eleman arayanlar

İMKB Başkanı: Ekonomide başarı adına insan kaynakları önemli bir fırsat
Globalcv olarak eleman arayanlar ile iş arayanlar arasında köprü kurduklarını dile getiren Kirik, bunun için kalite ve referansa öncelik tanıyan personel tabanı kurduklarını bildirdi. (CİHAN)
İş-Kur'da eğitimlerini tamamlayan kursiyerlere sertifika
Eleman arayanlar, kalifiye eleman arıyor, meslekli eleman arıyor. İş arayanlar ise 'her işi yaparız' diyorlar ama ellerinde herhangi bir sertifikaları yok. Biz İş-Kur olarak bunlara sertifika kazandırıp, iş arayanla iş vereni birleştiriyoruz.
Ayakkabı sektörünün 3 bin eleman ihtiyacı var, gözler İŞKUR'da
İŞKUR’un bu hantal yapısından ötürü ne eleman arayanlar ne de iş arayanlar fayda göremiyor. Türkiye’de istihdam artırılmak isteniyorsa İŞKUR da yeniden yapılandırılmalı.” dedi. Sektörün devlet destekli üretim modeline geçmesinin şart olduğunu vurgulayan Alpaslan Selçuk, bu kapsamda teşvikli bölgelerde yeni yatırımların yapılması noktasında
Evde bakıma ihtiyacınız mı var, belediyeyi arayın
İş arayanlarla eleman arayanlar cüzi fiyatla gerektiğinde sürekli olarak hizmet alacaklar." Törene katılan AK Parti Bursa Milletvekili Ali Kul ise projenin çok hayırlı olduğunu, belediye garantisiyle eleman ve iş bulunacağını ifade etti.