duble

İsveç’te ölümlü kazalar rekor düzeyde azaldı
Ulaştırma İdaresi Müdürü Staffan Widlert, kazalarda meydana ölümlerde göze görülen düşüşü, yollarda daha güvenli araçların seyretmesi ve duble yollara yönelik büyük yatırımlar yapılmasına bağladı.Diğer taraftan 2013’te kazalarda ölüm oranı azaldı ancak yaralanmaların sayısı arttı.
TamSaha'nın 110. sayısı yayında
", "Dünya Kupası Tarihi: İtalya'nın duble zaferi ve Uruguay'ın geri dönüşü", "Belçika Milli Takımı: Galeano, Peyami Safa ve Kırmızı Şeytanlar", "2013'ten kareler", "Avrupa Ligleri: Bayern-Barça bildiğiniz gibi, United Ferguson'ı arıyor", "İngilizler kaleci
Belediyenin davete katılan esnaflar, başkanı miting havasıyla karşıladı
1 milyar dolar, Samsun Limanı gibi 3 tane liman, Samsun-Ankara duble yolunun yanına bir tane daha, 40 tane de eğitim araştırma hastanesi yapar. 10 günde yakıp havaya attık.
Tamirciler odasından bayram tatili öncesi aracınıza bakım yaptırın tavsiyesi
Aşınan lastiklerin yarılma riski yüksek olacağı için, duble yollar nedeniyle yüksek hızla seyreden araçların da kaza riski artıyor. Lastik hava basınçları da diş kalınlığı kadar önemli.
Kandıra Namazgah Barajı’nda su tutulmaya başlandı
imkanları ile yaptığı bir baraj olduğuna dikkat çeken Işık, Kandıra için yapımı devam eden hastane ve önümüzdeki süreçte yapılacak adliye sarayı, Kandıra-İzmit duble yol projelerinden bahsetti. Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ise Kandıra’ya son üç yıl içinde 200 milyon TL’den fazla yatırım yaptıklarını dile getirerek, bu hizmetlerin
Vali Kalkan, Yüksekova'da 'Türkiyem Canım Benim' türküsüyle karşılandı
işler yapılmış ama özellikle son birkaç yıl içerisinde bu Esendere yolunun yapılıyor olması, havaalanının Yüksekova’ya inşaa edilmesi, Van-Hakkari yolunun duble yol olması, bakın 10 yılda 15 bin kilometre duble yol gerçekleştirildi.
BBP Genel Başkanı Destici: Anayasa yapamamanın üstünü örtüyorlar
Hükümet duble yol konularında usta. Onun için ya duble yol, ya hızlı tren, yada havayolu ile daha rahat gidip gelmeleri sağlanmalı. BBP olarak Türkiye’yi PKK’ya mahkum edecek, Batıya mahkum edecek, gerçekten önümüzdeki günlerde kamplaştıracak, ayrıştıracak, karşı karşıya getirecek hiçbir düzenlemeyi kabul
Erzurum'da trafik kazası: 1 ölü, 6 yaralı
Yetkililer trafik kazasına duble yol çalışmaları nedeniyle yolun tek şeritten verilmesi, zeminin mucırlı olması ve sürücü dikkatsizliğinin neden olduğunu ileri sürdü. (CİHAN)
Başbakan Erdoğan: Ana muhalefetin genel müdürü etin çeşitlerini bilmez
Cumhuriyet tarihinde yapılan 6 bin 100 km duble yola mukabil, kendilerinin 11 senede 17 bin km duble yol yaptıklarını ifade Erdoğan, İstanbul’a 100 milyon yolcu kapasitesi olan dünya genelinde 3'ncü büyük havaalanını yapacaklarını ve 23 milyar Euro devletin
Başbakan Erdoğan: 'Demokrasi Paketi' açıklanınca yine çelme takmak isteyecekler
11 yılda 17 bin kilometre duble yol yaptıklarını anlatan Erdoğan, “Lafla değil eserle konuşuyoruz. Onlar yol kesiyor biz yol açıyoruz, farkımız bu.
