doldurulması

Bakan Yıldız: Petrol akışı devam ediyor
Mutfak tüplerinin LPG’nin bayilerinde, doldurulması ile ilgili cezai şartları ile alakalı düzenlemeler yapılıyor. Ve bu istasyonların LPG’nin daha rekabetçi ortamda olabilmesi için daha farklı noktalardan satışının olabilmesini bu kanun tasarısı sağlamış olacak.
Orta Afrika'da darbeyle gelen devlet başkanı istifa etti
Djotodia’nın istifa haberi ardından Fransa Savunma Bakanı Jean-Yves Le Drian, devlet başkanlığı koltuğunun acilen doldurulması gerektiği çağrısı yaparken, ülkedeki Fransız tankların devlet başkanlığı sarayını kontrol altına aldığı gözlendi.
AKİB Moskova'da kurulacak sebze haline talip oldu
konuyu tüm yönleriyle değerlendirdiklerini anlatan Kavak şöyle devam etti: "Yönetim kurulu olarak Pakrovsky halinin kapatılması nedeniyle yaşanan boşluğun doldurulması için Moskova’da yapılması planlanan yeni sebze haline talip olduk.
Yıldız: Merkezi Irak ve Kuzey Irak arasındaki görüşme Aralık’ta(2)
Ve bunun daha büyük kapasiteyle doldurulması için bizler Basra’dan gelen boru hattının yaklaşık 400 km’lik kısmını Iraklı kardeşlerimiz, merkezi ırak hükumeti, Türkiye’ye teklif etti. El Ambar bölgesinden gelecek olan petrol boru hattının Kerkük yumurtalık boru hattına bağlanmasıyla beraber orada en az 600 – 700 bin variller civarında günlük kapasite eklenmiş
Erdoğan: Tüm tesislerimiz Trabzon'a Trabzonlular'a ülkemize hayırlı olsun
Başbakan Erdoğan, bu stadın maçlarda doldurulması lazım derken, "Artık burası Trabzon Büyükşehir. Buranın dolması lazım. Trabzonlular'ın spora, futbola aşkını biliyoruz.
Atina'da genel greve sağanak yağmur engeli
Çalışanlar, Troyka’nın 2014 yılında bütçede meydana gelecek 500 milyon Euro’luk açığın yeni önlemler alınarak doldurulması baskılarını protesto etti. Bu arada 2 bin 234 okul güvenlik görevlisi de alınan karar doğrultusunda işlerine son verilmemesi için yürüyüş gerçekleştirdi.
81 ilin 'engelli haritası' çıkarılacak, engelleyenlere ceza yağacak
Böylece sistemle birlikte illerde erişilebilirlik değerlendirmelerinin yapıldığı formların doldurulması ile online veri girişi yapılarak erişilebilirliğin merkezden izlenebilmesi sağlanacak. Ulusal Erişilebilirlik İzleme Sistemi’nin kurulması için ‘Türkiye Ulusal Erişilebilirlik Envanterinin Oluşturulması ve Erişilebilirliğin İzlenmesi Araştırma Projesi’ adı
“Merdiven altı güzellik merkezlerinden uzak durulmalı”
Fibroblast tedavisi kapanmayan yaraların tedavisi, yüzdeki kırışıklık ve küçük çukurcukların (akne skarı) doldurulması, saç dökülmesinin tedavisi gibi farklı pek çok alanda oldukça yararlı sonuçlar vermektedir.
