emlak

"2014, Amerikan ekonomisi için iyi olacak"
Bu yıl içerisinde kredi musluklarının daha fazla açılmasını beklediklerini ve FED’in uzun süreli faizlerinin iyi yönetilmesinin canlanmakta olan emlak sektörü için çok önemli olduğuna dikkat çeken Akçay, borç tavanının problemsiz bir şekilde yükseltilmesiyle birlikte 2014’teki büyümenin yüzde 3 oranında olmasını
‘Otomotiv Test Merkezi 5 bin havyanın otladığı merayı bitirecek’
kontrol işlemlerinin yurt içinde yapılabileceğini dile getiren Başkan Aksoy, şöyle konuştu: “Hulusi Şentürk’ün 5 Ekim 2013’de ki açıklamalarına göre; Milli Emlak Genel Müdürlüğü 1 milyon 385 bin metrekare büyüklüğünde ki tarlanın tapusunu projeli gerçekleştirecek Türk Standartları Enstitüsüne (TSE) devretti.
Almanya'nın en yüksek gökdeleni, Berlin'de yapılacak
Söz konusu dev proje, Amerikalı bir emlak firması tarafından hayata geçirilecek ve maliyeti yaklaşık 250 milyon euroyu bulacak. Dairelerin kira ve satış fiyatlarının belli olmadığı gökdelenin Berlin şehrinin en pahalı binası olması bekleniyor.
Dünyada en çok ziyaret edilen alışveriş merkezi Dubai Mall oldu
Alışveriş merkezini inşa ve idare eden Emaar Emlak tarafından yapılan açıklamaya göre Dubai Mall, üç yıldır ardı ardına dünyada en çok ziyaret edilen alışveriş merkezi oldu.2012’de 65 milyon kişinin gezdiği alışveriş merkezine gelen ziyaretçi sayısı 2013’te yüzde 15 arttı.
Yabancılar geçen yıl Dubai’de 31 milyar dolarlık emlak işlemi gerçekleştirdi
DUBAİ - Birleşik Arap Emirlikleri (BAE)’nin ticari merkezi Dubai’de geçen yıl gerçekleşen emlak anlaşmalarının yarısına yakın kısmının yabancı yatırımlar tarafından yapıldığı bildirildi.Dubai Arazi Departmanı tarafından açıklanan istatistiklere göre geçen yıl yabancı yatırımcılar tarafından yapılan emlak işlemlerinin değeri 31 milyar doları aştı
Hong Kong’un emlak kralını, kaçtığı ABD’de parmak izi ele verdi
PEKİN - Hong Kong tarafından milyonlarca dolarlık kredi için verilen rüşvetteki rolü nedeniyle aranan emlak zengini Zeng Wei’in, parmak izinden ABD’de yakalandığı bildirildi.Hong Kong medyasına göre, Zeng Wei isimli zengin, ABD’nin Saipan adasında, sınırdaki yetkililere sahte bildirim yapmaktan 16 Ocak’ta gözaltına alındı ve şimdi
BIST, dolar bazında yüzde 23 değer kaybetti
Türkiye’nin bankacılık sektörü dışındaki en büyük ikincil halka arzı olan Emlak GYO ise yine bu sene yapıldı.BIST Tüm endeksinde 2013 sonu itibariyle halka açıklık oranı yüzde 39 iken fiili dolaşım oranı yüzde 29 ile 2012 gibiydi.
"Kurlardaki istikrar siyaset ibresine bağlı"
Tasarruf büyüyecekse, emlak her zaman ciddi bir seçenektir. ‘Yumurtaların tümünü aynı sepete koymama’ birinci ilkedir. Gerisi, gelecek tahminidir.
Emlak Konut GYO’dan 4 milyar liralık ihale
İSTANBUL - Emlak Konut GYO portföyünde bulunan Zeytinburnu Kazlıçeşme’de 111 bin 262 metrekarelik arsa ihalesine Özak Gayrimenkul, Yenigün İnşaat ve Delta Proje İnşaat iş ortaklığı en yüksek teklifi verdi.
