değişim oranları

Sanayide toplam ciro yüzde 15,9 arttı
İmalat sanayi alt sektörlerinin 2013 yılı Kasım ayında 2012 yılı aynı ayına göre yüzde değişim oranları incelendiğinde, en yüksek artış oranının yüzde 63,9 ile makine ve ekipmanların kurulumu ve onarımında gerçekleştiği görüldü.
Sanayide toplam ciro yüzde 6,8 arttı
İmalat sanayi alt sektörlerinin 2013 yılı Ekim ayında 2012 yılı aynı ayına göre yüzde değişim oranları incelendiğinde, en yüksek artış oranının yüzde 27 ile diğer ulaşım araçları imalatında gerçekleştiği görüldü.
Sanayide toplam ciro üçüncü çeyrekte yüzde 13,3 arttı
İmalat sanayi alt sektörlerinin 2013 yılı Eylül ayında 2012 yılı aynı ayına göre yüzde değişim oranları incelendiğinde, en yüksek artış oranının yüzde 163,8 ile diğer ulaşım araçlarının imalatında gerçekleştiği görüldü.
Sanayide toplam ciro yüzde 8,1 arttı
İmalat sanayi alt sektörlerinin yüzde değişim oranları incelendiğinde, en yüksek artış oranının yüzde 26,2 ile motorlu kara taşıtı, treyler (römork) ve yarı treyler (yarı römork) imalatında olduğu gözlendi.
Sanayi Ciro Endeksi yüzde 14,8 arttı
İmalat sanayi alt sektörlerinin 2013 yılı Temmuz ayında 2012 yılı aynı ayına göre yüzde değişim oranlarına bakıldığında en yüksek artış oranının yüzde 79,3 ile diğer ulaşım araçları imalatında gerçekleştiği görüldü.
Trafik ve idari para cezaları yeniden yapılandırılıyor son tarih 31 Ekim
Ercoşman, yapılandırma kapsamında cezalardaki gecikme ve faiz tutarlarının silineceğini, ana paraya TEFE/ÜFE aylık değişim oranları eklenerek borçların 3 eşit taksit halinde ödemesinin sağlanacağını söyledi.
Sanayide toplam ciro yüzde 2 arttı
İmalat sanayi alt sektörlerinin 2013 yılı Mart ayında 2012 yılı aynı ayına göre yüzde değişim oranları incelendiğinde, en yüksek artış oranının yüzde 62,8 ile diğer ulaşım araçlarının imalatında gerçekleştiği görüldü.
Emekli olduktan sonra çalışanların sigorta borçları için yeni imkan tanındı
müdürlüklerine müracaat etmeleri ve gerekli şartları yerine getirmeleri halinde, gecikme cezası ve gecikme zammı uygulanmayacağını, bunun yerine TEFE/ÜFE aylık değişim oranları ile güncellenerek, peşin veya taksitle ödeme yollarından birinin tercih edilmesi yoluyla tahsil edileceğini ifade etti.
SGK: Sigorta prim borçlarının yapılandırılması söz konusu değil
sayılı kanunun yayımı tarihine kadar (bu tarih hariç) geçen süre için gecikme cezası ve gecikme zammı yerine, her bir ay için belirlenmiş TEFE/ÜFE aylık değişim oranları basit usulde uygulanmak suretiyle tahsil edilecek tutarın hesaplandığı ifade edildi.
Kasım ayında sanayide ciro yüzde 19 arttı
İmalat sanayi alt sektörlerinin 2012 yılı Kasım ayında 2011 yılı aynı ayına göre yüzde değişim oranları incelendiğinde, en yüksek artış oranı yüzde 172,8 ile makine ve ekipmanların kurulumu ve onarımı imalatında gerçekleşti.
Sanayi ciro ve sipariş endeksleri arttı
İmalat sanayi alt sektörlerinin 2012 yılı Temmuz ayında 2011 yılı aynı ayına göre yüzde değişim oranları incelendiğinde, en yüksek artış oranının yüzde 49,6 ile Diğer İmalatlarda gerçekleştiği görülürken, bunu yüzde 33 ile Başka Yerde Sınıflandırılmamış Makine ve Ekipman
Sanayi Ciro Endeksi, haziran ayında yüzde 10,5 arttı
İmalat sanayi alt sektörlerinin 2012 Haziran ayında 2011 aynı ayına nispeten yüzde değişim oranları incelendiğinde, en yüksek artış oranının yüzde 209,3 ile Makine ve Ekipmanların Kurulumu ve Onarımında gerçekleşti.
