elektrikli fünye

Polis durdurmasaydı kahvehaneyi bombalayacaklardı
Araçta bulunan pompalı tüfek, dinamit lokumu ve elektrikli fünyeden haberleri olmadığını iddia etti.Ölen İsmail Dere’nin cenazesi Bursa Tıp Kurumu’na kaldırıldı. Adli Tıp önünde bekleyen Dere’nin yakınları ilginç bir iddiada bulundu.
Polise pompalı tüfek doğrultan şahsın bulunduğu arabadan dinamit ve fünye çıktı
BURSA - Bursa’da, durdurulan şüpheli otomobilin camından pompalı tüfeği polise doğrulturken vurulan şahsın bulunduğu araçtan 3 adet dinamit lokumu ve 2 elektrikli fünye çıktı. Bursa polisi alarma geçti.
Muş'ta 640 gram A4 plastik patlayıcı bulundu
MUŞ - Muş'ta, terör örgütüne yönelik çalışmalarda 640 gram A4 plastik patlayıcı ile uzaktan kumandalı el yapımı patlayıcı düzeneği, çok sayıda elektrikli fünye ve muhtelif yaşam malzemesi ele geçirildi.
Diyarbakır'da yol kenarında patlayıcı madde tespit edildi
DİYARBAKIR - Diyarbakır'ın Dicle ilçesi Kurşunlu köyünde, üzerinde 2 adet büyük boy mutfak tüpünden oluşan, elektrikli fünyeyle harekete geçirilen el yapımı patlayıcı bulundu. Bombanın, kara yolunda güvenli şekilde patlatılmasından sonra 7 metre çapında, 3 metre derinliğinde çukur oluştu.
Şırnak’ta 13 kg patlayıcı imha edildi
İki kaya arasına gizlenmiş vaziyette bir adet büyük yağ tenekesi içerisinde 13 kg amonyum nitrat, 2 adet akım kaynağı pille desteklenmiş bir adet elektrikli fünye ile basma düzenekli hazırlanmış el yapımı patlayıcı düzeneği ele geçirilmiştir.
Şırnak’ta 13 kilogram patlayıcı imha edildi
sonucunda iki kaya arasına gizlenmiş vaziyette (1) adet büyük yağ tenekesi içerisinde 13 kg amonyum nitrat, (2) adet akım kaynağı pil ile desteklenmiş (1) adet elektrikli fünye ile basma düzenekli hazırlanmış el yapımı patlayıcı düzeneği ele geçirilmiştir.
Kahramanmaraş'ta PKK’ya büyük darbe
920 gram A-4 plastik patlayıcı, 1 adet zaman ayarlı bomba düzeneği, 2 adet patlayacak şekilde tuzaklanmış bomba düzeneği, 12 adet tuzaklamada kullanılan elektrikli fünye, 10 adet tuzaklamada kullanılan mekanik fünye, 2 adet el telsizi, 5 adet el bombası, 6 adet el bombası fünyesi, 2 adet M-16 piyade tüfeği şarjörü ve 69 adet fişeği
Bingöl'de PKK'ya ait sığınak malzemeleriyle birlikte imha edildi
yapımı patlayıcı madde düzeneği, el yapımı patlayıcı madde düzeneğinde kullanılan 1,5 kilogram amonyum nitrat, 1,5 kilogram C4 patlayıcı madde, 2 adet elektrikli fünye, 1 adet basma düzeneği ve 1 adet sığınağın bulunduğu belirtildi.
Amanoslar teröristlerden temizleniyor
güçleri, 1 kaleşnikof piyade tüfeği, 4 şarjör, 269 mermi, A-4 plastik patlayıcı madde ile dolu piknik tüpü, 4 telsiz, 10 patlayıcı ateşleme sistemi, 43 elektrikli fünye, 18 patlayıcı ateşleme devre kartı, 4 patlayıcı madde düzeneği, 4 hafıza kartı, 55 pil, 2 infilak fitili, 9 sırt çantası, 9 adet panço, 1 akü, 300 metre elektrik
Halı sahada komiser ve eşini şehit eden teröristler öldürüldü
8 adet elektrikli fünye. 5 adet büyük boy pil. 239 adet mühimmatı ve muhtelif yaşam malzemesi." (CİHAN)
PKK'nın 13 sığınağı imha edildi
çift göz gece görüş gözlüğü, 1 adet gündüz görüş dürbünü, 50 kilogram çeşitli yiyecek malzemesi, patlayıcı madde yapımında kullanılan amonyum nitrat ve elektrikli fünye ile bol miktarda giyecek, ilaç, mutfak ve yaşam malzemesi ele geçirilmiştir.
