evlerde

Müzik yayını yapan esnafa yüzde 50 indirim
‘EVLERDE DİNLENEN MÜZİĞİN DEĞİL, TİCARİ ALANLARDA YAPILAN YAYINLARIN TELİFİNİ İSTİYORUZ’MESAM Başkanı Sağ da Türkiye’de telifin son 25 seneden beri başladığına, Avrupa’da ise çok eskiye dayandığına dikkat çekti.
BTK Başkanı, Japon yatırımcıya çağrı yaptı: Cihazları birlikte üretelim
Acarer, evlerde kullanılan mobil internet hızının her geçen gün arttığını belirtti. 4K'nın ticari olarak kullanılmaya başladığını, 16K'nın çalışmaları yapıldığını ifade eden Acarer, akıllı cihazlar çoğaldıkça, akıllı evlere ihtiyacın da arttığını dile getirdi
Yaşlı huzurevine değil, huzurevi yaşlının ayağına gelecek
KRV Eyaleti, geliştirdiği Mahalle Konsepti’yle yaşlılara öncelikle evinde, bu mümkün değilse mahallesinde ve ailelerinin katılımıyla açılacak evlerde bakılmasını öngörüyor. Yarım asrı geçen göç tarihinde Almanya’daki birinci nesil Türklerin bir çoğu artık bakıma muhtaç.
Mandela'nın cenazesi, Amerika ile Küba'yı barıştırdı
Perşembe akşamı hayata gözlerini yuman efsane liderin kaldığı evlerde ve cansız bedeninin kaldırıldığı hastanede günlerdir nöbet bekleyen, dualar eden, Afrika geleneklerine göre dans eden onbinlerce Afrikalı, Mandela’ya bugün son görevlerini yerine getirdi.
BTK'dan Japonlara Türkiye daveti: Gelin cihazlarınızı burada üretin
Acarer, evlerde kullanılan mobil internet hızının her geçen gün arttığını belirtti. 4K'nın ticari olarak kulanılmaya başladığını, 16K'nın çalışmaları yapıldığını ifade eden Acarer, akıllı cihazlar çoğaldıkça, akıllı evlere ihtiyacın da arttığını dile getirdi
Doğalgaz faturası bilgisayar yazılımı ile yüzde 30 inecek
"Ürün, evlerde ısı oranını indirmeden daha uzun yanma ve duraklama sistemi ile aynı oranda yakıtla daha uzun süre ısınmaya imkan tanıyor. Zamanlama ve sıcaklık programları sayesinde brülörün en doğru aralıklarla çalışmasını mümkün kılıyor.
TESK'ten LPG’ye zam uyarısı: Tüp gaz kacağını artırır
Kasım ayı enflasyonu yüzde 0,01 yıllık enflasyonun yüzde 7,32 açıklandığı gün LPG’ye yüzde 13,75, evlerde kullanılan tüpe yüzde 15,41 zamlanmasını manidar karşılıyoruz." dedi. Bu çerçevede tüp gaz fiyatlarının da arttığına dikkat çeken Palandöken, şunları aktardı:
Evde tüketilen elektriğin kilovatsaati 35,7 kuruş
Evlerde birim fiyatı 35,7 kuruş olan elektriğin sanayideki ücreti 21,7 ile 28,2 kuruş arasında seyretti. Sanayide en yüksek elektrik fiyatı en küçük tüketim aralığında görüldü.
Küba'da aşırı yağışlar iki evi yıktı
Komünist Parti'nin yayın organı Granma, yıkılan evlerde biri kadın 2 kişinin öldüğünü duyurdu.Havana'da çok sayıda aracın da göle dönen yollarda mahsur kaldığı belirtildi. (CİHAN)
Erdoğan: Rusya’dan NATO’ya uygun ekipmanlar alıyoruz
400 bini çeşitli bölgelerde kalıyor, evlerde yaşıyor. Rusya, İran, Irak, Lübnan ve Ürdün’le birlikte bu sorunu çözmekten yanayız. Ne yazık ki, şunu ifade etmem daha doğru olur: Bu konuda Rusya ile yaptığımız 3 yıllık görüşmeler olumlu meyvelerini vermedi.
