dokuz eylül üniversitesi

TÜBİTAK'tan üniversitelere 1 milyon TL'lik 'teknolojik' destek
Bu kapsamda Anadolu Üniversitesi, Bilkent Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi, Erciyes Üniversitesi, Gaziantep Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, İstanbul Şehir Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, İzmir Yüksek Teknoloji Üniversitesi ve Uludağ Üniversitesi TÜBİTAK tarafından hibe
Manisa'da Şeb-i Arus töreni düzenlendi
Etkinlikte Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesi İslam Hukuku Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mustafa Yıldırım ise Mesnevi ile ilgili yaptığı konuşmasında, Mevlana'nın, önce insanın düşüncesinin güzelleşmesini hedef aldığını söyledi.
Üniversitelerde otomotivde tasarım heyecanı başladı
Üniversite ziyaretlerine ara vermeden devam edecek olan OİB, 16 Aralık 2013’te Marmara Üniversitesi ve Işık Üniversitesi’nde, 17 Aralık’ta Dokuz Eylül Üniversitesi’nde, 18 Aralık’ta Yıldız Teknik Üniversitesi’nde, 19 Aralık’ta Cumhuriyet Üniversitesi’nde, 26 Aralık’ta ise Osmangazi ve Anadolu Üniversitesi’nde öğrenciler ve akademisyenlerle
Kahramanmaraş, uluslararası tekstil zirvesine ev sahipliği yaptı
Hammadde İhracatçıları Birliği (İTHİB) Başkanı İsmail Gülle, Akdeniz Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçılar Birliği (ATHİB) Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Kıvanç, Dokuz Eylül Üniversitesi Tekstil Mühendisliği Bölümü Tekstil Teknolojisi Anabilim Dalı Başkanı Prof.
Tekstil sektörü genç tasarımcılar arıyor
Üniversitesi, 8 Kasım Haliç Üniversitesi, 12 Kasım Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, 13 Kasım Uludağ Üniversitesi, 14 Kasım Yeditepe Üniversitesi, 18 Kasım Dokuz Eylül Üniversitesi, 19 Kasım Ege Üniversitesi, 22 Kasım İTÜ, 27 Kasım Gazi Üniversitesi, 28 Kasım Hacettepe Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi.
Alman araştırma gemisi Posedion, Doğu Akdeniz’de metan hidratları araştıracak
Dokuz Eylül Üniversitesi Deniz Bilimleri ve Teknoloji Enstitüsü Prof. Dr. Günay Çiftçi, araştırma gemisinin geleceğin enerjisi olarak görülen buz kristalleri şeklinde bulunan metan hidratları ve bulunduğu bölgedeki canlıları araştıracağını
FIFA kokartlı hakem Kuddusi Müftüoğlu 5 yaşında hafız olmuş
Çünkü üniversitede okuyorlardı (Kuddusi Müftüoğlu, Dokuz Eylül Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü’nde, Mustafa Kamil Abitoğlu ise Uludağ Üniversitesi Maliye Bölümü’nde okuyordu).
Süper Lig hakemi Kuddusi Müftüoğlu, AK Parti'den aday adayı
Dokuz Eylül Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama bölümünden mezun olarak şehir plancısı unvanını alan Müftüoğlu, kentsel tasarım üzerine yüksek lisans öğrenimi gördü. 1992 yılında futbol hakemliğine başlayan Müftüoğlu, 1999-2000 sezonunda Süper Lig hakemliğine yükseldi.
İzmir'de 6,5'lik depremde yaklaşık 1,5 milyon kişi açıkta kalacak
Odamızca çalışmaları planlanan 'İzmir Kent Jeolojisi' projesinin ilk aşaması olan ve Dokuz Eylül Üniversitesi Genel Jeoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hasan Sözbilir tarafından hazırlanan 'İzmir Fayının Kent Alanlarından Geçtiği Yerlerin Belirlenmesi' projesini, İzmir Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi'nin sorumlu ve
Dr. Nejat Eczacıbaşı Tıp Bilim Ödülü, Prof. Dr. Semra Paydaş’a verildi
Bilimsel Araştırma Destek Ödülü’ne ise Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Biyoloji ve Genetik Anabilim Dalı’ndan Doç. Dr. Esra Erdal layık görüldü.
Otobüsün altında kalan yaya hayatını kaybetti
Otobüsünün arka tekerlekleri altında kalarak ağır yaralanan Çaldıran, cankurtaranla Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi'ne kaldırıldı. Burada yapılan bütün müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.
