doldurmamış

Özbekistan’da genel af ilan edildi
Aftan 18 yaşını doldurmamış ve 60 yaşını aşmış mahkumlar, kadınlar ve ceza evlerindeki yabancı mahkumlar faydalanacak. İlk defa suç işleyenlerin de faydalanacağı aftan ağır suç işleyenler ile ömür büyü hapis cezasına çarptırılanlar yararlanamıyor.
Midyat'ta LYS ve SBS birincilerine otomobil hediye edilecek
Bu yıl sınavlara girecek öğrencilere başarı dileklerinde bulunan Kaymakam Bingöl, birinciler çıkması durumunda 18 yaşını doldurmamış ya da LYS’ye giren adayı ehliyeti olmaması durumunda otomobilleri ailelerine teslim edecek.
Askerlik 1 Ocak 2014'ten itibaren 12 ay
12 ayı doldurmamış olanlarda 12 ayın dolmasıyla 1 Ocak 2014 itibariyle terhis edileceklerdir. Kayıtlara da baktığımızda ilk askerlik süresinin kısaltılmasını 2003 olarak görüyoruz.
Okul ve camilerin 100 metre yakınında içki satılamayacak
Yönetmelikte yapılan değişiklikle işyerinde, tütün mamulleri ve alkollü içkiler tüketilmek veya beraberinde götürülmek üzere onsekiz yaşını doldurmamış kişilere satılıp sunulması yasaklandı. Yaş konusunda tereddüde düşülmesi halinde satıcı, talepte bulunan tüketiciden kimlik belgesi talep edebilecek.
Yasal düzenlemelerle vazife malüllüğüne önemli haklar getirildi (Özel)
şartlarda çocukları ile anne ve babaları yararlanabilirken, şimdi ücretsiz seyahat hakkından tüm vazife malullerinin kendileri ve eşleriyle birlikte 25 yaşını doldurmamış ve evli olmayan çocukları ile anne ve babaları da yararlandırılacak.
Patlayıcı madde görevinde iken ölenlere maaş bağlanacak
kapsamının genişletildiğini söyleyen Milletvekili Çalık, “Gazi, vazife vazife malulü sayılarak aylık bağlananların kendileri, eşleri, evli olmayan 25 yaşını doldurmamış olan çocukları, anne ve babaları; harp veya vazife malulü sayılanlardan sınıf veya görev değiştirerek çalışmaya devam edenler ile vazife malulü sayılarak aylık bağlananlar
Maliye, 2 bin vergi müfettiş yardımcısı alacak
“Yazılı sınavın yapıldığı tarihte 35 yaşını doldurmamış olmak. En az dört yıllık lisans eğitimi veren Siyasal Bilgiler, Hukuk, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinden veya Endüstri Mühendisliği ile İşletme Mühendisliği Bölümlerinden ya da bunlara
Güney Kore’deki ekonomik kalkınmanın aktörü kim?
Chun, kitabında 60’lı ve 70’li yıllarda 20 yaşını doldurmamış kadın işçilerin uzun soluklu çalışmalarının ülke ekonomisinin gelişmesin büyük rolu olduğunu ileri sürüyor. 60’lı yıllarda işçi hareketinin önde gelen isimlerinden Chun Tae-il’in kız kardeşi olan Chun, eğitimini İngiltere’de tamamladı.
Cihat Arslan: Türk futbolu adına herkesin dertlenmesi lazım (Özel)
Daha önceki süreçlerde de insanlar tribünleri doldurmamış ve boşluklar olmuştu. Tabii Türk futbolu uzun yıllardır sıkıntılı günlerden geçiyor. Belki de bu işin son noktası bu oldu.
