ekmek

Ankara Halk Ekmek 1 milyon kilo ‘pres maya’ alacak
ANKARA - Ankara Halk Ekmek ve Un Fabrikası A.Ş. Genel Müdürlüğü, 1 milyon kilo ‘pres maya’ satın almak için ihale düzenledi.Kamu İhale Kanunu’nun ‘istisna alımı’ kapsamında olan söz konusu ihale; kapalı zarf ve teklif olma yoluyla 13 Şubat günü saat 14.
Trabzonspor, Özer Hurmacı ile sözleşme imzaladı
"EKMEK YEDİĞİM KABA TÜKÜRMEM"Deneyimli futbolcu, daha önce Trabzonspor da gündemdeyken Fenerbahçe’ye transfer olduğunun hatırlatılması üzerene ise şunları söyledi: "Benim bonservisim elime ilk 17 yaşında düştü
TZOB: Çiğ süte önerilen fiyat maliyeti karşılamıyor
süreyle sabitlenen bu fiyat; süt üreticilerinin yanında et üreticilerini, et ve yem sanayicilerini, veteriner hekimleri, ilaç sanayicilerini ve buralardan ekmek yiyen yüzbinlerce insanı, en önemlisi de tüketicileri ilgilendirmektedir.
'Yabancı yatırımcı Türkiye'ye geliş noktasında tereddüt etmeye başladı'
vurgulayarak, “Bu olayları gördükten sonra haliyle yabancı yatırımcılar da durdu ve hemen arkasından HSYK’da değişiklik yapmaya kalktık, üstüne tuz biber ekmek üzere. Önce Anayasa değiştirilsin dendi, partiler anlaşamadı.
Enflasyon kısa vadede yüzde 5'in üzerinde seyredecek (1)
İşlenmiş gıda fiyatları ise bu dönemde ekmek ve tahıllar grubu kaynaklı olarak yüzde 0,73 oranında artarken grup yıllık enflasyonu yüzde 7,11’e gerilemiştir. Ocak ayına ilişkin öncü göstergeler, olumsuz hava koşullarının taze meyve-sebze fiyatları üzerindeki etkisi sonucunda gıda grubu yıllık enflasyonunun yüksek düzeyini koruyacağına
TESK: Akaryakıt sıkıntısı nakliyecileri rekabet edemez hale getirdi
Konfederasyon olarak şoför ve nakliyeci esnafının evine ekmek götürmesi için ucuz akaryakıt verilmesi gerektiğini söyledi. Şoförün trafik güvenliği konusunda eğitimli ve bilinçli olması, bedensel ve ruhsal olarak sağlıklı kalmasının trafik güvenliğini doğrudan etkileyecek bir durum
Ekmek israfı kampanyasıyla 2,8 milyar TL tasarruf sağlandı
ANKARA - Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Toprak Mahsülleri Ofisi (TMO)’nin 17 Aralık 2013 yılında başlattığı ‘Ekmek İsrafı Kampanyası’ sonuçlarına göre bir yılda ekmek tüketiminden 2,5 milyar TL’lik tasarrufa
Ankara Halk Ekmek 53 bin kilo yağ alacak
ANKARA - Ankara Halk Ekmek ve Un Fabrikası AŞ Genel Müdürlüğü, 50 bin kilo kestart yağı ile 3 bin kilo margarin satın alımı için ihale yapacak.Kestart yağı ihale şartnamesi 50 TL, margarin şartnamesi ise bedelsiz olarak fabrikanın Muhasebe ve Ticaret Müdürlüğü’nden temin edilebilecek.
Nakliyatçılar, mazot fiyatına isyan etti, belge mağduriyetine çözüm istedi
Mazot parasını, lastik parasını, sigorta parası değil, evine ekmek parası götüremeyecek halde olduklarını ifade etmek için de pasif bir eylem yaptılar.” açıklamasında bulundu.
Belediye süt sektörüne girdi, firmalarla rekabet başladı
Bursa Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren Bursa Ekmek ve Besin Sanayi A.Ş (BESAŞ) tesislerinde üretilen süt ürünleri serbest piyasaya girdi. Bursa'nın dağ ilçeleri Orhaneli, Keles, Harmancık ve Büyükorhan’da göçün önlenmesi ve kırsal kalkınmanın sağlanması amacıyla hizmete açılan Keles Süt ve Süt Ürünleri Tesisi’nde
Hububatta yetersiz yağış yüzünden yüzde 20 verim kaybı endişesi
Kiraz, “Ayrıca tüketicilerimiz de özellikle ekmek israfından kaçınarak milli ekonomimize katkıda bulunmaları gerekiyor.” dedi. (CİHAN)
Zamlar kamyoncuları çileden çıkardı
Biz kamyon şoförleri olarak çok zor şartlar altında ekmek paramızı kazanırken bir de mazota büyük bir şekilde zam yapılıyor. Aldığımız ve yaptığımız işler belli, bizler sadece kamyon şoförleriyiz.
