emniyet kemeri

Türk işadamı aracıyla Sen Nehri'ne uçtu
İlkuçan, emniyet kemeri takılı ve camları açık olarak aracını hızla nehre doğru sürdü.Olay yerine gelen kurtarma ekipleri İlkuçan’ın nehirden çıkarılan araçtaki cansız bedenini adli tıp kurumuna götürdü.
Ataşehir'de ölümlü kaza
Takla atarak bir süre sürüklenen otomobildeki Bahadır Liman hafif yaralanırken, emniyet kemeri takılı olmayan Emre Sarıkaya cipin altında kaldı. Kazayı gören vatandaşlar takla atarak yan dönen cipi kaldırarak Sarıkaya'ya müdahale etti.
Polis önce uyardı, 300 metre sonra ceza yazdı
KAHRAMANMARAŞ - Kahramanmaraş’ta gerçekleştirilen emniyet kemeri uygulamasında polis memurları sürücüleri uyardı. 300 metre ilerde bekleyen başka bir ekip ise uyarıları dikkate almayan sürücülere ceza yazdı.
Polisten sürücülere emniyet kemeri uyarısı
ERZURUM - Erzurum Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Müdürlüğü ekipleri, Erzurum- Ağrı karayolu üzerinde sürücülere emniyet kemeri takmaları konusunda uyardı. Ardından da sürücülere emniyet kemerinin önemini anlatan kısa metrajlı bir film izletti.
Kaza yapanların yüzde 90’ı emniyet kemerini ihmal etmiyor
KAYSERİ - Trafik kazası yapanların yüzde 90’ının emniyet kemeri kullandığını belirtildi. Kemerin hayat kurtardığını vurgulayan Kayseri Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü Komiseri Mustafa Kula, emniyet kemeri takmayanların genellikle, ‘gideceğim
Uyuşturucu tacirleri emniyet kemeri uygulamasında yakalandı
GAZİANTEP - Gaziantep polisi, otoban girişinde emniyet kemeri uygulaması yaptığı sırada durdurduğu bir araçta 55 kilogram esrar ele geçirdi. Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, Gaziantep-Adana Otoyolu’na bağlanan batı gişelerinde emniyet kemeri uygulaması başlattı.
Bayram trafiğinde emniyet kemeri denetimleri elektronik sistemle yapılıyor
Süresinde Alınacak Trafik Tedbirleri' konulu genelgesi doğrultusunda Emniyet Genel Müdürlüğü ekipleri, şehir içi ve şehirlerarası yollardaki denetimlerde emniyet kemerine ağırlık veriyor. Denetimlerde, sürücü ve yolcuların kemer takıp takmadığı elektronik sistemle kontrol ediliyor.
Emniyet, trafik ihlallerini tespit için 2 bin bölüm dizi izledi
2012 yılı Ekim ayında başlayan proje kapsamında görevli polisler tarafından izlenen dizilerdeki emniyet kemeri takma, motosiklet sürücülerinin kask takması, kırmızı ışık ve cep telefonu kurallarına uyulup uyulmadığı tespit ediliyor.
Trafik polislerinden sürücülere kahveli ikaz
Özellikle turizm bölgelerindeki güzergahlarda bir trafik ekibi emniyet kemeri, fazla yolcu ve trafik kuralı ihlalleri konusunda denetim yapacak." dedi. (CİHAN)
Manisa polisi sürücülere mesir macunu ve çikolata ikram etti
Alkan, sürücüleri aşırı sürat yapmamaları ve emniyet kemeri takmaları konusunda uyardıklarını aktardı. Aynı zamanda Manisa'nın önemli değerlerinden mesir macunu ikram ederek tanıtıma katkıda bulunduklarını kaydetti.
Sürücülere şekerli kolonyalı uyarı
Jandarma trafik ekipleri durdurdukları sürücülere emniyet kemeri takma, ışık ve işaretçilere uymalarının önemini hatırlatıyor. Jandarma, önce kolonya ve şeker ikram ediyor, sonra evrakları inceliyor ve bayram trafiğinde çok dikkatli olmalarını istiyor.