Demirtaş: Öcalan hakem rolü üstlenecek İzleme Kurulu kurulsun istiyor
Şimdi havuzun doldurulması demek müzakere koşullarının oluşturulması demek. Bu gerçekleşirse müzakereler çok hızlı bir şekilde ilerler ve sonuca doğru gidilir.” ÖCALAN GARANTÖR DEVLET YERİNE İZLEME KURULU İSTİYOR
MEB, boş kontenjanlar için yeni tercih hakkı tanıdı
Kontenjanların doldurulması amacıyla bazı tedbirler alındığı belirtilen açıklamada, yeni tercih hakkıyla ilgili şu bilgiler verildi: - 2013 yılı SBS'ye katılan ve OYP'si 201ve üzeri olan, tercih döneminde okul tercihi yapmayan/yapamayan, tercih yaptığı halde hiçbir okula yerleşemeyen, herhangi bir
Yerli üreticiden ‘Türkiye’de üretilen ürünün tüketimi teşvik edilsin’ çağrısı
Bunun doldurulması ancak kaliteli ürün üretip satmakla mümkündür.*Kalitesiz ürünü bırakın başkaları yapsın, bize yakışan, kullanılabilen, halkın istifade ettiği ve rahat kullanabildiği ürünlere yoğunlaşalım.
Rusya neden Kiev’le bozuştu, Bakü ile kucaklaştı? (Analiz)
Lukyanov’a göre, Rusya’nın elini yavaş tutması durumunda çevrenin Batılı güçler tarafından doldurulması kaçınılmaz. Tabiat boşluk kabul etmiyor.
Başkan Butaris, Selanik'i parlak günlerine döndürmeye çalışıyor (Özel)
Acı tatlı çok sayıda gelişmeye ev sahipliği yapan tarihi Hürriyet Meydanı, 1870 yıllarda denizin doldurulması sonucu bugünkü geniş halini aldı. İttihatçıların halka açık ilk toplantılarını yaptıkları, İkinci Meşrutiyet’in (1908) ilanından kısa bir süre sonra Bediüzzaman Said Nursi’nin tarihi nutkunu okuduğu, Padişahların
Hak-İş: Talebimiz; günlük yevmiyesi 65 TL altında olanları 65 TL'ye çekmek
Ayrıca boş işçi kadrolarının da doldurulması gerekiyor." Akil İnsan Heyeti'nde yer alan Arslan, çözüm sürecinde işsizlik ve kayıt dışının doğu bölgesinde can yakan bir durum olduğunu ifade ederek, diğer sorunların bu sorunların önüne geçtiğini
Okul kontenjanları yüzde 30 arttı, SBS’de yanlış tercihten veli sorumlu
Öğrenci velilerinin tercih süresince form doldurulmasından, okullar hakkında olmak üzere tüm konular hakkında bilgi sahibi olması gerekiyor. Bakanlık, SBS sonucuna göre öğrenci alan fen ve sosyal bilimler liseleri ile her türdeki Anadolu liselerinin kontenjanlarını yüzde 30 artırdı.
Ramazan’da tüketilecek bitkisel yağların fiyatı ve kalitesine dikkat
Erarslan, “Yağlar sağlıksız koşullarda ambalajlara doldurulması, şık ambalajlarda kaliteli süsü verilerek yanıltıcı ve taklit ambalaj bilgileri ile sunulması hem tüketiciyi aldatmakta hem de haksız rekabet koşullarının oluşmasına neden olmaktadır.
Ormanların sağlığını gözleyenler eğitime alındı
Şube Müdürü Sıtkı Öztürk de sahada seçilecek ağaçlar üzerinde zarar etmenlerinin formlara doldurulması, karaçam, meşe, kayın örnek sahalarında kayıp oranlarının tespit ve değerlendirmelerinin yapıldığını, çalışmanın istatistiksel değerlendirilme ile son bulacağını
Nevşehirli işadamlarına Amerika’daki yatırım fırsatları anlatıldı
Meclislerin gündeminden geçip, onayların alınması, aktiviteler ve faaliyetlerle de altının doldurulması gerekiyor. Bunların yapılması halinde güzel gelişmeler olacaktır.
