elektronik

Palandöken’den ‘internetten alışveriş’ uyarısı
Satın alırken ekranda beğendiğiniz bir giysiyi, elektronik bir eşyayı elinize geçtiği zaman beğenmeyebilirsiniz. Değiştirme garantisi olacak siteleri tercih edin. Bazen hiç ihtiyacınız yokken sizin satın alma ihtiyacını tetikleyen, sanki o an almazsa bir daha alamayacakmışsın gibi bir algı oluşturan private shopping/özel alışveriş
"Snowden sonrası gazetecilik" masaya yatırıldı
Muhabirin elektronik posta haberleşmeleri incelemek istendi, ama kanun bunun için hakimden araştırma izni almanız gerektiğini söylüyor. Diğer bir kanun ise bu araştırmanın gazeteciye karşı kullanılamayacağını ifade ediyor.
Ekonomi Bakanı: İran’la anlaşma metnimizde Türkçe de vardı
giyim, ev tekstili, mobilya, çelik ürünleri, demir ve demirdışı metaller, buzdolabı, bulaşık makinaları gibi beyaz eşya ürünleri, klimalar ve elektrik-elektronik ürünleri gibi bir çok ürün yer aldığı belirtildi.
Türkiye tarım, İran ise sanayi ürünlerinde tarife indirimi yapacak
giyim, ev tekstili, mobilya, çelik ürünleri, demir ve demir dışı metaller, buzdolabı, bulaşık makinaları gibi beyaz eşya ürünleri, klimalar ve elektrik-elektronik ürünleri gibi bir çok ürün yer alıyor.
Telefona taksit sınırlamasının son gününde işler bıçak gibi kesildi
1 Şubat 2014 tarihinden itibaren vatandaş elektronik cihazları taksit imkanıyla satın alamayacak. Sektörün en canlı olduğu Necati Bey’de şimdiden telefoncular siftah yapamamaktan şikayetçi. Birkaç gün öncesinde taksit ayrıcalığından yararlanmak isteyen vatandaşların akın ettiğini söyleyen esnaflar, bundan sonra işlerin 10’da bire kadar düşeceğinden şikayetçi
Türkiye-İran tercihli ticaret anlaşması imzalandı
giyim, ev tekstili, mobilya, çelik ürünleri, demir ve demirdışı metaller, buzdolabı, bulaşık makineleri gibi beyaz eşya ürünleri, klimalar ve elektrik-elektronik ürünleri gibi bir çok ürün yer alıyor.
Otelciden ‘günlük daire‘ şikayeti
Örneğin elektronik check in yapamayanlar olabilir. Bu nedenle kimi şeyleri kolay kılıp kimi şeyleri bir yana bırakmamak gerekiyor. Yine belli yaşa gelen ve kredi kullananların online olarak kayıt altına girmekten çekindiği unutulmamalıdır.
'2014 yılında e-ticaret hacmi 50 milyar TL’ye ulaşacak'
ANKARA - Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği (ETİD) Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Orhun, 2014’te 12 milyon kişinin internetten alışveriş yapacağını ve e-ticaretin pazar payının 50 milyar TL’ye ulaşacağını söyledi.
Manisa'nın ihracatı, ithalatını geçti
Ağırlıklı olarak elektronik eşya, beyaz eşya, tavuk ve tavuk ürünleriyle zeytin ürünleri ihracat ediyoruz. Aynı ürünlerin büyük kısmının ihracatı, İzmir ve Aliağa’dan yapılıyor.
Grammy ödülleri sahiplerini buldu
Geceye ''Get Lucky" ile 'Yılın Kaydı', "Random Access Memories" ile 'Yılın Albümü', 'En İyi Dans Elektronik Albümü' ve 'En İyi Düet veya Grup Pop Performansı' ünvanlarını kazanan Fransız asıllı Daft Punk, Pharrell Williams ve Nile Rodgers isimleri damgasını vurdu.
