ergenekon

ANFED: Hizmet insanlarına iftiralar had safhada gönüller yıkılıyor, kırılıyor
“KCK’dan, PKK’dan, Ergenekon’dan daha tehlikeli görülen bu yapılar Allah aşkına ne yapıyor.” diye soran Bıyık, “İnsanımız zaten biliyor ama belli mercilerde bunu bilsin.
ESİDEF: Yüzyılın barış hareketine sahip çıkmak herkesin vazifesi
“17 Aralık yolsuzluk operasyonuna kadar Türkiye’yi yönetenler tarafından bağımsız ilan edilen, Ergenekon ve Balyoz davalarında kahraman denilen Türk yargı ve emniyet sistemi, bir günde mi bağımlı hale gelmiştir?
Rusya'nın Sesi radyosu, 17 Aralık süreci ve Türk-Rus ilişkilerini irdeledi
Erdoğan’ın destekçileri Ergenekon davasının yeniden görülmesi yönünde önerilerde bulunuyor. Bunlar hep laik güçlerle flört etmeye yönelik girişimler.“TÜRKİYE - RUSYA İLİŞKİLERİ O KADAR SAĞLAM Kİ…”
Aziz Yıldırım: Beni Ergenekon'dan içeri alamadılar, şike davasını uydurdular
Aziz Yıldırım: Beni Ergenekon'dan içeri alamadılar, şike davasını uydurdular Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Fransa'nın Cannes şehrinde The Wall Street Journal Türkiye'nin sorularını yanıtladı.
Aziz Yıldırım'ın Avukatı Bayraktar: Maalesef adil yargılama yapılmadı
Ergenekon ve Balyoz davaları ile ilgili olarak ÖYM’lerin yetki alanlarının ortadan kaldırılması ve verdiği kararların yeniden gözden geçirilmesi ili ilgili olarak ana muhalefet partisi milletvekillerinin verdiği bir kanun
Avrupa’ya ‘yolsuzluk’ çıkarması yapan iktidar vekilleri, beklenen ilgiyi görmedi
Stockholm’deki konferansta Mehmet Metiner’in ölen Ergenekon tutuklusu Kaşif Kozinoğlu’nu örnek göstererek Hizmet Hareketi’ni eleştirmesi dikkat çekerken, milletvekilleri Avrupa’da birçok sivil toplum kuruluşu (STK) ile de temasta bulundu.
Hükümete, "AB ile müzakere süreci durdurulabilir" uyarısı
Ergenekon'la alakalı yargı sürecini ise 'şüpheli' bulan Duff ayrıca Almanya’daki yeni koalisyonun "Türkiye’nin AB üyeliğine karşı olduğunu" söyledi. (CİHAN)
BESOB Başkanı Tak: Esnaf, vergi kalemlerinden rahatsız
2013 yılında ülke içinde; Gezi olayları, 17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonu, Balyoz ve Ergenekon davaları, Hatay Reyhanlı saldırısı gibi olayların Türkiye’ye olumsuz yansımaları olduğunu vurgulayan Tak şunları kaydetti: "Türkiye’nin yakın tarihine baktığımızda
'Fenerbahçe Avrupa'ya gidebilir, Beşiktaş'la UEFA'ya dava açabilirler'
Abdullah Gül'ün '1 kişi bile içeride haksız yere kalmamalı' sözleri bir arada değerlendirildiğinde, 17 Aralık'tan bu güne yaşanan gelişmelerin Balyoz ve Ergenekon gibi davaların yanı sıra şike davası içinde bir umut ışığı haline gelmesine neden oldu.
‘Birilerinin kolay yoldan zengin olma hevesinin teşvik edilmesi üzüntü verici’
/>EBSO Meclis Başkanı Salih Esen de rüşvet ve yolsuzluk operasyonlarının istikrara ilişkin soru işaretleri doğurduğuna dikkat çekerek, şunları söyledi: “Ergenekon davası, Gezi olayları ve son olarak gündeme yerleşen yolsuzluk iddiaları, ülkenin gündemini ekonomi ekseninden kaydırmıştır.
