doldurup

FIFA yöneticisi kupa teftişi için Brezilya'da
Açılış maçı öncesi stadyumu tam kapasite doldurup eksikleri görebilme imkanımız olacak." diye cevap verdi.Valcke, ayrıca ilk maçın kusursuz olması için herkesin üzerine düşen görevi yapması gerektiğini de söyledi.
Almanya’da televizyon vergisini ödemeyenlere haciz gelebilir
En iyisi formu doğru bilgilerle doldurup göndermek. Kamu kararına da itiraz etmezseniz kesinleşmiş bir hüküm oluyor, dolayısıyla icra işlemi yapabilirler. İtiraz etmemişseniz hacze kadar gidebilir.
KMÜ’DE Açıköğretim Fakültesi dersleri başlıyor
öğrenciler, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Sekreterliğinden ya da elektronik ortamda alacakları katılım formunu doldurup kayıt için önbaşvuru yapabilecekler. (CİHAN)
Irak’taki Suriyeli mülteciler bayramı buruk yaşadı
6 ile 12 yaş arası Suriyeli çocuklar eğlenmek amaçlı boş kovalara taş doldurup arkalarından çekerken, çıkan sesle seviniyor. Cihan Haber Ajansı’na konuşan çocuklar, “Suriye'deyken bayram vardı. Burada bayram yok.” dedi.
Moskova’da yüz bin kişi ile sokakta bayram coşkusu
Sabah erken saatlerde inşaatı devam eden caminin çevresinde kurulan çadır camiyi doldurup çevreye taşan Müslümanlar kağıttan seccadelerini yollara serip saf tuttu. Moskova belediyesinin aldığı tedbirlerle trafiğe kapatılan caddede ses sisteminin de düzenlenmiş olması inananları sevindirdi.
Yrd. Doç. Dr. Ege: Doğuda üniversiteler akademik personel sıkıntısı yaşayabilir
Ege, "Mesela batıdan gelen memurlar 1 yıl doldurup asaleti tasdikten sonra buralardan ayrılmak istiyorlar. Bu manada da sıkıntılar yaşanıyor. Yani sosyal imkanlar açısından da bir takım girişimlerin olması gerekiyor.
Cezaevinden 15 gün önce çıkan saat hırsızı 2 saatte yakalandı
Yüzlerini kapatan şüpheliler ellerindeki torbaya 80 adet altın kaplamalı saati bir dakikada doldurup kaçtı. İhbar üzerine harekete geçen Emniyet Asayiş Şubesi Hırsızlık Bürosu ekipleri, inceledikleri görüntüden olayı cezaevinden 15 gün önce çıktığı belirlenen 17
Kilci: İhracat iadelerine yıl başı itibarıyla belli süreler getirmek istiyoruz
Çok hatırlıyorum kamyonetin arkasına tüm belgeleri, dosyaları doldurup işyerinden vergi dairesine taşındığı günleri. Elektronik fatura ve elektronik defter bu sorunların tamamını ortadan kaldıracak bir müessese.
Ağlar hamsiyle dolunca fiyat 10 liradan 3 liraya düştü
Karadeniz'de dün akşam denize açılan Sinop açıklarında avlanan Samsunlu balıkçılar tekneleri doldurup döndü. Samsun Balık Hali Komisyoncuları Derneği Başkanı Davut Kıyak, ağların hamsiyle dolduğunu söyledi.
Anaokulu'nda çocuğun ağzına zorla kaşık sokan öğretmene 6 bin lira ceza
Sanığın, büyük kaşığı yarısına kadar doldurup çocukların ağzına sokmaya çalıştığını kaydeden I.Ç., “Sonra oğlumun kulağını tuttu. Ben hemen müdür odasından yemekhaneye çıktım.
Sağlam: Sivasspor maçından ders çıkardık, hedefimiz Türkiye Kupası
taraftarın kendilerini yanlız bırakmamasını isteyen Sağlam, "Taraftarımızın cumartesi günü karşılaşmaya çok coşkulu bir şekilde gelip bu stadı tıklım tıklım doldurup bize olumlu şekilde destek olmalarını istiyorum.
Almanya'da mektupla oy kullanacak seçmene çift evrak
Belediye, yanlışlıkla iki kez mektupla evrak gönderilen seçmenlerden, bunlardan sadece birini doldurup göndererek oylarını kullanmalarını rica etti. İki kez oy kullanan seçmenler hakkında ise sahtekarlıktan dava açılabileceği uyarısı yapıldı.
