doldurmadığı

Okul kontenjanları yüzde 30 arttı, SBS’de yanlış tercihten veli sorumlu
Bir hafta sürecek SBS tercihlerinde öğrenciler 18 yaşını doldurmadığı için birinci derecede sorumlu öğrenci velisi olacak. Öğrenci velilerinin tercih süresince form doldurulmasından, okullar hakkında olmak üzere tüm konular hakkında bilgi sahibi olması gerekiyor.
Delhi tecavüz zanlıları, pazartesi mahkemeye çıkarılacak
Bu arada Hindistan makamları, henüz 18 yaşını doldurmadığı iddia edilen bir zanlı için kemik iliği testinin sonuçları bekleniyor. Sonuçlara göre altıncı zanlı yetişkin ya da çocuk olarak mahkemede yargılanacak.
Cem Garipoğlu'nun babası yeniden yargılanacak
Cem Garipoğlu'nun 18 yaşını doldurmadığı için sanığın suç işleme kastının yoğunluğu, suçun işleniş şekli, birden fazla öldürme halinin varlığı nedeniyle Garipoğlu'nun 24 yıl hapisle cezalandırılmasına karar verilmişti.
12 Eylül askeri darbesinin rütbeli firarileri AİHM'de çözüm arıyor (Özel)
Ancak mecburi hizmet süresi olan 15 yılı doldurmadığı için istifa edemeyen O.B.B., firar suçunu işlemek zorunda kalmış. TSK'dan ayrılmaları nedeniyle çevresindeki insanlar tarafından 'yüz kızartıcı suçlardan atılmıştır' şeklindeki asılsız ve gurur kırıcı ithamlara maruz kaldıklarını anlatan
Çürümeye terk edilen motosikletler, 10 yıldır alınmayı bekliyor
denetimler sonucu ya da kazalara karıştıktan sonra eksik evrakları nedeni ile kaderlerine terk edilen yüzlerce motosikletten bazılarının daha 1 yaşını bile doldurmadığı öğrenildi. Otopark görevlisi Hasan Bayraktar bazı motosikletlerin 10 yıldan fazladır burada olduğunu ifade ederken vatandaşların evraklarını tamamlamaları ile araçlarına
Hizbullah davasında 3 sanık için Kırmızı Bülten ve yakalama kararı
Sanık Cevat Işıklı ise 2003 yılında tutuklandığı için 10 yıllık süreyi doldurmadığı gerekçesiyle tahliye edilmemişti. Sanıkların tahliyesinden sonra yapılan operasyonda İnan ile birlikte çok sayıda şüpheli gözaltına alınmıştı.
Anne ve 4 çocuğu katlettiği iddia edilen Cingöz, müebbet hapisle yargılanacak
Bu arada, olayın yaşandığı dönemde Cingöz, 18 yaşını doldurmadığı için, hakkında istenen ağırlaştırılmış müebbet cezasının büyük ihtimalle 5237 TCK'nın 31 maddesi gereğince, ağırlaştırılmış müebbet cezası indirime girecek.
Tire OSB'de 20 yatırımla 777 kişi istihdam edilecek
Şirketin Almanya'daki tesislerinde üretimini arttırmaya başladığını öğrendiklerini aktaran Akdaş, oradaki fabrika kapasitesini doldurmadığı sürece Tire'dekinin çalışmaya başlayamayacağını ifade etti.
Askerde çocuklarını kaybeden aileler: Çocuklarımız şehit değilse neden şehitliğe defnettiniz?
Ağabeyiyle birlikte aynı araçta bulunan Tabip Üsteğmen Asım Bayraktar’ın da hayatını kaybettiğini anlatan Cüneyt Özkan, “Ağabeyim 10 yılını doldurmadığı için annem ve babam hiçbir hakkından yararlanamadı.
CMK 102. maddeden tahliye talebine farklı bir karar daha
Mahkeme, 2006 yılında tutuklanan sanıklardan Mehmet Gemicioğlu’nun ise yasal süreyi zaten doldurmadığı için talebinin reddine karar verdi. Adana 4. Ağır Ceza Mahkemesi de 5 kişiyi öldürmekten yargılanan Ferhat ve Mehmet Calayır kardeşlerin tahliye taleplerini, her suç için tutuklukta geçmesi gereken azami sürenin
Hizbullah liderlerinden İnan ile birlikte 8 sanığa tahliye
Cevat Işıklı, 2003 yılında tutuklandığı için 10 yıllık süreyi doldurmadığı gerekçesiyle tahliye edilmedi. Bu karar ile 26 sanıklı dosyada bir tutuklu sanık kaldı. İDDİANAME
Alanya'da kurbanlıkların yaşını doldurmadığı tespit edildi
Antalya'nın Alanya ilçesinde yapılan denetimlerde küçük ve büyükbaş hayvanların büyük bir kısmının kesim yaşını doldurmadığı ortaya çıktı. Kurban Bayramı öncesi Alanya Belediyesi ve İlçe Tarım Müdürlüğü ekipleri, canlı hayvan pazarlarını denetledi.