"Rüşvet alan da veren de mel'undur sözünün yerini, 'memnundur' almış"
Bakın Ergenekon davaları başladığı zaman rahmetli Erbakan Hocamız’ın bir cümlesini hiç unutmayın. Hocamız, ‘ırkçı emperyalizm ve siyonizm, dünyadaki kadrolarını değiştiriyor’ dedi.
Yolsuzluk operasyonu dünya basınında
Vestnik Kavkaza (VK) haber ajansı ise soruşturmaların Ergenekon davasında da görev alan savcılar tarafından yapıldığını kaydetti. (CİHAN)
Nikos Uzunoğlu: Türkiye'de epey yol alındı, ancak sorunlar bitmedi
Ergenekon Terör Örgütü davalarında Azınlıklara karşı provokasyon amaçlı plan yapıldığına ilişkin bir soru üzerine ise Uzunoğlu, şöyle konuşuyor: “Tarihi analiz şunu gösteriyor: Bütün ülkelerde demokrasi eksikliği ilk önce
Ergenekon firarisi Akfırat, Çin’de Büyükelçilik resepsiyonunda
İSTANBUL - Ergenekon terör örgütü davasında 19 yıl hapis cezasına çarptırılan İşçi Partisi (İP) yöneticisi Adnan Akfırat, Türkiye’nin Pekin Büyükelçiliği’nde yapılan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı resepsiyonunda görüntülendi
Ali Alkan: Şike dosyasının yılbaşından önce çıkacağını tahmin ediyoruz
Bir gazetecinin Ergenekon ve Askeri Casusluk davalarında bazı bilgi ve belgelere sanıkların erişemediği yönündeki iddia ve soruları üzerine ise yargılamada şeffaflığın ihlal edilmediği düşüncesini aktardı.
Zirve davasının tutuklu sanığı: Cezaevinde ölümle tehdit edildim
görevini yürüttüğü 1993 yılında, Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde Türkiye Ulusal Stratejiler ve Harekat Dairesi (TUSHAD) isimli gizli bir yapılanmayı, Ergenekon terör örgütünün talimatları doğrultusunda, bu örgüte bağlı kurarak faaliyete geçirdiğinin belirlendiği ileri sürülmüştü.
Kılıçdaroğlu, Ergenekon sanığı Çelebi'nin nikah şahitliğini yaptı
İSTANBUL - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Hasdal Askeri Cezaevi'nde tutuklu bulunan Ergenekon sanığı Teğmen Mehmet Ali Çelebi'nin nikah şahitliğini yaptı. Kılıçdaroğlu, "Farklı bir Dreyfus olayını 21.
Kılıçdaroğlu, nikah için Hasdal Cezaevi'nde
İSTANBUL - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Hasdal Askeri Cezaevi'nde tutuklu bulunan Ergenekon davası sanığı Teğmen Mehmet Ali Çelebi'nin nikahına katılmak üzere cezaevine geldi. Cezaevinde gerçekleşen nikaha sınırlı sayıda davetli katılırken, gelin Kezban Merey nikaha akrabalarıyla birlikte geldi.
Başbuğ'un avukatı: Aydın'ın şehit olduğu çatışmada Başbuğ'da ateş altında kaldı
O tarite bölgede çatışma olmadığı belirtilirken olayda Ergenekon davası sanığı eski Genelkurmay Başkanı ve dönemin Jandarma Asayiş Kolordu Komutan Yardımcısı İlker Başbuğ'un da adı geçmişti. Bunun üzerine Başbuğ’un avukatı İlkay Sezer yazılı açıklama yaptı.
Gündoğdu: Artık millet esastır, postal yalayıcılığı devri bitmiştir
Derin devletin emriyle sendikacılık yapanlar, postal yalamayı sendikacılık zannedenler, Ergenekon’a ev sahipliği yapmayı sendikacılık zannedenler, ‘sakın ha bizim imanımızdan şüphelenmeyin, biz bu üyemize destek çıkmazsak Eğitim Bir-Sen bizi mahvedecek.
