dilekçe

Siirtspor, ligden çekildi
devre lig maçlarına katılmama kararını bildiren bir dilekçe ile başvurduklarını ifade etti. 19 Ocak tarihinde deplasmanda Fatih Karagümrükspor ile oynanması beklenen ikinci devrenin ilk maçına katılmadıklarını hatırlatan Öztaş, "Pazar günü Derince Belediyespor ile oynanması
Ataka lideri: 3. Dünya Savaşı çıkmasın diye dokunulmazlığım kaldırılsın
Ardından Ataka'nın tüm vekilleri meclis başkanına doknulmazlıklarının kaldırılması için dilekçe verdi. Dokunulmazlığının kaldırılmasından sonra Siderov hakkındaki yasal sürecin başlatılması bekleniyor.
Aziz Yıldırım, Yargıtay Başsavcısı'nın itiraz etmesini istedi
Yıldırım’ın avukatları Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’na dilekçe vererek bu karara itiraz etmesini talep etti. Talebi değerlendirecek olan Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı gerek görmesi durumunda karara itiraz edebilir.
Alman muhafazakarlar, çifte vatandaşlık fikrine alışamadı
yaşına girmemiş gençlere seslenen Veit, yürürlükte olan yasanın geçerli olduğundan çifte vatandaşlıklarını kaybetmemeleri için yabancılar dairesine bir dilekçe yazmalarını önerdi.Federal Hükümet önümüzdeki haftalarda opsiyon modelinin kaldırılmasıyla ilgili yasa taslağını tamamlamak, daha sonra bu taslağı meclise sunmak istiyor.
Kazmaz: Fenerbahçe davası yeni bir kaos ortamı yarattı
Yargılamanın yenilenmesi ile ilgili tartışmalar, getirilen öneriler, hatta Fenerbahçe Kulübü'nün bu konuyla ilgili mahkemeye sunduğu dilekçe hiç kaale alınmadı ve alelacele, apar topar Türkiye yeniden kaos ortamına sürüklendi.
Motorine harmanlanacak biyodizel indirimiyle ilgili usul ve esaslar belirlendi
şartları haiz üreticiler, oto biyodizel üretim izin belgesini alabilmek için EPDK’dan alınan işleme lisansı ve sanayi sicil belgesini ekleyecekleri bir dilekçe ile ÖTV yönünden bağlı oldukları vergi dairesine müracaat edebilecekler.
NSU davasında istihbaratçı Anderas T. hakkında yeni şüpheler
Müdahil avukatlar ise dilekçe yoluyla bir kısmını davaya dahil etmeyi başardıkları T. ile ilgili dosyaların tamamının davada ele alınmasını istiyor. Savcılık ise dosyaların ‘gizlendiği’ ya da ‘gösterilmediği’ iddialarını reddediyor.
Bursaspor davasında karar çıktı, merhum başkan ve arkadaşları beraat etti
başkanı Recep Günay ile Bursaspor Derneği üyesi Sedat Topaloğlu avukatları aracılığıyla bir önceki duruşmada mahkemeye şikayetlerinden vazgeçtiklerine dair dilekçe sunmuştu. (CİHAN)
Facebook Kosova'yı resmen tanıdı
Birkaç ay önce Kosovalı Luard Kullolli, Facebook'un kurucusunu Mark Zuckerberg'e bu konuda bir dilekçe göndermişti. Dilekçe 10 bin Kosovalı tarafından imzalanmış ve Kosova'nın bir ülke olarak tanınması çağrısı yapılmıştı.
Hakem heyeti kararına direnen 4 bankadan tahsilatı icrayla yaptı
altında gerekse vadesiz mevduat hesaplarından 'hesap işletim ücreti' adı altında ücretler tahsil edilmesini hukuksuz bulan Sipahi, öncelikle bankalara bir dilekçe ile kendisinden kesilen paraların iadesini istedi.
Müşerref’e vatana ihanet suçundan ömür boyu hapis istemi
Yüksek Mahkemesi, eski Genelkurmay ve Devlet Başkanı Pervez Müşerref’in 2007 yılında anayasayı askıya almaktan ömür boyu hapis cezası istemi ile ilgili dilekçeyi kabul etti. Pakistan hükümeti dün Müşerref hakkında vatana ihanet kapsamına giren anayasayı askıya almak ve ihlal etmek suçundan da yüksek mahkemeye dilekçe sundu.