Radara düşen araçlara önce ceza sonra ikram
Müdürlüğü trafik ekipleri, 9 günlük bayram tatili dolayısıyla artan trafik yoğunluğunu dikkate alarak, Yozgat-Ankara kara yolunda sürücülere radar kontrolü, emniyet kemeri uygulaması ve trafik kurallarını hatırlatan broşürler dağıttı.
Adana Emniyeti Kurban Bayramı için tedbirler aldı
trafik işaret ve levhalarıyla şehiriçi ve şehirlerarasında hız sınırlarına uymaları konusunda uyaran Ahmet Zeki Gürkan, hatalı sollama yapmamaları, mutlaka emniyet kemeri takmaları, araba kullanırken telefonla konuşmamaları ve mecbur olmadıkça toplu taşıma araçlarını tercih etmeleri gerektiğini bildirdi.
Tedbirler sonuç verdi, ölümlü kazalar azaldı
Emniyet kemeri kontrolünde yüzde 32'lik artışla 49 bin 77 araç kontrol edilmiş, emniyet kemeri kullanmadığı tespit edilen 613 araç sürücüsüne cezai işlem uygulanmıştır. Alınan tüm bu tedbirler ve planlanan uygulamalar sonucunda ölümlü trafik kazası 13’ten yüzde 5’e düşerek yüzde 62 oranında azalmış, yaralamalı trafik kazası 210’dan 183’e
Emniyet, yemek molasında trafik eğitimi veriyor
43 ilin geçiş noktası olan Kırıkkale’de bu tür bilgilendirmeler ile birlikte hızın azaltılmasını ve emniyet kemeri kullanımının artmasını sağladıklarını belirten Şube Amiri Başkomiser Türköz Ergin, uygulamanın devam edeceğini söyledi.
Polis, yorgun sürücüyü araçtan indirip hava aldıracak, icabında duş aldıracak
Sürücü ve yolcuların ön ve arka koltuklarda emniyet kemeri kullanmasına yönelik denetimlere ağırlık verilecek, vatandaşlarımıza emniyet kemeri kullanılmaması durumunda karşılaşabilecekleri riskler anlatılacak ayrıca yorgunluktan kaynaklanan kazaların önüne geçilmesi için
'Trafik kazaları nedeniyle her yıl 30 kişi engelli duruma geliyor'
Son yıllardaki imal edilen arabalarda emniyet kemeri, kafa desteği ve hava yastığı gibi güvenlik öğelerinin eklenmiş olması , beyin ve omurilik hasarlarını önlemede etkili olmuştur. Ayrıca araba farlarının gece- gündüz sürekli açık tutulmasının kaza olasılığını % 10 kadar azalttığı belirtilmektedir.
Ağır tonajlı araçların oluşturduğu çukurlar kaza sebebi olabilir
Emniyet Müdürü Mustafa Aydın, Kurban Bayramı tatili süresince yollarda yapılacak olan trafik kontrollerinde, alkol, aşırı hız, emniyet kemeri, hatalı sollama, yakın takip ve şerit ihlali gibi trafik kazalarının oluşumunda büyük rol oynayan kural dışı davranışların denetimlerine ağırlık verileceğini söyledi
Kayseri Emniyet Müdürü: Karayollarında kaza yapmıyoruz birbirimizi öldürüyoruz
Kayseri’de şehir içinde emniyet kemeri takma oranının yüzde 50’liler seviyesinde olduğunu ancak bu seviyenin yeterli olmadığını belirten Aydın, bu rakamın Avrupa Birliği (AB) ülkelerindeki gibi yüzde 80’ler civarına çıkması gerektiğini ifade etti.
