eğlenen çocuklar

İzmir Büyükşehir 106 bin çocuğa 7 milyon litre süt içirdi
Kutlamada palyaço, yüz boyama, cambaz gibi etkinliklerle eğlenen çocuklar, gün boyu düzenlenen yarışmalarda mücadele etti. Kocaoğlu’nun da oyunlarına eşlik ettiği çocuklar, bir yandan süt içmeyi de ihmal etmedi.
Yürüyen merdivende tehlikeli eğlence (Özel)
Yürüyen bant üzerinde kayarak eğlenen çocuklar, tehlikeye aldırmadan oyunlarına devam etti. Taksim’deki yer altı tüneli geçtiğimiz günlerde meydana gelen bir ölümlü kaza ile gündeme gelmişti.
Tarım işçilerinin çocukları ilk kez lunaparka gitti
Polis ağabeyleri ile gönüllerince eğlenen çocuklar ilk kez lunapark ile tanışmanın mutluluğunu yaşadı. İlk kez yaşadıkları lunapark heyecanını hiç unutmayacaklarını ifade eden çocuklar, polis memurlarına teşekkür etti.
Belediyeden çocuklara 23 Nisan eğlencesi
Parkta kurulan şişme oyun parkurlarında bedava eğlenen çocuklar, ilk defa 23 Nisan'ın bayram havasında geçtiğini belirtti.Belediye Başkanı Kamil Dalkara burada yaptığı konuşmada, "Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ulusal egemenliğimizi ilan ederek dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan
23 Nisan’ı Suriyeli çocuklar da kutladı, oyunlar savaşı unutturdu
Doyasıya eğlenen çocuklar, savaşın oluşturduğu kötü izleri oyunlarla unutmaya çalıştı. Dünya çocuklarına armağan edilen bayramı Türkiye’ye misafir olarak gelen Suriyeli çocuklar ve aileleriyle birlikte kutladıklarını söyleyen GAMEK Genel
Sevgi Evleri’ndeki engelli çocuklar hayvanlarla moral buluyor
Ata binip köpeklerle eğlenen çocuklar, büyük mutluluk yaşadıklarını dile getirdi. 12 yaşındaki Beytullah Aşık, ilk başta ata binerken korktuğunu, ancak şimdi alıştığını ve çok eğlendiğini söyledi. Fatih Kürkçü ise atlardan ve köpeklerden çok korktuğunu, ancak bu korkusunu yavaş yavaş yenmeye başladığını kaydetti.
Sıcaktan bunalan çocuklar, çareyi 'fıskiye'de buldu (Özel)
Parkta gönüllerince eğlenen çocuklar, kaydırağa da binmeyi ihmal etmedi. Torunları eğlenirken kendisi de ağaç altında gölgelenen anneanne Ferzan Özcan, kızının çalıştığını torunlarına kendisinin baktığını söyledi.
Habere değil, pikniğe gittiler
Şişme oyun gruplarında gönüllerince eğlenen çocuklar, düzenlenen yarışmalara katıldı. Yarışmaların sonunda dereceye girenlere, mp4 ve saat gibi hediyeler verildi. Büyükler ise ok atarak, AVT Motor, bisiklet ve ata binerek güzel bir gün geçirmiş oldu.
Engelli çocuklar, balık tutup horon tepti
Bir yanda yöresel kıyafetleri giyip horon teperek ortamı şenlendirenler, diğer yanda apaçi dansı ile eğlenen çocuklar vardı şenlikte. Bazıları hayatlarında ilk defa denize olta atmanın heyecanını yaşadı.
Rusya’da çocuklar kar üzerine resim yarışması düzenledi
Kıyasıya eğlenen çocuklar resim kabiliyetlerini karda sergiledi. Biri birinden ilginç ve renkli ejderha resimleri oluşturmaya çalışan çocuklara velileri de yardımcı oldu. Rusya'nın geleneğinde yılbaşında hediye getiren Ayaz Ata da torunu Sneguroçka ile etkinlikte bulundu.
Yakutiye Kent Konseyi köy çocuklarını sevindirdi
Karşılarındaki palyaçolarla eğlenen çocuklar büyük keyif yaşadı. OYUNCAK VE KİTAP HEDİYE EDİLDİ Ziyarette çocuklara balonlar verilirken, okumak için hikaye kitapları ve oyuncaklar hediye edildi.
Mısır’daki Türkler Selahaddin Türk okulundan bayramlaştı
Palyaçolarla kovalamaca oynayarak eğlenen çocuklar gurbette bayram sevincini Kahire de yaşadılar. Selahattin Türk Okulu Müdürü Şevket Yılmaz etkinlikte yaptığı konuşmada, “ Gurbette anavatanımızdan uzakta Kurban Bayramı'nı idrak ediyoruz.
Çankırılı çocuklar Caillou ile eğlendi
ÇANKIRI - Çocukların ekranlardan heyecanla izlediği Caillou (Kayu) karakterinin kuklası Çankırılı çocuklarla bir araya geldi. Caillou ile eğlenen çocuklar neşeli anlar yaşadı.
