erciyes üniversitesi

TÜBİTAK'tan üniversitelere 1 milyon TL'lik 'teknolojik' destek
Bu kapsamda Anadolu Üniversitesi, Bilkent Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi, Erciyes Üniversitesi, Gaziantep Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, İstanbul Şehir Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, İzmir Yüksek Teknoloji Üniversitesi ve Uludağ Üniversitesi
Cenazeler yakınlarına teslim ediliyor
Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde ameliyata alınan Soydaş’ın beyin cerrahi yoğun bakımda uyutulduğu belirtildi. Kazada ölenlerin yakınları cenazelerini almaya başladı.
Yrd. Doç. Dr. Soner Akkurt: Ülkemizde spor hekimliği yeterince tanınmıyor
KAYSERİ - Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Spor Hekimliği Anabilim Dalı Başkanı Yrd. Doç. Dr. Soner Akkurt, Avrupa başta olmak üzere gelişmiş dünya ülkelerinde spor hekimliğine gerekli önem verilirken, Türkiye’de spor hekimliğinin yeterince tanınmadığını
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül: Çok nüfus, nitelikli ise korkulmalıdır
“Kayseri üniversite kenti oldu” diyen Cumhurbaşkanı Gül, Erciyes Üniversitesi’nin yarım asırlık olduğunu belirterek, “Melikşah Üniversitesi hemen arkasından geldi. Nuh Naci Yazgan geldi.
Cumhurbaşkanı Gül, kendi adını taşıyan üniversiteyi açtı
Kayseri’nin ‘üniversiteler şehri’ haline geldiğini ifade eden Gül, “Erciyes Üniversitesi’yle övünüyoruz. Nuh Naci Yazgan ve Melikşah Üniversiteleri de kendilerini kanıtlamışlar.
Prof. Dr. Fahrettin Keleştemur, Amerika’da konuşma yaptı
KAYSERİ - Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Keleştemur, Boston ve Harvard Üniversitesi ile New York Türk Kültür Merkezi’nde düzenlenen programlara katılarak burada konuşma yaptı. Rektör Prof.
Fikri olan herkes bu toplantıda konuşacak
KAYSERİ - Erciyes Üniversitesi Kültür ve Sanat Komisyonu faaliyetleri çerçevesinde, Kayseri Büyükşehir Belediyesi ile ortaklaşa 'Şehir(li) Atölyesi 4. Buluşma: Ahi Şehir Kayseri' programı düzenlenecek.
Başörtüsü mağdurları, 28 Şubat süreci sorumlularından özür bekliyor
Erciyes Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı’nda bilgisayar programcısı olarak çalışırken başörtüsünü çıkarması istenen Çınar, uyarma, kınama, maaştan kesme, kademe ilerlemesi durdurması ve son olarak da kamu görevinden çıkarma
Ev tozu akarlarından en çok gecekondular etkileniyor
KAYSERİ - Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Parazitoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Süleyman Yazar'ın danışmanlığını yaptığı araştırmada, sobalı evlerin yüzde 67,5'inde, kaloriferli evlerin ise yüzde 78,7'sinde akar olduğu ortaya çıktı.
Kimi elini kesti, kimi boğanın altında kalarak ayağını kırdı
Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi başta olmak üzere özel hastaneler ve Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Acil Servisi'ne 100'den fazla vatandaş, kesik ve kırık şikayetiyle başvurdu. Ekrem Arat, kurbanlığın basması sonucu ayağında kırık oluştuğunu ifade etti.
Kistli organları köpeklere yedirmeyin
KAYSERİ - Kurban Bayramı öncesi köpeklerden insan ya da diğer hayvanlara bulaşan kistik ekinokokkozis hastalığı uyarısı geldi. Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Parazitoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof.
Prof. Ulcay: Tekstilin kurtuluşu Ar-Ge ve Ür-Ge’de
Yusuf Ulcay’ın ardından, Erciyes Üniversitesi Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Levent Önal, İnşaat Tekstilleri hakkında bilgi verirken, Pamukkale Üniversitesi Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Yüksel İkiz ise Spor Tekstilleri hakkında sunumunu yaptı.
