emekli sandığı

İş güvenliği uzmanlı sınavına 105 bin kişi girecek
Prim ödemelerinin (SGK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı) hangi ad altında ve hangi zaman diliminde ödendiğine bakılmaksızın sadece prim ödeme gün sayıları dikkate alınacak.” (CİHAN)
Türkiye-Belarus maçı biletleri satışa çıktı
/>"Engelli seyircilerimiz ile gazilerimizin, kimlik kartı fotokopilerini (Engelli seyircilerimiz, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'ndan; gazilerimiz ise, Emekli Sandığı'ndan aldıkları kimlik kartının fotokopisini, varsa refakatçiler de kendi kimlik fotokopilerini) yanlarında bulundurmaları gerekiyor.
Milli maç biletleri 10 Kasım'da satışa çıkıyor
Engelli seyirciler ile gazilerin, kimlik kartı fotokopilerini (Engelli seyircilerin, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'ndan; gazilerin ise Emekli Sandığı'ndan aldıkları kimlik kartının fotokopisini, varsa refakatçiler de kendi kimlik fotokopilerini) yanlarında bulundurmaları gerekiyor.
İş güvenliğinde 1 Ocak öncesi hazırlıklar hız kazandı
Prim ödemelerinin (SGK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı) hangi ad altında ve hangi zaman diliminde ödendiğine bakılmaksızın sadece prim ödeme gün sayıları dikkate alınacak.” (CİHAN)
Bakan Çelik, gençliğinin geçtiği Mahfel’i açtı, çay içip keyif çıkardı
Bağkur mensupları Fevzi Çakmak Caddesi’nde, Emekli Sandığı mensupları da Santral Garajdaki binada alırlardı. Bu üç parçalı durum birbirine ihtiyaç duyulması halinde vatandaşlar güzergahta koştururlardı.
Bakan Faruk Çelik: Eşitliği sağlamak için reform yaptık
Emekli Sandığı başka bir hizmet alıyorlardı. Eşit değillerdi, eşitlik yoktu. Bunun için sosyal güvenlik reformu yaptık. Sosyal güvenlik reformu ile önce bu üç kurumu birleştirdik.
Bakan Faruk Çelik: İçeride güçlü Türkiye istemeyenler var
/>Vali Münir Karaloğlu ise konuşmasında Bursa'da 790 bin SGK'lı çalışan bulunduğunu belirterek, şu bilgileri aktardı: "Bursa'da bu gün SSK'lı, BAĞKUR'lu, Emekli Sandığı'na bağlı yaklaşık 790 bin çalışan var.
Başbakan Erdoğan: Genç kardeşlerimiz yanlış bilgilendirmeden kurtulsun
Bugünün gençleri, SSK hastanesi nedir, Bağ-Kur hastanesi nedir, Emekli Sandığı hastanesi nedir, Üniversite hastanesi nedir, bunu bilmiyorlar. Hakkari’de bana oy verilse de verilmese de benim insanım var.
SGK Başkanı İlhan: Birleşmeyle mevzuatlarda norm ve standart birliğini sağlandı
ÇORUM - Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanı Yadigar Gökalp İlhan, SSK, Emekli Sandığı ve Bağ-Kur'un birleştirilerek, çalışanların sigortalılık türlerine göre farklı olan mevzuatlarda norm ve standart birliği sağlandığını belirtti
Adli yardım bürosu güvence kapısı sayılıyor
baroca muhtardan onaylı fakirlik belgesi yeterli görülmekle birlikte bazı barolarca ticaret sicil kaydının, taşınmazının bulunmadığı, SSK, Bağ-Kur veya Emekli Sandığı’ndan gelir bağlanmadığını gösterir belgeler de istenmektedir.
Emeklilere müjde, fark ücretleri Ağustos'ta yatacak
"5434 sayılı TC Emekli Sandığı Kanunu'nun mülga hükümlerine göre emekli, malullük, vazife malullüğü, dul veya yetim aylığı alan 1 milyon 930 bin 102 kişinin 1 Temmuz 2013 tarihinden geçerli olmak üzere aylıklarında oluşan fark tutarları, aylık
‘Emeklilerin çalışma hayatına dahil olmasında yasal sıkıntı yok’
“Diyelim biri, Emekli Sandığı, Bağ-Kur ya da SGK’dan emekli olduktan sonra ticari bir faaliyet yürütüyor. Bunların muhakak SGK’ya prim ödemesi gerekiyor.