Berberler yeni düzenlemeye tepkili: Doktor istihdamı bizi bitirir
22 yıllık berber Osman Çekmez, Türkiye’de öncelik olarak doktor kadrolarının çoğaltılması ve yerlerin doldurulması gerektiğine dikkat çekerek, işçi maaşı ve iş yeri kirasıyla boğuşan esnafın bir de doktor istihdam etmesi halinde birçok iş yerinin kapanmakla karşı karşıya kalacağını
Polis, hırsızların yöntemini uygulamalı halka anlattı
Çelik kapı takılırken, kasa içindeki boşlukların köpükle doldurulması hırsızların işine yarıyor. Kasa arasına kriko kuran hırsızlar, kasaları kolayca ittiriyor ve kapı kilini kendisini boşlayarak açılıyor.
Krizdeki Güney Kıbrıs'ta Rum polisler bir an önce emekli olmaya çalışıyor
Rum Adalet ve Kamu Düzeni Bakanı İonas Nikolau’nun bu pozisyonların doldurulması amacıyla Meclis’ten onay istemesi bekleniyor. (CİHAN)
Alman özgürlük, eşitlik ve kardeşliği 150 yaşında
yıldönümünü “İyi ülke kendiliğinden oluşmaz” başlığı altında düzenlemesi göz önünde bulundurulursa, bu sloganın altı doldurulması umuluyor.ÜÇ CUMHURBAŞKANI ÇIKARDI
'Bayanlarda daha fazla görülen kansızlık yazın dahi üşümeye neden oluyor'
tedavisinde uygulanan yöntemin ağızdan demir ilacı verilmesi olduğunu ifade eden Or, “İlaç alımından 2 ay sonra hasta normale döner ancak demir depolarının doldurulması için uzun bir süre daha demir tedavisi uygulanır.
Almanya'nın en eski partisi 150. yıldönümünü kutluyor
yıldönümünü “İyi ülke kendiliğinden oluşmaz” başlığı altında düzenlemesi göz önünde bulundurulduğunda bu sloganın altının doldurulması umuluyor. (CİHAN)
AB'nin hibe proje programı tanıtım toplantıları başladı
İnternet sitesi üzerinden başvuru formlarının nasıl doldurulması gerektiğini ayrıntılı bir şekilde anlatan Suroğlu, Ulusal Ajans’ın bütün faaliyetlerinin uluslararası hareket yapmaya yönelik olduğunu belirterek, aralarında çocukların, gençlerin ve yetişkinlerin bulunduğu 350
Diyarbakır valisinden okuma salonlarına teşekkür: Eğitime ciddi katkı alıyoruz
Bu gençlerin geleceği için eğitimin içinin doldurulması, kaliteli bir noktaya getirilmesi gerektiğini vurgulayan Toprak, "Doldurmaya çalışıyoruz ama şu gerçeği ortadan kaldırmıyor. 1980'lerde Diyarsbakır nüfusu 250 bin, bugün 1,6 milyon.
Şahin: Çözümde boşluk oluşmaması için ekonomik canlanma şart
Biz bunların da altının beslenmesi için doldurulması için bir boşluğun oluşmaması için böyle bir önergeyi verdik.” diye konuştu.
3. havalimanının hafriyatı Kanal İstanbul ve kentsel dönüşümden karşılanacak
Kömür ocakları sonucu oluşmuş çukurların doldurulması amacıyla kullanılacak hafriyat, kentsel dönüşüm, otoyol, demiryolu ve Kanal İstanbul projelerinden temin edilecek. İstanbul’a yapılacak 3.
Kütahya'da ölümlerin yüzde 45'i dolaşım sistemi kaynaklı hastalıklardan
yapılan tespitle kişinin ölüm nedeninin belirlendiğine dikkat çekerek, "Bir kişi vefat ettiğinde, gömülebilmesi için 'ölüm raporu' ve 'gömme izin belgesi' doldurulması gerekiyor. Bu raporlar önceden Sağlık Müdürlüğü'nden gönderiliyordu.
'Yabancı avukatlık şirketlerinin avukatlık mesleğini icra etmesi engellenmeli'
Böyle bir alanın doldurulması için boşluk olsa tamam, yetersizlik olsa tamam. Ama kesinlikle böyle bir şey olması söz konusu değil. O yüzden biz de buna karşıyız.