İsviçre serbest dolaşım anlaşmasını iptal edecek teklifi oylayacak
Komiteye göre, yoğun göç sosyal sigortalar, emlak, ve altyapı konularında İsviçre’ye uzun vadede zarar verecek. Zürihli tecrübeli Milletvekili Christoph Blocher, serbest dolaşım imkanının muhtemel bir ekonomik krizde İsviçre’yi ‘mahvedeceğini’ iddia etti.
Kardemir Karabükspor Başkanı Yolbulan: Süper Lig'de kalıcı olmak istiyoruz
Bu konuda sayın Valimiz İzzettin Küçük bize yardımcı oldu ve Milli Emlak'tan yer arayarak Hamzalar Mevkii'nde 100 dönümlük bir arsayı bize tahsis etti." diyerek, şu ifadeleri kullandı:
Bloomberg, belediye başkanlığı süresince servetinden 650 milyon dolar harcadı
NYC’de özellikle emlak ve çevre dostu yatırımları ile tanınan Bloomberg, hem otobüs hem bisiklet yollarını genişleterek vatandaşların toplu taşıma araçlarını kullanmasını teşvik etti. Eski başkan, evinden işyerine giderken zaman zaman metroyu tercih ediyordu.
Çin borsası geriledi
Borsada emlak ve enerji hisseleri en çok değer kaybı yaşarken, teknoloji ve ilaç hisseleri en yüksek kazanca sahne oldu.Hindistan dışında diğer Asya ülke borsalarında da düşüş yaşadı.
Bulgurda yapay gıda boyası tespit edildi
Firma Adı: Hastürk Gıda Otomotiv İnşaat Emlak San. ve Tic. Ltd. Şti. Şabanözü / ÇANKIRIÜrün Adı: Süzme Çiçek Balı (C4 Şeker Oranı %, Balda protein ve ham bal delta C13 değerleri farkı, Prolin miktarı, Diastaz sayısı, Fruktoz/Glukoz)
Moskova’nın Ostojenka Caddesi dünyanın en pahalı 10 caddesi arasında
MOSKOVA - Emlak Danışmanlık Knight Frank şirketinin araştırmasına göre Moskova’nın en pahalı caddesi Ostojenka. Knight Frank yayınladığı rapora göre, Ostojenka Caddesi dünyada yüksek taşınmaz fiyatına sahip caddeler arasında 8.
Yolsuzluk soruşturması Çin'de geniş yankı buldu
Bakanı Muammer Güler, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın oğulları, Halk Bank Genel Müdürü Süleyman Aslan ve emlak patronu işadamı Ali Ağaoğlu olduğuna değindi.
Emlak fiyatları dünyada en hızlı Dubai’de yükseldi
DUBAİ - Son bir yıl içerisinde dünyada en hızlı emlak fiyatı artışının Dubai’de gözlemlendiği bildirildi.Emlak danışmanlık firması Knight Frank tarafından yayınlanan küresel konut endeksine göre, 2012’nin üçüncü çeyreğinden itibaren bir yıl içerisinde Birleşik Arap
Soyak CEO’su Çamlıbel: Konutta balon yok
Çamlıbel, ‘Emlak 2013’ adlı etkinlik kapsamında Gayrimenkul İçin Strateji Platformu (GİSP) tarafından tertip edilen ‘‘Türkiye’de Gayrimenkul Projeleri Finansman Yöntemleri’ konulu panele katıldı. Panelde konutta fiyat balonu olmadığını aktaran Çamlıbel, “Son 3-4 senede konut fiyatları enflasyon kadar arttı.
HÜRSİAD'dan Brezilya'ya iş gezisi
İlk olarak Brezilya, Uruguay ve Şili'de onlarca şubesi olan Abyara emlak şirketi genel müdürüne konuk olan iş adamlarına Brezilya'da emlak fiyatları, arsalar ve imar durumları ile devletin bu işlere nasıl yaklaştığı anlatıldı.
Arap dünyasında ekonomik özgürlükte üç ülke ilk sırada yer aldı
Raporda ekonomik özgürlüğün belirlenebilmesi için bu ülkelerde kurum, vergiler ve harcamalarla hükümetin büyüklüğü, ticari ve ekonomik kanunlar ile emlak haklarının güvenliği, paraya ulaşım, uluslararası ticaret serbestiyeti ve kredi, çalışma ve iş hayatının düzenlenmesi gibi etkenlerin incelendi.
