diyarbakırlılar

Merzifon’dan Diyarbakır’a gönül köprüsü
Daha sonra Diyarbakırlılar tarafından düzenlenen Kardeşlik Gecesi'nde bir araya gelindi. Programa, Diyarbakır’nın önde gelen kanaat önderleri, AK Parti Diyarbakır milletvekillerinden Mehmet Galip Ensarioğlu, Oya Eronat ve bürokratlar katıldı.
İslam aleminin 5’inci Harem-i Şerif’inde bayramlaşma
Diyarbakırlılar bayram namazı için, halife Hz. Ömer döneminde fethedildiğinden beri namaz kılınan Ulu Cami'ye akın etti. Sabah namazından sonra camilerin hoparlörlerinden okunan salavatlar kente manevi bir atmosfer katarken, dört mezhebin aynı anda namaz kıldığı tek camii özelliğine sahip olan
Diyarbakırlılar Başbakan'ı kahvelerde dinledi
DİYARBAKIR - Diyarbakırlılar, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamalarını kahvehanelerde takip etti. Diyarbakır'ın Yenişehir ilçesindeki Ofis semtindeki kahvehanelerde televizyonları karşısına geçen vatandaşlar, Başbakan'ın demokratikleşme paketine yönelik açıklamalarını
Kervan’ın Güneydoğu’daki ikinci şubesi Diyarbakır’da açıldı
Umarım Diyarbakırlılar da markamıza teveccüh eder. Kervan mobilyaları televizyondaki birçok ünlü diziye de sponsor oluyor. Herkesin güvenebileceği bir marka.
Diyarbakır halkından Mısır'a destek mitingi
Organizasyonunu Mustazaf-Der'in yaptığı mitinge katılan Diyarbakırlılar, Mısır'daki darbecileri protesto etti, zulme uğrayan Mısır halkına destek sloganları attı. Diyarbakır'ın Yenişehir ilçesindeki İstasyon Meydanı'nda yapılan miting için meydanın ana girişinde üst araması yapıldı.
Diyarbakır 5. Harem-i Şerif'te 13 asırlık bayramlaşma geleneği
Diyarbakırlılar bayram namazı için, halife Hz. Ömer’in döneminde fethedildiğinden beri namaz kılınan Ulu Cami'ye akın etti. Sabah namazından sonra camilerin hoparlörlerinden okunan salavatlar kente manevi bir atmosfer kattı.
Sakaryalılar Diyarbakır’da ‘Ali Gaffar’larla iftar yapacak
Diyarbakırlılar nesillerini devam ettirecek çocuklarına Ali Gaffar Okkan ismini veriyorlar. Bunun anlamı derin, mesajı yüksektir.
40 derece sıcakta ramazana hazırlanıyorlar
DİYARBAKIR - Ramazan ayının başlamasına kısa bir süre kala Diyarbakırlılar, çarşı pazarda 40 derece sıcakta iftar ve sahur hazırlığı yapıyor. Ramazanın olmazsa olmazları arasında meyan kökü ve komposto malzemeleri ilk sırada yer alıyor.
Diyarbakır’da ‘dünya çocukları’ sevgisi stada sığmadı
Diyarbakır'ın Yenişehir ilçesindeki Atatürk Stadı'nda düzenlenen şölene, Diyarbakırlılar büyük ilgi gösterdi. 18 bin koltuk kapasiteli stadyum ile sahası dolarken, bazı vatandaşlar şöleni ayakta izlemek zorunda kaldı.
Diyarbakır Dünya çocuklarının şarkı ve türküleriyle coştu
Kuzey Iraklı öğrenci Ziver'in okuduğu potpori ile coşan Diyarbakırlılar, daha sonra ışık şölenine katıldı. Stadın ışıkları kapatıldıktan sonra cep telefonu ve ışıklı cisimlerle gösteri yapıldı. Vatandaşların katıldığı gösteride ışık cümbüşü yaşandı.
Diyarbakır Kültür Şöleni başladı, on binler stada akın etti
Diyarbakır’ın Yenişehir ilçesindeki Atatürk Stadı’nda düzenlenen şölene, Diyarbakırlılar büyük ilgi gösterdi. 18 bin koltuk kapasiteli stadyum ile sahası dolarken, bazı vatandaşlar şöleni ayakta izlemek zorunda kaldı.