Sanayi Ciro Endeksi yüzde 12,8 yükseldi
İmalat sanayi alt sektörlerinin 2012 yılı Nisan ayında 2011 yılı aynı ayına göre yüzde değişim oranları incelendiğinde, en yüksek artış oranının yüzde 83,7 ile Makine ve Ekipmanların Kurulumu ve Onarımında gerçekleştiği görüldü.
Sanayi Ciro Endeksi, ocak ayında arttı
İmalat sanayi alt sektörlerinin ocak ayında 2011’in aynı ayına nispeten değişim oranları incelendiğinde, en büyük artış yüzde 69,5 ile makine ve ekipmanların kurulumu ile onarımda oldu; onu yüzde 52,8 ile diğer imalatlar izledi.
Tüketici güveni eylül ayında arttı
Endekste bir önceki aya göre aylık değişim oranları şöyle: Aylar Değişim oranı (Yüzde) ------- ------------------ 2010-7 -0,64
Sanayi ciro endeksi yüzde 26,5 arttı
İmalat sanayi alt sektörlerinin mart ayında 2010 yılı aynı ayına göre yüzde değişim oranları incelendiğinde, en yüksek artış oranının yüzde 63,3 ile diğer ulaşım araçlarının imalatında gerçekleşti. Bunu yüzde 49,4 ile kok kömürü ve rafine edilmiş petrol ürünleri imalatı takip etti.
Dış ticaret açığı büyüyor
Takvim etkilerinden arındırılmış seriye göre mart ayında önceki yılın aynı ayına göre ihracat ve ithalatın değişim oranları orijinal seri ile aynı kalarak, sırasıyla yüzde 19,6 ve yüzde 44,1 oldu. Yüzde 65,9 olan ihracatın ithalatı karşılama oranı, Mart 2011'de yüzde 54,7’ye geriledi.
Meclis’teki ‘yüzler’ en çok 2002’de değişti
Seçim dönemlerine göre değişim oranları şöyle: "1954 yüzde 49, 1957 yüzde 59, 1961 yüzde 74, 1965 yüzde 61, 1969 yüzde 60, 1973 yüzde 64, 1977 yüzde 58, 1983 yüzde 85, 1987 yüzde 50, 1991 yüzde 59, 1995 yüzde 55, 1999 yüzde 56, 2002 yüzde 89, 2007
Prim borcunu ödemeyen Bağ-Kurlular sağlıktan faydalanamayacak
ilişkin prim tutarının sigortalılıkları durdurulmamış gibi değerlendirilecek, Toptan Eşya Fiyatları Endeksi (TEFE) ve Üretici Fiyatları Endeksi (ÜFE) aylık değişim oranları esas alınarak tutar hesaplanacak.
Prim borcunu ödemeyen Bağ-Kurlular sağlıktan faydalanamayacak
ilişkin prim tutarının sigortalılıkları durdurulmamış gibi değerlendirilecek, Toptan Eşya Fiyatları Endeksi (TEFE) ve Üretici Fiyatları Endeksi (ÜFE) aylık değişim oranları esas alınarak tutar hesaplanacak.
Esnaf odalarından üyelerine borç uyarısı
bu alacaklara ödeme sürelerinin bittiği tarihlerden 25 Şubat 2011 tarihine kadar geçen süre için gecikme zammı ve gecikme cezası yerine TEFE/ÜFE aylık değişim oranları esas alınarak hesaplanacak tutarın, kanunda belirtilen süre ve şekilde ödenmesi halinde, bu alacaklara uygulanan gecikme cezası ve gecikme zammı gibi fer’i alacaklarının
Afyonkarahisar SMMM Başkanı Arslan: Mükellefler, Torba Yasa Tasarısı hakkında yeterince bilgi sahibi değil
Arslan, bu kamu alacaklarının ödenmemiş kısımlarının, Tüketici Fiyatları Endeksi (TÜFE), Üretici Fiyat Endeksi (ÜFE) aylık değişim oranları esas alınarak yeniden hesaplanacağını bildirdi. Arslan, borcun ödenmesi halinde, vergi cezalarından ve buna bağlı gecikme zamlarının tahsilinden vazgeçileceğini söyledi.
Sanayi ciro endeksi yüzde 16 arttı
İmalat sanayi alt sektörlerinin 2009'un aynı ayına göre yüzde değişim oranları incelendiğinde en yüksek artış oranının yüzde 76,1 ile bilgisayarların, elektronik ve optik ürünlerin imalatında gerçekleştiği görüldü.