Kırgızistan’ın aradığı Türk İtalya’da yakandı
Konuyla ilgili Kırgızistan İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklama, başkent Bişkek’te emlak işlerinde yolsuzluk yaptığı gerekçesiyle aranan Türkiye vatandaşı Kul’un Interpol’un Kırgız ve İtalya şubesinin işbirliği sonucu Roma’da yakalandığı belirtildi
Expo 2020 yarışını kazanan Dubai'de bayram havası
Yükselişte özellikle inşaat ve emlak firmalarının etkili olduğu kaydedildi. Abu Dabi borsasında da yüzde 0,9’luk artış gözlendi.Her beş yılda bir yapılan Expo fuarı böylece ilk defa bir Ortadoğu şehrinde düzenlenmiş olacak.
Dünyanın ilk emlak AVM'si Astoria'da kuruluyor
İSTANBUL - Dünyanın ilk emlak AVM'sini Bafralı Aşçı ailesi İstanbul Mecidiyeköy Astoria AVM'de kuruyor. Esentepe bölgesinde sayıları artan AVM'ler nedeniyle işlevini yitirmeye başlayan Astoria AVM'nin 5 bin metrekarelik 1'nci katını kiralayan Astaş Holding, İstanbul'da 365
RUTİD'den Ryazan'a inşaat çıkarması
Rusya Konut Geliştirme Vakfı (RHDF) ile işbirliği anlaşması imzalayan RUTİD yetkilileri, Rusya emlak sektöründe önemli gelişmelerin yaşandığı Ryazan kentine iş ziyaretinde bulundu.RUTİD Yapı Komite Başkanı Murat Bayrıdost ziyaretle ilgili yaptığı değerlendirmede, proje araştırmaları ve yeni fırsatların değerlendirilmesi için Ryazan kentine
Orta Doğu’da en çok milyarder Suudi Arabistan’da
Rapora göre Orta Doğulu milyarderler, emlak, yat ve özel jetleriyle dünyada en çok para harcayanlar arasında sayılıyor. Bu milyarderler arasında sadece yüzde 49’unun yüksek eğitimi bulunuyor ve bu oran tüm bölgeler arasında en düşük seviyede kalıyor.
Mehmet Ali Aydınlar, Yönetim Kurulu listesini tanıttı
ile Beşiktaş Emlak Yatırım ve Turizm A.Ş. firmalarının Yönetim Kurulu Başkanlığını yapmaktadır. Tanrıverdi, 2008 – 2010 yılları arasında Türkiye Ev Tekstili ve Sanayicileri İş Adamları Derneği Başkanlığını yaptı.
Falk: Hiçbir mesele Filistin sorunu kadar BM’yi direkt ilgilendirmiyor
Tel-Aviv yönetiminin sürdürdüğü konut inşası ve buralara Yahudilerin yerleştirilmesine Hollanda merkezli Dexia İsrail Bankası ile ABD menşeili Re/Max adlı emlak şirketinin işgal altındaki topraklarda sürdürülen konut yapımına kredi sağladığı ve bunların satılmasına yardımcı olduklarının altı çizildi.
Londra’da emlak yatırımının tam zamanı
LONDRA - İngiltere ekonomisinde yaşanan finans krizi ile eş zamanlı olarak inişe geçen emlak sektörü, koalisyon hükümetinin teşvik tedbirleri ile kımıldarken, bankaların da düşük peşinatlı ev ve işyeri kredi musluklarını
Milli Emlak ve Muhasebe Denetmenleri'ne Dilekçe Komisyonu'ndan destek
SAMSUN - 659 sayılı Kanun Hükmünde Kararname yüzünden mağdur olduklarını ileri süren Maliye Bakanlığı Milli Emlak ve Muhasebe Denetmenleri’ne TBMM Dilekçe Komisyonu'ndan destek geldi. Komisyon, adı geçen KHK ile Milli Emlak ve Muhasebe Denetmenleri’nin mağdur edildiğini ve mağduriyetlerinin giderilmesi gerektiğini kaydetti.