Baden-Württemberg'de eyaletin'de 7,6 milyon seçmen sandığa gidiyor
Pazar günü yapılacak olan genel seçimlerde, 2009 yılında 18 yaşını doldurup seçme hakkını elde edenler de ilk kez oy kullanacak. Seçim çalışmalarını sürdüren siyasetçiler ve seçim analizcileri, çeşitli platformlarda bu seçimlerde seçmenlerin sandığa daha fazla ilgi göstermeleri beklentisi
Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği'nde burs başvuruları devam ediyor
tr) adresinden temin edilecek formu eksiksiz doldurup bilgi@tded.org.tr adresine ileterek yapılacaktır. Ayrıca bizzat dernek merkezine de başvuruda bulunulabilir. Adayların başvuru formlarını sanal ortamda veya elden teslim ettikten sonra bilgilerinde herhangi bir değişiklik yapamaması gerekiyor.
'Kampanyaların sebebi SGK'dan para çalmak'
'410 TL’ye ücretsiz katarakt ameliyatı yapıyoruz' diye köylere gidip kahvelerden, meydanlardan, camilerden ne kadar emekli karnesi varsa otobüslere doldurup İstanbul’daki kliniklerine getiriyorlar. Ankara’daki kliniklerine getiriyorlar.
Soygun anı güvenlik kamerasında
Soyguncular ardından silah bir poşete 4 kilogram altını doldurup uzaklaşıyor. Olay, merkez Seyhan ilçesi Meydan Mahallesi Kıbrıs Caddesi'nde Hakkı Baygın'a ait kuyumcu dükkanında yaşandı.
Sivasspor, Konyaspor maçında taraftara güveniyor
Stadı tıklım tıklım doldurup onların bu desteği ile ilk 3 puanımızı alıp yolumuza devam etmek istiyoruz." şeklinde konuştu.
Uzaya gidecek ilk Türk tatilini Nevşehir’de geçiriyor
ısıtıcının uzaya götürme kampanyası olduğunun satıcı firma tarafından kendisine belirtilerek çekiliş kuponu verildiğini ifade eden Kaygısız, “Kuponları doldurup gönderdik. 1 Nisan 2013 tarihinde çekiliş yapıldı.
Ankara'da binlerce kişi Mısır'daki kardeşleri için saf tuttu
Ayan, "Burada toplanmamızın sebebi, Mısır’da darbeye karşı meydanları doldurup, şiddete başvurmadan onurluca direnen kardeşlerimize, mazlum Mısır halkına yapılan haince saldırıları, vahşi katliamları telin etmektir.
Alsancak Limanı'nda işçiler yıllık mesaiyi doldurdu, gemiler açıkta bekliyor
Gemiler, yük doldurup boşaltmak için körfez açıklarından uzun süre beklemek zorunda kalıyor. Limanın işleticisi TCDD, yaşanan krizi diğer bölgelerden işçi takviyesiyle çözmeyi planlıyor.
Bitlis’te yüksek rakımlı bölgelerde kiraz hasadı başladı
Kirazın diğer ürünlere oranla çiftçiye daha çok kazandırdığını ifade eden Çağlar, Ahlat’ta yetiştirdikleri kirazları kasalara doldurup Azerbaycan’a ihraç ettiklerini ifade etti. Burada yüksek rakımda geç çıkan ürün bize avantaj sağlıyor.
Almanya'da tasarruf önerisi: Et yeme, musluk suyu iç, mobilyanı sat
Küvete doldurup yıkanmak yerine duş alarak yılda yüzlerce Euro tasarruf edilebileceği belirtiliyor."APTALCA ÖNERİLER"
Sahte SGK görevlisini çaycı polis yakaladı (Özel)
Daha sonra da 'İş yeri durum tespit tutanağı' doldurup eksikler bulunduğunu belirterek firmadan ayrılan sahte SGK görevlisi Yüksel F., birkaç dakika sonra da iş yeri sahibini arayarak, “6 bin TL verirsen rapor tutmayız.
İşyerinde kavga çıktı, kimlik bildirmeme cezası aldı
Böyle bir uygulamadan haberi olmayan çarşı esnafı da formları doldurup teslim etti.İşyerindeki kavga sebebiyle ifade vermek için İlçe Emniyet Amirliği’ne giden Dilek Özen’in, restoranında çalışan beş kişinin kimlik numaralarını karakola bildirmediği tespit edildi.
Devlet korumasındaki 36 bin genç kamuda işe yerleşti
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bağlı yuva ve yurtlarda kalan çocuklar 18 yaşını doldurup reşit olduktan sonra, kamu kurumlarının devlet korumasındaki gençler için açtığı imtihanlara katılarak devlet memuru olabiliyor.
Soyulan market sahibi hırsızları ihbar edene 10 bin lira ödül vadetti
Poşetlerini doldurup, götürüyorlar.” dedi. İKİ HIRSIZI BULANA 10 BİN LİRA ÖDÜL VERECEĞİMDaha önce de marketinin soyulduğunu ifade eden Tahmaz, hırsızları bulana para ödülü vereceğini ifade etti.
