doldurmayan

Güney Kore, yeni yıla istifa haberi ile giriyor
Göreve geleli daha bir yılını doldurmayan Devlet Başkanı Park Geun-hye'nin böylelikle ikinci sözcüsü de Mavi Köşk ile yollarını ayırmış oldu. Bir önceki sözcü Yoon Chang-joong, Park'ın ABD ziyareti sırasında bir Amerikalı kızı cinsel taciz ettiği iddiasından dolayı istifa etmişti.
Ankara’da kurban kesim alanlarında sorun yaşanmadı
Veterinerlik İşleri Müdürlüğü ekiplerinin de hazır bulunduğu alanda, gebe ve damızlık değeri yüksek dişi hayvanların yanı sıra 2 yaşını doldurmayan sığırların kurbanlık olarak satılmasına ve kesilmesine, üretici belgesi, hayvan pasaportu, kulak-küpe bilgisi olmayan kurbanlıkların ise satışının yapılmasını engellemek
6 yıl sonra gelen hapis cezası, hayatlarını alt üst etti
SAKARYA - Adapazar'nda 6 yıl önce 15 yaşını henüz doldurmayan Selin Bozkurt’u kaçıran Servet Aynacı, yaklaşık bir yıl sonra kızın ailesinin şikayetinden vazgeçmesi üzerine nikah kıydı. İki çocuk sahibi olan Aynacı çiftinin hayatı yıllar sonra gelen hapis cezasıyla alt üst oldu.
Bundesliga'da 3. hafta tamamlandı
İlk iki maçını kazanmasına rağmen futbolu fazla göz doldurmayan Bavyera ekibinin üçüncü haftadaki Nürnberg karşısındaki 2-0'lık galibiyetinin yanında oynadığı futbol geçen yılki performansını aratmadı.
Piturca: Bu şekilde devam edersek Türkiye maçını kaybederiz
Dün Slovakya karşısında alınan beraberlik ve göz doldurmayan futbol sonrasında açıklamalarda bulunan Victor Piturca, "Slovakya karşısında oynadığımız oyundan memnun kalmadım. Karşılaşmanın ilk yarısının sonlarında bulduğumuz gol, ikinci yarıya özgüvenle başlamamıza neden oldu.
Kültür Şöleni’nin en genç ziyaretçisi 13 günlük Ahmet Bera oldu
Böylece daha iki haftasını doldurmayan minik Bera’nin hayatındaki ilk gittiği etkinlik İzmir’deki Kültür Şöleni oldu. Yasin ve Binnur Ağaoğlu çifti, dünyayı İzmir’e taşıyan Kültür Şöleni’ne gelirken 13 günlük bebeklerini de yanlarına almadan edemediler.
Başbakan Yardımcısı Bozdağ: MHP’nin erkekliği Meclis'in kapısında bitti
MHP’nin hükümette olduğu dönemde, Kur’an kurslarına yaş sınırı getirildiğini hatırlatan Bozdağ, “12 yaşını doldurmayan yavruların yaz Kur’an kurslarına gitmesini, 16 yaşını doldurmayan yavrularımızın örgün Kur’an kursuna gitmesini yasaklayan kanunu 2001 yılında bunların hükümeti
Engelli memur adayları, tercih başvurularını 8 Mart'a kadar yapabilecek
Tercih listesini doldurmayan adayların, ÖSYM sınav koordinatörlükleri tarafından tercihleri alınmayacak. ÖSYM’ye posta yoluyla gönderilen veya elden teslim edilen tercih listeleri geçerli olmayacak.
Tacikistan, erken evlilikte lider
Buna göre Aile Kanun'unda daha önce belirtilen 'Tacik vatandaşı kızlarının istisnai durumda 16 yaşında evlenebileceği' maddesi kaldırılarak '18 yaşını doldurmayan kızlar evlilik yapamayacak' olarak değiştirilmişti.