Kahramanmaraşspor – Bucaspor karşılaşmasının ardından
Biz burada ekmek paramız için koşuyoruz. 30 metreden şut atılıp penaltı veren hakemi ilk defa burada gördüm. Sahada hakeme de söyledim ‘hocam biz ekmek parası için buradayız, lütfen biraz daha dikkatli olun’ diye.
Maden-İş Başkanı Küçükgencay: Yanlıştan dönülmesi bizleri mutlu etti
Ekmek kapılarının açılmasının işçiler tarafından büyük sevinçle karşılandığını vurgulayan Küçükgencay, “Kışın ortasın 472 kişinin işsiz kalması, büyük moral bozukluklarına neden olmuştu. Birçok işçinin ev, araba taksitleri vardı.
Fırıncılar fahiş un fiyatlarından kurtulacak
İZMİR - Fırıncı esnafının belini büken un maliyetleri, federasyon nezdinde yapılan çalışmalarla hafifletilecek. Un üreticileri, ocak ayı boyunca ekmeklik un için gerekli buğdayı, Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) stoklarından vade farksız ve 120 gün vadeyle alabilecek.
Kadir Keleş'in Hızırbeyspor'dan Trabzonspor'a uzanan futbol yolculuğu
TAKIM ARKADAŞLARIM SAYESİNDE EKMEK YİYORUM1461 Trabzon'da geçirdiğin 1.5 sezonda 2. Lig'de şampiyonluk yaşadınız, PTT 1.
‘Yanıltıcı reklam cezaları firmaların karına göre değişsin‘ önerisi
Ekmek veriyor, kömür veriyor. Bu önlemler alınmadan tek başına kredi kartı taksitlerini sınırlandırmak yetmez.” şeklinde konuştu.
Bakanların istifası dünya basınında
Reuters ise Erdoğan hükümetinin ‘Türkiye’ye fitne tohumları ekmek için dış mihrakların çabası’ olarak nitelendirdiği skandalın, yabancı yatırımcıların kafasını karıştırdığı yorumunu yaptı.Bloomberg ajansı, kabine revizyonu kapsamında bugün 10 bakanın değiştirilebileceğini yazdı.
Romanya'da ihtiyaç sahibi çocuklar sevindirildi.
Hediye merasimi öncesi çocukların sürprizleriyle karşılanan vakıf ve dernek yetkililerine Romanya adetlerine uygun olarak ekmek ve tuz ikram edildi. Tören öncesi çocukların hazırladıkları etkinlikleri seyreden misafirler, çocukların performanslarını alkışlarla karşılık verdiler.
İş sağlığı ve güvenliği uzmanları dertli: Güvencemiz yok
Ekmek parası korkusundan ilgili Bakanlığa yaşadıkları bu olumsuzlukları söyleyemediklerini anlatan N.A., şöyle konuştu:
Bakan Eker: Sanatla toplumun gündemine gıda güvenliğini taşıyoruz
Bir yılda 1 milyar 300 milyon ekmek ton çöpe atılıyor. Bu miktar dünyadaki bütün açları doyuracak yeterlilikte. Geçen sene 17 Ocak’ta kampanya başlattık.
Doha’nın renkli kuş pazarı göz kamaştırıyor (Özel)
Bir çok kişi için ekmek kapısı olan kuşların bakımı da ihmal edilmiyor. Satıcılar kafeslerdeki rengarenk kuşlara aralıklarla su ve yem vererek, kafeslerini temizliyor.
Pazarcı esnafını 'don' vurdu
Soğuk havalardan dolayı pazarcı esnafı iş yapamaz ve evine ekmek götüremez hale geldi." ifadelerini kullandı. (CİHAN)
Ekmek israfını önlemek için 50 gramlık ekmek üretiyor
ERZİNCAN - Erzincan’da bir fırın işletmecisi, ekmek israfının önüne geçmek amacıyla, 250 gramlık ekmeğe ilave olarak 50 gramlık ekmek de üretmeye başladı. 250 gramlık ekmeğin 75 kuruşa satıldığı şehirde, 50 gramlık ekmekler poşetli olarak 15 kuruştan tüketicinin beğenisine sunuluyor.
KKTC'de elektrik zammına karşı kazıklı eylem
Türk Amme Memurlar Sendikası Başkanı Ahmet Kaptan halkın 4 aydır ülkede değişim sağlanacak diye beklediğini, ancak değişen bir şey olmadığını; halkın yine ekmek derdinde olduğunu ve sokaklara dökülerek kurumlarına sahip çıkma derdine düştüğünü söyledi.