Hırsızı, düşürdüğü ayakkabısı eleverdi
İSTANBUL - Küçükçekmece'de, evlerden hırsızlık yapan 19 yaşındaki Polat A., ev sahibiyle boğuştuğu sırada ayakkabısını düşürdü. Olay yerinden kaçan hırsız, düşürdüğü ayakkabısındaki ter izinden kimliği tespit edilerek yakalandı.
‘Camisi çok, okulu yok’ haberi köylüyü üzdü
"Eskiden toplu namaz kılamıyorduk, Ramazan aylarında evlerde toplanıyorduk, o da problem oluyordu. Şimdi rahatça ibadetimizi yapabiliyoruz." diyen Osman Şahin, şöyle devam etti: “Bazı gazeteciler maksatlı haber yapıyor.
Bin aile konut hayaline kavuştu
En iyi evlerde yaşamalı, en iyi okullara gitmeli, en iyi sağlık imkanlarına ulaşmak zorunda. Bütün insanımız aynıdır ve biraz fırsat eşitliği verdiğinizde insanlarımız mucizeler yapabiliyor.
Diyarbakır polisi, evin zeminine bidonlarla gömülmüş uyuşturucu hapları buldu
Sur ilçesindeki tek katlı evlerde yapılan aramalarda zehir gömülerine rastlandı. Polisin kazma kürekle kazdığı topraktan çok sayıda bidon bulundu. Bidonların içinde ise poşetlere sarılı halde 10 bin 341 tane sentetik uyuşturucu ele geçirildi.
Elektronik sektörü Uzak Doğu'dan ithal ürünlerden rahatsız
Artık evlerde bir notebook, bir de tablet var. 2012’de tabletler için iyiydi, 2013’te bu yüzde 50 arttı, büyüdü. Biz, 2013 için umutluyuz, ekonomik sıkıntılardan dolayı hedeflerde ufak eksiltmeler oldu ama bundan sonra 3 ayda onu tamamlayacağız.
Cep harçlıklarını selzedelere yardım olarak götürdüler
Yardım ekipleri, bazı mağdurları kaldıkları konteynır evlerde ziyaret etti. Kıt imkanlar içinde 4 kişilik bir nüfusla tek odada kalan bir selzede, yaşadığı çaresizliği şöyle anlattı: “O kadar çalıştık, çabaladık; bir gece kimsenin haberi yokken sel aldı götürdü her şeyi.
Güney Afrika’da siyahi orta sınıf hızla büyüyor
Güney Afrikalı milyonlarca siyahi, 1994’e kadar dünyanın en şiddetli ırkçı idaresi altında her türlü haktan mahrum teneke evlerde yaşadı. Güney Afrika hükümeti, siyahilere, ekonomide aktif olmaları için pozitif ayrımcılık yapıyor.
Bayramın ardından fırınlarda kıymalı pide mesaisi başladı
Kurban Bayramı'nın ardından evlerde et bolluğu ve bereketi yaşandığını vatandaşların kıymalı pide yaptırmak için kuyruğa girdiğini ifade eden Bozkurt, "Her yıl olduğu gibi bu yıl da Kurban Bayramı'ndan sonra kıymalı pide yoğunluğu yaşıyoruz.
9 ayda 300 bin Suriyeli Türkiye'ye giriş yaptı
Suriyeliler Türkiye'de yakınlarının yanında yada kiraladıkları evlerde kalıyor. (CİHAN)
Kırıkkale'den Mardin’e gönül köprüsü kuruldu
Karakaya yaptığı açıklamada, ilde bulunan ihtiyaç sahibi yüz aileye gönüllü arkadaşlarıyla beraber et dağıtımı yaptıklarını belirterek, "Ziyaret ettiğimiz evlerde bizi karşılayanların gözlerindeki sevinç her şeye bedeldi.