Teğmen Çelebi'nin 'Sehven davası' karar için ertelendi
İSTANBUL - Ergenekon davası tutuklu sanığı Teğmen Mehmet Ali Çelebi'nin, soruşturma aşamasında gözaltında bulunduğu sırada cep telefonuna sehven yükleme yapıldığı iddiasına ilişkin dava, gelecek duruşma karara bağlanacak
ABD Büyükelçisi Ricciardone:Türkiye’nin kendi ulusal kararıdır ancak endişeliyiz
ERGENEKON VE BALYOZ DAVALARIErgenekon ve Balyoz davaları konusundaki görüşünün sorulması üzerine Ricciardone, şeffaflığın öneminden söz ederek yüksek yargının verdiği kararda adaletin tesis edip etmediğinin artık
Kürt siyasetçi ve yazar Bilek: İran’ın Kandil üzerindeki etkisi arttı
Türkiye'de son 10 yılda AK Parti Hükümeti'nin yaptığı çalışmaları önemsediklerini anlatan Bilek, özellikle askeri vesayetinin kırılması, Ergenekon gibi karanlık örgütlerin üzerinde gidilmesinin önemli olduğunu kaydetti.
Erzincan Ergenekon davasında 11 kişiye daha dava açıldı
Erzincan Ergenekon davasının gizli tanığı 'Munzur' kod isimli S.Z., ek iddianamede şikayetçi olarak yer aldı. İddianamede tutuksuz 11 sanık hakkında 7,5 ile 27 yıl arasında değişen hapis cezaları isteniyor.
Savcı: Ergenekon davasının kesin hükmü beklenmeli
İSTANBUL - Ergenekon davası ve soruşturmasını etkilemeye teşebbüs ettikleri gerekçesiyle eski Adalet Bakanı Seyfi Oktay'ın da aralarında bulunduğu 11 kişinin yargılanmasına devam edildi. Savcı, suçun tespiti için kamuoyunda Ergenekon olarak bilinen yapının terör örgütü olup olmadığının yargı kararı ile tespit edilmesinin beklenmesini istedi.
Cizreliler: Rüyada sizin geleceğinizi bize müjdelediler
Ergenekon döneminde devletin yetkisini kullanarak halka bir takım sıkıntılar yaşatmıştı. Ama bu hükümetin iktidara gelmesiyle artık o günleri yavaş yavaş geride bırakıyoruz.
Milletvekili Haberal, partisinin bayramlaşma törenine katıldı
Ergenekon davası kapsamında 12 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılarak tahliye edilen ve 2 Ekim'de TBMM'de yemin eden Mehmet Haberal, Kurban Bayramı'nın ikinci gününde Ereğli Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanlığı tarafından
AK Parti'den CHP'ye bayram ziyareti
Ergenekon ve Balyoz tutuklularının ailelerine bir bayram mesajı olup olmadığı da gazeteciler tarafından AK Partili İşler’e soruldu. İşler, “Bayramda siyaset yapmayalım.
Hüseyin Çelik: Bu kampanyanın hedefi elbette partim ve iktidarımızdır
Bugün Ergenekon Davası'nda yargılama konusu olan sözkonusu belgeden beri, şahsıma yönelik bu kirli ve alçakça kampanya sürdürülmektedir. Bugüne kadar, sözkonusu pespayeliklere, belden aşağı vurmalara iddia sahiplerini ve iddialarını ciddiye almadığım için cevap vermedim.
Türkiye'nin demokrasi süreci ve Ortadoğu politikası Brezilya'da tartışıldı
ile ilgili soruya da cevap veren Alpay, Türkiye'de iktidara yönelik eleştiri yapan çok sayıda köşe yazarının mevcut olduğunu ve hüküm giyen gazetecilerin Ergenekon gibi hukuka aykırı yapılarda aktif rol üstlendikleri için ceza verildiğini belirtti.