Foça bombacılarına yardım eden iki zanlı adliyeye sevk edildi
plastik patlayıcı, 4 adet Kalaşnikof uzun namlulu silah, 20 adet el bombası ve fünyeleri, 5 adet elektrikli fünye, 5 adet elektronik uzaktan kumanda düzeneği ve 20 adet tamamı dolu Kalaşnikof şarjörü ele geçirilmişti.
Alanya’da mühimmat bulundu
Toros Dağları eteklerinde 20 el bombası, 11,2 kilogram A4 patlayıcı, 4 adet Kalaşnikof, 5 adet uzaktan kumandalı bomba düzeneği, 200 adet mermi ve 5 elektrikli fünye ele geçirildi. İzmir Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nden yaklaşık 10 kişilik ekibi taşıyan bir polis helikopteri, dün saat 13.
"Toros'da ele geçirilen patlayıcının yapacağı tahribat Foça'nın 10 katıdır"
Bölgesi Toros kırsalında yapılan kazılarda 11 kilo 200 gram plastik patlayıcı, 4 Kalaşnikof uzun namlulu silah, 20 adet el bombası ve fünyeleri, 5 adet elektrikli fünye, 5 adet elektronik uzaktan kumanda düzeneği, 20 adet (600 mermi) tamamı dolu olan Kalaşnikof şarjörü ele geçirildi.
Terör olayları yüzde 76 oranında azaldı
Diğer operasyonlarda ise 5 elektrikli fünye, 2 sigara bomba düzeneği, 4 kalem bomba düzeneği, 11 el yapımı bomba düzeneği, 2 tabanca, 5 pompalı av tüfeği ve 33 fişek yakalandı.Emniyet yetkilileri, İzmir'in huzur şehri olması için aralıksız sürdürdükleri çalışmalarla terör olaylarının önüne geçeceklerini belirtti.
Canlı bombaya yardım ve yataklık eden zanlı yeni kanun ile serbest kaldı
3 kilogram ağırlığında plastik patlayıcı, 12 elektrikli fünye, 2 savunma tipi el bombası, pil, ampul ve kablolar ile düzeneği çalıştırmak için kullanılan anahtarlar ele geçirilmişti. ‘Örgüte üye olma’ ve ‘örgüt üyelerine yardım ve yataklık etme’ suçlamasından tutuklu bulunan A.
Terör örgütünden karakol yoluna 150 kilogramlık bomba
Vali Toprak, Topçular Jandarma Karakolu'na giden ana yol üzerinde karakolun 3 kilometre yakınlarında menfez içerisine yerleştirilmiş kablolu, elektrikli fünye ile ateşlenebilir 150 kilogram A-4 plastik patlayıcı olduğunun tespit edildiğini kaydetti.
Şemdinli’de üç ayrı yerde patlayıcı madde bulundu
pusu faaliyeti esnasında, daha önce güvenlik güçleri tarafından kullanılan bir mevzi içerisinde 2 adet 82 milimetrelik kuyruğu ve tapası sökülmüş 1 adet elektrikli fünye, plastik patlayıcı ve 90 santimetre uzunluğunda infilaklı fitil ile yemlenmiş havan mühimmatı, 2 adet 1,5 kilogramlık ayrı ayrı plastik kap içerisine elektrikli
Varto’da terör örgütüne ait mühimmat ele geçirildi
Operasyonda 3 teröristin öldürüldüğü, ayrıca 4 adet Kalaşnikof piyade tüfeği, 2 adet tabanca, 5 adet el bombası, 2 adet dürbün, 12 adet elektrikli fünye, 3 adet örgüt kıyafeti, 3 adet sırt çantası, çok sayıda örgütsel doküman ve patlayıcı madde yapımında kullanılan elektronik malzemeler ele geçirildiği kaydedildi
Muş Valiliği: Varto'da 3 terörist yakalandı
Operasyon bölgesinde ve teröristlerin üzerlerinde yapılan aramalarda, 2 kalaşnikof tüfek, 4 telsiz, 4 elektrikli fünye, 2 kilogram plastik patlayıcı, birer adet el bombası, video kamera, fotoğraf makinesi ve bol miktarda yaşam malzemesi ele geçirildi.