Kurban Bayramı'nda trafiğe çıkacak sürücüleri uyardı
Saatte 50 kilometre hızla giden bir taşıtın ani bir olayda kendi ağırlığının 30 katı bir kuvvetle fren yapacağını söyleyen Güner, “Emniyet kemeriyle bağlı değillerse sürücü ve yolcular taşıt içinde 50 kilometre hızla harekete devam ederler ve kendi ağırlıklarının 30 katı ile ön panele, cama çarpar ya da taşıttan
Aksaray’da elektronik denetleme sistemi (EDS) faaliyete geçti
AKSARAY - Emniyet kemeri takmayanlara, araçta direksiyon başındayken cep telefonu kullananlara, kırmızı ışıkta geçenlere ve trafik kurallarını ihlal ettiği tespit edilen sürücülere mobeseden cezai işlem uygulanacak.
TBMM’den emniyet kemeri takmayan sürücülere sarı zarf
Çocuklarla birlikte Meclis Genel Sekreteri İrfan Neziroğlu, sürücülerin emniyet kemeri takıp takmadığını kontrol etti. Neziroğlu, kemer takan sürücülere çiçek verirken, takmayanlara sarı zarf içinde uyarıcı broşür dağıttı.
Hatay İl Emniyet Müdürü Kılıç: Emniyet kemeri hayat kurtarır
HATAY - Trafik kazalarını aza indirgemek ve vatandaşlara emniyet kemerinin önemini anlatabilmek amacıyla Hatay'da similasyon aracı ile etkinlik düzenlendi. Türkiye genelinde artan trafik kazalarındaki can kaybı ve yaralanmayı en aza indirmeyi hedefleyen Hatay İl Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç, 2013-2014 yılının “Emniyet
Emniyetten sürücülere sloganlı uyarı: Hızını azalt, ömrünü uzat
Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Hizmetleri Başkanlığı, emniyet kemeriyle ilgili sloganları da sanal alemden duyurdu. Emniyet kemeriyle ilgili belirlenen bazı sloganlar şöyle sıralandı: "Emniyet kemerini bağla, hayat güvencesini sağla.
SGK denetimlerini artık özel donanımlı araçları ile yapacak
Çelik’in emniyet kemeri hassasiyeti de dikkat çekti. (CİHAN)
17 milyon öğrenci ders başı yaptı, ilk ders zilini Bakan Avcı çaldı
Öğrenci ve velilere yönelik olarak emniyet kemeri simülatörü uygulaması yapıldı. Bu eğitim-öğretimin yılının birinci dönemi 24 Ocak 2014'te sona erecek. Yarı yıl tatili, 27 Ocak-7 Şubat 2014 tarihleri arasında yapılacak.
Çocuk koltuğu kullanmayan Messi’yi şikayet ettiler
DIA derneği, Messi’nin bu hareketinin, Trafik Genel Müdürlüğü’nün emniyet kemeri ve çocuk koruma sistemlerinin kullanılmasını denetlediği haftaya denk geldiğine dikkati çekti.Söz konusu dernek, daha önce trafik kurallarını ihlal eden Iker Casillas, Karim Benzema ve Gerard Pique gibi yıldız oyuncuları da şikayet etmişti.
Kuzey Iraklı mühendis ve teknik adamlar Türkiye'de eğitiliyor
teknik personel eğitiminde yüksek gerilim hatlarında emniyetli bir çalışmanın nasıl yapılacağını uzman eğitimciler tarafından anlatıldığını belirten Durak “ Emniyet kemeri nasıl kullanacak bunu öğretiyoruz.
Trafik polisi okul serivslerini yakın takibe alıyor
tarafından açılıp kapatılabilecek şekilde otomatik veya araç şoförü tarafından elle kumanda edilebilir şekilde (mekanik) olması, aracın her koltuğunda emniyet kemeri bulunması ve kullanılması, taşıma sınırının üzerinde öğrenci taşınmaması son derece önemli.
Takla atan araçtan 3 yaşındaki oğluyla burnu bile kanamadan çıktı
Babanın emniyet kemerini takması ve yanında bulunan çocuğunu da arka koltukta oturtması, muhtemel bir faciayı önledi. Kaza, Beylerbeyi mevkiinde meydana geldi.
