eurotem

Körfez Yunusu Türkiye’ye geldi
İZMİR - İsmi 20 bin İzmirlinin oylarıyla belirlenen İZBAN’ın yeni tren setlerinin ilk partisi, Güney Kore’den Adapazarı’ndaki Eurotem fabrikasına geldi. Setlerin, montaj ve testlerin tamamlanmasının ardından şubat ayında İzmir’de işletmeye alınması planlanıyor.
ADARAY ücretsiz seferlere başladı
Tren setlerimiz Eurotem tarafından Adapazarı’nda üretilmiştir. Aynı model araçlar İstanbul ve Ankara’da da kullanılmaktadır.” diye konuştu.
160 km hız yapan yerli tren setine Ortadoğu ve Türk cumhuriyetleri talip
EUROTEM ile ortak olarak 49 adet Marmaray aracının üretimini gerçekleştirdik.Esas müşterimiz olan TCDD için 12 adet dizel tren seti yaparak teslim ettik.
Bakan Yılmaz: Türkiye 2017 yılında yüzde yüz yerli tankını üretecek
Aselsan'ı, Roketsan'ı, Eurotem'i var. Kore'den de teknik danışmanlık aldığımız firma var. Bunun altında 40'a yakın da Türkiye'den alt yüklenici var. Dolayısıyla milli gücümüz diyoruz.
Marmaray için 110 vagon üretildi
SAKARYA - Sakarya’da bulunan Türkiye Vagon Sanayi A.Ş (TÜVASAŞ) ve Eurotem işbirliği ile Marmaray Projesi’nde kullanılacak vagonların üretimi sürüyor. TÜVASAŞ’ dan edinilen bilgiye göre, 2013 yılında hizmete girecek olan Marmaray için bu güne kadar 110 adet vagon üretimi gerçekleştirildi.
TÜVASAŞ tarihinde ilk kez ihracat geliriyle TCDD'ye para aktardı
Bu arada dünyadaki en büyük ulaşım altyapı projelerinden biri olan Marmaray projesi araçlarının imalatı TÜVASAŞ ve Eurotem ortak üretim çerçevesinde gerçekleştiriliyor. 2 yıl teslim edilecek.
TÜVASAŞ: Marmaray için araç üretiminde bir sorun yok
Türkiye Vagon Sanayi A.Ş (TÜVASAŞ) Marmaray Projesi için gereken araçların üretiminin TÜVASAŞ ile Eurotem işbirliğiyle sürdüğünü bildirdi. TÜVASAŞ'tan yapılan yazılı açıklamada, bir yerel gazetede yer alan ve 'TÜVASAŞ Fırsatı' başlıklı haberin gerçeği yansıtmadığı ve kurumun hedef alındığı kaydedildi
Marmaray hattında çalışacak tren araçlarını TÜVASAŞ ile EUROTEM ortak üretecek
Asya ile Avrupa'yı denizin altından bağlayacak Marmaray projesinde kullanılacak tren setlerini TÜVASAŞ ile EUROTEM ortak üretecek. İstanbul'un iki yakasını denizin altından birleştirecek Marmaray projesinde kullanılacak tren setlerinin ihalesini kazanan Hyundai ROTEM, 275 treni TÜVASAŞ ile ortak
Marmaray hattında çalışacak hızlı tren araçları için 570 milyon euro dış kredi sağlandı
İlk demiryolu araçlarının üretimine yurt dışında başlayan firma, araçların geri kalanı için de EUROTEM ve Türkiye Vagon Sanayi AŞ (TÜVASAŞ) ile işbirliği yapacak. Hyundai ROTEM'in Türkiye'de üretilecek tren setleri için TÜVASAŞ ile görüşmelerini sürdürdüğü belirtildi.
Genel Müdür Ertiryaki: TUVASAŞ 2008'i son derece verimli geçirdi ve 2009 programına başladı
TÜVASAŞ VE EUROTEM İŞBİRLİĞİ Ertiryaki, TCDD'nin de ortak olduğu, yüksek teknolojili raylı taşıtların üretileceği ve yerli üretimin yüzde 35 pay alacağı EUROTEM şirketinin Sakarya'da faaliyet göstermesinin, başta Sakarya