TPE, 40 patent ve marka uzman yardımcısı alacak
Giriş sınavına başvuru şartları arasında sözlü sınavın başladığı gün itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak, A grubu kadrolar için 9-10 Temmuz 2011 veya 7-8 Temmuz 2012 tarihlerindeki Kamu Personeli Seçme Sınavlarında (KPSS) ilgili puan türünden en az 80 almış olmak
TSK'nın 'İç Hizmet Yönetmeliği' değişti
Kurumu(SGK) tarafından, harp ve vazife malullüğü hükümleri kapsamında aylık bağlanmış olan şehit eşlerinden, evli olmayan, bakmakla yükümlü olduğu 18 yaşını doldurmamış çocuğu bulunan TSK'da görev yapmakta olan askeri ve sivil personel, SGK tarafından harp ve vazife malulü aylığı bağlanmış ve TSK'da görev yapmakta olan askeri ve
Rusya’da kamyon tek katlı binaya girdi; anne öldü, bebeği yaralı
Feci kazada evde bulunan 35 yaşındaki genç kadın yaşamını yitirirken, henüz yaşını doldurmamış bebeği yaralı olarak hastaneye kaldırıldı.Yerel makamların Ria Novosti’ye verdiği bilgide, “Kamyon kontrolünü kaybederek tek katlı binaya çarptı.
Sağlık Bakanı: Alkolle ilgili yasak yok düzenleme var
Amerika Birleşik Devletleri'nde 21 yaşını doldurmamış hiç kimseye alkol satışı yapılmaz. Biz bunu 18 olarak belirledik." Akşam 22.
Bakanlık, kozmetik ve bitkisel denetim için 100 kişi arıyor
Sınava, 35 yaşını doldurmamış olma, görevini devamlı yapmasına engel olabilecek bir hali bulunmama, Türkiye'nin tüm bölge, iklim ve yolculuk şartlarında görev yapabilecek durumda olma, adli sicil kaydı bulunmama ve T.
MAKÜ'de Çocuk Üniversitesi açıldı
Erdal Taşlıdere ise şunları söyledi: “7 yaşından gün almış ve 18 yaşını doldurmamış bireyler Çocuk Üniversitesi'nde eğitim alabilecek. Çocuk Üniversitesi ile çocuklar kendini keşfedecek, alan ve yeteneklerini geliştirecek, bilim, sanat ve spor insanları olma yolunda aşama kat edecekler.
Bebeğine gaz ilacı yerine elma yağı verdi
(30) gece henüz yaşını doldurmamış B.Y. isimli bebeğinin rahatlaması için gaz ilacını vermek istedi. Anne F.E.Y., bebeğe gaz ilacı yerine elma yağından 7 damla verdi.
Bakanlık, 28 sanayi ve teknoloji uzman yardımcısı alacak
tarihlerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) P7 puan türünden en az 70 (yetmiş) puan almış olmaları, sınavın yapıldığı gün itibariyle otuz beş yaşını doldurmamış olmaları gerekiyor.Başvurular, 04 Ocak 2013 günü mesai saati bitimine kadar Bakanlığın internet sitesinde (www.
Özbekistan’da mahkumlara genel af ilan edildi
Üç ayda bir toplanan Özbekistan Senatosu’nun aldığı af kararından ilk defa suç işleyen kadınlar, yabancılar, suç işlediğinde 18 yaşını doldurmamış olanlar ve bu karar yürürlüğe girdiğinde 60 yaşını dolduran erkek mahkumlar, dikkatsizlik sonucu suç işleyenler ve ağır suç işlemeyen mahkumlar yararlanacak.
Özbekistan’da gözler yarınki Senato toplantısında
Üç ayda bir toplanan Özbekistan Senatosu’nun daha önce aldığı af karalarından: Kadınlar, suç işlediğinde 18 yaşını doldurmamış olanlar ve bu karar yürürlüğe girdiğinde 60 yaşını dolduran erkek mahkumlarla, dikkatsizlik sonucu suç işleyenler, toplum için sosyal tehlikesi büyük olmayan veya
Aile Bakanlığı, 35 denetçi yardımcısı alacak
Yazılı sınavın yapılacağı 15 Aralık 2012 itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak gerekiyor. Ayrıca adayların sağlık durumunun, yurdun her yerinde görev yapmaya ve her türlü iklim koşullarında yolculuk etmeye elverişli bulunması şartı var.