Üniversite öğrencileri köy okulunu yeniledi
Halbuki Güneydoğu insanı, özellikle Diyarbakırlılar nerede kendine ihtiyaç duyulursa orada olacağını bu projelle göstermiştir.” dedi.Projeye büyük katkı sağlayan üniversiteliler de ilkokul öğrencilerin mutluluğunun yüzlerinden okunduğunu, bu tarz projelerle köy okullarının belirli bir
Vali Kıraç: İzmirliler haklarını helal etsin, Diyarbakırlılara da merhaba
İzmir’de yaklaşık yedi yıldır bulunduğunu hatırlatarak, İzmirlilerden helallik istedi ve Diyarbakırlılara da "Merhaba." dedi.'YENİ SÜREÇTE KARDEŞLİĞİN YENİDEN TESİSİNİ SAĞLAYACAĞIZ'
AK Partili Aydın: Diyarbakır’da Kürtçe dualarla karşılandık
Silvan’daki tarihi Hasuni Mağaralarını gezdiğini anlatan Aydın, Diyarbakırlıların kendilerini çok iyi karşıladığını söyledi. Aydın, “Evet biz doğru yoldayız. Doğru yolda olduğumuzun karşılığını Diyarbakır bugün verdi.
Bin yıllık Mervani Mescidi’nin sergi salonuna dönüştürülmesine halk tepkili
Diyarbakırlılar, tarihi yapının restore edilmesinin güzel bir gelişme olduğunu ancak tarihi yapının ibadethane olarak kullanılmasının daha güzel olacağını ifade etti. Diyarbakır'da Cumhuriyet döneminde satılan, kapatılan ve yıktırılan yapılardan biri olan Mervani Mescidi, 87 burçtan biri olan Dağkapı Burcu'nda bulunuyor.
Diyarbakır-Karaman ‘Gün Kardeşlik Zamanı’nda biraraya geldi
Karaman'da faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları ile Özel Gevher Hatun İlköğretim Okulu ve Sabah Eğitim Kurumları’nın, şubat ayında yaptığı gezi sonrası Diyarbakırlılar iade-i ziyarette bulundu. Diyarbakır’dan gelen 55 kişilik grup, gün içinde Karaman’ın tarihi ve kültürel yerlerini gezerek, şubat ayındaki gezide misafir ettikleri ailelere misafir oldu
Diyarbakır-Karaman ‘Gün Kardeşlik Zamanı’ dedi
kuruluşları ile Özel Gevher Hatun İlköğretim Okulu ve Sabah Eğitim Kurumları’nın Şubat ayında 4 otobüsle gittiği gezi sonrası iade-i ziyarette bulunan Diyarbakırlılar düzenlenen bir programda Karamanlılarla bir araya gelip ‘Gün Kardeşlik Zamanı’ dedi.
Kocaoğlu, Baydemir'le TkMM toplantısı teklifini reddetti
Zaman içinde biz de Diyarbakır'a gideriz, Diyarbakırlılar da buraya gelir, zaten geliyorlar. Belediye başkanımız da gelir. Bizim gündemimizde şu anda böyle bir etkinlik söz konusu değil.
Şehit emniyet müdürü Okkan, mezarı başında anıldı
Diyarbakırlılar Gaffar'ı unutmaz. Unutmayacağına da eminim. Her zaman Gaffar'ı saygıyla hürmetle anacaklar ve anarlar.” diye konuştu.
Diyarbakırlılar, terör kurbanı fidanları unutmadı
DİYARBAKIR - Diyarbakırlılar, terör örgütü PKK'nın sivillere yönelik düzenlediği saldırıda hayatını kaybeden 6 üniversiteye hazırlık öğrencisi ile bir veliyi unutmadı. 3 Ocak 2008 tarihinde bomba yüklü aracın, askeri servis aracının geçişi sırasında patlatılması sonucu hayatını kaybeden 6’sı öğrenci, 7 kişinin ailesi olay yerinde gözyaşı
Bingöl'de terörist cenazeleri provokasyon için 3 gündür bekletiliyor
Sevgili Diyarbakırlılar, bu konuda lütfen yanlış bilgilendirilmeyin. Mezara giriş ve çıkışlarınıza izin verilmektedir. Tüm defin işlemlerini yapabilirsiniz.
