drama

Lavrov'dan vahşet fotoğrafları yorumu: Suriye’de iki taraf da savaş suçu işledi
/>Batılı ve yerel TV kanallarının Suriye güçleri tarafından işlendiği iddia edilen bir çok görüntü yayınladığını, ancak bunların on yıl önce Irak’ta yaşanan drama ait olduğunun ortaya çıktığını kaydeden Rus Bakan, “Tüm bu raporların yüzde 90’ı Londra merkezli insan hakları örgütleri tarafından ortaya konuyor.
Moskova’da tiyatro binasında korkutan yangın
MOSKOVA - Rusya’nın başkenti Moskova’da Modern Drama Tiyatro okulunun bulunduğu binada çıkan yangın korkulu anlar yaşanmasına sebep oldu. Pazar günü tatil olması, öğrenci ve vatandaşların herhangi bir programlarının olmaması faciayı önledi.
İstanbul'da Cumhuriyet coşkusu
İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu’nun konuşmasının ardından öğrenciler tarafından hazırlanan şiir, halk oyunları ve drama gösterileriyle program devam etti. Türkiye’nin çeşitli bölgelerine ait halkoyunları protokolün yanı sıra vatandaşların da beğenisini kazandı.
‘Kedi, köpek, eşek eti yenilebilir’ fetvası STK'ları harekete geçirdi
Suriye'de insanların çok zor günler geçirdiğini dile getiren Platform Başkanı Osman Gerem, yaşanan drama dikkat çekti. Gerem şöyle devam etti: “Suriye'deki bazı alimler 'aç kalanlar eşek, kedi ve köpek eti yiyebilir' diye fetva verdi.
18. Bursa Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali başladı
Tiyatro Tempo ‘sopalı kukla yapımı’, Onur Kaya liseli gençlere yönelik ‘pantomim teknikleri’, Ahmet Önel ‘çocuklarla öykü oluşturma’ üzerine ve Çağdaş Drama Derneği Bursa Temsilciliği Ceyhun Özer yönetiminde festivalde izlenecek bir oyunla ilişkili ‘oyun izleme ve drama’ konulu atölye çalışmaları gerçekleştirecekler
Bursalı gençler, sosyal baskıya karşı sosyal medya projesine katıldı
Projede ayrıca, dünyaca ünlü Japon aktör Haruhiko Yamanouchi tarafından iki gün boyunca gönüllü gençlere drama eğitimi verildi." dedi.
Teknoloji milyarderlerinin savaşı ‘Paranoya’ vizyona giriyor
İSTANBUL - Sinemaseverler bu hafta aksiyon, romantik, fantastik, drama türlerinden oluşan 7 yeni film ile buluşuyor. 18 Ekim haftasının öne çıkan yapımı, Robert Luketic’in yönettiği “Paranoya”.
İsveç’ten Suriyeli mültecileri sevindiren haber
STOCKHOLM - Birçok Batılı ülkenin aksine yaptığı bütün açıklamalarda Suriye’de yaşanan drama dikkat çeken İsveç, ülkesinde geçici oturum müsaadesi ile yaşayan Suriye kökenli mültecilerin tamamına süresiz oturum vermeye
TFF-Ülker Futbol Köyü öğrencilerinden, Kadın Milli Takımı'na ziyaret
Nitelikli futbol eğitiminin yanı sıra, beslenme, oyun kuralları, futsal, ilk yardım, çevre bilinci, satranç, yaratıcı drama ve kişisel bakım gibi eğitimlerin verildiği köylerde çocuklar farklı etkinliklere de katılıyor.
Yaz okullarına katılan öğrenciler belgelerini aldı
Yaz okullarında İngilizce, bilgisayar, resim, bağlama, gitar, satranç, oyun atölyesi, öykü atölyesi, drama atölyesi, ritim atölyesi ve sanat atölyesi kurslarına giden öğrenciler sertifikalarını aldı.
