engel olmak

'Dövizdeki yangını söndürmek için doğru politikalar kullanıldı'
Bu maliyete engel olmak adına MB’nin hamlesinin doğru olduğunu düşünüyorum." diye konuştu. (CİHAN)
Tayland'da gösteriler: 2 ölü, en az 150 yaralı
Tayland'da seçim çalışmalarına engel olmak isteyen göstericiler ile polis arasında dün başkent Bangkok'ta çatışma yaşanmıştı. Seçime hazırlık çalışmalarının yapıldığı binaya zorla girmek isteyen protestocuları dağıtmak amacıyla polis göz yaşartıcı gaz, tazyikli su ve plastik mermi kullanmıştı.
Tayland’daki gösteride çatışma: 3'ü polis, 51 yaralı
Tayland'da seçim çalışmalarına engel olmak isteyen göstericiler ile polis arasında başkent Bangkok'ta çatışma yaşandı. Seçime hazırlık çalışmalarının yapıldığı binaya zorla girmek isteyen protestocuları dağıtmak amacıyla polis göz yaşartıcı gaz, tazyikli su ve plastik mermi kullandı.
Almanya, hayvan yemlerinde antibiyotikten vazgeçmiyor
Hensel’e göre, hijyen kurallarına dikkat etmek de, hayvanlardaki bakterilerin insanlara geçmesine engel olmak için en iyi yöntemlerden bir tanesi. (CİHAN)
Beşiktaş Başkanı Orman: Beşiktaş'ın başkanı değil lideriyim
Malesef ki içimizdeki bazı Beşiktaşlılar bize engel olmak istediler. Fakat biz yılmadan, çok da reklam yapmadan icraat yapmaya çalışıyoruz. 'Stadyumun izinlerini alamazsınız' dediler aldık.
Suriyeliler ortak hareket için Şanlıurfa’da toplandı
Suriye’nin Haseki kentinin sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, aşiret reisleri ve tanınan kanaat önderleri ilde birlik sağlamak, Kürt- Arap çatışmasına engel olmak için Şanlıurfa’da toplandı. Kürt, Arap ve çeşitli inanç temsilcilerinin katıldığı toplantıya Suriye Muhalif ve Devrimci Ulusal Güçler Koalisyonu (SMDK) eski geçici Hükümet Başkanı Gassan Hito da davetli
Almanya'da camiler toplumsal sorumluluk alarak uyuma katkı sağlıyor
Krupp, “Bu caminin inşa edilmesi sırasında Neonaziler engel olmak istediği için tartışma başlamıştı. İyi ki o zaman bu tartışmalar olmuş. Halk bu tartışmalar sonrası ne olduğunu anladı.
ODTÜ’de yol çalışması protestolara rağmen sabaha kadar sürdü
Polis, belediyenin çalışmasına engel olmak isteyen ve taşla saldıran göstericilere tazyikli su ve biber gazıyla müdahale etti. Protestolar devam ederken, Ankara Büyükşehir Belediyesi ekipleri de çalışmalarına hız verdi.
'Bilinçsiz kurban kesimi çocuklarda travma oluşturabilir'
Ceyhun Caferov, "Bayramın çocukların kafasında; kan, hayvanların kesildiği bir gün olarak kalmasına engel olmak gerekir. Ancak bu demek değildir ki çocuklar kurban kesiminde bulunmaması gerekiyor. Çocuklara yaş ve soyut düşünme kabiliyetine göre davranılması gerekiyor.
Başörtülü avukatlar, demokratikleşme paketini yetersiz buldu
Avukat Şaştım, yeni mağdurlar ve mağduriyetler oluşturmasına engel olmak adına şartsız olarak başörtüsüne her meslekte özgürlük taleplerini yenilediklerini söyledi.Danıştay davasına yaptığı başvuru üzerine kamusal alana başörtülü girilebilmesinin yolunun açılmasını sağlayan bir karar verildiğini belirten Avukat Şaştım, "Yürütmenin
'Bolu Halk Evi' yıkımında 8 kişi gözaltına alındı
Bolu Belediye Binasının arka kısmında bulunan binanın yıkımına engel olmak isteyen gruba CHP il yönetimi destek verdi. Milletvekili Tanju Özcan yıkımı engellemek için kepçenin önüne geçti. Yıkımı engellemek isteyen gruba polis müdahale etti.