Dere taşınca evlerinde mahsur kaldılar
İSTANBUL - Ümraniye’de dere taşması nedeniyle mahallenin bir kısmı sular altında kaldı. Bazı evlerde mahsur kalan vatandaşlar, dışarı çıkamadı.
Depremin ardından Van'a akan gönüllüler bayramda da onları yalnız bırakmadı
Biz 4 odalı evlere sığmazken, insanların burada 2 odalı evlerde 8-10 kişinin kaldığını gördük. Bu gördüklerimiz bize ders oldu. Buralar televizyonlarda gördüğümüz gibi değil.
Ev tozu akarlarından en çok gecekondular etkileniyor
Yazar, araştırılan evlerde akar pozitiflik oranının yüzde 39,47 olarak tespit edildiğini belirterek, şunları kaydetti: “Araştırma kapsamındaki konutlarda, ev tozu akarı olarak bilinen 'dermatophagoides' türlerinin oranı yüzde 8,2 olarak
KEDER, ihtiyaç sahiplerine kurban eti dağıttı
Gögüş, yaptığı açıklamada, ilde bulunan ihtiyaç sahibi yüz aileye gönüllü arkadaşlarla beraber et dağıtımı yaptıklarını belirterek, "Ziyaret ettiğimiz evlerde bizi karşılayanların gözlerindeki sevinç her şeye bedeldi.
Çeşme Belediyesi ağaç dikilmeyen eve oturma raporu vermiyor
Belediye İmar Müdürlüğü ekiplerinin, oturma raporu almak isteyen evlerde ağaç denetimi yaptığını, bahçenin toplam alanı ve ağaç sayısının da kontrol edildiğini belirten Başkan Tütüncüoğlu, “Belirlenen sayıda fidanı dikmemiş evlerin, oturma raporu alma şansı yok.
Bankaların altın stoğu 3 yılda 175 ton artarak 200 tona fırladı
Bankalar, 2011’de başlatılan altın seferberliği kapsamında, evlerde saklanan altınların toplanmasına yönelik birçok çalışma yapıyor. Müşterilerine, altına dayalı 1 TL veya 1 gram büyüklükteki vadeli ve vadesiz mevduat hesabı açma imkanı veren bankalar, farklı vade ve özellikteki vadeli-vadesiz mevduatın
Duvar altında kalan 2 çocuk hayatını kaybetti, 1'i ağır yaralandı
Muhtar Abdulkerim Sarıaydın, gazetecilere yaptığı açıklamada, mahalledeki kerpiç evlerde sürekli yıkılmalar yaşandığını kaydetti. Kentsel dönüşüm için dilekçe verdiklerini anlatan muhtar Sarıaydın, yetkililerin bir an önce kentsel dönüşümü mahallelerinden başlatmasını talep etti.
Ankara’daki kentsel dönüşüm mağdurları: Somalililer
Yüz liralık evlerde oturmaya çalışıyorlar. Biz de elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Mahallelimiz yardımcı oluyor.
GSM vericilerini tek direkte toplama uygulamasına manili açılış
Bazı evlerde çamaşır makinesi bile var. Televizyon desen antenden 150 kanal çekiyor' dedi. Ben ne diyecek diye merak ettim.
Çözüm süreciyle köylerine dönen vatandaşlar yol, su ve elektrik istiyor
Evlerini yenilemek isteyen köylüler inşaat malzemelerini köylerine geçirecek yol bulamayınca harabe evlerde barınmak zorunda kalıyor. Kimi köylüler de gündüzleri evlerine geliyor, akşamları yatmak için tekrar kaldıkları köye dönüyor.