Bakan Avcı’ya karikatür sürprizi
Dernek Başkanı Erol Coşkun, söz konusu proje ile 15 ülkeden 30 uluslararası öğrenciye; ritim, koro ve müzik, drama ve şan olmak üzere 5 ayrı konuda 7 ay süre ile toplam 240 saat sahne sanatları, müzik ve tiyatro konularında teorik ve uygulamalı eğitim vereceklerini aktardı.
Kadir Topbaş: Esenler Dörtyol Meydanı, Rabia Meydanı olacak
Bizler bu drama tanıklık ediyoruz. Bu acıyı yüreğimizden hissediyoruz. İnsan canına bir canlının hayatına nasıl kastedilir bunu anlamak mümkün değil insan onuruyla bağdaşmayan yanlışlıklar dünyada özellikle mısırda görmekteyiz
Bozdağ: Türklerin Somali'de olmasını sorgulayan fikrin olduğunu biliyoruz
Tayyip Erdoğan’ın eşi ve çocukları ile yine bakanların ve eşlerinin, işadamlarının ve sanatçıların Somali’ye yaptığı ziyaretin amacının Somali’de yaşanan drama dünyanın dikkatini çekmek, olduğunu söyledi.
TFF-Ülker Futbol Köyleri'nde 2013 eğitim dönemi başlıyor
Programda; ağırlıklı olarak yer alan futbol çalışmalarının yanı sıra, yaratıcı drama, satranç, çevre bilinci, ilkyardım, beslenme ve futsal eğitimleri de bulunuyor. Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) ile gerçekleştirilen işbirliği sayesinde her köyde bir temsilci, koordinatörlere yardımcı olacak.
TFF-Ülker Futbol Köyleri'nde yeni eğitim dönemi yarın başlıyor
grubu kız ve erkek 4 bin 500 sporcuya nitelikli futbol eğitiminin yanı sıra, beslenme, oyun kuralları, futsal, ilk yardım, çevre bilinci, satranç, yaratıcı drama ve diş sağlığı eğitimleri verildi. Bu sene Pazartesi günü başlayacak programa sanat atölyesi ve kişisel bakım eğitimi başlıkları da eklendi.
Savaştan kaçan Suriyelilerin acı sonu
/> Batman’da dün sabah saatlerinde balık avlamak için Dicle Nehri’ne giren Civanroj Ergül'ün (20) kaybolması üzerine başlatılan arama çalışmalarında bir drama rastlandı. Batman jandarma, polis ve İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü'ne bağlı ekiplerce yapılan aramada Batmanlı gencin cesedi Şerbetli köyü yakınlarında bulundu.
Gençler işaret dili ile şarkı klibi hazırladı
Kampta treking, rafting, halk oyunları, drama, paintball, futbol, mini golf, badminton, voleybol ve basketbol etkinlikleri ile Çal Mağarası gezisi ve kaya inişi, Uzungöl, Sümela Manastırı, Ayasofya Müzesi, Atatürk Köşkü ve şehir gezileri gerçekleştiriliyor
Dolandırıcı bu kez ‘Zabıtayım’ diyerek mağdur etti
Drama Mahallesi’nde meydana gelen olayda, S.S.’nin yanına gelen henüz kimliği belirlenemeyen bir kişi kendisini zabıta olarak tanıttı. S.S., anlattıklarına inandığı sahte zabıtaya 200 lira verdi.
Seydişehir Belediyesi'nden yüzme kursu
Başkanı Abdülkadir Çat, "2009'da 100 öğrenciyle başladığımız yaz spor okullarımız kapsamında basketbol, futbol karate, voleybol spor okulları, eğitsel drama ve bugün açtığımız yüzme okulu dahil olmak üzere 760 öğrencimizin yaz tatillerini dolu dolu ve verimli geçirmelerine imkan veriyoruz.