Kırmızı et üretimine kurban dopingi
Kurban Bayramı'nı da kapsayan kasım ayı kırmızı et üretim miktarının, hayvan türleri ayrıntısında bir önceki aya göre değişim oranları incelendiğinde, sığır eti yüzde 134,6, koyun eti yüzde 345,3 oranında arttı.
İMKB'de ikinci seansta oluşan hisse senedi değerleri (1)
olarak; önceki (birinci seans) kapanış, ikinci seanstaki en yüksek, en düşük, kapanış, ağırlıklı ortalama fiyatları ile işlem adetleri ve yüzde olarak değişim oranları şöyle: Hisse 1. seans En En 2.
İMKB'de gün sonunda oluşan hisse senedi değerleri (1)
ile işlem gören hisse senetlerinin önceki (dün) kapanış fiyatları, günlük en yüksek, en düşük, kapanış, ağırlıklı ortalama fiyatları, işlem adetleri ve değişim oranları şöyle: Hisse Önceki En En Ağırlıklı İşlem Değişim
İMKB'de ikinci seansta oluşan hisse senedi değerleri (2)
olarak; önceki (birinci seans) kapanış, ikinci seanstaki en yüksek, en düşük, kapanış, ağırlıklı ortalama fiyatları ile işlem adetleri ve yüzde olarak değişim oranları şöyle: Hisse 1. seans En En 2.
İMKB'de gün sonunda oluşan hisse senedi değerleri (2)
ile işlem gören hisse senetlerinin önceki (dün) kapanış fiyatları, günlük en yüksek, en düşük, kapanış, ağırlıklı ortalama fiyatları, işlem adetleri ve değişim oranları şöyle: Hisse Önceki En En Ağırlıklı İşlem Değişim
İMKB'de ikinci seansta en çok değer kaybeden 10 hisse
İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'nda (İMKB) ikinci seansta, en çok değer kaybeden 10 hisse senedi ile değişim oranları (yüzde) şöyle: Hisse adı Değişim oranı(Yüzde)
İMKB'de ikinci seansta en çok değer kazanan 10 hisse
İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'nda (İMKB) ikinci seansta, en çok değer kazanan 10 hisse senedi ile değişim oranları (yüzde) şöyle: Hisse adı Değişim oranı(Yüzde)
İMKB'de ikinci seansta sektörel endekslerin performansı
Menkul Kıymetler Borsası'nda (İMKB) sektörel endekslerin önceki (birinci seans) kapanış, ikinci seanstaki en düşük, en yüksek ve kapanış değerleri ile değişim oranları şöyle: Endeks Önceki En En 2.
İMKB'de gün sonunda sektörel endekslerin performansı
Menkul Kıymetler Borsası'nda (İMKB) sektörel endekslerin önceki (dünkü gün sonu) kapanış, bugün sonundaki en düşük, en yüksek ve kapanış değerleri ile değişim oranları şöyle: Endeks Önceki En En Değişim
İMKB'de ikinci seans sonunda bölgesel pazar
seans sonu itibarıyla en düşük, en yüksek, kapanış fiyatları ve değişim oranları (yüzde) şöyle: Endeks Önceki En En 2. Seans Değişim adı kapanış düşük yüksek Kapanış oranı(Yüzde)
İMKB'de gün sonunda bölgesel pazar
pazarda işlem gören hisse senetlerinin TL olarak; önceki (dünkü gün sonu) kapanış fiyatları, gün sonu itibarıyla en düşük, en yüksek, kapanış fiyatları ve değişim oranları (yüzde) şöyle: Endeks Önceki En En Değişim
İMKB'de gün sonunda gözaltı pazarı
senetlerinin TL olarak; önceki (dünkü) kapanış fiyatları, gün sonu itibarıyla en yüksek, en düşük, kapanış, ağırlıklı ortalama fiyatları ile işlem adetleri ve değişim oranları şöyle: Endeks Önceki En En Değişim
İMKB'de ilk seansta oluşan hisse senedi değerleri (1)
önceki (dünkü ikinci seans) kapanış, bugünkü birinci seanstaki en yüksek, en düşük, kapanış, ağırlıklı ortalama fiyatları ile işlem adetleri ve yüzde olarak değişim oranları şöyle: Hisse Önceki En En 1.