Kurbanlık için yaşını doldurmayan büyükbaş hayvanların dişleri çekilebiliyor
2 yaşını doldurmayan sığır kurbanlık olmuyor. Yaşını doldurmamış hayvanların dişleri çekilebiliyor. Bu konuda hekimlerimiz hayvan pazarında vatandaşa yardımcı olacak.
Kültür Bakanlığı, sınavla dansçı alacak
nüfus cüzdanı fotokopisi, 3 adet vesikalık fotoğraf, dans çalışmalarına katılmasında sağlık açısından sakınca olmadığını belirtir sağlık raporu, 18 yaşını doldurmayan adaylardan veli muvafakat namesi, 18 yaşını doldurmuş adayların adli sicil kaydı, müracaat formu.
İzmir Doğal Yaşam ailesi büyüyor
İZMİR - İzmir Doğal Yaşam Parkı'nda dünyaya gelen dördüncü sırtlan yavrusu,personelin ilgi odağı oldu. Henüz bir ayını doldurmayan minik sırtlan, şimdiden 5 kilogram ağırlığa ulaştı.
Kanaat önderleri, Bulanık'ta aralarında husumet bulunan iki aileyi barıştırdı
“İncir çekirdeğini doldurmayan sebeplerden dolayı birbirimizi vurarak bir yere ulaşmamız mümkün değildir.”diyen Şeyh Şahin, “Bu tür husumetlerin büyümeden, insanlara zarar gelmeden önüne geçmek için çaba harcayanlar büyük bir hayır işliyor.
TEKRAR-Önce şerit çizgilerini yaptılar, sonra da asfaltını
Üzerinden çok geçmeden aynı bölgede asfalt çalışması başladı, daha bir ayını bile doldurmayan trafik şeritleri sıcak asfaltın altında kaldı. Şaşkınlığını gizleyemeyen vatandaşlar, gereksiz harcamaların bedelinin halkın cebinden çıktığını ifade etti.
Önce şerit çizgilerini yaptılar, sonra da asfaltını
Üzerinden çok geçmeden aynı bölgede asfalt çalışması başladı, daha bir ayını bile doldurmayan trafik şeritleri sıcak asfaltın altında kaldı. Şaşkınlığını gizleyemeyen vatandaşlar, gereksiz harcamaların bedelinin halkın cebinden çıktığını ifade etti.
Cinayetlerin sır perdesi, usta çırak ilişkisiyle değil kitapla aralanıyor
Kimi zaman ceviz kabuğunu doldurmayan sebeplerle cinayet işleniyor. Pazarda 10 lira vermediği için, niye ters bakıyorsun dediği için, trafikte çok rahat adam vurulabiliyor.” 8 KİŞİYİ ÖLDÜRENİ 10 DAKİKADA TESPİT ETTİLER
Mevcut ilköğretime başlama yaşı aynen devam ediyor
ANKARA - TBMM Eğitim Komisyonu Sözcüsü ve AK Parti Milletvekili Fikri Işık, "72 ayını doldurmayan bir öğrencinin ilkokula kaydını yaptırması mümkün değil. Dolayısı ile 5 yaşında ilkokul yok.
Suruç'ta husumetli iki aile vali tarafından barıştırıldı
Barış ortamının sağlanmasıyla ilgili emeği geçen herkese teşekkür ettiğini bildiren Suruç Emniyet Müdürü Mehmet Şen, ’’İncir çekirdeğini doldurmayan sebeplerden dolayı birbirimizi vurarak bir yere ulaşmamız mümkün değildir.
Yakacık'ta kurbanlıklar 2 dakikada kesilip yüzülecek
Gebe ve damızlık değeri yüksek dişi hayvanların yanı sıra 2 yaşını doldurmayan sığırların kurbanlık olarak satılmasına ve kesilmesine izin verilmeyen pazarlarda üretici belgesi, hayvan pasaportu ve kulak-küpe bilgisi olmayan kurbanlıklar da satılmıyor.