Minibüs 200 metre sürüklendi, sürücüyü emniyet kemeri kurtardı
ÇORUM - Çorum'da meydana gelen trafik kazasında, ekmek minibüsü 200 metre sürüklendi, sürücü emniyet kemeri sayesinde kurtuldu. Kaza, Çorum-Ankara yolunda meydana geldi.
Freni boşalan kamyon takla attı, sürücüyü emniyet kemeri kurtardı
Kazada hurdaya dönen kamyondan sürücü Özcan, emniyet kemeri sayesinde burnu bile kanamadan sağ kurtuldu. Büyükşehir Belediyesi, 8 Ağustos’ta aşırı sağanak yağış sonucu derelerin taşmasıyla ikinci kez sel felaketi yaşayan Atakum ilçesindeki dereleri ıslah çalışmalarını
Amasya’nın yüzde 85’i emniyet kemeri takıyor
AMASYA - Amasya Emniyet Müdürlüğü tarafından yaklaşık 8 ay önce uygulamaya konulan 'Emniyet Kemeri ile Hayata Bağlanın' projesi, ülke genelinde örnek olmaya devam ediyor.İl Emniyet Müdürü Cemil Bayazıt, Amasya halkının projeye göstermiş olduğu destek için teşekkür ederek, “Ağustos ayında yapılan 8.
Çocuklar maytap, havai fişek gibi maddelerin tehlikesini bilmiyor
Araç içerisinde emniyet kemeri kullanımına dikkat edilmesi gerekiyor. Küçük çocukların ön koltukta oturmalarına müsaade edilmeyeceği gibi arka koltukta kemer takmalarını onlara anlatmak gerekiyor. Çocuklar yanıcı ve parlayıcı maddelere karşı ilgililerdir.
Bodrum’da bayram trafiği havadan denetleniyor
Emniyet kemeri takmayan sürücüleri uyararak, bilgilendirme broşürü verdiler. Türk kahvesi ve soğuk içecek de ikram edilen trafik noktasında duran tatilciler, uygulamadan çok memnun kaldıklarını söyledi.
Bayramda trafik havadan kontrol ediliyor
Havadan yapılan denetimlerin yanında, yerde de ekiplerimiz özellikle emniyet kemeri konusunda sürücülerimizi uyarıda bulunuyor." dedi.Muğla'nın turizm bölgesi olması nedeniyle bölgede de ciddi bir trafik akışı yaşandığına işaret eden Eren, "Ramazan bayramı tatili süresince özellikle
Uşak polisinden sürücülere şeker ve kolonya ikramı
Durdurulan sürücülere 30 kilometrede bir polis uygulama noktası olduğu ve emniyet kemeri ile hız konularında dikkatli olmalarını isteniyor. Sürücülerin herhangi bir sorunları ya da yardıma ihtiyaç duyduklarında çekinmeden ekiplerden yardım isteyebilecekleri hatırlatılıyor.
Kolonya ve şeker ikram edip kazalara karşı uyardılar
Kontrollerde hız kuralları, emniyet kemeri takma zorunluluğu, alkollü araç kullanılmaması, araç kullanırken cep telefonu kullanılmaması, ön koltuğa çocukların oturtulmaması ve çeşitli trafik konularıyla ilgili uyarıların bulunduğu broşürler de dağıtıldı
TŞOF Başkanı Apaydın'dan bayram tatili uyarısı
“EMNİYET KEMERİ MUTLAKA KULLANALIM”Son 40 yılda sürücü sayısının 30 kat arttığını ve 2013 Mayıs ayı itibariyle 17 milyon 440 binin üzerinde araç bulunduğunu da kaydeden Apaydın, şu ifadeleri kullandı: “Ülkemizde geçen
'Emniyet Kemeri Projesi' kanlı başladı!
ANKARA - Emniyet Genel Müdürlüğü, 2013 yılını trafik kazalarının sebepleri arasında ilk sıralarda yer alan 'hız ve emniyet kemeri için duyarlılık yılı' ilan etti. Bu kapsamda genel müdürlük, 'Emniyet Kemeri Projesi'ni başlattı.