Tolon, Silivri Devlet Hastanesi'nde ameliyat oldu
İSTANBUL - Rahatsızlığı nedeniyle acil olarak Silivri Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Ergenekon davası tutuklu sanığı emekli Orgeneral Hurşit Tolon, geçirdiği ameliyatın ardından cezaevine nakledildi.
İlker Başbuğ: Balyoz kararı yurtdışında da uzun süre tartışılacaktır
ANKARA - Ergenekon Davası'nda müebbet hapis cezasına çarptırılan Genelkurmay eski Başkanı Emekli Orgeneral İlker Başbuğ, Yargıtay'ın Balyoz Davası'nda verdiği kararı değerlendirdi. Başbuğ, resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Bu karar, Türkiye'de olduğu kadar yurtdışında da uzun süre tartışılacaktır.
CHP'li vekiller, Sincan Cezaevi’nde Alan ve Balbay'la görüştü
Bu bakımdan hiçbir hukuku normu ile izah edilemeyecek şekilde burada bu milletvekillerimiz gerek Ergenekon'dan gerek Balyoz davasından gerek 28 Şubat davasından yargılanan, içeride tutulan herkes rehine olarak içerde tutuluyor.
Destici: Balyoz kararlarından herkes ders çıkarmalı
/>Türkiye de darbe süreçlerinin yaşandığını kaydeden Destici, "1961, 1980 darbeleri, 28 Şubat post modern darbe, 27 nisan e muhtırası ve daha sonrası balyoz ve Ergenekon davaları. İnşallah bu son olur ve Türkiye de artık darbeler dönemi kapanır.
Balyoz'u haber yapan Baransu: Beklediğim bir karar oldu
Türkiye'de ilk kez Yargıtay'ın darbe planını onadığını belirten Baransu, kararın Ergenekon davası için de emsal olacağını ve benzer şekilde onama çıkacağını düşündüğünü ifade etti. 2010 yılı Ocak ayında başlayan Balyoz sürecinin kapsamlı bir dosya olmasına rağmen 3,5 yılda bittiğine dikkat çeken Baransu, kendisinin tek sanık olarak yargılandığı
'Balyoz kararı darbelerle yüzleşmesi adına önemli bir kilometre taşı'
Aynı şekilde Ergenekon ve Balyoz’da kararın alınmış olması (bugün de zannediyorum yeni açıklandı), Balyoz davasının Yargıtay tarafından netleştirilmiş olması Türkiye’nin darbelerle yüzleşmesi bakımından bir hayati önemdeki kilometre
BDP’li Baluken: Yargısal süreçlerin tamamının yetersiz olduğunu düşünüyoruz
Yargısal süreçlerin yetersiz olduğunu savunan Baluken, "Biz bu Ergenekon yargılamaları ile ilgili yargısal süreçlerin tamamının yetersiz olduğunu düşünüyoruz." dedi. BDP Grup Başkanvekili İdris Baluken, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin soruları cevapladı.
Tekin: Arkamda kent mağdurları, Gezi ruhu var
Ergenekon davasından tahliye olan CHP Milletvekili Mehmet Haberal ilk kez CHP grup toplantısına katıldı. Kendisi için ayrılan yere oturan Haberal gazetecilerin ısrarlı sorularını cevap vermedi.
Aziz Kocaoğlu, Balyoz eyleminde eylemciyle tartıştı
Eylemde konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, sorunun sadece Balyoz, Ergenekon sorunu olmadığını, Türkiye'nin her tarafında her yerde adaletin yok olduğunu iddia ederek, “Daha bunların hiçbirisi yokken, 25 Kasım 2011'de, Büyükşehir Belediyesi'ne
12 Eylül mağduru: Evren yaşı küçültülerek cezalandırılsın
Ergenekon, Balyoz, Ay Işığı gibi yine darbe yapmak için çalışıyorlardı. Milletimiz izin vermedi, bundan sonra da izin vermeyecek." şeklinde konuştu.