Lübnan, İsrail'in korkulu rüyası kadın gönüllülerin Gazze'ye gitmesine izin vermiyor
Londra'da yayınlanan Dar'ul Hayat gazetesi Lübnan hükümetinin organizatörlerin gerekli izin belgelerini doldurmadığı, ayrıca Lübnan'dan bir İsrail limanına gitmenin yasak olmasından dolayı gemiye izin vermediğini öne sürdü.
Lübnan, Gazze'ye gemi gönderilmesine izin vermeyecek
El Hayat gazetesinde bugün yer alan bir haberde organizatörlerin gerekli izin belgelerini doldurmadığı ve bir İsrail limanına gitmenin yasak olduğu için, gemiye izin verilmediği belirtildi. Gazeteye konuşan Lübnanlı yetkililer, Gazze dışındaki bütün limanlara izin verilebileceğine dikkat çektiler.
Belçikalı Belediye, başörtüsü davasını kazanmasına rağmen öğretmeni çalıştırmamakta ısrarlı
Öğretmenine başörtüsünü yasaklayan okulun tarafsızlık kararnamesine dâhil olmak için gerekli formüleri doldurmadığı ortaya çıkmış, bunun yerine 2003 yılına ait ve belediye okullarına uygulanan bir kararnameyi uyguladığı anlaşılmıştı.
Belçika'da işten atılan başörtülü öğretmen, hukuk mücadelesini kazandı
Öğretmenine başörtüsünü yasaklayan okulun 'tarafsızlık genelgesine' dahil olmak için gerekli formüleri doldurmadığı öğrenildi. Nuran T.'nin avukatı Jean-Claude Derzelle, çeşitli medya kuruluşlarına verdiği demeçlerde mahkemenin verdiği kararı şu şekilde yorumladı: "Mahkeme, fikir hürriyeti
Cumhuriyet'e molotof davasında sanatçı Şafak Sezer tanık olarak dinlendi
5 yıla kadar hapsi öngören cezanın 18 yaşını doldurmadığı gerekçesiyle indirilerek 10 yıldan 25 yıla kadar hapisle cezalandırması istendi Görüntü dökümü:
Sanayicilerin bedelsiz atık tepkisi sürüyor
Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi Sanayici ve İşadamları Derneği (DOSABSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Özüm, bilgi formu doldurmadığı veya bilgi formu doldurduğu halde atıklarını teslim etmediği gerekçesiyle sanayi kuruluşlarına
'Cumhuriyet Molotof' davası olaylı başladı
5 yıla kadar hapsi öngören cezanın 18 yaşını doldurmadığı gerekçesiyle indirilerek 10 yıldan 25 yıla kadar hapisle cezalandırması istendi
Annesini öldüren kız yargılanamayacak
Adana'da annesi Songül A.'yı (39) Seviye Belirleme Sınavı'na girmesine izin vermediği için öldüren R.A.'nın 12 yaşını doldurmadığı için "cezai ehliyeti" olmadığı ortaya çıktı.
Yargıtay, 15 yaşındaki kızın evlenmesine izin veren mahkeme kararını bozdu
'nun 10 Ağustos 1991 doğumlu olduğu, dava ve hüküm tarihinde on altı yaşını doldurmadığı kaydedildi. Yerel mahkemenin evlilik izni vermesinin usul ve yasaya aykırı olduğuna işaret eden Yargıtay, D.
Fındık Üreticileri Derneği: Tefeciler üretici cüzdanı satın alıp Ofis'e fındık satıyor
Bu karneyi de ya fındığı olmadığı için ya da bütün hakkını doldurmadığı için Ofis'e fındık vermek için hakkı bulunan üreticiden alıyor. Ofis'e fındık vermek için 1 ton hakkı olana bin Lira, 2 ton hakkı olana 2 bin Lira, 5 ton hakkı olana 5 bin Lira ödeme yapıyor.
Savcı, Cumhuriyet'e molotoflu saldırı ile Ergenekon arasında bağlantı kurdu
5 yıla kadar hapsi öngören cezanın 18 yaşını doldurmadığı gerekçesiyle 10 yıldan 25 yıla kadar hapisle cezalandırması talep edildi.