Bakan Şahin'den TOKİ konutları kurasında ismi çıkmayanlara ev sözü
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Diyarbakırlılara selam gönderdiğini ifade eden Şahin, “Üzerimdeki selamı sizlere getirdim.” dedi. AK Parti iktidarı olarak yola çıkarken ‘hiçbir şey eskisi gibi olmayacak’ sözü ile yola çıktıklarını dile getiren Şahin, “Önce insan dedik.
Diyarbakır’a 15 milyon Euro'luk Alman yatırımı
Bu şehre ilk geldiğimizde Diyarbakırlılar bizi karanfillerle karşıladı. Onların bu içten davranışı, yerel yöneticilerin mağazamızın açılışında bize gösterdiği kolaylık ve yardımlar Diyarbakır’a mağaza açmakla çok doğru karar verdiğimizi gösterdi.
Diyarbakır polisinden uyuşturucuyla topyekun mücadele
Max'ın bu başarısını Diyarbakırlılar defalarca alkışladı. Max ile sahibinin gösterisi büyük beğeni topladı. Gösteriden sonra polis madde bağımlılığıyla ilgili broşür ve kitapçıkları vatandaşlara dağıttı.
Halid Bin Velid’e hakaret eden Ahmet Türk’e özür dile çağrısı
Aziz İslam komutanı ve Allah Resulü’nün yol arkadaşı sahabe-i kiram’ını 'böylesi bir bühtanla anmanın' gerçek Müslüman Kürt halkını ve başta Diyarbakırlılar olmak üzere herkesi derinden üzdüğünü ifade eden Diyarbakır eski Belediye Başkanı, "Seküler Kürt siyasalının bir taraftan insanlar ölürken ve boşuna kan akıtırken
Hemşehri derneklerinden önemli mesaj: Bizi kimse bölemez
Diyarbakırlılar Derneği’nin bu zamana kadar üzerine düşen her türlü görevi yerine getirdiğini ve terörü her an lanetlediğini söyleyen Seviş, yanlışlık sonucu basın bülteninde yer almadı diye Diyarbakır adını hedef haline getirenleri
Çeltik fabrikasının altından 600 yıllık cami çıktı
Diyarbakır’ın tarihi kaynaklarında Akkoyunlu eserleri arasında Hamza Bey Camii’nin önemli bir yeri olduğunu belirten Haspolat, “Diyarbakırlılar bu camiye, kendi camilerine sahip çıkmalı. Kentsel dönüşüm kapsamında bu eser aslına uygun olarak restore edilmeli.
NT, Diyarbakır'da ikinci şubesini açtı
Açılıştan sonra Diyarbakırlılar açılışa özel indirimlerden yararlandı. (CİHAN)
Şüpheli araçlardan biri Diyarbakır’da ele geçirildi
Diyarbakırlılar, şüpheli gördükleri araçları polisi bildiriyor. Diyarbakır’da bir aracın Yenişehir ilçesi Silvan yolundan Toplu Konutlar bölgesine girdiği ve durumunun şüpheli olduğunun ihbarı üzerine polis alarma geçti.
BBP Genel Başkanı Destici, bayram namazını 27 şehit sahabe mekanında kıldı
Diyarbakırlılar bayramlaşan Destici, Diyarbakır’ın İslam dünyasında büyük bir manevi yeri olduğunu söyledi.BBP Genel Başkanı Destici, bayram namazından sonra camide düzenlen bayramlaşma halkasında camii cemaatiyle tek tek bayramlaştı.
MHP'li Vural: Suriye'deki gelişmelerden PKK, Barzani ve İsrail faydalanıyor
Başta Diyarbakırlılar, akıbeti çizer başına geçirir senin. PKK'nın etekleri altında siyaset yapanlara, etrafa bakarak Kürdistan hayalleri kuranlara, aynı zamanda bunları cesaretlendirenlere bu milletin cevabı olacaktır.