Şiddetin olduğu evde büyüyen çocuk, ileride şiddet uyguluyor
Psikolog Deniz erden, "Şiddetin uygulandığı evlerde büyüyen çocukların yüzde 74’ünün büyüdüklerinde aile bireylerine şiddet uyguladıklarını gözler önüne seriyor." dedi. Acıbadem Bursa Hastanesi’nden Psikolog Deniz Erden, ruh sağlığının beden sağlığı kadar önemli olduğuna dikkat çekti.
Ev içinde bacasız ısınma sistemi kullanmayın
Soba ve yakıtlarla ilgili dikkat edilecek hususlar şöyle: Soba kullanılan evlerde sobanın yerleştirildiği alan belirlenirken etrafa zarar vermemesi için en uygun yer belirlenmeli, soba duvardan en az 50 santimetre ve en çok 150 santimetre uzaklığa kurulmalı.
Otizm hastaları için 'göz takip gözlüğü' geliştirildi
Geliştirilen teknolojinin yakında çocuk polikliniklerinde ve evlerde kullanılmaya başlayacağı umut ediliyor. (CİHAN)
Üç çocuk olmazsa Afrika’dan nüfus ithal etmek zorunda kalacağız’
Özellikle büyük şehirlerde yaşayan kesim 3+1 evlerde yaşıyor. Şimdi 3+1 eşittir 3+2 yapar mı? Üç oda, bir salon; üç çocuk artı iki ebeveyne eşit midir? Evlerimizde bir tane banyo-tuvalet var, mutfaklar daracık, güneş yok!
Diyarbakır'da hava destekli uyuşturucu operasyonu
DİYARBAKIR - Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen narko terör soruşturması kapsamında, Lice ilçesine bağlı Bağlan köyündeki arazilerde ve bazı evlerde, sabah erken saatlerinde uyuşturucu operasyonu başlatıldı.
Hakkari'de kahvehanelerde paket açıklaması dikkatle takip edildi
HAKKARİ - Hakkari’de kahvehaneler başta olmak üzere iş yerlerinde ve evlerde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın demokratikleşme paketi açıklaması büyük bir merakla takip edildi.Şehir merkezinde kahvehanelerde yer bulmakta zorlanan ve Başbakan Erdoğan’ın konuşmasını baştan sona dinleyen vatandaşlar, çözüm sürecine yönelik yeni adımların
Binlerce insan kira artışlarını protesto etti
Rapora göre şu anda yeni kiralanan evlerde metrekare başına ortalama 9 Euro veya yukarısı talep ediliyor. (CİHAN)
BDP binasında Başbakan Erdoğan dinlendi
Kafelerde, kahvehanelerde, iş yerlerinde ve evlerde Başbakan Erdoğan’ın yaptığı açıklama izlendi. Kahvehanelerdeki vatandaşlar da Başbakan’ı can kulağıyla dinledi. Öte yandan, Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) il binasında da Erdoğan’ın açıklamaları ilgiyle izlendi.
Antibiyotik özelliği olan bamya yemeklerin üzerine yenilirse hazmı kolaylaştırır
Zade Baharatları yetkilisi İbrahim Sivritepe, 30 yıl öncesine kadar evlerde ve düğün yemeklerinde bamyanın bütün yemeklerin üzerine yenilenerek tüketildiğini hatırlatıyor. Çok eskiye dayanan bu kültürün yok olduğuna dikkat çeken İbrahim Sivritepe, bamyanın bu şekilde tüketilmesinin o dönemdeki düşünceye göre, antibiyotik özelliğinden dolayı
Köylerde kadın çiftçilere gıda muhafaza eğitimi veriliyor
En basit otoklav evlerde kullanılan basınçlı tencereler olan düdüklü tencerelerdir.” diye konuştu. (CİHAN)
Başakşehir'deki 'Akıllı Sosyal Hizmet' uygulamaları Bilişim Zirvesi'nde
Yeni kurulacak yerleşim alanlarında ruhsat verilen evlerde Fiber alt yapı şartı koşuyoruz. Başakşehir’de akıllı ve çevreci binalar teknoloji kullanım standartlarını yükseltecek, kenti hizmet üretmek için cazibe merkezi haline getirecektir.