Cihan Haber Ajansı Gündemi
-Emniyet Genel Müdürlüğü ile Türk Kızılay’ının ortak yürüttüğü ‘Emniyet Kemeri Projesi’nin açılışı yapılacak. Etkinlikte ayrıca EGM ile TŞOF işbirliği ile geliştirilen ‘Sevdiklerinizden Hızla Uzaklaşmayın’ kampanyası tanıtılacak.
'Emniyet Kemeri Projesi' başlıyor
ANKARA - Emniyet Genel Müdürlüğü, 2013 yılını trafik kazalarının sebepleri arasında ilk sıralarda yer alan 'hız ve emniyet kemeri için duyarlılık yılı' ilan etti. Bu kapsamda genel müdürlük, yeni bir projeyi daha devreye sokuyor.
Kurs öğrencilerine internetin zararları anlatıldı
Müftülük ile koordineli olarak yapılan çalışmada, internetin çocuklara olumsuz etkileri, güvenli internet ve emniyet kemeri kullanımının önemi anlatıldı. Sunumlar, ilk etapta Yuva, Bahçelievler, Bağlarbaşı, Çalılıöz ve Sanayi mahallelerinde gerçekleştirildi.
Ramazan bayramı için yola çıkacaklara trafik uyarıları
"Aracın istiap haddinden fazla yolcu almaması, çocuk ve bebekleri kesinlikle ön koltuğa oturtmamaları, ön ve arka koltuktakiler dahil emniyet kemeri bağlamaları, havanın sıcak olması nedeniyle yanlarına mutlaka sıvı içecek almaları, yolda her 300 kilometrede ortalama 15-30 dakika arasında mola vererek arabadan
Yanlışlıkla geri vitese takınca!
Otomobil sürücüsü emniyet kemeri sayesinde kazayı burnu bile kanamadan atlattı. Olay, Mecidiyeköy Esentepe Mahallesi’nde saat 15.00 sıralarında meydana geldi.
Öğrencilerin emniyet kemeri sistemi sürücüleri koltuğa bağlayacak
KAHRAMANMARAŞ - Kahramanmaraş'ta trafik kazalarından etkilenen üç lise öğrencisi, 'emniyet kemeri takmadan çalışmayan araç' projesi hazırladı. Öğrencilerin geliştirdiği cipli emniyet kemeri sistemi, sürücülerin emniyet kemeri takmasını zorunlu hale getiriyor.
Trafik polislerine, trafik eğitim semineri verildi
kurallarını ihlal ederek vatandaşa kötü örnek teşkil edilmesinin önüne geçilmesi konularında doğru davranış kazandırmaya yönelik neler yapılabileceği, emniyet kemeri kullanımı, şehir içi ve dışında azami hız sınırları, kavşaklarda geçiş hakkı kuralları ve kazalarda polis olarak yapılması gerekenler konularında bilgiler aktarıldı
Emniyet kemeri takma başarısındaki en büyük etken ceza korkusu
Birçok trafik kazasındaki ölümlerin emniyet kemerinin takılmaması ve hızlı araç kullanma sonucunda meydana geldiğini ifade eden Balkanlıoğlu, kentte kemer takma oranın yüzde 7’den yüzde 54’lere kadar yükseldiğini belirtti.
"Araba sürmek için yaz tatilini bekleyen sürücüler, tehlike oluşturuyor"
-Emniyet kemeri hayat kurtarır. Kazalarda camdan ve kapıdan dışarıya fırlamadan araç içinde kalabilmenin tek yolu emniyet kemeri ile bağlanmaktır. Hayata bağlanın. Ön ve arka koltuktakiler emniyet kemerini takınız.
Ehliyetsiz ve emniyet kemeri takmadan çıktığı yolda, hayatı karardı
KOCAELİ - Seçkin Yolcu, ehliyetsiz ve emniyet kemeri takmadan araç kullanmanın bedelini ağır ödüyor. Vatani görevini yaparken iznini kullanmak için memleketine gelen Yolcu, ehliyeti olmamasına rağmen araç kullandı.