SBS sonuçları açıklandı, 16 birincinin 15’i özel okullardan
Elektronik ortamda tercih yapamayan veliler, tercih ve yerleştirme e-kılavuzunda yer alan ‘Yerleştirme İşlemi Tercih Ön Çalışma Formu’nu doldurup imzalayarak okul müdürlüğüne teslim edecek. Tercihler okul müdürlüğü tarafından elektronik olarak onaylanacak.
Samsun’daki sel felaketinin üzerinden 1 yıl geçti ama eksiklikler sürüyor
Bunun üzerine belediye, sel suları getirip kanalizasyon pislikleri, çamurları, kum ve çakılları vinçlerle doldurup buraya döktüler. 1 yıldır pisliği devam ediyor.
LYS maratonu, sosyal bilimler sınavı ile başladı
Adayların formları doldurup kontrol etmeleri istendi. Sınav saat 10.00’da başladı. Sınava giren adaylar kadar okul bahçesindeki ailelerinin de heyecanlı oldukları gözlendi.
Kirala bir tren, ister pikniğe git, ister düğün, istersen şirket toplantısı yap
Bizden bir tren seti kiraladı ve 400 kişiyi doldurup kır düğünü yaparak geri döndüler. Daha sonra da SAMEDER yöneticileri geldi. Onlara da bir set kiraladık ve 200 kişi ile onlar da pikniğe gittiler.
“Yalan bir tweet bomba yüklü araçtan daha tehlikeli”
Yani özetle bir tweete yalan bir içerik ve resim ekleyerek yüz binlerce insanına göndermek bir aracı tahrip gücü yüksek patlayıcılarla doldurup kalabalıkların arasında patlatmaktan çok daha tehlikelidir.
Almanya’da çalışanların çoğu sosyal yardımı reddediyor
Ancak Baecker’e göre, bazı çalışanlar çalışma ajanslarıyla uğraşmak, sayfalar dolusu kağıt doldurup karmaşık kanunlarla muhatap olmamak ve ajanslardaki memurlarla tatsız diyaloglara girmemek için ek yardım almayı reddediyor.
Samet Aybaba: Benim futbolcularım bu şekilde davranamaz
Aybaba ayrıca “Taraftarlarımız Fenerbahçe ve Gençlerbirliği maçında olduğu gibi stadyumu doldurup bizi desteklemiş olsalardı belkide kendi evimizde hiç puan kaybetmezdik.”dedi. SPORTİF DİREKTÖRLÜK İÇİN ÖRNEK TAKIM YOK
Konya Şeker, öz kaynağıyla 1,2 milyar dolar yatırım yaptı
"ÇUVALA DOLDURUP SATMAKLA ÇİFTÇİ PARA KAZANAMAZ"Recep konuk, ürünü römorka yükleyip, çuvala, kasaya doldurup satmanın, ne kadar bereketli bir yıl geçirilirse geçirilsin üreticinin refahtan pay almasını sağlamadığına
Çağlar'dan İTO üyelerine 'TT Arena'ya gelin oy kullanın' çağrısı
‘Ütü bitmeden 5 dakika önce fişten çekin ütünüzü tamamlayın, çamaşır-bulaşık makinenizi doldurup yıkayın, televizyonu düğmesinden kapatın’ gibi önlemler alınarak yılda 4 milyar TL tasarruf sağlanabilir.
AB'nin hibe proje programı tanıtım toplantıları başladı
Karşı tarafın kabul etmesiyle başvuru talebini doldurup Ulusal Ajans’a gönderin. Biz bu talebi değerlendiriyoruz. Kabul ettikten sonra size sözleşme gönderiyoruz.“Comenius, Erasmus, Leonardo da Vinci, Grundtving programları ile ilgili bilgilendirici sunum yapan Suroğlu, ayrıca hibe programları kapsamındaki destekler, dağılım
Safranbolu havasını 5 TL'ye Ankara'da satışa çıkardılar (Özel)
ANKARA - Karabüklü iki üniversite öğrencisi, ilin tarihi evleriyle ünlü turistik ilçesi Safranbolu'nun havasını konserve kutulara doldurup, Ankara'da satmaya başladı. Grafik tasarımı okuyan Özkan Karagöz ve Cem Akyürek isimli gençler, Karabük'ün temiz havasını ilk etapta 200 adet konserve kutusuna doldurup, 5 liradan vatandaşların
Kuzey Kore: Düşmanca tavırlar devam ederse diyalog olmaz!
uzay teknolojisi ve nükleer silah programımıza engel olmaya çalışarak, cumhuriyet karşıtı söylemlerle Kore Yarımadası’na son teknoloji savaş aletlerini doldurup askeri operasyonlar yaptılar. Bu düşmanca tavırlar ve Kuzey’in işgal edilmesini öngören hareketler devam ettiği sürece, ne Kuzey-Güney Kore diyalogu ne de Kuzey-Güney Kore ilişkisi diye bir şey kesinlikle
Simav'da alıveriş merkezinden hırsızlık güvenlik kamerasına takıldı
Aynı yöntemle sepetleri tekrar doldurup arabalarına yükleyerek ortadan kayboldular. Bir süre sonra malların eksik olduğunu fark eden market çalışanları, güvenlik kamerası kayıtlarını incelemeye alınca hırsızlık ortaya çıktı.