Kılıçdaroğlu: Darısı diğer 7 milletvekilinin başına
Ergenekon davasında 12 yıl 6 ay hapis cezası alan ancak tutuklu kaldığı süre dikkate alınarak 5 Ağustos’ta tahliye edilen Mehmet Haberal, Meclis Genel Kurulu’nda yemin etmek üzere TBMM’ye geldi. Haberal, görüntü alınmasına izin verilmeyen 2 nolu kapıdan içeri girdi.
Mehmet Haberal, yemin etti
Ergenekon davasında tutuklu kaldığı süre dikkate alınarak tahliyesine karar verilen CHP Milletvekili Mehmet Haberal, yemin etmek üzere Meclis Genel Kurulu'na geldi. Genel Kurul salonuna CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte giren Haberal, milletvekili arkadaşları tarafından alkışlandı.
Faşist Altın Şafak milletvekillerinden Ergenekon tarzı savunma
Dün saat 15:30’da yargıya hesap vermeye başlayan Altın Şafak örgütü milletvekilleri, Türkiye’deki Ergenekon ve Balyoz davaları sanıklarına benzer gerekçelerle kendini savundu. Altın Şafak sözcüsü İliyas Kasidyaris, tam 7 saat ifade verdi.
Kılıçdaroğlu: Yeni yasama yılını hapishanede açtık
Kılıçdaroğlu, Ergenekon davasında 34 yıl 8 ay hapis cezası alan Mustafa Balbay'ı Sincan Cezaevi'nde ziyaret etti. CHP'nin tutuklu İzmir Milletvekili Balbay ile görüşen Kılıçdaroğlu, MHP'nin tutuklu Milletvekili Engin Alan'ı da ziyaret etmeyi planlıyordu.
Kılıçdaroğlu, Mustafa Balbay'ı Sincan Cezaevi'nde ziyaret ediyor
ANKARA - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ergenekon davasında 34 yıl 8 ay hapis cezası alan Mustafa Balbay'ı Sincan Cezaevi'nde ziyaret ediyor. CHP'nin tutuklu İzmir Milletvekili Balbay ile görüşmeye başlayan Kılıçdaroğlu, MHP'nin tutuklu Milletvekili Engin Alan'ı da ziyaret etmeyi planlıyordu.
CHP'li Haberal, Meclis'te yarın yemin edecek
Ergenekon davasında 12 yıl 6 ay hapis cezası alan; ancak tutuklu kaldığı süre dikkate alınarak 5 Ağustos’ta tahliye edilen Mehmet Haberal, Genel Kurul'da yarın and içecek. Yarın Genel Kurul'daki izleyici locasında, Haberal'ın misafirlerinin de bulunacağı bildirildi.
CHP Milletvekilleri Cihaner ve Aksünger, Yanardağ'ı ziyaret etti
MUĞLA - Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Denizli Milletvekili İlhan Cihaner ve İzmir Milletvekili Erdal Aksünger, Ergenekon davası kapsamında Bodrum'da gözaltına alınarak tutuklanan Yurt Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Merdan
TBMM'de yeni yasama yılı yarın başlıyor
Aynı gün Ergenekon Davası’nda 12 yıl 6 ay hapis cezası alan, ancak tutuklu kaldığı süre dikkate alınarak 5 Ağustos’ta tahliye edilen CHP Zonguldak Milletvekili Mehmet Haberal, milletvekili yeminini edecek.
TBMM’de yeni yasama yılı 1 Ekim’de başlayacak
Aynı gün Ergenekon Davası’nda 12 yıl 6 ay hapis cezası alan, ancak tutuklu kaldığı süre dikkate alınarak 5 Ağustos’ta tahliye edilen CHP Zonguldak Milletvekili Mehmet Haberal, milletvekili yeminini edecek.
Turgut Kazan, Ergenekon tutuklusu Yanardağ'ı ziyaret etti
MUĞLA - Ergenekon davası kapsamında Muğla'nın Bodrum ilçesinde gözaltına alındıktan sonra tutuklanan Yurt Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ'ı, Basın Konseyi Yüksek Kurulu Üyesi Av. Turgut Kazan ziyaret etti.