Trabzonspor camiasına, 'takıma şartsız destek verin' çağrısı yapıldı
Bu doğrultuda tüm stadın doldurulması ve sadece takıma destek vermeye odaklanılması gerekiyor.” dedi. Her türlü eleştiri hakkını sezon sonuna bırakmak kaydıyla takıma şartsız destek verme davranışını herkesin göstermesi gerektiğinin altını çizen Özbak, bu davranışı tüm taraftarların
‘Bir Yastıkta 40 Yıl’ Semineri
en garanti yolunun onu tenkit etmek olduğunu ifade eden Şen, erkeklere de kadınların gizli bir sevgi deposunun bulunduğunu ve bu deponun düzenli olarak doldurulması, beslenmesi gerektiğini söyledi. (CİHAN)
Daimler yabancı kotası uygulamaya hazırlanıyor
Mercedes-Benz araçları üreten şirketin Personel Müdürü Wilfried Porth, şirkette yönetici pozisyonlarının yarısının yabancılar tarafından doldurulması gerektiğini açıkladı. Porth, bu zamana kadar ünlü şirketin yönetici pozisyonunda hala çok sayıda Almanın etkin olduğunu savundu.
Kriminal polisten önemli uyarı: İmzanızı basite almayın
Mağduriyetlere mahal vermemek için çek ve senedin ilgili bölümlerinin tamamının taraflar önünde eksiksiz olarak doldurulması gerektiğine işaret edilen açıklamada, şöyle denildi: "Çek ve senedin tüm bölümlerinin aynı kalemle doldurulması, çek ve senetler üzerinde tahrifat (değiştirme) yapılmış
14 Şubat'ta, 13 dakikada bir nikah kıyılacak
mevhumu gözetmeden hummalı bir çalışma içinde olduklarını anlatan İzzet Demirci, "Yarın her hangi bir aksaklık yaşanmaması için bu günden bazı defterlerin doldurulması sürüyor. Ayrıca iki tane aile kütük defteri hazırladık.
Binali Yıldırım: Siber güvenlik tehdidi terör gibi
Netaş Genel Müdürü Müjdat Altay’ın bilginin ortaya çıkması konusunda tulum çalgısının önce hava ile doldurulması lazım örneğine değinen Yıldırım, “Ar-Ge’nin bütçesinin artırılması lazım. Müjdat Bey, tulumum içindeki o havanın sese dönüşmesi lazım.
Seyyar satıcılar Tarihi Yarımada'da yürüyecek yer bırakmadı (Özel)
Metruk binaların içerisinin önce doldurulması gerektiğini belirten Duranoğlu, “Bir sokak düşünün. Karanlık içinde hiçbir insan yok. Hiçbir mağaza yok. Siz burayı trafiğe kapatıyorsunuz.
Sağlık Bakanlığı: Bebekler fişlenmiyor
Bu alanların doldurulması zorunlu değildir. Bu bilgiler daha sonraki aşamada bebeğin nüfus cüzdanının hazırlanıp ailenin adresine direkt gönderilmesi için istenmektedir. Aile istediği takdirde bu formu doldurmayıp nüfus idaresinden bebeğin kimliğini kendisi çıkarabilecektir.
KCK davasında tutuklu sayısı 7'ye düştü
Babayiğit, "Güvenlik güçlerine ait panzerin tankerine su doldurulması ile ilgili belediyeden yapılan talebe Mehmet Babayiğit’ in karşı geldiği ve yapılan tespitte adı geçenin ilçede meydana gelen ve gelebilecek toplumsal olaylara müdahale amacıyla hazır bulundurulan panzere su vermeyerek
Sulak alanların korunması konusunda bilgilendirme yapıldı
endüstriyel atıklardan kaynaklanan kirlenme sonucu su kalitesinin bozulması; Tarımsal alanlar ve yerleşim bölgeleri açmak amacıyla sulak alanların kurutulması ve doldurulması; Günümüzde artık bu tür uygulamalardan kaçınılmaktadır.