HSYK, Amerika'ya gidicek hakim ve savcıları belirledi
2013 tarihine kadar doldurup HSYK Genel Sekreterliğine ulaştırmaları istenecek. (CİHAN)
Rumlar, 1 kilo kuru fasulyeye müzik ziyafeti çekti
Araçlarını doldurup yardıma geliyorlar. Bu da çok sevindirici." dedi. (CİHAN)
Hakan Şükür ve Rüştü Reçber’den Macaristan maçı yorumu
Yarın o stadı hınca hınç doldurup İnşallah Macaristan önünde galip geliriz. O umudun artarak devam etmesi lazım. Ülkemiz güzel şeyler yaşıyor, hem siyasi hem de sportif anlamda.
Kooperatif kurmak için bakanlığa gitme devri kapandı
kurmak veya ana sözleşmelerinde değişiklik yapmak isteyen vatandaşlar, bakanlığın resmi internet sitesinde yayınlanan örnek ana sözleşmelerin boş yerlerini doldurup, noterde onaylattıktan sonra, kooperatifin türüne göre ilgili evrakını tamamlayarak, Ticaret İl Müdürlükleri'nde işlemlerini gerçekleştirebilecekler.
Türkiye’de yaşayan 150 bin Bulgar seçmene 'dilekçe' zorunluluğu
Başkan Yüksel Özkan, şunları kaydetti: "Bulgaristan vatandaşlığı bulunan ve 12 Mayıs 2013 tarihine kadar 18 yaşını doldurmuş herkesin dilekçe doldurup ve oy kullanma hakkı bulunmaktadır. Dilekçelerin Bulgaristan Cumhuriyeti’nin Büyükelçilik veya Konsolosluklarına en son teslim tarihinin 8 Nisan 2013, saat 17.
Uluslararası Bursa Su Kongresi'nde köylülerden çamurlu su eylemi
köylüler, mermer ocaklarından dolayı kirlenen suyu ineklere dahi veremediklerini, içemediklerini belirterek, "İneklere verdim içmedi, ben de mahsus bunları doldurup getirdim. Çok üzüldüm hayvanlar içmiyor bunu, insanlara içirmeye çalışıyorlar.
Banka soygunu güvenlik kamerasına yansıdı
Görüntülerde, güvenlik görevlisinin gerçek silahını alan maskeli zanlının, paraları yanındaki çantaya doldurup kaçtığı ye alıyor.Mustafa Kemal Caddesi'ndeki banka şubesine 6 Mart 2013 günü silahla giren kar maskeli ve kırmızı eldivenli bir kişi, güvenlik görevlisini etkisiz hale getirdi
ÖSYM: 24 Mart'taki YGS, kamera kayıtlı olacak
Filmde, ders çalışan bir adaya, kardeşi sobanın üzerinde demlenen çayı bardağa doldurup veriyor. İkinci spotta ise otobüste test çözen bir öğrenci görülüyor. Diğer spot filmde ise akşam soru çözerken uyuyakalan aday gösteriliyor.
Dolandırıcılar yöntem değiştirdi artık kredi çektiriyor
Dolandırıcıların yönlendirdiği bankaya giden emekli şahıs, gerekli formu doldurup kredinin onaylanmasını beklemeye başladı. Dolandırıcılar, şahıstan cep telefonunu sürekli açık tutması uyarısını da yaptı.
Banka mağdurlarını mağdur eden şebekede 50 bin kişinin isim listesi çıktı
Bankalara ödedikleri haksız ücretleri geri almak isteyen vatandaşlara, kargo yoluyla kendilerine gönderilen evrakları doldurup tüketici hakem heyetlerine başvurmalarını isteyen şebeke, evrak talep eden vatandaşlardan kargonun teslimi esnasında 110 TL para aldı.
“8 Mart’ta kadınları kutlamak değil, anlamak gerek”
Kadınlar Günü'nü kutlayacak tüm devlet erkanı, siyasiler ve sivil toplum kuruluşlarının yöneticilerine seslenen Başkan Güven, “Kadınları salonlara doldurup ikramlar eşliğinde nutuklar atmak yerine kadınlarla, kadın emekçilerle empati yapın.