eskişehir açık cezaevi

Mahkumlar umutların yeşermesi için fidan dikti
Eskişehir Açık Cezaevi Müdürü Bekir Alanoğlu ise Adalet Bakanlığı ve Orman Bakanlığı arasında bir etkinlik çerçevesinde orman dikim çalışması ortak bir etkinlik olduğunu ifade ederek, mahkumların kendi elleriyle diktiği fidanların daha
Eski hükümlünün 10 parmağında 10 sertifika var, ama iş bulamıyor (Özel)
(34), farklı ceza infaz kurumlarında kaldıktan sonra Eskişehir Açık Cezaevi’ne getirildi. Burada yönetimin mahkumlara yönelik meslek edindirme kurslarına katıldı. 4 yıl mobilya atölyesinde çalışarak ustalık derecesinde başarı elde eden S.
Cezaevinde öğrendi, çıkınca kendi işinin patronu oldu
12 yıl önce işlediği bir suçun ardından cezaevine giren ve 11 yıllık mahkumiyetinde okumayı ve öğrenmeyi bırakmayan Arık, cezasının 5 yılını Eskişehir Açık Cezaevi’nde tabela atölyesinde çalışarak geçirdi.
Firari hükümlü, yakayı ele verdi
SAKARYA - Eskişehir Açık Cezaevi’nden firar eden bir kişi memleketi Karasu’da yakayı ele verdi. Karasu’da daha önce hayvan hırsızlığından hüküm giyen ve Eskişehir Açık Cezaevi’ne gönderilen İ.
Cezaevinden bayram iznine geldi, boşanmak isteyen karısını öldürdü
İSTANBUL - Şişli’de kadın cinayetlerine bir yenisi daha eklendi. Hükümlü bulunduğu Eskişehir Açık Cezaevi’nden bayram izni için gelen şahıs, boşanmak istediği iddia edilen eşini bıçaklayarak öldürdü.
Başsavcı Aydıner, görevinin son gününde cezaevini ziyaret etti
ESKİŞEHİR - Eskişehir Cumhuriyet Başsavcısı Ekrem Aydıner görevinin son gününde basın mensupları ile birlikte Eskişehir Açık Cezaevi'ni ziyaret etti. Ziyaret çerçevesinde hükümlüler tarafından yapılan iki adet Atatürk büstünü açan Başsavcı Aydıner, daha sonra cezaevi bünyesindeki sosyal tesislerin açılışını gerçekleştirdi
Mahkumlar, Pakistan'ın yardım çığlığına sessiz kalmadı
Eskişehir Açık Cezaevi'nde yatmakta olan bir grup mahkûm, harçlıklarından topladıkları 3 bin TL'yi Pakistan'a gönderilmesi için Eskişehir Müftülüğü'ne teslim etti. Müftülükçe teslim alınan paralar Pakistan'a iletilecek.
Kırşehir Adliye Sarayı Eylül'de faaliyete geçecek
Adalet Sarayı'nın mefruşatının yüzde 90'ının Kırşehir Açık Cezaevi ile Eskişehir Açık Cezaevi tarafından yapıldığını kaydeden Başsavcı Çağlayan, perdeler ve bir kısım beyaz eşya gibi gereçlerin de piyasadan ihale yoluyla temin edildiğini ve 15-20 gün içerisinde
45 hırsızlık suçundan cezaevine girdi, kaçıp yine hırsızlık yaptı
Alınan bilgiye göre, Eskişehir Açık Cezaevi'nde 45 ayrı hırsızlık suçundan yatan Ufuk Dervişoğlu (21), 16 Temmuz'da cezaevinden firar etti. Bursa'ya gelerek 17 Temmuz'da Çınarönü mahallesinde bir evi soyan Dervişoğlu, ikinci bir eve girdiği sırada ev sahibi tarafından fark edilince 2.
Cezaevinden ev izni aldı, hırsızlıktan yakalandı
'nın, 'hırsızlık' suçundan 3 yıl 4 ay hapis cezası aldığı ve Eskişehir Açık Cezaevi'nde yattığı öğrenildi. Tahliye olmasına 7 ay kala hapishaneden 'mazeret izniyle' Bursa'daki ailesinin yanına gelen Engin A.
Sakarya Adliye Sarayı 15 Haziran'dan itibaren Resmi Daireler Kampüsü'nde hizmet verecek
Taşıma çalışmalarını ihaleyi alan Eskişehir Açık Cezaevi'deki mahkumlar yapıyor. Taşınma çalışmalarının hafta sonunda tamamlanacağı öğrenildi. Öte yandan Bölge İdare Mahkemesi, İdare Mahkemesi ile Vergi Mahkemeleri'nin de bir kaç ay içinde Resmi Daireler Kampüsü'ne taşınacağı kaydedildi.