Artrit 200 kadar hastalığı kapsıyor
KAYSERİ - Erciyes Üniversitesi Tıp Çocuk Romatoloji Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Zübeyde Gündüz, artritli hastalarda eklem şişliği ve ağrısının yanı sıra eklemde kızarıklık ve ısı artışı en sık görülen belirtiler olduğunu ifade ederek, “Artrit tek bir
"Çok yüksek ısıda pişirilen ette kanserojen madde oluşur"
Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri Başdiyetisyeni Sunay Kütük, özellikle şişmanlık, yüksek tansiyon, mide ve şeker hastalığı, kalp hastalığı gibi kronik hastalıkları olan ve ileri yaş grubundaki bireylerin Kurban Bayramı'nda
Sokak hayvanlarının korunması için vakıf kuran milletiz
KAYSERİ - Kayseri Erciyes Üniversitesi Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İhsan Keleş, 4 Ekim tarihinin Hayvanları Koruma Günü olduğunu belirterek, “Selçuklu ve Osmanlı döneminde hayvanlara büyük bir sevgi ve şefkat gösterilirdi
Kadınlar, toplumsal barışın sağlanmasında kadının rolünü tartıştı
Mehmet Akif Kültür Merkezi'nde düzenlenen etkinlik, panelistler AK Parti Diyarbakır Milletvekili Oya Eronat, Gazeteci-Yazar Meryem Gayberi ve Erciyes Üniversitesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Beylü Dikeçligil’in konuşmalarıyla sona erdi.
Sokmayan bal arısı ırkı, geliştirilmeyi bekliyor
Erciyes Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarımsal Biyoteknoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sibel Silici de, bu arıların ‘sakin ve rahat arılar’ olarak bilindiğini söyledi.
'Kültür ve sanatla taçlandırılmayan şehir kocaman huzurevi olur'
Erciyes Üniversitesi'nin temeli atıldığında tozlu, toprak yollarda nasıl gidildiğini büyüklerimiz hep anlatıyorlar. Ama bugün dördüncü üniversite açıldı.
Macaristan Kayseri Fahri Konsolosu göreve başlıyor
Mayıs ayında Miskolc Üniversitesi ve Erciyes Üniversitesi arasında ortak işbirliği protokolü Miskolc'de imzalanmıştı.Fahri konosolosluk açılış törenine Macaristan’ın Ankara Büyükelçisi Prof.
'Kayseri’de büyük bir çocuk kalp hastalıkları merkezine ihtiyaç var'
KAYSERİ - Almanya Justus-Liebig Üniversitesi Tıp Fakültesi Pediatrik Kalp-Damar Cerrahisi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hakan Akıntürk, Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri’nde 5 gün boyunca ameliyatlara girerek, tecrübelerini meslektaşları ile paylaştı.
Erciyes Üniversitesi Biyogüvenlik Laboratuvarı akredite oldu
KAYSERİ - Erciyes Üniversitesi’nin (ERÜ), aşı çalışmalarının da yapılabileceği Biyogüvenlik Seviye 3 Laboratuvarı, Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından belirlenen standartlar çerçevesinde çalıştığına dair TÜV SÜD Cleancert (Teknik
Altın Koza’da yarışacak kısa filmler belli oldu
Soyka - Serhat Altay - Erciyes ÜniversitesiSuriyeli Gelinler - Yaşar Oktay - Kocaeli ÜniversitesiUnutulmuşlar Adası - Cansu Şahin - Selçuk Üniversitesi
Kayseri'nin rüzgarı da artık para ediyor
97 bin metrekarelik arsa tahsisi yapıldığını hatırlatan Araç, “Bu arsayı Erciyes Üniversitesi bünyesine tahsis ettik. Meslek yüksekokulu enerji mühendisliği bünyesinde olacak ve öğretim görevlilerimiz burada inceleme yaptı.
Bebek fenalaşınca otobüs şoförü en yakın sağlık ocağına giriş yapmış
KAYSERİ - Niğde'den sevk edildiği Kayseri Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne otobüsle götürülürken yolda fenalaşan bebeğin en yakın sağlık ocağına götürüldüğü, ancak kurtarılamadığı ortaya çıktı.
Bakanlık ambulans verilmeden sevk edilen bebek için soruşturma açtı
ANKARA - Sağlık Bakanlığı, bazı internet sitelerinde yer alan, Niğde Devlet Hastanesi’nden Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne ambulans verilmeden sevk edilen bir bebeğin otobüste hayatını kaybettiği haberleri ile ilgili
Korona Enerji, GES Projesi'ni tanıttı
Hasan Rıza Özçalık, Erciyes Üniversitesi Teknik Programlar Bölüm Başkanı Doç. Dr. Kemal Atik ve bazı öğretim görevlileri, Adana, Mersin, Malatya, Kayseri, Kahramanmaraş ve Gaziantep’ten yatırımcı işadamları katıldı.