Müşerref’e vatana ihanet suçundan dava açılıyor
toplantısında yaptığı açıklamada, hükümetin, Müşerref’in 2007 yılında olağanüstü hal ilan ederek anayasayı askıya almak suçundan yargılanması için yüksek mahkemeye dilekçe göndermeyi planladığını söyledi.
Cenevre Belediyesi, Ermeni anıtı konusunda kararlı
1896 yılında İsviçre’nin Ermeni lobisi yaklaşık 5 yüz bin imza toplayarak hükümete dilekçe sundu. İsviçre halkının desteğiyle hükümete giden dilekçede Konfederasyonun Osmanlı Devletine Ermenilerle ilgili diplomatik girişimde bulunma talebi vardı.
Zirve davasının tutuklu sanığı: Cezaevinde ölümle tehdit edildim
Mahkeme Başkanı Kısa, Yelki’nin 3 Ekim’de mahkemeye cezaevinde ölümle tehdit edildiğine ilişkin dilekçe gönderdiğini, 4 Ekim’de Cumhuriyet savcısına ifade verdiğini anlattı. Duruşmaya verilen kısa aranın ardından Mahkeme Başkanı Kısa, Yelki’nin savcıya Etkin Pişmanlık Yasası çerçevesinde tanık olarak verdiği ifadeyi kendisine onaylatarak
Mahkemeden Aziz Yıldırım'a onay çıktı, topu Genel Kurul'a attı
İSTANBUL - İstanbul Anadolu 5. Asliye Hukuk Mahkemesi, Aziz Yıldırım'ın Genel Kurul'a katılmasını engelleyecek dilekçeyi reddetti ve son sözü Fenerbahçe Kulübü'nün Genel Kurul üyelerine bıraktı.Fenerbahçe'de 2-3 Kasım'daki Seçimli Olağanüstü Genel Kurul'un kaderini etkileyecek yeni bir gelişme yaşandı.
11 tonluk sac rulosu ahıra düştü; 1 inek telef oldu
Ereğli Muhtarlar Derneği Başkanı ve Topçalı Mahallesi Muhtarı Şakir Başol, sürekli dilekçe verdiklerini ancak buna rağmen trafik komisyonundan karar çıkmadığını kaydetti. Ahırda ineği ölen Mustafa Aksoy ise "Burada şoförle karşılaştık.
Dövmeli polis adayı mahkemede kazandı
DÜSSELDORF - Almanya'nın Kuzey Ren Vestfalya (KRV) eyaleti polis teşkilatında, bir polis memuru adayına iki kolundaki dövmeden dolayı iş vermeyi reddedip dilekçesini işleme koymaması mahkemeye taşındı.
Mudanya Belediyesi'ndeki mali operasyonda tutukluluğa devam kararı çıktı
Adliyeye avukatları ile beraber gelen tutuklu yakınları ise, hem seslerini duyurmaya çalıştı hem de tutukluların iptali için mahkemeye dilekçe verdi. Mudanya Sulh Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıkan şahısların tutukluluklarının devamına karar verildi.
Kılıçdaroğlu, Sarıgül ve TDH'yi CHP'ye çağırdı
Kılıçdaroğlu aynı konuşmasında tüzüğe göre partiden ihraç edilenlerin dilekçeyle başvurmaları gerektiğini ve parti meclisinin de bunu değerlendireceğini hatırlattı. Kılıçdaroğlu, AK Parti’yi demokrasi dışı parti olarak niteledi.
Sosyal güvenlikte 3G ve 4G donanımlı araçlardan hizmet dönemi
Uygulama ile dilekçe ve başvurular elektronik ortamda alınabilecek. Mobil pos cihazlar ile kredi kartı kullanılarak her türlü ödeme yapılabilecek. Gerek duyulduğunda kimlikler teyit edilebilecek.
Erhan Tuncel cezaevine gönderildi
Bunca zaman gelmeme sebebim, AİHM'e vereceğim dilekçe ile mahkemede yapacağım savunmamı hazırlamak içindi. Bunları hazırladıktan sonra teslim olacaktım." diye konuştu.