Tedavi olmazsa ömür boyu tekerlekli sandalyeye mahkum kalacak
Oğlunun derdine çare bulamadığı için hastalığının her gün arttığına dikkat çeken baba Tuncel Özsoy, gözünün önünde yaşanan bu drama gönlüm razı gelmediği için oğlunu tedavi ettirebilmek için imkanlarını zorlayarak İstanbul’a götürdüğünü kaydetti.
Renkli yaz Kur'an kursu çocukların akınına uğradı
İsteyen öğrencilere akıl oyunları, drama, hafıza teknikleri, hızlı okuma ve İngilizce kursları da verilecek. Öğrenciler, Ankara'nın tarihi cami ve mekanlarını da gezecek.
Bilgievlerinden hem öğrencileri hem velileri faydalandırıyor
Buralarda satranç, keman, gitar, ney, bağlama, drama-tiyatro, piyano, resim, ebru eğitimleri veriliyor; sinema ve okuma etkinlikleri yapılıyor. Ayrıca becerikli ellerim gibi kulüpler, bilgisayar ve kütüphane, çok amaçlı salon gibi çocukların kullandıkları alanlar bulunuyor.
TSYD Yaz Okulu Eğitime başladı
Geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yıl da sponsorluğunu Acıbadem Sporcu Sağlığı Merkezi'nin yaptığı yüzme, basketbol, voleybol, drama, dans, resim, satranç ve çeşitli sosyal aktiviteler içeren TSYD yaz okulu eğitime başladı.
11. Türkçe Olimpiyatları Şarkı Yarışması’nda Bulgaristanlı Martin birinci oldu
Sinan Erdem Spor Salonu’nda yapılan gecede dünya çocukları 'Drama Köprüsü, dere boyu kavaklar, yine yeşillendi fındık dalları' gibi yöresel parçaları seslendirdi. Ülkelerinden birinci olarak Türkiye’de yapılan şarkı finalinde yeteneklerini sergileyen öğrenciler sırasıyla sahne aldı.
Okullar arası ses yarışmasının birincileri belli oldu
geçtiğimiz hafta hizmete açtığımız ve ilçe gençlerimize armağan ettiğimiz İstanbulensis Gençlik Merkezi’nde mesleki eğitimlerin, kariyer atölyelerinin yanı sıra drama atölyeleri, sinema etkinlikleri tasarladık.
Özel İpek koleji 'Dil yarası' konulu etkinlik düzenledi
Ayrıca yaz dil okulları ile ve drama çalışmaları ile öğrencilerimizin gündeminde sürekli yabancı dil eğitimini canlı tutacağız. Öğrencilerimizin pratik eksiklerini yabancı öğretmenlerle çözeceğine inanıyoruz.
Zonguldak, 11. Dil ve Kültür Şöleni için gün sayıyor
Türkü, şarkı, şiir, konuşma, drama ve halk oyunları başta olmak üzere çeşitli dallarda zengin bir sunum yapılacak etkinliğimize bütün vatandaşlarımızı bekliyoruz. İnsanların ‘çok etkilendik, tüylerimiz diken diken oldu’ dediğini görmek bize yeter.
Devletin müze ve örenyeri geliri 5 yılda yüzde 289 arttı
Turizm Bakanlığı, çocuklara müze ve kültürel değerlerin korunması bilincini aşılamak üzere yaz okulu etkinlikleri, çocuk şenlikleri, atölye çalışmaları, drama gösterileri, seminerler, konferanslar, geçici sergiler, toplantılar, konserler, özel gün ve geceler ile kültürel amaçlı geziler düzenlediğini bildirdi.
Beş kıtanın renkleri, tiyatroda Anadolu Kültürü ile buluştu
KAYSERİ - Melikşah Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü 2. sınıf öğrencileri, Drama dersleri kapsamında sergiledikleri 5 farklı tiyatro oyununu 5 kıtadan 38 ülke öğrencisi ile sergiledi.
