evlenmesine

İrlandalı kadınların katiline iki defa ağırlaştırılmış müebbet verildi
Kızının Recep Çetin ile evlenmesine karşı çıkan annesi Marion Elizabeth Graham ve arkadaşı Cathy Dinsmore'un cesetleri, 18 Ağustos 2011 tarihinde Kaynaklar mevkisindeki ormanlık alanda bulunmuştu. Cinayet zanlısı olarak 17 yaşındaki Recep Çetin gözaltına alınmış, kemik yaşının 22 olduğuna dair rapor düzenlenmişti.
Kız kaçıranların fırsat kollama anları kameraya yansıdı (Özel)
Kaçıran kişiye de geri getirmesi halinde kızı ile evlenmesine izin vereceği sözünü veren anne Vesile Ö., "İnsaf etsinler, kızım bana getirsinler. Anneyim, hayatından endişe ediyorum.
Sokak ortasında silahla kız kaçırma anı kameraya yansıdı
İşi uygun olmadığı için adı geçen kişiye, kızı ile evlenmesine izin vermediğini söyleyen anne Vesile Ö., bu kişinin sonrasında kendilerini sürekli rahatsız etmeye başladığını, 6 ay kadar önce de Gerede’de yaşadıkları sırada kızını yine kaçırdığından söz etti.
Rusya’da evlilik sayısına sınır geliyor
MOSKOVA - Rusya’da hazırlanan yeni yasa tasarısına göre bir kişinin en fazla 3 kez evlenmesine izin verilecek. Sık boşanmaların önüne geçmek için planlanan tasarının yasalaşması durumunda, dördüncü ve üzeri evlilikler ise mahkeme kararı ile ancak mümkün olabilecek.
Apartmana 750 metre mesafede kedi ve köpek beslemekten men edildi
Öte yandan, duruşmanın tutanağına sehven, "evlenmesine izin verilen iki adet kedinin" ifadesinin yazılması dikkat çekti.Mahkemenin kararını değerlendiren Emel Çatır, karara şaşırdığını belirterek, şunları kaydetti: "Şaşırdım.
İrlandalı kadınların cinayet sanığının akli dengesi tespit edilecek
ile evlenmesine karşı çıkan annesi Marion Elizabeth Graham ve arkadaşı Cathy Dinsmore'un cesetleri, 18 Ağustos 2011 tarihinde ormanlık alanda bulundu. Zanlı olarak R.Ç. gözaltına alınarak tutuklandı.
Özbekistan’da 18 yaşından küçük kızlar evlenemeyecek
Karar uyarınca 18 yaşındaki kızların evlenmesine yasak getiriliyor. Bunu ihlal edenler ise türlü cezalara çarptırılabilecek.Yeni uygulamaya göre evliliklerde sadece 18 yaşındaki kızlarla evlenenlere ceza gelmiyor.
Belçika başbakanından Fransa’daki eşcinsellere destek mesajı
Belçika’nın ilk göçmen asıllı Federal Başbakanı Elio Di Rupo, sosyal paylaşım sitesi twitter üzerinden gönderdiği mesajda eşcinsellerin evlenmesine destek verdi. Kendisinin de eşcinsel olduğunu hiçbir zaman gizlemeyen Başbakan Di Rupo, bugün attığı twitte "Her türden çiftin evlenme hakkı bulunan ülkemle gurur duyuyorum" diye yazması
Türkiye'nin en yüksek binasında unutulmayacak nikah töreni
Tüm dünyada 12 Aralık 2012 çılgınlığı yaşanırken, Bağcılar Belediyesi maddi imkanı olmayan nişanlı çiftlerin evlenmesine yardımcı oldu. Hayırseverlerin de katkı sağladıkları toplu düğün şöleninde çiftlerin birçok ihtiyacı ücretsiz karşılandı.
Av. Eğit: Türkiye’de 181 bin çocuk gelin var
Söz konusu düzenlemenin kız ve erkek çocukların 17 yaşından önce evlenmesine izin vermediğini vurgulayan Ayla Eğit, Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre 2011 yılında 20 bin ailenin, 16 yaşını doldurmuş kız çocuğunu evlendirebilmek için mahkemelere başvurduğunu aktardı.
