleri ile ilgili olarak "Sanıklara yürütülen 765 sayılı TCK’nın 147.
Almanya'nın Hessen eyaletinde Sol Partili ittifak gündemde
” açıklamasını yapan Böcker, sandıktan çıkan sonuçta seçmenin de böyle bir değişiklikten yana olduğunu söyledi. Böcker, Sol Parti ile koalisyonun neden olmayacağının sorgulanması gerektiğini de sözlerine ekledi.
Bu defa eylemciler değil, hastane yönetimi boyadı
Bu değişiklikten hastaneye gelen vatandaşlar da memnun. Hastalar, mazgalların renklenmesinin güzel fikir olduğunu ifade ederek, göz zevkine hitap eden bu tür çalışmaların çoğalması dileğinde bulundu. Hastaneye gelenlerden Rıdvan Metin, "Bu tür şeyler, çevre açısından daha güzel.
Çelik:Çözüm Süreci'nde olumlu atmosferi zehirlemeye yönelik çaba var
Yasal değişiklikten mühendis-mimarların yüzde 80-90'ının memnun olduğunu ifade eden Çelik, "Bir mimarlık bürosuna telefon açın. Siz hükümetin yaptığı değişiklikten memnun musunuz, doğru mudur diye sorun.
Anayasa Uzlaşma Komisyonu, Çiçek başkanlığında toplandı
Topyekün bir anayasada değişiklikten ziyade, belli masalarda verilmiş sözler var. Bu sözlerin takipçileri var. Hangi sözler verildi bilmiyoruz ama görebildiğimiz kadarıyla bunların anayasada teminat altına alınma gayretleri var… Biz devamdan yanayız.
Eski Rum İçisleri Bakanı ve oğluna tutuklama kararı
Gazete 2006 yılındaki değişiklikten önce geçerli olan Anayasa’nın söz konusu maddeleri temelinde eski Bakan ve oğlu hakkındaki Avrupa tutukluluk emrinin Güney Kıbrıs tarafından yerine getirilemeyeceğini belirtti.
Ergenekon sanığı: İstiklal Mahkemeleri'ne ihtiyaç duyulacak
Bu değişiklikten sonra yaşananları hep beraber gördük. Nice haklarımız hoyratça çiğnendi. Hukuku, hukukluktan çıkarıldı.
Dezavantajlı bin 704 kişi meslek eğitimi aldı
İŞKUR Genel Müdürlüğü'nün mevzuatında yapılan değişiklikten dolayı kursların başlaması gecikmiştir. Eğitimler 33 farklı dalda verilecek olup, Nisan ayı içeresinde bu eğitimleri başlatmak için çalışmalarımız sürüyor.
Prof. Dr. Özgenç: İhaleye fesat davaları asliye ceza mahkemelerinde görülecek
Yine değişiklikten önce kamu açısından suçun işlenmesiyle bir zarar meydana gelmişse ceza yarı oranında arttırılıyordu. Bugün yapılan değişikle ihaleye fesat karıştırılmış olmakla birlikte fesat karıştırma fiili sonucunda kamu açısından zarar meydana gelmemiş ise faile verilecek cezanın miktarı
Fethiye'deki tekneciler sezon hazırlıklarına başladı
Geçen yaz sezonunda faaliyet gösteren mavi tur ve günübirlik tur tekneleri bu tarihten önce sigorta yaptırıp, denize elverişlilik belgelerini aldığından değişiklikten etkilenmezken bu yıl sezon öncesi belgelerini yenilemek isteyen tekne sahipleri kötü bir sürprizle karşılaşmış, zorunlu sigortası yaptırmayan tekne sahiplerine denize
Çiçek: Anayasanın ilk üç maddesiyle ilgili önüme gelmiş bir metin yok
” sözleri üzerine Çiçek, şunları dile getirdi: “Değişiklikten ne anladığınıza bağlı. İlkeyi değiştirmekle kompozisyonunu değiştirmek birbirinden farklı şeylerdir. İfade aksaklıklarını değiştirmek farklı şeyler.
Reklam Kurulu'ndan 994 reklama 15 milyon TL 'aldatma' cezası
Yapılan bu kapsamlı değişiklikten sonra 9 yıllık uygulama sürecinde tespit edilen sorunların giderilmesi amacıyla 4077 sayılı Kanunun gözden geçirilmesi ve yeniden kaleme alınması ihtiyacı kendisini göstermiştir.