Öğrenciler 'İzmir' adlı filin yemek menüsü için yarıştı
Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Fen Bilgisi Eğitim Ana Bilim Dalı öğretim üyesi Doç. Dr. Bülent Çavaş’ın hazırladığı proje kapsamında İzmir Büyükşehir Belediyesi Doğal Yaşam Parkı'nda barınan "İzmir" adlı filin bakımı üstlenildi.
Şiddetli baş ağrısı çeken üniversite öğrencisi beyin kanaması geçirdi
İzmir Ekonomi Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencisi olan 19 yaşındaki Göğerçin, geçen salı günü evinde bayılıncak arkadaşları tarafından Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi'ne kaldırıldı. Arkadaşlarından edinilen bilgiye göre son zamanlarda şiddetli baş ağrısı çektiği öğrenildi.
İzmir'de 'Cami, Kadın ve Aile' paneli düzenlendi
İZMİR - Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) İlahiyat Fakültesi'nde, Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle "Cami, Kadın ve Aile" konulu bir panel düzenlendi. Panele MÜSİAD İzmir Şubesi, İzmir İl Müftülüğü, DEÜ İlahiyat Fakültesi ve İzmir Katip Çelebi Üniversitesi (İKÇÜ) İslami İlimler Fakültesi katkı sağladı.
Sınav çetesinin iki 'joker'i tahliye edildi
İki sınava başkalarının yerine girerek iki defa jokerlik yaptıktan sonra pişman olan Dokuz Eylül Üniversitesi öğrencisi olan gizli tanığın ihbarıyla İzmir Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince 2012 Temmuz ve Kasım aylarında, terör örgütü KCK
Dokuz Eylül Üniversitesi 31. defa kapılarını açtı
İZMİR - Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) yeni akademik yılı açılış töreni, Rektör Prof. Dr. Mehmet Füzün’ün evsahipliğinde Sabancı Kültür Sarayı’nda düzenlendi.
Dumansız hava raporuna göre bar ve gece kulüpleri en uyumsuz mekanlar
ABD’den Johns Hopkins Üniversitesi Bloomberg halk Sağlığı Fakültesi ile Türkiye’den Kadir Has Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi ve Dokuz Eylül Üniversitesi bu uyumun hangi durumunda olduğunu yaptıkları bir araştırma ile gözler önüne serdi.
DEÜ Tıp Fakültesi Mayo Clinic’in profesörlerini ağırlayacak
İZMİR - Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Tıp Fakültesi Hematoloji Bilim Dalı’nın evsahipliğinde, 8-9 Ekim 2013’te İzmir'in Çeşme ilçesinde düzenlenecek Multipl Miyelom ve Plazma Hücre Hastalıkları Sempozyumu'nda, ABD’nin ünlü sağlık kuruluşu
İngiliz donörün karaciğer ve böbreğiyle şifa buldu
İngiliz vatandaşı Nathan Dean Anderson’un karaciğeri ve böbreğiyle şifa bulan KKTC ve Türkiye vatandaşı Latif Barut, organ nakillerinin yapıldığı İzmir'deki Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Hastanesi’nde mutluluk gözyaşları döktü.
Gidemediği liseyi açıktan bitirerek üniversiteyi de kazandı
Kendi imkanlarıyla üniversite sınavına da hazırlanan Kılınç, LYS'de 402 puan alarak, ilk sırada yazdığı İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Din Kültürü ve Ahlik Bilgisi Öğretmenliği'ni kazandı.
Kontrolden çıkan araba servisten inen öğrencilere çarptı
Yaralı öğrenciler, Dokuz Eylül Üniversitesi, İzmir Eğitim ve Araştırma ile Atatürk Eğitim ve Araştırma hastanelerine kaldırıldı. Öğrencilerin hayati tehlikelerinin bulunmadığı bildirildi.
İzmir'de trafik kazası: 1 ölü, 1 yaralı
ise Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi'ne kaldırıldı. Şoför F.Ö. de gözaltına alındı. Kazayla ilgili soruşturma başlatıldı. (CİHAN)
İzmir'de 'Yaşlılık Ceza mı Ödül mü?' paneli düzenlendi
İZMİR - İzmir'de Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Tıp Fakültesi Geriatri Bilim Dalı’nın evsahipliğinde, Dünya Yaşlılar Günü dolayısıyla düzenlenen Geriatri Günleri, Kurucu Öğretim Üyeleri Konferans Salonu’ndaki panelle başladı.
Piri Reis haritasının 500. yılı kutlandı
İZMİR - Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Enstitüsü ile Piri Reis Denizcilik Derneği, Piri Reis'in 1513'te çizdiği dünya haritasının 500. yılı kutlamaları kapsamında, "Piri Reis'in Rotasında Türkiye'de Deniz Araştırmaları" konulu bir panel düzenledi.