Sınırdaki çadırdan cephane çıktı
olmak üzere 5 kişiyi gözaltına alan ekipler çadırda 3 kalaşnikof silah, bu silahlara ait 700 mermi, TNT kalıpları, boru tipi bomba, çok sayıda telsiz, elektrikli fünye, sıhhi malzeme, battaniye ele geçirildi.
Ağrı Dağı'nda 12 kilogram TNT patlayıcı ele geçirildi
Olay yerinde yapılan incelemede 2 adet top mermisi, 12 kilogram TNT patlayıcı madde, 250 gram sıkıştırıcı malzeme, 6 elektrikli fünye, 500 metre elektrik kablosu, muhtelif çap ve miktarda fişek, demir testere ve bıçaklar ile bir kısım yaşam malzeme ele geçirildi.
Tunceli’de PKK’ya ait sığınaklar ele geçirildi
kullanıldığı belirlenen 2 sığınak ve 1 mağara içerisinde: 1 adet içinde kimyasal karışım ve fünyesi bulunan küçük tüpten yapılmış EYP düzeneği, 3 adet elektrikli fünye, 2 kg plastik şişe içerisine hazırlanmış kimyasal karışım, 1 adet oto uzaktan kumanda cihazı, 8 adet Kaleşnikof fişeği, 1 adet ses kayıt cihazı, 1 metre tökez teli
Çadır kente patlayıcı düzeneğiyle giren iki kişiye soruşturma açıldı
Hatay Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamada Boynuyoğun Çadırkente giriş yapmak isteyen 2 kişi üzerinde 3 adet elektrikli fünye yakalandığını olayla ilgili soruşturmanın sürdürüldüğünü açıkladı.
Suriye sınırına geçemeden yakalandılar
ELEKTRİKLİ FÜNYE VE KAPSÜLLER ELE GEÇİRİLDİ Açıklamada, ayrıca, “23 Mart 2012 günü saat 11.30 sıralarında, Mazıdağı kırsalında elde edilen ihbar sonucu yapılan arazi aramalarında, mağara içerinden gizlenmiş bölücü terör örgütü mensuplarına ait el yapımı patlayıcı
Polis, bombacıyı yakalamak için 900 saat kamera kaydı izlemiş
Yapılan aramalarda ise 890 gram TNT, 2 Rus yapımı el bombası, 4 elektrikli fünye, 2 bomba zamanlayıcısı, bomba yapımında kullanılan araçlar, 2 tabanca, 50 mermi, 2 susturucu, 1 tabanca namlusu, 1 peruk ve dijital malzemeler ele geçirildi.
Vali Mutlu: Sütlüce bombacıları yakalandı
yapılan aramalarda ele geçirilen malzemeleri ise şöyle sıraladı: “4 ayrı kalıp halinde toplam 890 gram TNT patlayıcı, iki adet Rus yapımı el bombası, 4 adet elektrikli fünye, 2 adet bomba zamanlayıcısı, bomba yapımında kullanılan araç ve gereçler, 2 adet tabancı, 50 adet fişek, 2 adet tabanca susturucusu, 1 adet tabanca namlusu ve bir
Sağ ele geçirilen PKK'lı: Kampta İslam dinine saygısızlık had safhada
adet el bombası, bir adet Yeasu marka büyük telsiz, 2 adet Yeasu marka küçük telsiz, 500 gram A-4 plastik patlayıcı, bir adet gündüz el dürbünü, 47 adet elektrikli fünye, 6 adet uzaktan komutalı patlayıcı madde düzeneği, silahlara ait şarjör ve mühimmat ile sözde vergilendirme adı altında zorla vatandaştan toplandığı değerlendirilen
Terör örgütünün bombaları dehşete düşürdü
daha sonra gösterdikleri Mersin, Antalya ve Hatay’da yapılan aramalarda; 11 kilo 830 gram plastik patlayıcı, 32 adet elektronik bomba düzeneği, 39 adet elektrikli fünye, 35 kilo amonyum nitrat, 18 adet el bombası, 5 adet uzun namlulu silah, 26 adet uzun namlulu silaha ait şarjör,1 bin 528 adet uzun namlulu silaha ait fişek,3 adet
Bingöl'de terör örgütüne ait 3 adet sığınak ve 6 adet depo bulundu
el yapımı patlayıcı madde yapımında kullanılan yaklaşık 45 kilogram amonyum nitrat ve patlayıcının etkisini artırmak maksadıyla 1 kilogram çivi, 1 adet elektrikli fünye, 2 adet el bombası ile 250 kilograma yakın çeşitli yiyecek malzemesi, bol miktarda giyecek, ilaç, mutfak ve yaşam malzemesi ele geçirildi.