Minikler anneler için tiyatro oynadı
Drama Öğretmeni Tuğba Dursun’un öğrencileriyle birlikte yazdığı oyunlar seyircileri içine katan yapısıyla anneleri eğlendirdi. (CİHAN)
Yamanlar Koleji Türkiye’nin ilk sanat olimpiyatının 7.’sini düzenledi
Müzik, drama, rekreasyon, kaligrafi, resim, pandomim ve oyuncak tasarım olmak üzere 7 ayrı kategoride düzenlenen olimpiyatın ödül töreninde konuşan ünlü sanatçı Burak Kut, “Okul hayatında yapılan bu tür sanatsal organizasyonlar
Taş Mektep duygulandırdı
Duygusal anların yaşandığı drama filminin ardından konuşan yapımcı Galip Güner, Talas Kültür ve Sanat Festivali kapsamında filmi izleyiciyle buluşturan Başkan Rifat Yıldırım'a teşekkür etti. Güner, "Gençlere, sanat ve kültüre değer veren Sayın Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz.
‘Amerikan Yaz Kampı’ Camp Bradley bu yaz Coliseum Acarkent’te
Yaz kampı boyunca çocuklar İbrahim Kutluay Sports Academy güvencesinde basketboldan beyzbola, yaratıcı dramadan, müziğe çeşitli spor ve sanat dallarını Colıseum Acarkent’in modern ve eşsiz doğası ile fark yaratan tesislerinde deneyimleme imkanı bulacaklar.
Gecekonduda oturan kadınlar tiyatro sahneledi
ANKARA - Ankara Altındağ Belediyesi, gecekondu mahallesi olan Yıldıztepe’de oturan kadınlar için drama ve tiyatro kursu başlattı.Kadınlar Eğitim ve Kültür Merkezi’ndeki eğitimlerde Yıldıztepeli kadınlar, aylarca çalıştıkları 'Safinaz’ın İzdivacı' adlı tiyatro oyununu yüzlerce kişinin izlediği
Altı kişinin kemikleri bir tabuta konuldu, mahalleli tepki gösterdi
Bulancak ilçesi Toprakdeğermeni Mahallesi örneğine az rastlanır bir drama sahne oldu. Koç ailesi ve yakınlarına ait mezarlığın içinde bulunduğu bir arsanın müteahhide devredilmesinin ardından mezarlığın yıkılmasını ve yakınlarının kemiklerinin çuvallara istiflenmesini çaresizce izleyen
Şuurlu Öğretmenler, kısa film senaryo yarışması düzenledi
Animasyon, belgesel ya da drama tarzında yazılabilir. Tür sınırlaması da yoktur. Herhangi bir ilim adamından devlet adamına tarihin içinde yer almış her isimden bahsedilebilir.” dedi. (CİHAN)
Altuğ: Suriyeli mülteci sayısı 400 bini geçti, uluslararası yardım çok az
olmaktan öte uluslar arası bir mesele olarak değerlendirilmesi gerekli olan ve gerçekten ve hala devam eden o dramın bizim sınırlarımıza yansıyan ve bir başka drama dönen oradaki ilticanın manzaraları tartışılacak.
Hastanede tedavi gören çocuklara 23 Nisan sürprizi
Hastane Başhekimliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün organizesinde gerçekleşen törende, çocuklar, drama, müzik ve dans gösterileri yaptı, şiirler okudu. Kentteki farklı okullarda eğitim gören çocuklarda törene katılarak, hasta arkadaşlarına moral desteğinde bulundu.
7 yeni film vizyona giriyor
İSTANBUL - Sinemaseverler bu hafta 7 yeni film ile buluşuyor. Aksiyon, gerilim, animasyon, korku ve drama türlerinden seçkiler 19 Nisan haftasında vizyona giriyor. “Teksas Katliamı”, “Kötü Ruh” haftanın korku yapımı olarak dikkat çekerken, 12 Eylül askeri darbesinin getirdiği ‘acı’yı farklı pencereden anlatan “Yabancı” haftanın öne
6 yeni film vizyona giriyor
İSTANBUL - Sinemaseverler bu hafta drama, dönem, animasyon, gerilim, aksiyon türlerinden seçiklerin olduğu 6 yeni film ile buluşuyor. 12 Nisan haftasının öne çıkan filmi ise “Atatürk’ün Fedaisi Topal Osman: Cumhuriyete Giden Yol”.