Bakan Yıldırım: Torbalı-Kiraz yolu bölünmüş yol olacak
Bakan Yıldırım, tarım ve hayvancılık konusunda Türkiye'nin en verimli ovalarından biri olan Küçük Menderes havzasını İzmir'e duble yolla bağlayacak olan "Torbalı-Bayındır-Ödemiş-Kiraz Yolu" projesini başlattıklarını açıkladı.
Bakan Kılıç: Merzifon Amasya ile Amasya’da Merzifon’la büyüyecek
Duble yollar, havalimanları inşa ediyoruz.” ifadelerini kullandı. (CİHAN)
Kadın milletvekilinden at üzerinde Rabia işareti
Malatya-Sivas duble yol çalışması başladı. Bu yolun çalışmalarını hep birlikte takip ediyoruz. Bu yoldan Hekimhan, Kuluncak ve Yazıhan ilçemiz yakından faydalanacak ve ulaşım bu bölgemizde rahatlayacak.
SP'li Soylu: Komşu ülkelerden hiç bir dostumuz kalmadı
Tüm on yılda yapılan duble yolların tamamı 23 milyar lira. Yani biz üretim yapan ülke konumundan çıkarıldık IMF raporlarıyla. IMF’ye borç kalmadı ama diğer bankalara, kuruluşlara hepsine borcumuz var.
Pamukkale'ye gelen turistlere canlı Denizli horozu sürprizi (Özel)
Antalya-Denizli duble yolu ve Pamukkale'ye yapılacak duble yol kavşağıyla daha da rahatlama olacak.” diye konuştu.
Gül: Ulaşım ve haberleşme ağı olmayan ülkeler çıkmaz sokak gibidir
Türkiye’nin ulaştırma ve iletişim alanında yapacağı daha çok işi bulunduğunu belirten Gül, “Bu bağlamda, otoban ve duble yol ağının genişletilmesi, raylı sistemlerin yaygınlaştırılması, yeni liman ve tersane inşası, yüksek tonaj ve hızda gemi yapımı önem taşıyan konulardır.
İki kız kardeşin ölümü kameralara yansıdı
Anne ve kızları aracın bagajından bavulları aldıktan kısa bir süre sonra duble yoldan hızla seyreden 54 D 3578 plakalı kamyonetin sürücüsü direksiyon hakimiyetini kaybediyor. Önce istasyonun girişindeki çiçeklerin bulunduğu kaldırım taşına çarpan kamyonet buradan hızla savrularak istasyonun içinde otomobilin arkasında bulunan iki kız kardeş ve
'3 ay ötesini göremeyen Türkiye’den 30 yıllık ötesine yatırım yapan Türkiye'ye'
Antakya Reyhanlı yolu hizmete girdi, Reyhanlı Kırıkhan yolu az bir eksiğimiz kaldı ama duble yol olarak hizmete girdi. Kırıkhan Kumlu arasındaki yolun inşaatı başladı ve kısa sürede tamamlanacak.
Başbakan, Marmaray projesinde test sürüşü yaptı
Bir zamanlar duble yollardan bahsedildiğinde dalga geçenler olduğunu, şimdi bu kişilerin o yolların keyfini sürdüğünü vurgulayan Erdoğan, “Zamanla yarışan bir iktidar, zamanı halkının ayağına getirdi.
Yazıcı: Yıllık israf gelişmiş ülkelerde 220 milyon ton
15 bin kilometre duble yol temelinde de insan var. Bütün projelerimiz insan odaklı'' diye konuştu. Uluslararası ilişkilerde, dış politikada da insan odaklı hareket ettiklerini ifade eden Yazıcı, ''Türkiye'de insanlar için ne istiyorsak komşularımız, dostlarımız
Bakan Eker: Her sene 1.5 milyar lira değerinde ekmek israf ediliyor
Bu parayla işte yüzlerce kilometre duble yol, yüzlerce hastane, yüzlerce okul, on binlerce öğrenciye burs sağlanabilir, yatırımlar yapılabilir. Biraz dikkatle, biraz daha itina gösterirsek, biraz daha bilinçlenirsek, fırında ekmeği aldığımızda 'Benim ne kadar ihtiyacım var?