Almanya'dan PKK'ya karşı bir dava daha
BERLİN - Almanya’da terör örgütü PKK’ya yönelik önemli adımlar atılıyor. Almanya’da ceza kanununda yapılan değişiklikten sonra, Almanya dışında olsalar bile, ‘terör örgütü’ olarak kabul edilen örgütlerin üyelerine, örgüte yardım ve yataklık yapanlara yargı yolu açılmıştı.
Kenya, 11. kez sandık başında
Toplam 8 partinin yarıştığı bu seçim, seçim yönetmeliğinde yapılan değişiklikten dolayı bir ilk olma özelliğini taşıyor. Toplamda 12 bin kişi, başta cumhurbaşkanı ve başbakan olmak üzere çeşitli pozisyonlarda seçilmek üzere seçim kağıdına yansıtılmış durumda.
Ergin: Yeni anayasa çalışmalarında süreci sonuna kadar zorluyoruz
Bu açıdan bu yasal değişiklikten sonra, karşılıksız çek oranında bir miktar artış oldu, bunu kabul ediyorum. Ama artan miktar protestolu senetteki artış miktarından çok fazla değil.
Hamburg’da seçmen yaşı 16’ya indirildi
Hamburg’da artık 16-17 yaşındakilerin de siyasi kararları şekillendirebileceğini kaydeden Yeşiller Partisi Eyalet Başkanı Katharina Fegebank, değişiklikten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Fegebank, “Bu tamamen Yeşiller’in başarısı.
'Yozgat'tan arazi alan yabancılar, çifte vatandaş hemşehrilerimiz'
Yabancı derken şöyle bir ayrıma gitmek lazım, Türk vatandaşlığından izinle çıkan veya Türk Vatandaşlığı Kanunu'nun geçirdiği değişiklikten sonra 5900 Sayılı Kanun'a uygun olarak Türk vatandaşlığından çıkan hemşehrilerimiz var.
Erdoğan: Kabine revizyonu 'yenilenme'den başka anlam taşımıyor
AK Parti Grup Toplantısı'nda konuşan Erdoğan, "Değişiklikten görevlerini devredenlerin başarısız olduğunu çıkarmak son derece yanlıştır, isabetsizdir. Dört bakanımız görevlerini hakkı ve layıkıyla yerine getirmişler, başarılı çalışmalar sergilemişler, önemli reformlara imza atmışlardır.
"240 imam yasası", Türkiye ve Azınlık karşıtlarının desteğiyle kabul edildi
Hacıosman şöyle konuştu: “Böyle bir değişiklikten kimler fayda sağlayacaktır? Hiçbir şeyi, hiçbir vasfı olmayan, sokaktan toplayacağınız 10 kişi mi? Bunu mu istiyorsunuz?
Tütün Platformu: Tütün ticaretinin önündeki yasak kalksın
gündeminde tutarak, çözüm önerilerinin ise kamuoyunda tartıştığını belirten Tutdere, şöyle konuştu; “Bugüne kadar gelinen noktada mevcut yasada yapılan ufak bir değişiklikten başka herhangi bir olumlu adım atılmadı.
Babacan: 'AB'ye ihtiyacımız yok' deme lüksüne sahip değiliz
Babacan, Vakıfbank'ın ise sermaye yapısında bir değişiklik yapılacağını ve bununla ilgili yasa hazırlığının devam ettiğini; bu değişiklikten sonra da Vakıfbank'ın ikinci halka arzının gündeme geleceğini belirtti.
Bakan Dinçer'e fen lisesi öğrencisinden 'Dershaneler niçin kapanıyor’ sorusu
Bu yıl yaptığımız bu değişiklikten kaynaklanan ufak tefek farklılıklar, aksamalar veya öğrenci velilerinin arzu etmediği durumlar olabilir. Bizi anlayışla karşılayacaklarını ümit ediyorum.
'Hapis cezası kalkınca karşılıksız çekte yüzde 50 artış oldu'
BALIKESİR - Balıkesir Hukukçular Derneği (BHD) Başkanı Av. Murat Ören, 6273 sayılı kanunda yapılan değişiklikten sonra karşılıksız çek oranında ciddi artış yaşandığını söyledi. Ören, "Düzenlemeyle birlikte hapis cezası yerine getirilen idari yaptırım tedbirleri yetersiz kaldı.