BTSO’da şirket kuruluş, nakil ve şube açılışları MERSİS’den yapılacak
tr/ adresinden kayıt yaptırarak, alacakları kimlik numaralarıyla şirket yeni kuruluş, merkez nakli ve şube açılış işlemlerini elektronik ortamda halledebilecek. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından yürütülen MERSİS Sistemi’ne Türkiye’deki tüm odalar aşamalı olarak geçiş yapacak.
Araç park etmede internet üzerinden rezervasyon dönemi
Yeni dönem elektronik parkmetre sistemi olarak hayata geçirilecek proje ile birlikte park alanlarında oluşan yığılmanın önüne geçilirken yakıt tüketiminde tasarruf sağlanacak. Atıl alanların da sisteme dahil edilmesiyle mevcut park alanı sayısının artırılması hedefleniyor.
2017'de her iki lambadan biri LED olacak
Türkiye ve Güney Kore'de faaliyet gösteren işadamlarının kurduğu Kore-Türkiye İşadamları Derneği (KOTUBA), bu hafta konuk olarak elektronik devi Samsung’u davet etti. Samsung Electronic'ten gelen Aydınlatma Bölümü Başkan Yardımcısı Chang Haeng-soo, LED aydınlatma teknolojisi ve bunun global pazarı hakkında bilgi verdi.
Alman elektronik devi Loewe iflastan kurtuldu
FRANKFURT - Almanya’nın en köklü elektronik devlerinden Loewe, son anda oluşturulan bir şirketler konsorsiyumu tarafından iflastan kurtarıldı.Yapılan açıklamada; oluşturulan konsorsiyum sayesinde Loewe’nin yine bir Alman şirketler grubunda kaldığı belirtildi.
Norveç, İsveç'ten hapishane kiralamak istiyor
2005’te yürürlüğe giren bir yasanın cezası 6 aydan az suçlar için hakimlere elektronik takip cezası verme yetkisi verdiği ve birçok hakimin de bunu tercih ettiği ifade ediliyor. Bununla birlikte bu nedenin mahkum sayısındaki hızlı düşüşü açıklamaya yetmediği, Yüksek Mahkeme’nin 2011’de uyuşturucu trafiği ile ilgili suçlarda hapis dışındaki
Bavyera, elektronik seçim uygulamasına geçebilir
Bu alanda Almanya’da ilk olmayı hedefleyen Bavyeralı bakan, internet bankacılığı gibi elektronik seçim uygulamasının da mümkün olduğunu söyledi.Konu hakkında konuşan Yeşiller partisinden Verena Osgyan, ABD’nin istihbarat servisi NSA’nın gizlice Almanya’da veri topladığına dikkat çekip, seçimlerde dolandırıcılık
Sanayide toplam ciro yüzde 15,9 arttı
Bunu yüzde 3,3 ile bilgisayarların, elektronik ve optik ürünlerin imalatı ve yüzde 2,6 ile temel eczacılık ürünlerinin ve eczacılığa ilişkin malzemelerin imalatı takip etti. (CİHAN)
Çin ve Güney Kore, STA için 9. kez masaya oturdu
Güney Kore Endüstri ve Kaynaklar Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, Seul yönetiminin ağır sanayi ürünleri, elektronik ürünler ve makyaj malzemelerinde kademesiz bir şekilde vergiden muafiyet istenirken, Çin tarafının ise tarım ürünlerinde aynı şartları istediği ifade edildi.
34 milyar dolar kar etti ama bundan memnun değil
SEUL - Güney Kore’nin elektronik devlerinden Samsung, bir rekora daha imza attı. 2013 yılı dördüncü çeyrek rakamlarına göre şirket geçen yıl 213 milyar dolar gelir elde ederken, bunun 34 milyar dolarının kar olduğu bildirildi.