Fason iPad üreten şirketin bir fabrikasında 14 yaşındaki öğrenci işçiler bulundu
Apple’ın Çin’de bulunan iPad ve iPhone üreticisi Foxconn’un, 16 yaşını doldurmamış öğrencileri stajer kimliği ile çalıştırdığı belirtildi. Shandong eyaletinin Yantai şehrinde bulunan fabrikada yapılan incelemelerde, en küçüğü 14 yaşında olan öğrencilerin çalıştırıldığının belirlendiği, sorumluğunun
TSE 110 uzman yardımcısı alacak
ANKARA - Türk Standardları Enstitüsü (TSE), sınavla üniversite mezunu 110 uzman yardımcısı alacak. Sınava girmek isteyen adayların 35 yaşını doldurmamış olması gerekiyor.
Kurbanlık için yaşını doldurmayan büyükbaş hayvanların dişleri çekilebiliyor
Yaşını doldurmamış hayvanların dişleri çekilebiliyor. Bu konuda hekimlerimiz hayvan pazarında vatandaşa yardımcı olacak.” dedi. Kurban Bayramı'na sayılı günler kala hayvan pazarları kurulmaya başladı.
1 milyon 154 bin gence prim borcu çıktı
Ayrıca herhangi bir okulda okumayanlar 18 yaşını, orta öğrenim görmesi halinde 20 yaşını, yükseköğrenim görmesi halinde 25 yaşını doldurmamış evli olmayan çocuklar ile yaşına bakılmaksızın malul olduğu tespit edilen evli olmayan çocuklar genel sağlık sigortalısının bakmakla yükümlü olduğu kişi olarak sayılmaktadır
'Dumansız saha' ekipleri tablet bilgisayarla ihbarları anında değerlendirecek
Zararlarının Önlenmesi ve Kontrolu Hakkındaki Kanun’da yapılan değişikliklerin ele alındığı toplantıda sadece sigaranın değil, nargilenin de 18 yaşını doldurmamış kişilere satışına yasak getirildiği bildirildi.
Ulaştırma Bakanlığı, 20 havacılık uzman yardımcısı alacak
Sınava katılabilmek için, 35 yaşını doldurmamış olmak, en az 4 yıllık eğitim veren üniversitelerin İktisadi ve idari bilimler, iktisat, işletme, hukuk ve mühendislik fakültelerinden ya da bunlara denkliği Yüksek Öğretim Kurulu tarafından onaylanmış yabancı fakülte
Ekonomi Bakanlığı, 45 dış ticaret uzman yardımcısı alacak
edilen yurtiçindeki ve yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarının yukarıda belirtilen bölümlerinden mezun olmak, sınavın yapıldığı gün itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olanlar sınava girebilecek. Sınava katılmaya hak kazanan adayların isimleri ve sınav yeri, 11 Ekim 2012 tarihinden itibaren Bakanlığın internet sitesi www.
Çocukları terör eylemlerinde kullanan çete 528 yılla yargılanacak
PKK'nın gösterilerinde kullanıp, hırsızlık ve uyuşturucu sattırdıkları iddiasıyla 4 ay önce gözaltına alınan çete üyelerinden 9'u hakkında, '18 yaşını doldurmamış kişilere karşı insan ticareti' suçlamasıyla 528 yıl hapis istemiyle dava açıldı.
Silah sahipleri silah satışlarının kontrollü bir şekilde yapılmasını istiyor
Baba Howard David Ludwig, henüz bir yaşını doldurmamış bebeğine silah ruhsatı almak için başvuruda bulunup olumlu sonuç alması kamuoyunda tartışma konusu olmuştu.Geçtiğimiz cuma günü Colorado’nun Aurora şehrinde silahlı bir saldırganın bir sinema salonunda Batman filminin gösterimi sırasında izleyicilere ateş açması sonucu
"Şehiriçi trafikte sürücüyle sohbet edip dikkatini dağıtmayın"
Ön koltukta 10 yaşını doldurmamış çoçuklar taşıtın ön koltuğunda yolculuk yapmamalı." (CİHAN)
Çocuğa bir yaşından önce çay ve bal vermeyin
BURSA - Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nden Çocuk Gelişim Uzmanı Zülfiye Soncu, bir yaşını doldurmamış çocuklara çay ve bal yedirilmemesi gerektiğini söyledi. Soncu, "0- 1 yaş arası bebeklere çay, bitki çayları, bal ve şeker verilmesi sakıncalıdır.