'31 ilde 77 alanda dönüşüm projeleri yürütülüyor'
Ama bu çalışmalara engel olmak isteyen bir takım düşünceler var. İnsanlara gerçek olmayanları gerçekmiş gibi anlatanlara kulaklarınızı tıkayın. Resmi olarak söylenenlerin dışında kentsel dönüşümle ilgili başkalarının fısıltılarını bir tarafa bırakın.
Harmandalılı vatandaşlar: Kavgayı bırakın, çöp meselesini çözün
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin Karşıyaka'yı İzmir'in çöplüğü yapmasına engel olmak için sonuna kadar mücadele edeceğiz. Büyükşehir Belediyesi, sanırım İzmirlilerle dalga geçiyor. Bölgeyi gezen, gören ve İzmir'i seven hiç kimse, bu doğal güzelliğe çöp tesisi yapılmasına razı gelemez.
Maltepe’deki silahlı yaralamaların zanlısı yakalandı
Olayların, bölgede uyuşturucu satmak isteyen şahıslarla bu kişilere engel olmak isteyen mahalleli arasında yaşandığı öne sürülmüştü. Konuyla ilgili soruşturma başlatan polis, eski sabıkalı Göksel K.
Hırvatistan engelini 92-66 geçen İspanya 3. oldu
Ukic ve Tomis ile farkın açılmasına engel olmak isteyen Hırvatistan, Gasol'u savunmakta zorlanınca çeyrek 63-48 İspanya'nın lehine sonuçlandı.Son çeyrekte ise İspanya fırtınası esti.
ETA ile işbirliği yapmakla suçlanan üst düzey polis yetkilileri hakim karşısında
Bugünkü yapılan duruşmada suçlamaları reddeden Pamies, Savcı Carlos Bautista’nın “Urogallo Operasyonu’na engel olmak için siyasi yetkililerden bir emir aldınız mı?” şeklindeki sorusuna “Kesinlikle hayır, olsa bile kabul etmezdim.
ODTÜ arazisinden yol geçirmek istemeyen gruba, polis müdahale etti
ODTÜ arazisindeki bazı ağaçların söküleceği gerekçesiyle yola engel olmak için yerleşkenin 100. yıl girişinde sabah saatlerinden beri gösteri yapan gruba destek vermek için orada bulunan CHP’nin bazı milletvekilleri gerginliği önlemeye çalıştı.
CHP’li vekilden kepçe operatörüne ‘taşlı’ tepki
CHP’li vekiller, temizlik çalışması yapan kepçe operatörünün önüne geçip, çalışmalara engel olmak istedi. Kepçe operatörünün ilerlemek istemesi üzerine CHP’liler, kepçenin ağzına yönelip, aracın ilerlemesine engel oldu.
CHP’li Aygün, iş makinesinin önüne geçip elma yedi
ANKARA - Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan yol çalışmasına engel olmak isteyen ve 2 kez polisin müdahalesine maruz kalan gruba, CHP’li vekiller destek verdi. CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, yıkılan ağaçtan aldığı elmayı yiyerek, kepçenin önüne geçti.
Yol çalışmasının yapıldığı ODTÜ'de polis müdahalesi
Yol yapım çalışmalarının sürdüğü ODTÜ Yüzüncü Yıl girişinde, sabah saatlerinde çalışmalara engel olmak isteyen gruba Çevik Kuvvet ekipleri müdahale etti. Müdahalede 6’sı öğrenci toplam 14 kişi gözaltına alındı.