Eylemciler Kiev’in merkezine giden yolları tutuyor
Gecenin ilerleyen saatlerinde eylemcilere haşlanmış yumurta, siyah ekmek, bisküvi ve çay ikram edildi. Bir gurup haşlanmış yumurtaları soyarken diğer guruplar ise çay ve bisküvi dağıtımını organize ediyor.
Eylemciler Kiev Belediyesi ve sendika binasını karargah yaptı
Gecenin ilerleyen saatlerinde eylemcilere haşlanmış yumurta, siyah ekmek, bisküvi ve çay ikram edildi. Bir gurup haşlanmış yumurtaları soyarken diğer guruplar ise çay ve bisküvi dağıtımını organize ediyor.
TUSKON’un 19 köprüsünden 30 milyar dolar ihracat geçti
Paraguay’da ekmek üretimi yapan DVC’nin Yönetim Kurulu Başkanı Daniel Villacorta da 1 milyon dolarlık un alımı yaptı.Türkiye’den TDTK’ya katılıp stant açan kurumlar, 130 ülkeden gelen yatırımcıların akınına uğruyor.
Mali krizin devam ettiği Güney Kıbrıs'ta gazete, kuponla süt ve ekmek veriyor
LEFKOŞA - Kıbrıs Rum tarafında faaliyet gösteren bir gazete, bir süpermarketle işbirliği yaparak okurlarına süt ve ekmek kuponu verdi.Her 10 aileden 6’sında işsiz bulunan Güney Kıbrıs’ta, işsizlik göstergesi yüzde 17’yi gösteriyor.
Kraliçe'nin şekerden heykelini yaptılar
“Foodscapes” olarak adlandırılan yemekten yapılan manzara eserlerinde genellikle karpuz kabukları, mantar, ekmek, bisküvit, makarna, brokoli ve benzer sebzeler kullanılıyor.Bu mesleğe fotoğrafçılıkla başladığını kaydeden Carl Warner, şimdi ise dünyaca ünlü firmalar için gıda maddeleriyle manzara resimleri yaptığını ifade ediyor.
Açlık ve susuzluğun pençesindeki Suriyeliler kazma ile kuyu kazıyor
Ne su, ne ekmek hiçbir şeyimiz yok. Elimizle kuyu kazmak zorunda kaldık. Zorlansak da bunu yapmak zorundayız” şeklinde konuştu. (CİHAN)
Arpalı ekmek, Başkentlilerin beğenisine sunuldu
ANKARA - Ankara Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek Fabrikası, yeni üretilen kavuzsuz arpalı ekmeği Başkentlilerin beğenisine sundu. Kolesterolü düşüren ve sindirim sistemine yardımcı özelliği ile öne çıkan arpalı ekmeğin, özellikle diyet yapan ve diyabet hastası olan Ankaralıların sofrasında yerini alması
Rusya’da ırkçı grup ekmek almaya giden göçmene saldırdı
Görüntüde Moskova’nın kuzeydoğusunda bir grup, ekmek almaya giden orta yaşlı göçmene saldırıyor. “Rusya Ruslarındır!” şeklinde slogan atan dazlaklar, şahsı ölesiye dövüyor.
TCMB: Enflasyondaki düşüşü gıda fiyatları sınırladı
Yıllık enflasyon ekmek ve tahıllar grubunda artarken diğer işlenmiş gıda ürünlerinde geriledi. Merkez Bankası'nın Ekim ayı fiyat gelişmeleriyle ilgili hazırladrığı tablo şöyle:
Çok uluslu Süper Lig
Bugüne kadar ligimizde top koşturan tek tük Fransız varken, bu sezon itibariyle 8 Fransız, ekmek parasını bizim topraklardan çıkartıyor. Bu sayı Fransa'da doğup, futbolu orada öğrenen ancak milli tercihlerini ailelerinin geldiği topraklar lehine yapan Afrikalılarla daha da yükseliyor.
Para Politikası Kurulu toplantı özeti yayınlandı
Yıllık enflasyon ekmek ve tahıllar grubunda gerilerken diğer işlenmiş gıda ürünlerinde yükselmiştir.” denildi.ENERJİ VE HİZMET FİYATLARI
Bahanelere değil üretime sarıldılar, fabrika gibi çalışıyorlar
görüşüp 600 engelliyi iş sahibi yaptıklarını belirten Kalender, şunları anlatıyor: "Biz engelli vatandaşlarımızın hem üretime katılması hem de evlerine ekmek götürebilmeleri için yaptığımız işe yerleştirme çalışmalarında bazı veriler de elde ettik.