Diyarbakırlılar, Başbakan'ın gelmesini bekliyor
DİYARBAKIR - Diyarbakırlılar, AK Parti İl Kongresi'ne katılmak için kente gelecek olan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı bekliyor. Şehrin dört bir tarafını bayrak ve pankartlarla donatan Diyarbakırlılar, açılış konuşmasının yapılacağı Diyarbakır Gençlik Spor İl Müdürlüğü'ne gitmeye başladı.
Diyarbakırlılar Kültür Şöleni’nde bütün renklerle bir araya geldi
DİYARBAKIR - Diyarbakırlılar, dünyanın farklı ülkelerinden gelen onlarca farklı renkteki öğrenciyi bağrına bastı. Diyarbakır Atatürk Stat'ında düzenlenen Diyarbakır Dünya Kültür Şöleni'ne binlerce Diyarbakırlı katıldı.
Diyarbakırlılar dünya çocuklarını bağrına bastı
DİYARBAKIR - Diyarbakırlılar, dünyanın farklı ülkelerinden gelen öğrencileri bağrına bastı. Diyarbakır Atatürk Stat’ında düzenlenen Diyarbakır Dünya Kültür Şöleni’ne binlerce Diyarbakırlı katıldı.
Erdoğan’ı bekleyen Diyarbakırlılar: 'Kürt açılımına devam' sözü istiyoruz
DİYARBAKIR - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 2 Haziran Cumartesi günü Diyarbakır'a yapacağı gezi, vatandaşlar tarafından merakla bekleniyor. Diyarbakırlılar, Erdoğan'dan ilk olarak 2005 yılında gündeme getirdiği Kürt realitesi ve demokratik açılım konusunda adımların artırılmasını istiyor.
Diyarbakır'ın sahabe valisinin kabri, türbe ve mescide dönüştürülüyor
Diyarbakırlılar, Hz. Ömer'in atadığı sahabelerden Vali Sultan Sasa'nın makamının harabeye dönüşmesinden dolayı büyük üzüntü yaşıyor. Sultan Sasa'nın 1925 yılına kadar medfun bulunduğu türbe için 3 yıl önce Diyarbakır Müze Müdürlüğü, 'Roma dönemine ait kilise kalıntısı' raporu düzenlemişti.
Bakan Şimşek: Yatırım gelmezse tek sebebi terördür
ile birlikte yerel yönetimlerinde yatırım dostu olup almamasının önemli olduğunu ifade ederek, “Gaziantep’te yatırımcıların büyük bölümü Cizre, Batman, Diyarbakırlılar. Çünkü orda Vali ve Belediye Başkanı yatırımcıların önünü açıyor.
Diyarbakır’da nevruz alanındaki araçları ateşe verdiler
Araçların yandığı sırada panzerle alana gelen Diyarbakır polisi vatandaşları, “Sevgili Diyarbakırlılar, araç patlayabilir, lütfen uzak durun” şeklinde uyardı. Polisin anonsu üzerine yangını söndürmek içen nevruz alanına gelen itfaiyeye de taşlı saldırı düzenlenmesi üzerine araç geri dönmek zorunda kaldı.
Iraklı Türk okullarının öğrencileri için gelen Diyarbakırlılar salona sığmadı
DİYARBAKIR - Irak’taki 21 Türk okulunda eğitim gören 38 öğrenci için düzenlenen programa katılan Diyarbakırlılar, kongre merkezine sığmadı. Özel Dicle Lisesi Mezunları Derneği (Diclem-Der)’nin daveti üzerine Diyarbakır’a gelen Türkçe’nin çocuklarının okudukları şiir ve türküler dinleyenleri hayran
ABD askerlerinin Kur’an-ı Kerim yakması Diyarbakır’da da kınandı
DİYARBAKIR - Afganistan’da bulunan NATO üssünde görevli bazı Amerikan askerlerinin Kur'an-ı Kerim yakmasına tepki gösteren Diyarbakırlılar, Hz. Süleyman Camii önünde olayı kınadı.
