enstalasyon

Öğrenciler, yıl boyunca hazırladıları el emeği eserleri sergiliyor
Ayrıca, etkinlikte enstalasyon çalışmalarının yanında seblaj, rölyef, rekrasyon, cam ayna uygulamaları da ziyaretçilerin ilgisini çekti. Öğrencilerin bir yıl boyunca hazırladığı ürünleri sergilemenin sevinci içerisinde olduklarını belirten Özel Fatih Koleji Resim Öğretmeni Zeynep Anursal, “Bu
'Dikkat! Kadın' sergisi Adana'da
Resim, heykel, fotoğraf, enstalasyon, video art gibi farklı disiplinlerde üretilen yapıtlardan oluşan sergi, EKAV ve İŞKAD'ın toplumsal sorumluluk anlayışıyla "Kadın Sorunu"nu büyüteç altına alıp irdeleme amacı taşıyor.
Safvetli öğrenciler, israfa sergi ile dikkat çekti
BURSA - Bursa Özel Nilüfer Safvet Koleji öğrencileri, İnegöl’de dünyanın karşı karşıya olduğu açlık ve israfa, enstalasyon sergisi ile dikkat çekti. İnegöl AVM'de açılan enstalasyon sergisinin yanında ebru ve quling kulüpleri, üstün potansiyelli ve anasınıfı öğrencilerinin düzenlediği bilim sergisi de görücüye
İsrafı önlemek için Afrika’daki açlığı anlattılar
BURSA - Bursa Özel Nilüfer Eğitim Kurumları, geleneksel olarak düzenlediği Enstalasyon Sergisi’nde bu yıl ‘beslenme ve israf’ konusunu masaya yatırdı. Öğrenciler hazırladıkları 59 proje ile vatandaşlara ‘sizin dışınızdaki insanları da düşünün’ mesajı verdi.
Özel Ufuk Koleji öğrencilerinin el emeği sergilendi
Ayrıca, etkinlikte enstalasyon çalışmaları yanında seblaj, rölyef, rekrasyon, cam ayna uygulamaları da ziyaretçiler tarafından ilgi gördü. Özel Ufuk Koleji Resim Öğretmeni Zeynep Anursal, öğrencilerinin, bir yıl boyunca hazırladığı el emeği ürünleri sergilemenin sevincini yaşadıklarını belirterek
Kadın sanatçı gözüyle “Ayaktan Kesitler”
Şirin’in, enstalasyon (yerleştirme) sanatından deneysel tatlar sunduğu sergi, Rektörlük Sanat Galerisi’nde 16 Mart 2012 gününe dek açık kalacak.
Ereğli'de Çanakkale anma programı düzenlendi
Fotoğraf ve enstalasyon sergisiyle başlayan program, 'Özlenen Çanakkale Ruhu' adlı iki perdelik oyun ile devam etti. Anma programına, Ereğli Kaymakamı Hasan Bağcı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yasin Şimşek ve diğer kurum amirleri katıldı.
İstiklal Caddesi'nin sesi bu sergide yankılanacak
İSTANBUL - Yapı Kredi Kültür Merkezi'nin Galatasaray Lisesi'ne bakan cephesinde, Beyoğlu'ndaki mimari yapıyı görsel performansla aktif hale getiren bir enstalasyon sergilenecek. İstiklal Caddesi'ndeki bu enstalasyonda Taksim’den Tünel’e kadar olan yolda kaydedilen ses dalgaları, binanın dış cephesine yansıtılacak.
Nilüferli öğrenciler ‘Birlikte Yaşama Sanatı’nı sergiye dönüştürdü
BURSA - Nilüfer Eğitim Kurumları'nın her yıl geleneksel olarak düzenlediği enstalasyon sergisi açıldı. Bu yılki serginin konusu ‘Birlikte Yaşama Sanatı’.
Matematiğin yıldızları ŞİMAYA’da dördüncü kez buluştu
Şimşek Koleji Okul Aile Birliği’nin kermesiyle renklenen organizasyonun ikinci bölümünde ise kolej öğrencilerinin hazırladığı enstalasyon, proje, hobi ve koleksiyon sergisi yeraldı. Kırklareli’ndeki ilköğretim okullarından en iyi öğrencilerin katıldığı ŞİMAYA’da dereceye girenlerin ödülleri, çocuk programcısı Burak Sezen’in sunumuyla 09 Mayıs Pazartesi
Yıldız Koleji'nden enstalasyon sergisi
BURDUR - Burdur'un Bucak ilçesinde faaliyet gösteren Özel Yıldız İlköğretim Okulu, bir ilki gerçekleştirerek enstalasyon (düzenleme sanatı) sergisi açtı. Hükümet konağı bahçesinde açılan sergiye Kaymakam Osman Hacıbektaşoğlu, Belediye Başkanı Ramazan Ayaz, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Hamdi Aktürk, AK Parti milletvekili
Ufuk Koleji'nden enstalasyon ve resim sergisi
Öğrencilerin el emeği sanat eserleri enstalasyon (kavramsal sanat) ürünlerinin yanında seblaj, rölyef, rekrasyon, cam ayna uygulamalarının yer aldığı serginin açılışı Özel Ufuk Koleji Korosu'nun konseriyle başladı.