Çukurcalı çocuklar: Bu kan dursun, artık yeter
HAKKARİ - 24 şehidin verildiği Çukurca’da çocuklar da ‘artık yeter bu kan dursun’ diyor. Saldırının izlerinin gölgesinde neşe içinde oyun parkında eğlenen çocuklar, her şeye rağmen çocukluklarını yaşamaya çalışıyor.
Minikler hayvan barınağını gezdi
Panayır havasında geçen etkinlikte Hacivat Karagöz ve palyaçonun balon gösterisiyle eğlenen çocuklar unutamayacakları bir gün geçirdi. (CİHAN)
Bilgi Evi minikleri hayvanat bahçesinde
KOCAELİ - Darıca Kazım Karabekir Bilgi Evi öğrencileri, Boğaziçi Hayvanat Bahçesi’ni gezdi. Gönüllerince eğlenen çocuklar, dünyanın dört bir yanından getirilmiş yüzlerce kuş türü ve bitkiyi gördü.
Batman’da çocukların yeni eğlencesi çarpışan bot ve zorb adrenalin topu
Zorb topu ile inanılmaz adrenalin yaşayan, çarpışan botlarda ise doyasıya eğlenen çocuklar hallerinden memnun. Bu tür eğlence yerlerinin açılmasının kente ayrı bir renk kattığını belirten vatandaşlar, “Çocuklara yönelik bu tür eğlence yerlerinin açılması çok güzel.
Polis tarlada çalışan 40 çocuğa lunaparkı gezdirdi
Polis ağabeyleri ile gönüllerince eğlenen çocuklar ilk kez lunapark ile tanışmanın mutluluğunu yaşadılar.Hayatlarında ilk kez lunapark heyecanı yaşadıklarını ve bu anı hiç unutamayacaklarını ifade eden çocuklar polis memurlarına teşekkür ettiler.
Ortaköy Ufuk'ta 1. Süt Şenliği heyecanı yaşandı
Nasrettin Hoca ve Keloğlan eşliğinde oyunlar, şarkılar, fıkralar ile eğlenen çocuklar günün sonunda kendileri için hazırlanan sürpriz çantalar ve yüzlerinde gülücükler ile okuldan ayrıldı. (CİHAN)
Ardahan'a 15 Mayıs’ta kar yağdı
Karla eğlenen çocuklar, ilkbaharı beklerken yağan karla sevindiklerini belirtti. Ardahanlılar, “Şehre bahar gelmesini dört gözle bekliyoruz.” dedi. Kar Ardahan’ın yüksek ilçelerinde de etkili oldu.
Fanatik Bursasporlulardan 'yeşil beyazlı' kardan adam
Yer yer yarım metreyi bulan kar yağışından en çok eğlenen çocuklar olurken, vatandaşlarda karın tadını çıkarıyor. Merkez Osmangazi İlçesi Kayahan Mahallesi Kayahan Çarşı esnafı yoğun kar yağışını fırsat bilerek kardan adam yaptı.
İlköğretim öğrencilerine balık ziyafeti verildi
Müzik eşliğinde eğlenen çocuklar, doya doya balık ekmek yedi. Öğrencilerden Ece Gülgöçmen, balığın faydalı olduğunu annesinin söylediğini belirterek, ''Zaten balık yiyorum. Balığı da eti de seviyorum.
SHÇEK'den Sünnet Şöleni
Şölende düzenlenen sihirbaz ve kukla gösterileriyle eğlenen çocuklar, kendi hazırladıkları halk oyunları, sema ve seğmen ekibi gösterileriyle de şölene renk kattı. Şölende ayrıca katkılarından dolayı Keçiören
Gençlik Parkı'nda Ramazan nostaljisi
İftarın ardından park geneline dağılmış alışveriş stantlarını gezen büyükler ile kendileri için çeşitli oyuncaklarla bezenmiş panayırlarda eğlenen çocuklar, daha sonra da Temâşa Bahçesi'nde Karagöz-Hacivat, Aşuk-Maşuk, Orta Oyunu, kukla gösterisi ve Meddah gibi geleneksel temaşa sanatlarını izlediler.
Çorum'da sünnet şöleni coşkusu
Şölende palyaço ile eğlenen çocuklar, hacivat karagöz gösterisi ile doyasıya eğlendi. Şölenin finalinde ise Öykü ve Berk kardeşler sahne alarak konser verdi. "Evlerinin önü boyalı direk" türküsünü kendi yorumlarıyla seslendiren ve ünlenen Öykü ve Berk, birbirinden güzel şarkıları sünnet olacak çocuklar için seslendirdi.
Yaz kursuna katılan öğrenciler piknikte buluşuyor
Kayseri Melikgazi Belediyesi Çocuk Meclisi tarafından açılan yaz kurslarına katılan bin 500 öğrenci gruplar halende piknikte buluşuyor. Piknikte eğlenen çocuklar stres atıyor.
Sağlık çalışanları piknikte buluştu
Kurulan oyun alanlarında doyasıya eğlenen çocuklar ise gönüllerince eğlendi. Pikniğe her geçen yıl ilginin biraz daha arttığını söyleyen İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan, hayati bir önem taşıyan sağlık alanında hizmet verenlerin iş yoğunluğunun stresinden kurtulmasının önemli olduğunu söyledi.