Yenimahalle Kurban Bayramı’na hazır
Veterinerlik İşleri Müdürlüğü ekiplerinin de hazır bulunduğu alanda gebe ve damızlık değeri yüksek dişi hayvanların yanı sıra 2 yaşını doldurmayan sığırların kurbanlık olarak satılmasına ve kesilmesine izin verilmiyor.
Yenimahalle’de kurban mesaisi başladı
Veterinerlik İşleri Müdürlüğü ekiplerinin de hazır bulunacağı alanlarda gebe ve damızlık değeri yüksek dişi hayvanların yanı sıra 2 yaşını doldurmayan sığırların kurbanlık olarak satılmasına ve kesilmesine izin verilmeyecek.
Siirt’te DİKA bilgilendirme ve eğitim toplantısı yapıldı
Ödeneğini doldurmayan illerin ödeneği diğer illerce kullanılabilecek. Biz desteklerimizde objektif davranıyoruz. Siyasi konumu sosyal konumu ne olursa olsun hiç kimseye bir ayırımcılık yapmıyoruz.
Sakarya’da 25 bin TL ödüllü ‘Yeni İş Fikirleri’ Yarışması
Kalkınma Ajansı (MARKA) ve Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) destekleriyle düzenlenen yarışmada 40 yaşını doldurmayan ve Kocaeli, Sakarya, Düzce, Yalova ve Bolu illerinde ikamet eden yarışmacılar katılacak.
BBP'li Kılınç: Meslekten men edilen savcı Sacit Kayasu'ya minnettarız
Darbe yapıldı 18 yaşını doldurmayan gençler yaşları büyütülerek idam sehpasına gönderildi. 11 Eylül tarihine kadar ülke de kan gövdeyi götürürken seslerini çıkarmayanlar, bir gün sonra darbe yaptı. Darbeciler isteseydi 12 Eylül'den öncede meydana gelen olayları durdurabilirlerdi.
Bartın Üniversitesi'nin başarısı İspanya'dan da tescillendi
BARTIN - Kuruluşunun 3. yılını henüz doldurmayan Bartın Üniversitesi’nin başarıları bir bir tescilleniyor. İspanya’nın en büyük kamu araştırma kuruluşu olan CSIC tarafından yapılan dünya üniversiteleri sıralamasında Bartın Üniversitesi, Türkiye’deki 165 üniversite arasında 87
'Biri Bizi Gözetliyor' izliyor diye ablasını tüfekle öldürdü
Polis, 14 yaşını doldurmayan çocuğun işlediği cinayetten dolayı babasını sorumlu tutuyor. Polise göre, babası tüfeğini çocuklarının ulaşamayacağı yerde muhafaza etmesi gerekiyordu.
Bu ülkede yerli kızla evlenmek isteyen, bir evi gözden çıkaracak
Bundan böyle Tacikistan’da bir yılını doldurmayan bir yabancı, Tacik kızlara göz dikemeyecek. Konuyla ilgili bir habere yer veren Ozodlik Radyosu sadece 2010’da 2 bin Tacikistanlı kızın yabancılar evlendiğini duyurdu.
Siverek'te 5 bin kişilik, kan davasını bitiren barış yemeği
Törende bir konuşma yapan AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Zülfikar İzol, "Çekirdek kabuğunu bile doldurmayan bir sebepten dolayı çıkan kavga sonucu aşiretime mensup aileler arasında olaylar çıkmıştır, bu herkesimi derinden üzmüştür, bugün hepimizi sevindiren olay ise tarafların
Tacikistan'da boşanmaya çözüm: evlilik için kızlara 18 yaşı şartı getirtildi
Buna göre Aile Kanun'unda daha önce belirtilen 'Tacik vatandaşı kızlarının istisnai durumda 16 yaşında evlenebileceği' maddesi kaldırılarak '18 yaşını doldurmayan kızlar evlilik yapamayacak' olarak değiştirildi.