Vali Coş: Kuyumcu soygunları üzüntü verici
Vali Coş, son olarak Dumlupınar Mahallesi Kıbrıs Caddesi'nde kendilerine engel olmak isteyen baba ve oğlunu öldüren 4 soyguncunun kimliklerinin belirlendiğini ve olayı organize eden bir kişinin de yakalandığını söyledi.
Mersin'de 30 Ağustos töreninde çelenk gerginliği
CHP ve ÇYDD'nin çelenkleri de polisin engel olmak istemesine rağmen parti ve dernek yönetimi tarafından alana sokularak Atatürk anıtına bırakıldı. Çelenkler bir süre Atatürk anıtı önünde kaldı.
Rekabet Kurulu, THY’ye soruşturma başlattı
yurt içi ve yurt dışı hatlarda, hava yolu ile tarifeli yolcu taşımacılığında hakim durumda olduğu, bu gücünü rakip teşebbüslerin yeni pazarlara girmesine engel olmak ve mevcut pazarlardaki faaliyetlerini zorlaştırmak suretiyle kötüye kullandığı iddiası ile Pegasus Hava Taşımacılığı AŞ tarafından yapılan şikayet başvurusunu;
Ataşehir'de olaylı yıkım
İSTANBUL - Ataşehir’de sabah saatlerinde başlayan yıkım çalışmaları sürüyor. Polis ekipleri ile yıkıma engel olmak isteyen gecekondu sahipleri arasında zaman zaman gerginlikler yaşanıyor.
Ataşehir’de yıkım gerginliği
Bazı vatandaşlar çatılara çıkarak ekiplere engel olmak istedi.Gecekonduların bir kısmı eşyalar boşaltıldıktan sonra yıkıldı. Yıkım işlemi devam eden mahallede gerginlik de sürüyor.
Suriye’de savaş korkusu Rusya borsasını vurdu, dolar zirve yaptı
Merkez Bankası doların daha fazla artışına engel olmak için müdahalede bulunurken, uzmanlara göre yüzde 55 dolar ve yüzde 45 Euro’dan oluşan döviz sepetinde koridorun genişletilmesi bekleniyor. Döviz sepeti ise 17,7 kapek artışla 38,24 rubleye yükseldi.
Valilik: 'Korkmaz olayında idari soruşturma izni verilmediği' haberi asılsız
Maktulün ağabeyi Avukat Gürkan Korkmaz’a atfen adı geçen yayın organında verilen haberin doğru olmadığı ve kamuoyunun yanlış yönlendirilmesine engel olmak için bu açıklamanın yapılması uygun görülmüştür.
Adana’da kuyumcu soyguncuları 5 kişiyi vurdu
ADANA - Adana’da kar maskeli 3 kişi bir kuyumcuyu soyarken kendilerine engel olmak isteyenleri pompalı tüfekle taradı. Olayda 2'si çocuk, 5 kişi yaralandı.
İthal ve ihraç ürünleri, yeni açılan Zirai Karantina Müdürlüğü belirleyecek
bulaşması ve yayılması istenmeyen bitki hastalık ve zararlıları ile bunları taşıyan nakil vasıtası, ambalaj ve diğer maddelerin yurt içinde dolaşmasına engel olmak. Yine ihraç edilecek bitki ve bitkisel ürünlerin muayene ve kontrol edilmelerini sağlamak amacı ile çıkarılmış olan yasal mevzuat ile buna yardımcı olan teknik
David Cameron, Cebelitarık konusunda "ciddi endişeli"
İspanyol balıkçıların kendi karasularında avlandığını iddia eden Cebelitarık Özerk Yönetimi, buna engel olmak için denize kancalı beton blokları atmıştı. İspanyol hükümeti bu hamleye karşı Cebelitarık sınırında sıkı polis kontrolü başlatarak cevap verdi.