Şehit 27 sahabe camiini Başbakan Yardımcısı Arınç ibadete açtı
Cuma namazından sonra bir konuşma yapan Arınç’a Diyarbakırlılar sevgi gösterisinde bulundu. Arınç, teşekkür etti. Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Diyarbakırlılara hitap ederken, şehrin dindar kimliğinin unutulmaması gerektiğini söyledi.
Vali Mutlu: Diyarbakırlılar Gaffar Okkan'ın hatırasına sahip çıkmıştır
İSTANBUL - İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Diyarbakırlıların, uğradığı silahlı saldırı sonucu şehit olan eski Diyarbakır Emniyet Müdürü Gaffar Okan’ın hatırasına çok güzel sahip çıktıklarını söyledi.
Diyarbakır’ın Kürt sorununa çözüm önerisi: Yeni anayasa ve ana dilde eğitim
Yeni anayasanın özgürlükler ve demokrasiyi öncemesini isteyen Diyarbakırlılar, ‘Sizce yeni anayasanın temel vurgusu ne olmalıdır?’ sorusuna şu cevabı verdi: “Özgürlükler (yüzde 33), demokrasi (yüzde 17), adalet (yüzde 13), insan hakları (yüzde 7), eşitlik (yüzde 6), birlik ve beraberlik vurgusu
81 ilin hemşehri dernek temsilcileri: Hepimiz kardeşiz
Bursa Diyarbakırlılar Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Şehmuz Seviş ise şunları kaydetti: “Ülkemiz doğusuyla batısıyla, kuzeyiyle güneyiyle kardeştir. Anadolu’ya baktığımızda bin yıllık bir kardeşlik ortamının bu topraklarda yaşandığını görüyoruz.
Bursa'daki Diyarbakırlılar Van için kampanya başlattı
BURSA - Bursa, Diyarbakırlılar Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Şehmuz Seviş, Van'daki depremzedeler için yardım kampanyası başlattıklarını açıkladı. Şehmuz Seviş, Van il merkezi ve Erciş ilçesinde etkili olan deprem sebebiyle binlerce insanın mağdur olduğunu söyledi.
Dünya TV’de Kürtçe futbol keyfi yaşandı
Diyarbakır Atatürk Stadındaki maça Diyarbakırlılar ilgi göstermezken yaklaşık 50 Şanlıurfaspor taraftarı maçı canlı olarak izledi. Gaziantep merkezli Dünya TV yayın hayatına başladığı günden beri dikkat çekici yayınlar yapıyor.
Diyarbakırlılar, BDP’lilerin yemin etmesini ilgiyle izledi
DİYARBAKIR - BDP'li milletvekillerinin Meclis'teki yemin töreni Diyarbakır'da ilgiyle izlendi. Töreni televizyondan izleyen Diyarbakırlılar, BDP'nin Meclis'e gitmesinden memnun olduklarını söyledi.
Diyarbakır’da ralli heyecanı
DİYARBAKIR - Diyarbakırlılar, Ford Otosan’ın 'Neşeli Günler Projesi' kapsamında düzenlediği etkinlikle ralli heyecanını yaşadı. Diyarbakırlılar, Türkiye'nin ralli efsanelerinden Serdar Bostancı ve 2009 ile 2010 Türkiye Ralli Şampiyonu Yağız Avcı’nın kullandığı Ford marka araçlara binme fırsatını da
Genç girişimciden Diyarbakır'a dev yatırım
Yarın bakanların da katılımıyla kapılarını Diyarbakırlılara açacak AVM, aylık 650 bin kişiyi ağırlayacak. İşadamı Saki Kalender ile AVM’yi işletecek İstanbul merkezli Inside AVM Danışmanlık’ın ortaklarından Muzaffer Gülöz, basın toplantısı düzenleyerek yatırım hakkında
Cihan Haber Ajansı Gündemi
Direktörü olan Türkiye’nin ralli efsanelerinden Serdar Bostancı ve 2009 ile 2010 Türkiye Ralli Şampiyonu Yağız Avcı’nın da hazır bulunacağı etkinlikte Diyarbakırlılar co-pilotluk deneyimi yaşayacak. (13.00)Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi, Zeytin Gen Merkezi’nde zeytin çeşitleri tanıtılacak ve zeytin hasadı yapılacak.