İzmir'de 1. Ulusal Çocuk Genetik Sempozyumu düzenlendi
İZMİR - Çocuk Genetik Hastalıkları Derneği'nin, İzmir'de Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Tıp Fakültesi Çocuk Genetik Hastalıkları Bilim Dalı'nın evsahipliğinde düzenlediği 1. Ulusal Çocuk Genetik Sempozyumu, yerli ve yabancı akademisyenlerin katılımıyla yapıldı.
İzmir’de tıp eğitiminde güç birliğine devam
Kamil Kumanlıoğlu, Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tülay Canda, Şifa Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Sarsılmaz, İKÇÜ Rektör Yardımcısı Prof.
İzmir'de 'suç ve ceza' zirvesi düzenleniyor
Hakan Hakeri ve Dokuz Eylül Üniversitesi Adalet Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Veli Özer Özbek’in de aralarında bulunudğu tanınmış hukukçularla öğrenciler, görüş alışverişi yapacak. Kongreyi, 300’ün üzerinde öğrenci de takip edecek.
Motosikletliler organ bağışı için yollarda
Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Rektörlüğü önünde buluşan motosikletliler, bağış yapmanın önemini vurguladı. TMF'nin, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı'nın desteğiyle organ bağışının önemine dikkat çekmek için düzenlediği organizasyonda motosikletli destekçiler, "Dileriz
Akdeniz Akademisi start verdi
Tevfik Balcıoğlu, Ekoloji Koordinatörü olarak Dokuz Eylül Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ayşe Filibeli, Kültür Sanat Koordinatörü olarak Bilgi Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Serhan Ada görev yapıyor.
DEÜ Tıp’ta 350 yeni öğrenci beyaz önlük giydi
İZMİR - Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Tıp Fakültesi’nin yeni eğitim yılı, Derslikler Grubu Kurucu Öğretim Üyeleri Konferans Salonu’nda düzenlenen törenle açıldı. Törene Rektör Prof.
İzmir’de trafik kazası; 1 ölü, 2 yaralı
ise olay yerine gelen ambulansla Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Acil Servisi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.
Karaburun Yarımadası'nın geleceği masaya yatırıldı
İZMİR - İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA), İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü (İYTE), Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) ve Ege Üniversitesi (EÜ) işbirliğiyle yürütülen "Yarımada Sürdürülebilir Kalkınma Stratejisi" bilgilendirme toplantısında, Karaburun
Kültür ve Turizm Bakanlığı, Çanakkale batıkları için harekete geçti
Çanakkale Müzesi Müdürlüğü başkanlığında, Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Enstitüsü'nün bilimsel danışmanlığında yürütülen araştırmalarda, Bodrum Sualtı Arkeoloji Enstitüsü’nün teknik alt yapısı kullanılarak toplam 8 adet batığa ve bulundukları bölgeye
Fehmi, Naci ve Vecdi Koru kardeşler babalarını son yolculuğuna uğurladı
Eşi Ganimet Koru’yu 2000 yılında kaybeden ve üç oğlu bulunan merhumun cenazesi, Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Camisi'nden kaldırıldı. Cenazeye Fehmi Koru ve Naci Koru ile aileleri ve yakınları başta olmak üzere AK Parti milletvekilleri Mehmet Tekelioğlu, Hamza Dağ ve, Rıfat Sait, İzmir Valisi Mustafa Toprak
Altın Portakal'ın 50. yılına özel plastik sanatlar sergisi
Alaybey Karoğlu, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü’nden Prof. Bedri Karayağmurlar, Gazi Üniversitesi Resim-İs Eğitimi Anabilim Dalı’ndan Doç. Dr. Osman Altıntaş, Erzurum Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nden Doç.
Otistik çocuklar organik tarımla rehabilite olacak (Özel)
Dokuz Eylül Üniversitesi'yle de görüşmelerimiz devam ediyor. Kuzey Hastaneler Birliği'yle de otistik çocuklara her türlü hizmeti verecek bir protokol imzalayacağız. İşadamlarından belediye başkanlarına kadar herkes, otizmle ilgili projeleri sahipleniyor.
DEÜ 'hayat kurtaran pil'le Avrupa’da zirvede
İZMİR - Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Hastanesi Göğüs Cerrahisi Anabilim Dalı bünyesinde 1,5 yıldır hizmet veren, Türkiye’nin tek ‘Diyafragma Pil Uygulama Merkezi’, 34 müdahaleyle Avrupa’da ilk sırada yer aldı.