Diyarbakırlı şehitten geriye 'yoksul ailesi' kaldı
Şehidin kısa süre önce evlenmesine rağmen hayvanlara bakarak geçimini sağlamaya çalışan babasına destek olmaya devam ettiği belirtildi. Bugüne kadar teröre ikinci şehitlerini veren Başarı köyündeki taziye evinde taziyeleri kabul eden şehidin ailesi ve akrabaları, akan artık durdurulmasını istedi
Önlem alınmazsa 10 yılda 142 milyon kız çocuğu 18 yaşından önce evlendirilecek
2010 yılı verilerine göre 158 ülkede yasalar kız veya erkeğin 18 yaşına girdikten sonra evlenmesine izin veriyor. Yine 2010 verilerine göre az gelişmiş ülkelerde yapılan her üç evlilikten biri çocuk yaşta kızların nikah masasına oturtulduğunu gösteriyor.
Deprem, bu kez birleştirdi
Enişte, Harun Balkış ile Ebru Güneş'i birbiriyle tanıştırarak görücü usulüyle evlenmesine vesile oldu. Şu an nişanlı olan çift, 14 Eylül 2012'de Van'da evlenerek dünya evine girecek.
Kayseri’de toplu nikah ve düğün töreni
ikisinden birisini kaybetmiş öksüz ve yetim çiftlere öncelik tanıdıklarını ifade eden Cıngıllıoğlu, "Dernek olarak bugüne kadar senede ortalama 150 çiftin evlenmesine vesile olduk. İmkansızlıklar nedeniyle evlenemeyen nişanlı çiftleri, evlenenler fotoğrafında yer almaya davet ediyoruz.
İMKB Başkanı: VOB ile İMKB evlenmeli
İMKB Başkanı, İzmir merkezli VOB’un taşınması konusunda İzmirlileri, “Büyük Taarruz”, “süpermarket sistemi” ve “kızının evlenmesine izin vermeyen baba” örnekleriyle ikna etmeye çalıştı. İzmirliler ise, “Gönülsüz evlilik olmaz.
Eski eşini vuran kadın, serbest bırakıldı
'dan ayrıldıktan sonra yeniden evlenmesine rağmen, kendisini sürekli rahatsız ettiğini iddia ettiği eski eşini silahla vurarak yaraladığı iddiasıyla gözaltına alınmıştı. İddiaya göre, genç kadın Osmangazi ilçesi Bağlarbaşı Mahallesi Gün Sokak'taki evinin önünde Zeki O.
Bakan Eroğlu: Çanakkale’de Mutluluk Ormanı kurulacak
Fuara katılan hanımlardan bilgi alan Eroğlu, çok kişinin evlenmesine vesile olmasını diledi. Yeni evleneceklere bir müjde de vererek, Türkiye’de ilk defa Çanakkale’de, kır düğünü yapılabilecek Mutluluk Ormanı kuracaklarını söyledi.
Kız arkadaşını öldüren genç ömür boyu hapse mahkum edildi
Orhangazi'ye bağlı Yeniköy beldesinde geçen yıl ocak ayında meydana gelen olayda, Sedat Eğel (28), ailesinin kendisiyle evlenmesine izin vermediği iddia edilen kız arkadaşı Merve Soyaslan (21)'ı 12 yerinden bıçaklayarak öldürmüştü.
İzmir'de hapis cezası bulunan 105 zanlı yakalandı
, yaşı küçük kızının önce kaçırılmasına, ardından da evlenmesine izin verdiği gerekçesiyle 7 yıl 11 ay hapis cezasına çarptırılan Ş.K. gibi zanlılar da bulunuyor.
Kızının kaçarak evlendiği şahsı öldüren zanlı adliyede
Merkez Osmangazi ilçesinde bir devlet hastanesinde stajyer hemşire olarak çalışan kızı Seda'nın kendisinden izin almadan Sezgin Yalovaç (27) ile evlenmesine sinirlenen Hilmi Güler (52), eşini de yanına alarak Yalovaç ailesinin evine gitti.