SGK Başkanı: Ülke bütçesinin yüzde 42'sine sahibiz
2006 yılında Bağkur, Emekli Sandığı ve Sosyal Sigortalar Kurumunu tek çatı altında birleştirerek Sosyal Güvenlik Kurumunu oluşturduk. Reformla birlikte hedeflediğimiz bir çok şey vardı.
SGK, primini gününde ödeyen ve borcu olmayan 10 şirketi ödüllendirdi
Ülkemizde sosyal güvenlik hizmetleri uzun yıllar SSK, Bağkur, Emekli Sandığı tarafından yürütülmüştür. Etkin, verimli, adil, kolay erişilebilir, mali açıdan sürdürülebilir çağdaş standartlarda sosyal güvenlik sistemini yürütmek amacıyla, üç kurum tek çatı altında toplanarak Sosyal Güvenlik
Ziraat Türkiye Kupası final maçı biletleri satışa çıktı
Engelli seyirciler ile gazilerin, kimlik kartı fotokopilerini (Engelli seyircilerimiz, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'ndan; gazilerimiz ise, Emekli Sandığı'ndan aldıkları kimlik kartının fotokopisini, varsa refakatçiler de kendi kimlik fotokopilerini) yanlarında bulundurmaları gerekiyor.
SGK İl Müdürü Çalışkan: Kayıtdışı istihdam ödül mekanizmasıyla düşürüldü
Sosyal güvenliğin, devredilemeyen ve vazgeçilmeyen bir hak olduğunu vurgulayarak, "2008 yılından itibaren Emekli Sandığı, Bağ-Kur ve SSK biraraya geldikten sonra kayıtdışı istihdamla ilgili çok ciddi çalışmalara başlandı.
Çürük, sakat ve özürlü kavramları kanunlardan çıkarıldı
Medeni Kanun, Terörle Mücadele Kanunu, Emekli Sandığı Kanunu, Devlet Memurları Kanunu, Sosyal Hizmetler Kanunu, Türkiye Emekli Subaylar, Emekli Astsubaylar, Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri ile Muharip Gaziler Dernekleri Hakkında Kanun, Karayolları Trafik
'Postacı Nevzat', yıpranma hakkı talep etmek için 28 dakikalık kısa film çekti
65 yaşında emekli olacak arkadaşlarımıza 5434 sayılı emekli sandığı kanunun 40. maddesinin 4. bendi posta dağıtıcılarının yaş haddi 55'dir. 55 yaşından sonra çalışamaz demektedir.
Destek primi borcu affında son gün 31 Mayıs
Emekli Sandığı emeklileri de yine SGK emeklileri gibi, 1 Ekim 2008 öncesi borçlarını bankadan, sonrasını ise aylıklarından kestirecekler." (CİHAN)
MHP: Başbakanlık bünyesinde 'şehit ve gazi işleri başkanlığı' kurulsun
Yine Kanun Teklifim ile şehit ve gazilere kanuni tanım getirilerek, güvence altına alınması, Emekli Sandığı (SGK) Yönetim Kurulu ve Nakdi Tazminat Komisyonu gibi komisyonların keyfi uygulamalarına son verilmesini amaçlamış bulunmaktayım.
Emekli olduktan sonra çalışanların sigorta borçları için yeni imkan tanındı
DİYARBAKIR - Emekli olduktan sonra iş yeri açan, vergi mükellefi olan veya şirket ortaklığından dolayı ticari kaydı bulunan SSK ve Emekli Sandığı'na bağlı kişilerin sosyal güvenlik destek primleri yapılandırıldı.