Diyanet, kameraman ve yönetmen alacak
itibari ile ulusal, yerel televizyonlar veya ajanslarda kameraman olarak en az 3 yıl çalışmış olmak, sınava müracaat bitiş tarihi itibari ile 30 yaşını doldurmamış olmak şartları bulunuyor. Tashihçi pozisyonlarına başvuracak adaylarda, yüksek öğrenim kurumlarının Türk dili ve edebiyatı, edebiyat, Türk dili ve edebiyatı öğretmenliği, Türkçe eğitimi, Arap dili
Prof. Dr. Karakoç, DEÜ Rektörlüğü için adaylığını açıkladı
Karakoç, “Seçimde aday olabilmek için profesör ve 67 yaşını doldurmamış olmak gerekli ve yeterlidir. Seçim sonucunda oy almış 6 kişi olmaması halinde seçimin yenilenmesi gerekmektedir.” uyarısında bulundu.
Darbe mağduru ülkücü: Referandum yapılmasaydı hala tutukluydum (Özel)
18 yaşını doldurmamıştım. Hiçbir hukuki kovuşturma yeterince yapılmadan hükümlü dahi olmadan 18 sene hapis yattım. Kaldığımız süre içerisinde yaşadığımız işkenceler bu olayın farklı perspektifi.
Bakan Dinçer: Geçiş sürecinde çifte müfredat uygulanacak
devam etti: “72 ay alt limit olmasına rağmen pek çok yerde ailesi istiyorsa, hukuken bu söz konusu olmasa bile, yöneticilerin inisiyatifleri ile 72 ayını doldurmamış bir çocuk ailesinin isteği ile ya da başarılı ise eğitime alınmıyorlar mıydı?
Özbekistan’da af edilecek mahkumların listesi 5 Mart’a açıklanacak
Aftan kadınlar, suç işlediğinde 18 yaşını doldurmamış olanlar, 60 yaşını dolduran erkek mahkumlar, dikkatsizlik nedeniyle suç işleyenler, yabancı ülke vatandaşları ve dini gerekçelerle tutuklu olan mahkumlar yaralanabilecek.
Fenerbahçe Ülker: 83 - Anadolu Efes: 90
Sarı Lacivertli ekibin seyircisiz oynama cezası nedeniyle tribünlerde kendilerine refakat eden bir kadınla birlikte 14 yaşını doldurmamış çocuklar mücadeleyi izlediler. Öte yandan Fenerbahçe Ülker'de sakatlıkları bulunan Ömer Onan ve Engin Atsür ile Ukic, Anadolu Efes'te de sakatlıkları süren Kerem Gönlüm ve Ermal Kurtoğlu ile İlievski mücadeleyi
Fenerbahçe Ülker ile Anadolu Efes Caferağa Spor Salonu’nda karşı karşıya gelecek
Fenerbahçe Ülker'in cezası nedeniyle mücadeleyi TBF’nin daha önce almış olduğu karar gereği, sadece 14 yaşını doldurmamış çocuklar, kendilerine refakat edecek bir kadınla ev sahibi kulüp tarafından numaralı ve ücretsiz olarak basılıp dağıtılacak biletle izleyebilecek.