Çanakkale Zaferi'ni resim ve enstalasyon ile yaşatmaya çalıştılar
DÜZCE - Düzce Özel Yunusbey Koleji, Çanakkale Zaferi'ni anma etkinlikleri kapsamında resim ve enstalasyon sergisi açtı.Serginin açılışına Düzce Belediye Başkan yardımcıları Vahap Demirel, İsmail Tanyel, özel eğitimden sorumlu İl Milli Eğitim Şube Müdürü Turgut Cüre, Yunus Güner Lisesi Müdürü
Serhat Koleji'nde Çanakkale sergisi açıldı
Tüm okullara ziyarete açılan sergi açılışından sonra davetlilere,okul lobisinde açılan üç boyutlu kukla, resim ve enstalasyon sergileriyle Çanakkale seyahati yaptırıldı. Davetlilere İzmir Palyaço organizasyonun sunduğu Çanakkale’den Kurtuluşa “ Dönmeyi Düşünmediler” adlı tiyatro sahnelendi.
İlköğretim öğrencilerinden enstalasyon sergisi
İSTANBUL - Coşkun Yaşar Cimilli İlköğretim Okulu öğrencilerinin hazırladığı enstalasyon sergisi büyük beğeni topladı. Coşkun Yaşar Cimilli İlköğretim Okulu sanatsal faaliyetlerine bir yenisini daha ekledi.
Karneyi alan çocuklar enstalasyon sunum sergisi açtı
Malatya Özel Rahime Batu Koleji 1. sınıf öğrencileri karne heyecanından sonra velilere mini bir bilim şenliğine benzer enstalasyon sunumu yaptı. Malatapark Alışveriş Merkezi sergi salonunda yapılan bilim şenliğini Belediye Başkan yardımcılarından Ahmet Ceyhan yaptı.
İbrahim Avcı Koleji öğrencileri resim sergisi açtı
Iğdır'da Kapalı Çarşı üzerinde gerçekleşen sergide öğrencilerin yıl içerisinde yaptıkları resim ve enstalasyon çalışmaları sergiyi ziyarete gelenler tarafından büyük ilgi gördü. Öğrencilerin sene boyunca büyük gayretler içerisinde hazırladığı çalışmaların memnuniyet verici olduğunu belirten Özel İbrahim Avcı Koleji Müdürü İsmail Arabacı
Mardin Bianali başladı
800 yıllık Kasımiye Medresesinde açılışı yapılan Mardin Bienali'nin ilk gösterisi olan Enstalasyon ve performans sanatçısı Nezaket Ekici'nin sulu performans etkinliği ilginç görüntülere sahne oldu. "MEDRESEDEKİ TRANSPARAN ELBİSEYE TEPKİ"
Kilis'te Enstalasyon sergisi
Kilis Özel Mehmet Döğme İlköğretim öğrencilerinin hazırladığı Enstalasyon (yerleştirme sanatı) sergisini Kilis Valisi Turhan Ayvaz açtı. Enstalasyon sergisinin açılışına Kilis Valisi Turhan Ayvaz Devlet sanatçısı Alaeddin Yavaşca, 7 Aralık Üniversitesi Rektörü Prof.
Patnos EML'nin Resim ve Enstalasyon ile Mesleki Gelişim Sergisi beğeniye sunuldu
Ağrı Patnos Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi'nin öğretmen ve öğrencilerinin hazırladığı resim ve enstalasyon ile mesleki gelişim sergisi davetlilerin beğenisine sunuldu. Okulun bahçesinde düzenlenen sergi öncesi Okul Müdürü Abdullah Coşkun bir konuşma yaptı.
Tokat Özel İpek Koleji, sergi açtı
Tokat Özel İpek Koleji, 1. Enstalasyon Sergisi'ni Cumhuriyet Meydanı'da açtı. Açılış törenine Vali Şerif Yılmaz, Belediye Başkanı Adnan Çiçek, GOP Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Prof.
Ufuk Koleji öğrencileri sergi açtı
Zonguldak Özel Ufuk Koleji öğrencilerinin hazırladığı enstalasyon(kavramsal sanat) ve resim sergisi büyük ilgi gördü. Demirpark Alışveriş Merkezi'nde hazırlanan ve üç gün sürecek etkinlik, Ufuk Koleji öğrencilerinin yöresel halk oyunları gösterisi ile başladı.
Öğrenciler Çanakkale Zaferi'ni enstalasyon sergisi ile anlattı
Zonguldak'ın Ereğli İlçesi Özel Yıldırım Koleji İzmirlioğlu İlköğretim Okulu öğrencileri, Çanakkale destanının 95. yıl dönümünü enstalasyon sergisi ile anlattı.
Bursa'da şiddet temalı tekstil tasarım sergisi
halen Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil Bölümü'nde yüksek lisans yapan Ayşe Ecer'in Rektörlük Sanat Galerisi'ndeki "Şiddet" temalı enstalasyon sergisi izlenime açıldı. Serginin açılışını yapan Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof.