Teğmen Çelebi'nin 'Sehven davası' karar için ertelendi
Ergenekon davası kapsamında tutuklu bulunan şikayetçi Çelebi, mahkemeye iddialarını içeren 41 sayfalık dilekçe sundu. Dilekçesini özetleyen Çelebi, Mahmut Oğuz Kazancı isimli örgüt üyesi olduğu iddia edilen kişi ile bağlantılı olduğunun, dolayısıyla da iddia edilen terör
Sınava tek başına giren engelli öğrenci, 15 dakika ek süre alacak
Veliler, vasiler, öğrencinin sınavlara alınacağı adresin belirtildiği dilekçe ile il ve ilçe milli eğitim müdürlüğü ve Rehberlik Araştırma Merkezleri’ne başvuracak. Şeker, astım, tansiyon ve epilepsi hastalıklarından dolayı sürekli ilaç kullanan öğrenciler diğer öğrencilerle birlikte sınıflara yerleştirilecek.
Milli Emlak ve Muhasebe Denetmenleri'ne Dilekçe Komisyonu'ndan destek
SAMSUN - 659 sayılı Kanun Hükmünde Kararname yüzünden mağdur olduklarını ileri süren Maliye Bakanlığı Milli Emlak ve Muhasebe Denetmenleri’ne TBMM Dilekçe Komisyonu'ndan destek geldi. Komisyon, adı geçen KHK ile Milli Emlak ve Muhasebe Denetmenleri’nin mağdur edildiğini ve mağduriyetlerinin giderilmesi gerektiğini kaydetti.
Adanalı anne, evden kaçan biri uyuşturucu bağımlısı 2 kızını arıyor
Emniyet müdürlüğüne kızlarının bulunması için dilekçe verdiğini de anlatan Aslan, "12 yıl önce eşimi kaybettim. O günden bu yana kimi zaman temizlik kimi zaman ise kağıt toplayıp çocuklarımın karınlarını doyurmaya çalıştım.
Av. Özay: Kenan Evren de kaçabilir
Generallerin tutuklanması talebiyle bugün mahkemeye dilekçe sunacak olan Av. Özay, haklarında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istenen Evren ve aynı davanın yaşayan sanıklarından Şahinkaya’nın, yaklaşık 1,5 senedir Ankara 12.
Göçükte kaybolan işçilerin yakınları kararı bekliyor
Diğerleri vazgeçtiğine yönelik mahkemeye dilekçe vermişler. Dava 7 Ocak'a ertelendi. Daha dinlenmeyen tanıklar var, onlar dinlenecek. Mahkeme uygun bir şekilde devam etmekte.
Savcı: Ergenekon davasının kesin hükmü beklenmeli
Başkan Kaya, ayrıca sanıklar Ali Haberal ile Erkan Bülent Haberal'ın avukatları tarafından mahkemeye talep içerikli 7 sayfalık dilekçe sunulduğunu söyledi. Ardından da Başkan Kaya, bu dilekçe ve gelen cevabi yazılarla ilgili olarak Cumhuriyet Savcısı'ndan görüşünü sordu.
Gökhan Saral: Ligde sağlam temeller atarak kalıcı olmak istiyoruz
Kendi başarısızlıklarını böyle çamur atmakla örtmeye çalışan, sağa sola dilekçe ile başvuran Banvit’i takip ediyoruz. Basketbol Federasyonu’na yapmış oldukları itirazlar ve vermiş oldukları dilekçelerin bize vereceği bir zarar yoktur.
Rusya, 50 bin Suriyeli Hristiyan’ın vatandaşlık başvurusunu değerlendirecek
İç savaşın yaşandığı ülkede topraklarını kaybetmek istemeyen Suriyeli Hristiyanlar, Rusya Dışişleri Bakanlığı’na dilekçe göndererek vatandaşlık başvurusunda bulunmuştu.Kremlin basın danışmanı Dmitri Peskov, “Henüz talepler bize ulaşmadı.