Düğünde atılan silah, 10 yaşındaki İrem’i öldürdü
Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırılan küçük kız, 5 gün sonra hayatını kaybetti. Merminin İrem'in kafasına isabet ettiği ve boğaz kısmında kaldığı ifade edildi.
Şehit oğlunun mezarı başında yaralı bulundu
Baba, olay yerine çağrılan ambulans ile Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Acil Servisine kaldırıldı. Polis olayla ilgili inceleme başlattı. Olay yerinde bulunan tabancaya ise incelenmek üzere el konuldu.
Çocuklar maytap, havai fişek gibi maddelerin tehlikesini bilmiyor
Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Erdoğan Sözüer, çocukların yaşadığı tehlike ve kazalara karşı alınması gereken tedbirleri şöyle sıraladı: "Küçük çocuklar genellikle yüksek yerlere tırmanmayı çok severler,
Dr. Öksüzkaya: Ramazan sonrası sigara kolaylıkla bırakılabilir
Ahmet Öksüzkaya, tiryakilere şu çağrıyı yaptı: "Ramazan süresince ve sonrası Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Göğüs Hastalıkları Polikliniği, Erciyes Üniversitesi Göğüs Hastalıkları Kliniği ve Asker Hastanesi'nde bulunan sigara polikliniklerine giderek yardım alabilirsiniz.
Ezeli rakiplerin taraftarları iftar sofrasında buluştu
UltrAslan Erciyes Üniversitesi Temsilcisi Erkan Kırçıl, polise teşekkür ederek, maç günü hiçbir sorun çıkmayacağına inandıklarını söyledi. Kırçıl, buradaki dostluğun maç gününde devam edeceğini ifade etti.
Polis, süper kupa maçı öncesi taraftar temsilcilerini iftarda buluşturdu
UltrAslan Erciyes Üniversitesi Temsilcisi Erkan Kırçıl, polise teşekkür ederek, maç günü hiçbir sorun çıkmayacağına inandıklarını söyledi. Kırçıl, buradaki dostluğun maç gününde devam edeceğini ifade etti.
Batı Afrika ülkesi Burkina Faso’dan gelerek kız kardeşine böbreğini verdi
KAYSERİ - Kayseri Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Tıp Fakültesi, Burkino Faso’dan gelerek kız kardeşi için böbreğini bağışlayan 2 kardeşin böbrek nakli başarıyla tamamladı. Kamyon şoförü olan erkek kardeş, kozmetik ürün ticareti yapan kız kardeşinin sağlığına kavuşmasından dolayı sevindiğini söyledi.
ERÜ Tıp Fakültesi’nde ilk kez yabancı hastaya organ nakli yapıldı
KAYSERİ - Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Tıp Fakültesi hastanelerinde ilk kez bir yabancı hastaya organ nakli yapıldı. Batı Afrika ülkelerinden Burkina Faso’dan gelen ve 3 yıldır diyalizle yaşamını sürdüren 44 yaşındaki böbrek hastası Kadısso Guiro Gassambe’ye, 42 yaşındaki erkek
Erciyes’te rastlanan şifa kaynağı huş ağacı korumaya alınıyor
Seminere Ankara, Amasya, Eskişehir ve Kayseri Bölge Müdürlüğü uygulamacılarının yanı sıra İç Anadolu Ormancılık Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü, Erciyes Üniversitesi Seyrani Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof.
Bakan Yıldız, şehit aileleri ve gazilerle iftar yaptı
Buradaki törene; Bakan Yıldız'ın yanı sıra Kayseri Valisi Orhan Düzgün, Kayseri İl Emniyet Müdürü Mustafa Aydın, Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Keleştemur, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, davetliler ve çok sayıda vatandaş da katıldı
Prof. Dr. Zeki Duman son yolculuğuna dualarla uğurlandı
KAYSERİ - Trafik kazasında hayatını kaybeden Erciyes Üniversitesi (ERÜ) İlahiyat Fakültesi eski Dekanı Prof. Dr. Zeki Duman, dualarla uğurlandı.
Cinnet getiren baba iki oğlunu vurup canına kıydı
Ağır yaralanan ve hayati tehlikesi bulunan Semih Akbulut ise Kayseri Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldı. Savcılık olayla ilgili inceleme başlattı.
Gülenay, İsrail'den gelen kordon kanı nakline rağmen hayatını kaybetti
KAYSERİ - Yaklaşık bir buçuk yıldır akut lösemi ile mücadele eden Gülenay Gürbüz Elmacı, ‘Kurtuldu’ denilen kordon kanı naklinden 4 ay sonra tedavi gördüğü Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde hayatını kaybetti.