Terör örgütü mensubu 8 kişi tutuklandı
tabanca, bu tabancaya ait 2 adet şarjör, 1,5 kg A4 plastik patlayıcı, 10 adet el bombası, çok sayıda hazırlanmış elektronik bomba düzenekleri, 37 adet elektrikli fünye, 9 adet elektrikli kapsül, 1 adet dürbün, 20 kg.
Eruh'ta bir terörist sığınağı bulundu
amonyum nitrat, 17 adet elektrikli fünye, 140 adet pil, bol miktarda tıbbi malzeme, örgütsel doküman ve yaklaşık 500 kg. muhtelif yaşam malzemesi ele geçirildi.
Mersin'de yakalanan 7 terörist, 11 asker ve polisin katili çıktı
Ayrıca yakalanan teröristlerin yer göstermesi neticesinde de gömülü halde, 650 gram A-4 plastik patlayıcı, 3 adet bomba düzeneğinin yanı sıra, 28 adet elektrikli fünye ve çok sayıda tabanca ve fişeğin bulunduğu malzemeler ele geçirildi.
Bombalı eylem için emir 'şifre' ile gelmiş
Gözaltına alınan kişilerden 2 adet elektrikli fünye, 5 kilogramlık yağ tenekesi içeresinde nevi belli olmayan madde, 1 adet koli bandı ile tenekeye bağlı şekilde masa saati, 2 pil, 1 adet, açma-kapama düğmesi, 1 adet macunumsu şekilde madde, 6 ameliyat eldiveni,
Bingöl’de PKK'ya ait mühimmat, döküman ve erzak ele geçirildi
adet el yapımı patlayıcı düzeneği, çeşitli eylemlerde kullanılmak üzere bulundurulan 300 gram A-4 plastik patlayıcısı, 1 savunma tipi el bombası, 3 adet elektrikli fünye, 4 adet 12 kilogramlık büyük tüp, 1 adet 2,5 kilogramlık küçük tüp, patlayıcı yapımında kullanılan elektronik cihaz ile malzemeler, 1 adet tabanca ve şarjörü, 89
Teslim olan terörist adliyeye çıkarıldı
700 gram C-4 plastik patlayıcı, 1 el yapımı mayın, 1 adet M-16 piyade tüfeği ve tüfeğe ait 30 mermi, 1 kalaşnikof piyade tüfeği ve tüfeğe ait 30 mermi, 7 elektrikli fünye, 2 telsiz, 1 gece görüş dürbünü, 3 sırt çantası ve çeşitli örgütsel doküman ile muhtelif gıda ve yaşam malzemeleri ele geçirilmişti.
Teslim olan terörist sorgulanıyor
700 gram C-4 plastik patlayıcı, 1 el yapımı mayın, 1 adet M-16 piyade tüfeği ve tüfeğe ait 30 mermi, 1 kalaşnikof piyade tüfeği ve tüfeğe ait 30 mermi, 7 elektrikli fünye, 2 telsiz, 1 gece görüş dürbünü, 3 sırt çantası ve çeşitli örgütsel doküman ile muhtelif gıda ve yaşam malzemeleri ele geçirilmişti.
Kastamonu'da bin 700 gram C-4 ele geçirildi
M-16 piyade tüfeği ve tüfeğe ait 30 mermi, 1 Kalaşnikof piyade tüfeği ve tüfeğe ait 30 mermi, bin 700 gram C-4 plastik patlayıcı, 1 el yapımı mayın, 7 elektrikli fünye, 2 telsiz, 1 gece görüş dürbünü, 3 sırt çantası ve çeşitli örgütsel doküman ile muhtelif gıda ve yaşam malzemesinin ele geçirildiği belirtildi
GLİ’nin dinamit deposundan çalınan fünyeler dereden çıktı
KÜTAHYA - Kütahya’nın Tavşanlı ilçesinde Garp Linyitleri İşletmesi’ne bağlı Ömerler Yeraltı Maden Ocağı dinamit deposundan çalınan bin 700 adet elektrikli fünye, Tavşanlı Ada Deresi’nde bulundu. Hırsızlık olayının yaşandığı 23 Nisan Cumartesi gecesinden sonra harekete geçen emniyet ve jandarma ekipleri ortaklaşa sürdürdükleri çalışma sonucu dün akşam saatlerinde
Şebeke operasyonundan kaleşnikof tüfek ile fünyeler çıktı
Polisin araştırmalarına göre şüphelilerin karıştığı 7 ayrı olayın aydınlatıldığı belirtilirken arama yapılan adreslerde kaleşnikof marka silah ile 10 adet elektrikli fünye ele geçirilmesi dikkat çekti.