Suriyeli 50 bin Hıristiyan Rusya vatandaşlığına başvurdu
MOSKOVA - Suriye’nin Kalamun bölgesinde yaşayan Hıristiyanlardan oluşan 50 bin kişilik bir topluluk Rusya Dışişleri Bakanlığı’na gönderdikleri dilekçe ile Rusya vatandaşlığı başvurusunda bulundu.Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Suriye yasalarının çifte vatandaşlığa izin verdiğini belirten Suriyeli Hıristiyanlar, mümkün olması durumunda
Duvar altında kalan 2 çocuk hayatını kaybetti, 1'i ağır yaralandı
Kentsel dönüşüm için dilekçe verdiklerini anlatan muhtar Sarıaydın, yetkililerin bir an önce kentsel dönüşümü mahallelerinden başlatmasını talep etti. Polis olayla ilgili inceleme başlattı.
Milletvekili Kaşdemir: Ayvacık'ta enerji santrali yapılmayacak
kurmak için başlatılan sürecin ilgili firmanın bu girişiminden vazgeçmesi sonucu durdurulduğunu belirten Kaşdemir, firmanın bu talebinden vazgeçtiğine dair dilekçesini geçen hafta verdiğini söyledi. Kaşdemir, "Dilekçe, Çevre ve Şehirlik Bakanlığı'na vermiştir.
Dolandırıldıklarını iddia eden hacı adayları, firma önünde nöbet tutuyor (Özel)
Dilekçe verdim yakalama kararı çıkarıldı. Şimdi onu arıyorlar. Ama yetkililer bu işe bir çare bulsunlar. Bu insanlar burada bekliyorlar.
İlbank personeline ödediği temettüleri 2,5 yıl sonra geri istedi
Ortada bir yanlışlık olduğunu savunan ve eski kurumlarına itiraz dilekçesi yazan çalışanlar, dilekçe kabul görmezse mahkemeye başvuracak.Mart 2011 tarihinde İlbank Yönetim Kurulu kararı ve Genel Müdürlüğün oluruyla, kurumun 2010 yılı safi karından ayrılan yüzde 5 temettü tutarları, 31.
Bankacıyı öldürdüğü iddia edilen Yargıtay Tetkik Hakimi'nin duruşması ertelendi
Serhat Tercan’ın babası Ali Tercan ve eski eşi Neşe Yüksel’in duruşmalarda değil de celse aralarında tanık olarak dinlenmek istemelerini mahkeme heyetine dilekçe göndererek sundu. Mahkeme heyeti Ali Tercan ve Neşe Yüksel’in dilekçesini kabul etti.
Aile hekimleri, uzaktan eğitimle uzmanlığa karşı çıkıyor
Aile Hekimleri Uzmanları, konu ile ilgili Sağlık Bakanlığı’nın Sıhhiye’deki bakanlık binası önünde basın açıklaması yapıp Sağlık Bakanlığı’na toplu dilekçe verdi. Ülkemizde 1985 yılında başlayan aile hekimliği uzmanlık eğitimi, günümüzde 80 üniversite anabilim dalı ve eğitim araştırma hastanesi kliniğinde, 200’ü aşkın öğretim
İşten çıkarılan kadın, hastane bahçesinde çadırlı eylem yapıyor
Suçlamaları kabul etmeyen Bilmez, keyfi olarak işten atıldığını belirterek, “11 yıllık izin haklarımı kullanmış gibi dilekçe istediler. 146 gün izin hakkımı vermek istemediler.
Trabzonspor taraftar grubu, seçimli genel kurul için imza kampanyası başlattı
Bu amaçla kampanya başlatan BMN üyeleri, yerel gazetelere verdikleri ilanla genel kurul üyelerine seçimli genel kurul için dilekçe vermeleri çağrısında bulundu. MBN’nin “Genel Kurul Çağrımızdır” başlığı ile gazeteler verilen ilanda, Türkiye’deki mahkemeler, UEFA ve CAS’ta yapılan yargılamalar sonucunda Trabzonspor’un
TBMM ihtisas komisyonu üyeleri seçildi
Adalet Komisyonu, Anayasa Komisyonu, Avrupa Birliği Uyum Komisyonu, Bayındırlık İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu, Çevre Komisyonu, Dışişleri Komisyonu, Dilekçe Komisyonu, İçişleri Komisyonu, İnsan Hakları İnceleme Komisyonu, Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu, Kamu İktisadi Teşebbüsleri Komisyonu, Milli Eğitim Kültür
Kamu Denetçiliği Kurumu’na temel hak ve özgürlük alanlarında 75 başvuru yapıldı
takılması nedeniyle uğranılan haksızlıklar ve kılık kıyafet serbestisine ilişkin başvurulardan oluştuğunu aktaran Ömeroğlu, “İkinci sırada ise 23 başvuru ile dilekçe ve bilgi edinme hakkının kullanılmasına ilişkin şikayetler bulunmaktadır.