İMKB'de ilk seansta oluşan hisse senedi değerleri (2)
önceki (dünkü ikinci seans) kapanış, bugünkü birinci seanstaki en yüksek, en düşük, kapanış, ağırlıklı ortalama fiyatları ile işlem adetleri ve yüzde olarak değişim oranları şöyle: Hisse Önceki En En 1.
İMKB'de ilk seansta en çok değer kaybeden 10 hisse
İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'nda (İMKB) birinci seansta, en çok değer kaybeden 10 hisse senedi ile değişim oranları (yüzde) şöyle: Hisse Adı Değişim oranı(Yüzde)
İMKB'de ilk seans sonunda bölgesel pazar
seans sonu itibarıyla en düşük, en yüksek, kapanış fiyatları ve değişim oranları (yüzde) şöyle: Endeks Önceki En En 1. Seans Değişim adı kapanış düşük yüksek Kapanış oranı(Yüzde)
İMKB'de ilk seansta sektörel endekslerin performansı
Menkul Kıymetler Borsası'nda (İMKB) sektörel endekslerin önceki (dünkü ikinci seans) kapanış, birinci seanstaki en düşük, en yüksek ve kapanış değerleri ile değişim oranları şöyle: Endeks Önceki En En 1.
İMKB'de ilk seansta en çok değer kazanan 10 hisse
İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'nda (İMKB) birinci seansta, en çok değer kazanan 10 hisse senedi ile değişim oranları (yüzde) şöyle: Hisse Adı Değişim oranı(Yüzde)
İMKB'de gün sonunda oluşan hisse senedi değerleri (1)
ile işlem gören hisse senetlerinin önceki (dün) kapanış fiyatları, günlük en yüksek, en düşük, kapanış, ağırlıklı ortalama fiyatları, işlem adetleri ve değişim oranları şöyle: Hisse Önceki En En Ağırlıklı İşlem Değişim
İMKB'de gün sonunda oluşan hisse senedi değerleri (2)
ile işlem gören hisse senetlerinin önceki (dün) kapanış fiyatları, günlük en yüksek, en düşük, kapanış, ağırlıklı ortalama fiyatları, işlem adetleri ve değişim oranları şöyle: Hisse Önceki En En Ağırlıklı İşlem Değişim
İMKB'de ikinci seansta oluşan hisse senedi değerleri (1)
olarak; önceki (birinci seans) kapanış, ikinci seanstaki en yüksek, en düşük, kapanış, ağırlıklı ortalama fiyatları ile işlem adetleri ve yüzde olarak değişim oranları şöyle: Hisse 1. seans En En 2.
İMKB'de ikinci seansta oluşan hisse senedi değerleri (2)
olarak; önceki (birinci seans) kapanış, ikinci seanstaki en yüksek, en düşük, kapanış, ağırlıklı ortalama fiyatları ile işlem adetleri ve yüzde olarak değişim oranları şöyle: Hisse 1. seans En En 2.
İMKB'de gün sonunda sektörel endekslerin performansı
Menkul Kıymetler Borsası'nda (İMKB) sektörel endekslerin önceki (dünkü gün sonu) kapanış, bugün sonundaki en düşük, en yüksek ve kapanış değerleri ile değişim oranları şöyle: Endeks Önceki En En Değişim
İMKB'de gün sonunda gözaltı pazarı
senetlerinin TL olarak; önceki (dünkü) kapanış fiyatları, gün sonu itibarıyla en yüksek, en düşük, kapanış, ağırlıklı ortalama fiyatları ile işlem adetleri ve değişim oranları şöyle: Endeks Önceki En En Değişim
İMKB'de ikinci seans sonunda bölgesel pazar
seans sonu itibarıyla en düşük, en yüksek, kapanış fiyatları ve değişim oranları (yüzde) şöyle: Endeks Önceki En En 2. Seans Değişim adı kapanış düşük yüksek Kapanış oranı(Yüzde)
İMKB'de gün sonunda bölgesel pazar
pazarda işlem gören hisse senetlerinin TL olarak; önceki (dünkü gün sonu) kapanış fiyatları, gün sonu itibarıyla en düşük, en yüksek, kapanış fiyatları ve değişim oranları (yüzde) şöyle: Endeks Önceki En En Değişim
İMKB'de ikinci seansta en çok değer kaybeden 10 hisse
İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'nda (İMKB) ikinci seansta, en çok değer kaybeden 10 hisse senedi ile değişim oranları (yüzde) şöyle: Hisse adı Değişim oranı(Yüzde)