dr hacer özkan

Gribe karşı yakın temastan kaçının
KAYSERİ - Kayseri Özel Tekden Hastanesi Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Hacer Özkan, kış ayları ile birlikte artış gösteren gribal enfeksiyonun insanların yaşamını olumsuz etkilediğini açıkladı. Dr. Özkan, “Grip nasıl bir hastalıktır, hangi yollarla bulaşır şeklinde her zaman halkımız arayış içerisindedir.
Tüberkülozda erken teşhis hayat kurtarıyor
KAYSERİ - Halk arasında verem olarak bilinen tüberküloz hastalığında erken teşhis ve tedavinin hayat kurtardığı belirtiliyor. Tüm dünyada önemli bir sağlık sorunu olarak bilinen verem hastalığında tedavi süreci büyük önem taşıyor.
Bahar yorgunluğunun ilacı bol bol su içmek
KAYSERİ - Kış günleri yerini yavaş yavaş bahar havasına bırakırken birçok kişide halsizlik, yorgunluk, eklem ağrıları ve sürekli uyma isteği gibi şikayetler artıyor. Bahar aylarında insan metabolizmasında oluşan değişiklikler, bahar yorgunluğu olarak tanımlanan hastalığı ortaya çıkartıyor.
Uzun süre devam eden öksürük ihmale gelmez
KAYSERİ - Kişilerde uzun süre devam eden öksürüğün bir hastalık habercisi olabileceği bildirildi. Öksürüğün devam etmesi durumunda ihmal edilmemesini isteyen uzmanlar, bu durumun hastalık habercisi olabileceğini belirtiyor.
Öksürük deyip geçmeyin, hastalığın habercisi olabilir
Kışın soğuk algınlığı sendromuna neden olan virüsler ve bakteriler daha yaygın olarak havada bulunduğu için insanlar pek çok hastalıklara yakalanma riski artıyor. Uzmanlar, bu dönemde sık görülen öksürüklerin ihmal edilmemesi gerektiğini belirterek, öksürüğün mutlaka bir hastalığın belirtisi olacağına dikkat çekti.