Yeni filmler sinemaseverleri bekliyor
İSTANBUL - Sinemaseverler bu hafta 6 yeni film ile buluşuyor. Korku, romantik komedi, drama türlerinden seçkilerin yer aldığı 5 Nisan haftasının öne çıkan filmi, suçlu ile kurbanın yer değiştirdiği, izleyiciyi labirentler
Göç alan bölgedeki öğrenciler proje ile sosyal hayata katılacak
sınıfa devam eden 150 gence yaratıcı drama, kültür, sanat ve spor faaliyetlerini aracı olarak kullanarak sosyal hayata nitelikli katılımını sağlamak Gençler Gülümsüyor isimli proje hazırlandı. Projenin tanıtımı nedeniyle ÇÜ Mithat Özsan Amfisi’nde hedef okul öğrencilerine yönelik bir program düzenlendi.
Mısırlı heyet, Türkiye’yi kutlarken dünyanın sessizliğine sitem etti
Mısırlı heyet Türkiye’nin misafirperverliğini örnek gösterirken başta Avrupalı devletler olmak üzere dünyanın yaşanan drama sessiz kalmasına sitem etti. Hastane çıkışında heyet adına değerlendirmeyi Mısır parlamenteri Ahmet Şerif yaptı.
Denizli’deki okuma salonları öğrencileri velileriyle birlikte eğitiyor
Bunun yanısıra drama, yabancı dil, el sanatları, giyim ve tel kırma kursları veriyoruz. Zirve Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği de bölgedeki ekonomik durumu zayıf mahallelerimizde devletle birlikte çok güzel çalışmalar yapıyor.
İstiklal Marşı’nın kabulünün yıldönümü Turgutlu'da da kutlandı
Ardından öğrenciler, İstiklal Marşı’nın yazılış ve kabul ediliş sürecini anlatan belgesel bir drama sahneledi. (CİHAN)
Bu sefer onlar yardıma koştu
Adan Mohamed Alı de Suriye’de yaşanan drama hiç kimsenin sessiz kalmaması gerektiğini, varlık sahibi insanların mutlaka yardım eli uzatması gerektiğini kaydetti. Lisenin Türk öğrencilerinden Gökberk Gökbulut ise medyada Suriye’yle ilgili yer alan yürek burkan görüntüleri artık izlemek istemediklerini, savaşın durmasını
Derman Derneği, Suriyeliler için yardım kampanyası başlattı
Yanı başımızda yaşanan bu drama seyirci kalmamız mümkün değil. Derman Derneği yönetim kuruluna böyle hayırlı işlere önayak olduğundan dolayı şükranlarımı sunarım. Allah böyle acıları bir daha hiç yaşatmasın.
‘Çok Uzun Bir Hikayenin Tam Ortası’ Fransa’da gösterime girdi
Kiransal, filmin ‘deneysel bir drama’ olarak sınıflandırılabileceğini kaydetti. (CİHAN)
Esenler halkı 2012'nin en başarılı isimlerini seçti
Vali Mutlu, ‘En iyi Drama Dizisi’ kategorisinde ödüle layık görülen Huzur Sokağı dizisinin oyucuları Kutsi, Selin Demiratar ve Sinem Öztürk’e ödüllerini verdi.En İyi Sabah Haber Programı dalında ödül alan televizyoncu Fatih Portakal’a ödül veren Vali Mutlu, Portakal’a “Beraber program yapalım mı?
Avrupa Konseyi Genel Sekreteri Jagland, Suriyelilerin kaldığı çadırkenti gezdi
Hem Avrupa’nın hem dünyanın bu drama sessiz kalmaması için Genel Sekreterin çok önemli bir misyon yürüteceğine inanıyorum ve kendisine teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.