Kendisinden izin almadan evlenen kızının kocasını öldürdü
Hilmi Güler (52), bir devlet hastanesinde stajyer hemşire olarak çalışan kızı Seda'nın kendisinden izin almadan evlenmesine sinirlendi. İşçi emeklisi Güler, kendilerinden izinsiz evlenmesini hazmedemediği kızı Seda'nın Bursa'ya döndüğünü öğrenince dün akşam saatlerinde yanına eşini de alarak, dünürü Cafer-Sevgi
Romanyalı Dany, Müslümanlığı seçerek Türk kızı ile dünya evine girdi
Kızının, evlenmesine damadının ancak Müslümanlığı kabul etmesi ve Türkiye’de yaşaması şartı ile izin verdiğini belirten Sarı, "İslamiyet’in gerektirdiği şartları yerine getirdi. Düğünlerini yaptık.
Anne ve kızı aynı nikah töreninde evlendi
şaşırdığını ve şaka sandığını belirten Başkan Özkurnaz, "Belde halkımız ve nikaha katılanlar da benim gibi ilk kez bir anneyle kızının aynı nikah masasında evlenmesine şahit oldu. Çiftlerimze ömür boyu mutluluk diliyorum.
Konya Mehir Vakfı, Ağrılı 50 çifti toplu nikah tören ile evlendiriyor
Gerek Konya’da gerek Türkiye genelinde ihtiyaç sahibi gençlerin evlenmesine maddi ve manevi destek verdik. Bundan sonrada bu katkılarımız yurtiçi ve yurtdışı artırarak devam edecek. Bu süreçte bize yardımcı olan herkesi bir kez daha minnetle anıyoruz.
Mehir Vakfı Şırnak’ta 10 çifti evlendirdi
Kurulduğu günden beri birçok gencin aile kurmasına destek veren vakıf, son olarak Şırnak’ta 10 çiftin evlenmesine vesile oldu. Çiftlerin eşyalarını da temin eden vakıf, Şırnak’a doğru yola çıkan eşya dolu kamyonu dualar eşliğinde uğurladı.
Evlenecek çocuğu olan aileler altına değil, beyaz eşyaya yatırım yapıyor
Çocuklarının evlenmesine daha 3 -5 yıl olan aileler bile şimdiden alışverişini yapıyor. Aileler, taksitle aldıkları eşyaları düğün tarihine kadar mağazada bekletebiliyor.
Umut Evi'nden nikah masasına
" diyerek gençlerin evlenmesine onay verdi. Söz alındıktan sonra nişan yüzükleri takıldı ve kurdele kesildi. Vali Oğuz; “Bu kurdeleyi onları bir birlerine sıkı sıkıya bağlamak için kesiyorum.
Ailesi sevdiği kızı istemeyince evini yaktı
, sevdiği kızla evlenmesine ailesinin karşı çıktığını belirterek, evlerini bu yüzden yaktığını söyledi.
Ocak: Akraba evlilikleri sakat doğumlara neden oluyor
Kars'ta da akraba evliliklerinin yanlış olmasına rağmen çok yaygın olduğunu da vurgulayan Ocak, şunları söyledi: "Kardeş çocuklarının evlenmesine, 1. derece yakın akraba evliliği (ki bu en tehlikelisi ve olmaması gerekendir) denir.
'Aile ne kadar güçlü olursa devlette o kadar güçlü olur'
Genellikle kültür düzeyi düşük ilkokul, ortaokul mezunu küçük yaşta evlenmiş ve evlenmesine müteakiben ya 2 ya 3 çocuk sahibi olmuş. Daha sonrada geçimsizlik nedeni ile ayrılmış ve parçalanmış ailelerden oluşmaktadır.
Faili meçhuller davasında korucu Kamil Atağ'ın yakınları, tanığa saldırdı
düşmanlık olduğunu ifade eden Abdulselam Binzet, düşmanlığın sebebini ise "Abdulrezzak, Kamil Atağ'ın nişanlısını elinden alıp, kardeşim Mehmet Binzet ile evlenmesine sebep olmuştu." ifadeleriyle açıkladı.