Ankara Büyükşehir Belediyesi, CeBİT'e katılacak
sorun, görüş ve taleplerini iletebildiği hizmet birimi "ALO 153 Mavi Masa" ile fotoğraf ve video amaçlı kullanılan İHA (insansız hava aracı) uçan kamera, Emlak İstimlak Daire Başkanlığı’nın kentsel dönüşüm projeleri, İtfaiye Daire Başkanlığı’nın komuta kontrol merkezi, Bilgi İşlem Daire Başkanlığı’nın başarılı bilişim
Almanya'da ev almak zorlaşıyor
Banka artış oranlarındaki dengesizliğe rağmen Almanya’daki emlak sektöründe bir kriz beklemediğini duyurdu. Sektör uzmanları ise aşırı şişmenin uzak gelecekte bir patlama getirmesi ihtimalini göz ardı etmiyor.
Mimarlar Odası'ndan Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne suç duyurusu
Destek Hizmetleri Dairesi Başkanı Ayhan Kavlak, İnsan Kaynakları Dairesi Başkanı Bekir Yağcı, Yazı İşleri ve Kararlar Daire Başkanı Neriman Erbahçeci, Emlak ve İstimlak Dairesi Başkanı Osman Özbayrak, Kent Estetiği Dairesi Başkanı Ömer Öksüz, İşletme ve İştirakler Daire Başkanı Abdullah Seçgin, Yapı Kontrol Daire Başkanı
Balıkçı kadınlar, gelin geldikleri denizde huzur buluyor (Özel)
Bir emlak dükkanına sahip olan Başak çifti, artık haftalık olmasa da sabah akşam bir iki saatlik küçük avlara gitmeye devam ediyor. Halen kocasıyla her sabah Gökova Körfezi'ne açılan Yüksel Başak'ı diğer balıkçı kadınlarla birleştiren en önemli nokta ise yüzme bilmeden bu işi yapıyor olması.
Dünyada konut fiyatı en çok Dubai’de arttı
DUBAİ - Tüm dünyada 42 başlıca şehir arasında yapılan araştırmaya göre bu yılın ikinci çeyreğinde emlak fiyat artışında ilk sırada Birleşik Arap Emirlikleri’nin ticari merkezi Dubai yer aldı. Küresel Emlak Rehberi tarafından hazırlanan listeye göre emlak fiyatlarında yüzde 17,99 artış kaydedildi.
Dumankaya’dan bayram kampanyaları
Emlak Konut GYO – Dumankaya teminatı ile yürütülen projede bayram kampanyası ile yüzde 1 peşinat verenler, ödemelerine 2014’te başlarken,yüzde 5 indirim ve ilk sene ’taksit yok peşinat yok’ kampanyasından yararlanabiliyor
Tarihi Kentler Birliği Muğla'da toplandı
Ardından emlak vergisinin üzerine koyulan yüzde 10'luk payla, bunlardan elde ettiğimiz fonla ve belediyemizin katkılarıyla Arasta Çarşısı'nın restorasyonu yaptık. Şu an Arasta’da bulunan 244 dükkan, hiçbir bedel talep etmeden tamamen yenilendi ve tümüyle ayağa kalktı.
Milli Emlak’a yolsuzluk baskını
İSTANBUL - İstanbul mali polisi, yürütülen yolsuzluk soruşturması kapsamında İstanbul Avrupa Yakası Milli Emlak Dairesi Başkanlığı’na baskın yaptı. Polisin aramaları devam ediyor.
Bağış, Atina'da turizm fırsatlarını dile getirdi
Doğuş Grubu, son dönemde Atina’daki Yunan Lamda firması ile marinalar ve emlak sektörüne önemli yatırımlarda bulunmuştu. (CİHAN)
TOKİ, 10 yılda 589 bin 249 konut üretti
37 bin 688 adedi afet konutu uygulamaları, 5 bin 584 adedi (35 Köyde) tarım - köy uygulamaları, 84 bin 658 adedi kaynak geliştirme uygulamaları (61,684 Emlak Konut GYO) kapsamında toplam 589 bin 249 adet konutun üretimini başlatmış olup, bu konutların 504 bin 591 adedi diğer bir ifadeyle yaklaşık yüzde 85'inin sosyal
Orta Asya’da en ucuz emlak Taşkent’te
TAŞKENT - Orta Asya ülkeleri başkentleri arasında emlak fiyatlarının en düşük olduğu başkent Taşkent oldu. Bölge başkentlerindeki en düşük emlak fiyatları Özbekistan’ın başkenti Taşkent’te kaydedildi.