Eğitimciler, öğretmenlikte mesleki itibar kaybını sempozyumda tartıştı
Atama ve yer değiştirme boş kadroların kadrolu öğretmenlerle doldurulması sağlanmalı, özür durumu atamalarında gerçek özür sahibi personel mağdur edilmemeli. Eğitim bakanlığında öğrenim özrünün özür olmaktan çıkartılması garabetine son verilmeli.
Yunanistan'da kamuya olan borç 56 milyara yükseldi
2012 yılında 5 milyon 319 bin 711 vergi beyannamesi doldurulması gerekirken, bu sayı 4 milyon 140 bin 911'de kaldı. Vergi dairelerinin çabası sonucu 73 bin 628 vergi beyanı daha yapıldı. Öte yandan büyük şirketlere yönelik 2012'de yapılan 444 düzenli kontrol sonucu 73 milyon tahsil edilebilirken, şirketlerin ödeyeceklerini ifade ettikleri miktar
Bakan Bağış: Burhan Doğançay, göğsümüzü kabartan sanatçımızdı
Burhan Doğançay sanatımızda yeri doldurulması gerçekten zor bir isimdi. Dünya çapında bir başarılı bir isimdi. Eserleri pek çok müzeye girmiş olan bir sanatçımız.
Yunanlar, zor bir yıla daha merhaba dedi
Eğlence yerlerinin daha çok gençler tarafından doldurulması dikkat çekerken, ekmek peşinde koşan göçmen seyyar satıcılar ise açtıkları tezgahlarda müşteri bekledi. (CİHAN)
Uludağ Üniversitesi, kurumsal politika ve önceliklerini anketle belirleyecek
tüm çalışanlar ve öğrencileri 15 Şubat 2013 tarihine kadar anketlere katılmaya davet eden Rektör Dilek, “Anketlerin içten ve samimi düşünceleriniz ile doldurulması, ortak aklın oluşturulabilmesi ve hareket yönümüzün doğru tespit edilebilmesi açısından büyük önem taşımaktadır.
"2004'den önce Hizbullah'ın yetkilerinin bize sorulmasını doğru bulmuyoruz"
Partinin Hizbullah bağlantısına yönelik bir soruya Genel Başkan Mehmet Hüseyin Yılmaz, basının bu şekil manşet yapmasını, olayı siyasi anlamdaki bir boşluğun doldurulması olarak değil de farklı mecraya çekilmesini doğru bulmadığını söyledi.
OSB’lerden ortak görüş: Dışarıda kalan sanayi tesisleri büyük sorun
Yeni OSB kurulumuyla ilgili bakanlık tarafından izni verilmediğini de hatırlatan Şahin, şöyle devam etti: “Bakanlık sanayicileri boş olan yerlerin doldurulması için yönlendiriyor. Yeni OSB kurulmasına izin yok.
SASKİ, abonelerini don riskine karşı uyardı
sayaçların; kalın yün kumaş, izocam, boru kılıfı gibi parçalarla sıkıca sarılarak muhafaza altına alınması, ayrıca varsa muhafaza sandıklarının talaşla doldurulması gerekir. Donan sayaç ve tesisata hiçbir şekilde ateş tutulmaması, sıcak su dökülmemesi lazım.
“Memurun ne giydiğine değil ne yaptığına bakmak lazım”
Bardağın haricinde de çoktan doldurulması gereken kamu çalışanlarına yönelik de bir boşluk var. Öğrenciler için yarısı doldu diyorum. Çünkü imam hatip öğrencilerinin yarısı isterse örtebilecek, siyer ve Kur'an-ı Kerim derslerinde de isterse örtebilecek.
Meclis, arşive rapor biriktiriyor (Özel)
Meclis'te kurulan komisyonların yargılama yetkisi olmadığını dile getiren Elkatmış, yasal boşlukların doldurulması gerektiğini söyledi. "Çetenin, mafyanınki de ticari sırra giriyor.