Davutoğlu: BM İnsanlık Zirvesi 2016'da İstanbul'da yapılacak
Milli Eğitim Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı, o bir aylık sürede muhtemelen her bakanlığa 10'ar tane dilekçem var. Fazlası bile olabilir. Filan yere gidip dilekçe yazacaksın, müracaat edeceksin diyorlardı.
El-Kaide sanığı: Çeçen direnişçilere destek verdik
Örgütün hedefinde olduğu iddia edilen Adnan Oktar, mağdur ve müşteki sıfatıyla davaya katılmak için mahkemeye dilekçe gönderdi.Şikayetçi Adnan Oktar'ın müdahillik talebinin kabulüne karar verildi.
Çiller: Komutanları emekliye sevk etme teklifimi Erbakan kabul etmedi
İSTANBUL - Eski Başbakan Tansu Çiller, 28 Şubat davasında müşteki sıfatıyla ifadeye çağrıldığı mahkemeye dilekçe gönderdi. Çiller dilekçesinde; dönemin komutanlarını emekliye sevk edilmesi teklifini Necmettin Erbakan’ın kabul etmediğini söyledi.
28 Şubat mağdurları: Sürece etkisi olan sivillerin de yargılanması gerekir
belirten müştekiler, sürecin başlamasıyla birlikte eşlerinin örtülü olması nedeniyle maddi ve manevi baskı gördüklerini, ordudan atıldıklarını ya da emekli dilekçesi vermeye zorlandıklarını belirtti.Örtülü oldukları için eşlerinin subay lojmanlarına dahi alınmadığını belirten müştekiler, üstleri tarafından eşlerine örtülerini zorla açtırmaları yönünde baskı
Çetin Doğan: Herkes eteğindeki taşı döksün
Mahkeme heyetinin verdiği karardan sonra söz alan Çetin Doğan, “Davada müştekilerin soru sorma yetkileri olmadığı konusunda dilekçe vermiştik. Biz kimsenin içinde bir şey kalmasın herkes eteğindeki taşı döksün istedik.
Bursa Valiliği: TBMM'ye gönderilen ifadelere katılmıyoruz, müteessir olduk
BURSA - Bursa Valiliği, bir vatandaşın TBMM Dilekçe Komisyonu'na ilettiği Romanlara yönelik şikayetler üzerine gönderilen cevabi yazıdaki görüşlere katılmanın mümkün olmadığını açıkladı. Valilik açıklamasında, "TBMM Dilekçe Komisyonu'na gönderilen raporda yer alan, bölgede ikamet eden Roman ve Doğu Anadolu’dan ilimize göç eden vatandaşlarımızı
Kayseri’den 14 kişi, 28 Şubat davasına müdahil olmak istedi
Şikayet dilekçeleri kabul olan 14 kişi Kayseri Adliyesi’ne giderek müdahil olmak istediklerini beyan etti. Dilekçe veren şahısların, Kayseri 2.
SGK İl Müdürü Yılmaz: Sigortalı her şeker hastası malulen emekli olamaz
Bazı vatandaşlarımız bu yönetmeliği yanlış anlayarak, (ben şeker hastasıyım) diye kuruma gelerek malulen emekli olmak için dilekçe vermekte. Fakat malulen emeklilik için gerekli kriterler oluşmadığı için olumsuz cevap veriliyor.
Bursaspor davası karara kaldı, eski başkan şikayetini geri çekti
Bursaspor Kulübü eski başkanı Recep Günay ile Bursaspor Derneği üyesi Sedat Topaloğlu avukatları aracılığıyla mahkemeye şikayetlerinden vazgeçtiklerine dair dilekçe sundu. Mahkeme, heyet değişikliği sebebiyle karar aşamasına gelen davayı erteledi.