Darbe mağduru, emeklilik ikramiyesine 33 yıl sonra kavuşuyor
Mahkeme heyeti kararında, “Dava, farklı sosyal güvenlik kurumlarına tabi hizmet süreleri birleştirilmek suretiyle emekli olan davacının Emekli Sandığı’na tabi olarak geçen hizmet süresi için kendisine emekli ikramiyesi ödenmesi amacıyla davalı idareciye yaptığı başvurunun reddine ilişkin işlemin iptalinde hukuki
'Köyüne yol isteyen muhtarın evrakının köy yolu kadar uzadığı dönem bitti'
Devleti, nüfus cüzdanını taşımasına rağmen, çalışanlar arasında bu ayrımı içeren düzenlemeleri kaldırdıklarını kaydeden Bakan, “Ne SSK, ne Bağ-Kur, ne Emekli Sandığı herkes eşittir. Herkes aynı haklara sahiptir anlayışı ile çalışmalarımızı rayına koymuş bulunuyoruz.
Bozdağ: Başörtüsü yasağını öngören bir anayasal bir düzenleme yok
Geçmişte Türkiye'de SSK, Bağkur ve Emekli Sandığı'nın ayrımı olduğunu dile getiren Bozdağ, ''Devlet insanlarını işçi, memur ve serbest meslek sahibi diye ayırmıştı. Hastane, sağlık ve emeklik hizmetlerinde dahi birbirine farklı uygulamalar vardı.
CHP'li Koç'tan, Bakan Çelik'e: Türkiye'de kaç emekli var, kaçı hala çalışıyor
(Emekli Sandığı-Bağ-Kur ve SSK’lı olarak belirtilmeli.) Emekli olduktan sonra çalışmaya devam edenlerin ne kadarı bildirim de bulunmuş ve %15 kesinti yaptırmıştır? Emekli olduktan sonra kaç çalışandan, toplam ne kadar destek prim borcu kesintisi yapılmıştır?
Bebekleri hasta olan anneler, devlet misafirhanesinde ücretsiz kalacak
SSK ve Emekli Sandığı mensupları ayrı hastanelerden hizmet alabiliyordu. Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ilk talimatı, ‘Bundan sonra hiç kimse hastanelerde rehin kalmayacak’ oldu. AK Parti kadroları da Başbakanımızın liderliğinde çalışarak Türkiye’de sağlık devrimi yaptılar” şeklinde konuştu.
"Harp malulleri, şehit dul ve yetimlerin ek ödemeleri 1 Şubat'ta ödenecek"
Emekli Sandığı Kanunu’nun ek 79 uncu maddesi uyarınca; harp malullerine, şehit dul ve yetimlerine, barışta, olağanüstü yönetim usullerinin uygulandığı haller ile talim, tatbikat veya manevra sırasında görevin veya çeşitli harp silah
Emekli aylıklarındaki fark tutarları şubat ayı içinde ödenecek
Sosyal Güvenlik Kurumu'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre Emekli Sandığı Kanunu'nun mülga hükümlerine göre emekli, vazife malullüğü, dul veya yetim aylığı alan 1 milyon 923 bin 851 kişinin, 01 Ocak 2013 tarihinden geçerli olmak üzere aylıklarında oluşan fark tutarları, aylık almakta oldukları
SGK sadece fiziksel değil zihinsel bir değişimdir
HATAY - Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı’nın tek çatı altında toplanmasının sadece ‘fiziksel’ değil ‘zihinsel’ bir değişim ve dönüşüm olduğunu söyledi.Antakya’da “Sosyal Güvelik Reformu’nun Yansımaları ve Sosyal Güvenlikte Teşvik Uygulamaları” konulu bilgilendirme toplantısı yapıldı.