Şerafettin Elçi Havaalanı'na coşkulu açılış
Cumhuriyet tarihinde yapılanların bir buçuk katını 10 ayda gerçekleştirdiklerini, sağlıkta önemli yatırımlar yaptıklarını, Şırnak'ı Van'a bağlayan yolu duble yol olarak inşa ettiklerini, Habur Sınır Kapısı'nda TIR parkını tamamladıklarını, Şırnak ve çevresini kalkındırmak için önemli projeler başlattıklarını dile getirdi
'Gençler, AK Parti'nin 11 yıl önce nasıl bir Türkiye devraldığını bilmiyor'
Havaalanları, barajlar, 17 bin km duble yol yapıldı. Ülkemiz hızla büyümeye ve güçlü bir ülke olma yolunda ciddi adımlar atılmaya başlandı. Bu durumdan tabii olarak rahatsız olanlar oldu.
Bakan Eroğlu: Sağlıkta önemli mesafeler katettik
Eroğlu, Afyonkarahisar'ın 50-60 yıllık su problemini çözdüklerini, yolların duble yol olduğunu 3-5 saatlik yolların 1,5 saate düştüğünü, havaalanı sefer sayısının da hızla arttığın dile belirtti. Afyonkarahisar’ın yıldızlı parlayan bir şehir olduğunu anlatan Eroğlu, sözlerin şöyle sürdü; “ Hızlı trenin de gelmesiyle ulaşımda ve sağlık 5 yıldızlı bir şehir olacak.
Bakan Eker: Ekmeği kutsal kabul eden bir topluma israf yakışmıyor
Bakanlık olarak,1,5 milyar ile neler yapılabilir diye düşündüklerini ifade eden Eker, kendi aklına en az 500 km duble yol yapılabileceğinin yanı sıra, 100'lerce okul ile hastane ve on binlerce öğrenciye burs sağlanacağının geldiğini aktardı.
Yumurta üreticisi artan maliyetlerden şikayetçi
Duble yumurtaya da 12 kuruş veriliyor. Günlük 4 bin 800 lira zararımız var. İçeride üretim çok. Buna sınırlama getirilmeli. Bu işi yapanın bir ehliyeti olmalı.
Yozgat polisinden sürücülere 5 dakikalık ikram molası
İlimizde yaz mevsimi dolayısıyla yol yapım çalışmaları da arttı bazı noktalarda bölünmüş yollardan duble yollardan yol iki yönlü tek yola dönüşmektedir. Sürücülerimizin bu yol kesimlerinde hatalı solama yapmamalarını ve yavaş gitmelerini, işaretlere uyarı levhalarına mutlaka uymalarını istiyoruz.
Bakan Yıldırım nikah şahidi oldu, evli çiftlere nasihatlerde bulundu
Ama merak etmeyin bu yolları sizin için genişlettik uzun duble bir yol yaptık.” dedi. Nikah törenine Bakan Yıldırım’ın yanı sıra, Erzincan Valisi Abdurrahman Akdemir, AK Parti Milletvekili Sebahattin Karakelle ve davetliler katıldı.
Edremit’te trafik kazası: 2 ölü
plakalı otomobil, İzmir-Çanakkale karayolunun Kuruçay mevkiinde aşırı hız yüzünden direksiyon hakimiyetini kaybederek orta refüje çarparak takla atarak duble yolun karşı yönüne geçti. O esnada karşı yolda ilerleyen Adem Akkaya idaresindeki 10 KZ 362 plakalı otomobille çarpıştı.