İMKB Başkanı: Borsa İstanbul’da yabancıya hisse satışı olabilir
Turhan, değişiklikten sonra 1. ve 2. Ulusal Pazar’ın birleşeceğini ve tek bir ulusal pazar olacağını söyledi. Ataşehir’e taşınmayı düşünmediklerini, konumları gereği Hazine’ye nakit aktaramadıklarını bu yüzden yapılan bir düzenleme ile Milli Eğitim Bakanlığı (MEB)’na okul yaptırdıklarını
Bakan Akdağ: Hastanelerdeki hizmet kalitesi yükselecek
Vatandaşlarımız da bu değişiklikten büyük istifade edecekler." dedi. "SURİYE’DEKİ OLAYLAR, İNSANLIK TRAJEDESİ OLARAK GÖRÜLMELİ"Öte yandan Bakan Akdağ, kendisinin ve konuk meslektaşının Suriye’de yaşananları insanlık trajedisi olarak gördüklerini dile getirerek, "Bunun ülkelerin siyasi çıkarları
Keskin, Meclis’teki yeni polis kıyafetini yorumladı: İnşallah iktidar ders alır
Keskin, "Umarım bu değişiklikten iktidar da gereken dersi alır." dedi. TBMM Meclis Başkanı Cemil Çiçek ve heyetin düzenlediği çelenk töreninde polislerin ilk kez giydiği tören kıyafetleri ilgi odağı oldu.
"Yeni dönemde eğitim kalite, eğitimciler saygı bekliyor"
sitemiyle beraber Bursa’da 500’ e yakın norm fazlası öğretmenin mağdur edilmemesi gerektiğini vurgulayan Şeker, “Hakkıyla buralara atanan öğretmenlerin bu değişiklikten sonra uzak ilçelere gönderilmesi asla kabul edilemez.
Ergenekon davasında İhsan Balabanlı tanık olarak dinlendi
Bilgi Destek Şube Müdürlüğü tarafından idare edildiğini söyleyen Balabanlı, "2008 yılı ocak ayındaki değişiklikten sonra bu sitelerin dağılımına karar verilmesi için komuta katına arz edildi." ifadelerine yer verdi.
Bakan Peillon: Soykırım iddialarının müfredata girdiğinden haberim yok
Cihan Haber Ajansı'na konuşan Peillon, projenin hazırlanmasında yer almadığının altını çizerek değişiklikten haberdar olmadığını söyledi. Bakan Peillon, cumhurbaşkanı François Hollande ile konuyu henüz değerlendirmediklerini de belirterek "Cumhurbaşkanının bu konudaki görüşünü bilmiyorum.
Bakan Dinçer: Tek tip insan yetiştirmeyeceğiz
arttırıldığını, hangi bölümü seçmiş ise o bölümle ilgi daha çok ders göreceğini ve daha çok bilgi edinmiş olacağını da kaydeden Bakan Dinçer, ‘’ Tüm bu değişiklikten sonra çocukları sınavlardan kurtaracağız.
Kadın çiftçiler eski sigorta borçları için gecikme zammı ödemeyecek
tarihli genelgeyle 6270 sayılı kanunla getirilen düzenlemeye istinaden tescil tarihlerindeki değişiklik nedeniyle sigortalılık durumları değişen kadınlardan, değişiklikten önce 6111 sayılı kanun hükümlerinden yararlanmak üzere müracaat süresi içinde talepte bulunanların mağduriyeti giderildi.