İsveç'te yaşayan 5 bin ölü
STOCKHOLM - İsveç'te emekliliğin keyfini çıkartan 5 bin kişi, emekli sandığı tarafından gönderilen ve posta kutularına düşen ''ölüm raporunu'' görünce şaşkına döndü.Ölüm raporunu alanlardan biri olan ve geçen sene emekliye ayrılan Göran Wiklander (66), raporu görünce çok şaşırdığını belirterek, kendisi için hayatın yeni başladığını
Elitaş: Yıpranma haklarının iadesi ile ilgili doğru olanı yaptık
TBMM’ye milletvekili olarak gelenlerin bir kısmının Emekli Sandığı’na bir kısmının ise Bağ Kur ve SSK kanununa göre işlem gördüklerini kaydeden Elitaş, “Bunlardan Emekli Sandığı’na tabi olup da emekli olanlar, geldikleri gün milletvekili emeklisi sayılıp, o günkü şartlarda 3 bin
Emekli Sandığı ve Bağ-Kur emeklilerine yurt dışında sağlık hizmeti müjdesi
Böylece Almanya'da şimdiye kadar sadece SSK emeklilerinin yararlandığı yurt dışı sağlık hizmetlerinden Bağ-Kur ve Emekli Sandığı'na bağlı emekliler de faydalanabilecek. Bilindiği üzere şimdiye kadar "4-b" kapsamındaki Bağ-Kur emeklileri ile "4-c" kapsamındaki Emekli Sandığı'na bağlı emeklilerin yurt dışında aldıkları sağlık hizmetleri, Sosyal
Muğla SGK internetten canlı destek verecek
nüfusa sahip olduğunu ve il genelinde yaklaşık 190 bin sigortalı bulunduğunu kaydeden Dorum, “Muğla'da 190 bin sigortalının 56 binini Bağ-Kur, 32 binini ise Emekli Sandığı çalışanı oluşturuyor. Kış aylarında sigortalı sayımızın 210 binlere çıkmasını hedefliyoruz.
SGK Web TV Şanlıurfa'da test yayınına başladı
Bilindiği üzere SSK, Bağkur ve Emekli Sandığı'nın SGK olarak tek çatı altında birleştiğini dile getiren Kara, "Bu nedenle kurumsal kimlik oluşturulması, verilen hizmetlerin doğru, anlaşılır bir şekilde vatandaşlarımıza anlatılması ihtiyacından doğan SGK WEB TV
Anlaşmalı boşanan çiftler, nitelikli dolandırıcılıktan işlem görecek
Türkiye’de SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı kapsamında 18 milyon civarında aktif nüfusun bulunduğunu belirten SGK İl Müdürü Kamuran Öner, “Sosyal güvencesi olan insanların bakmakla yükümlü olduğu insanları da bu rakama katarsak ülkemizde yaklaşık 60 milyon
SGK 5 yıl sonra internetten başvuranlara, 1 saatte emekli maaşı bağlayacak
Projenin, tek çatı altında birleştirilen Emekli Sandığı, Bağkur ve SSK’nın veri tabanlarının da bir araya getirilmesini amaçladığını anlatan Kuruca, çalışmayı, “Aynı TC numarası üzerinde bir kişinin bütün hizmetlerini görebileceğimiz, her türlü işlemlerin yapılabileceği
SGK Başkanı Acar: Futbolcuların vergi matrahı 38 milyon lira arttı
‘Sosyal Güvenlik Entegrasyon Projesi’ ile SSK, Emekli Sandığı ve Bağ-Kur tarafından sosyal sigortacılık alanında verilmekte olan hizmetlerin, entegre bir yapıda ve elektronik ortamda tam otomasyonla sunulacağı, bununla birlikte 2.
TFF'den engelli ve gaziler için Romanya maçı duyurusu
Emekli Sandığı'ndan aldıkları kimlik kartının fotokopisini ve refakatçileri de kendi kimlik fotokopilerini) yanlarında bulundurmak zorundadır. Yürümekte ve ayakta durmakta zorluk çeken engelli futbolseverlerin biletlerini, kimlik fotokopilerini gişe yetkilisine ibra ederek refakatçileri alabilecek.
Palandöken: Esnaf alamadığı sağlık hizmetleri için prim ve faiz ödüyor
ANKARA - TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Emekli Sandığı, SSK ve Bağ-Kur’un Sosyal Güvenlik (SGK) çatısı altında norm birliği sağlanması amacıyla birleştirildiğini ancak bu birleşmeye rağmen uygulamada bazı eşitsizliklerin
Başkan Yılmaz: Başbakan halimizden anlamalı
"Oysa ki biz SSK, Emekli Sandığı ve geçmişe dönük vergi borçlarımızı yapılandırdık. SSK, Emekli Sandığı ve vergi borçlarımızı yapılandırdığımız için İller Bankası'ndan yüzde 25 kesinti yapılıyor, bu kesinti şimdi yüzde 60'a çıkıyor, şayet yüzde 60
MHP'li Akçay: Gazetecilere tekrar yıpranma payı verilmesinin takipçisi olacağım
1949 Tarih ve 5434 Sayılı Türkiye Cumhuriyeti Emekli Sandığı Kanunu'nun 32. maddeleri uyarınca basın çalışanlarına, çalıştığı her 360 güne karşılık 90 gün fiili hizmet süresi zammı verilmekteydi. Dolayısıyla diğer çalışanlar 25 yılda emekli olurken 20 yılını dolduran gazeteciler, 25 yıl çalışmış gibi emekli olabiliyordu.