Cumhuriyetin 86. yılında 86 yerli eser Taksim'de
Resim, heykel, fotoğraf, seramik, enstalasyon ve video-art eserlerinin yer aldığı serginin küratörlüğünü Beste Gürsu yapıyor. Türk plastik sanatlarını ve sanatçılarını belgesel niteliğinde gelecek yıllara aktarmak hedefiyle oluşturulan galeri 28 Kasım'a kadar gezilebilecek.
Erdemli Yıldırımhan Koleji'nde 7. bahar şenliği coşkusu yaşandı
Öğrencilerimiz enstalasyon sergisi ile ufuklarının ne kadar açık olduğunu gösteriyor. Bu şenliğimizde hem bilimsel hem eğitsel hem de öğretmeye yönelik aktiviteler en önde yerini alıyor" diye konuştu.
Tatvan Özel Reşat Kazancı İlköğretim Okulu'ndan karma resim sergisi
Tatvan AVM'de resim ve enstalasyon (yerleştirme) eserlerinin bulunduğu serginin açılışına Tatvan Kaymakamı Orhan Şefik Güldibi, Güroymak Kaymakamı Rıfat Altan ve çok sayıda vatandaş katıldı. Serginin büyük ilgi gördüğünü belirten Özel Reşat Kazancı İlköğretim Okulu Müdürü Mehmet Deniz, öğrencilerinin bir yıllık özverili çalışmalarının sonucunda bu serginin ortaya
Öğrencilerin hayal gücü sınır tanımadı
Iğdır İbrahim Avcı Koleji öğrencileri yaptıkları projelerini 1. Enstalasyon Sergisi'nde tanıttı. Çalışmalarında birbirinden ilginç konulara değinen öğrenciler, sergiyi gezen vatandaşlardan takdir topladı.
Kars Özel Sultan Alparslan Koleji öğrencilerinden Enstalasyon Sergisi
Kars Özel Sultan Alparslan Koleji öğrencileri, yaptıkları projelerini 3. Enstalasyon Sergisi'nde tanıttı. Çalışmalarında birbirinden ilginç konulara değinen öğrenciler, sergiyi gezen vatandaşlardan tam not aldı.
Osmaniye 1. Enstalasyon ve Resim Sergisi açıldı
Osmaniye Hoşgörü Eğitim Kurumları Özel Nuri Çomu İlköğretim Okulu öğrencileri 1. Enstalasyon ve Resim Sergisi açtı.
Ereğli Yıldırım Koleji'nin sınavına yoğun katılım
Zonguldak'ın Ereğli İlçesinde Özel Yıldırım Koleji tarafından gerçekleştirilen Durum Değerlendirme Sınavı rekor katılım ile gerçekleştirildi. Zonguldak ve ilçelerinden gelen bin 600 öğrenci, durum değerlendirme sınavında ter döktü.
Yıldırım Koleji enstalasyon ve proje sergisi açtı
Zonguldak Ereğli Özel Yıldırım Koleji İzmirlioğlu İlköğretim Okulu 1. Enstalâsyon ve Proje Sergisi'ni açtı. Öğrencileri hazırladığı 60 eserin yer aldığı 1.
Özel Bahar Koleji'nin bilgi sergisi büyük ilgi gördü
Mersin'in Tarsus ilçesinde eğitim faaliyetlerini sürdüren Özel Bahar İlköğretim Okulu'nun açtığı bilim, enstalasyon ve kaligrafi sergisi büyük ilgi gördü. Serginin açılışında konuşan Tarsus Kaymakamı Mehmet Gödekmerdan, ''Devletimizin ve milletimizin gelişmesi için, bilimde, sanatta, sporda ve araştırmada çağı yakalayıp
Özel Zengi Anadolu Lisesi'nden "Bir Destandır Çanakkale" sergisi
Hatay'da Özel Nureddin Zengi Anadolu Lisesi, "Bir Destandır Çanakkale" konulu resim ve enstalasyon sergisi açtı. Antakya Belediyesi eski binasında açılan serginin stantlarda en çok ilgiyi Çanakkale savaşında kullanılan dolma tüfek ve yatağan kılıcı gördü.
Özel Feza'dan Çanakkale konulu tiyatro ve resim sergisi
Görsel Sanatlar Zümresi tarafından hazırlanan Çanakkale Zaferi konulu enstalasyon ve fotoğraf sergisi ile Sosyal Bilgiler Zümresi tarafından hazırlanan ve Çanakkale Savaşları'nı canlandıran maket sergisi, okulun sergi salonunda açıldı.
Çanakkale sergisi büyük ilgi gördü
Sergide anıt mezardan, Conkbayırı'na kadar birçok konuda 200 resim ve enstalasyon eserleri yer aldı. Yaklaşık 100 öğrencinin yaptığı resimler beğeniye sunulurken, Çanakkale'de şehit olan Rizeliler'in isimleri de sergide yer aldı.