Melih Gökçek'ten gençlere: Twitter’ın cılkını çıkartın
Gökçek, gençlik temsilcilerinin, eğitim-öğretim dönemi başlamadan tekrar benzeri olayların yaşanmasına engel olmak için bütün üniversitelilerin katılımıyla ortak bir platformda toplanma önerisi üzerine, organizasyonu destekleyeceği sözünü verdi.
Büyükşehir zabıtası bayram denetimlerini arttırdı
Biz yine bunların yaptığı her türlü suça engel olmak için ekiplerimiz ile çalışma yapıyoruz.” diye konuştu. (CİHAN)
Tarımsal sulamada bor sızıntısı
Özmen, Mustafakemalpaşa Köyleri Sulama Birliği Başkanı Sedat Kahraman tarafından yapılan ortak açıklamada, tarımsal sulamada tespit edilen bor karışımına engel olmak için kapalı devre sulama sistemi kurulması gerektiği vurgulandı.
Merzugi: Cinayetinin zamanlaması dikkat çekici
Tunus'ta yaşanan cinayetleri planlayanların aynı kişiler olduğuna dikkat çeken Gannuşi, "Arpların ve Müslümanların başarılı bir demokrasiye geçilmesine engel olmak istiyorlar." ifadesini kullandı.
Genelkurmay önünde 'Duran adam' eylemi
Genelkurmay önüne yürümek isteyen grup üyelerine görevli sivil askerler engel olmak istedi. Eylemciler, görevli askere ’35. Madde değişti artık karışamazsınız’ şeklinde tepki gösterdi. Bunun üzerine asker, grubun yanından ayrılırken, protestocular Genelkurmay Başkanlığı’nın protokol girişinde toplandı.
Mülteci protestocular polis zoruyla eylemlerini sonlandırdı
Eylemcilere destek veren vatandaşların kampın kaldırılmasına engel olmak istemesi üzerine polisle aralarında arbede yaşandı. 13 kişi gözaltına alındı.Operasyonunu eleştiren yardım organizasyonları mültecilerin uzlaşmak isteğine karşılık yetkili kurumların somut teklif yapmadığını savundu.
Gülen, Kürtçe gazeteye konuştu: Temel hak ve hürriyetler pazarlık konusu olamaz
Geçmiş acıların geleceğimize set olmasına engel olmak, ufka bakıp yapıcı faaliyetler ortaya koymak esastır. Samimiyet, karşılıklı saygı, bir hadis-i şerifte ifade buyrulduğu gibi, kendimiz için istediğimizi başkaları için de istemek, kendimiz için istemediğimizi başkaları
İzmir’de Gezi Parkı eylemcilerinin çadırlarına operasyon: 34 gözaltı
Polisin geldiğini fark ederek bir araya toplanan eylemciler ise polise engel olmak için tek sıra halinde dizildi. İzmir Emniyet Müdür Yardımcısı, eylemcilerin temsilcilerine, çadırları kendilerinin kaldırmasını istedi.
Ergün: Türkiye'deki medya anlayışı ülkeye zarar veriyor (Özel)
Bakan Ergün şöyle konuştu: “Çok iddialı konuşmak istemem ama Türkiye’nin bugünkü gelmiş olduğu süreçte Türkiye'yi yolundan çevirmek isteyen, yükselişine engel olmak isteyen ve yükselişinden rahatsız olan içeride ve dışarıda birçok merkezin olduğunu görüyoruz.
Genel Başkan Ayhan: Konu çevre olsaydı ağaçları sökmezlerdi
Eylemlerin Gezi Parkı’nda ağaçların sökülmesine engel olmak amacı taşımadığını ifade eden Genel Başkan Hüseyin Ayhan, olayların iç ve dış mihrakların yönlendirmesiyle gerçekleştiğine inandıklarını kaydetti.
Sınırdaki ölüm Kilis'te gerginliğe neden oldu
Gelişme üzerine valilik ve çevresinde polis yoğun güvenlik önlemi alarak, kalabalığın yürümesine engel olmak istedi. Bunun üzerine polis ile kalabalık arasında kısa süreli arbede çıktı. Bu sırada il merkezindeki bazı iş yerleri kepenklerini kapatırken, ölen Bayramoğlu'nun yakınları polis amirleri ile görüştükten sonra valilik önünden ayrıldı.