Kredi kartı taksit yasağına telekomünikasyonculardan tepki
MTSO Meclis Başkanı Hayati Dolman ve Başkan Yardımcısı Gültekin Aşçı, Elektronik Ürünler İmalatı ve Ticareti Komitesi Başkanı Gökhan Palas, Başkan Yardımcısı Eray Mertcan ve Komite Üyesi Ali Yumuk, sektörde büyük bir krize yol açacağı düşünülen yeni düzenleme hakkında deklarasyon yayınladı
ASELSAN, MSB ile 88 milyon liralık 2 anlaşma imzaladı
ASELSAN'da ürün geliştirme faaliyetlerinde en son elektronik, elektro-optik ve mekanik teknolojiler bilgisayar destekli geliştirme ve üretim altyapısı ile birlikte uygulanıyor. Şirket, farklı yatırım ve üretim yapısı gerektiren proje konularına bağlı olarak Haberleşme ve Bilgi Teknolojileri Grup Başkanlığı (HBT), Savunma ve Sistem Teknolojileri
DENİB Başkanı Kocasert: Yolsuzluk iddialarının üzerine sonuna kadar gidilmeli
TİM verilerine göre Denizli ihracatındaki ilk beş sektörün tekstil, konfeksiyon, çelik, elektrik elektronik, demir ve demirdışı metallerle maden olduğunu vurguladı.'DÜNYADAKİ LİKİDİTE BOLLUĞU AZALMAYA BAŞLAYACAK'
Yunanistan'da 'rüşvet ve yolsuzluk' soruşturması orduya uzandı
Bugün ifade veren Alman Atlas Elektronik savunma sistemleri şirketinin eski Yunan temsilcisi Panayotis Evstathiou (83), aralarında eski hava ve kara komutanlarının da bulunduğu 10 üst düzey yetkiliye rüşvet dağıttığını itiraf etti.
Zeybekçi: Kredi kartını yasaklamak hukuken tanımlayamadığımız sıkıntılar üretir
Resmi Gazete’de yer alan değişiklik, telekomünikasyon sektöründe taksitleri engellemiş, elektronik cihaz, beyaz eşya ve mobilyada her türlü kredi kartı alışverişlerinde 9 taksit sınırlaması getirdi. Konuyla ilgili açıklama yapan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, Türkiye’de milli gelirin dört misli artması siyasi ve ekonomik istikrardan dolayı insanların gelecek beklentilerine
Bulgar ve Rumen göçmenler çocuk parası alabilecek
Hali hazırda Avrupalı elektronik postaların yüzde 80′inin ABD internet şirketleri üzerinden yapıldığını belirten Stoiber, vatandaşların kişisel verilerini daha iyi korumak için AB adına ABD ile iyi bir anlaşma yapılmasını talep etti.
BIST, NASDAQ’a ortak oluyor
Dilek ve temennilere de yer verilen genel kurulda elektronik oylamanın zaman alması esprilere konu oldu. Üyelerden biri divan başkanı İltem Dokurlar’a “Sayın Başkan aman yeni yıla burada girmeyelim." diye takıldı.
Motorine harmanlanacak biyodizel indirimiyle ilgili usul ve esaslar belirlendi
Kararname kapsamındaki uygulamadan yararlanılabilmesi için oto biyodizelin elektronik takip sistemi kurulu üretim tesislerinde üretilmiş olması gerekiyor. Buna göre üreticiler, kararname kapsamında oto biyodizel üretimi yapabilmek amacıyla üretim tesislerinde bulunan Türkiye’de üretilen tarım ürünlerinden elde edilen yağlar
Google ve Audi işbirliğine gidiyor
Konuyla ilgili haberlere göre Alman ve ABD’li yetkililer Las Vegas’taki elektronik fuarında masaya oturdu ve ayrıntıları görüşmeye başladı.Son yapılan araştırmalara göre, otomobil kullanıcıları arabalarından güç ve performansın yanı sıra mobil iletişim sistemlerine de önem veriyor.
Bank Asya'dan yalan habere suç duyurusu
maddesinde '5187 sayılı Basın Kanununda belirtilen araçlarla ya da radyo, televizyon, video, internet, kablolu yayın veya elektronik bilgi iletişim araçları ve benzeri yayın araçlarından biri vasıtasıyla; bir bankanın itibarını kırabilecek veya şöhretine ya da servetine zarar verebilecek bir
Türkiye'deki 500 Yunan şirketi, siyasi krizden endişeli
ürünleri, meyve ve sebze, canlı hayvan, kimyasallar, deri, kozmetik, demir-çelik, yapı malzemeleri, tıbbi malzeme, ilaç, plastik ve yalıtım hammaddesi, elektronik ve ahşap malzeme ihraç ediyor. YUNAN YATIRIMLARI 7 MİLYAR EURO
Hediyeliğe en büyük rağbet İstanbul’dan
En çok elektronik ürün de Bursa’dan alınıyor. Yüzde 21 payı bulunan şehrin ardında yüzde 18 ile İstanbul, yüzde 12 ile Ankara, yüzde 10 ile İzmir, yüzde 6 ile Antalya var.Buldumbuldum.