Adalet Bakanlığı'na 301'den 386 adet dosya geldi (Özel)
5759 sayılı Türk Ceza Kanununda Değisiklik Yapılmasına Dair Kanun ile yapılan değişiklikten sonra 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu'nun 301'inci maddesi gereğince yapılan işlemlerin 31-12-2011 tarihi itibarıyla dağılımı şöyle: Soruşturma izni verilen dosya sayısı
Bayoz sanıklarının tahliye talepleri reddedildi
yargı paketi olarak adlandırılan değişikliğin tutuklu sanıkların hukuki durumlarında herhangi bir değişiklik meydana getirmediği kaydedilen kararda, “Zira değişiklikten önce de CMK’da belirtilen en etkili adli kontrol uygulama imkanının bulunduğu ancak sanıkların üzerlerine atılı suçun ağırlığı, kanundaki ceza miktarı dikkate alınarak
SBS'de satrançla gelen birincilik tartışılıyor
Buradaki hata, öğrencilerin bu değişiklikten yeterince haberdar edilmemesi." diye konuştu. Aktif Eğitimciler Sendikası Genel Bakanı Osman Bahçe, Cihan’a yaptığı açıklamada SBS sonuçlarına göre bir sıralama yapılacaksa, üç yıl boyunca 500 tam puan
Tarihi Kırkgöz Han Kervansarayı turizme kazandırıldı
işlevini sürdüremediğini ifade eden Kırkgöz Han Etkinlik Müdürü Akif Koçyiğit, “Diğer yandan modern dünyada seyahat ve konaklama ihtiyaçları değişiyor ve bu değişiklikten dolayı anıtsal yapılar kullanılamıyor.
Destici: Bakan, mahkemelerin kapatılmayacağını söyledi
Bir kere bizzat Sayın Bakan ile görüşerek bunun olmayacağını, yani devam eden davalarda bu değişiklikten etkilenmeyeceği ve özel yetkili mahkemelerde neticelendirileceği bilgisini birinci yetkili ağızdan öğrenmiş olduk.
Avukat Ekici: CMK 250 değişirse, Muhsin Yazıcıoğlu dosyası kapatılır
Görülen birçok dava etkileneceği gibi Yazıcıoğlu davası da bu değişiklikten etkilenecektir. Maç oynanırken kural asla değiştirilmez. Yazıcıoğlu dosyasının kapatılmasına yönelik bir çalışmadır bu. Çünkü dosya Maraş’a giderse dava aşamasına asla gelemeyecektir.
Türkiye'nin ilk solar kurutma tesisinde sona yaklaşıldı
Bu değişiklikten yola çıkılarak Fethiye'ye Türkiye'de ilk olacak şekilde solar kurutma tesisi kuruluyor. 12 bin ton yıllık kapasiteye sahip tesiste, yüzde 22 kuruluğa sahip yaklaşık 32 ton arıtma çamuru yüzde 50 kuruluğa getirilecek.
Rusya’da 416 ruble milyarderi var
Federal Servis 2010’daki düşüşün nedeninin ekonomik kriz olmadığını, gelir beyanlarında yapılan değişiklikten kaynaklandığını açıkladı.10 milyar rublenin (333 milyon dolar) üzerinde servet beyan eden ultra zenginlerin sayısı ise 27.
Pala: İstanbul-Bursa İzmir Otoyolu'nda eski güzergah uygulansın
Değişiklikten, halkın ne yazık ki hazırlandıktan sonra haberi oluyor. Bursa Kent Konseyi olarak düzenlediğimiz toplantıdan çıkan sonuçları, Bursalıların görüşlerini Ankara’daki ve Bursa’daki ilgili kurumlara ilettik.
22 yaşını dolduran kadın çiftçiler de sigortalı olacak
" şeklinde değişiklikten sonra Esnaf ve Sanatkarlar ve Diğer Bağımsız Çalışanlar Sosyal Sigortalar Kurumu Kanunu'nun ve Tarımda Kendi Adına ve Hesabına Çalışanlar Sosyal Sigortalar Kanunu'nun bazı maddeleri değiştirildi.
Fethiye’ye Sağlık Müdürlüğü kuruluyor
Sağlık Bakanlığı tarafından taşra teşkilatlarına yönelik yeni düzenlemelerin yapıldığını belirten Türkan, Fethiye’nin bu değişiklikten olumlu etkileneceğini açıkladı. Bakanlığın bu değişikliği Nihat Tosun imzası ile 2 şubat tarihinde yayınladığı genelge ile duyurduğunu hatırlatan Türkan şöyle konuştu: “Yayınlanan genelge doğrultusunda
Adalet Bakanlığı: Rüşvet suçuna af yok
Aynı şekilde, Türk Ceza Kanunu'nun değişiklikten önceki halinde de söz konusu hüküm bulunmaktadır. Öte yandan, 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu sisteminde bir kısım suçlar açısından da (örneğin yağma, hırsızlık, mala zarar verme, güveni kötüye kullanma, dolandırıcılık