Hizbullah ana davasına bin 200 sayfalık gerekçeli karar hazırlandı
Örgüt elemanlarının evlenmesine kadar her türlü iznin ve kararın lider Velioğlu'ndan verildiği belirtildiği kararda, "Haberleşmeyi üst düzey örgüt mensupları yapar, telefonda konuşulacak konular önceden şifrelenmiştir, şifreli konuşulur, örgütle
Adatepe, Atatürk'ü anlattı
Anne ve babasının evlenmesine Atatürk'ün sebep olduğunu ifade eden Adatepe, şöyle konuştu: "Ben daha doğmadan, anneme, babama, 'İster kız, ister erkek olsun adını Ülkü koyun. 9 aylıkken Ata'nın kucağına atlamışım.
Yüksekova'da karlı havada 3 gün, 3 gece düğün
Yoğun kar yağışı sebebiyle beyaza bürünen Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde kız kaçırma tartışması tatlıya bağlandı. Ailesi evlenmesine izin vermediği gerekçesiyle evden kaçan Nezahat Bulundu ile İsmail Keskin sonunda muradına erdi.
İşsiz kalınca ressam olan Koç, bir yılda 600 portre yaptı
Portresini yaptığı insanların kendisini arayıp teşekkür ettiğini kaydeden Koç, portreler sayesinde birçok kişinin evlenmesine, boşanmak üzere olan bir çiftin de barışmasını vesile olduğunu vurguladı.
Mehir Vakfı, Somalili çifti evlendirdi
Yıllarca Konya başta olmak üzere Türkiye'nin değişik illerinde yaşayan ihtiyaç sahibi gençlerin evlenmesine maddi destek sağlayan Mehir Vakfı, gençleri evlendirme hizmetini sınır ötesine taşıdı. Bugüne kadar 16 binden fazla genci evlendirdiklerini söyleyen Vakıf Müdürü Ali Alaca, dil, din, mezhep, ırk ayrımı gözetmeksizin herkese yardım elini uzattıklarını
'Enişte nasılsın' sözündeki sıcaklık İngiliz yazarı Türkiye'ye bağladı
Ailesinin ilk önce bir İngiliz'le evlenmesine karşı çıktığını belirten Elif Zarraga ise, "Zamanla Paul'le kaynaşarak damatlarını çok sevdiler. Eşim, Türk yemeklerinin çoğunu pişirmeyi biliyor, çoğu zaman da Türkçe espriler yapıyor.
Kayıp bayan telefonda tanıştığı şahısla evlenmek için kaçmış
Kayseri Emniyet Müdürlüğü, 8 gün önce kendilerine kayıp olarak bildirilen bayanın, ailesinin telefonla tanıştığı şahısla evlenmesine izin vermemesi yüzünden Aydın'a kaçtığını açıkladı. Bayanın burada bulunarak ifadesine başvurulduğu ve evlenme maksadıyla kaçtığını beyan ettiği bildirildi.
Töre cinayeti Londra'ya sıçradı
Mahkemeye sunulan delillerde, Alevi olan Tülay Gören'in ailesi, Sunni olduğu için kızlarının Halil Ünal ile evlenmesine şiddetle karşı çıktı. Ancak ailesinin bu itirazını dinlemeyen Tülay Gören'in ailesi tarafından öldürüldüğü belirtiliyor.
Somalili çift Mehir Vakfı'nın desteğiyle dünya evine girdi
Bugüne kadar binlerce kişinin evlenmesine vesile olduk." dedi.
Bayramlaşmaya gelen kızını öldürüp intihar etti
Kızının kendi istemediği biriyle evlenmesine sinirlenen baba, bugün öğle saatlerinde kızıyla yeniden tartışmaya başladı. Tartışmanın büyümesi üzerine av tüfeğini alan baba İbrahim Özer, kızına iki el ateş ederek yaraladı.