100 bin liralık sahte içki yakalandı
alan Ankara Gümrük Muhafaza Ekipleri, yaptıkları operasyonda yılbaşında piyasaya sürülmek üzere hazırlandığı düşünülen 100 bin TL değerinde sahte içki ve elektronik sigara ele geçirdi. Operasyon kapsamında işyeri, ev ve dağıtımda kullanılan 2 araçta yapılan aramada 573 şişe sahte içki ile 179 likit nikotin ve muhtelif markalarda 30 elektronik sigara ile
Bakan Yazıcı'ya kutusuyla ayakkabı hediye edildi
Mermer, “En Yüksek Vergi” Philsa Philip Morris Sabancı, “KOBİ’lere Özel En Yüksek Vergi Ödülü” Form Mukavva Ambalaj, “Başarılı Ar-Ge Çalışmaları Ödülü” Ajan Elektronik, “Başarılı İnovasyon Çalışmaları Ödülü” Baylan Ölçü Aletleri firmalarına takdim edildi.
Rusya’nın ilk akıllı telefonu YotaPhone satışa sunuldu
Yota Devices şirketi tarafından üretilen YotaPhone Rusya genelindeki elektronik mağaza raflarındaki yerini aldı. Yoğun ilgi görmesi beklenen ilk yerli akıllı telefonun fiyatı ise 20 bin ruble (625 dolar).
Rusya’da hırsızın mağazadaki televizyonu çalma anı
MOSKOVA - Rusya'da elektronik eşya satan bir mağazaya giren hırsız, yoğun kalabalığı fırsat bilerek herkesin gözü önünde LCD televizyonunu kucaklayarak gitti. Olay ülkenin kuzeyinde Yakutsk cumhuriyetinde meydana geldi.
Denizlili sanayiciler 2014 yılından umutlu
İhraç edilen mallarda ise Kasım sonu itibariyle en fazla ihracat, yüzde 38 ile hazır giyim-konfeksiyon ürünlerinde, yüzde 13 ile elektrik-elektronik ve yüzde 13 ile de demir ve demir dışı metaller ürünleri olmuştur.
Orkide, Turquality programına dahil oldu
Turquality tekstil, hazır giyim, otomotiv, elektronik, gıda gibi rekabet şansı yüksek sektörlerden marka oluşturma potansiyeli olan firmaları belirleyerek destek platformu çerçevesinde katkı sağlıyor.
E-Ödenek'e geçen SGK, 50 milyon TL tasarruf etti
ANKARA - Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), 2012 yılında hemen hemen bütün işlemlerini elektronik ortama taşıdı. Bunlardan E-Ödenek programı ile 12 milyon 4/a sigortalının istirahat raporlarına Kurum ünitelerinin ve işverenlerin ulaşması sağlandı.
Yenilikçi Ankara Proje Pazarı'nın üçüncüsü yapıldı
Bilişim, elektronik, sağlık teknolojileri, savunma ve havacılık, yenilenebilir enerji ve çevre teknolojileri gibi alanlarda, girişimciliğin artması amacıyla faaliyetlerini sürdüren Ankara Kalkınma Ajansı, girişimcilere fırsat tanımak
BDDK'dan medyaya banka haberleri uyarısı
korunması' başlıklı 74'üncü maddesinde, '5187 sayılı Basın Kanununda belirtilen araçlarla ya da radyo, televizyon, video, internet, kablolu yayın veya elektronik bilgi iletişim araçları ve benzeri yayın araçlarından biri vasıtasıyla; bir bankanın itibarını kırabilecek veya şöhretine ya da servetine zarar verebilecek bir
Yerel seçim takvimi yayımlandı, kanunlarda boşluk var
muhtarlık bölgesi askı listelerinin dökümünden başlamak üzere ve askı süresi içinde gerçekleşen seçmenlere ait bilgi değişikliklerini ihtiva eden listenin elektronik ortamda veya çıktı alınmak suretiyle alındı belgesi karşılığında siyasi partilere verilmesi ve bu listelere itirazların başlaması(Saat 08.