Batmanlı Vedat'tan polis taşlayan çocuklara: Polisi tanısanız taş atmazdınız
Bir süre çeşitli oyun araçlarında eğlenen çocuklar, Kent Güvenlik Yönetim Sistemi binasını da gezdi. Öğrenciler, gezinin ardından otobüslerle tekrar okullarına bırakıldı.
Bişkek heyeti, Sokakta Çalışan Çocuklar Merkezi'ni ziyaret etti
Merkezde çocuklardan oluşan saz heyetinin Türk halk Müziği, resim ve satranç odalarında eğlenen çocuklar ile bilgisayar odasındaki faaliyetler konuk heyetin büyük ilgisini çekti. Heyet daha sonra yemekhane, spor salonu ve reviri gezen konuk heyet, oyun salonunda çocukların oynadıkları masa tenisi, airhokey, bilardo oyunlarına katıldı.
Elazığ'da 189 köy ve 160 mezranın yolu ulaşıma kapandı
Kartopu oynayarak eğlenen çocuklar, karın keyfini çıkardı. Kara hazırlıksız yakalanan şoförler ise zor anlar yaşadı. Bu arada Elazığ Valiliği'nden yapılan açıklamada, elverişsiz hava koşulları nedeniyle 189 köy, 160 mezranın yolunun kapandığı bildirildi.
Diyalize giren ve organ nakli olan çocuklar yeni yıl partisinde eğlendi
Doktorlarıyla birlikte eğlenen çocuklar hep birlikte yeni yıl pastası kesti. Çocuk Hastalıkları Anabilim Dalı, Çocuk Nefrolojisi Bilim Dalı ve Organ Nakli Merkezi tarafından düzenlenen yeni yıl partisine çocukların anne ve babaları da katıldı.
Çocuklar buz tutan dereler üzerinde kızakla kayıyor
Köy içinden geçen derede buz üzerinde gönüllerince eğlenen çocuklar kızak kaymanın tadını doyasıya yaşadı. Düşe kalka kızak kayan çocuklar, karı çok özlediklerini ve yağmasını sabırsızlıkla beklediklerini ifade etti.
Tayland'da bayram, kurban kesimi bitince başlıyor
Büyüklerinin gözetiminde halat çekme, tekerleme söyleme gibi yarışmalarla doyasıya eğlenen çocuklar aynı zamanda ufak tefek hediyeler de aldı. Diğer yandan da akşam yemeğinin hazırlıkları başlanırken, ayrılan etler de muhtaç durumdakilere dağıtılmak üzere pay edildi.
Çevik kuvvet polisleri, bu sefer kimsesiz çocukları sevindirmek için işbaşındaydı
Yurttan 9 öğretmen ve 1 müdür yardımcısı ile geldikleri lunaparkta doyasıya eğlenen çocuklar, daha sonra çevik kuvvet şube müdürlüğüne geçerek öğle yemeğini birlikte yedi. Ardından çevik kuvvet ekiplerinin toplumsal olaylarda kullandığı ekipmanları yakından görme ve inceleme imkanı bulan kimsesiz çocuklar, başta panzer olmak ezere diğer
Bükreş'teki Türk okulu gurbetçilere bayram sevinci yaşattı
Türkiye'deki bayramları aratmayan zengin etkinlikte misafirlere geleneksel Türk döneri, çay ve kahvesi ikram edilirken, programda en çok eğlenen çocuklar oldu. Okul bahçesinde kurulan oyuncaklarla doyasıya eğlenen çocuklar, Hacivatlı-Karagözlü, Palyaçolu bayram kutlamasında doyasıya eğlendi.
Edremit'te 15 fakir çocuğa bayram sürprizi
Bayramlık elbiseleriyle oyun parkurunda eğlenen çocuklar ve aileleri de kendilerine böyle güzel bir gün yaşatanlara teşekkür etti.
Çorum Belediyesi 350 çocuğu sünnet ettirdi
Şölende palyaço ile eğlenen çocuklar ünlü illüzyonist Sermet Erkin'in gösterisini hayretle izledi. Dikkatli gözlerle Erkin'i takip eden çocuklar, illüzyon gösterilerinin nasıl yapıldığını anlamaya çalıştı.
Meram Belediyesi 400 çocuğu sünnet ettirdi
Birbirinden renkli ve güzel gösterilerle doyasıya eğlenen çocuklar, unutamayacakları bir gün yaşadı. Programa Konya Müftüsü Şükrü Özbuğday, Meram Belediye Başkanı Serdar Kalaycı, Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançeri, meclis üyeleri, başkan yardımcıları, muhtarlar ve binin
Kimse Yok Mu Derneği, Kahramanmaraş'ta yetimlerin gönlünü aldı
Gönüllerince eğlenen çocuklar Kimse Yok Mu Derneği'nin kendilerini düşünmesinden dolayı büyük mutluluk duyduklarını dile getirdi. Anne ve babası ayrı yaşayan Esra Gökoğlan, programın kendileri için sürpriz olduğunu belirtti.