İstanbul Emniyet Müdürü Çapkın'ın annesi son yolculuğuna uğurlandı
Yaşlılığa bağlı sebeplerden dolayı dört gündür İzmir'de tedavi gördüğü Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde 80 yaşında vefat eden Çapkın’ın cenazesi, Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Camisi’nden kaldırıldı.
Aferez yöntemi kalp yetmezliğinden pıhtılaşmaya birçok rahatsızlığa çare oluyor
Nurullah Zengin, Dokuz Eylül Üniversitesi Hemotaloji Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof.Dr. Fatih Demirkan, Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Hematoloji Bölümü Öğretim Üyesi ve TAD Genel Sekreteri Doç.
Tuzla’yı en iyi anlatan öyküye bin 500 lira ödül verilecek.
Kemal Arı (Dokuz Eylül Üniversitesi Öğretim Görevlisi), Sefer Güvenç (Lozan Mübadilleri Vakfı Genel Sekreteri), Niyazi Öncel (Emekli Türkçe Öğretmeni), İskender Özsoy (Gazeteci – Yazar) ve Nursen Temizel'den (Tuzla Sosyal Dayanışma ve Yardım Derneği
Diyanet İşleri Başkanı Görmez, hocasını son yolculuğuna uğurladı
Kestanepazarı Kur'an Kursu'nda yetişen, İzmir İmam Hatip Okulu ve Ankara İlahiyat Fakültesi mezunu olan Cemal Sofuoğlu, 1982 yılından bu yana Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) İlahiyat Fakültesi'nde çalışıyordu.
Serter: ÖSYM, bir milyon 200 bin öğrenciye tekrar tercih yaptırmalıdır
ÖSYS’nin 2013 Tercih Kılavuzu’nun, Özel Koşul ve Açıklamalar sütununda bulunan 49’uncu maddede hata yapıldığını dile getiren Serter, İTÜ ve Dokuz Eylül Üniversitesi'nin denizcilik fakültesi’ni tercih eden Anadolu ve genel lise mezunu yüzlerce adayın, 49’uncu madde nedeniyle puanları yetmesine rağmen istediklerini bölümleri kazanamadığını
Devletin ilk yara iyileştirme polikliniği DEÜ'de hizmet veriyor
İZMİR - Türkiye’nin kamudaki ilk “Yara İyileştirme Polikliniği”, Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi’nde bir yıldır hastalara şifa dağıtıyor. Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı bünyesinde Prof.
İzmir’de trafik kazası: 2 ölü, 1 yaralı
Kazada, otomobil sürücüsü Müslüm Düzgün olay yerinde, otomobilde bulunan Ömer Aydın da kaldırıldığı Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.
8 yaşındaki Songül 'Ondine'nin Laneti'ni yendi, dünyada ilk oldu
Maruf Şanlı ile 'Pace'in Türkiye’deki lisans yetkilisi, Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Cerrahisi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Aydın Şanlı'nın bulunduğu ekip yer aldı.
Havuzda boğulan küçük kızın otopsisi yapıldı
Çağrılan 112 Acil Servis ekiplerince Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesine kaldırılan Yavaş'ın hayatını kaybettiği belirlendi. Yavaş’ın cenazesi otopsi için İzmir Adli Tıp Kurumu’na kaldırıldı.
7 yaşındaki kız havuzda boğuldu
Çağrılan 112 Acil Servis ekiplerince Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesine kaldırılan Yavaş'ın hayatını kaybettiği belirlendi. (CİHAN)
Kariyer yapmak isteyenin önünde artık engel yok
İZMİR - Gediz Üniversitesi, Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi kurdu. Dokuz Eylül Üniversitesi işbirliğiyle kısa sürede hayata geçirilen merkez, YÖK onayıyla da resmen hizmete girdi. Gediz Üniversitesi’nde yüksek lisans ve sertifika programlarına katılıp kariyer yapmak isteyen İzmir dışından, hatta yurt dışından adayların talepleri üzerine bu uygulama
Dünyaya geldiği gün annesine karaciğerini verdi
Sonunda Dokuz Eylül Üniversitesi’ne giden Muşika Çakır, iki buçuk ay önce Gastroloji Bölümü'nde tedavi altına alındı. 10 gün sonra Genel Cerrahi Bölümü'ne geçen Çakır’ın yüksek olan şeker oranı düşürülmeye çalışıldı.
Tatil yolunda ölen beş kişi defnediliyor
Yaralanan Bekirhan Doğaner ve Figen Deniz İzmir Bozyaka Eğitim ve Araştırma, İbrahim Okuroğlu, Emre Kerem Altan ve Murat Güvenir Dokuz Eylül Üniversitesi, Seçil Seçen ve Erkut Pekingör Atatürk Eğitim ve Araştırma hastanelerine kaldırıldı.