Vali ve eşinden 'Askıda Ekmek' uygulamasına destek
ERZURUM - Erzurum Valisi Ahmet Altıparmak, ihtiyaç sahibi ailelerin ücretsiz ekmek alabilmeleri için bazı fırınlarda başlatılan, 'Askıda Ekmek' uygulamasına katkıda bulundu. Vali Ahmet Altıparmak, Cumhuriyet Bayramı kutlamalarının ardından eşi Özden Altıparmak ile Yakutiye ilçesi Yoncalık semtindeki bir fırını ziyaret etti.
Denizli'de rekor hırsızlık: Altı katlı mağazadan 224 bin liralık ürün çalındı
Açlıktan yapılan bir ekmek hırsızlığı ile organize hırsızlara aynı cezaların olmaması gerektiğini vurgulayan Ergün, şunları kaydetti: “Bir insan çok açıkmışsa, yoldan geçerken bir ekmek almışsa o da hoş görülmez de belki onun cezası hafif
Türk Metal Sendikası, İsdemir’de yetki için geldi
tanıtım filmi sunumu yapıldıktan sonra konuşma yapan Metal İş Sendikası Genel Başkanı Pevrul Kavlak, “Bizim için sendika, hak için, soframızdaki bir dilim ekmek için mücadele etmenin meşru zeminiydi. Bu mücadelenin hedefi, karnı tok, sırtı pek metal işçisiydi.
CHP'li Özdemir, Milli Savunma Bakanı Yılmaz’a cevap verdi
‘İnsanlar ekmek yediği yere nankörlük yapmamalıdır’ Türkiye Suriye ile savaş eşiğindeyken, daha bugün Suriye tarafından atılan bir havan mermisiyle bir yurttaşımız yaşamını yitirmişken, bu işlerle uğraşması gerekmiyor mu?
Habur’da 30 kilometre kuyruk oluştu
Su ve ekmek yok burada. Burada su olmadığı için doğru düzgün namaz kılamıyoruz. Temel ihtiyaçlarımızı karşılayamıyoruz.
Borçlusunun oğlunu öldüren zanlı tutuklandı
'nın ekmek almak için gittiği bakkaldan dönen 15 yaşındaki oğlu Ramazan A.'yı, iddiaya göre, küfretmesine öfkelenerek 20 yerinden bıçakladı. Ramazan A.
Gündoğdu: Artık millet esastır, postal yalayıcılığı devri bitmiştir
Asıl amaç insan hakları için çaba göstermek ve dünyayı daha yaşanabilir bir hale getirmek için ekmek, demokrasi, özgürlükler ve doğuştan gelen hakları korumak adına mücadele etmektir." diye konuştu.
6 bin lira için borçlusunun oğlunu öldürdü
'nın ekmek almak için gittiği bakkaldan dönen 15 yaşındaki oğlu Ramazan A.'nın, iddiaya göre, küfretmesine öfkelenerek 20 yerinden bıçakladı. Ramazan A.
Geleneği yaşatmak için eşeklerle 27 km yürüdüler
Bu sefer küfelere helvalı ekmek dolduran grup, bunları yolda rastgeldikleri insanları ve köydeki vatandaşlara dağıttı. (CİHAN)
Alacaklısının oğlunu 20 yerinden bıçaklayarak öldürdü
MERSİN - Mersin'de bir kişi, alacaklı olduğu şahsın 15 yaşındaki oğlunu ekmek almak için gittiği bakkaldan dönerken 20 yerinden bıçaklayarak öldürdü.Olay merkez Toroslar ilçesi Bağcılar Mahallesi'nde meydana geldi.
Destici'den AK Partili ve MHP'li kadın milletvekillerine 'başörtüsü' çağrısı
Bugüne kadar yaptığı gibi artık buradan kimseye ekmek yok. Ne başörtüsünü istismar edip ordan oy devşirenler ne de başörtü karşıtlığıyla buradan oy devirmeye çalışanlara artık ekmek yok. Şuanda AK Parti’nin ve MHP’nin başörtülü kadın milletvekilleri var.
Kocaelililer Cumhuriyet için koştu
Cumhuriyet ve demokrasinin ekmek ve su kadar önem taşıdığını kaydeden Başkan Karaosmanoğlu, "Yaşıyorsak, bunu Cumhuriyet ve demokrasiye borçluyuz. Demokrasimizi güçlendirmek için üzerimize düşen her görevi yapmak zorundayız.
Çocukluğunda buğday öğüttüğü 150 yıllık değirmeni turizme kazandırdı
Bir lokma ekmek için çekilen eziyeti görmüş olacaklar. Belki böylece ekmek israfını bir derece önlemiş oluruz. Hem turistlik tesis olacak hem de buğdayı öğütüp un yapacağız.