Bursa'da 5 bin paket kaçak sigara ele geçirildi
Alınan arama kararı ile araç ve şüphelilere ait evlerde yapılan aramalarda; çeşitli markalarda kaçak olduğu belirlenen 5 bin 365 paket bandrolsüz sigara ele geçirildi. Cumhuriyet savcısının talimatı ile olayla ilgisi olduğu tespit edilen 3 kişi gözaltına alınarak tahkikata başlandı.
Ahu Tuğba: Ya haremi çeksinler ya da hakiki Osmanlı’yı
Türkiye’de insanlar emekli maaşı ile geçinmeye çalışıyor ama villalarda lüks evlerde film çekiliyor. Diziler ve filmler Dallas’ı geçmiş vaziyette. Eğer bir insan tarihini çekiyorsa profesörleri alır, tarihçileri alır ona göre bir şeyler yapılır.
Erzincanlı Gönüllü Gençler, köy okullarında yardıma koşuyor
İşte evlerde yaşlılara ziyaret, yaşlılara hizmet, okullarda gençlere hizmet, okulların boyanması, okullara tamir işlerinde destek olmak, bunu bir karşılık beklemeden yapmak en önemli tarafı burası. Değerlerimizin öne çıkması noktasında bu çabalarını alkışlıyorum.
UNESCO Somut Olmayan Kültürel Miras Listesi’ne Denizli'den 9 aday
Acıpayam ve Çameli ilçeleriyle köylerinde hayvancılık ve çiftçiliğe bağlı yaşam biçimlerinin sürdürüldüğü bölgelerde, kırda veya evlerde toplanan arkadaş gruplarının, "üç telli" denen cura ve çam düdüğü (sipsi) ile müzikli olarak icra ettiği, yörede “yarenlik” olarak adlandırılan, erkeklerin eğlence
CHP’lilerden AK Partili vekile 'engelli' protestosu
Milletvekili Ziyaeddin Akbulut, 2005 yılında AK Parti hükümetinin engellilere yönelik yasalar çıkardığını belirterek, “Bu insanlar sokağa çıkamıyorlardı, evlerde saklanıyorlardı. Anneleri babaları bu insanları sokağa çıkarmaya sıkılıyordu, utanıyordu.
Mahalleye şafak baskını, çocuklara oyuncak
İZMİR - İzmir’de narkotik ekiplerinin Özel Harekat desteğiyle düzenlendiği şafak operasyonunda 21 kişi gözaltına alındı. Evlerde yapılan aramalarda, çok sayıda uyuşturucu madde ve silah ele geçirildi.
Islıkla uyuşturucu satan 20 kişi adli mercilere sevkedildi
Dedektör köpeklerden de faydalanan polis, bu sayede evlerde zula yerlere saklanan eroinleri buldu. Sokak satıcılarının, yakalanmamak için yanlarına gelen bağımlıları ıslıkla yönlendirdiği de belirlendi.
Stres, şeker ve radyasyon alzaymır nedeni
Ofislerde, evlerde geçirdiğimiz uzun hareketsiz saatlere yoğun iletişimin getirdiği stres ve giderek artan hareketsiz yaşam biçimi eklenince alzaymırın temel nedeni olan Amiloid ve TAU proteininin beyindeki miktarını yüzlerce kat
Pazarcık'ta işlenen cinayette 1 kişi öldü, 1 kişi ağır yaralandı
KAHRAMANMARAŞ - Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesi Sadakalar köyü Çelik mezrasında gece meydana gelen saldırıda, ayrı evlerde yaşayan 1 kişi öldü, 1 kişi ağır yaralandı.Köyde, gece Döndü Karadutlu'nun evine giren kişi veya kişiler, Karadutlu’yu (55) bıçakla ağır yaraladı.