İlerlemiş yaşına rağmen bisikletiyle Türkiye'yi dolaşıyor
Üç kez evlenmesine rağmen mutluluğu yakalayamadığını anlatan Çancı, şunları söyledi: "Eşlerim beni terk etti. 1995 yılında yalnız kaldığımı düşünerek, farklı yerler görmek ve yeni sayfa açmak amacıyla bisikletle Türkiye turuna çıktım.
Mehir Vakfı, Somalili çifti evlendiriyor
Yıllarca Konya'da ihtiyaç sahibi gençlerin evlenmesine maddi destek sağladıktan sonra Türkiye geneli hizmet vermeye başlayan Mehir Vakfı, gençleri evlendirme hizmetini sınır ötesine taşıdı. Dil, din, mezhep, ırk ayrımı gözetmeksizin herkese yardım ettiklerini söyleyen Gençleri Evlendirme ve Mehir Vakfı Müdürü Ali Alaca, Türk gençlerin yanı sıra Filistinli, Afgan
Sri Lanka'da evlilik yaşı 16'ya indirildi
Güneydoğu Asya'daki ada ülkesi Sri Lanka'da ailelerinin iznini alan 16 yaşındaki gençlerin de evlenmesine imkan tanıyan yasa çıkarıldı. Sri Lanka Adalet Bakanlığı üst düzey yetkilisi Palitha Fernando "Çocuk Hakları için Ulusal Yazarlar Birliği" toplantısında yaptığı konuşmada, yasa değişikliğiyle
Genç gelin altınları ve kredi kartını alıp kaçtı
Yaşının küçük olması nedeniyle ailesinin evlenmesine izin vermediği Nergiz Ayyıldız, "Çok seviyorum" dediği Hızır Ayyıldız ile kaçtı. Nergiz 18 yaşına girince çift resmi nikah yaptı.
Anneler Günü hediyesi almaya giden genç kız 50 gündür kayıp
Kızlarının sevdiği biri olması durumunda evlenmesine karşı çıkmayacaklarını vurgulayan baba Kalın, akıllarına kötü niyetli kişiler tarafından kaçırıldığı ihtimalinin geldiğini de belirtti. Bahri Kalın, "Yerinin bilinmesi, haber alınması için gören ya da tanıyanlardan yardım bekliyoruz.
Mehir Vakfı gönüllü kayınpeder arıyor
Kurulduğu günden bu yana yaklaşık 7 bin çiftin evlenmesine yardımcı olan Gençleri Evlendirme ve Mehir Vakfı, 13 yıldır mutlu yuva kurmak isteyen ihtiyaç sahibi çiftlere yardımcı oluyor. Aile toplumun yapı taşıdır anlayışı içerisinde hareket eden Konya merkezli vakıf, Türkiye'de ve dünyada evlenmek isteyip de ekonomik nedenlerden ötürü evlenemeye gençlerin
Seyhan Belediyesi'nden 'Çöp Ev' operasyonu
Çevre sakinlerinden edinilen bilgiye göre, 50 yaşındaki İlya Kahraman'ın gençliğinde istediği kişiyle evlenmesine izin verilmemesi üzerine ruh sağlığının bozulduğu öğrenildi. Kahraman'ın yıllardır yalnız yaşadığı eve tıpkı kendisi gibi psikolojik sorunları bulunan kardeşi Bünyamin Kahraman'ın da zaman zaman geldiği belirtildi.
Yargıtay, 15 yaşındaki kızın evlenmesine izin veren mahkeme kararını bozdu
Yargıtay 2. Hukuk Dairesi, yerel mahkemenin D.U. (15) isimli kızın evlenmesine izin veren kararını bozdu. Adana Kozaklı'da ikamet eden Mehmet Uzel, 15 yaşındaki kızına evlenme izni verilmesi için Kozaklı Asliye Hukuk Mahkemesi'ne dava açtı.
Diyarbakır'da nikahı kıyılan 20 çifte beyaz eşya hediye edildi
ISRA Başkanı İsmail Hakkı Turunç, Diyarbakır'da 4 ay önce 30 çiftin evlenmesine vesile olduklarını belirterek, "8 Mart Kadınlar Günü münasebetiyle 20 çiftin mutluluğuna katkı sunmanın sevinci ve gurunu yaşıyoruz.