Bankaya 40 TL dekont parası verdi, 3 bin 500 T’lik masrafı tahsil etti
Kurul, konuyu sorduğu bankadan, ‘Dekontları elektronik posta yolu ile ilgiliye gönderdik’ cevabı aldı. Buna rağmen dekontu alamayan B.K., her bir dekont için bankanın istediği 20 TL ücreti ödeyerek bankadan ilk çektiği kredi masrafının dekontunu ve yeniden yapılandırma masrafının dekontunu bankadan aldı
Abdest almak için Google'a başvuruyoruz
Elektronik sigara8. Marmaray9. Vasfiye Teyze10. Candy Crush Türkiye’de En Çok Aranan Yemek Tarifleri1. Sarımsak çayı
CHP, Başbakan’a ülke genelindeki elektrik kesintilerini sordu
Meskenlerde elektrik kesintisi sebebiyle bozulan elektronik eşyaların parasal karşılığının ödemesi yapılacak mıdır? Bu durumun sorumlusu ya da sorumluları kimlerdir?Diğer küçük ve orta ölçekli iş yerlerinin uğradıkları zararların parasal karşılığı yaklaşık ne kadardır?
İzmir'de SOUVENIR 2013 Hediyelik Eşya Günleri başladı
sektörünün temsilcilerinden 240 firmanın stant açtığı fuarda ahşap aksesuarlar, antika hediyelik eşyalar, bijuteri, çiçek, deri ve tekstil aksesuarları, elektronik eşyalar, ev tekstili, gıda, gümüş aksesuarlar, kırtasiye ürünleri, kitap, kozmetik, kristal ürünler, ofis aksesuarları, oyuncak, saat, seramik ürünler, tekstil
Dijital pusulalı kredi kartı çıkardı, 50 bin yeni müşteri hedefliyor
platinin yurt içindeki ve yurt dışındaki bankalar nezdinde bulunan depo hesapları arasında altın için 1000/1000, gümüş ve platin için 100/100 saflığa göre elektronik olarak da transfer edilebiliyor. Söz konusu düzenlemenin önemine dikkat çeken Türkiye Finans Genel Müdür Yardımcısı Semih Alşar, bu durumu cep'te numara taşımaya benzetti.
TAREKS projesine 'eTR' ödülü
ANKARA - Ekonomi Bakanlığı’nın ihracat ve ithalata yönelik denetim, uygunluk ve izin işlemlerinin elektronik ortamda ve risk analizi yoluyla yapılması amacıyla uygulamaya koyduğu Dış Ticarette Risk Esaslı Kontrol Sistemi
Otomobilleri için 4 sene geri alım garantisi veriyor
Rexton, güvenlik olarak ESP (elektronik denge programı), ARP (devrilmeyi önleme sistemi), HDC (yokuş iniş sistemi), FTCS (anti patinaj sistemi), HBA (fren destek sistemi) ihtiva ediyor. Korando marka otomobillerin ise 2.
Bakan Şimşek: Kamu zararına ilişkin raporlar yargıya intikal ettirilecek
Aynı zamanda sunduğumuz tabloların dayanağı olan mali işlemlere ilişkin yaklaşık 25 milyon yevmiye kaydını da elektronik ortamda Sayıştay’la paylaştık. Ayrıca, mali işlemlere ait tüm harcama belgelerini muhasebe birimlerinde denetime hazır bulundurduk.
Çağlayan: Sanayi rakamları büyüme hedeflerini destekliyor
Benzer şekilde imalat sanayinin alt kolları olan ana metal sanayi, ulaşım araçları, elektronik ürünler gibi imalat göstergelerindeki ciddi artışlar da sanayide çarkların hızla döndüğüne işaret ediyor.