En çok atık pil toplayan öğrencilere ödül
Kampanya ile pillerin doğaya yaptığı tahribata engel olmak, toplumu ve öğrencileri çevreye duyarlı kılmak amaçlandı. Sultanbeyli’de geçen sene 5 tondan fazla pil toplanmıştı. Belediye 2014’te kampanyayı bir adım daha öteye taşıyacak; atık pillerin yanında ambalaj atıklarını da toplatacak.
Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun Tasarısı, TBMM'de
Tüketici mağduriyetine sebep olan bu uygulaya engel olmak amacıyla bileşik faiz uygulamasını yasaklayan hüküm Tasarı Taslağına eklenmiştir. Bu şekilde bileşik faiz uygulaması yapanlar hakkında Bakanlığımızca gerekli tedbirler alınabilecek ve denetim yapılabilecektir.
Arınç: Güzel faydalı bir görüşme oldu, kendilerine teşekkür ediyorum
00’de yapacağı basın toplantısını hatırlatarak, TBMM’de devam eden partilerin grup toplantılarına engel olmak istemediğini söyledi. Arınç, şu ifadeleri kullandı: “Şu sıralarda zannediyorum, TBMM’de grup toplantıları vardır.
MESAM'da istifa depremi
Mart 2012 Genel Kurulu'nda bizlere görev; veren değerli MESAM üyelerinin hakkını korumak, kurumun tüzel kişiliğine zarar verilmesine engel olmak ve yeni bir yönetim oluşması adına istifa etmiş bulunmaktayız.
Ailesinden 4 kişiyi öldüren Afgan gencin sorgusu sürüyor.
Seslere uyanan annesi Nesibe Afzaly (52) ve babası Ahmet Afzaly (52) ise kendisine engel olmak istedi. Annesi ve kardeşini de bahçede sıkıştırdıktan sonra bıçaklayarak öldüren Nezar Afzaly, kendisine müdahale etmek isteyen babasını da ağır yaraladı.
Umut Oran: Başbakan hakkında suç duyurusunda bulunacağız
Gezi Parkı’ndaki çalışmalara engel olmak için nöbet tutan vatandaşlara sabah saatlerinde polis müdahale etti. Yaşanan olayların ardından Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcıları Gürsel Tekin ve Umut Oran vatandaşlara destek vermek için parka geldi.
Sırrı Süreyya Önder kepçenin önüne durdu
Son olarak, iş makinelerinin çalışmasına engel olmak isteyen grupla polis arasında arbede yaşandı. Polis grubu biber gazı sıkarak dağıtmaya çalıştı. Bunun üzerine BDP Milletvekili Sırrı Süreyya Önder’in iş makinesinin önüne geçerek kazıyı durdurmak istedi.
Taksim Gezi Parkı için nöbet tuttular
Gezi Parkı’na iş makineleriyle giren ekiplere engel olmak isteyen grup, sabaha kadar nöbet tutacaklarını belirtti. Görevliler, dernek üyelerinin tepkisi üzerine çalışmalarını bir süre durdurdu. Divan Otel tarafındaki duvarın yıkılıp ağaçların yerinden söküldüğünü belirten dernek üyeleri, gece boyunca çalışma alanında bekledi.
Afyonkarahisar polisi kahvehanalerde dolandırıcılık yöntemlerini anlatacak
Uçkan, kötü niyetli insanların vatandaşların kazancını yasal olmayan yollardan ele geçirmesine engel olmak istediklerini belirtti. Uçkan, suç işlemeyi alışkanlık haline getirmiş art niyetli kişilerin telefon açarak kendilerini polis, asker, savcı olarak tanıtarak banka hesaplarını boşaltmaya çalıştıklarını