Suç şebekesi zanlıları adliyede
Kaleşnikof tüfek ve 10 adet elektrikli fünyenin de ele geçirildiği operasyonlarda yakalanan zanlılar adliyeye getirildi. İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, operasyona ilişkin bilgi verildi.
Şırnak’ta 25 adet tank mayını ve 2 adet el bombası bulundu
Dün öğleden önce gerçekleştirilen operasyon sırasında ayrıca 1 adet RPG-7 roket atar mühimmatı, 6 adet elektrikli fünye bulundu. Ele geçen malzemeler yerinde imha edildi. Ayrıca Şırnak’ın İdil ilçesi Sulak köyü bölgesinde, güvenlik güçlerince alınan bir duyum üzerine icra edilen faaliyet esnasında, iki adet elbombası bulundu.
Terör örgütüne ait 25 adet tank mayını ele geçirildi
Operasyon kapsamında 1 adet RPG-7 roket atar mühimmatı ile 6 adet elektrikli fünye bulundu. Ele geçen malzemeler yerinde imha edildi. Şırnak'ın İdil ilçesi Sulak köyü bölgesinde, güvenlik güçlerince alınan bir duyum üzerine icra edilen faaliyet esnasında ise iki adet el bombası bulunarak imha
Hatay’da terör olayları yüzde 37 arttı
alınan bilgiye göre il genelinde yapılan terörle mücadele faaliyetleri sonucunda 1 adet M-16 Piyade Tüfeği, 2 el bombası, 50 gram plastik patlayıcı, 2 elektrikli fünye, 136 fişek, 5 şarjör, 1 gece görüş gözlüğü ve 1 pusula ele geçirildi.
Adana'da PKK'ya ait 20 kilo 800 gram patlayıcı ele geçirildi
Adana'da PKK terör örgütüne ait olduğu belirlenen 20 kilo 800 gram plastik patlayıcı ile 4 elektrikli fünye ele geçirildi. Terör örgütü PKK/Kongra–Gel örgütüne ait olduğu belirlenen patlayıcı ile ilgili iki kişi gözaltına alındı.
Adana'da PKK'ya ait 20 kilo 800 gram plastik patlayıcı ele geçirildi
Adana'da PKK terör örgütüne ait olduğu belirlenen 20 kilo 800 gram plastik patlayıcı ile 4 adet elektrikli fünye ele geçirildi. Konuyla ilgili 2 kişi gözaltına alındı.
Adana'da PKK'ya ait 20 kilo 800 gram plastik patlayıcı ele geçirildi (1)
Adana'da PKK terör örgütüne ait olduğu belirlenen 20 kilo 800 gram plastik patlayıcı ile 4 adet elektrikli fünye ele geçirildi. Konuyla ilgili 2 kişi gözaltına alındı.
Batman'da 5 PKK'lı ölü ele geçirildi
Olay yerinde yapılan incelemede, 4 adet Kaleşnikof piyade tüfeği, 1 adet M–16 piyade tüfeği, 100 adet elektrikli fünye, bir miktar C–4 patlayıcı ve 1 adet uzaktan telsiz kumandalı EYP düzeneği bulundu.
Hatay'da güvenlik güçleri PKK'ya yönelik 52 operasyona imza attı
5 kilo plastik patlayıcı, 58 adet elektrikli fünye, 5 adet otomatik tüfek, 1 adet tabanca, 9 adet el bombası, 26 adet şarjör, 570 adet fişek ve 1 adet el telsizi ele geçirildiğini açıkladı. Albay Çolak, son olarak Hatay genelinde terör eylemlerine engel olmak için istihbari ve operasyonel faaliyetlere aralıksız olarak devam ettiklerini sözlerine ekledi.
Kelkit'te yakalanan teröristler Sarıyayla Karakolu'na yapılan baskına katılmış
kaleşnikof piyade tüfeği, bu silaha ait 10 adet şarjör, 228 adet 7,62 mm fişek, 5 adet savunma tipi el bombası, 4 adet saatli patlayıcı düzenek, 39 adet elektrikli fünye, 1 kilo 140 gram A4 patlayıcı, 2 adet tabanca ve bu tabancalara ait 2 adet şarjör ve 52 adet mermi, 1 adet büyük telsiz, 2 adet küçük el telsizi, 1 adet gece 1 adet