Fenerbahçe Ülker-Anadolu Efes maçını, çocuklar izleyebilecek
Cumartesi günü Anadolu Efes ile yapacağı karşılaşmaya seyirci alınmazken, TBF’nin daha önce almış olduğu karar gereği, söz konusu karşılaşmayı sadece 14 yaşını doldurmamış çocuklar izleyebilecek.Bilindiği üzere, Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Yönetim Kurulu, aldığı kararla, gerek erken yaşlarda tecrübe ettirilip lig sevgisinin aşılanması, gerekse de boş
Asgari ücret net 701 lira olarak belirlendi
Asgari ücretin 16 yaşını doldurmamış işçiler için aylık brüt ilk 6 ay için 760,50 lira, ikinci 6 ay için 805,50 lira olarak tespit edildiğini bildiren Çelik, bu kesim için de aylık net ücret ilk 6 ay için 610,94 lira, ikinci 6 ay için ise 643,15 lira
16 yaşında 50 suç kaydı var
Mahkeme, suça sürüklenen çocuğun hapis cezasını, suçu işlediği tarihte onsekiz yaşını doldurmamış olması nedeniyle seçenek yaptırımına çevirdi. Mahkeme, S.M.'nin en az iki yıl süreyle bir meslek veya sanat edinmeyi sağlamak amacıyla gerektiğinde barınma imkanı da bulunan bir eğitim kurumuna yerleştirilmesini kararlaştırdı
İtfaiye eri alımı için yapılacak sınava başvurular başladı
Olmak, Lisans mezunları için 2010 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) girmiş olmak, sınavın yapılacağı 17 Kasım 2011 tarihi itibariyle 30 yaşını doldurmamış olmak ve erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.
Büyükşehir Belediyesi 43 itfaiye eri alacak
Sınavın yapılacağı 6 Aralık 2011 tarihi itibariyle 30 yaşını doldurmamış olmak ve erkeklerde en az 1 metre 67 santimetre, kadınlarda en az 1 metre 60 santimetre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kg'dan fazla fark olmaması.
Ordu Müftüsü kurban kesecek vatandaşları uyardı
Tarım müdürlüğü kurban satış yerlerinde denetim yaparken bir yaşını doldurmamış koyun veya 2 yaşına girmemiş sığır satanları cezalandırması gerekir. Tabi vatandaşların da alırken bu konulara dikkat etmesi gerekir.
Okula gönderilmeyen 5 kız öğrenciye Kaymakam Orhan ve Müftü Demir umut oldu
okula döndürülürken, genç kızın 18 yaşını doldurmamış olan iki ablasının da okula gitmediği öğrenildi. Bunun üzerine Kaymakam Zafer Orhan Güler, Demet ve Eda isimli 3 kızın da okula gönderilmesi yönünde aileden söz alarak, bütün ihtiyaçlarının devlet tarafından karşılanacağı
Galatasaray Medical Park: 84 - Banvit: 73
14 yaşını doldurmamış çocuklar ve bu çocuklara refakat eden bayanların izlediği karşılaşmayı sarı - kırmızılılar 84-73'lük skorla kazanmayı başardı. Beko Basketbol Ligi’nin 2.
Bakan Yardımcısı Arzu: Kurbanda spekülasyon yapılıyor
“İki yaşını doldurmamış angusların kesimi yapılmıyor. Bunlar sıkıntı yaratacak mı?” sorusuna Arzu, “Bir sıkıntı yaratmayacak diye biliyorum. O konuda hiçbir endişeniz olmasın.
Adalet Bakanlığı 100 idari yargı hakimi alacak
1976 ve daha sonra olanlar) doldurmamış olmak, Hukuk Fakültesinden mezun olmak veya yabancı bir hukuk fakültesini bitirip de Türkiye'deki hukuk fakülteleri programlarına göre eksik kalan derslerden sınava girip başarı belgesi almış bulunmak, hukuk fakültesinden
U-18 seçiminin galibi Yeşiller
BERLİN - Almanya'nın başkent Berlin’de yapılacak eyalet genel seçimleri öncesi 18 yaşını doldurmamış gençler sembolik seçimlere katıldı. Gençlik merkezi, kütüphane ve okullarda yapılan U-18 seçimlerinin galibi Yeşiller Partisi oldu.
Adalet Bakanlığı, istinaf mahkemeleri için 300 hakim ve savcı alacak
Mesleklerinde fiilen en az beş yıl çalışmış, giriş sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının son günü itibarıyla 45 yaşını doldurmamış (doğum tarihi 31.01.1966 ve daha sonra olanlar) ve kendi aralarında yapılacak olan yazılı yarışma sınavında ve mülakatta başarılı olmak.