Cihan Medya Haber Dergisi'nin yeni sayısı çıktı
Emlak Bank yolsuzluğundaki şifreli yazışmaları ortaya çıkaran Yanardağ da 50 yıllık meslek hatırlarını anlatıyor. Babıali'nin unutulmaya yüz tutmuş sayfalarını okurarına hatırlatmaya devam eden dergide, Risale-i Nur Külliyatı’nı yayımlayan ilk gazete olarak bilinen Hür Adam
İstanbul’un taşı-toprağı altın; bir arsa 50 milyon Euro
tr ve www.emlakci.net'ten derlediği ilanlara göre Bağcılar’da 25 bin metrakare arsa için 50 milyon Euro talep ediliyor. Aynı bölgede 20 bin metrekarelik bir başka arsa için 40 milyon dolar, Beylikdüzü’nde de 28 bin metrekareli bir arsa için 33 milyon dolar bedel biçiliyor.
Cihan Haber Ajansı Gündemi
Bu noktada Cihan Haber Ajansı, gayrimenkul fiyatlarını derledi, emlak uzmanlarından değerlendirme aldı. (Özel)DÜNYA- Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, New York'ta Nükleer Yayılmanın Önlenmesi Silahsızlanma Girişimi Bakanlar Toplantısı'na katılacak.
Ertem: Gök Medresesi’ndeki yanlış uygulama müteahhitten kaynakladı
Milli Emlak gibi tahsis etme işlemlerinin olmadığını kaydeden Ertem, “Bizim ki özel mülk sayıldığı için biz bedelsiz tahsis etmiyoruz, vermiyoruz. Kamulaştırma yapmak zorunda.
Suriyeli mültecilerin Ürdün ekonomisine yükü artıyor (Özel)
Talep karşılanana kadar emlak ve kira rakamlarının düşmesi zor görünüyor.” dedi. İkinci el eşya satan Ebu Muhammed Velid ise işlerinden memnun. “Suriyeliler, durumlar düzelince nasıl olsa döneceğiz diye ikinci el eşya alıyor.
Genelkurmay: Fenerbahçe Orduevi içindeki konut askeri alanda bulunmaktadır
ve Şehircilik İl Müdürlüğünce hazırlanan proje, 10 Ağustos 2013 tarihinde askıdan indirilerek kesinleşmiş, 23 Ağustos 2013 tarihinde de İstanbul İnşaat Emlak Bölge Başkanlığınca imar ve ruhsat işlemlerine, Kadıköy Belediyesi Başkanlığı nezdinde başlanmıştır.
Danıştay tahsisi iptal etti 2 gemi, bin araç limanda bekliyor
KOCAELİ - Kocaeli'nde Milli Emlak Genel Müdürlüğü tarafından 2007 yılında 49 yıllığına Arkas Holding'e kiralanan, Türkiye'nin ilk ve tek otomotiv ihtisas limanı Autoport'la ilgili Danıştay'ın kullanım izninin iptali
Almanya'da hayalet semtler artıyor
Köln merkezli Alman Ekonomi Enstitüsü (IW) emlak ekonomisi uzmanı Prof. Dr. Michael Voigtlaender, mevcut nüfusun muhafaza edilebilmesi için halen 1,4 olan kadın başına düşen çocuk sayısının 1,6’ya yükselmesi ve ülke dışından her yıl 200 bin kişinin gelmesi gerektiğini
Hazine arazilerinin satışında kiracılarına öncelik tanınacak
KAYSERİ - Kayseri Milli Emlak Müdürlüğü, Hazine'ye ait tarım arazilerini öncelikli olarak araziyi kullanan kiracılara, hissedarlara doğrudan satış yapacak. Defterdarlık Milli Emlak Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, 26 Nisan 2012 tarih ve 28275 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğü giren 6292 Ssayılı
Evini dönüştürene 'Stok Konut' seçeneği
bölge dışında başka yeri tercih edecek hak sahipleri için stok konut üretme çalışmalarının başladığını bildiren Bakan Bayraktar, bu çalışmanın ilk etapta Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı vasıtasıyla İstanbul Hoşdere ile Kocaeli'nde yapılacağını dile getirdi.