AK Partili Zeybekçi: Türkiye’nin kalkınmasını istemiyorlar
Duble yollar, hızlı trenlerde yapılmasın bunlar doğadan geçerken hayvanlar etkileniyor. Peki kardeşim ülkenin gelişmesi için ne yapalım onu söyleyin.
Başkan Genç: Oyun aynı, milletin sağduyusuna güveniyoruz
boğaz köprüsünü yapmak, her şehre üniversite kazandırmak, insanlarımızı hastane kuyruklarından kurtarmak, ülkeyi hızlı trenlerle ve duble yollarla donatmaktır. Ancak bunların Türkiye'yi, insanlarını sevmek gibi bir dertleri yok.
Aurelien Chedjou resmen Galatasaray'da
Ve sezon başında yapılan bu büyük hareketin karşılığında duble şampiyonluğun geleceğinden belki de o an için kimsenin haberi yoktu.Lille OSC, 2010-2011 sezonu sonunda en yakın rakibi Marsilya’nın sekiz puan önünde 76 puanla 57 yıl aradan sonra Ligue 1 şampiyonu oldu.
Soylu’ya baba tavsiyesi: CHP ne derse tersi doğrudur
Duble yollarla bütün Güney Doğu Anadolu yolarının bağlandığı bir Türkiye'mi? Bugün Diyarbakır Organize Sanayi Sitesi'nde yer bulamayan insanların çaba sarf ettikleri ve ya bugün çözüm sürecinden dolayı bir şekilde kendi köylerine dönmek için valiliklere müracaat eden bir Türkiye mi yoksa insanların
Bakan Yılmaz: Bizim ülke olarak çok iddialı hedeflerimiz var
Hükümetin sektörel hedeflerinin de bulunduğunu belirten Bakan Yılmaz, "Ulaştırmada 15 bin kilometre duble yol yaptık, 2023'lere kadar bir 15 bin daha yapacağız inşallah. Konutta 500 bin yaptık, bir 500 bin daha yapacağız.
Sürücüye uyarı: Sokak hayvanlarını gör ve koru
Hayvan Barınağı çalışanları, Sinop Sahipsiz Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği üyeleri, Ayancık yolu, Karakum yolu, Akliman girişi ve şehrin girişindeki duble yol gibi yoğun kullanılan otoyollarına ikaz levhaları yerleştirdi.
Bakan Yıldırım: Sigorta fırsatçılarına karşı Hazine ile görüşüyoruz
Bunun yanında bakanlığın yaptığı duble yollar, özelleştirilen muayene istasyonları, yol denetim istasyonlarının yapılması gibi olumlu çalışmaların olduğunu söylemeden geçemeyeceğim.” diye konuştu.
Bakan Eroğlu: HES’ler sayesinde enerji ithalatı düştü
Gümüşhane’ye duble yollar yapacaklarını müjdeleyen Bayraktar, "Gümüşhane ile Trabzon arasındaki tünelleri bitireceğiz." dedi.Ayrıca Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici de açılış etkinliklerine katıldı.
Türkiye’deki kamyon sayısı, 10 Avrupa ülkesinin toplamından bile fazla
Bu oranla sürücü faktörünün kazalarda birinci etken haline geldiğini ifade eden Başkan Apaydın, duble yol ve otoyol sayısının artmasına, mühendislik hizmetlerinin gelişmesine rağmen kazaların azalmadığına dikkat çekti.
Şubat dizisinin tayfası Anadolu Festivali’nde
Şubat dizisinde ‘Duble’ rolünde oynayan Sarıbacak, kendisini memleketinde gibi hissettiğini söyledi. Ermeni ve Türklerle burada kaynaştıklarını söyledi.