Bakan Çelik: SGK’da yapılan reformlar ile sorunlar torunlara taşınmayacak
Çelik, “1991’de bu kurumun bir kuruş açığı yoktu, ama ne olduysa 1992’den itibaren bu Sosyal Güvenlik Kurumu ki SSK, Bağ Kur ve Emekli Sandığı açık vermeye başladı. Verdi verdi, en sonunda gerçekten üstesinden gelinemeyecek bir noktaya geldi.
SGK Başkanı: Artık ne kadar sigorta prim ödeniyorsa o kadar aylık alınacak
Kurumsal yapı bağlamında SSK, Bağkur ve Emekli Sandığı'nın tek çatı altında toplandığına işaret eden Fatih Acar, konuya dair 5 yasanın da 1 yasaya indirgendiğinden söz etti. Acar, "Böylece, gelecek nesillere güzel bir SGK bırakmış olduk.
Sosyal Güvenlik Haftası Aydın'da da kutlanıyor
775 olduğunu belirten Kılıç, “Sosyal Güvenlik reformu ile birlikte SGK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı tek çatı altında birleştirilmiş ve bugünkü adıyla Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) oluşturulmuştur. Mutlu ve güvenli bir gelecek için başta işverenlerimiz olmak üzere bütün vatandaşlarımızdan, kayıtdışı istihdam konusunda hassasiyet bekliyoruz.
SGK Hakkari İl Müdürü Özdemir: Kayıtlı istihdamla birlikte kaynaklar da artacak
Özdemir, "Hepinizin bildiği gibi sosyal güvenlik reformu ile birlikte SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı tek çatı altında birleştirildi ve bugünkü adıyla Sosyal Güvenlik Kurumu ismini aldı. Aradan geçen süre içerisinde kurum olarak örgütlenme ve ortak bir kültür oluşturma yönünde çok önemli mesafeler aldık.
SGK Nevşehir İl Müdürü Göveren, emeklilik başvurusu yapacakları uyardı
NEVŞEHİR - Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Nevşehir İl Müdürü Asım Göveren, “Emeklilik başvurusunda bulanacakların SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı veya banka sandıkları gibi farklı statülerde hizmetleri varsa, bunların birleştirilmesi
CHP, milletvekili emekli maaşını Anayasa Mahkemesi’ne götürdü
ANKARA - Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), 6270 sayılı 'Türkiye Cumhuriyeti Emekli Sandığı Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun’un yürürlüğünün durdurulması istemiyle iptal davası açtı.
Yunanistan, Troyka ile anlaştı
2- Deniz Kuvvetleri Emekli Sandığı’nda yüzde 7 kesinti3- Asgari ücretlerde yüzde 22, 25 yaşın altındaki kişilerde ise yüzde 33’lük kesinti. (750 Euro olan asgari ücret brüt 600 Euro’ya inecek.
Sağlık prim borcu olanlar bilgisayara yakalandı
Sağlıkta yeni hayata geçen SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı yazılımlarının birleştirilmesiyle aktivasyon otomatik olarak yapılıyor. Bebekler ve işe girenlerin sosyal güvenlik merkezlerine gitmeden kaydını yapan sistem, mükerrer sağlık hizmeti alma uygulamalarına da geçit vermiyor.
Keskin: İzmir SGK olarak hiçbir işimiz ertesi güne kalmayacak
Bütün hizmetlerin elektronik ortama aktarıldığını, yıllarca el atılmayan işveren dosyalarının tamamını elden geçirildiğini belirten Keskin, ”Emekli Sandığı, SSK ve Bağ-Kur birleştirdikten sonra merkez teşkilatı yapılandırılmıştı ama taşra teşkilatlarının yapılandırılması tamalanmamıştı.