Elbistan'da 5 ayrı yerde kurban kesimi yapılabilecek
Ayrıca komisyon, iki yaşını doldurmayan sığırların, gebe ve dinen kurban olması sakıncalı veya hasta hayvanların kurban satışı yapılan yerlere girişini yasakladı. Kesim yerlerinde yeterli sayıda din görevlisi, veteriner hekim ve kasap görevlendirilmesini isteyen komisyon görev dağılımı yaptı.
OMÜ Veteriner Fakültesi, kurban seçim ve kesim çalıştayı düzenledi
Sert, kurban kesmenin ibadet olduğunu söyleyerek, 2 yaşını doldurmayan hayvanların kesilemeyeceğini hatırlattı. Kurbanların temiz ve hijyenik ortamlarda kesilmesi gerektiğini de vurgu yapan Dr. Sert, kurallara uyulmadığı takdirde idari para cezaları uygulanacağını bildirdi da sözlerine ekledi.
İngiliz basınından Bursaspor taraftarına övgü
İngiltere'nin en çok satan gazetelerinden The Times ise, Manchester United'ın tutuk ve göz doldurmayan bir oyun ortaya koyduğu yorumunu yaptı. Rooney'siz oynayan İngiliz takımının cılız bir oyun sergilediğine dikkat çeken gazete, Bursaspor'un maça denge getirmek için çabaladığını ve maç boyunca sadece bir kere tehlike
Fişlendi hakim yapılmadı, 30 yıl sonra Adalet Bakanı oldu
"Havuzlu villa" polemiği yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'demokratik özerklik'e sessiz kaldığını söyleyen Çiçek, "İncir çekirdeğini doldurmayan konularda vatandaşın kafasını şişiren ana muhalefetin diyecek bir şeyi yok mu?
Adalet Bakanı Ergin: Talepler üzerinde çalışma yapmak için taslağı geri çektik
7 yılını doldurmayan ve hiçbir suçu olmayan, talebi de bulunmayan hakim ve savcıları görevden almanın mümkün olmadığını dile getire Bakan Ergin, taleplerin Erzurum, Diyarbakır ve İstanbul'daki davalarda yoğunlaştığını belirtti.
Alman kıza tecavüz ettiği iddiasıyla yakalanan 6 kişi hakim karşısına çıktı
Side'de, 4 gün önce 18 yaşını doldurmayan Alman kızı C.T. (17), 6 kişi tarafından gece 03.30 sularında 6 kişi tarafından tecavüze uğradığı gerekçesiyle, ailesiyle birlikte güvenlik güçlerine şikayette bulunmuştu.
Gaziantep OSB Başkanı Nakıboğlu: Suni gündemden kurtulan Türkiye'yi kimse tutamaz
Fıstık kabuğunu doldurmayan sebeplerle kavgalı ettiler. Şimdi çok şükür komşularımızla ilişkilerimiz arttı. Temennimiz güzel günler.
Emirgazi Sabah Okuma Salonu, Türkiye birincisi çıkardı
Daha 2 yılı doldurmayan bir eğitim geçmişi olan Okuma Salonu'na özellikle Ereğlili esnaflarımız desteklerini esirgememiştir." dedi. Şampiyon öğrenci Volkan Bayram da başarısını Emirgazililere armağan ettiğini söyledi.
Psikolog Çelik: İncir çekirdeğini doldurmayan nedenlerle aile kurumu bozulmamalı"
"İnsanı düzelttim dünya düzeldi" hikâyesini de anlatan Çelik, incir çekirdeğini doldurmayan nedenlerle aile kurumunun bozulmaması gerektiğinin altını çizdi. Ferhat Çelik, "Marifet iltifata tabidir.
Uluslarası yarışmada Batman'ı Sıddık Tekin Lisesi temsil edecek
Kalpaklı, "Henüz üçüncü yılını doldurmayan okulumuz bu kısa zaman diliminde Özel İrfan Okulları adını tüm dünyaya duyurdu. Bu başarılarımızı tüm Batman'lılara armağan ediyoruz.