"Yazın araçta kilitli bırakılan çocuk hayatını kaybedebilir"
Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Erdoğan Sözüer, sıcak çarpmasının, vücudun kabul edeceğinden daha fazla ısıya maruz kalması ile oluştuğunu belirtti. Prof. Sözüer, sıcak çarpmasının, daha çok iyi havalanmayan, ek havalandırma sistemi bulunmayan binalarda yaşayan insanlarda ve özellikle yaşlılarda sıcak hava dalgaları sırasında
Kapadokya’da film ve belgesel çekimleri yapıldı
Kayseri Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo-Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencileri Hacıbektaş Veli Dergahı'nda belgesel çekimleri yaptı. Turizm Tanıtma Platformunca, UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan 11 asıl ve 37 adayın tanıtım çalışması kapsamında bölgede çekimler yapıldı.
Kalp krizinden ölen Efekan’ın diplomasını anne ve babası aldı
Amatör sporcu Efekan Türkyılmaz, Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Mühendislik Fakültesi İnşaat Bölümü'nde okuyordu. Son sınıf öğrencisi olan Efekan 15 gün önce halı sahada arkadaşlarıyla futbol oynarken bir anda rahatsızlandı.
Tomarza Meslek Yüksekokulu bu yıl öğrenci alacak
KAYSERİ - Kayseri Erciyes Üniversitesi Tomarza Meslek Yüksekokulu 2013-2014 eğitim ve öğretim yılında Yapı Yalıtım Teknolojisi Programına öğrenci alarak öğretime başlıyor. Yükseköğretim Kurulu’na yapılan (YÖK) müracaatın ardından talebin kabul edildiğini belirten Yüksekokul Müdürü Doç.
Balon kazasında ölenler 3’e çıktı
Kazada yaralanan 23 kişiden 19’u Nevşehir’deki devlet ve özel hastanelerde, 4’ü ise Kayseri Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi ile özel hastanelerde tedavi ediliyordu. Kayseri’de bulunan özel bir hastanede tedavi görenlerden Brezilyalı turist Ellem Kohelman (76)’da vefat etti.
Melikgazi Belediyesi’ne 'Hayırseverlik Ödülü'
KAYSERİ - Cumhurbaşkanı Abdullah Gül‘ün katılımıyla gerçekleşen törende, hayırseverler tarafından Erciyes Üniversitesi'ne bağışlanan binaların açılışı yapıldı. Melikgazi Belediyesi de üniversiteye yaptırdığı Çağırağası Konağı ile hayırseverlik ödülü aldı.
Cumhurbaşkanı Gül'den hayırseverlere: Çok büyük fedakarlıklar yapıyorsunuz
KAYSERİ - Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Kayseri’deki Erciyes Üniversitesi ile birlikte diğer üç üniversiteye yeni bina yaptıran hayırseverlere katkılarından dolayı teşekkür ederek, “Çok büyük fedakarlıklar yapıyorsunuz.
Cihan Haber Ajansı Gündemi
İSTANBUL - Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Kayseri’de, Erciyes Üniversitesi’nde toplu açılış ve temel atma ile Gazeteciler Cemiyeti ödül törenlerine katılacak. Gül, Sümer Stadı'nda Türkiye Binicilik Federasyonu 2013 Cumhurbaşkanlığı Kupası törenine iştirak edecek, organize sanayi bölgesinde arıtma tesisi açılışını yapacak, burada
Gül: Birçok alandaki reformları eğitim alanında gerçekleştiremedik
Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Keleştemur, 35 yıl önce kurulan üniversitede şu anda 45 bin civarında öğrencinin eğitim gördüğünü söyledi. 5 bin öğretim elemanının çalıştığını kaydeden Keleştemur, üniversite kampüsü içinde yapılan binaların yüzde 80’den fazlasının hayırseverler tarafından kurulduğunu anlattı
Cumhurbaşkanı Gül, Cumhuriyet Meydanı'nda halka hitap edecek
Erciyes Üniversitesi'nde gerçekleştirilecek toplu açılış ve temel atma töreninin ardından Sümer Stadı'nda düzenlenecek olan Türkiye Binicilik Federasyonu 2013 Cumhurbaşkanlığı Kupası törenine katılacak olan Cumhurbaşkanı Gül, Organize
'Uyuyan Güzeller' fotoğraf sergisi büyük beğeni topladı
KAYSERİ - Erciyes Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi resim bölümü mezunu ve yüksek lisans öğrencisi Zeynep Aksın, yeni doğmuş bebeklerin fotoğraflarından oluşan ‘Uyuyan Güzeller’ isimli bir fotoğraf sergisi açtı.