BP, 5 yılda yüzde 50 büyümeyi hedefliyor
ANTALYA - Türkiye genelinde 640 akaryakıt istasyonu bulunan İngiliz petrol devi British Petroleum (BP), duble yollar üzeride yeni yatırımlar yaparak 5 yıl içerisinde yüzde 50 büyümeyi hedefliyor. Antalya’da bir akaryakıt istasyonu açılışına katılan BP Türkiye Akaryakıt Ülke Müdürü Richard Harding, gazetecilerin sorularına cevap verdi.
Bakan Yılmaz: Çözüm süreciyle Ardahan'ı 2023 vizyonuna hazırlayacağız
Ardahan’a duble yollar, yeni hastaneler, doğalgaz ve daha bir çok proje kazandırdık. Küçük Sanayi Sitesi'ne kaynak aktararak altyapı ve çevre istinat duvarlarını yaptık.
Trafikten 100 bin araç çekildi, 400 milyon lira ödendi
"Hızlı yaşama, genç ölme, uzun yaşa, cesedin de hiç olmasın" diyen Yıldırım, insan hayatının önemine değindi ve duble yolları bunun için yaptıklarını ifade etti. Savaşlarda bile trafik kazalarındaki kadar ölüm hadisesi yaşanmadığına dikkat çeken Yıldırım, yollara, trafiğe altyapıya yapılan yatırımın insanların yaşatılmasına
Sürücülere ‘mıcırlı yol’ uyarısı
liradan 9 bin 330 adet 200 kişilik Öğrenci Yurdu, 25 bin m2 alana sahip 30 milyon liradan 373 adet Hastane, kilometresi 2,2 milyon liradan 5 bin kilometre duble yol yapılabilirdi.” diye konuştu.
Turizm Haftası kutlaması Çatalhöyük'te yapılan resepsiyonla başladı
Bu çerçevede yapılan hızlı tren, duble yollar ve yeni hava limanı yatırımlarında gelinen mesafe övünç verici. Önümüzdeki yıllarda Konya tam bir turizm şehri haline gelecek.
Hüseyin Çelik: Bahçeli freni patlamış kamyon gibi
Başbakan'a duble yolların mı, barajların hesabını mı soracaksın. TBMM'de çelik çomak oynamıyoruz. Ortada yanlış bir fiil varsa tespit ve tescilliyse soruşturulup araştırılır.
Vali Yazıcı: Yozgat-Yerköy yolu asfaltlama çalışması bu yıl bitirilecek
Vali Yazıcı, toplantı sonunda yaptığı açıklamada, karayolları ağı içerisinde bulunan Akdağmadeni-Yerköy Delice kavşağı arasındaki duble yol yapımının taş ocağı sıkıntısı nedeniyle geciktiğini belirterek, bu sene öncelikle Yerköy-Yozgat arası karayolunun korkulukları dahil bitirileceğini kaydetti
Aracın çarptığı yavru ayı telef oldu
Duble yol yapıldığından beri bariyerler yaban hayatı için büyük engel. Hayvanlar su içmeye inemiyorlar. İnmek isteyen hayvanlar beton duvarlarla karşılaşınca şaşırıyorlar.
SAÜ, 'Ekmek İsrafını Önleme Kampanyası'na destek olacak
Yani israf edilen bu miktar ile 80 hastane, 500 yurt, 500 adet okul ya da 500 kilometre duble yol yapılabilir. Başlatılan bu sosyal sorumluluk projesi ile israfı en aza indirmeye çalışacağız.
Bakan Yılmaz: En büyük kalkınma huzur ortamıdır
Duble yollar yaptık. Altyapılar yapıp, ciddi yatırımlar yaptık. Bütün amacımız, bütün bölgelerimiz belli bir ortalamaya gelsin. Mutlak eşitlik mümün değil.
Fatih Erbakan: İktidar bazı konularda olumlu adımlar atıyor
Duble yollar yapılıyor. Türkiye’nin dört bir yanında yeni havaalanları yapılıyor. TOKİ eliyle vatandaşların konut problemi çözülmeye çalışılıyor.