Yunanistan'da son iki ayda 260 subay emekli edildi
Müzakereleri devam eden yeni sosyal güvenlik sistemine göre, 60 ya da 65 yaşını doldurmayan subaylar emeklilik maaşı alamayacak. Bu nedenle yeni yasa yürürlüğe girmeden daha istifaların yüksek olması bekleniyor.
Fotoğraftan etkilendi, emniyet binasını eski görüntüsüne kavuşturmak için çalışma başlattı
Görevinde henüz 1 yılını bile doldurmayan Kars Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, bir ara müdürlük binasıyla ilgili arşiv resimlere bakarken binanın çok eskilerde okul olarak kullanıldığı zamanlardaki fotoğrafını gördü.
Kurban Komisyonu, Kars Vali Yardımcısı Turgut Gülen başkanlığında toplandı.
2 yaşını doldurmayan sığırların, gebe ve kurban olması dinen sakıncalı olan hayvanların üreticiler tarafından kurban satış yerlerine getirilmemesi sağlanacak. Veteriner sağlık raporu düzenlenmeden önce resmi veteriner hekimlerce kurbanlık hayvanların sağlık kontrolü yapılacak.
Sanayicinin ambalaj atıklarını OSB yönetimleri toplayacak
Geçtiğimiz Haziran ayından bu yana sadece Bursa'da 'atık ambalaj bilgi formu'nu doldurmayan yaklaşık 30 sanayiciye 200 bin TL'yi aşkın ceza kesildi. Formu doldurduğu halde atıkları teslim etmeyen sanayiciye ise 93 bin TL para cezası öngörüldü.
Sanayici, milyonlarca TL kazandığı atıkları bedava vermek istemiyor
Bazı sanayiciler İl Çevre ve Orman Müdürlüğü'nün atıkların tespiti için gönderdiği formlara üretilenden daha az atık miktarı yazarken, formu hiç doldurmayan sanayiciler ise 7 bin 764 TL para cezası ödemek zorunda kalıyor.
Saraybosna'daki Türk üniversitesinde buluşan 350 bilim adamı 316 bildiri sundu
Henüz bir yılını doldurmayan genç bir üniversitenin, dünyanın dört bir yanından bilim adamlarını buluşturarak, böylesine geniş çaplı bir etkinliğe imza atması büyük bir başarı olarak niteleniyor. Sempozyum bittikten sonra katılımcılar, Mostar, Blagay, Poçitelj ve Travnik gezilerinde, Bosna Hersek'in doğal güzelliklerini inceleme fırsatı buldular.
Domuz Gribi'ne karşı form doldurmayan uçak yolcularına polis ceza kesecek
Amerika'dan gelen ve Domuz Gribi virüsü taşıyıcısı olan bir kişiyle THY uçağında seyahat ettiği halde 'Sağlık Deklarasyon Formu' doldurmayan 6 vatandaşa ulaşmakta zorluk çekildiği öğrenildi. Kabin görevlilerine formu doldurmamak için direnen yolculara polisin cezai işlem yapması gündeme geldi.
Seçimlerde başlayan husumet barışla sonuçlandı
Vatandaşlara hoşgörülü olmayı tavsiye eden Miroğlu, "Bu bakımdan artık gereksiz ceviz kabuğunu doldurmayan meseleler yüzünden bir birimizi kırmamalıyız. Bir birimize küsmemeliyiz.
SP Lideri Kurtulmuş: ABD işgal kuvvetlerinin Türkiye'den geçirilmesi kabul edilemez
AK Parti ve CHP'nin "kayıkçı kavgası ve horoz dövüşü yaptığını" ileri süren Kurtulmuş, iktidar ve ana muhalefet partisinin 2 aydır incir çekirdeğini doldurmayan laflarla meydanlarda birbirlerine çelme taktıklarını ve birbirlerini televizyonlara davet ettiklerini kaydetti.